Bank Millennium – opinie i recenzja

Siedziba banku

Adres:

Bank Millennium SA

ul. Stanisława Żaryna 2A

02-593 Warszawa

Dane banku

KRS:
0000010186
NIP:
5260212931
REGON:
001379728
Produkty

Choć sektor bankowy tworzy liczne grono podmiotów, które charakteryzują się różnymi profilami działalności, historią i kształtem oferty, to największe zainteresowanie wzbudzają rzecz jasna najwięksi i ci, o których najwięcej słychać. Do tego grona należy bez wątpienia Bank Millennium, który za pomocą wyrazistej kampanii reklamowej i konkurencyjnej oferty od lat wzbudza zainteresowanie tysięcy konsumentów. Przyjrzyjmy się teraz bliżej jego ofercie, poznając szczegóły na jej temat.

Załóżmy, że prosimy grupę kilkudziesięciu dowolnych polskich konsumentów o wskazanie nazw banków, jakie w pierwszej kolejności przychodzą im do głowy. Można mieć pewność, że co najmniej u większości pojawi się w odpowiedziach prędzej czy później Bank Millennium. Jest to jedna z najpopularniejszych polskich instytucji, ciesząca się ugruntowaną pozycją na rynku finansowym i dbająca o utrwalanie swojego wizerunku dzięki trudnej do przeoczenia kampanii reklamowej. Co jednak, w dobie dużej konkurencyjności, ma ciekawego do zaoferowania Bank Millennium? Sprawdzimy to, rozkładając jego ofertę na czynniki pierwsze.

Sprawdź najlepsze promocje bankowe

Bank Millennium – historia i podstawowe informacje

Bank Millennium tworzy spółka akcyjna o takiej samej nazwie, która zarejestrowana jest w Warszawie. Jest to klasyczny przykład banku komercyjnego o uniwersalnym profilu działalności, koncentrującego się zarówno na oferowaniu produktów finansowych w formie e-bankowości, jak i usług świadczonych stacjonarnie oraz pod postacią indywidualnego doradztwa. Bank Millennium kieruje swoje usługi zarówno do klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców i dużych korporacji, stawiając na zróżnicowane produkty bankowe o parametrach dopasowanych do sprecyzowanych potrzeb. Staż omawianej instytucji w branży finansowej nie jest może najdłuższy, ale bez wątpienia jest to jeden z bardziej doświadczonych banków, dobrze orientujący się w realiach branży.

Historia Banku Millennium sięga schyłku epoki PRL-u, kiedy to w 1989 roku w Warszawie powstał Bank Inicjatyw Gospodarczych. Była to inicjatywa władzy ludowej, w ramach której utworzono spółkę akcyjną ze znanymi udziałowcami z sektora m.in. ubezpieczeń – głównymi akcjonariuszami w BIG SA było w kolejnych latach bowiem m.in. PZU czy Warta. Pod pierwotną postacią opisywany bank działał do 1997 roku, kiedy to doszło do pierwszej fuzji. BIG SA połączył się z Bankiem Gdańskim, tworząc BIG Bank Gdański. Po roku działalności, po raz pierwszy zaczęto stosować nazwę „Millennium” dla klientów detalicznych, a od 2003 roku Bank Millennium to oficjalna nazwa tej instytucji.

Od tego czasu, w trzydziestoletniej historii Banku Millennium nastąpiły jeszcze dwa przełomy – w tym samym roku, kiedy bank przyjął stosowaną do dziś nazwę, jego głównym udziałowcem stał się portugalski Banco Comercial Português. Z kolei w 2019 roku doszło do fuzji z Eurobankiem, w wyniku której dotychczasowe usługi oraz baza klientów zostały całkowicie wcielone z 1 października 2019 roku w Bank Millennium. Jak widać, jest to instytucja o ciekawej i nieszablonowej historii, wyróżniająca się ugruntowaną pozycją i dużym doświadczeniem. Jak hasło reklamowe „tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu” przekłada się jednak na atrakcyjność usług Banku Millennium? Przyglądamy się temu w dalszej części recenzji.

