Ratka opinie – 10.000 zł na 24 miesiące


ratka
ratka

Szczegóły oferty:

Nie, aby uzyskać pożyczkę Ratka wymaga często dokumentów potwierdzających zatrudnienie. Decyzja o przyznaniu pożyczki następuje nie później niż w ciągu 24 godzin.

Porównaj z innymi
Porównaj z innymi
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Ratka działa w Polsce od 2010 roku i zdążyła przez ten czas w wystarczający sposób ugruntować swoją pozycję. Nie jest to jednak firma która udziela pożyczek ratalnych bezpośrednio. Jest to pośrednik firmy AASA. Dostępne pożyczki mogą mieć maksymalną kwotę do 10 000 złotych na okres 2 lat. Sprawdźmy dokładnie ofertę tego popularnego parabanku. 

Ratka — nasza opinia

Przeglądając stronę formalną, można dojść do wniosku, że Ratka to firma bezpieczna i posiadająca na to potwierdzające ten fakt certyfikaty. Kluczowym czynnikiem powinna być dla nas zatem ostrożność w ocenie swoich możliwości finansowych i wnikliwe zapoznanie się z warunkami, jakie określa ta firma dla pierwszych pożyczkobiorców. Poznajmy je.

Pożyczka w Ratce — jakie warunki należy spełnić?

Typowo dla branży pożyczek, mimo faktu bycia pośrednikiem, Ratka określa dość standardowy zakres warunków, jakie pierwsi klienci muszą spełnić. Brzmią one następująco.

 • Klient musi mieć nie mniej niż 20 lat oraz nie więcej niż 80 lat.
 • Konieczne jest posiadanie obywatelstwa Rzeczpospolitej Polskiej.
 • Wymagane jest także posiadanie stałego miejsca zamieszkania na terenie naszego kraju.
 • Musimy otrzymywać udokumentowany i stały, comiesięczny dochód uzyskiwany z pracy wykonywanej na terenie Polski.
 • Wymagane jest posiadanie aktywnego rachunku bankowego.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jako że Ratka nie jest tak naprawdę pożyczkodawcą, warunki podawane przez firmę ustalane są przez udzielającą pożyczki firmę Aasa. Ta, weryfikując wniosek każdego nowego klienta, występuje najpierw z prośbą o zgodę na sprawdzenie jego danych w Biurze Informacji Kredytowej. Tam pobierane są informacje o naszych zobowiązaniach, na podstawie których oceniana jest nasza zdolność kredytowa. Firma na swojej stronie umieszcza informację, że nawet w przypadku wpisów w bazach, każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Kolejnym krokiem przed wydaniem decyzji pożyczkowej jest sprawdzenie bazy danych Krajowego Rejestru Długów.

Podobnie do konkurencyjnych firm także i Ratka weryfikuje dane klienta w BIG i ERIF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Po zapoznaniu się z ogólnymi warunkami i kwestią wiarygodności firmy Ratka, jeśli nie widzimy żadnych przeciwwskazań i nie czujemy obaw — czas poznać cechy procesu składania wniosku. Pierw warto sprawdzić kondycję naszej sytuacji finansowej. Musimy być pewni, czy aby na pewno obecna zapomoga finansowa od pożyczkodawcy nie będzie dla nas za dużym zobowiązaniem w przyszłości w kwestii spłaty.

Jak wcześniej napisano, Ratka oferuje także niskie kwoty pieniężne. Nie są to jednak klasyczne chwilówki, gdyż termin spłaty wynosi o wiele więcej, niż standardowy 1 miesiąc. Nazywa się to popularnie pożyczką ratalną. Jeżeli zatem jesteśmy zainteresowani tego typu rodzajem oferty finansowe, to za Ratka ma do zaoferowania pokaźną gamę taryf. Wyróżniają się one nieco na tle konkurencji.

Za pomocą serwisu internetowego ratka.pl możemy zaciągnąć pożyczkę ratalną, której minimalna wysokość wynosi 1000 złotych, a maksymalna nawet 10 000 złotych. Okres spłaty kształtuje się minimalnie przy 21 miesiącach, a maksymalnie 24 miesiącach (2 lata). Poznajmy przykładowe koszty pożyczki w Ratce.

 • Kwota pożyczki: 3000 zł
 •  Ilość rat: 24 raty
 •  Opłata wstępna: 975 zł
 • Opłata administracyjna: 15 zł
 • RRSO: 61%
 •  Oprocentowanie: 10%
 • Odsetki: 354,82 zł
 • Całkowita kwota do spłaty: 5329,82 zł
 • Pierwsza rata pożyczki: 236,18 zł
 • Kolejne raty pożyczki: są coraz niższe od wyżej wspomnianej kwoty

Warto dodać, że na lojalnych pożyczkobiorców, którzy spłacają zaciągnięte pożyczki na czas — czekają jednak atrakcyjne programy lojalnościowe, umożliwiające obniżenie wysokości rat lub zwrot części poniesionych przez nas kosztów.

Pożyczka w Ratce krok po kroku

Na tle konkurencyjnych firm udzielających pożyczek typu Zaplo lub Provident, proces weryfikacji złożonego przez nas wniosku pożyczkowego może przebiegać nieco dłużej. Wynika to z tego, jak dokładnie przykłada się do weryfikacji klienta pośrednictwo Ratka. Większość kroków, jakie musimy jednak przejść, są dość standardowe dla tej branży i nie powinny sprawić nam trudności. Podsumowując, charakteryzują się one następująco.

