Robuxy – ile kosztują? Jak je zdobyć?

Robuxy to wirtualna waluta, która umożliwia zakupy w grze Roblox. Dzięki niej, gracz może zdobyć większość przedmiotów, które istnieją w katalogu. Ile kosztują Robuxy i jak je zdobyć? Podpowiadamy!

Roblox to darmowa platforma dla graczy, stworzona w 2006 roku przez amerykańskiego producenta Roblox Corporation. Na Robloxie, użytkownicy mogą grać w różne gry w tym w: platformówki, przygodowe, czy symulacyjne, stworzone według własnego scenariusza. Platforma cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży, która w tym miejscu może dzielić się swoimi pomysłami ze społecznością, czy też rozwijać umiejętności programistyczne. 


Z tego artykułu, dowiesz się:

 • Robuxy to wirtualna waluta, dzięki której możesz kupić akcesoria dla awatarów, skórki lub tzw. gamepassy.
 • Cena Robuxów zależy od pakietu, na który się zdecydujesz. Im wyższy pakiet – tym niższa cena za jednego Robuxa.
 • Robuxy możesz samodzielnie doładować za pośrednictwem platformy lub też za pomocą kodu na karcie podarunkowej.

Czym są Robuxy w Roblox?

Zanim odpowiemy na pytanie: ile kosztują Robuxy, sprawdźmy, czym w ogóle są. Robuxy (R$) to wirtualna waluta, którą można posługiwać się w grze Roblox. Umożliwia zakup przedmiotów, które znajdują się w katalogu, w tym: skórek, zbroi czy akcesoriów do awatarów. Aby ją zdobyć, należy jednak zapłacić prawdziwymi pieniędzmi, lub też – sprzedać stworzone przez siebie przedmioty w grach. 

ile kosztują Robuxy? produkty w avatar Shop Roblox
Zrzut ekranu – Avatar Shop Roblox [16.03.2023]

Po zalogowaniu się do swojego konta użytkownik, który ma wiele Robuxów może wydawać je tak, jak polskie złotówki w prawdziwym świecie. Dużą popularnością cieszy się więc zakup:

 • gamepassów, czyli płatnych ułatwień, które można wykorzystać w konkretnej grze,
 • dostępu do wybranych gier,
 • ubrań i akcesoriów, które zmienią wygląd naszego awatara i nadadzą mu bardziej spersonalizowanego charakteru.

Ile kosztują Robuxy? Aktualna cena

Za jeden Robux można niestety niewiele kupić. W Avatar Shop za tę cenę znajdziemy jedynie spodnie dla wirtualnych postaci. W takim razie, ile trzeba ich mieć, aby móc swobodnie robić zakupy w wirtualnym sklepie? To wszystko zależy od potrzeb gracza. Koszulka dla awatara kosztuje od 10 do nawet 150 R$, a za gamepass trzeba zapłacić ok. 200 – 500 R$. Oczywiście korzystanie ze sklepu nie jest w żaden sposób obowiązkowe, jednak pozwala czerpać większą przyjemność z gry.

Ceny Robuxów zależą od ilości zakupionej waluty. Im większy pakiet wybierzesz, tym mniej zapłacisz za pojedynczy Robux. Niektóre z nich dostępne są tylko w wersji mobilnej, a inne – dla stałych graczy.

Ile kosztują Robuxy? Sprawdź, jak wygląda tabela zakupu waluty na dzień 16 marca 2023 i ile należy zapłacić za wirtualną walutę, przeliczając na polskie złotówki.

Pakiet RobuxówCena w PLN
400 R$29,99 zł 
800 R$59,99 zł 
1,700 R$119,99 zł
4,500 R$299,99 zł
10,000 R$ 599,99 zł
22,500 R$1149,99 zł 

Czy kupowanie waluty Robux jest bezpieczne?

Kupowanie wirtualnej waluty często kojarzy nam się z czymś niebezpiecznym. Nie zawsze jednak tak jest. O ile, nabywamy ją na oficjalnej platformie Roblox, a przy okazji korzystamy ze sprawdzonych metod płatności, to wszystko jest porządku. Platforma posiada zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które chronią użytkowników przed kradzieżą danych. 

Dla bezpieczeństwa swoich danych oraz finansów, warto robić zakupy jedynie na oficjalnej platformie Robloxa. Dzięki temu mamy pewność, że nasze dane są prawidłowo chronione i zabezpieczone.

