ExtraPortfel – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 3 000 zł
Złóż wniosek w extraportfel

Zalety i wady firmy extraportfel

Zalety
 • Dość wysoka kwota maksymalna pożyczki – do 6000 złotych
 • Promocje dla stałych Klientów
 • Infolinia jest do dyspozycji klienta 7 dni w tygodniu
Wady
 • Stosunkowo wysoka granica minimalnego wieku – 21 lat
 • Weryfikacja w bazach.

Siedziba firmy

Adres:

Spółka MDP Finance (Creamfinance Poland Sp. z o.o)

Al. Jerozolimskie 134

02-305 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000 PLN
KRS: 0000600366
NIP: 5272758771
REGON: 363682923
Treść promocjiZ kodem SKARBONKA pierwsza pożyczka do 500 zł jest za 0zł, a do 3000 zł tańsza o 50%!
Prowizja15,49%
Wymagane konto bankoweTak
Kwota500 - 6 000 zł
Oprocentowanie7,20 %
RRSO1 915,52 %
Metoda wypłatyPrzelew na konto
Okres spłaty1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka500 - 3 000 zł
Sposób weryfikacjiInstantor
Maks. kolejna pożyczka6000 zł
Godziny pracy w sobotę09:00-20:00
Godziny pracy w niedziele09:00-18:00
Wiek pożyczkobiorcy21 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
Czas wypłaty15 minut

Opłata rejestracyjna 0,01 PLN (zwracana pożyczkobiorcy); całkowita kwota pożyczki 1500 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie zmienne w skali roku 7,2% (odsetki maksymalne); prowizja 411,15 PLN; odsetki kapitałowe 8,85 PLN; całkowity koszt pożyczki 420 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1920 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 1915,52%. Stan na dzień 01.07.2021 r.

Czas opisać ofertę kolejnej firmy pożyczkowej, która na silnie konkurencyjnym rynku stara zdobyć sobie zaufanie. Spokój u pierwszych klientów może wzbudzić fakt, że ExtraPortfel należy do wielkiej spółki CreamFinance, która jest także właścicielem pożyczkodawcy LendOn. Specjalnością firmy jest udzielanie chwilówek online, na nieco ponad miesięczny okres spłaty i w niewielkich kwotach. Sprawdźmy, jak szczegółowo prezentuje się oferta tej firmy pozabankowej.

ExtraPortfel  nasza opinia

Konkurencję na silnie nasyconym rynku pożyczek bez wątpienia nakręcają tak mocne firmy, jak ExtraPortfel. Ten wywodząca się z Litwy firma pozabankowa działa na terenie Polski od 2013 roku. Od tego czasu zdążyła się dorobić szerokiej rzeszy klientów, zręcznie znajdując w dość standardowych parametrach chwilówek swoje miejsce.

Jeszcze do niedawna ta firma oferowała promocję pierwsza pożyczka za darmo , jednak po zmianach ustawodawczych spowodowanych epidemią koronawirusa musiała wycofać się z tef oferty. Sprawdźmy – czy warto podjąć się współpracy z ExtraPortfelem. Poza tym poznajmy warunki i charakterystykę tej oferty.

Pożyczka w ExtraPortfel  jakie warunki należy spełnić?

Warunki określone przez omawianą firmę dla pierwszych klientów są dość standardowe dla branży. Poznajmy je.

 • Pożyczkobiorca musi mieć nie mniej niż 21 lat i nie więcej niż 70 lat.
 • Wymagane jest posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Potrzebny jest także ważny, polski dowód osobisty.
 • Aby uzyskać pożyczkę, wymagane jest też posiadanie stałego adresu zameldowania na terenie Polski.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Standardowo do innych konkurencyjnych firm na rynku pożyczkowym, także i Extraportfel przeprowadza weryfikację w najpopularniejszych rejestrach dłużników. Prezentują się one następująco.