Bank Millennium opinie

Intensywny rozwój internetu w ostatnich latach uczynił z niego wartościową skarbnicę wiedzy, dostępną pod ręką i bez potrzeby wychodzenia z domu. W ten sposób, szybko i wygodnie można dziś poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranych usług, którymi jesteśmy zainteresowani – także w przypadku banku. Zapoznanie się z informacjami na temat świadczonych usług i oferowanych produktów bankowych może być jednak dla wielu niewystarczające – odczucia kształtują w końcu także recenzje dotychczasowych klientów danej instytucji finansowej. W tym celu dużą popularnością cieszy się hasło „Bank Millennium opinie” wpisywane w wyszukiwarkę.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią Bank Millennium za bardzo bogatą ofertę kredytów gotówkowych, a także kart kredytowych. Ponadto, uznaniem cieszy się też wygodna aplikacja do stosowania bankowości mobilnej, a także przejrzyście rozplanowana strona internetowa do bankowości komputerowej online. Z drugiej strony, z krytyką spotykają się niekiedy problemy ze skontaktowaniem się z infolinią, a także metoda logowania się do strony internetowej Banku Millennium.

Bank Millennium

Z czego składa się oferta tego banku?

Bank Millennium to jeden z klasycznych przykładów banku uniwersalnego, czyli takiego, który nie posiada sprofilowanych usług. Oferta tej instytucji jest bardzo zróżnicowana, zawierając zarówno produkty opracowane z myślą o klientach indywidualnych, jak i klientach biznesowych – przedsiębiorstwach i korporacjach. Posiłkując się aktualnymi informacjami na stronie internetowej Banku Millennium, przedstawiamy przegląd produktów, jakie tworzą ofertę tego banku.

 • Konta osobiste.
 • Oszczędności i inwestycje.
 • Kredyty gotówkowe.
 • Kredyty hipoteczne.
 • Ubezpieczenia turystyczne.
 • Ubezpieczenia dla kierowców.
 • Karty kredytowe.
 • Limity odnawialne.
 • Pożyczki gotówkowe.
 • Kursy walut.
 • Bankowość dla przedsiębiorców.
 • Bankowość dla firm.
 • Usługi „Prestige”
 • Bankowość prywatna.

Przegląd świadczonych usług – klienci indywidualni

W powyższym akapicie pobieżnie przedstawiliśmy najważniejsze informacje na temat podstawowych produktów, które tworzą ofertę Banku Millennium. Teraz pora bliżej przyjrzeć się w kompleksowy i wnikliwy sposób wszystkim usługom, jakie zróżnicowane grono klientów może uzyskać w tej instytucji finansowej. Niektóre produkty mogą być tymczasowe, dlatego niżej przedstawiony wykaz ma cel naświetlić typowy charakter oferty tego banku.

 1. Konta osobiste.
  – Podstawowe 360*.
  – Dla studenta.
  – Dla juniora.
  – Walutowe.
 2. Karty płatnicze.
  – Kredytowe (Impresja, Alfa, Vista i Mastercard, Visa i Mastercard Gold).
  – Debetowe (Voyager, Visa Konto, Visa Konto 360*).
  – Przedpłacone (Mastercard Prepaid).
 3. Pożyczki.
  – Gotówkowa.
  – Gotówkowa specjalna.
  – Konsolidacyjna.
  – Pod aktywa.
  – Limit na koncie osobistym.
  – Podwyższenie limitu na koncie osobistym.
 4. Hipoteczne.
  – Kredyty hipoteczne.
 5. Oszczędności.
  – Konto oszczędnościowe.
 6. Ubezpieczenia.
  – OC/AC.
  – Turystyczne.
  – Zdrowotne.
  – Pożyczek gotówkowych.
  – Kredytów hipotecznych.
  – Kart kredytowych.
 7. Programy lojalnościowe.
  Lubię to polecam!

Czy jesteś zadowolony/a z usług Millennium Banku?

Zobacz wyniki

Świadczone usługi – inni klienci

Poza klientami indywidualnymi Bank Millennium przewiduje także kompleksowy pakiet usług dla innych grup konsumenckich. Sprawdźmy, czym charakteryzują się pozostałe, poszczególne taryfy w zakładkach „produkty”.

 1. Klienci korzystający z oferty Prestige.
  – Konta osobiste.
  – Produkty inwestycyjne.
  – Produkty oszczędnościowe.
  – Kredyty.
  – Ubezpieczenia.
  – Produkty strukturyzowane.
 2. Klienci korzystający z oferty Bankowość Prywatna.
  – Konta osobiste.
  – Produkty inwestycyjne.
  – Produkty oszczędnościowe.
  – Kredyty.
  – Karty płatnicze.
 3. Oferta dla firm.
  – Rachunki bieżące.
  – Karty płatnicze.
  – Finansowanie potrzeb.
  – Leasing.
  – Finansowanie handlu.
  – Faktoring.
  – Inwestowanie kapitału.
  – Terminale płatnicze.
 4. Oferta dla przedsiębiorstw.
  – Obsługa bieżąca.
  – Finansowanie.
  – Finansowanie handlu.
  – Produkty skarbu.
  – Usługi powiernicze.
  – Sektor publiczny.
  – Pracownicze Plany Kapitałowe (PKK).

Bank Millennium – reprezentatywny przykład kredytu

Pora przedstawić reprezentatywny przykład jednego z tych produktów bankowych, który także i w przypadku Banku Millennium cieszy się dużą popularnością. Jest to oczywiście kredyt gotówkowy, którego wymiary w momencie pisania tekstu (26.03.2020) przedstawiamy poniżej. Informacje mają na celu w orientacyjny sposób naświetlić przykładowy wymiar typowych kredytowych parametrów.

 • Produkt bankowy: Pożyczka gotówkowa.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 7,68%.
 • Oprocentowanie stałe: 7,42%.
 • Całkowita kwota kredytu: 15 000 zł.
 • Prowizja: 0 zł.
 • Odsetki: 3000 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 3000 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 18 000 zł.
 • Liczba rat: 60.
 • Wysokość raty: 300 zł.

Jak pobrać wyciąg z konta Bank Millennium?

Jako klient Banku Millennium, pobranie dowolnej formy wyciągu z konta za pośrednictwem portalu bankowości elektronicznej, to czynność wyjątkowo prosta i zajmująca nie więcej niż kilka minut.

W pierwszym kroku z poziomu strony głównej należy skierować się do logowania, co umożliwia przycisk umieszczony w prawym górnym logu.

wyciąg millennium

Następnie rozwija się okno logowania do portalu bankowości elektronicznej Millennium – Millenetu. Podać należy najpierw tzw. Millekod, a potem hasło logowania.

wyciąg millennium

Po zalogowaniu się do panelu, z jego poziomu należy wybrać zakładkę „Moje finanse”, która pozwala na zarządzanie swoimi finansami.

wyciąg millennium

W tym miejscu pozostaje już tylko wybrać przycisk „lista wyciągów”, po czym z wykazanej listy należy wybrać i pobrać ten, z którego okresu rozliczeniowego poszukiwaliśmy.

Bank Millennium w liczbach

 • 560,7 mln – tyle złotych zysku netto odnotował Bank Millennium w 2019 roku.
 • 98 mln – tyle wynosi wartość aktywów Banku Millennium.
 • 1,8 mln – tyle klientów indywidualnych posiadał w 2018 roku Bank Millennium.
 • 2003 – w tym roku Bank Millennium przyjął swoją obecną nazwę.
 • 1989 – w tym roku powstał Bank Inicjatyw Gospodarczych, protoplasta Banku Millennium.
 • 692 – tyle oddziałów banków posiada Bank Millennium w całej Polsce.
 • 50,1% – tyle akcji Banku Millennium ma w swoim portfelu portugalski Banco Comercial Português.
 • 7 – tym bankiem w Polsce pod względem wielkości aktywów jest Bank Millennium.
 • 2 – tyle banków od początku działalności połączyło się z Millennium: Bank Gdański w 1997 roku oraz Eurobank w 2019 roku.
Bank Millennium

Bank Millennium – czym się wyróżnia?