Warto jednak zachować dużą ostrożność, jeśli planujemy korzystać z ofert, które wystawione są na aukcjach czy forach internetowych niezwiązanych z platformą Roblox. Takie zakupy mogą skończyć się kradzieżą danych osobowych lub innym oszustwem finansowym. Klikanie w podejrzane linki może z kolei sprawić, że przez przypadek zainstalujemy sobie wirusa na urządzeniu.


Polecamy oddzielny wpis: Gdzie zgłosić oszustwa internetowe?

Jak doładować konto w Robloksie?

Wirtualną walutę, możemy kupić na dwa sposoby: 

 • w serwisie, po zalogowaniu;
 • za pomocą karty podarunkowej, którą następnie możesz dać komuś w prezencie. 

Druga opcja wydaje się nieco bardziej opłacalna, ze względu na brak kosztów przewalutowania. Co więcej, karty z kodem można użyć, kiedy tylko chcemy, nawet 2 lub 3 miesiące po jej zakupie. 

Doładowanie konta za pomocą karty podarunkowej

Po nabyciu karty, od razu otrzymamy kod na swoją skrzynkę mailową. Wystarczy, że wejdziemy na stronę: roblox.com/redeem i wpiszemy numer z karty. Waluta zostanie od razu dodana do konta gracza. 

ile kosztują Robuxy? Zrzut ekranu - Redeem Roblox Codes [16.03.2023]
Zrzut ekranu – Redeem Roblox Codes [16.03.2023]

Doładowanie konta bezpośrednio w serwisie Roblox

Aby móc korzystać z Robuxów, należy zalogować się do swojego konta. Osoby, które jeszcze go nie mają, muszą wejść na stronę i podać kilka podstawowych danych, w tym: 

 • swoje imię, 
 • datę urodzenia, 
 • nick,
 • płeć,
 • hasło. 

Jak kupić Robuxy? Po założeniu konta wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją: 

 1. Klikamy przycisk: Robux na górnym pasku nawigacyjnym i zaznaczamy opcje: Buy Robux. 
 2. Wybieramy ofertę, która nas interesuje. 
ile kosztują Robuxy - pakiety kosztowe

3. Wybieramy sposób płatności: karta kredytowa, debetowa, PayPal, BLIK itd. 

4. Potwierdzamy płatność i oczekujemy na przetworzenie zamówienia. Robuxy powinny zostać automatycznie dodane do naszego konta Roblox. Cena za Robuxy będzie widoczna jeszcze przed dokonaniem transakcji.


Sprawdź, też:


Jak zdobyć Robuxy za darmo?

Aby móc robić zakupy w Avatar Shopie, musisz kupić Robuxy. Nie zawsze jednak wydawanie pieniędzy będzie konieczne. Istnieją sposoby na to, aby bezpłatnie zdobyć walutę, chociaż używanie tego określenia, w większości przypadków mija się z prawdą. 

Dlaczego? Za Robuxy zawsze należy w jakiś sposób zapłacić, a ogłoszenia o darmowej przesyłce kodów, warto omijać szerokim łukiem. Mogą się one wiązać z oszustwem! Istnieją natomiast serwisy, które wydają kody do platformy w formie nagród. Użytkownik może otrzymać je np. za oglądanie reklam, czy przejście konkretnego etapu gry. 


Poznaj też:


Roblox – poradnik dla rodziców

Roblox cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodych graczy. Na szczęście jako rodzice możemy trzymać pieczę nad tym, aby przebywanie w wirtualnym świecie, było dla naszych dzieci bezpieczne. Jak to zrobić? 

 1. Przede wszystkim, warto porozmawiać z dzieckiem na temat bezpieczeństwa w sieci. Upewnijmy się, że nasza pociecha używa silnego hasła do swojego konta oraz wie, jakie zagrożenia wynikają z przekazania swoich danych, innym osobom. 
 2. Włączmy weryfikację drugiego stopnia, aby uniemożliwić obcym dostęp do konta dziecka
 3. Sprawdźmy, czy na koncie gracza zostały ustawione odpowiednie zabezpieczenia stosowne do wieku. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 13. lat, platforma automatycznie wymusza wybór bardziej ograniczonych ustawień. Możemy również ustawić specjalny PIN do konta, który jest niezbędny do dokonania zmian w ustawieniach. 

Na platformie dostępne są również gry, w które można grać wspólnie ze swoim dzieckiem np.: Bird Simulator, Work at Pizza Place czy Natura Disaster Survival. Zachęcamy do tego, aby wejść w świat młodego gracza i w ten sposób przekazać mu wiedzę na temat cyfrowych zagrożeń. Dzięki temu będziemy w stanie monitorować zachowanie dziecka w sieci, poznawać jego przyjaciół czy skontrolować wirtualne zakupy.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (10 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie