Brutto.pl faktoring – opinie i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników

Oferta jest nieaktywna

Siedziba firmy

Adres:

Brutto sp. z o.o.

Inżynierska 8

03-422 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000631388
NIP: 7123316804
REGON: 365116501
Kwota1 - 100 000 zł
Okres spłaty1 - 12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka1 - 70 000 zł
Opłaty i prowizjeod 0,099%
? od 0,099% dziennie, od 2,99% za 30 dni finansowania
Limit finansowania70 tys zł
Cichy faktoringNie
Czas wypłaty60 minut
Wiek firmy0 miesięcy
Wartość faktury95 %
Faktoring odwrotnyTak

Prowadząc dowolnej wielkości przedsiębiorstwo, jednym z najważniejszych elementów codziennej rutyny jest troska o ogólną kondycję biznesu, na którą istotny wpływ ma stan spłaty faktur. W branży usługowej to podstawa, niezależnie od tego, czy to my zobowiązani jesteśmy zapłacić kontrahentowi, czy on nam. Dobrym narzędziem do upłynnienia finansów może być faktoring w Brutto.pl.

Im dynamiczniej rozwija się nasz biznes, tym więcej uwagi trzeba poświęcić aspektom, które wpływają na dobrą kondycję firmy. Jednym z nich są faktury, które niezależnie od ilości innych spraw na głowie i stanu dochodów firmy w danym miesiącu, zawsze naglą do opłacenia. Podobnie wygląda sprawa z drugiej perspektywy – kontrahenta. Faktura nie musi być jednak utrapieniem. Doskonale udowadniają to takie usługi, jak faktoring w Brutto.pl, który zapewnia dwie wygodne formy finansowania firmowego budżetu.

Brutto.pl faktoring – podstawowe informacje

Pod nazwą Brutto.pl kryje się nowoczesna, polska firma oferująca finansowanie firmowych finansów. Została ona założona w sierpniu 2016 roku w Warszawie. Brutto.pl zajmuje się oferowaniem kompleksowych usług zarówno z zakresu finansowania faktur, jakie firma musi opłacić swoim dostawcom, jak i tych faktur, które spoczywają na kontrahencie. Innymi słowy, to klasyczny przykład firmy faktoringowej.

Brutto.pl to reprezentant grona, które z roku na rok jest coraz liczniejsze. Mianowicie, polskich młodych firm z sektora pozabankowego, które realizują nowoczesne usługi jako fintechowy startup. Firma należy do dumnego grona wielu prestiżowych stowarzyszeń przedsiębiorstw pozabankowych, na czele ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych i stowarzyszeniem Fintech Poland.

Podobnie do konkurentów, Brutto.pl pod postacią nowoczesnej i przejrzystej strony internetowej, oferuje wygodne i przejrzyście przedstawione usługi online. Dzięki temu pozwala na uzyskanie szybkiego źródła gotówki niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy. Wystarczy dostęp do internetu i kilka minut na szybkie zapoznanie się z tym, co dokładnie ma do zaoferowania firma faktoringowa.

Sprawdź podobne firmy:

Opinie o Brutto.pl

Rozglądając się za godnymi zaufania usługami finansowania bieżącej działalności firmy, przedsiębiorca podchodzi do tego tematu w sposób skrupulatny i dokładny. Nic dziwnego – mowa w końcu o faktoringu, który powinien oferować dogodny limit przy stosunkowo niewygórowanych formalnościach i wymaganiach. W dobie internetu nie można jednak bagatelizować i jeszcze jednego aspektu – recenzji dotychczasowych klientów faktora.

W ten sposób, dzięki frazie „Brutto.pl opinie” możemy się dowiedzieć, że klienci tej firmy cenią ją za stosunkowo niewygórowane wymagania, a także uproszczone do minimum formalności. Pozytywnie oceniane są możliwości szybkiego skorzystania z usługi finansowania zakupów, jak i sprzedaży firmy. Z krytycznymi głosami spotyka się niekiedy infolinia, z którą nie zawsze możliwy jest szybki i wygodny kontakt.

Brutto.pl strona główna

Faktoring Brutto.pl – na czym polegają te usługi?

Faktoring, w którym specjalizuje się Brutto.pl to klasyczny przykład coraz popularniejszych w Polsce usług, polegających na udzielaniu finansowania wspierającego bieżącą działalność firmy.

Zasada działania jest prosta. Firma faktoringowa nazywana faktorem, otrzymuje od przedsiębiorcy wniosek o udzielenie specyficznej formy pożyczki na pokrycie jego należności lub zobowiązań. W przypadku pozytywnej decyzji, faktor przekazuje w terminie wyznaczonym w umowie, regularną kwotę na konto firmy i zapewnia sprawdzony dostęp do potrzebnych środków. Na podstawie umowy zawartej z faktorem, wnioskujący o środki zobowiązany jest zwrócić pożyczone środki. Musi uwzględnić w tym koszty wynikające z prowizji i podatku VAT, o czym informowany jest w momencie uzyskiwania wsparcia.

Poza bezpiecznym i sprawdzonym sposobem na zasilenie firmowego budżetu, faktoring jest też dobrym sposobem na umocnienie wiarygodności i pozycji przetargowej firmy. Ma to szczególne znaczenie w stosunku do jej stałych lub okazjonalnych współpracowników. Ponadto, sam kontrahent uzyskując gwarancję terminowego opłacenia faktury lub wydłużenia terminu płatności, znajduje się w bardzo komfortowej pozycji – którą docenić może wielu!

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby skorzystać z usług świadczonych przez Brutto.pl, przed złożeniem wniosku warto się obszernie przygotować do zapoznania z warunkami, jakie faktor stawia wobec swoich klientów. W tym celu, zajrzeliśmy do udostępnionego na stronie internetowej firmy pliku z regulaminem oraz polityką prywatności.

 • Należy być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • O limit można wystąpić prowadząc jednoosobową działalności gospodarczą, spółkę cywilną lub spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
 • Należy posiadać adres poczty elektronicznej, numer telefonu komórkowego oraz dowód osobisty i pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Dołączyć trzeba też wyciąg z konta bankowego firmy.
 • Niezbędne jest także dokonanie potwierdzenia swojej tożsamości za pomocą weryfikacji rachunku bankowego aplikacją Kontomatik.pl.

Znając już warunki, jakie należy spełnić, przyjrzyjmy się teraz samemu procesowi składania wniosku w Brutto.pl. Wystarczy jedynie kilka prostych kroków, scharakteryzowanych przez samą firmę na jej stronie internetowej.

 1. Należy dokonać rejestracji konta użytkownika i dodać fakturę, którą chcemy objąć finansowaniem.
 2. Następnie konieczne jest wypełnienie wniosku, wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat firmy i oczekiwanego limitu.
 3. Po złożeniu wniosku, firma poddaje go weryfikacji, a następnie przedstawia swoją decyzję oraz ewentualną – propozycję oferty, jaką jest w stanie zaoferować.
 4. Jeżeli przedsiębiorca przystaje na zaproponowane warunki, pozostaje mu już tylko złożyć dokonać weryfikacji kodem SMS.
 5. Środki zostaną przekazane na konto firmowe w ciągu kolejnych 60 minut.
 6. Spłatę faktur i wszelkie informacje dotyczące limitu faktoringowego można śledzić logując się do konta użytkownika.

Jakie bazy weryfikuje Brutto.pl?

Wnioskując o limit faktoringowy w danej firmie, konieczna do wydania decyzji jest informacja o sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Na szczęście, Brutto.pl nie opiera swojego werdyktu na pobieraniu raportów z np. biur informacji gospodarczych czy BIK. Firma określa, że wystarczy przedstawienie wyciągu z konta firmowego. Posłuży on do wydania ostatecznej decyzji w sprawie potencjalnego przyznania finansowania.

Brutto.pl faktoring – limit faktoringowy

Przedstawiona dziś firma faktoringowa należy do grona faktorów, którzy prezentują maksymalnie przejrzysty i czytelny sposób przedstawienia niezbędnych informacji. Dotyczy to także kwestii parametrów finansowania, które szybko i czytelnie możemy poznać dzięki kalkulatorowi umieszczonymi w dolnej partii strony głównej. Przedstawiamy zakres kwoty i okresu spłaty w aktualnej postaci.

 • Taryfa: Finansowanie sprzedaży.
 • Kwota brutto na fakturze.
  Minimalnie może ona wynieść 2500 złotych, z kolei kolejne wartości mogą rosnąć co 300 złotych aż do maksymalnej przewidzianej wartości – 70 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Minimalna wartość może wynieść 7 dni (tydzień), z kolei kolejne terminy faktury mogą rosnąć co 1 dzień aż do maksymalnego przewidzianego – 90 dni (3 miesięcy).

Przyjrzyjmy się jeszcze tym samym parametrom dotyczącym drugiej dostępnej taryfy. Brutto.pl jako jedna z nielicznych firm udostępnia zainteresowanym, pozostałe formy finansowania działalności firmy.

 • Taryfa: Finansowanie zakupów.
 • Wartość zakupu do opłacenia.
  Minimalna kwota to już 1000 złotych, kolejne wartości rosną co 100 złotych aż do maksymalnej przewidzianej – 20 000 złotych.
 • Raty do spłacenia.
  Najmniejsza dostępna wysokość raty to 3, z kolei inne dostępne wartości to 6 rat, 9 rat lub maksymalnie – 12 rat.

Czy Brutto.pl oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Podobnie jak zobowiązania, które między firmami a ich partnerami mogą przyjmować różną formę i zróżnicowaną postać, tak samo na przestrzeni ostatnich lat wykształciły się różne formy realizowania usług faktoringu. Spójrzmy, w jakich działaniach specjalizuje się Brutto.pl.

