ULTIMO – czym się zajmuje i jak się z nimi dogadać? Podpowiadamy!

ULTIMO – co to za firma?

ULTIMO to polska spółka akcyjna, której przedmiotem działalności jest przede wszystkim windykacja długów i dochodzenie roszczeń. Firma powstała 19 września 2002 roku we Wrocławiu. Warto wiedzieć, że od 2014 roku należy ona do międzynarodowej grupy B2Holding, która działa w Skandynawii, na terenie Europy Środkowo-Wschodniej oraz na Bałkanach.

Ponieważ ULTIMO, jak możemy przeczytać na stronie przedsiębiorstwa, zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami i specjalizuje się w odzyskiwaniu wierzytelności konsumenckich, to ilość obsługiwanych przez nią zadłużeń liczona jest w milionach.

ULTIMO deklaruje, że ich celem jest pomoc osobom zadłużonym w uregulowaniu posiadanych zobowiązań na podstawie wspólnie ustalonego harmonogramu spłaty. Dlatego w ramach szerzenia dobrych praktyk związanych z obsługą klientów ULTIMO dostosowuje wysokość raty do możliwości osoby zadłużonej i pomaga jej wyjść na finansową prostą.

Co istotne z punktu widzenia osoby posiadającej nieuregulowane zobowiązania, ULTIMO daje swoim klientom możliwość spłaty całości zadłużenia online. Korzystając z tego rozwiązania, możemy w każdej chwili sprawdzić, ile wynosi nasze zobowiązanie oraz to, ile pozostało nam jeszcze środków do spłaty.

Ponadto, spłata roszczenia przez internet pozwala zrobić to w sposób wygodny i dyskretny, bez konieczności np. udania się do oddziału firmy czy też wizyt pracownika w naszym domu , który odbierałby od nas kolejne raty.

Dane firmy

Adres:ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław
KRS:0000448234
NIP: 8971676655
Nazwa spółki:ULTIMO S.A.

Dane kontaktowe

Adres mailowy: obsluga_klienta@ultimo.pl
Strona www: ultimo.pl
Telefon:800 804 904
Kontakt dla dłużników: ultimo.pl/dla-zadluzonych/kontakt

Dostałeś pismo z ULTIMO? Sprawdź, co możesz zrobić

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej? Nie panikuj, podpowiemy Ci, jak rozwiązać ten problem i jak poradzić sobie z windykatorem.

Po pierwsze, jeśli dotarło do Ciebie takie pismo, to najprawdopodobniej Twoje zadłużenie zostało wykupione przez ULTIMO z banku lub firmy pożyczkowej. Tym samym, pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć, jest finansowy rachunek sumienia i odpowiedzenie sobie na pytanie, kiedy mogło dojść do powstania nieuregulowanej należności.

Druga kwestia, to sprawdzenie nie tylko tego, czy dług rzeczywiście istnieje, ale i tego, czy nie został w którymś momencie spłacony. Przede wszystkim jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy mamy jakieś nieuregulowane zobowiązania, możemy zażądać od firmy umowy zawartej z bankiem lub z instytucją pożyczkową, na podstawie której dochodzi od nas spłaty roszczenia. Warto także wnioskować o dokładne wyliczenie kwoty, którą musimy spłacić.

Mam dług w ULTIMO i co dalej?

W sytuacji, gdy istotnie jesteśmy dłużnikami, pozostaje nam dalszy kontakt z firmą windykacyjną i ustalenie harmonogramu spłaty.

Ponieważ najgorsze, co możemy zrobić, mając na sumieniu niespłacone należności, to unikanie kontaktu z wierzycielem i liczenie na to, że ten zapomni o tym, że zalegamy ze spłatą.

Idealną sytuacją jest oczywiście ta, w której terminowo spłacamy swoje zobowiązania. Dlatego że po pierwsze jawimy się jako rzetelni klienci i budujemy dobrą historię kredytową. Po drugie nie musimy obawiać się tego, że nasz dług zostanie sprzedany zewnętrznej firmie.

Dobrą praktyką jest również rzetelna analiza swoich możliwości finansowych, nim zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania w banku czy firmie pożyczkowej. Dlatego nim sięgniemy po kredyt czy pożyczkę, upewnijmy się, że będzie nas stać na to, by je spłacić.

Miejmy na uwadze to, że każde postępowanie windykacyjne, to dodatkowe koszty, którymi to my, jako dłużnicy zostaniemy obciążeni. Tym samym, im szybciej skontaktujemy się z firmą windykacyjną, tym lepiej dla nas.

Ponadto, gdy spłacimy swoje zobowiązania, będziemy mogli spać spokojnie. Zyskamy również możliwość wnioskowania o przyznanie finansowego wsparcia, gdy takie będzie nam potrzebne.

Podsumowując, niezależnie od tego, której firmie windykacyjnej zostało sprzedane nasze zadłużenie, nie bójmy się rozmawiać z tym, kto jest teraz właścicielem naszej przeterminowanej należności, ponieważ polubowne rozstrzygnięcie całej sytuacji leży w interesie obu stron.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2/5 - (61 votes)
Komentarze (28)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • r
  r

  ryszard ochódzki

  06.12.2020, 11:18

  Wyróżniający się komentarz

  proszę nie pisać głupot, że unikanie kontaktu z ultimo to najgorsze co można zrobić!
  brak rozmów z ultimo to jest właśnie jedyna rozsądna opcja! rozmawiamy ze swoim prawnikiem, który wygra nam sprawę w sądzie.

  • D
   D

   Darek

   26.01.2021, 18:29

   Wyróżniający się komentarz

   Witam mam taki problem chyba Ultimo dodalo mnie do czarnej listy dłużników celowo bo nie odzyskali dlugu a bylo przedawnienienie (wygralem z komornikiem). I byl spokoj a tu nagle trafilem do Big i nie wiem czy legalnie. Co robic jak pan daje rade zeby zabral sie za to prawnik..

  • A
   A

   Agats

   12.03.2021, 13:59

   Wyróżniający się komentarz

   Ultimo najgorsza firma windykacyjna!!! Beszczelne typy z ktorymi nie da sie dogadac w zadnej kwestii a warunki splaty proponuja tak ansurdalne ze dramat!!

 • A
  A

  Aaaa

  28.09.2020, 22:05

  Wyróżniający się komentarz

  A dodatkowo prosze pamiętać ze maja przedawnione długi.

 • M
  M

  Maria

  14.11.2020, 12:52

  Wyróżniający się komentarz

  Dobijają się na telefon nawet jak nie ma się żadnych długów !! Wyłudzacze !

  • P
   P

   Przemyslaw

   28.11.2022, 12:21

   Wyróżniający się komentarz

   Przemyslaw pit czart lat35

 • A
  A

  Ania

  11.09.2023, 21:03

  Wyróżniający się komentarz

  A czy ultimo skupuje dlugi kogoś?

 • L
  L

  Lilek

  01.09.2023, 11:27

  Wyróżniający się komentarz

  Dlaczego oni nigdy nie podaja za jaki procent wykupili ten dług?.A potem żądają 100 procent faktycznego zadłużenia.To co oni robią to poprostu naciąganie prostych ludzi w jeszcze większe dlugi.

 • J
  J

  Jaromir

  10.11.2022, 16:54

  Wyróżniający się komentarz

  Idiotka dzwoni na mój telefon mówiąc ,że jest z ultimo i każe mi tonem nieznoszącym sprzeciwu podać moją datę urodzenia. Pytam idiotkę co to za firma Ultimo…? Idiotka twierdzi , że nie dzwoni na pogaduszki…
  Ot oszuści! Każdy może zadzwonić i poprosić o pesel lub datę urodzenia, może też podać się za kogo zechce…
  W cywilizowanym Państwie Prawa , do którego naszego Państwa raczej nie da się zaliczyć . Wysyła się
  jasne i czytelne w przekazie pismo, z którego co wynika… – widzi jego odbiorca! Jak poważnie można potraktować idiotkę , z tonem niuni z agencji…( tam jak sądzę są milsze i znają się na swym fachu…)

 • J
  J

  Jacek

  07.07.2022, 09:00

  Wyróżniający się komentarz

  Ultimo podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.Jest to tylko teoria.Składając tam skargę należy się liczyć z przewlekłością postępowania związaną z bezczynnością.Na co przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie po wcześniejszym złożeniu ponaglenia w KNF.

 • B
  B

  Beata

  03.06.2022, 19:20

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorsza forma windykacjna która będzie miała cowieks na sumieniu i która nie otrzyma żadnej złotówki od komornika bo do końca spłaty tego dłużnika nie będzie także nie znam klienta zadowolonego który z waszych usług jest zadowolony kto byłby zadowolony jakby miał płacić wam za coś czego nie ma uwaga oszuści złodzieje naciągacze człowiek z renta socjalna nie ma długie bo nie dostanie pożyczek nie dostanie na raty nie dostanie nawet butów za 50 zł na 30 dni a co mówić o ugavh będziecie mieć mnie na sumieniu nie życzę sobie pism od was przez was ciśnienie mam 200/100/100

 • K
  K

  Krystyna

  29.04.2021, 16:44

  Wyróżniający się komentarz

  Ja spłaciłam w całości dług (wzięłam pożyczkę) chciałam mieć to na papierze że już nie mam długu i za co.Przed wpłaceniem zadzwoniłam i spytałam ile mam przelać,to już były doliczone odsetki.Dzwonię trzeci raz aby mi przysłali zaświadczenie,niestety otrzymałam odpowiedź że jak wpłacę 600 zł nie wiem za co to mi wyślą to samo mówili przed przelaniem 2600 zł ZŁODZIEJE.

 • K
  K

  Krętacze niezłe

  21.04.2021, 12:44

  Wyróżniający się komentarz

  Moja mama miala ponad 20 lat temu telefon w pewnej sieci. Wszystko opłaciła i rozwiązała umowę. Przez 20 lat cisza. Zero listów, telefonów, nic. Sprawa zamknięta.
  Po 20 latach pojawia sie ULTIMO twierdząc, że mama ma długi za niezapłacenie raty w tamtej firmie. Kto po ponad 20 latach trzyma pokwitowanie? Firma wydzwania, nie chce powiedzieć skąd ma dane, o co chodzi, są niekulturalni i niemili. Nie potrafią odpowiedzieć na żadne pytania w kontekście prawa, RODO, czegokolwiek. Skupują przedawnione/popłacone długi i próbują naciągnąć ludzi wedlug mnie. Dlug sprzed ponad 20 lat, nawet jeśli byl, jest NIEWAŻNY. Nie dajcie im na sobie zarabiac.

  • P
   P

   Pasqda

   21.12.2021, 20:17

   Wyróżniający się komentarz

   Taka sytuacja dotyka wielu ludzi, niestety. Mnie tez to spotkalo . Kilkanascie lat temu splacilam zobowiazania do komornika . Dlug moj przejmuje co jakis czas inna firma.. Ilez mozna placic jeden i ten sam dlug? Wyludzacze !

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie