Citi Handlowy – opinie i recenzja

Siedziba banku

Adres:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

ul. Senatorska 16

00-923 Warszawa

Dane banku

KRS:0000001538
NIP:5260300291
REGON:000013037
Produkty

Finanse to dziedzina, która nie od dzisiaj obecna jest w wielu sferach codziennego życia. Przez lata na mapie działających w tej sferze banków pojawiają się i znikają różne podmioty, inne łączą się w ramach fuzji, a jeszcze inne zmieniają nazwy i profil działalności. Nie brakuje takich, które w branży działają od pokoleń – i to bardzo wielu. Dobrym przykładem jest charakteryzujący się blisko 150-letnią tradycją bank Citi Handlowy. Przyjrzyjmy się bliżej jego ofercie, sprawdzając wszystkie szczegóły.

Citi Handlowy to jeden z tych banków, o którego istnieniu dowiedzieć można się bardzo łatwo i wielu ten etap ma już zapewne za sobą – nawet, jeżeli nigdy nie korzystali z jego usług. Jest to bowiem instytucja bardzo szeroko reklamowana zarówno w telewizji, jak i radiu i internecie. Przekłada się to nie tylko na wspomnianą rozpoznawalność, ale i przede wszystkim zainteresowanie klientów, którzy chętnie poszukują informacji na temat produktów bankowych, jakie posiada Citi Handlowy. W niniejszej recenzji rozkładamy na czynniki pierwsze informacje na temat tego banku.

Sprawdź najlepsze promocje bankowe

Citi Handlowy – historia i podstawowe informacje

To, że pełna nazwa określonego banku, pod którą widnieje on np. w Krajowym Rejestrze Sądowym, zazwyczaj jest nieznacznie dłuższa i nieco inna od tej, pod którą działa on komercyjnie – nie jest niczym nietypowym. Pełna nazwa musi w końcu precyzować choćby np. rodzaj spółki, pod którą funkcjonuje. W przypadku banku Citi Handlowy mamy do czynienia jednak z nieco inną zasadą – jego oficjalna, pełna nazwa jest zupełnie inna od tej, pod którą znają go klienci. Bank Handlowy w Warszawie, w skrócie BHW, to bank komercyjny koncentrujący się na zróżnicowanej, nieprofilowanej działalności bankowej. Tworzy go spółka akcyjna, jak wskazuje pełna nazwa, zarejestrowana w polskiej stolicy.

Citi Handlowy to bank o niezwykle bogatej i długiej historii – jego korzenie sięgają 1870 roku, czyli drugiej połowy XIX wieku. Z niemal 150-letnim okresem działalności jest to jeden z najstarszych banków działających nieprzerwanie na terenie Europy. Już kilkanaście miesięcy po założeniu był to bank o zasięgu międzymiastowym, a potem prędko – także międzynarodowym. Na początku XX wieku był największym bankiem prywatnym na obszarze dzisiejszej Polski, a z silną pozycją Bank Handlowy dotrwał i do nowożytnych czasów.

Jeszcze do 2001 roku funkcjonował on pod tradycyjną nazwą, kiedy to nastąpił prawdziwy przełom. Wówczas doszło do fuzji Banku Handlowego w Warszawie SA z Citibank Polska SA, w ramach której nastąpiła zmiana nazwy na Citibank Handlowy. Z czasem nazwa została skrócona do po prostu Citi Handlowy, pod którą bank ten funkcjonuje do dzisiaj. Jest to zatem wiekowa instytucja, ale z młodym imieniem. Jak duże doświadczenie w sektorze bankowym przekłada się na atrakcyjność oferty przedstawianego banku? Sprawdźmy to.

Citi Handlowy opinie

Chcąc bliżej przyjrzeć się ofercie danego banku lub zwyczajnie znaleźć informacje o produkcie, którego poszukujemy, zazwyczaj sięgamy po pomoc internetu. Jest to w końcu najwygodniejsze i najprostsze w użyciu narzędzie pozwalające na szybkie zapoznanie się także z bieżącą ofertą rynku bankowego bez potrzeby wychodzenia z domu. Nie jest jednak tajemnicą, że konkurencja w tej branży jest bardzo duża – a co za tym idzie, wybór najlepszej oferty może wcale nie być taki prosty. Niekiedy pomaga w tym zapoznanie się z recenzjami dotychczasowych klientów danej instytucji, w przypadku omawianego banku – wyszukując frazę „Citi Handlowy opinie„.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że klienci tego banku cenią jego ofertę m.in. za rozbudowaną i elastyczną ofertę dostępnych kart kredytowych. Citi Handlowy przewiduje zróżnicowaną gamę kart dostosowanych do różnych potrzeb, dopasowując się zarówno do osób z niewielkimi, jak i bardziej wymagającymi potrzebami finansowymi. Z drugiej strony, spotkać się też można z narzekaniami na formę kontaktu z infolinią i dostępność bankomatów. Ile ludzi – tyle opinii.

