Funeda – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Kwota
100 - 5 000 zł
Okres spłaty
1 - 12 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Zależnie od oferty pożyczkodawcy
Metoda wypłaty
Wiele możliwości
Sposób weryfikacji
Wiele możliwości
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Czas wypłaty
15 minut
Wymagane konto bankowe
Tak
Promocja
Nie
Maks. kolejna pożyczka
5000 zł
Dla kogo
klient indywidualny, JDG
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 5 000 zł
RRSO
3,65 %
? finalne koszty pożyczki zależne są od wybranego pożyczkodawcy
Oprocentowanie
0 %
? finalne koszty pożyczki zależne są od wybranego pożyczkodawcy
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykładowy koszt pożyczki: pożyczasz 2.000 zł na 3 miesiące. Całkowita kwota spłaty wyniesie 2.018 zł. Prowizja: 18 zł Oprocentowanie: 3,65% rocznie

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.4/5

Siedziba firmy

Finelf PerformanceSp. z o.o
Armii Krajowej 116/3
81-824 Sopot

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 150000
KRS: 0000762240
NIP: 642 32 15 024
REGON: 382015132

Funeda to kolejna firma zasilająca liczne i stale powiększające się grono młodych pożyczkodawców. Istniejąca od kilku lat polska firma stara się zdobyć serce klientów poszukujących szybkich pożyczek, oferując wyjątkowo wysokie kwoty pieniężne. Okres spłaty możemy rozłożyć nawet na 4 lata. W zamian musimy jednak przygotować się na stosunkowo wysokie koszty pożyczek, zwłaszcza dla niskich kwot. Poznajmy szczegółową ofertę tej instytucji.

Funeda — nasza opinia

Czas spojrzeć na lokalnego gracza na rynku pożyczek. Firma Funeda sp. z o.o., sama nazywająca siebie Instytucją Pożyczkową, wywodzi się z Polski. Spółka została zarejestrowana pod koniec 2017 roku, więc jest jedną z najmłodszych firm pożyczkowych. Nie jest zatem zaskoczeniem, że Funeda koncentruje swoją ofertę na pożyczkach przez Internet i stawia na przejrzystą, nowoczesną stronę internetową. To oczywiście nie wszystko, aby przyciągnąć klienta, dlatego w ofercie już na pierwszy rzut oka widzimy ciekawe parametry.

Pierwszy to wysoka kwota pożyczki w maksymalnej wartości wynosi 12 000 złotych. Atrakcyjnie wygląda także rozłożony do kilku lat okres spłaty, a ponadto Funeda chwali się szybkim czasem przekazania pożyczki na konto klienta. Oczywiście jeśli spełni odpowiednie warunki i przejdzie proces weryfikacji. Sprawdźmy dokładnie ofertę Funedy i poznajmy jej specyfikę. Dla kogo jest bardziej atrakcyjna dla nowych czy stałych klientów? Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Pożyczka w Funeda  jakie warunki należy spełnić?

Warunki określane przez opisywaną instytucję pożyczkową są zwięźlejsze niż np. w Smart PożyczceCredit.plMoneyMan. Z drugiej jednak strony ich treść jest standardowa dla branży i porusza podobne kwestie. Poznajmy wszystkie zasady, jakie muszą spełnić wszyscy klienci Funedy.

 • Musimy mieć nie mniej niż 20 lat oraz nie więcej niż 70 lat.
 • Wymagane jest obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Konieczne jest okazanie ważnego, polskiego dowodu osobistego.
 • Musimy wykazać, że posiadamy stały adres lub zameldowania na terenie Polski.
 • Niezbędne jest posiadanie rachunku bankowego z aktywnym dostępem do usługi e-bankowości.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Funeda nie zapomina także o etapie weryfikacji swoich nowych potencjalnych klientów. Dane osobowe są wprowadzane do najpopularniejszych rejestrów dłużników i tam poddawane sprawdzeniu. Bazy danych, jakie w przypadku omawianej firmy podlegają kontroli to:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • Rejestr Dłużników ERIF.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej (PWIP).

Koszty pożyczek w Funeda

Warto pierw wspomnieć, że Funeda udziela pożyczek bez zaświadczeń, co istotnie przyspiesza czas uzyskania pożyczki.

