ExtraPortfel – opinie klientów i recenzja

Pożyczam
od 500 do 7500
na
od 30 do 30 dni
Złóż wniosek

Koszty pożyczki

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Koszty pożyczki
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0

Wymagania:

Konto w banku
Status osoby fizycznej
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

RRSO: 313,36%, całkowita kwota pożyczki: 1000zł, oprocentowanie zmienne: 18,5%, całkowity koszt pożyczki: 123,36 zł - na podstawie pożyczki na 30 dni

Szczegóły pożyczki
Kwota
500 - 7 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 3 000 zł
Sposób weryfikacji
Instantor
Godziny pracy w sobotę
09:00-20:00
Godziny pracy w niedziele
09:00-18:00
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
15 minut
Maks. kolejna pożyczka
7500 zł
Okres spłaty
1 miesiąc
RRSO
313,36 %
Metoda wypłaty
Przelew na konto
Oprocentowanie
18,50 %
Wymagane konto bankowe
Tak
Prowizja
15,49%
? zmienne

Opłata rejestracyjna 1,00 PLN (zwracana pożyczkobiorcy); całkowita kwota pożyczki 1000 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie zmienne w skali roku 18,5% (odsetki maksymalne); prowizja 108,20 PLN; odsetki kapitałowe 15,16 PLN; całkowity koszt pożyczki 123,36 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1 123,36 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 313,36%. Stan na dzień 05.10.2023 r. Odsetki za nieterminową płatność pożyczki naliczane są w wysokości dwukrotności odsetek ustawowych za opóźnienie (wysokość odsetek ustawowych za opóźnienie jest równa sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych). Ponadto Pożyczkobiorca może zostać obciążony kosztami dochodzenia niespłaconej pożyczki na drodze sądowej i egzekucyjnej.

Zalety
Dość wysoka kwota maksymalna pożyczki – do 6000 złotych
Promocje dla stałych Klientów
Infolinia jest do dyspozycji klienta 7 dni w tygodniu
Wady
Stosunkowo wysoka granica minimalnego wieku – 21 lat
Weryfikacja w bazach.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

3.9/5

Siedziba firmy

Spółka MDP Finance (Creamfinance Poland Sp. z o.o)
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000
KRS: 0000600366
NIP: 5272758771
REGON: 36368292

Czas opisać ofertę kolejnej firmy pożyczkowej, która na silnie konkurencyjnym rynku stara zdobyć sobie zaufanie. Spokój u pierwszych klientów może wzbudzić fakt, że ExtraPortfel należy do wielkiej spółki CreamFinance, która jest także właścicielem pożyczkodawcy LendOn. Specjalnością firmy jest udzielanie chwilówek online, na nieco ponad miesięczny okres spłaty i w niewielkich kwotach. Sprawdźmy, jak szczegółowo prezentuje się oferta tej firmy pozabankowej.

ExtraPortfel  nasza opinia

Konkurencję na silnie nasyconym rynku pożyczek bez wątpienia nakręcają tak mocne firmy, jak ExtraPortfel. Ten wywodząca się z Litwy firma pozabankowa działa na terenie Polski od 2013 roku. Od tego czasu zdążyła się dorobić szerokiej rzeszy klientów, zręcznie znajdując w dość standardowych parametrach chwilówek swoje miejsce.

Jeszcze do niedawna ta firma oferowała promocję pierwsza pożyczka za darmo, jednak po zmianach ustawodawczych spowodowanych epidemią koronawirusa musiała wycofać się z tef oferty. Sprawdźmy – czy warto podjąć się współpracy z ExtraPortfelem. Poza tym poznajmy warunki i charakterystykę tej oferty.

Pożyczka w ExtraPortfel – jakie warunki należy spełnić?

Warunki określone przez omawianą firmę dla pierwszych klientów są dość standardowe dla branży. Poznajmy je.

 • Pożyczkobiorca musi mieć nie mniej niż 21 lat i nie więcej niż 70 lat.
 • Wymagane jest posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Potrzebny jest także ważny, polski dowód osobisty.
 • Aby uzyskać pożyczkę, wymagane jest też posiadanie stałego adresu zameldowania na terenie Polski.

ExtraPortfel – proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Standardowo do innych konkurencyjnych firm na rynku pożyczkowym, także i Extraportfel przeprowadza weryfikację w najpopularniejszych rejestrach dłużników. Prezentują się one następująco.

 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • BIG InfoMonitor.
 • Rejestr Dłużników ERIF.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

ExtraPortfel to standardowa firma oferująca chwilówki, których okres spłaty wynosi nie więcej niż 30 dni. Pierwsi klienci mogą pożyczyć minimalnie 500 złotych, a maksymalnie – nawet 3000 złotych.

Maksymalna kwota pożyczki dla kolejnych klientów rośnie – może wynieść nawet do 7500 złotych. Okres spłaty pozostaje niezmienny i wynosi maksymalnie 61 dni. Klienci muszą się liczyć z dodatkowymi opłatami. Nakładana jest na nich prowizja, której wysokość zależy od kwoty pożyczki i czasu, na jaki jest zaciągana.