Z czego składa się oferta tego banku?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, Citi Handlowy to klasyczny przykład banku o profilu komercyjnym i uniwersalnym. Co za tym idzie, jego usługi mają bardzo zróżnicowany profil, co wpływa na pokaźny rozmiar oferty. W porównaniu do konkurencyjnych banków nie jest ona może ani największa, ani najbardziej różnorodna, ale z pewnością szerokie grono konsumentów znajdzie tutaj coś dla siebie. Produkty proponowane przez City Handlowy to między innymi:

 • Karty kredytowe.
 • Kredyty gotówkowe.
 • Produkty hipoteczne.
 • Pożyczki
 • Konta osobiste.
 • Inwestowanie.
 • Ubezpieczenia.
 • Konta walutowe.
 • Kredyty konsolidacyjne.
 • Programy lojalnościowe.
 • Limity odnawialne.
 • Produkty inwestycyjne.
 • Produkty maklerskie.
Citi Handlowy strona główna

Przegląd świadczonych usług

Nakreśliliśmy już pobieżnie ofertę banku Citi Handlowy, aby przedstawić konsumentom w dużym uproszczeniu podstawowe rodzaje produktów bankowych, na jakie mogą liczyć, zwracając się tutaj o uzyskanie pomocy finansowej. Jak wygląda to w szczegółowym ujęciu? Po wnikliwej lekturze strony internetowe Citi Handlowego przedstawiamy obszerne rozrysowanie wszystkich usług wraz z kategoriami, na jakie ta instytucja je uporządkowała. Zastrzeżenie – z czasem dostępność niektórych produktów może oczywiście ulec zmianie.

 1. Karty kredytowe.
  – Podstawowa (Citi Simplicity).
  – Dla kierowców (Citibank-BP Motokarta).
  – Dla podróżników (Premiermiles).
  – Rozrywkowa (Citibank World Mastercard).
  – VIP (Citibank World Elite Mastercard Ultime).
  – Możliwość porównania poszczególnych kart.
  – Przegląd ofert specjalnych.
 2. Konta osobiste.
  – Podstawowe (Citi Priority lub CitiKonto).
  – Oszczędnościowe (Citigold).
  – Specjalne (Citigold Private Client).
  – Konto walutowe.
  – Przegląd innych ofert specjalnych.
 3. Pożyczki.
  – Pożyczka gotówkowa (od 1000 do 150 000 złotych do 96 rat).
  – Pożyczka z karty (od 500 złotych do wysokości limitu karty).
  – Dodatkowa gotówka – pożyczka do istniejącego limitu na karcie kredytowej.
  – Plan spłaty ratalnej (dla dowolnych zakupów od 100 złotych).
  – Linia kredytowa.
  – Pożyczka konsolidacyjna (od 1000 do 150 000 złotych).
 4. Produkty hipoteczne.
  – Kredyt hipoteczny.
 5. Inwestowanie.
  – Doradztwo inwestycyjne (dla Citi Priority, Citigold i Citibank Private Client).
  – Usługi maklerskie.
  – Produkty inwestycyjne.
 6. Ubezpieczenia.
  – Inwestycyjne i oszczędnościowe.
  – Ochronne.
  – Podróżne
  – Do pożyczki gotówkowej.
  – Do karty kredytowej.
  – Kalkulator indywidualnych potrzeb ubezpieczeniowych.
 7. Citi Specials.
  – Różne programy lojalnościowe i produkty promocyjne.

Citi Handlowy – reprezentatywny przykład kredytu

Pora przedstawić reprezentatywny przykład jednego z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez bank Citi Handlowy, czyli pożyczkę gotówkową. Zawarte niżej parametry przedstawiamy w celu orientacyjnego naświetlenia wartości, na jakie warto się przygotować. Ich wysokość jest aktualna w momencie powstawania tego tekstu (25.03.2020).

