Fakturatka – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Faktoring odwrotny
Tak
Opłaty i prowizje
od 1%
? Szacunkowy koszt wyliczysz w kalkulatorze finansowania zakupów na naszej stronie internetowej. Koszty finansowania możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i odliczyć podatek VAT.
Czas wypłaty
5 minut
Wartość faktury
100 %
Wiek firmy
12 miesięcy
Okres spłaty
1 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 30 000 zł
Limit finansowania
30 tys zł
Forma prawna firmy
JDG
? firmy, które otrzymują FV z odroczonym terminem płatności i działają na rynku minimum 12 miesięcy
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

4.0/5

Ocena klientów:

4.7/5

Siedziba firmy

Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.
ul. Danuty Siedzikówny 12,
51-214 Wrocław

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20 000 000
KRS: 0000610456
NIP: 8951643411

Fakturatka to interesujący sposób na finansowanie faktur zakupu, proform oraz zamówień. Wykonawca usługi otrzymuje płatność w terminie, a my nie musimy przejmować się nadmiernym obciążeniem finansowym. Sprawdźmy szczegóły tej usługi i przekonajmy się, kiedy transakcja z odroczonym terminem płatności może nam się opłacić.

Wielu polskich przedsiębiorców chciałoby firmowe zakupy rozkładać na raty. Niestety, odroczony termin płatności jest jednak często niedostępny dla stosunkowo niewielkich przedsiębiorstw. Zdarza się też, że warunkiem skorzystania z niego jest wieloletnia działalność na rynku, co dyskwalifikuje znaczną część chętnych. Rozwiązaniem tego problemu może być serwis Fakturatka oferowany przez firmę eFaktoring NFG.

Fakturatka — co to za usługa?

Fakturatka umożliwia rozłożenie każdego zobowiązania na raty i spłacanie go przez dłuższy czas, czyli tzw. faktoring online. Comiesięczne, niskie kwoty wysyłane z konta, są mniejszym obciążeniem, niż jeden potężny przelew. Firma oferuje regulację, wystawionych:

 • faktur,
 • faktur proforma,
 • zamówień.

Jest to alternatywa dla pożyczek, kredytów czy leasingów. Unikamy w ten sposób skomplikowanej procedury wykupu, a usługa czy produkt od razu stają się naszą własnością. Przedsiębiorca dokonuje zakupu, dostawca dostaje pieniądze, a bieżące wydatki firmowe pokrywane są na bieżąco. Nie dochodzi do generowania żadnych zaległości, a obie strony są zadowolone z transakcji.

fakturatka - strona główna
Fakturatka to polski fintech oferujący onlinowy faktoring, tzw. eFaktoring NFG, fatkuratka.pl

Jak to działa?

Po otrzymaniu od dostawcy faktury płatnej przelewem możemy zacząć myśleć o uregulowaniu płatności przy użyciu Fakturatki. Aby było to możliwe, musimy tylko:

 • założyć darmowe konto w Systemie Obsługi Finansowania,
 • wskazać liczbę rat, która nas interesuje,
 • potwierdzić warunki finansowania za pomocą kodu SMS.

Sfinansowanie zakupu odbywa się błyskawicznie i jest w pełni automatyczne. Fakturatka sama wysyła przelew na konto dostawcy — zgodnie z danymi wskazanymi na fakturze. My stajemy się właścicielami opłaconego produktu lub możemy korzystać z wykupionej usługi. Należność natomiast zostaje rozłożona na wygodne raty, które regularnie spłacamy instytucji finansowej.

Wnioskowanie w Fakturatce.pl

Sam proces wnioskowania o środki może dotyczyć każdego kosztu naszej działalności. Wliczyć w niego możemy np.:

 • usługi transportowe,
 • materiały budowlane,
 • zakup materiałów produkcyjnych,
 • wyposażenie biura i sprzęt,
 • usługi szkoleniowe,
 • oprogramowanie,
 • części samochodowe,
 • artykuły spożywcze,
 • urządzenia elektryczne,
 • i o wiele więcej.

Na etapie szukania nowoczesnych rozwiązań finansowania warto zwrócić uwagę na Fakturatkę z jeszcze jednego powodu. Oferuje ona opłacenie dokumentów, które oficjalnie nie są uznawane za księgowe (np. faktur proforma). To ogromna wygoda, która ułatwia rozważne podejmowanie kolejnych decyzji biznesowych i inwestowania dostępnych środków.

Fakturatka dla sprzedających

Z perspektywy sprzedającego opcja ta stanowi gwarancję, że pieniądze za wystawioną fakturę czy zamówienie pojawią się na koncie w wyznaczonym terminie. Choćby z tego powodu polecanie Fakturatki potencjalnym klientom biznesowym może być opłacalne.

W związku ze wzrostem cen towarów możliwe jest też, że dzięki opcji zakupu ratalnego kontrahent zdecyduje się na większe zakupy niż w przypadku konieczności dokonania jednorazowej, wysokiej opłaty. To sposób na to, by zwiększyć sprzedaż i wpłynąć pozytywnie na płynność finansową usługodawcy czy sprzedawcy.

Fakturatka dla kupujących

Z Fakturoratką możemy kupić na firmę dowolny produkt. Akceptujemy transakcję kodem SMS i stajemy się właścicielami tego, co akurat jest nam potrzebne do rozwoju przedsiębiorstwa. Płacimy wygodne, niskie raty, które nie obciążają budżetu. Dzięki temu zachowujemy płynność finansową i dalej możemy dysponować zapasem środków zgromadzonych na koncie bankowym. Sami ustalamy też w systemie liczbę rat, więc wysokość kosztów dostosowujemy do swoich możliwości.

Z perspektywy kupującego zaletą Fakturoratki może być to, że wykorzystamy ją do każdego zamówienia, faktury i tzw. proformy, którą opłacimy przelewem. Nie musi to być dokument księgowy, bo wszystko odbywa się bez zbędnych formalności. Błyskawicznie załatwimy finansowanie zdalnie, wykorzystując każdą okazję na rozwój naszej działalności.

Nie bez znaczenia jest też wariant wizerunkowy. Wszystkie wystawiane na naszą firmę dokumenty płatnicze zostaną uregulowane w terminie. Nie będziemy mieć żadnych zaległości i zbierzemy pozytywne opinie na swój temat w środowisku. Dzięki temu może być nam łatwiej zdobywać nowych kontrahentów i nawiązywać współprace. Zyskamy wiarygodność, która w wielu branżach jest kluczowa.

Dla kogo jest Fakturatka.pl?

Fakturatka sprawdzi się szczególnie w jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Dla mikroprzedsiębiorstw zakup produktów w dogodnych ratach bywa szczególnie pomocny. Wynika to ze stosunkowo niewielkiego kapitału. W przypadku większych zakupów mogą pojawiać się zatory finansowe, których sprzedaż ratalna pozwala skutecznie unikać.

Ta forma finansowania nie jest jednak pozbawiona warunków, które musimy spełnić, by z niej skorzystać. Wymienić tu można trzy kwestie:

 • konieczność założenia konta w Systemie Obsługi Finansowej,
 • pozytywną ocenę weryfikacji wykonanej przez system faktoringowy,
 • prowadzenie działalności przez minimum 12 miesięcy.

Na Fakturatkę, jako metodę wygodnego finansowania, spójrzmy także z perspektywy sprzedawcy. Jeśli mamy firmę współpracującą z JDG czy działającą w obszarze B2B, zachęcanie do tej opcji kontrahentów bywa opłacalne. Płatność odbywa się bezproblemowo i zawsze na czas. Sprzedaż towaru przebiega jak zwykle, ale zyskujemy pewność, że na pewno dostaniemy pieniądze. Jeśli klienci okażą się niewypłacalni albo będą zalegać z opłatami, będzie to problem Fakturatki, a nie nasz.

Ile to kosztuje?

Korzystanie z usług ratalnych ma swoją cenę. Fakturatka — podobnie jak banki czy inne instytucje finansowe — musi zarabiać. Doliczana jest na pewno prowizja. Płatność możesz rozłożyć na 1-36 miesięcy. Ponadto konieczne jest uiszczenie opłaty wstępnej, która może wynosić:

 • 1%,
 • 5%,
 • 10%,
 • 15%,
 • 20%,
 • 25%,
 • 30%.

Wysokość miesięcznej raty możemy szybko obliczyć, dzięki kalkulatorowi znajdującemu się na stronie Fakturatki.

Załóżmy, że interesuje nas zakup na kwotę 3000 zł. Chcemy go rozłożyć na rok (12 rat), a opłata wstępna, którą uiścimy z własnych środków, jest równa 1% ceny. W takim przypadku:

 • wysokość naszej miesięcznej raty wyniesie 353,50 zł,
 • zapłacimy 30 zł opłaty wstępnej,
 • suma 12 rat wyniesie 4242 zł,
 • koszt skorzystania z usługi będzie równy 1242 zł.
fakturatka - kalkulator
Fakturatka to także intuicyjny kalkulator, na podstawie którego możemy wyliczyć miesięczną ratę wraz z doliczonymi do niej kosztami, fakturatka.pl

Przedstawiona wycena ma charakter szacunkowy. Orientacyjnie pokazuje, ile kosztować nas może skorzystanie z Fakturatki. Szczegółową i ostateczną ofertę dostaniemy dopiero po zalogowaniu się do Systemu Obsługi Finansowania. Nie musimy też jej od razu akceptować. Firma ta nie wprowadziła maksymalnego limitu faktur, które możemy rozłożyć na raty. W razie potrzeby rozliczamy więc w ten sposób kilka różnych transakcji.

Warto podkreślić, że do kosztów uzyskania przychodu zaliczają się koszty usługi finansowania zakupów i wartość towaru przedsiębiorcy. W praktyce oznacza to, że możemy od tego rozwiązania odliczyć podatek VAT. Dzięki temu raty będą dla nas jeszcze bardziej opłacalne i niższe od powyżej przedstawionych wyliczeń.

Opinie na temat Fakturatki

Biznesowi klienci rezygnują często z zakupów, gdy na fakturze zobaczą zbyt wysoką cenę, która może uderzać w ich wypłacalność i płynność finansową. Najbardziej narażone na takie sytuacje są mikro- i małe przedsiębiorstwa. Mają utrudniony dostęp do sprzedaży ratalnej, a banki niechętnie przyznają im pożyczki dla firm, szczególnie w pierwszych latach działalności. Biorąc to pod uwagę, trudno się dziwić, że Fakturoratka ma wiele pozytywnych komentarzy właśnie ze strony tego rodzaju firm i osób samozatrudnionych.

Jej klienci zwracają szczególną uwagę na powszechną dostępność tego rozwiązania. Niewielkie raty miesięczne często są wygodniejsze do uregulowania niż wysłanie jednorazowo wysokiej kwoty. Na plus działa też łatwa dostępność przez internet i szansa na uzyskanie finansowania w kilka minut.

Fakturatka jest nowością na polskim rynku i nie ma jeszcze zbyt wielu opinii. Czy jednak da się zauważyć jakieś wady w jej działaniu? Głównym minusem są koszty korzystania z usługi. Są one zależne od liczby rat, kwoty zakupu i opłaty wstępnej, ale zawsze musimy spłacić nieco większą kwotę, niż cena na fakturze.

Czy warto rozłożyć sprzedaż i zakupy firmowe za pomocą Fakturatki?

Fakturatka bez wątpienia jest propozycją interesującą i wartą rozważenia. To znacząca pomoc dla przedsiębiorców — szczególnie tych najmniejszych, gdy z dnia na dzień rosną koszty prowadzenia działalności. Ułatwia realizowanie inwestycji oraz rozwój firmy nawet w okresie niesprzyjającym gospodarce. Dzięki niej nie musimy na raz płacić ogromnych sum za produkty i usługi, które mogłyby wstrzymać naszą płynność finansową na dłuższy czas. Zamiast tego cyklicznie regulujemy możliwe do spłaty raty, nieobciążające naszego budżetu.

Jak w każdym przypadku tego typu ofert, Fakturatka ma swoje minusy. Koszt usługi może być dość wysoki, zwłaszcza w ostatecznym rozrachunku przy większej kwocie, wielu ratach i niskim wkładzie własnym. Często natomiast — szczególnie dla młodego i niewielkiego przedsiębiorstwa — jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Przed podpisaniem umowy zawsze dokładnie rozejrzyjmy się po rynku i poszukajmy innych ofert bankowych – i nie tylko. Jeśli uda się znaleźć alternatywę, sprawdźmy jej warunki i upewnijmy się, czy są korzystniejsze od tych w Fakturatce.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (6 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • d
  d

  darlin

  16.01.2023, 17:53

  Wyróżniający się komentarz

  Kaczmarski group i wszystko jasne – tylko oni wymyślają takie kreatywne usprawnienia. Korzystam z ich usług od lat i ciągle jakieś innowacje

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Fakturatka.pl
Złóż wniosek