Bank Millennium – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

3.7/5

Dostępne produkty

Siedziba firmy

Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000010186
NIP: 5260212931
REGON: 001379728

Bank Millennium zdobywa coraz więcej zwolenników na polskim rynku finansowym. Ale czy zasługuje również na Twoją uwagę i zaufanie? Aby pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie sprawdziłam opinie klientów, którzy skorzystali już z produktów Banku Millennium oraz dokładnie przyjrzałam się ofercie tej instytucji. 

Kluczowe informacje

 • Bank Millennium oferuje różnorodne produkty finansowe, od kont osobistych i kredytów, po produkty oszczędnościowe i inwestycyjne. Bank dostosowuje swoją ofertę do różnych grup wiekowych i potrzeb finansowych klientów.
 • Instytucja przeszła kilka kluczowych fuzji, w tym z Euro Bankiem w 2019 roku, co bez wątpienia wpłynęło na jej pozycję. Aktualnie głównym udziałowcem banku jest portugalska firma Banco Comercial Português.
 • Bank Millennium stosuje wszystkie najważniejsze zabezpieczenia wymagane od instytucji finansowych. Jednak jest drugim bankiem (zaraz po PKO BP) pod względem wartości brutto portfela kredytów hipotecznych opartych na CHF, co może jednak stanowić pewne ryzyko.
 • Instytucja, aby ułatwić swoim klientom proces wnioskowania o kredyt hipoteczny, stworzyła aplikację e-Operat, ktora umożliwia przeprowadzenie elektronicznego procesu wyceny nieruchomości. 

O Banku Millennium

Bank Millennium, z siedzibą w Warszawie, to uniwersalny bank komercyjny oferujący szeroki wachlarz usług, zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Instytucja przez lata zyskała silną pozycję na rynku, głównie dzięki kilku znaczącym fuzjom.

Historia banku sięga 1989 roku, kiedy jeszcze funkcjonował jako Bank Inicjatyw Gospodarczych. W 1997 roku BIG SA i Bank Gdański SA połączyły się, tworząc BIG Bank Gdański. Rok później, marka „Millennium” zaczęła być używana dla określenia oferty skierowanej jedynie do indywidualnych klientów.

W 2003 roku Bank Millennium przyjął swoją obecną nazwę, a głównym udziałowcem została portugalska spółka Banco Comercial Português (BCP). W maju 2019 roku, Bank Millennium S.A. zakupił niemal wszystkie akcje Euro Banku od Société Générale. Po otrzymaniu zezwolenia od Komisji Nadzoru Finansowego we wrześniu tego samego roku, banki oficjalnie się połączyły. Proces fuzji zakończył się 11 listopada 2019 roku, kiedy to na poziomie operacyjnym obie instytucje stały się jednym bankiem. 

Jaka jest nasza opinia o Banku Millennium?

Duża część osób kojarzy Bank Millennium z reklam telewizyjnych, w których występuje Radosław Kotarski — dziennikarz i twórca kanału Polimaty. Wybór twarzy kampanii reklamowych z pewnością nie jest przypadkowy. Postać ta znana jest konkretnej grupie odbiorców. Przede wszystkim tworzą ją osoby młode, które chętnie konsumują treści o charakterze edukacyjnym. 

Czy to jedyny ukłon w stronę młodego pokolenia? I tak i nie. Sporo do życzenia pozostawia, chociażby sama strona internetowa, która w moim poczuciu ze względu na sporą dawkę informacji, jest mało czytelna. Z drugiej jednak strony, bank wyróżnia się intuicyjną aplikacją mobilną, z której poziomu można nie tylko zlecać przelewy, ale też wykupić dodatkowe produkty (np. ubezpieczenia), zapłacić za autostradę czy bilet tramwajowy. Dodatkowo Millennium jest właścicielem aplikacji ze zniżkami i rabatami – Goodie oraz wprowadza coraz więcej cyfrowych udogodnień w proces wnioskowania o kredyt hipoteczny. Można więc przyjąć, że proces rewolucji banku trwa.

cytat-Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Bank Millennium oferuje szeroką gamę produktów finansowych, od kont osobistych po inwestycje, co sprawia, że jest atrakcyjny dla różnych grup klientów. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko jego wszechstronność, ale przede wszystkim podejście do rozwoju produktów i usług, które nie należą do grona finansowych. Przykładem jest, chociażby aplikacja do księgowości czy e-Operat do elektronicznej wyceny nieruchomości.

Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

To nasza opinia o Banku Millennium, a co o nim myślą nasi użytkownicy? Zajrzyj do sekcji z komentarzami, na końcu strony!

Jakie produkty bankowe znajdziemy w ofercie Banku Millennium?

Bank Millennium to instytucja znana z bogatej oferty produktów dostosowanych do potrzeb finansowych różnych klientów. Co dokładnie znajdziemy w propozycji banku? Z całą pewnością będą to tradycyjne rachunki, kredyty, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe. 

Bank Millennium - oferta dla klientów indywidualnych

Konta osobiste w Banku Millennium

Bank Millennium proponuje różnorodne warianty kont osobistych:

 1. Millennium 360°. Konto z 0 zł opłatą za otwarcie i prowadzenie, a także zwrotami za zakupy sięgającymi nawet 25%.
 2. Millennium 360° (18-26 lat). Rachunek również za 0 zł (za otwarcie i prowadzenie) ze zwrotami za zakupy do 25%, ale przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 26 lat.
 3. Konto 360° Junior (poniżej 18 lat). Użytkownicy za otwarcie konta i spełnienie warunków promocji mogą skorzystać z dodatkowych benefitów np. 150 zł do Parku Wodnego Suntago. 
 4. Konto walutowe. W ofercie znajdują się również rachunki, które można prowadzić w różnych walutach np.: EUR, USD, GBP i CHF. Do konta w EUR dostępna jest także karta debetowa.

Kredyty hipoteczne i gotówkowe

Bank Millennium oferuje szeroką gamę kredytów i pożyczek, dostosowanych do różnych potrzeb. Za pomocą dodatkowych środków, możesz opłacić wymarzony wyjazd, wyremontować mieszkanie czy nawet kupić dom. 

Oferty kredytowe w Banku Millennium: 

 1. Pożyczka gotówkowa. Możesz pożyczyć od 5000 zł do 40 000 zł z 0 zł prowizji za udzielenie i 0 zł za wcześniejszą spłatę. Oprocentowanie jest stałe.
 2. Pożyczka Online. Oferta dla nowych klientów, z możliwością pożyczenia od 1 000 zł do 40 000 zł, również z zerową prowizją za jej udzielenie.
 3. Pożyczka konsolidacyjna. Dzięki niej możesz połączyć kilka zobowiązań i spłacać jedną, wygodną ratę. 
 4. Kredyt hipoteczny. Środki możesz otrzymać na zakup mieszkania, domu lub spłatę innych kredytów mieszkaniowych. Finansowanie wynosi do 90% wartości nieruchomości. Niestety Bank Millenniyum nie bierze udziału w programie Bezpieczny Kredyt 2%. 
 5. Pożyczka hipoteczna. Na dowolny cel, z finansowaniem do 70% wartości nieruchomości.
 6. Hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Na spłatę innych zobowiązań kredytowych, z elastycznym okresem kredytowania od 3 do 30 lat.
 7. Limit w koncie osobistym – dostęp do dodatkowej gotówki i 7 bezodsetkowych dni w miesiącu. 

Oszczędności 

Oszczędzanie i inwestowanie to dwa kluczowe elementy zarządzania finansami osobistymi. Klienci mogą skorzystać tutaj z wybranych produktów oszczędnościowych, które pomagają w efektywnym gromadzeniu kapitału.

Produkty oszczędnościowe dostępne w Banku Millennium: 

 1. Konto Oszczędnościowe Profit. Oferuje do 7% w skali roku przez 90 dni dla nowych środków do 100 000 zł.
 2. Lokaty terminowe. Gwarantują stałe oprocentowanie i zysk w skali roku 5,50% przez 6 miesięcy.
 3. Konto Oszczędnościowe Walutowe. Prowadzone w walutach EUR i USD, oferuje bezpieczny sposób przechowywania i pomnażania pieniędzy w walucie obcej.

Inwestycje

Bank Millennium oferuje swoim klientom wiele możliwości inwestycyjnych, w zależności od oczekiwanego poziomu ryzyka i zysku. 

Rodzaje produktów inwestycyjnych

 1. Lokaty Strukturyzowane.
 2. Plan Inwestycyjny Millennium. Trzy gotowe plany do wyboru z opłatą 0 zł za wpłaty i prowadzenie programu.
 3. Fundusze inwestycyjne. 12 różnych funduszy Millennium TFI.
 4. Doradztwo inwestycyjne. Usługa, dzięki której możesz dowiedzieć się, w które subfundusze inwestycyjne Millennium TFI warto aktualnie zainwestować.