 • Produkt bankowy: Kredyt Gotówkowy.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 11,06%.
 • Oprocentowanie stałe: 6,97%.
 • Całkowita kwota kredytu: 45 600 zł.
 • Prowizja: 2964 zł.
 • Odsetki: 11 003,91 zł.
 • Opłata miesięczna: 2160 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 16 127,91 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 61 727,91 zł.
 • Liczba rat: 71.
 • Wysokość raty: 857 zł i ostatnia 880,91 zł.

Jak pobrać wyciąg z konta Citi Handlowy?

Za pośrednictwem portalu do korzystania z bankowości online, posiadacz konta w Citi Handlowy może również szybko i wygodnie pobrać w razie potrzeby wyciąg z konta.

W pierwszym kroku należy z poziomu strony głównej skierować się do panelu logowania, w czego celu należy kliknąć przycisk „zaloguj” znajdujący się w czytelnym, prawym górnym rogu strony głównej.

wyciąg citi handlowy

Po wczytaniu się panelu logowania, pozostaje już tylko wpisać nazwę użytkownika, a następnie wprowadzić hasło i wybrać niebieski przycisk do zatwierdzenia.

wyciąg citi handlowy

Mając przed sobą panel klienta należy wybrać zakładkę „Usługi i Profil” opatrzoną symbolem koła zębatego, za której pomocą zostaniemy przekierowani wprost do interesującej nas sekcji.

wyciąg citi handlowy

W pierwszej kolumnie „Usługi” należy wybrać wskazany w pierwszym miejscu przycisk z napisem „wyciągi”. Teraz pozostaje już tylko wybrać „wyciągi z rachunków” i pobrać ten z interesującego nas okresu rozliczeniowego.

Citi Handlowy w liczbach

 • 1870 – w tym roku powstał Bank Handlowy, pierwowzór dla Citi Handlowego.
 • 1997 – od tego roku bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 • 75% – tyle procent akcji w Citi Handlowym posiada amerykański Citibank, N.A.
 • 109 – tyle oddziałów stacjonarnych posiada Citi Handlowy w całej Polsce.
 • 46 – w tylu polskich miastach Citi Handlowy posiada swoje oddziały.
 • 25 – tylu prezesów posiadał Citi Handlowy na przestrzeni 142 lat działalności.
 • 8 – tyle razy Citi Handlowy zmieniał swoją siedzibę od momentu powstania.
 • 4 – tyle razy z rzędu Citi Handlowy otrzymał statuetkę Złoty Bankier.
Citi Handlowy nagrody

Citi Handlowy – czym się wyróżnia?

Citi Handlowy to bez wątpienia jeden z tych banków, który pod wieloma względami może w ciekawy sposób wyróżniać się na tle konkurencji. Choć w dobie dynamicznie zmieniającego się rynku i różnych wyzwań stojących przed branżą finansową, jest to instytucja o ugruntowanej pozycji i mogąca się pochwalić różnymi nietuzinkowymi osiągnięciami.

 • Citi Handlowy to jeden z najdłużej działających banków komercyjnych w Europie – istnieje od 1870 roku, mając za sobą już 150 lat działalności.
 • Jest to także jeden z najdłużej działających banków w Polsce – powstał on jeszcze za czasów, gdy Warszawa leżała na terenie zaboru rosyjskiego.
 • W rankingu magazynku Forbes za 2019 rok Citi Handlowy został oceniony na pięć gwiazdek za całokształt oferty.
 • Dodatkowo, w rankingu Private Ranking Euromoney za 2019 rok Citi Handlowy został uznany za lidera usług bankowości prywatnej.
 • Cztery razy z rzędu, bo w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku karta kredytowa oferowana przez bank Citi Handlowy została nagrodzona statuetką Złoty Bankier jako najlepszy tego rodzaju produkt bankowy na rynku.
 • W 2018 roku Citi Handlowy otrzymał nagrodę Best Digital Bank Award, tym samym uznano go za najlepszy bank cyfrowy w Polsce.

Citi Handlowy – nasza opinia

Bank Citi Handlowy to instytucja, o której trudno nie usłyszeć. Pomaga mu w tym nie tylko rozbudowana i wszechobecna kampania reklamowa, ale i niezwykle długa i bogata historia. Jako jeden z najstarszych banków w Polsce i całej Europie, łatwo można dostrzec w profilu usług Citi Handlowego zręczne odnajdywanie się w realiach branży i sprawne odczytywanie potrzeb klientów.

Citi Handlowy to bez wątpienia bank, którego całkiem bogata oferta produktów finansowych może okazać się niezwykle atrakcyjna dla bardzo szerokiego grona osób. Spersonalizowane usługi mogą tutaj znaleźć zarówno klienci prywatni, jak i mali i duzi przedsiębiorcy. Wnioskować można tutaj nie tylko o kredyty, ale i limity odnawialne, konta oszczędnościowe czy ubezpieczenia. Gama usług jest całkiem bogata, choć sposób, w jaki została ona przedstawiona, mógłby zostać dopracowany.

Niektóre podstrony portalu e-bankowości wyglądają nieco archaicznie i chaotycznie. Z drugiej strony, sposób przedstawienia dostępnej oferty jest wystarczająco przejrzysty i czytelny, by sprostać wymaganiom większości konsumentów oczekujących szybkiej i wygodnej obsługi. Citi Handlowy to bez wątpienia godny uwagi bank, który powinien zwrócić uwagę wielu klientów!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • (+48 22) 362 24 84 
 •  (+48 22) 692 24 84
 • 1 9009

Infolinia dla mikroprzedsiębiorstw (roczne obroty do 15 mln złotych):

 • 801 33 44 33 
 • (+48 22) 692 29 00
 • 1 9009

Infolinia dla przedsiębiorstw i korporacji (roczne obroty powyżej 15 mln złotych):

 • (+48 22) 692 9982

Informacje na temat spółki

Citi Handlowy

Bank Handlowy

w Warszawie SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Utworzony:
1870
Numer REGON:
000013037
Numer KRS:
0000001538
Numer NIP:
5260300291
Adres siedziby:
ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 25 marca 2020 roku.

Komentarze (19)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • m
  m

  marcin

  14.04.2022, 12:33

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorszy bank na swiecie, dla waszego dobra nie podejmujcie wspolpracy z nimi.

 • F
  F

  Fcgdtuhb

  08.05.2021, 09:46

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorszy na rynku podnoszą opłaty i raty kiedy chcą płaciłam za kartę 300 zł a teraz żądają 1500 miesięcznie i nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego zero ludzkiego podejścia zarabiam najnizsza krajowa bo straciłam poprzednia pracę trzebabylo szybko znaleźć nowa prosiłam o obniżenie rat bo mam 2200 dochodu raty wynoszą 2000 a bank i jakiś geniusz z Restrukturyzacji twierdzi że stać mnie na zobowiązania Masakra nie polecam uciekajcie jak najprędzej ja już jestem w trakcie wysyłania pisma do komisji nadzoru finansowego i wszędzie gdzie się da bo przez ten bank potrzebuje pomocy ugoda z tymi palsntami jest niemozliwa

 • Z
  Z

  ZlyNY

  12.01.2022, 04:23

  Wyróżniający się komentarz

  Arogancki pan na infolinii. Bank który się martwi o moje pieniądze bardziej niż ja sam. Do tego stopnia ze chroni je przede mna samym. Wyraźnie zapominają ze pensje maja z naszych pieniędzy.

 • M
  M

  Miro

  29.05.2023, 14:13

  Wyróżniający się komentarz

  dno nie bank. Problemy z otwarciem konta on-line, na maile nie reaguja. Sa inne banki, ktore klinta szanuja

 • A
  A

  Anonim

  07.05.2023, 17:31

  Wyróżniający się komentarz

  Złożyłam wniosek o kartę kredytową z minimalnym limitem, umowę przeczyatałam od deski do deski. W regulaminie jest zapis o wykonaniu transakcji w wysokości limitu karty od razu po zawarciu umowy. Ta kwota następnie jest przez bank zwracana w równych ratach. Pierwszy raz spotykam się z takim zapisem, czy ktoś korzystał już z karty i może potwierdzić, że taka transakcja jest wymagana? Kiedyś lata temu miałam kredytówkę w bz wbk ale w umowie nie było takiego zapisu…

 • P
  P

  Paweł

  06.04.2023, 08:29

  Wyróżniający się komentarz

  Bank zatrzymał się na poziomie obsługi około roku 2000. Wszystko trwa długo gdyż nie maja zasobów ludzkich, za mało ludzi tam pracuje. przelew wysłany z innego banku do city przed godziną 10 (przed południem) nie jest zaksięgowany w tym samym dniu. Po sesjach elixir wiem że pieniądze dotarły do city. Brak możliwości czatowania z pracownikiem banku. Rozpatrzenie czegokolwiek u nich to 4 dni robocze. Złożyłem dyspozycję zamknięcia rachunku oraz rachunku karty kredytowej. Omijać szerokim łukiem. Promocje to też kiepski lep. Wszystko robią żeby nie przyznać bonusów.

 • A
  A

  Aneta

  03.04.2023, 18:22

  Wyróżniający się komentarz

  Moja historia konta oszczędnościowego w Citi Handlowy z oprocentowaniem 8,6 %. NIE POLECAM!
  W dniu 31.01.2023 złożyłam wniosek o założenie konta osobistego i oszczędnościowego w banku Citi Handlowy, chcąc skorzystać z promocyjnego oprocentowania 8,6 %. Proces od złożenia wniosku do otrzymania danych do logowania trwał do 13.02.2023. W tym dniu zgodnie z otrzymaną pisemną instrukcją założyłam Konto Oszczędnościowe i zadzwoniłam na infolinię z zapytaniem czy spełniam wszystkie warunki, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania. Pan na infolinii sprawdził i zapewnił mnie, że muszę jedynie pamiętać o przelewaniu co miesiąc co najmniej 2000 zł, poza tym wszystko w porządku; ostatniego dnia miesiąca pojawiają się na koncie odsetki z tytułu standardowego oprocentowania, a po 20-tu dniach promocyjnego.
  21.03.2023 nie miałam tych odsetek na koncie, więc ponownie zadzwoniłam na infolinię. Pani sprawdziła i zapewniła mnie, że wszystko jest w porządku, spełniam warunki promocji, ale chodzi o dni robocze, a nie kalendarzowe, więc trzeba poczekać do 28.03.2023.
  Niestety w tym dniu odsetki również nie znalazły się na moim koncie.
  W dniu 31.03.2023 naliczono mi 234,65PLN odsetek od kwoty 92 095,53 zł, więc rozumiem, że jest to oprocentowanie standardowe za marzec, a nie oprocentowanie promocyjne za luty.
  W dniu dzisiejszym zadzwoniłam na infolinię i niestety pani nie była w stanie udzielić mi żadnej informacji poza tym, że mogę złożyć zapytanie i/lub reklamację. Poinformowała także, ze nie zajmuje się kontami oszczędnościowymi i odmówiła połączenia z osobą kompetentną w tym temacie.
  Teraz złożyłam reklamację, a na infolinii zostałam poinformowana, że czas jej rozpatrzenia wynosi do 60 dni!
  Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o podpowiedzi. Chętnie również się dowiem, gdzie należy zgłaszać takie nieprawidłowości w działaniu banków.

 • T
  T

  Tadeusz

  14.12.2022, 10:13

  Wyróżniający się komentarz

  Straszna lipa. Szkoda mego czasu by tu pisać. Zabrałem co swoje spłaciłem co nie moje i jestem szczęśliwy bez cwaniaczków z Citi.

 • T
  T

  Tomek

  25.10.2022, 11:42

  Wyróżniający się komentarz

  Naciagcze, oszusci, cwaniaki, brak oddzialow, beznadziejna obsluga!!!!!
  Omijac szerokim najszerszym lukiem, nikomu nie polecam.
  Po zamknieciu rachunku przez 2 lata nie moge odzyskac nadplaty 280pln wymyslili sobie ze moj podpis na wniosku o zwrot nie jest zgodny ze wzorem i utrudniaja mi 2 lata zwrot smiesznych 280 zl.
  ZLODZIEJE BANDA ZLODZIEI, UWAZAC, OMIJAC, IGNOROWAC, TRZYMAC SIE Z DALEKA.
  Dodam ze opinie wystawie gdzie tylko bede mogl na kazdym formum gdziekolwiek, zeby nikt sie nie nadzial, nie dal nabrac na ich triki.
  Poza tym obsluga rachunku mega kosztowna dlatego go zamknalem.
  Co miesiac przsylaja mi wyciag hahah zeby mnie wkurzyć…. zebym nie zapomnial czasem ze mnie okradli.
  Dno citi handlowy DNEM BANKOWYM

 • A
  A

  Adam

  06.09.2022, 15:26

  Wyróżniający się komentarz

  Miałem „przyjemność” uruchomić „wspaniały” Global Wallet. Po kilku nieudanych próbach płacenia kartą debetową bank poradził mi wybrać gotówkę w bankomacie i płacić gotówką. Omijajcie ten bank z daleka!

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!