Opisywany bank zwraca uwagę nie tylko bardzo bogatą ofertą, ale też ciekawym profilem bieżącej działalności i ciekawymi aspektami ze swojej historii, które wcale nie muszą być szerzej znane. Sprawdźmy, pod jakim względem wyróżnia się Bank Millennium i co warto o nim wiedzieć – zarówno w ujęciu teraźniejszym, jak i historycznym.

 • Bank Millennium jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 • Jako jeden z pierwszych, Bank Millennium uruchomił infolinię dla klientów posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim.
 • Na stronie internetowej Banku Millennium można także znaleźć informacje o obsłudze dla klientów z niepełnosprawnościami.
 • Bank Millennium powstał w 1989 roku jako inicjatywa państwowa, w celu utworzenia jednego z pierwszych banków komercyjnych. Dziś większość akcji należy jednak do portugalskiego Banco Comercial Português.
 • Grupę Banku Millennium tworzą także usługi z zakresu: leasing, dom maklerski, Tworzywo Funduszy Inwestycyjnych, Millennium Goodie oraz fundacja.

Bank Millennium – nasza opinia

Bank Millennium to bez wątpienia jedna z tych instytucji sektora finansowego, którą trudno przeoczyć – zarówno pod kątem wszechobecnej kampanii reklamowej, jak i niezwykle bogatej oferty produktów finansowych. Przekrój usług, z których można skorzystać za pośrednictwem tego banku, jest bez wątpienia imponujący i powinien sprostać oczekiwaniom bardzo szerokiego grona potencjalnych klientów.

Millennium oferuje nie tylko konta osobiste i konta oszczędnościowe, ale i pokaźną gamę kredytów gotówkowych, pożyczek, kart kredytowych, limitów odnawialnych czy ubezpieczeń na różne okazje i wypadki. Warto docenić przejrzyście rozplanowaną stronę internetową, a także jedną z najbardziej intuicyjnych aplikacji mobilnych. Całokształt tych parametrów powoduje, że Bank Millennium dla wielu klientów może okazać się atrakcyjną i godną uwagi opcją.

Ciekawie prezentuje się także oferta pożyczki gotówkowej, która zawiera – faktycznie, zgodnie z emitowaną reklamą – przejrzyste i równe koszty. Miłym akcentem są równe, okrągłe wartości kredytu, pozbawione komplikujących części dziesiątych i setnych. Wszystko jest proste i przejrzyste – co nie zawsze jest oczywiste w przypadku kredytu gotówkowego.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • 801 331 331
 • (+48) 519 284 040 
 • (+48) 22 598 40 40

Infolinia dla klientów korzystających z oferty Prestige:

 • 801 127 000
 • (+48) 22 598 41 33

Infolinia dla klientów korzystających z oferty Bankowość Prywatna:

 •  801 115 115
 • (+48) 22 598 40 41

Infolinia dla klientów biznesowych i przedsiębiorców

 • 801 31 31 31
 • (+48) 22 598 41 61

Infolinia dla klientów mówiących po ukraińsku i rosyjsku:

 • (+48) 22 598 40 45

Aktywna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 20:00.

Informacje na temat spółki

Bank Millenium

Bank Millennium SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Utworzony:
1989
Numer REGON:
001379728
Numer KRS:
0000010186
Numer NIP:
5260212931
Adres siedziby:
ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 26 marca 2020 roku.

Opinie o Millennium Bank (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • A
  A
  Andrew
  03.08.2020, 16:04

  to jest chyba najgorszy bank w Polsce załatwiający wnioski o wypłatę i wydanie zaświadczenia o stanie konta w sprawach spadkowych, kiedy inne banki takie jak Pekao, Santander, GetIn, wypłaciły mi pieniądze w 2 dni, i wydaly zaświadczenie w ciągu 1-2 tygodni, Bank Millennium chce 90 dni na zrealizowanie takich wniosków,
  to jest poniżej jakichkolwiek standardów bankowości i czasu realizacji wniosku klienta

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x