Bankowość elektroniczna 

Dodatkowo instytucja oferuje standardową gamę usług w ramach bankowości internetowej. I podobnie jak w każdym innym banku, Millennium umożliwia swoim klientom dokonywania płatności zbliżeniowych BLIK oraz za pomocą Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay

Rodzaje usług dostępnych dla klientów banku Millennium:

 1. Aplikacja mobilna. Użytkownicy mogą wysyłać przelewy, sprawdzać historię transakcji czy płacić za autostrady, kiedy tylko chcą, dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej.
 2. Bankowość internetowa. Możliwość zarządzania własnymi finansami przez przeglądarkę internetową.
 3. Bank w bankomacie. Całodobowy dostęp do Twoich pieniędzy w bankomatach.
 4. Dodatkowe usługi, takie jak: zwroty za zakupy, kody doładowujące, doładowania do telefonów itd. 

Bank Millennium dla firm

Bank Millennium oferuje różnorodne produkty i usługi również dla przedsiębiorców. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę w świecie biznesu, czy też jesteś już doświadczonym przedsiębiorcą – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. 

Rodzaje produktów dla firm

 1. Konto firmowe. Bank ma w swojej ofercie różne rodzaje rachunków bieżących, w tym Konto Mój Biznes, które często dorzuca premię pieniężną i inne benefity za otwarcie i spełnienie warunków aktywności.
 2. Karty płatnicze. Szeroka gama kart płatniczych dostosowanych do potrzeb firmy.
 3. Finansowanie potrzeb. Bank oferuje różne formy finansowania, w tym kredyty gotówkowe, kredyty w rachunku bieżącym czy gwarancja de minimis. 
 4. Leasing – przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu dla firm i rozwijać flotę samochodową lub maszynową, bez obciążania finansów biznesu.
 5. Terminale płatnicze. Możliwość przyjmowania płatności od klientów dzięki aplikacji zainstalowanej na smartfonie czy tablecie. 
 6. Księgowość przez internet. Usługa księgowa połączona z kontem, dla uproszczenia prowadzenia firmy. Z oferty mogą skorzystać osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, mają konto Mój Biznes i dostęp do Millenetu. 

Dbamy o to, aby oferowane naszym klientom narzędzia do codziennego zarządzania firmą oraz budowania nowoczesnego i konkurencyjnego biznesu były innowacyjne i spełniały oczekiwania w szybko zmieniającej się cyfrowej rzeczywistości. Usługi księgowe powiązane z bankowością elektroniczną to wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i oczekują kompleksowych rozwiązań. To dla nas kolejny krok w budowaniu oferty dla klientów biznesowych w kanałach elektronicznych. Nasze dotychczasowe projekty w tym obszarze zostały dostrzeżone w tegorocznym rankingu World’s Best Digital Bank magazynu Global Finance i zdobyły nagrodę „Best SME Banking in Poland 1.

Paweł Idzikowski, kierownik zespołu bankowości elektronicznej dla przedsiębiorstw w Banku Millennium

Czym wyróżnia się Bank Millennium?

Bank Millennium to pierwszy bank w Polsce, który zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ponadto był jednym z pionierów w oferowaniu infolinii obsługującej klientów mówiących w językach ukraińskim i rosyjskim. Czym może poszczycić się teraz? 

Millennium oferuje swoim klientom, którzy wnioskują o kredyt hipoteczny usługę e-Operat, czyli elektroniczny proces wyceny nieruchomości. Procedura polega na asystowaniu klientowi przez bank w zdobyciu dokumentu wyceniającego nieruchomość. Zadanie jest elektronicznie delegowane do przedsiębiorstwa specjalizującego się w oszacowaniu wartości. Cała operacja przebiega w ekspresowym tempie; klient odbiera gotowy operat w ciągu 3 do 4 dni po wizytacji nieruchomości i ma pełną swobodę w jego wykorzystaniu.

We wrześniu 2023 roku, bank wydał aplikację o nazwie Millennium Księgowość, która ma ułatwić zarządzanie księgowością, monitorowanie wydatków i efektywne odzyskiwanie należności. Platforma oferuje również opcję bezpiecznego magazynowania dokumentów oraz możliwość ich udostępniania księgowym. Dzięki integracji z internetowym systemem bankowym Banku Millennium, dostęp do aplikacji jest równie prosty jak logowanie się do własnego konta bankowego. W przyszłości, zintegrowanie z platformą bankową ma znacząco uprościć realizację i rozliczanie transakcji finansowych firmy.

Nie można zapominać o tym, że do grupy Banku Millennium należy spółka Millennium Goodie – właściciel bezpłatnej aplikacji mobilnej, w której znajdują się kupony zniżkowe, promocje oraz kody rabatowe. 

Wady i zalety Banku Millennium

Bank Millennium, jak każda inna finansowa instytucja ma swoje mocne i słabe strony, które sprawiają, że pewna grupa klientów chętnie korzysta z jego oferty, a druga – niechętnie. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, czy warto być klientem banku Millennium, zebrałam w całość jego najważniejsze wady i zalety. 

Zalety Millennium Banku: 

 • Szeroka oferta dopasowana do klientów indywidualnych w różnym wieku; 
 • Możliwość otrzymania zwrotu za zakupy (aż do 25%);
 • Bezpłatne prowadzenie konta; 
 • Możliwość skorzystania z tzw. Happy Hours. Jeśli zdecydujesz się założyć lokatę Millenet w PLN w czasie trwania promocji, możesz uzyskać wyższe oprocentowanie;
 • Możliwość korzystania z darmowych bankomatów Millennium;
 • Kalkulator hipoteczny i pożyczkowy dostępny na stronie banku. Dzięki narzędziu możesz samodzielnie obliczyć ratę potencjalnego zobowiązania lub sprawdzić swoją zdolność kredytową; 
 • Niski wymagany wkład własny przy kredycie hipotecznym; 
 • Możliwość złożenia wniosku o założenie konta osobistego, udzielenie pożyczki gotówkowej oraz wydania karty kredytowej przez internet. 

Wady Banku Millennium: 

 • Mało czytelna strona. Po wejściu na główną witrynę, użytkownik widzi dużą liczbę komunikatów, przez co ciężko się odnaleźć;
 • Możliwość korzystania z darmowych bankomatów w Polsce i za granicą dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków; 
 • Brak możliwości złożenia wniosku o kredyt hipoteczny online, z poziomu bankowości elektronicznej.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czy Bank Millennium jest dobrym bankiem?

Bank Millenium zdaniem niektórych klientów jest bardzo dobrym bankiem z szeroką ofertą produktów finansowych. Instytucja chwali się zdobytą nagrodą Best Bank Awards za tytuł Najwybitniejszego Banku w Polsce oraz Złoty Bank 2023 – za najlepszą jakość obsługi klienta.

Czy Bank Millennium to bezpieczny bank?

Tak. Bank Millennium stosuje wszystkie najważniejsze zabezpieczenia, które wymagane są od instytucji finansowych. Dodatkowo na stronie banku można znaleźć porady dotyczące bezpiecznego bankowania. 

Czy Bank Millennium może zbankrutować?

Polski system bankowy jest w dużej mierze zabezpieczony przed potencjalnymi problemami, dzięki obecności Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG). Mimo to, każdy system ma swoje ograniczenia i sytuacja na rynkach finansowych może być dynamiczna. Bank Millennium jest nieco bardziej obciążony ewentualnymi problemami, w odróżnieniu od konkurencji. Instytucja ta jest bowiem drugim bankiem pod względem wartości brutto potrfela kredytów hipotecznych opartych na CHF. 

Czy Millennium i mBank to, to samo?

Nie, są to dwa różne banki, niepowiązane ze sobą kapitałowo. Jedyne co łączy obie instytucje to fakt, że mBank wraz z PKO BP mają najgrubszy portfel hipotek frankowych. 

Czy Bank Millennium jest polskim bankiem?