Funeda oferuje możliwość udzielenia pożyczki za pośrednictwem internetu, jeżeli jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na odwiedzanie stacjonarnych punktów. Maksymalna kwota pożyczki może wynieść nawet 12 000 złotych, które możemy spłacić do 48 miesięcy (4 lata). Minimalnie możemy jednorazowo pożyczyć 2000 złotych, a okres spłaty nie może być mniejszy, niż 12 miesięcy (rok).

Warunki spłaty, jakie oferuje Funeda, prezentują się atrakcyjnie. Co więcej, pamiętając podczas składania wniosku o pewnym udogodnieniu znacznie ułatwimy sobie dalszą współpracę z tym parabankiem. Usługa polega ma wpisaniu na wniosku w wybranym miejscu danych naszej karty kredytowej. Wyrażając zgodę na płatności cykliczne nie musimy obawiać się, że zapomnimy na czas spłacić ratę pożyczki. System będzie comiesięcznie obciążał naszą kartę kwotą miesięcznej raty. Warto dodać, że wyrażenie zgody na taki rodzaj spłaty znacząco zwiększy nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Jeżeli zapomnieliśmy o tym nic straconego. Możemy to ustawić jeszcze później, za pomocą naszego konta indywidualnego w zakładce Strefa Klienta. Funeda proponuje swojemu klientowi bardzo wygodną opcję spłaty pożyczki. Wystarczy, że podczas wniosku wprowadzimy dane naszej karty płatniczej i wyrazimy zgodę na płatności cykliczne.

Reprezentatywny przykład kosztów pożyczki w Funeda wygląda następująco

 • 4000 złotych całkowity koszt pożyczki.
 • 78,32% rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO).
 • 10% zmienna stopa oprocentowania.
 • 4676 złotych całkowita kwota pożyczki.
 • 8676 złotych  całkowita kwota do spłaty.
 • 241 złotych koszt raty, jeśli rozłożono je na 36 miesięcy (3 lata).

Pożyczka w Funeda krok po kroku

Pożyczanie pieniędzy w opisywanej firmie nie ustępuje w prostocie i przejrzystości konkurencyjnym firmom. Zanim zasiądziemy do formularza rejestracyjnego, warto poznać chronologiczne etapy, jakie musimy mieć za sobą, aby sukcesywnie pożyczyć pieniądze. Warto sobie to wszystko rozplanować, aby wszystko minęło sprawnie i efektywnie. Poznajmy konieczne kroki do szybkiej pożyczki w Funedzie.

 1. Wchodzimy na stronę internetową Funeda i przechodzimy do zakładki, w której scharakteryzujemy nasze potrzeby finansowe. Pierw dobieramy interesujące nas parametry pożyczki. Określamy kwotę pieniężną, jaka jest nam potrzebna (od 2000 złotych do 12 000 złotych), a także okres spłaty (od 12 do 48 miesięcy). Każda pożyczka jest rozłożona na raty, a ich wysokość i ilość dobieramy indywidualnie według naszych sprecyzowanych potrzeb.
 2. Przechodzimy do wypełnienia wniosku. Wprowadzamy standardowo wymagane dane, czyli imię, nazwisko, adres, numer PESEL, numer i seria dowodu osobistego, numer telefonu oraz adres e-mail.
 3. Następnie określamy nasz stan cywilny, wysokość comiesięcznych dochodów i ich charakter.
 4. Teraz musimy zweryfikować podane przez nas dane. Co ciekawe, Funeda nie wymaga od nas wykonania tzw. przelewu weryfikacyjnego, którego wysokość waha się od 1 grosza do 1 złotego. Kontrola autentyczności naszych danych odbywa się za pomocą aplikacji Instantor, która oprócz potwierdzenia naszych danych osobowych sprawdza także naszą wypłacalność i sytuację finansową.

Pozostałe etapy

 1. Jeżeli chcemy zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pożyczki, wówczas możemy wyrazić zgodę na comiesięczne ściąganie przez Funedę środków z naszej karty płatniczej. Aby tego dokonać, musimy wprowadzić dane naszej karty płatniczej. Wówczas nie będziemy musieli obawiać się, że zapomnimy o spłacie konkretnej raty.
 2. Teraz czekamy na sprawdzenie naszych powyższych etapów rekrutacji przez pożyczkodawcę. Na tej podstawie wydawana jest ostateczna decyzja o przyznaniu nam pożyczki.
 3. Jeśli jest ona pozytywna pieniądze są wysyłane na podany przez nas numer rachunku bankowego nawet w 15 minut. Jest jednak jeden warunek wniosek musi zostać złożony w godzinach pracy firmy. Odbywa się ona od poniedziałku do piątku (w dni robocze) w godzinach od 9.00 do 18.00.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki bez warunków promocyjnych: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 78,32%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł; zmienna stopa oprocentowania 10%, całkowity koszt pożyczki 4 676 zł; całkowita kwota do zapłaty 8676 zł, płatna w 36 miesięcznych ratach po 241 zł. Kalkulacja na dzień 04.04.2018. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (57 votes)
Opinie o Funeda (7)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • a
  a

  anna

  10.12.2018, 12:39

  Wyróżniający się komentarz

  Nie odbierają telefonów w ogóle oraz nie mogę uzyskać od 2 tyg nr konta do spłaty to jest nieporozumienie

 • P
  P

  Piotr

  01.08.2019, 12:58

  Wyróżniający się komentarz

  Potrzebowałem na szybko pieniędzy i je w miarę szybko dostałem, czyli ok.

 • d
  d

  damemariee

  14.02.2019, 13:45

  Wyróżniający się komentarz

  Absolutnie nie polecam firmy FUNEDA. Pan po rozmowie ze mną stwierdził, że skoro nie wywiązałam sie z terminu płatnosci bedzie nekal mnie telefonami nawet dwa tygodnie po uregulowaniu zadluzenia (moja zaleglosc wyniosla zaledwie kilka dni!). Kompletny brak profesjonalizmu, strasznie droga pożyczka – wzięłam 2000 na 30 rat (nie miałam możliwości na krótszy okres) i spłacam 146 zł miesięcznie!!! NIE POLECAM NIKOMU!!!! JAK NAJDALEJ OD TEGO POZYCZKODAWCY!!!!!!

  • J
   J

   JanuszInternetu

   19.02.2019, 12:46

   Wyróżniający się komentarz

   Jak możesz napisać, że pożyczka jest strasznie droga, jak sam zgodziłeś się na takie warunki xD Po drugie jak nie spłaca się rat pożyczki to trzeba się z tym liczyć, że będą „Cię” nękać.

 • A
  A

  Alina

  22.11.2018, 14:26

  Wyróżniający się komentarz

  Wzięłam pożyczkę na remont łazienki. Nie żałuję, sama bym nie odłożyła a na spłacanie rat jakoś zawsze można się zmobilizować.

 • x
  x

  xxxxx

  02.11.2018, 15:18

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam
  Podczas wypełniania wniosku brak miejsca w którym podajemy nr konta na które by mieli przelać kasę !
  Ale ok wypełniamy tą cześć z danymi osobowymi itd , i dajemy dalej
  Dalej wymagają od nas wybrania banku , wpisania niku ,a następnie hasła by zalogować się do banku i potwierdzić że to nasze konto bankowe
  I właśnie tu przy wpisywaniu danych zaczynają się jaja na całego !
  Niby wszystko szyfrowane itd ,a tu co ? Wpisując hasło , jest ono normalnie widoczne ,a nie zakodowane !
  Myśle sobie ,że chyba im się we łbach poprzewracało jak im wpisze hasło
  Dzwonie do nich , odbiera jajas panienka i mówie jej o tej sytiacji z hasłem ,że z jak to jest możliwe że jest ono widoczne a nie zakodowane ?
  On a: że tak jest i nikt się nie skarży !
  Aha więc powiedziałem jej swoje na ten temat coś i zażadałem usunięcia danych !

  • E
   E

   Ernest

   31.01.2019, 10:43

   Wyróżniający się komentarz

   Czy hasło jest widoczne na ekranie czy nie to nie ma nic wspólnego z szyfrowaniem połączenia. Gwiazdki/kropki widoczne na ekranie są tylko po to, żeby Ci nikt nie podejrzał przez ramię.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie