ULTIMO – czym się zajmuje i jak się z nimi dogadać? Podpowiadamy!

ULTIMO – co to za firma?

ULTIMO to polska spółka akcyjna, której przedmiotem działalności jest przede wszystkim windykacja długów i dochodzenie roszczeń. Firma powstała 19 września 2002 roku we Wrocławiu. Warto wiedzieć, że od 2014 roku należy ona do międzynarodowej grupy B2Holding, która działa w Skandynawii, na terenie Europy Środkowo-Wschodniej oraz na Bałkanach.

Ponieważ ULTIMO, jak możemy przeczytać na stronie przedsiębiorstwa, zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami i specjalizuje się w odzyskiwaniu wierzytelności konsumenckich, to ilość obsługiwanych przez nią zadłużeń liczona jest w milionach.

ULTIMO deklaruje, że ich celem jest pomoc osobom zadłużonym w uregulowaniu posiadanych zobowiązań na podstawie wspólnie ustalonego harmonogramu spłaty. Dlatego w ramach szerzenia dobrych praktyk związanych z obsługą klientów ULTIMO dostosowuje wysokość raty do możliwości osoby zadłużonej i pomaga jej wyjść na finansową prostą.

Co istotne z punktu widzenia osoby posiadającej nieuregulowane zobowiązania, ULTIMO daje swoim klientom możliwość spłaty całości zadłużenia online. Korzystając z tego rozwiązania, możemy w każdej chwili sprawdzić, ile wynosi nasze zobowiązanie oraz to, ile pozostało nam jeszcze środków do spłaty.

Ponadto, spłata roszczenia przez internet pozwala zrobić to w sposób wygodny i dyskretny, bez konieczności np. udania się do oddziału firmy czy też wizyt pracownika w naszym domu , który odbierałby od nas kolejne raty.

Dane firmy

Adres:ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław
KRS:0000448234
NIP:8971676655
Nazwa spółki:ULTIMO S.A.

Dane kontaktowe

Adres mailowy:obsluga_klienta@ultimo.pl
Strona www:ultimo.pl
Telefon:800 804 904
Kontakt dla dłużników:ultimo.pl/dla-zadluzonych/kontakt

Dostałeś pismo z ULTIMO? Sprawdź, co możesz zrobić

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej? Nie panikuj, podpowiemy Ci, jak rozwiązać ten problem i jak poradzić sobie z windykatorem.

Po pierwsze, jeśli dotarło do Ciebie takie pismo, to najprawdopodobniej Twoje zadłużenie zostało wykupione przez ULTIMO z banku lub firmy pożyczkowej. Tym samym, pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć, jest finansowy rachunek sumienia i odpowiedzenie sobie na pytanie, kiedy mogło dojść do powstania nieuregulowanej należności.

Druga kwestia, to sprawdzenie nie tylko tego, czy dług rzeczywiście istnieje, ale i tego, czy nie został w którymś momencie spłacony. Przede wszystkim jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy mamy jakieś nieuregulowane zobowiązania, możemy zażądać od firmy umowy zawartej z bankiem lub z instytucją pożyczkową, na podstawie której dochodzi od nas spłaty roszczenia. Warto także wnioskować o dokładne wyliczenie kwoty, którą musimy spłacić.

Mam dług w ULTIMO i co dalej?

W sytuacji, gdy istotnie jesteśmy dłużnikami, pozostaje nam dalszy kontakt z firmą windykacyjną i ustalenie harmonogramu spłaty.

Ponieważ najgorsze, co możemy zrobić, mając na sumieniu niespłacone należności, to unikanie kontaktu z wierzycielem i liczenie na to, że ten zapomni o tym, że zalegamy ze spłatą.

Idealną sytuacją jest oczywiście ta, w której terminowo spłacamy swoje zobowiązania. Dlatego że po pierwsze jawimy się jako rzetelni klienci i budujemy dobrą historię kredytową. Po drugie nie musimy obawiać się tego, że nasz dług zostanie sprzedany zewnętrznej firmie.

Dobrą praktyką jest również rzetelna analiza swoich możliwości finansowych, nim zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania w banku czy firmie pożyczkowej. Dlatego nim sięgniemy po kredyt czy pożyczkę, upewnijmy się, że będzie nas stać na to, by je spłacić.

Miejmy na uwadze to, że każde postępowanie windykacyjne, to dodatkowe koszty, którymi to my, jako dłużnicy zostaniemy obciążeni. Tym samym, im szybciej skontaktujemy się z firmą windykacyjną, tym lepiej dla nas.

Ponadto, gdy spłacimy swoje zobowiązania, będziemy mogli spać spokojnie. Zyskamy również możliwość wnioskowania o przyznanie finansowego wsparcia, gdy takie będzie nam potrzebne.

Podsumowując, niezależnie od tego, której firmie windykacyjnej zostało sprzedane nasze zadłużenie, nie bójmy się rozmawiać z tym, kto jest teraz właścicielem naszej przeterminowanej należności, ponieważ polubowne rozstrzygnięcie całej sytuacji leży w interesie obu stron.

2/5 - (51 votes)
Komentarze (20)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • r
  r
  ryszard ochódzki
  06.12.2020, 11:18

  proszę nie pisać głupot, że unikanie kontaktu z ultimo to najgorsze co można zrobić!
  brak rozmów z ultimo to jest właśnie jedyna rozsądna opcja! rozmawiamy ze swoim prawnikiem, który wygra nam sprawę w sądzie.

  • D
   D
   Darek
   26.01.2021, 18:29

   Witam mam taki problem chyba Ultimo dodalo mnie do czarnej listy dłużników celowo bo nie odzyskali dlugu a bylo przedawnienienie (wygralem z komornikiem). I byl spokoj a tu nagle trafilem do Big i nie wiem czy legalnie. Co robic jak pan daje rade zeby zabral sie za to prawnik..

  • A
   A
   Agats
   12.03.2021, 13:59

   Ultimo najgorsza firma windykacyjna!!! Beszczelne typy z ktorymi nie da sie dogadac w zadnej kwestii a warunki splaty proponuja tak ansurdalne ze dramat!!

 • A
  A
  Aaaa
  28.09.2020, 22:05

  A dodatkowo prosze pamiętać ze maja przedawnione długi.

 • M
  M
  Maria
  14.11.2020, 12:52

  Dobijają się na telefon nawet jak nie ma się żadnych długów !! Wyłudzacze !

 • K
  K
  Krystyna
  29.04.2021, 16:44

  Ja spłaciłam w całości dług (wzięłam pożyczkę) chciałam mieć to na papierze że już nie mam długu i za co.Przed wpłaceniem zadzwoniłam i spytałam ile mam przelać,to już były doliczone odsetki.Dzwonię trzeci raz aby mi przysłali zaświadczenie,niestety otrzymałam odpowiedź że jak wpłacę 600 zł nie wiem za co to mi wyślą to samo mówili przed przelaniem 2600 zł ZŁODZIEJE.

 • K
  K
  Krętacze niezłe
  21.04.2021, 12:44

  Moja mama miala ponad 20 lat temu telefon w pewnej sieci. Wszystko opłaciła i rozwiązała umowę. Przez 20 lat cisza. Zero listów, telefonów, nic. Sprawa zamknięta.
  Po 20 latach pojawia sie ULTIMO twierdząc, że mama ma długi za niezapłacenie raty w tamtej firmie. Kto po ponad 20 latach trzyma pokwitowanie? Firma wydzwania, nie chce powiedzieć skąd ma dane, o co chodzi, są niekulturalni i niemili. Nie potrafią odpowiedzieć na żadne pytania w kontekście prawa, RODO, czegokolwiek. Skupują przedawnione/popłacone długi i próbują naciągnąć ludzi wedlug mnie. Dlug sprzed ponad 20 lat, nawet jeśli byl, jest NIEWAŻNY. Nie dajcie im na sobie zarabiac.

  • P
   P
   Pasqda
   21.12.2021, 20:17

   Taka sytuacja dotyka wielu ludzi, niestety. Mnie tez to spotkalo . Kilkanascie lat temu splacilam zobowiazania do komornika . Dlug moj przejmuje co jakis czas inna firma.. Ilez mozna placic jeden i ten sam dlug? Wyludzacze !

 • M
  M
  Mariusz
  19.04.2021, 19:02

  Spłaciłem dług i po 2 dniach wykreślili mnie z BIG. Po tygodniu otrzymałem od nich list iż moje zadłużenie zostało spłacone i nic im nie zalegam. Ja nie twierdzę że to fajni ludzie ale swoje długi trzeba spłacać a nie liczyć na to że się przedawnią , ktoś o nich zapomni i….sprawa się rozejdzie . Ja wiem że kupili mój dług za grosze a sprzedali po realnej cenie….no cóż…..tyle był wart , realnie. Postąpili zgodnie z umową , nie czuję sie oszukany. Wnioski wyciągnijcie sami a jak chcecie to napiszcie na mój adres e-mail. Jestem „szarym żuczkiem” ale chętnie coś doradzę

  • O
   O
   Oszuści
   13.09.2021, 11:53

   Wydzwaniają codziennie po kilkanaście razy. Cisza po odebraniu telefonu. Wydzwaniają dłuższy czas. Mimo iż nie posiadam żadnego długu. I posiadają dane osoby która wcześniej miała numer należący teraz do mnie.

 • J
  J
  Jacek
  18.04.2021, 18:40

  Jeszcze jest coś takiego,jak nękanie przypadkowych osób bez żadnych podstaw.

 • B
  B
  Barbasia
  17.04.2021, 17:07

  Zasadzone przez skorumpowanych sędziów długi są zastawem na zaciąganie ogromnych kredytów w bankach przez firmy windykacyjne. Następnie tworzone są przez nich parabanki, proponujące pożyczki swoim dłużnikom aby mogli wyjść z długów i wpaść w kolejne? Zarabiają na wszystkim. Na windykacji, obsłudze składanych pozwów (tysiące) , na pożyczkach, na żerowaniu na dluznikach i ich majątkach! Hieny w białych rękawiczkach patroszace św ofiary ;l

 • s
  s
  spoko
  13.01.2021, 15:45

  Jeżeli dług jest w Ultimo to na 99% jest przedawniony i sprzedany przez bank lub inna instytucję. Jeżeli bank nie dochodzi własnych pieniędzy to daje do myślenia, albo nie opłaca się im w co wątpię lub upłynął termin 3 lat

 • I
  I
  Iwona
  10.11.2020, 06:40

  Okropna firma, nierzetelni ludzie nie można się porozumieć, po za tym doliczają kwoty kosmos do długu. Zamiast pomagać to utrudniają. I uwaga na wypłaty zabierają w całości bez żadnego zainteresowania czy ktoś ma z czego żyć.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x