Dla tych, którzy napotkają problemy z terminową spłatą pożyczki, przewidziano jeszcze dodatkową deskę ratunku. Jest to popularna usługa refinansowania pożyczki. Będzie ona dostępna, jeśli klient zgłosi to przed ostatecznym terminem spłaty i wniesie przewidzianą w taryfie opłatę. Dodatkowy termin ustalamy indywidualnie.

Pożyczka w ExtraPortfel krok po kroku

Procedura pożyczkowa w ExtraPortfel generalnie rzecz ujmując jest taka sama, jak w konkurencyjnych firmach typu Smart Pożyczka lub Szybka Gotówka. Poznajmy wszystkie etapy, jakie każdy klient musi przejść w niżej podanej kolejności.

 1. Ustalenie kwoty pożyczki. Trafiając na stronę internetową, przechodzimy do sekcji wyboru pożyczki. Tam wybieramy pożądaną przez nas kwotę, a także okres spłaty. Kalkulator automatycznie oblicza przewidywaną wysokość odsetek. Klikając przycisk „weź pożyczkę”,  przechodzimy od kolejnego etapu.
 2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Niewątpliwym ułatwieniem jest fakt, że proces rejestracji jest zintegrowany z wnioskiem pożyczkowym. Rejestrując się, musimy podać nasze następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres zameldowania, numer serii dowodu osobistego i numer PESEL. Ponadto, należy wprowadzić jeszcze nasz adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Do określenia zdolności kredytowej potrzebne będzie jeszcze podanie rodzaju osiąganych dochodów, miejsca pracy oraz wysokości miesięcznych dochodów netto.
 3. Weryfikacja tożsamości. Extraportfel korzysta z możliwości weryfikacji pierwszego klienta za pośrednictwem aplikacji Instantor. Może to jednak być także tradycyjny przelew weryfikacyjny w wysokości symbolicznego 1 grosza.
 4. Przyznanie pożyczki. Na tym etapie ta firma pozabankowa podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu pożyczki. Pożyczkodawca jest o tym informowany w ciągu nie więcej niż kilkunastu minut od momentu wysłania wniosku. Może się to odbyć za pomocą wiadomości SMS lub e-mail.
 5. Wypłata pieniędzy. Na tym etapie firmie pożyczkowej pozostaje już tylko przekazać pieniądze na wskazany przez nas numer rachunku. Jednak w przypadku, gdy klient ma konto w innym banku niż pożyczkodawca, pieniądze mogą trafić na rachunek nawet następnego dnia roboczego.

ExtraPortfel — co, jeśli nie spłacimy na czas?

Z niespłaconą pożyczką w ExtraPortfel wiążą się identyczne konsekwencje jak w przypadku jakichkolwiek innych firm pożyczkowych. Jeśli nie współpracujemy i nie kontaktujemy się, wówczas firma ma pełne prawo do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, które może objąć następujące etapy:

 • Obciążenie odsetkami za opóźnienie w spłacie, które naliczane są od momentu przekroczenia terminu.
 • Wysyłanie monitów i wezwań do zapłaty. (listy i wiadomości e-mail, za których wysyłkę płaci dłużnik)
 • Prowadzenie windykacji mailowej, telefonicznej oraz terenowej.
 • Sprzedanie długu zewnętrznej firmie windykacyjnej
 • Skierowanie sprawy do sądu i obciążenie kosztami procesu zadłużonej osoby. Klauzula wykonalności będzie formą państwowej presji w egzekwowaniu długu.
 • Oddanie sprawy komornikowi, który obciąży nas kosztami postępowania.
 • Wpisanie naszych danych do rejestru dłużników, co może w przyszłości obniżyć wiarygodność kredytową konsumenta i utrudnić zaciągnięcie np. kredytu w jakiejkolwiek innej placówce bankowej, a nawet chwilówek i pożyczek w parabankach.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (79 votes)
Opinie o Extraportfel (19)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • a
  a

  aNNA

  11.07.2019, 14:56

  Wyróżniający się komentarz

  Koszty bardzo wysokie, windykacja juz od dnia terminu splaty!!!!!! dosc agresywna jesli sie spoznisz nie licz na pozytywne potraktowanie czy dogadanie sie z firma,proponuja dziłania jeszcze nie zdaszysz zadziałac, a juz cie umieszcza w bazie dlugów widocznych dla wszystkich i wszystko, takze kazdy moze wiedziec ze masz chwilkowke gdzie i ile, twoja kolezanka twoj sasiad itd. poza tym straszenie BIK BIG….

 • r
  r

  rossi

  23.01.2019, 15:48

  Wyróżniający się komentarz

  Nie chcę żeby jakiś program komputerowy miał dostęp do mojego konta bankowego, więc nie zdecydowałbym się na firmę, która zmusza do użycia programu Instator.
  ExtraPortfel niby pozwala na opcję wykonania przelewu w wysokości 1 grosza (zgodnie z Ramową Umową Pozyczki), ale jednocześnie wymaga przy rejestracji konta na ich stronie internetowej – podania zgody na sprawdzenie konta bankowego aplikacją Instator.
  Powstaje zatem spory dysonans co do intencji tej firmy.
  Musiałem zadzwonić na infolinię i dopiero tam dowiedziałem się jak i gdzie przelać tego 1 grosza. Do tego musiałem powtarzać przelew, bo w jego tytule nie wpisałem Peselu (takiej informacji nie ma wprost podanej na stronie internetowej, a dowiedziałem się o tym dopiero po kolejnym telefonie na infolinię).

  Inna ciekawostka – odniosłem wrażenie, że niektóre osoby na infolinii nie wiedzą lub nie chcą podawać informacji o możliwości wykonania 1-groszowego przelewu,

  • M
   M

   Michał Otręba

   28.06.2019, 06:58

   Wyróżniający się komentarz

   takie oprocentowanie to jest zwykłe oszustwo
   darmowa chwilówka to oszustwo powtarzam
   nie spłaca się w terminie to cała chwilówka od początku ma kilka tysięcy procent
   nie można tak oszukiwać

   jest w stanie ktoś to wybronić, że to nie oszustwo? to jak przeceny z ceny, której nigdy nie było – na to oszukują markety a firmy pożyczkowe oszukują na darmowych pożyczkach. typują osoby, które nie spłacą pewnie i tak zarabiają swoje miliony. Złodzieje i łajdaki.

   powinno być dużymi literami napisane ile kosztuje spóźnienie się ze spłatą 1 dzień – inaczej to jest oszustwo i kradzież w białych rękawiczkach

  • R
   R

   Rob

   28.06.2019, 12:06

   Wyróżniający się komentarz

   nie będę bronił chwilówek, ale to co powiedziałeś nie wygląda tak krytycznie, jak biorę darmową chwilówkę (a brałem w extraportfelu i szybkiej gotówce) to wiedziałem że darmowy ser wiadomo gdzie… dlatego oddawałem o 2-3 dni wcześniej i wiesz- żadnych problemów..

 • K
  K

  Kamil

  16.07.2021, 11:17

  Wyróżniający się komentarz

  UWAGA!!! Przestrzegam przed tą „firmą”. Oczywiście – jeśli się spłaci pożyczkę w terminie to wszystko jest ok.

  Ale czasami pewnych okoliczności nie da się przewidzieć, lub jest ciężko przewidzieć. Wystarczy dzień spóźnienia – i „firma” staje się bardzo agresywna.
  Między bajki można włożyć to co jest napisane na ich stronie internetowej iż można się z nimi dogadać.
  Kiedy sam zadzwoniłem i zaproponowałem spłatę w dwóch tylko ratach, to dostałem odpowiedź:” Czyli rozumiem, że nie współpracuje pan z nami. W takim razie będzie pan windykowany”.
  Więc proszę bardzo – windykujcie sobie.

 • J
  J

  Joasar

  08.07.2023, 14:44

  Wyróżniający się komentarz

  Jedna z najgorszych chwilówek. Jak chcesz mieć problemy to bierz u nich. Ja mogę polecić omijać szerokim łukiem. Wcale nie dają pożyczki, blokują stałych klientów i sprawdzają w bik jak wszystkie chwilówki.

 • E
  E

  Ewa

  22.08.2022, 09:06

  Wyróżniający się komentarz

  Nie dostałam w Extra Portfelu pożyczki – zrezygnowałam sama – mimo tego polecam .

 • P
  P

  Paweł

  12.07.2022, 16:24

  Wyróżniający się komentarz

  Aplikowalem w fimie cashtero o pozyczke o inna kwotę i na innych warunkach niż firma, na która zostalem przekierowany. nie bylo mozliwości sprawidzic nowych warunków, po akceptacji regulaminu i weryfikacji w kinomatik extraportfel udzielil mi po fakcie calkowicie innej pozyczki na innych warunkach. Spróbowalem powtorzyc tą aplikację i widze ze podobnie to bedzie wyglądać z innymi firmami.to jest naciągarka kredytów a nie wyszukiwarka. a firma extraportfel korzysta na naciąganiu

 • L
  L

  Lusi

  10.02.2022, 10:53

  Wyróżniający się komentarz

  Firma jest wręcz żenująca w tym co robi a juz nie wspomne w sprawie jakiegoś kontaktu odpisuja na email za 5/ godz 15 aby kontaktów uniknac podłoze cyganstwa, naliczaja kwoty z kosmosu, wysylają sms niespójne. osobiscie ocenie te firma w skali 1 do 10 na – 10

 • M
  M

  Monat

  27.10.2021, 10:33

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam tej firmy. Podobno zlecili przelew z tego co mi mówią a od trzech dni nic nie dostałem. Miał być w 15 minut.

 • P
  P

  Paweł

  03.08.2021, 17:51

  Wyróżniający się komentarz

  Spłaciłem w terminie, ale moje dane są i tak przetwarzane przez 99 lat. Tak, że bardzo mi się to nie podoba.

 • S
  S

  Sandra

  07.07.2021, 22:32

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam, bardzo szybki proces weryfikacjii od razu telefon od konsultanta i szybka decyzja, pieniadze na koncie po 15 minutach a byla to niedziela wiec czasem moze miec to znaczenie

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Extraportfel
Złóż wniosek