 • Faktoring cichy.
  Niestety, jeżeli mowa o stronach transakcji, to zawsze w przypadku opisywanego faktora muszą być one trzy. Co za tym idzie, nie jest tu możliwe sfinansowanie faktury kontrahenta bez jego wiedzy. Zawsze musi on zostać powiadomiony o chęci zawarcia umowy przedsiębiorcy z faktorem.
 • Faktoring odwrotny.
  Jeżeli chodzi o faktoring odwrócony, czyli usługę polegającą na finansowaniu należności przedsiębiorcy wobec jego dostawców lub partnerów biznesowych, to mamy dobre wieści. Brutto.pl oferuje takie usługi pod nazwą „finansowanie zakupów„.

Poza wspomnianą wyżej drugą odmianą faktoringu, podstawową taryfą dostępną w Brutto.pl jest usługa finansowania należności zewnętrznych kontrahentów wobec firmy – nazywana „finansowaniem sprzedaży„.

Faktoring w Brutto.pl – przykładowe parametry limitu i opłaty

Odnosząc się jeszcze do parametrów limitu faktoringowego dostępnego w Brutto.pl, warto przedstawić także przykładowy zakres kosztów. Poniżej, posiłkując się aktualnymi informacjami pozyskanymi ze strony internetowej faktora, nakreślamy wszystkie niezbędne części składowe opłat reprezentatywnego limitu faktoringowego. Jako przykład służy oferta w taryfie „finansowanie sprzedaży”.

 • Kwota limitu: 25 000 zł.
 • Czas trwania limitu: 90 dni.
 • Koszt netto: 2116,13 zł.
 • Koszt rocznej gwarancji limitu netto: 630 zł (kolejna faktura: 0 zł).
 • Kwota, jaką otrzymamy na konto: 20 372,27 (kolejna faktura: 21 147,17 zł).

Brutto.pl faktoring – czym się wyróżnia?

Pomimo zachowawczej nazwy, Brutto.pl to firma faktoringowa, która z powodzeniem znalazła liczne sposoby na wyróżnienie się na tle konkurencji, budząc także zaufanie wieloma godnymi uwagi osiągnięciami. Oto najciekawsze zagadnienia, jakie przypisać można Brutto.

 • Do procesu wnioskowania o limit faktoringowy w Brutto.pl nie są wymagane żadne papierowe dokumenty.
 • Przyznane w ramach limitu faktoringowego środki mogą się znaleźć na koncie bankowym przedsiębiorcy nawet w ciągu 60 minut.
 • Brutto.pl należy do organizacji Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, a także stowarzyszenia Fintech Poland.
 • Przedstawiona firma faktoringowa może też pochwalić się takimi certyfikatami, jak Firma Wiarygodna Finansowo czy Przestrzegająca Zasad Dobrych Praktyk.
 • Brutto.pl jest partnerem finansowym takich platform, jak Fakturownia czy szybkafaktura.pl
Brutto.pl zalety

Brutto.pl – nasza opinia

Firma faktoringowa, którą przedstawiliśmy w dzisiejszym tekście, bez wątpienia zasługuje na dłuższą uwagę. Prezentuje sobą to, co najlepsze z tak licznie powstających w ostatnich latach startup-ów o profilu fintechowym.

Brutto.pl pod postacią przejrzystej i nowoczesnej strony internetowej przedstawia wszystkie niezbędne informacje na temat swojej oferty, od świetnej strony – a to dopiero początek!

Dzięki przejrzystym warunkom, stosunkowo niewielkiej ilości wymaganych formalności i wreszcie – elastycznej ofercie obejmującej zarówno faktoring klasyczny, jak i odwrotny odnajdzie tu pomoc wielu przedsiębiorców i kontrahentów. Dlatego z czystym sumieniem polecamy Brutto.pl dla wszystkich, którzy poszukują środków na szybkie usprawnienie firmowych wydatków.

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon: 22 699 97 47

Informacje na temat spółki

Brutto

 

Brutto Sp. z o.o.

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
365116501
Numer NIP:
7123316804
Numer KRS:
0000631388
Data rejestracji KRS:
 5 sierpnia 2016
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 9:00-17:00

Adres firmy

ul. Inżynierska 8, 03-422 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 10 czerwca 2020 roku.

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wiktor
  10.08.2020, 10:42

  Niestety pomysł dobry ale nijak ma się do rzeczywistości, NIE POLECAM

 • M
  M
  M.
  01.02.2021, 15:27

  NIE POLECAM.
  Po zalogowaniu i rzekomej WERYFIKACJI rozdają „hipotetyczny limit” (jak to pani na czacie ładnie nazwała) każdemu, po próbie skorzystania z ich usług „dział analiz” łaskawie bierze się do roboty i kasuje limit do zera.
  Aby usunąć konto należy wysłać do nich maila…. brak słów.
  M.

Podobne artykuły