 • Wchodzimy na stronę Ratki i przechodzimy do zakładki, w której dobieramy parametry interesującej nas pożyczki. Określamy kwotę pieniędzy, jakie są nam potrzebne, a także termin spłaty. Kalkulator błyskawicznie poda nam wszelkie dodatkowe obciążenia, jakie wiążą się z zaciąganiem tej pożyczki.
 • Warto zapoznać się z warunkami, jakie towarzyszą zaciąganiu pożyczki w pośrednictwie Ratka. Sprawdźmy, ile wynosi oprocentowanie, a także RRSO, wysokość prowizji oraz wysokość opłat.
 • Wypełnijmy kwestionariusz osobowy, gdzie podajemy nasze imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu, numer dowodu osobistego, adres, stan cywilny i wykształcenie.
 • Dodatkowo określić musimy cel pożyczki, sposób płatności pożyczki, numer i właściciela naszego konta bankowego.
 • Po dokonaniu rejestracji składamy elektronicznie wniosek i wysyłamy go do rozpatrzenia.
 • Podpisanie umowy nie odbywa się niestety online — otrzymujemy je za pomocą poczty lub kuriera.
 • Po podpisaniu zgody pieniądze przekazywane są na nasze konto bankowe przelewem ekspresowym lub w zależności od wyboru, odebrania w najbliższej placówce pocztowej.

Wiele możliwości wypłaty środków

W Ratka klient ma do dyspozycji kilka możliwości jeśli chodzi o wypłatę środków po uzyskaniu pozytywnej decyzji.

Przelew na konto – sposób który w ofercie ma każda firma pożyczkowa. W przypadku wybraniu tej metody szybkość otrzymania środków na konto będzie uzależnione od sesji przychodzących i wychodzących w banku. Przelew zostaje zlecony z banku Santander.

Szybki przelew Blue Media – dzięki skorzystaniu z tej możliwości, pieniądze zostaną przesłane na rachunek w ciągu maksymalnie 3 godzin, choć zwykle trwa to o wiele krócej. Za skorzystanie z tej metody pobierana jest opłata 3 zł.

Wypłata czekiem GIRO – dzięki temu nie trzeba nawet posiadać konta w banku żeby uzyskać pożyczkę. Pieniądze odbiera się na poczcie podając odpowiedni kod z wiadomości SMS. Koszt tej usługi wynosi 13 złotych.

Przelew ekspresowy Bluecash – Wypłata środków następuje w ciagu 3 godzin od podpisania umowy a koszt wypłaty wynosi 3 zł.

Ratka — co, jeśli nie spłacimy na czas?

Jeśli w spłacie rat pożyczki będą zachodziły opóźnienia — wówczas pożyczkodawca uprawniony jest do podjęcia działań windykacyjnych. Rozłożone one są na kilka czynności, które podejmowane są kolejno. Wszystko zależy oczywiście od długości zalegania ze spłatami i pożyczkodawcy, a także od tego, czy kontaktuje się z firmą, lub też tego unika. Wymieńmy te działania.

 1. Wysyłane jest do nas listem pisemne wezwanie do zapłaty.
 2. Jeśli list nie spotka się z reakcją pożyczkodawcy, wówczas sprawa przekazywana jest do procedury postępowania windykacyjnego.
 3. Jeśli opóźnienie przekracza 60 dni (2 miesiące), wówczas pożyczkodawca ma prawo do rozwiązania umowy z przyczyn leżących po stronie klienta, zachowując dwutygodniowy okres wypowiedzenia.
 4. Na końcu firma ma prawo wpisać dane dłużnika do baz KRD, BIG oraz ERIF. Ponadto, może poinformować o naszym zadłużeniu Biuro Informacji Kredytowej.

Podstawowe cechy — podsumowanie

Zalety

 • Szerokie widełki wiekowe
 • Niskie oprocentowanie pożyczki
 • Przejrzysta witryna internetowa
 • Wypłata środków przelewem ekspresowym
 • Możliwość wypłaty za pomocą czeku GIRO

Wady

 • Długi czas oczekiwania na decyzję
 • Brak weryfikacji tożsamości online
 • Konieczność podpisania papierowej umowy z kurierem

Aktualizacja

 • Ratka podwyższyła minimalny okres na jaki można uzyskać pożyczkę z 10 do 21 miesięcy. Widełki czasowe pożyczki mają teraz zakres od 21 do 24 miesięcy.

Kontakt:

e-mail: info@ratka.pl

tel.:  611 100 420


Złóż wniosek

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5000 zł na okres 23 miesięcy wynosi 79,09%. Rata miesięczna 361,88 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 10%, odsetki od kwoty pożyczki – 537,04 zł, opłata przygotowawcza (jednorazowa) 3140 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 677,04 zł (stan na dzień 24.08.2018 r.).

Ratka opinie – 10.000 zł na 24 miesiące
5 (100%) 1 głos[ów]
2018-11-29T13:09:01+00:0026.07.2018|Pożyczki|

Jeden komentarz

 1. Stefan 28 listopada 2018 at 10:23 - Odpowiedz

  Długi okres spłaty mnie uratował. Chyba jedna z niewielu firm, które udzielają pożyczek na tak długo. Polecam.

Dodaj komentarz