Nie. Aktualnie akcjonariuszem Banku Millennium jest portugalski Banco Comercial Português. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 Biuro prasowe Millennium Banku

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/millennium-ksiegowosc-nowosc-dla-przedsiebiorcow-26-09-2023?news_articleId=31603035

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (23 votes)
Opinie o Millennium Bank (20)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Andrew

  03.08.2020, 16:04

  Wyróżniający się komentarz

  to jest chyba najgorszy bank w Polsce załatwiający wnioski o wypłatę i wydanie zaświadczenia o stanie konta w sprawach spadkowych, kiedy inne banki takie jak Pekao, Santander, GetIn, wypłaciły mi pieniądze w 2 dni, i wydaly zaświadczenie w ciągu 1-2 tygodni, Bank Millennium chce 90 dni na zrealizowanie takich wniosków,
  to jest poniżej jakichkolwiek standardów bankowości i czasu realizacji wniosku klienta

 • O
  O

  Oszukany klient banku milenium

  08.03.2022, 19:36

  Wyróżniający się komentarz

  ODRADZAM! Z konta znika kilka tys bo ktoś się wkradł na konto. Bank umywa ręcę. Po tym jak mówi, że przelew wygląda podejrzanie, odrzuca reklamacje mowiąc, że 'wygląda jak’ ja bym zrobiła ten przelew! Omijać szerokim łukiem!!! Możecie stracić oszczędności swojego życia!!!!!

 • K
  K

  Klient Banku

  12.01.2022, 11:30

  Wyróżniający się komentarz

  Oszuści okradli mi konto i zaciagneli kredyt.Czas zanim dodzwoniłem sie do banku 1 godzina.Bank każe spłacać mi kredyt zaciagniety przez oszusta mimo ze sprawę bada prokurator.Nie polecam.Sprawa trafi do sądu.

 • D
  D

  Denys

  21.02.2023, 10:21

  Wyróżniający się komentarz

  bank potworów. uznany za podejrzany transfer p2p. nie żądał ode mnie żadnych dokumentów. po cichu wysłany do prokuratury. zablokowanie konta na pół roku. OK. prokurator wydaje postanowienie o zniesieniu blokady. i od 2 miesięcy ten nienormalny bank pisze – czekaj na odpowiedź. To niedopuszczalne, żebyśmy tak traktowali naszych klientów. takie banki należy zlikwidować. nie ma dla nich miejsca na rynku. złamał mi życie

 • E
  E

  Edward

  05.01.2023, 09:58

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam. Reklamacja braku możliwości wykonywania niektórych przelewów prowadzonaod przeszło trzech miesięcy. Olewający stosunek do klienta i ciągle te same kłamstwa.

 • P
  P

  Patki

  12.12.2022, 17:05

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam , oszuści

 • Z
  Z

  Zbigniew

  22.11.2022, 19:43

  Wyróżniający się komentarz

  Dzisiaj odwiedziłem Oddział Banku przy ul. Głogowskiej 84 i muszę Państwu przekazać, że zostałem mile zaskoczony, profesjonalną i pełną empatii obsługą ze strony p. Krystyny Glinieckiej z tytułem zawodowym Starszy Bankier Klienta. Ponieważ taka postawa daje wysokie świadectwo Firmie Alior Bank jak i bezpośrednio wyżej wymienionej przeze mnie osobie p. Krystynie Glinieckiej. Przyznaję tej Pani Złoty Laur Klienta za 2022 rok.

 • m
  m

  maciej

  07.11.2022, 13:37

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo słaby proces rezygnacji z konta, w szczególności z karty kredytowych. Zero przejrzystości we wnioskach, które widoczne są tylko dla pracowników infolinii. Generalnie jak działa to jest ok ale jak już zaczną doić to szkoda słów i czasu na ten bank.

 • j
  j

  jaca

  20.08.2022, 10:18

  Wyróżniający się komentarz

  Informacja na stronie banku o wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego jest kłamliwa. W dniu 19.08.2022 zalogowałem się do aplikacji mobilnej, lecz po wybraniu opcji „wcześniejsza spłata kredytu” nie mogłem przeprowadzić operacji. Wyświetliła się informacja, że mam ją przeprowadzić logując się w Millenecie. Zalogowałem się, jednak jedyną możliwą opcją był wniosek o wakacje kredytowe. To jest jakaś farsa.

 • A
  A

  Aleksandra

  08.08.2022, 17:39

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorszy bank na swiecie!!! Nie informuja jak cos jest nie tak z dyspozycja wyplaty kredytu. Jak sie dowiedzialam przypadkiem to juz trzeba bylo przedluzac warunki kredytu i 500pln oplaty! Wysylam dokumenty o wpisie hipoteki nawet nie racza odpisac czy ok czy nie i bach pobieraja pomostowke. Poziom informacji od pracownikow dno. Poziom obslugi klienta dno. Nie polecam! Uciekajcie nawet jak gdzie indziej marza wyzsza… szkoda nerwow.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Millennium Bank
Sprawdź ofertę