Jak wziąć kredyt w Plusie?

Plus to marka, która wielu osobom może kojarzyć się z telefonią komórkową. Dziś, instytucja działa pod nazwą Plus Bank i w swojej ofercie ma konta osobiste, lokaty czy kredyty. Czerwona Skarbonka zainteresowała się zwłaszcza tymi ostatnimi produktami. Dlaczego? Jak można przeczytać na stronie Plus Banku, kredyt Plus to już tylko mrzonka. Instytucja nie podpisuje bowiem nowych umów kredytowych. Czy da się jeszcze wziąć kredyt w Plusie?

czy da się wziąć kredyt w plusie-2

Kluczowe informacje

  • Obecnie nowi klienci nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w Plus Banku, który ograniczył swoją ofertę finansową i skoncentrował się na istniejących klientach.
  • W przeszłości, Plus Bank oferował kredyty gotówkowe dla różnych celów, z kwotami dochodzącymi do 50 000 zł dla posiadaczy kont osobistych. Popularna była oferta „Kredyt Ty i gotówka”, z maksymalną kwotą 4200 zł.
  • Alternatywą dla kredytu w Plus Banku są pożyczki i kredyty oferowane przez konkurencyjne instytucje finansowe.

Co to za bank, który nie udziela kredytów?

Jeszcze do niedawna instytucja dwoiła się i troiła, aby dopasować swoją ofertę do produktów konkurencji. Plus Bank oferował swoim klientom możliwość wzięcia kredytu gotówkowego na różne potrzeby i tym samym w odmiennych kwotach. Dużą popularnością cieszyła się oferta „Kredyt Ty i gotówka”, dzięki której klienci mogli szybko otrzymać środki. Jednak kwota finansowania nie przekraczała 4200 zł. Posiadacze konta osobistego w Plus Banku mogli z kolei wnioskować o kredyt sięgający aż 50 000 zł.

Niestety, w 2024 roku po wejściu na stronę internetową banku, naszym oczom ukazuje się komunikat informujący o tym, że Plus Bank nie podpisuje już żadnych nowych umów kredytowych. Od 2018 roku bank przechodzi restrukturyzację. To oznacza, że aktualnie instytucja koncentruje się na bieżącej obsłudze aktywnych klientów i prowadzeniu działań windykacyjnych.

Kredyt gotówkowy od Plus Banku – co to za oferta?

Kredyt w koncie Plus to finansowanie, które w przeszłości było udzielane na dowolny cel. O kredyt mogli wnioskować posiadacze rachunku osobistego Plus Banku po pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej. Bank oczekiwał od przyszłego kredytobiorcy, aby ten miał ukończone co najmniej 18 lat, ważny dowód osobisty i posiadał stałe źródło dochodów. Co ciekawe, swego czasu instytucja akceptowała różne formy dochodu, nawet te pochodzące z emerytury, renty, wynajmu nieruchomości czy własnej działalności gospodarczej.

To, co wyróżniało Plus Bank na tle innych banków to również fakt, że klienci mieli możliwość wystąpienia o kredyt wspólnie z innym członkiem rodziny. Czy jednak oferta ta była opłacalna? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Instytucja nie publikuje na swojej stronie informacji, które pozwoliłyby ustalić całkowity koszt kredytu.

Jak wziąć kredyt w Plusie?

Niestety nowi klienci, nie mogą już złożyć wniosku o kredyt w Plus Banku. Nie mają też możliwości ubiegania się o kartę kredytową, czy założenie konta osobistego. 

Potrzebujesz gotówki? Sprawdź inne oferty

Wiemy już, że Kredyt Plus to przeszłość i złożenie wniosku o finansowanie nie jest możliwe. Na rynku funkcjonują jednak inne banki i instytucje pożyczkowe, które oferują nowym klientom całkiem ciekawe produkty finansowe. 

Zacznijmy od pożyczkodawców. Jedną z instytucji pożyczkowych, która często mylona jest z omawianym Plus Bankiem, jest Pożyczka Plus. Instytucja udziela finansowania osobom fizycznym, w tym również cudzoziemcom. Nowi klienci mogą otrzymać aż 3000 zł za darmo (RRSO wynosi 0%). To oznacza, że należy oddać dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. 

Sprawdź najlepsze oferty pożyczek!

Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Kwota
2 000 - 60 000 zł
RRSO
24,48 %

5372 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
61 - 90 dni
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Kwota
100 - 10 000 zł
RRSO
321 %
? Maksymalne RRSO 321%

4794 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 36 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Kwota
1 000 - 20 000 zł
RRSO
15,01 %

2298 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Chwilówki wyróżniają się dość krótkim okresem spłaty i niewielką kwotą. Jeśli Twój domowy budżet potrzebuje gruntownego poratowania, sięgnij po kredyty bankowe. Finansowanie udzielane przez omawiany dzisiaj bank, udzielany był na maksymalną kwotę 50 000 zł. O takie finansowanie możesz spokojnie wnioskować niemal w każdym komercyjnym banku, w tym: Citi Handlowy, Alior Bank, Pekao SA czy Santander Bank. 

Ranking kredytów gotówkowych – TOP 3

Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
12,49 %
? zmienne
Kwota
2 000 - 200 000 zł
RRSO
13,20 %
?

1579 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
9 - 60 miesięcy
Oprocentowanie
9,79 %
? zmienne 9,79% do 48 miesięcy 9,89% od 60 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
11,48 %

1356 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,89 %
? zmienne w skali roku
Kwota
5 000 - 300 000 zł
RRSO
17,86 %
? promocja

1521 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

A co jeśli co jakiś czas potrzebujesz dodatkowej gotówki i możesz szybko ją spłacić? Rozwiązaniem okażą się karty kredytowe lub limit kredytowy w koncie osobistym. Aby dostać kredyt w rachunku, wystarczy, że złożysz wniosek w banku, w którym prowadzisz konto. Najczęściej można zrobić to przez aplikację mobilną, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()