Provident – opinie klientów i eksperta

Weź pożyczkę

provident logoprovident opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki:20000 zł na 48 miesiący
 • Koszta pożyczki:Pożyczając 5000 zł na 12 miesięcy całkowita suma do spłaty wyniesie: 7937 zł, z ratą 661 zł
 • Pożyczka gratis:W przypadku spłaty całej kwoty pożyczki w ciągu 30 dni, klient nie poniesie żadnych kosztów z tytułu odsetek, czy też prowizji.
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Tak, w przypadku szybkich chwilówek, do uzyskania pożyczki wystarczy dowód osobisty. W ofercie pożyczki samoobsługowej nie są wymagane żadne formalności.
 • Krótka opinia:Provident to firma, której nie trzeba przedstawiać. Podążając za trendem szybkich pożyczek online, podobna oferta została uruchomiona w Providencie. Po złożeniu wniosku online otrzymamy decyzję w 15 minut, bez żadnych formalności. Oprócz tego przy spłaceniu pożyczki w miesiąc klient nie zostanie obciążony żadnymi kosztami.

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Działa nieprzerwanie od 1996 roku, co daje 21 lat obecności na rynku. Pożyczkodawca należy do koncernu IPF Polska. Przez ten czas firma zdążyła wyrobić sobie renomę solidnej firmy pożyczkowej. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Firma przystosowuje się jednak do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje także również pożyczki samoobsługowe, które dostępne są w 100% przez internet na dowód, bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 20000 złotych na 48 miesięcy.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest to, że jest szansa, żeby ta pożyczka była w 100% za darmo. Chociaż podczas składania wniosku można wybrać minimalny czas spłaty na 3 miesiące, to w regulaminie jest zapis, który mówi, że w przypadku całkowitej spłaty pożyczki przed pierwszą ratą, nie klient nie poniesie żadnych opłat. Zrzut ekranu i więcej informacji o tej promocji w poniższym artykule.
provident regulamin § 6 punkt 4, w umowie pożyczki samoobsługowej Provident
Oprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie to automatyczny system rozpatrywania wniosków bez udziału konsultanta. Pożyczki są wypłacane i rozpatrywane 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Złóź wniosek w Provident

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto tylko ukończył 18 lat, jest obywatelem polski oraz posiada osobisty rachunek bankowy. Oprócz tego należy mieć telefon komórkowy i potwierdzić go kodem SMS. Ostatnim warunkiem do spełnienia jest stały dochód, jednak Provident nie będzie weryfikować podanego przez nas pracodawcy. Wszystko opiera się na oświadczeniach, które klient poda we wniosku.

Pierwsza pożyczka na 30 dni gratis w Providencie

Wiele osób jest zaskoczonych, kiedy dowiadują się, że pierwszą pożyczkę samoobsługową można mieć za darmo. Informację o tym trudno znaleźć na stronie, a szkoda, bo z pewnością skorzystałoby więcej osób. Promocja dotyczy pożyczki samoobsługowej, której spłatę można rozłożyć od 3 do 24 miesięcy. Maksymalna kwota to nawet 20 tysięcy złotych. Jak więc  można nie zapłacić odsetek i prowizji za tą kwotę? Otóż wystarczy, że zwrócimy w całości pożyczoną kwotę przed terminem pierwszej raty. Zazwyczaj jest to 30 lub 60 dni, w przypadku wyboru przesunięcie pierwszej spłaty. Promocja została przez nas dogłębnie zweryfikowana.

Przykładowy proces wygląda następująco:

 1. Bierzemy pożyczkę 7 tyś zł na 12 miesięcy. Jest 9 kwiecień, a pierwsza rata przypada na 9 maja
 2. W całości spłacamy pożyczkę maksymalnie 8 maja (dzień przed pierwszą ratą)
 3. Cieszymy się pożyczką za darmo

Paragraf 6, punkt 4, z umowy pożyczki samoobsługowej prawniczym językiem mówi:

4. W przypadku spłaty przez Klienta równowartości Całkowitej kwoty pożyczki w jednej lub kilku płatnościach w terminie do dnia spłaty pierwszej, miesięcznej raty pożyczki określonej Umową: (a) uznaje się, że Klient dokonał całkowitej spłaty pożyczki; (b) Całkowity koszt pożyczki ulega pomniejszeniu o: wysokość należnych Prowizji oraz Odsetek naliczonych do tego dnia spłaty; oraz Prowizji i Odsetek, które dotyczą okresu po dniu spłaty; (c) zapłacone przez Klienta w ramach pierwszej, miesięcznej raty pożyczki Prowizja i Odsetki zostają zaliczone na poczet spłaty Całkowitej kwoty pożyczki. Powyższe uprawnienie przysługuje Klientowi niezależnie obok posiadanego przez Klienta ustawowego prawa spłaty pożyczki przed terminem opisanego w § 6 ust. 1 – 3 Umowy i w art. 48 – 52 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

A tu przykładowy zrzut ekranu spłaconej pożyczki 2000 złotych bez żadnych kosztów. Można zauważyć że data zawarcia umowy to 05.01, a spłaty 09.02, czyli minął więcej niż miesiąc. Dzięki temu że przy składaniu wniosku zaznaczana została opcja o opóźnieniu pierwszej spłaty o miesiąc, wciąż można było uzyskać pożyczkę za darmo. provident pożyczka za darmo

Złóź wniosek w Provident

Czy Provident sprawdza BIK BIG KRD i inne bazy?

Provident udostępnia swoje usługi także dla osób ze złą przeszłością kredytową i tym, którzy mieli problemy w spłacie poprzednich zobowiązań. Baza BIK nie jest sprawdzana przez Providenta, dzięki temu więcej osób może skorzystać z oferty. Klient weryfikowany jest jedynie w bazie BIG.

provident baner

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki ratalnej w Providencie? Jeśli szukamy najtańszej firmy, to poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie. Provident co prawda nie wypada w tym zestawieniu najlepiej, jednak firma stara się konkurować w nieco innych kategoriach. Mimo, że pożyczka jest może trochę droższa od pozostałych, to można je dostać bez sprawdzania baz BIK. Plusem Providenta jest również to, że nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy.

Porównanie pożyczek ratalnych na kwotę 5000 zł, z okresem spłaty 12 miesięcy:

 1. Provident – całkowita kwota do spłaty: 7938 zł, miesięczna rata 661 zł zł
 2. Aasa Polska – całkowita kwota do spłaty: 8106 zł, miesięczna rata 675 zł
 3. Zaplo – całkowita kwota do spłaty: 8024 zł, miesięczna rata 710 zł
 4. Wonga ratalna – całkowita kwota do spłaty: 6250 zł, miesięczna rata 520 zł
 5. Ferratum – całkowita kwota do spłaty: 8019 zł, miesięczna rata 668 zł
 6. Hapi Pożyczki – całkowita kwota do spłaty: 5600 zł, miesięczna rata 466 zł
 7. Monedo Now – Całkowita kwora do spłaty:  7156.62 zł, miesięczna rata 569 zł

Złóź wniosek w Provident

Przedłużenie spłaty pożyczki

Przesunięcie spłaty pożyczki w Providencie jest możliwe. Poniżej przedstawione są warunki. Każde jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc.

– na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
– Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
– nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
– złożyłeś aplikację o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającą z harmonogramu spłat;
– Twoja umowa została zawarta na co najmniej 6 miesięcy.

Liczba możliwych przesunięć terminu spłaty raty:
Pożyczka na okres od 6 miesięcy do 11 miesięcy – 1 przesunięcie terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres od 12 miesięcy do 17 miesięcy – 2 przesunięcia terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres od 18 miesięcy do 23 miesięcy – 3 przesunięcia terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres 24 miesięcy – 4 przesunięcia terminiu spłaty raty.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie znaleźć można informację, że firma nie będzie weryfikowała naszego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach, które zostały podane przy składaniu wniosku.

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na zdolność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Złóź wniosek w Provident

Szczegóły i wymagania w Providencie

Sprawdzanie bazy:BIG
Okres spłaty:3-48 miesięcy
Pierwsza pożyczka:20000 zł
Wymagany wiek:Od 18 lat, brak górnej granicy
Możliwość wydłużenia spłaty:Tak
Godziny wypłacania chwilówek:24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Pożyczka gratis:Przy spłacie całej pożyczki w 30 dni, klient nie poniesie żadnych kosztów.
Rachunki bankowe:/td>

Firma korzysta z szybkich przelewów BlueMedia, więc bank nie ma znaczenia.
KRS:/td>

0000009389

 

Zalety i wady pożyczki w Provident

Zalety:

 • Pewna firma, działająca od lat
 • Natychmiastowe przelewy
 • Bez prześwietlania BIK

Wady:

 • Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej

Kontakt – numer telefonu i email

e-mail: bok@provident.pl

tel.:  600 400 150

Złóź wniosek w Provident

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 149,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4763,66 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1763,66 zł (w tym: prowizja 1598,40 zł, odsetki 165,26 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 396,98 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.05.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Dane firmy

Provident Polska S.A. to spółka aukcyjna z siedzibą w Warszawie. Spółka zajmuje się tworzeniem produktów finansowych, takich jak: pożyczki pozabankowe online. Swoją ofertę produktów, tworzy pod marką firmy pożyczkowej Providen

Dane spółki PROVIDENT POLSKA S A

Prezes zarządu:Agnieszka Monika Kłos
REGON:01199488000000
KRS:0000009389
NIP:5251571292
Kapitał zakładowy142900000 zł
Adres:Inflancka 4A,
00-189 Warszawa

Provident – opinie klientów i eksperta
3.8 (76.57%) 35 głos[ów]

Autor wpisu: Stanisław

2019-08-29T09:57:22+02:0009.08.2019|Opinie o firmach pożyczkowych|
Dodaj komentarz

10 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Justyna 13 września 2019 at 10:17 - Odpowiedz

  Wielkie bagno nie polecam

 2. Maria 3 sierpnia 2019 at 21:48 - Odpowiedz

  Po raz trzeci wzięłam w Providencie Samoobsługowa pożyczkę ratalną, dwie poprzednie spłacone. Zalogowałam się na moje konto, przesunęłam suwakiem kwotę , o którą się ubiegam, wysokości raty ustaliłam sama, nawet dzień spłaty każdego miesiąca i czekałam chwilkę na akceptację wniosku, potwierdziłam, że akceptuje, dokładnie taką kwotę i ilość rat, o którą wnioskowałam i w ciągu 5 minut od razy pieniążki były na moim koncie. Jestem bardzo zadowolona z usług tej firmy, w innych mi odmawiano a w Providencie bez problemu.

 3. Kinga 6 lipca 2019 at 11:49 - Odpowiedz

  Nie polecam tej firmy. Bardzo wysokie oprocentowanie to jeszcze pracownicy mają problem z dyspozycyjnością. Polecam pożyczki krótkoterminowe, które szybko są przelewem na koncie, można szybko dokonać zapłaty w formie przelewu, a nie czekać łaskawie aż pracownik terenowy przyjdzie po gotówkę.

 4. Konrad 21 czerwca 2019 at 15:33 - Odpowiedz

  ogromne oprocentowanie i bardzo długa weryfikacja!! W takich firmach jak Szybka Gotowka lub vivus otrzymujesz pożyczkę naprawdę bardzo szybko

 5. Ela 16 czerwca 2019 at 15:52 - Odpowiedz

  Ja jestem zadowolona z ich obsługi brałam u nich pożyczkę i pieniaszki do ręki dostałam i nie żałuję że jestem ich klientka już trzeci raz u nich mam pożyczkę

 6. Kornelia 13 czerwca 2019 at 10:50 - Odpowiedz

  NIE POLECAM! obsługa niemiła, decyzja bardzo długo, przez telefon nie da się dogadać! Inni oferują więcej i szybciej w Szybka Gotówka dostaję przelew na konto za kilka minut!!

 7. Sławomir 8 kwietnia 2019 at 18:17 - Odpowiedz

  Miła i fachowa obsługa. Przede wszystkim dobre oferty i dla regularnie spłacających lepsze oferty. Gorąco polecam. W trudnych chwilach jako jedyni mi zaufali z wzajemnością.

 8. Marii 22 marca 2019 at 22:01 - Odpowiedz

  Polecam,,,.jako jedyni mi zaufali kiedy tego.potrzebowałam….i to nie pierwszy raz…nigdy nie miałam .żadnych przykrych incydentów związanych ze spłatą…zawsze podziękowania …więc dziwią mnie komentarze tu wystawiane….ja zapewne nie raz do nich wrócę kiedy będę w potrzebie bo i koszty są o wiele mniejsze niż w wielu innych firmach…zresztą wystarczy porównać

  • Justyna 13 września 2019 at 10:19 - Odpowiedz

   Chcesz mieć więcej problemów wez sobie pożyczkę w providencie

 9. Tom 13 stycznia 2018 at 18:34 - Odpowiedz

  Trochę drogo, ale przynajmniej szybka decyzja i pieniądze dostałem od razu na konto.