Provident – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.5
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
5 000 - 20 000 zł
Termin spłaty
3 - 36 miesięcy
Złóż wniosek w provident

Siedziba firmy

Provident Polska S.A.

Inflancka 4A

00-189 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 879000000 PLN

KRS: 0000009389

NIP: 5251571292

REGON: 011994880

Maks. pierwsza pożyczka5 000 - 20 000 zł
Maks. kolejna pożyczka20000 zł
Godziny pracy w sobotę24/7
Godziny pracy w niedziele24/7
Wiek pożyczkobiorcy18 - 99 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Termin spłaty3 - 36 miesięcy
Czas wypłaty15 minut
Metoda wypłatyPrzelew
Sposób weryfikacjiprzelew 1 zł
Weryfikacja w bazach dłużników
CCC BIK

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Pożyczkodawca należy do międzynarodowej grupy finansowej IPF, czyli International Personal Finance. Działa nieprzerwanie od 1996 roku. Przez ten czas firma zdążył sobie wyrobić opinię solidnej firmy pożyczkowej. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Firma przystosowuje się jednak do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje także również pożyczki samoobsługowe, które dostępne są w 100% przez internet na dowód osobisty, bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 złotych na 48 miesięcy.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest to, że może być ona całkowicie za darmo. Chociaż podczas składania wniosku można wybrać minimalny czas spłaty na 3 miesiące, to w regulaminie jest zapis, który mówi, że w przypadku całkowitej spłaty pożyczki przed pierwszą ratą, nie poniesiesz żadnych opłat. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć w § 6 punkt 4  umowy pożyczki samoobsługowej Provident.

Oprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie charakteryzuje się automatycznym system rozpatrywania wniosków (bez udziału konsultanta). Wnioski są rozpatrywane a pożyczki wypłacane 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto ukończył 18 lat, ma polskie obywatelstwo, ma osobisty rachunek bankowy oraz telefon komórkowy. Ostatnim warunkiem, jaki musisz spełnić chcąc ubiegać się o pożyczkę jest stały dochód. Provident nie będzie weryfikować podanych przez Ciebie informacji u pracodawcy. Wystarczą mu dane, które podasz we wniosku.

Pierwsza pożyczka na 30 dni gratis w Providencie

Wiele osób jest zaskoczonych, kiedy dowiadują się, że pierwszą pożyczkę samoobsługową można mieć za darmo. Informację o tym trudno znaleźć na stronie, a szkoda, bo z pewnością skorzystałoby więcej osób. Promocja dotyczy pożyczki samoobsługowej, którą można spłacać od 3 do 24 miesięcy. Maksymalna kwota tej pożyczki to nawet 20 tysięcy złotych. Jak więc możesz nie zapłacić odsetek i prowizji za tę kwotę? Otóż wystarczy, że zwrócisz w całości pożyczoną kwotę przed terminem spłaty pierwszej raty. Zazwyczaj jest to 30 lub 60 dni (w przypadku wyboru przesunięcia pierwszej spłaty). Zweryfikowałem tę promocję.

Przykładowy proces wygląda następująco:

 1. bierzesz 7 000 zł pożyczki na 12 miesięcy (jeśli zawrzesz umowę 9 kwietnia, to termin spłaty pierwszej raty przypadnie na 9 maja),
 2. spłacasz w całości pożyczkę maksymalnie 8 maja (dzień przed pierwszą ratą),
 3. cieszysz się pożyczką za darmo.

W sposób bardziej formalny opisuje to paragraf 6, punkt 4 umowy pożyczki samoobsługowej:

4. W przypadku spłaty przez Klienta równowartości Całkowitej kwoty pożyczki w jednej lub kilku płatnościach w terminie do dnia spłaty pierwszej, miesięcznej raty pożyczki określonej Umową: (a) uznaje się, że Klient dokonał całkowitej spłaty pożyczki; (b) Całkowity koszt pożyczki ulega pomniejszeniu o: wysokość należnych Prowizji oraz Odsetek naliczonych do tego dnia spłaty; oraz Prowizji i Odsetek, które dotyczą okresu po dniu spłaty; (c) zapłacone przez Klienta w ramach pierwszej, miesięcznej raty pożyczki Prowizja i Odsetki zostają zaliczone na poczet spłaty Całkowitej kwoty pożyczki. Powyższe uprawnienie przysługuje Klientowi niezależnie obok posiadanego przez Klienta ustawowego prawa spłaty pożyczki przed terminem opisanego w § 6 ust. 1 – 3 Umowy i w art. 48 – 52 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Poniżej znajdziesz przykład pożyczki w kwocie 2 000 złotych bez żadnych kosztów. Data zawarcia umowy to 05.01, a spłaty – 09.02. Oznacza to, że minął niż miesiąc. Pożyczkę tę mogłeś otrzymać za darmo dzięki temu, że przy składaniu wniosku zaznaczyłeś opcję o opóźnieniu pierwszej spłaty o miesiąc.

Czy Provident sprawdza BIK BIG KRD i inne bazy?

Z oferty Providenta mogą skorzystać też osoby ze złą przeszłością kredytową i takie, które miały problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań. Provident nie sprawdza bazy BIK. Dzięki temu więcej osób może skorzystać z oferty. Wnioskodawca weryfikowany jest jedynie w bazie BIG.

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki ratalnej w Providencie? Jeśli szukasz najtańszej firmy, to powinieneś sprawdzić krótkie zestawienie znajdujące się poniżej. Provident co prawda nie wypada w nim najlepiej, stara się jednak konkurować w nieco innych kategoriach. Mimo tego, że pożyczka jest może trochę droższa od pozostałych, to możesz ją dostać bez sprawdzania baz BIK. Plusem Providenta jest również to, że nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy.

Porównanie pożyczek ratalnych na kwotę 5 000 zł, z okresem spłaty 12 miesięcy:

 1. Provident – całkowita kwota do spłaty: 7 938 zł, miesięczna rata 661 zł zł
 2. Aasa Polska – całkowita kwota do spłaty: 8 106 zł, miesięczna rata 675 zł
 3. Zaplo – całkowita kwota do spłaty: 8 024 zł, miesięczna rata 710 zł
 4. Wonga ratalna – całkowita kwota do spłaty: 6 250 zł, miesięczna rata 520 zł
 5. Ferratum – całkowita kwota do spłaty: 8 019 zł, miesięczna rata 668 zł
 6. Hapi Pożyczki – całkowita kwota do spłaty: 5 600 zł, miesięczna rata 466 zł
 7. Monedo Now – Całkowita kwora do spłaty:  7 156.62 zł, miesięczna rata 569 zł

Przedłużenie spłaty pożyczki

W Providencie możliwe jest przesunięcie spłaty pożyczki. Poniżej przedstawione są warunki. Każde jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc.

 • na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
 • Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
 • nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
 • złożyłeś wniosek o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającej z harmonogramu spłat;
 • Twoja umowa została zawarta na co najmniej 6 miesięcy.

Liczba możliwych przesunięć terminu spłaty raty:

 • Pożyczka na okres od 6 miesięcy do 11 miesięcy – 1 przesunięcie terminu spłaty raty.
 • Pożyczka na okres od 12 miesięcy do 17 miesięcy – 2 przesunięcia terminu spłaty raty.
 • Pożyczka na okres od 18 miesięcy do 23 miesięcy – 3 przesunięcia terminu spłaty raty.
 • Pożyczka na okres 24 miesięcy – 4 przesunięcia terminu spłaty raty.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie pożyczkodawcy znaleźć można informację, że firma nie będzie weryfikowała Twojego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach, które zostały podane przy składaniu wniosku.

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na wiarygodność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 149,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4763,66 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1763,66 zł (w tym: prowizja 1598,40 zł, odsetki 165,26 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 396,98 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.05.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Komentarze (22)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od ala857
  ala857
  01.06.2020, 10:35

  Czy ktoś mogłby wytłumaczyć jak to jest z obniżka stóp procentowych? Jak to działa w providencie?

 • Komentarz od Kubaaa
  Kubaaa
  27.05.2020, 02:51

  Nie Polecam firmy Provident. Nie dość że oddaje się jeszcze raz tyle, co pożyczyli to nie rozpatrują reklamacji w terminie. Miałem sytuację że złożyłem reklamację dotyczącą wcześniejszej spłaty, a tym samym obniżenia kosztów prowizji. Pani na infolinii mówiła, że mają na to do 14 dni żeby mi odpowiedzieć. Owszem uzyskałem odpowiedź, ale dopiero gdy napisałem emaila że sprawę zalecam mojemu prawnikowi i zgłaszam do rzecznika finansowego w zwiazku z brakiem odpowiedzi w terminie. Banda oszustów.

 • Komentarz od Krzysztof
  Krzysztof
  30.04.2020, 16:39

  Nie z mojej winy umieszczono mnie w BIK,.....dlaczego.......bo zmienił mi się doradca w ciągu 10 miesięcy i miałem zaległość z ratą nie z mojej przyczyny. Każdy doradca kontaktował się po miesiącu, a przedostatni stwierdził że moja należność została spłacona........ To ja jestem ofiarą niekompentencji firmy. I to ja cierpię.....

 • Komentarz od DramondS
  DramondS
  05.04.2020, 10:14

  Banda oszustów. Reklamują 5 tys. na 4 lata z RRSO 9,9 po czym po zebraniu danych przedkładają 2 tys. z RRSO ponad 50% - złodzieje!

 • Komentarz od aniulek7899@wp.pl
  aniulek7899@wp.pl
  04.04.2020, 00:48

  Przestrzegam wszystkich przed tą firmą! Proszę nie bierzcie tu pożyczek. Starych, lojalnych klientów traktują jak śmieci. Dodatkowo ogromne koszta! Nie wierzcie w te zakłamane reklamy.

 • Komentarz od Aneta
  Aneta
  29.01.2020, 12:05

  Witam. Jestem klientka w Providencie od kilku lat. Zawsze 100%spłacalność rat. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem. Posiadałam równocześnie trzy pożyczki .Nigdy nie miałam opóźnień. Zgodnie z polityką firmy minęło 17 tygodni od ostatniej umowy pożyczkowej i zazwyczaj pojawiała się oferta. W międzyczasie spłaciłam jedną z pożyczek zgodnie z harmonogramem i cisza. Zadłużenie na jednej mam 1000 zł. Od ostatniej umowy minęło 24 tygodnie. Nigdy wcześniej nie było problemów. 17 tydzień i nowa oferta. Zadłużenie zawsze miłam około 20000 i następna oferta. Na dzień dzisiejszy mam 9000 zł i klapa. Przedstawicielka informuje mnie ,że to system wybiera oferty.... Coś mi się wydaje ,że chyba się zawiesił....

 • Komentarz od Agnez
  Agnez
  07.12.2019, 16:18

  PROVIDENT SPRAWDZA BIK!!! TO WIELKA SCIEMA, ŻE PROVIDENT SPRAWDZA TYLKO REJESTRY DŁUŻNIKÓW. PODCHODZI MNIEJ RESTRYKCYJNIE DO BIKU ALE TO SPRAWDZA. DZIS SPRAWDZALAM SWOJE KONTO W BIK A TU PROSZĘ...5 M-CY TEMU, DOKLADNIE WTEDY JAK STARAŁAM SIĘ O POŻYCZKĘ W PROVIDENCIE JEST ZAPYTANIE O ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ. A TO NIESPODZIANKA

  • Komentarz od Magdalena
   Magdalena
   09.12.2019, 22:40

   Starałam się o pożyczkę samoobsługową,dostałam propozycję na 7000 i 18 miesięcy spłaty,no ok,fajnie dalej nie było tak różowo,bo cytuję....pożyczkę dostarczy przedstawiciel(skoro samoobsługowa to miała iść na moje konto)wizyty przedstawiciela mnie nie interesują,dużo wyjeżdżam w delegację dlatego chciałam SAMOOBSŁUGOWĄ....pytam,po cholerę proponują wizyty przedstawiciela skoro klient chce wysyłać co miesiąc raty na ich konto??????.....po telefonie na infolinię i wyjaśnieniu o co mi chodzi....odpowiedź Prowidenta....no tak widocznie system Pani zaproponował....SYSTEM MI ZAPROPONOWAŁ?.....idiotyzm w czystej postaci....zrezygnowałam,bo to jakaś kpina...SAMOOBSŁUGOWA???....też coś!

 • Komentarz od D
  D
  01.12.2019, 21:07

  U mnie również czyste krd i bik. Próbowałem wziąć pożyczkę 20000zł 0% którą tak wszędzie reklamują, mam dobre dochody, i nie przyznali mi, a zaproponowali 7000zł na RRSO 117,76 % ! Całkowita kwota do spłaty 14238,72 zł, parodia westernu!!

 • Komentarz od ziom
  ziom
  30.09.2019, 18:20

  czyste krd i bik proba pozyczki na 20000 niestety nie udana proponuja 3000... wyłudzaja dane omijac

 • Komentarz od Agata
  Agata
  28.09.2019, 14:46

  Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności - bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

Weź pożyczkę w provident