 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • BIG InfoMonitor.
 • Rejestr Dłużników ERIF.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

ExtraPortfel to standardowa firma oferująca chwilówki, których okres spłaty wynosi nie więcej niż 30 dni. Pierwsi klienci mogą pożyczyć minimalnie 100 złotych, a maksymalnie – nawet 3000 złotych.

Maksymalna kwota pożyczki dla kolejnych klientów rośnie – może wynieść nawet do 6000 złotych. Okres spłaty pozostaje niezmienny, wynosząc 30 dni, Klienci muszą się liczyć z dodatkowymi opłatami. Nakładana jest na nich prowizja, której wysokość zależy od kwoty pożyczki i czasu, na jaki jest zaciągana.

Oto jak prezentują się przykładowe koszty pożyczki w najpopularniejszych kwotach.

 • 4000 zł na 30 dni – 649 zł kosztów.
 • 6000 zł na 30 dni – 974 zł kosztów.

Dla tych, którzy napotkają problemy z terminową spłatą pożyczki, przewidziano jeszcze dodatkową deskę ratunku. Jest to popularna usługa refinansowania pożyczki. Będzie ona dostępna, jeśli klient zgłosi to przed ostatecznym terminem spłaty i wniesie przewidzianą w taryfie opłatę. Dodatkowy termin ustalamy indywidualnie.

Pożyczka w ExtraPortfel krok po kroku

Procedura pożyczkowa w ExtraPortfel generalnie rzecz ujmując jest taka sama, jak w konkurencyjnych firmach typu Smart Pożyczka lub Szybka Gotówka. Poznajmy wszystkie etapy, jakie każdy klient musi przejść w niżej podanej kolejności.

 1. Ustalenie kwoty pożyczki. Trafiając na stronę internetową, przechodzimy do sekcji wyboru pożyczki. Tam wybieramy pożądaną przez nas kwotę, a także okres spłaty. Kalkulator automatycznie oblicza przewidywaną wysokość odsetek. Klikając przycisk „weź pożyczkę”,  przechodzimy od kolejnego etapu.
 2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Niewątpliwym ułatwieniem jest fakt, że proces rejestracji jest zintegrowany z wnioskiem pożyczkowym. Rejestrując się, musimy podać nasze następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres zameldowania, numer serii dowodu osobistego i numer PESEL. Ponadto, należy wprowadzić jeszcze nasz adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Do określenia zdolności kredytowej potrzebne będzie jeszcze podanie rodzaju osiąganych dochodów, miejsca pracy oraz wysokości miesięcznych dochodów netto.
 3. Weryfikacja tożsamości. Extraportfel korzysta z możliwości weryfikacji pierwszego klienta za pośrednictwem aplikacji Instantor. Może to jednak być także tradycyjny przelew weryfikacyjny w wysokości symbolicznego 1 grosza.
 4. Przyznanie pożyczki. Na tym etapie ta firma pozabankowa podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu pożyczki. Pożyczkodawca jest o tym informowany w ciągu nie więcej niż kilkunastu minut od momentu wysłania wniosku. Może się to odbyć za pomocą wiadomości SMS lub e-mail.
 5. Wypłata pieniędzy. Na tym etapie firmie pożyczkowej pozostaje już tylko przekazać pieniądze na wskazany przez nas numer rachunku. Jednak w przypadku, gdy klient ma konto w innym banku niż pożyczkodawca, pieniądze mogą trafić na rachunek nawet następnego dnia roboczego.

ExtraPortfel — co, jeśli nie spłacimy na czas?

Z niespłaconą pożyczką w ExtraPortfel wiążą się identyczne konsekwencje jak w przypadku jakichkolwiek innych firm pożyczkowych. Jeśli nie współpracujemy i nie kontaktujemy się, wówczas firma ma pełne prawo do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, które może objąć następujące etapy:

 • Zostajemy obciążeni odsetkami za opóźnienie w spłacie, które naliczane są od pierwszego dnia opóźnienia spłaty.
 • Wysyłane są monity i wezwania do zapłaty za pomocą listów i wiadomości e-mail, których koszty wysyłki są przekładane na nas.
 • Prowadzenie windykacji mailowej, telefonicznej oraz terenowej.
 • Nasz dług może zostać sprzedany zewnętrznej firmie windykacyjnej i egzekwowany dalej przez nią.
 • Sprawa może zostać skierowana do sądu, czego kosztami zostaniemy obciążeni my. Klauzula wykonalności będzie formą państwowej presji w egzekwowaniu długu.
 • Oddanie sprawy komornikowi, który obciąży nas kosztami postępowania.
 • Wpisanie naszych danych do rejestru dłużników, co może w przyszłości obniżyć wiarygodność kredytową konsumenta i utrudnić zaciągnięcie np. kredytu w jakiejkolwiek innej placówce bankowej, a nawet chwilówek i pożyczek w parabankach.

Extra portfel coraz silniejszy w 2021 roku!

2021 rok to dla litewskiej firmy ExtraPortfel już dziewiąty rok działalności. Czyni to tę młodą firmę pożyczkową jednym z najszybciej i najprężniej rozwijających się graczy na rynku pożyczek krótkoterminowych. Rosnąca liczba klientów i coraz większa rozpoznawalność marki ExtraPortfel powoduje, że w 2021 roku może ona stać się jednym z liderów branży.

Opłata rejestracyjna 0,01 PLN (zwracana pożyczkobiorcy); całkowita kwota pożyczki 1300 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie zmienne w skali roku 9% (odsetki maksymalne); opłata przygotowawcza 0 PLN; prowizja 201,37 PLN; odsetki kapitałowe 9,62 PLN; całkowity koszt pożyczki 210,99 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1510,99 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 523,31%. Stan na dzień 1.04.2020 r.

Opinie o extraportfel (14)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • a
  a
  aNNA
  11.07.2019, 14:56

  Koszty bardzo wysokie, windykacja juz od dnia terminu splaty!!!!!! dosc agresywna jesli sie spoznisz nie licz na pozytywne potraktowanie czy dogadanie sie z firma,proponuja dziłania jeszcze nie zdaszysz zadziałac, a juz cie umieszcza w bazie dlugów widocznych dla wszystkich i wszystko, takze kazdy moze wiedziec ze masz chwilkowke gdzie i ile, twoja kolezanka twoj sasiad itd. poza tym straszenie BIK BIG….

 • A
  A
  Anonim
  08.07.2020, 15:16

  Żadnych problemów jeśli odda się na czas.A jak odda się w przeciągu tygodnia to prowizja została mi zwracana na konto.A pożyczka już na koncie do 5 minut.Polecam.

 • r
  r
  rossi
  23.01.2019, 15:48

  Nie chcę żeby jakiś program komputerowy miał dostęp do mojego konta bankowego, więc nie zdecydowałbym się na firmę, która zmusza do użycia programu Instator.
  ExtraPortfel niby pozwala na opcję wykonania przelewu w wysokości 1 grosza (zgodnie z Ramową Umową Pozyczki), ale jednocześnie wymaga przy rejestracji konta na ich stronie internetowej – podania zgody na sprawdzenie konta bankowego aplikacją Instator.
  Powstaje zatem spory dysonans co do intencji tej firmy.
  Musiałem zadzwonić na infolinię i dopiero tam dowiedziałem się jak i gdzie przelać tego 1 grosza. Do tego musiałem powtarzać przelew, bo w jego tytule nie wpisałem Peselu (takiej informacji nie ma wprost podanej na stronie internetowej, a dowiedziałem się o tym dopiero po kolejnym telefonie na infolinię).

  Inna ciekawostka – odniosłem wrażenie, że niektóre osoby na infolinii nie wiedzą lub nie chcą podawać informacji o możliwości wykonania 1-groszowego przelewu,

  • M
   M
   Michał Otręba
   28.06.2019, 06:58

   takie oprocentowanie to jest zwykłe oszustwo
   darmowa chwilówka to oszustwo powtarzam
   nie spłaca się w terminie to cała chwilówka od początku ma kilka tysięcy procent
   nie można tak oszukiwać

   jest w stanie ktoś to wybronić, że to nie oszustwo? to jak przeceny z ceny, której nigdy nie było – na to oszukują markety a firmy pożyczkowe oszukują na darmowych pożyczkach. typują osoby, które nie spłacą pewnie i tak zarabiają swoje miliony. Złodzieje i łajdaki.

   powinno być dużymi literami napisane ile kosztuje spóźnienie się ze spłatą 1 dzień – inaczej to jest oszustwo i kradzież w białych rękawiczkach

  • R
   R
   Rob
   28.06.2019, 12:06

   nie będę bronił chwilówek, ale to co powiedziałeś nie wygląda tak krytycznie, jak biorę darmową chwilówkę (a brałem w extraportfelu i szybkiej gotówce) to wiedziałem że darmowy ser wiadomo gdzie… dlatego oddawałem o 2-3 dni wcześniej i wiesz- żadnych problemów..

 • P
  P
  Paweł
  03.08.2021, 17:51

  Spłaciłem w terminie, ale moje dane są i tak przetwarzane przez 99 lat. Tak, że bardzo mi się to nie podoba.

 • K
  K
  Kamil
  16.07.2021, 11:17

  UWAGA!!! Przestrzegam przed tą „firmą”. Oczywiście – jeśli się spłaci pożyczkę w terminie to wszystko jest ok.

  Ale czasami pewnych okoliczności nie da się przewidzieć, lub jest ciężko przewidzieć. Wystarczy dzień spóźnienia – i „firma” staje się bardzo agresywna.
  Między bajki można włożyć to co jest napisane na ich stronie internetowej iż można się z nimi dogadać.
  Kiedy sam zadzwoniłem i zaproponowałem spłatę w dwóch tylko ratach, to dostałem odpowiedź:” Czyli rozumiem, że nie współpracuje pan z nami. W takim razie będzie pan windykowany”.
  Więc proszę bardzo – windykujcie sobie.

 • S
  S
  Sandra
  07.07.2021, 22:32

  Polecam, bardzo szybki proces weryfikacjii od razu telefon od konsultanta i szybka decyzja, pieniadze na koncie po 15 minutach a byla to niedziela wiec czasem moze miec to znaczenie

 • e
  e
  ewa
  18.05.2020, 10:53

  nie polecam wręcz odradzam oddałam pożyczkę po 2 minutach po przeczytaniu dokładniej umowy do tej pory dostaję dziwne smsy a mamy maj

 • A
  A
  Ami
  13.08.2019, 17:11

  Plusy
  Darmową pozyczka pierwsza
  Długi czas bo 45 dni na spłatę pierwszej i to tyle
  Minusy
  Wysokie koszty,
  Jak spóźnisz się choćby jeden dzień to agresywna windykacja smsy telefony emaile i niemili ludzie
  Wpisują do baz BIK KRD i inne..
  Wpisują na giełdę długów
  Nie chcą pomagać tylko refinansowania ważne i odsetki…NIE POLECAM

  • e
   e
   ewa
   18.05.2020, 10:49

   to prawda wzięłam pożyczkę w kwietniu jednak jak zobaczyłam jak to naprawdę wygląda oddałam ją w przeciągu 2 minut. sprawa ciągnie się za mną do tej pory

  • A
   A
   Arni
   04.01.2021, 18:53

   No sorry, ale jesteście zaskoczeni że ktoś się przypomina o swoje pieniądze, na które był umówiony jasny termin zwrotu?

 • k
  k
  keke
  30.09.2018, 10:45

  ja pozyczalam z vivus pl :)

  • G
   G
   Gosiak
   17.05.2021, 14:46

   Pożyczone pieniądze należy oddawać. Jestem zadowolona. Już kilka razy pożyczałam pieniądze i przy spłacie przed terminem uzyskałam zwrot kosztów.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x