Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące

Citi Handlowy

Od czego zależą godziny księgowania w Citi Handlowy?

W Banku Citi Handlowy godziny księgowania przelewów zależne są od działania systemu ELIXIR. To system rozliczeń międzybankowych, który odpowiada za przesyłanie środków pomiędzy poszczególnymi bankami. Zgodnie z zasadami jego działania, zlecenia przelewów realizowane są w dni robocze w ramach trzech sesji rozliczeniowych. Spore znaczenie ma tym samym godzina zlecenia przelewu. Sesje uruchamiane są w dni robocze, ale transakcje są rejestrowane przez cały czas. Citi Handlowy posiada przy tym własny harmonogram sesji rozliczeniowych.

citi handlowy sesje

Citi Handlowy sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:00 12:15 15:30

Citi Handlowy sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:30 15:30 17:30

Citi Handlowy – krótka historia

Citi Handlowy  został założony w Warszawie w roku 1870 jako Bank Handlowy SA przez przedstawicieli burżuazji, ziemiaństwa oraz inteligencji. Na ich czele stał Leopold Kronenberg. Tym samym jest to jeden z najstarszych banków nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Już w roku 1872 posiadał filie m.in. w Moskwie, Berlinie czy Petersburgu. Bank działał prężnie nawet w czasie obu wojen światowych. Po roku 1945 uniknął jako jeden z trzech banków formalnej nacjonalizacji. Jednak poddano go kontroli komisarza, a państwo przejęło sporo jego akcji. W roku 1964 bank zyskał monopol na obsługę transakcji polskiego handlu zagranicznego. Posiadał przedstawicielstwa m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Rzymie, Wiedniu i Frankfurcie. Po roku 1989 zaczął przekształcać się w bank handlowy. W roku 1997 dokonano jego prywatyzacji. W roku 2001 miała miejsce fuzja Banku Handlowego i Citibanku. Obecnie nosi on nazwę Citi Handlowy, a więc głównym akcjonariuszem jest Citibank.

Kiedy dojdzie przelew w Citi Handlowym?

Czas przepływu pieniędzy między bankami uzależniony jest głównie od godzin księgowania przelewów w bankach odbiorcy i nadawcy. W celu uzyskania bliższych informacji na ten temat, należy zapoznać się bliżej z kalkulatorem.

Autor wpisu: Stanisław

08.07.2018|Banki|
Dodaj komentarz

3 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Mateusz 12 czerwca 2019 at 19:13 - Odpowiedz

  Witam proszę pomóżcie aby szybkiej potwierdzenia
  płaciłem przelewu o wczoraj wieczorem. Jest dalej wstrzymana
  Kod swift CITPLPX wizzair hungary kft
  Kod potwierdzenia P742PL

 2. Sebastian 15 kwietnia 2019 at 15:12 - Odpowiedz

  Dokomalem w sobote wplaty na konto i do tej pory nie ma pieniedzy a mamy godz 16 masakra z tym bankiem likwiduje te konto.

 3. Kris 9 lutego 2019 at 12:11 - Odpowiedz

  Niestety w piątek te godziny się nie sprawdzają