Moncera – opinie klientów i recenzja

Oferta nieaktywna, sprawdź polecane oferty:
Opinie:
4,2/5
Okres spłaty
1 miesiąc
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Czas wypłaty
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Kwota
300 - 15 000 zł

2674 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
2.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Czas wypłaty
max 15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł

4332 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
1 miesiąc
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? darmowa pożyczka na 5000 zł - promocja
Czas wypłaty
kilka minut
Kwota
500 - 8 000 zł
? pierwsza: od 500 zł do 5000 zł, kolejna: od 1000 zł do 8000 zł

2273 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
7 - 61 dni
? 30 dni 61 dni 2 raty
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
300 - 5 000 zł

3430 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
od 10 minut
Kwota
1 000 - 20 000 zł

2762 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Chwilówki online
Opinie:
3,6/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 80 lat
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 30 000 zł

3602 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 70 lat
Czas wypłaty
30 minut
Kwota
1 000 - 60 000 zł

5214 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
3.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Czas wypłaty
max 15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł

4332 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
1 miesiąc
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 75 lat
Czas wypłaty
kilka minut
Kwota
500 - 8 000 zł
? pierwsza: od 500 zł do 5000 zł, kolejna: od 1000 zł do 8000 zł

2273 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
7 - 61 dni
? 30 dni 61 dni 2 raty
Wiek pożyczkobiorcy
20 - 75 lat
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
300 - 5 000 zł

3430 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Pożyczki na raty

Szczegóły pożyczki

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Ocena klientów:

4.5/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Nie jest tajemnicą, że pożyczki pozabankowe to niezwykle dynamicznie rozwijająca się branża, która od lat oferuje konsumentom szerokie możliwości związane ze wsparciem finansowym. Czy pożyczki mogą jednak okazać się dobrym narzędziem do inwestowania i co za tym idzie – pomnażania swoich oszczędności? Jak najbardziej! Umożliwia to choćby platforma Moncera, której zasadom działania przyglądamy się dzisiaj z bliska.

Ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju internetowych usług związanych z tzw. tradingiem, czyli mówiąc po polsku – inwestowaniem. Możliwość wkroczenia do tej branży w ciągu kilku minut za pomocą założenia konta na mnożących się jak grzyby po deszczu platformach okazała się kusząca dla wielu miłośników tradingu na całym świecie.

W międzyczasie, w siłę urosła także branża pożyczek online, która również zyskała na popularności wśród wielu internautów poszukujących łatwo i szybko dostępnego źródła gotówki na pilne potrzeby. Co ma ze sobą wspólnego trading i pożyczki? Więcej niż może się wydawać, co analizujemy na przykładzie finansowej młodej krwi prosto z krajów bałtyckich o nazwie Moncera.

Moncera – podstawowe informacje

Pod nieco tajemniczo brzmiącą nazwą Moncera kryje się estońska platforma finansowa założona pod koniec 2019 roku. Jej siedziba znajduje się w Talinnie, stolicy tego niewielkiego, lecz słynącego z niezwykle silnej reprezentacji wśród startupów fintechowych, kraju. Od strony formalnej, Moncera jest zarejestrowana w ojczystej Estonii jako tamtejszy odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czyli OÜ. Założyła ją dwójka doświadczonych menedżerów z branży finansowej, którzy po latach obcowania w tym prężnie rozwijającym się środowisku spróbowali stworzyć coś o własnych siłach.

Moncera to platforma pożyczkowa działająca na zasadzie peer-to-peer. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z niej, uzyskują możliwość zainwestowania w pożyczki konsumenckie z możliwością otrzymania zysku do 12 lub nawet 14%. Jak gwarantuje Moncera w swojej oficjalnej notce na temat szczegółow oferty, wszystkie pożyczki są w 100% gwarantowane odkupem, nie wymagając od konsumenta żadnych opłat zarówno za samo inwestowanie, jak i ogólne korzystanie z platformy. Dodatkowo, za pomocą oferowanego narzędzia pod nazwą AutoInvest Moncera zachęca do skorzystania ze swoich usług, które mogą przekuć się w tzw. dochód pasywny.

Moncera stale współpracuje w ramach partnerstwa z dużym, estońskim finansowym koncernem Placet Group, który posiada doświadczenie w branży pożyczkowej sięgające 2005 roku. Firma ta działa poza rodzimym krajem także na Litwie, a w 2015 roku wkroczyła do Polski za pośrednictwem dobrze znanych klientom sektora pożyczkowego marek Credit.pl i Sloan.pl. Jednakże sama platforma Moncera nie oferuje polskiej wersji językowej – dostępne warianty to język angielski, niemiecki, estoński lub litewski. Przedstawione w recenzji informacje tłumaczymy zatem wprost z języka angielskiego.

Moncera opinie

Przed skorzystaniem z usług danej platformy pozwalające na szybkie i łatwo dostępne inwestowanie, warto obszernie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat bezpieczeństwa danej oferty i recenzjami na jej temat. To czysty pragmatyzm – widmo zysku nie powinno przecież usypiać w nas ostrożności, nawet jeżeli określona platforma to w pełni bezpieczne i godne zaufania rozwiązanie, jak bez wątpienia jest w przypadku firmy Moncera.

W odpowiedzi na zapytanie „Moncera opinie„, możemy napisać, że firma ta doczekała się bardzo dobrej recenzji ze strony swoich klientów. Cenią oni u niej bardzo duże doświadczenie i przygotowanie merytoryczne jej założycieli, a także niezwykle atrakcyjne stopy zwrotu z inwestycji. Z drugiej strony, zdaniem jednego z inwestorów platformy, prowadzący Moncerę powinni popracować nad metodą odkupu zainwestowanego kapitału w pożyczkę – metoda jest ryzykowna w przypadku niesprzyjających tendencji na rynku finansowym. Przypominamy – Moncera oferuje odkupienie kapitału za 95,5%, nie rezygnując zarazem z odsetek.

Moncera strona główna

Inwestowanie w pożyczki – na czym polegają te usługi?

Jak działa inwestowanie w pożyczki za pośrednictwem platformy Moncera? Firma ta tłumaczy nam to w sposób klarowny w zakładce na swojej stronie głównej „how it works”, czyli „jak to działa”. Proces ten można podzielić na trzy proste kroki.

 1. Dołącz do naszych inwestorów.
  Aby stać się członkiem międzynarodowego grona inwestorów, załóż szybko online za pomocą prostego formularza rejestracyjnego
 2. Wybierz narzędzia do inwestowania.
  Stwórz swoje inwestycyjne portfolio, wybierając pożyczki, w które chcesz zainwestować. Kryteria, jakie przyjmuje się zazwyczaj, to firma pożyczkowa, zasady inwestowania oraz wreszcie – oczekiwana stopa zwrotu.
 3. Ciesz się ze swoich zysków.
  W długoterminowym trybie, korzystanie z platformy Moncera może zapewnić swoistą odmianę dochodu pasywnego, gwarantując obiecujące i stabilne, dodatkowe zyski.

Jak zostać inwestorem w Moncera?

Znając już podstawowy schemat, jaki towarzyszy korzystaniu z usług platformy inwestycyjnej Moncera, pora wreszcie scharakteryzować podstawowe zasady związane z zostawaniem użytkownikiem tej strony. Mając na względzie prostotę i przejrzystość, firma ta w dalszej części zakładki „jak to działa” przedstawia w krok po kroku wszystkie niezbędne procedury.

 1. Stwórz konto użytkownika.
  Wybierając opcję rejestracji, należy wypełnić rejestracyjny formularz, podając niezbędne informacje.
 2. Zweryfikuj swoją tożsamość.
  W wygodny i szybki sposób potwierdź, że to Ty wnioskujesz o założenie konta na podane dane, dokonując szybkiej weryfikacji online.
 3. Dodaj fundusze do swojego konta.
  Zasil swoje świeżo założone konto użytkownika oczekiwaną sumą pieniędzy i rozpocznij ją dysponować, przeprowadzając pierwsze inwestycje!
 4. Inwestuj i zyskuj.
  Wybierz interesujące Ciebie pożyczki lub wybierz tryb AutoInvest do stworzenia wygodnej bazy do dochodu pasywnego.

W jakie pożyczki można inwestować w Moncera?

Jak już wspomniano, Moncera działa w stałym partnerstwie z dużym estońskim koncernem finansowym Placet Group. Wyróżnia się on 15-letnim doświadczeniem w branży oraz szerokim portfolio podlegających mu firm działających na Litiwie oraz w Estonii i Polsce.

Jednakże, grono firm, w których pożyczki można inwestować dzięki platformie Moncera, ograniczone jest póki co jedynie do firm pożyczkowych z Litwy i Estonii. Oto i one.

 1. Estonia.
  – Firmy: smsraha, Laen.ee i SMSMoney.
  – Stopa zwrotu: 7-12%.
  – Kwota pożyczek: 50-15 000 euro.
  – Czas pożyczek: 1-72 miesiące.
 2. Litwa.
  – Firmy: smspingai, Paskolos.lt.
  – Stopa zwrotu: 7-12%.
  – Kwota pożyczek: 100-10 000 euro.
  – Czas pożyczek: 3-72 miesiące.

Depozyty i wycofywanie się z inwestowania

Posiłkując się zweryfikowanymi, bo pochodzącymi prosto ze strony internetowej Moncery informacjami, przedstawmy wyciąg najważniejszych informacji dla inwestorów z dziedziny wpłacania lub wypłacania środków.

 • Swoje konto możesz zasilić środkami z dowolnego banku działającego na terenie Unii Europejskiej.
 • Konto inwestorskie opiera się tylko na walucie Euro.
 • Jeżeli nie zainwestowałeś określonej sumy funduszy w daną pożyczkę, możesz ją wycofać przekazując ją z powrotem na konto bankowe, z którego dokonano zasilenia. Kwota ta musi być równa co najmniej 1 euro i dociera na nasz rachunek w ciągu 2 dni roboczych.
 • Zgodnie z prawnymi wymogami, inwestor jest zobowiązany do wskazania źródła, z którego pochodzą jego inwestycyjne fundusze.
 • Możesz wycofać się z inwestowania w pożyczkę – Moncera zwróci Ci 99,5% kwoty, z czego zatem 0,5% to prowizja. Zwrócone środki pojawiają się na koncie automatycznie.

Moncera – co jeszcze musisz wiedzieć o inwestowaniu?

Nawiązując do wyżej wskazanych informacji, scharakteryzujmy jeszcze najważniejsze dane na temat ogólnego inwestowania i zasady z tym związane.

 • Na początku musisz posiadać aktywne środki na koncie Moncery, aby inwestować w pożyczki.
 • W dalszej perspektywie możesz swobodnie zautomatyzować czynność inwestowania za pośrednictwem usługi Auto-Invest.
 • Minimalna kwota do zainwestowania to 10 euro.
 • Stopa zwrotu dotyczy także tych pożyczek, które mają opóźnioną spłatę.
 • Inwestorzy, którzy posiadają tzw. estońską rezydencję podatkową, płacą podatek dochodowy wynoszący 20%. Jest on pobierany automatycznie.
 • Inwestorzy spoza Estonii, a więc także Polacy, nie mają pobieranych automatycznie podatków – są oni zobowiązani odprowadzić je we własnym zakresie z uwzględnieniem obowiązujących w ich kraju zasad dot. opodatkowania zysków z inwestowania.

Moncera – przykładowa inwestycja

Posiłkując się informacjami prosto z kalkulatora na głównej stronie Moncery, przedstawmy przykładowe parametry zwrotu.

 • Kwota inwestycji: 1000 euro.
 • Czas: 12 miesięcy.
 • Kwota zwrotu: ok. 3420 euro.
Moncera platforma

Moncera – czym się wyróżnia?

Już sama idea, na której zbudowana została platforma Moncera, pozwala się jej wyraźnie wyróżnić na tle innych prężnie rozwijających się platform pozwalających na inwestowanie online. Przyjrzyjmy się najważniejszym aspektom, pod których względem można jeszcze zdefiniować lub przedstawić najważniejsze informacje na temat Moncery.

 • Z usług tej platformy korzysta już ponad 1400 inwestorów.
 • Średnia stopa zwrotu wynosi 12,1%.
 • Do dyspozycji inwestora pozostają pożyczki na łączną kwotę 262 000 euro.
 • Inwestorzy ufundowali dotychczas pożyczki na łączną kwotę 895 000 euro.
 • Moncera opiera swoje usługi na trzech filarach – zaufanie, klienci i ciekawość.
 • Placet Group, będąca głównym partnerem Moncery, może wyróżnić się doświadczeniem branżowym sięgającym 15 lat.
 • Moncera to jeden z tysięcy młodych fintechowych startupów w Estonii – jednego z liderów w zakresie ilości startupów na milion mieszkańców.

Moncera – nasza opinia

Przyglądając się z bliska ofercie platformy Moncera, nie ulega wątpliwości, że to jedna z ciekawszych i bardziej nietypowych propozycji z grona stron do inwestowania. Zaufanie wzbudza nie tylko przejrzysty i czytelny projekt strony internetowej, ale i bardzo dopracowana informacja o ofercie, doświadczona kadra posiadająca lata rozeznania w funkcjonowaniu pożyczek.

Wisienką na torcie jest także bardzo obiecująca stopa zwrotu z inwestycji, która sięga średnio 12% – co jest wynikiem niezwykle konkurencyjnym wobec np. konkurencyjnego Mintos, oferującego ledwie 8% średniego zwrotu.

Zapoznając się odpowiednio rzetelnie z zasadami działania inwestowania w pożyczki i warunkami ewentualnej rezygnacji, a także nie unikając zapisów o ryzyku – być może, to właśnie ta platforma stanie się dla nas doskonałym sposobem do pomnożenia oszczędności. Może to dać nie tylko pozytywny wpływ na stan portfela, ale i dreszcz emocji oraz zwyczajną rozrywkę!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • +372 620 90 90

Mail:

 • info@moncera.com

Informacje na temat spółki

Moncera

Moncera OÜ

Rodzaj:
Platforma do inwestowania w pożyczki
Numer działalności:
14866045
Data powstania:
10 grudnia 2019
Kapitał zakładowy:
40 000 euro
Godziny pracy:
Poniedziałek-piątek: 10:00-19:00
Adres firmy

Kaupmehe tn 6, 10114 Tallinn, Estonia

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy pożyczkowej przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 19 czerwca 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie