Finces faktoring – opinie i recenzja

Prowadząc dowolnej skali przedsiębiorstwo, niebagatelne znaczenie ma troska o jego płynność finansową. Istotny wpływ ma na to regularne opłacanie wszystkich niezbędnych faktur. Co zrobić w sytuacji, gdy z różnych względów nie jest możliwe dopełnienie tego wyzwania? Firma Finces ma na to odpowiedź – sprawny i elastyczny faktoring dla firm.

Sytuacje takie, jak pandemia koronawirusa w 2020 roku dobitnie pokazują, jak ściśle połączonym naczyniem jest otaczający nas świat, a w szczególności – sektor przedsiębiorstw. Prowadząc firmę, bardzo często nie tylko wytwarzamy, ale i sami korzystamy z usług innych firm. Powszechnym sposobem na dokonywanie rozliczeń na tym szczeblu są, jak wiadomo, faktury. Wystawiając je, kontrahent ma określony czas na ich uregulowanie, co nie zawsze jest tak proste. Aby uniknąć opóźnień i związanego z tym ryzyka wpisania do BIG jako dłużnik, warto skorzystać z usług firm faktoringowych, takich jak Finces.

Finces – podstawowe informacje

Pod nazwą Finces kryje się polska firma faktoringowa, która powstała w 2015 roku z inicjatywy popularnej i dobrze rozpoznawanej firmy pożyczkowej Super Grosz. Podobnie jak macierzysta instytucja, Finces należy do zarejestrowanej w warszawie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością AIQLABS zajmującej się szeroko pojętą działalnością pozabankową.

Swoje usługi opisywana firma świadczy przede wszystkim w internecie, oferując kompleksowy wykaz niezbędnych informacji na temat świadczonych usług za pomocą przejrzyście zaprojektowanej strony internetowej. Każde z przedsiębiorstw, podobnie jak jego sytuacja finansowa, mogą być skrajnie różne, dlatego Finces stawia na maksymalnie zindywidualizowane usługi.

Co za tym idzie, informacje na stronie mają ostatecznie skierować do formularza kontaktowego, który pozwoli zainteresowanemu usługami faktoringowymi przedsiębiorcy uzyskać szczegółowe dane na temat potencjalnego limitu faktoringowego. Finces, dzięki przemyślanemu sposobowi na prowadzenie usług, jest jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw świadczących usługi z szeroko pojętego faktoringu dla firm.

Finces opinie

Faktoring to usługa opierająca się na silnym i długoterminowo trwającemu zaufaniu, jakie w pierwszej kolejności powierza przede wszystkim przedsiębiorca wybierający usługi określonej firmy. Na podjęcie tej ważnej decyzji wpływ ma rzecz jasna wiele złożonych czynników, jak chociażby zgodność dostępnej oferty z preferencjami prowadzącego firmę, stawiane przed nim wymagania czy wreszcie odczucia dotychczasowych klientów wybranej firmy faktoringowej.

Obszerne informacje na temat działania oferty w praktyce to w końcu niezwykle cenna wiedza, spełniająca także bardzo prozaiczną funkcję – uspokajająca ducha i rodzące się z przezorności obawy. Za pomocą frazy „Finces opinie” możemy się dowiedzieć, że przedsiębiorcy cenią tę firmę za możliwość elastycznego dopasowania limitu faktoringowego, a także stosunkowo mało restrykcyjne wymagania. Szczególnie doceniany brak konieczności wykazywania choćby dwunastomiesięcznej historii transakcji czy szczegółowej weryfikacji rachunku bankowego firmy.

Finces

Sprawdź także innych faktorów:

Finces faktoring – na czym polegają te usługi?

Zgodnie z istotą usług faktoringowych, skierowane są one zarówno do freelancerów i mikroprzedsiębiorców, a także osób posiadających małe i średnie firmy. Założenie jest proste – faktoring skierowany jest do osób, które z różnych powodów nie są w stanie opłacić na czas określonej liczby faktur lub chcą kontrahentom zaproponować wydłużenie płatności. Mowa tutaj zarówno o wybranej, pojedynczej fakturze, jak i wszystkich dokumentach – to przedsiębiorca podejmuje na tym polu stosowną decyzję.

Zawierając umowę z firmą faktoringową taką jak Finces, decyduje się ona na regularne, comiesięczne przekazywanie określonej sumy pieniężnej na regulację faktur w ustalonej z góry perspektywie czasowej. Pieniądze trafiają bezpośrednio na rachunek bankowy firmy, zasilając jej budżet w stabilnej perspektywie.

Jedną z podstawowych, pozytywnych funkcji faktoringu jest uniknięcie ryzyka popadnięcia w długi z powodu nieopłaconej faktury. Jest to w końcu jeden z głównych powodów, przez które przedsiębiorstwa mogą popadać w długi i w efekcie tracić płynność finansową. W drugiej potencjalnej sytuacji, środki z faktoringu mogą też zwiększyć atrakcyjność przedsiębiorstwa na rynku. Większy czas na opłacenie faktury to w końcu duży atut dla wielu podwykonawców, a firma nie traci na płynności dzięki środkom od Finces.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby z powodzeniem skorzystać z usług firmy Finces, należy oczywiście pamiętać o spełnieniu wszystkich niezbędnych wymagań, jakie firma ta określa wobec swoich potencjalnych klientów.

 • Należy być co najmniej osobą pełnoletnią.
 • Niezbędne jest też podanie danych poczty e-mail.
 • Konieczne jest też wskazanie numeru telefonu komórkowego.
 • Należy poddać weryfikacji swój dowód osobisty.
 • Przedstawić trzeba źródło i cel zobowiązania, na które udzielane jest wsparcie finansowe.
 • W kwestii zobowiązania, należy też wskazać jego walutę i dokładną kwotę.
 • Każdy przedsiębiorca będzie musiał też przejść weryfikację pod kątem sytuacji finansowej oraz ewentualnie posiadanego zadłużenia. Innymi słowy, badana jest wnikliwie zdolność kredytowa.

Samo Finces na swojej stronie internetowej proces wnioskowania o przyznanie limitu faktoringowego określa w 4 prostych krokach, uwzględniając oczywiście spełnienie warunków skorzystania z oferty.

 1. Rejestracja konta.
 2. Przyznanie limitu.
 3. Załączenie faktury.
 4. Przyznanie finansowania.

Jakie bazy weryfikuje Finces?

Odnosząc się jeszcze na moment do informacji o wymaganiach, jakie przedstawiona firma faktoringowa określa wobec swoich klientów, warto przedstawić wykaz baz, w których przedsiębiorcy zostaną sprawdzeni pod kątem zdolności kredytowej. Jest to w końcu niezbędny parametr, który pozwala oszacować ryzyko towarzyszące udzieleniu limitu faktoringowego danej firmie.

Oto wszystkie bazy, które Finces zawarło w dostępnym na stronie internetowej pliku informującym o polityce prywatności.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • BIG InfoMonitor.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • Kontomierz.
 • Blue Media.

Finces – limit faktoringowy

Pora przedstawić dostępne parametry limitu faktoringowego, jakie Finces oferuje dla przedsiębiorców chętnych skorzystać z jego usług. W tym celu prześwietlamy zakładkę „cennik”, która została wyeksponowana w górnej części strony internetowej.

 • Kwota brutto na fakturze.
  W tym zakresie, za pomocą suwaka możliwe jest wybranie minimalnej kwoty 500 złotych. Kolejne wartości zmieniają się co 10 złotych, z kolei maksymalna przewidziana suma może wynieść nie więcej niż 50 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Za pomocą suwaka, parametr ten może przyjąć najmniejszą wartość w postaci 30 dni (1 miesiąc). Pośrednie wskazania to 60 dni (2 miesiące) lub 90 dni (3 miesiące), z kolei maksymalny dopuszczony termin to nie więcej niż 120 dni (4 miesiące).

Czy Finces oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Finces to firma faktoringowa, która charakteryzuje się niezwykle elastycznym charakterem realizowanych usług. Poza klasyczną usługą faktoringu, która polega na zawarciu umowy o wypłatę należnych środków kontrahentowi przy jego wiedzy i udziale, wyróżniane są przecież także i inne sposoby na realizowanie usług faktoringowych. Uściślijmy, czy Finces dopuszcza takie formy.

 • Faktoring cichy.
  Tak, Finces specjalizuje się także w oferowaniu faktoringu, w którym to środki przekazywane są przedsiębiorcy bez wiedzy kontrahenta i to on samodzielnie przekazuje je na poczet faktury.
 • Faktoring odwrotny.
  Tak, Finces oferuje także faktoring, w ramach którego przekazuje środki kontrahentom i to przedsiębiorca ma za zadanie zwrócić nadpłacone fundusze firmie faktoringowej.

Jeżeli zależy nam na faktoringu cichym, warto porównać oferty firm Finea oraz Indos.

Faktoring w Finces – przykładowe parametry limitu i opłaty

Posiłkując się informacjami znajdującymi się tuż pod wspomnianym wyżej kalkulatorem dostępnych parametrów limitu faktoringowego, sprawdźmy, jakich opłat można się spodziewać. Przedstawione niżej informacje to rzecz jasna reprezentatywny przykład kosztów, które naświetlamy w celu informacyjnym.

 • Kwota limitu: 30 000 zł.
 • Czas trwania limitu: 90 dni.
 • Koszty finansowania: 4428 zł brutto (3600 zł + 23% VAT).
 • Kwota, jaka zostanie przelana na konto firmy: 25 572 zł netto.

Finces – czym się wyróżnia?

Finces to nowoczesna firma faktoringowa, która młody wiek i stosunkowo krótki staż na rynku usług pozabankowych rekompensuje atrakcyjną ofertą skrojoną pod zróżnicowane wymagania. Wyróżnijmy teraz najważniejsze zagadnienia, pod których względem Finces wyróżnia się na tle innych firm faktoringowych.

 • Elastyczny okres finansowania – aż cztery dostępne terminy.
 • Dodatkowe 14 dni na spłatę limitu.
 • Możliwość przedłużenia finansowania w wygodnym momencie.
 • Brak wymogów co do długości funkcjonowania przedsiębiorstwa.
 • Mało restrykcyjne wymagania co do finansowej sytuacji przedsiębiorstwa.
 • Możliwość skorzystania zarówno z faktoringu klasycznego, jak i cichego i odwrotnego.
Finces proces usług

Finces faktoring – nasza opinia

Dokładnie analizując usługi świadczone przez firmę Finces, nie ulega wątpliwości, że to jedna z najciekawszych ofert w ciągle rozwijającej się branży usług faktoringowych. Pozytywne odczucia budzi przejrzyście rozplanowana strona internetowa, która gromadzi wszystkie niezbędne informacje na temat oferty w sposób czytelny i zwięzły.

Jeśli mowa o ofercie, to uwagę zwracają przejrzyście rozplanowane koszty limitu faktoringowego, a także możliwość skorzystania z tych usług nie tylko przedsiębiorcom. Na funkcjonalności faktoringu mogą zdecydować się pracujący na własną rękę, czyli freelancerzy. Polecamy bliżej przyjrzeć się ofercie tej firmy!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • 22 228 74 86

Poczta e-mail:

 • kontakt@finces.pl

Informacje na temat spółki

Finces

AIQLABS

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
360301004
Numer NIP:
5252607460
Numer KRS:
0000551150
Data rejestracji KRS:
1 kwietnia 2015
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-20:00

Adres firmy

ul. Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 5 maja 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie