Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) sesje przychodzące i wychodzące

Santander sesje elixir

Godziny księgowania w Santander Bank Polska

W Polsce przelewy realizowane są za pomocą sesji ELIXIR. ELIXIR to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Pozwala on na realizowanie przelewów bankowych na terenie Polski. W znakomitej większości banków w każdym dniu roboczym odbywają się trzy sesje. Jeśli realizujemy przelewy w weekend bądź w święta, gotówka na koncie pojawi się dopiero w kolejnym dniu roboczym. Klienci banków mogą także korzystać z opcji sesji EXPRES ELIXIR, czyli przelewu ekspresowego. Jest to usługa, dzięki której pieniądze można otrzymać w 5 minut przez 24 godziny na dobę. Sesja przychodząca to czas, w jakim przelew przychodzi na rachunek w Santander Bank Polska (dawne BZ WBK). Sesja wychodząca to z kolei czas, w którym przelew zostaje wysłany na inne konto.

Sesje wychodzące:

08:15

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 08:15

12:15

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 12:15

14:45

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 14:45

Sesje przychodzące:

11:00

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

18:00

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 18:00

Santander Bank Polska – krótka historia

Sprawdź także:

Santander Bank Polska, czyli dawne BZ WBK, to firma należąca do hiszpańskiej grupy Santander. Istnieje ona na polskim rynku już od prawie 20 lat, bo od 2001 roku. Bank posiada w tej chwili 314 placówek na terenie Polski. Santander Bank Polska udostępnia klientom swoje kredyty ratalne w 35 tysiącach marketów oraz sklepów.

Kiedy dojdzie przelew w Santander Bank Polska (dawne BZ WBK)?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, kiedy dojdzie przelew wysłany na konto w Santander Bank Polska. Należy pamiętać o tym, że wszystko zależy od tego, jakie są godziny przelewów wychodzących oraz przychodzących w banku, z którego wysyłamy pieniądze na konto w Santander Bank Polska. Zachęcamy gorąco do tego, aby skorzystać z zamieszczonego na stronie kalkulatora – pozwala on na szybkie i łatwe sprawdzenie, kiedy dojdzie przelew na konto w Santander Bank Polska. Jest to bardzo wygodna funkcjonalność, z której korzysta wielu klientów banków.

Komentarze (122)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Agus
  Agus
  07.07.2020, 11:00

  Bank żenada. Zawsze muszę czekać na swoją pensję podczas, gdy pozostali w pracy dostali dzień wcześniej. Infolinia- o kant potłuc. Konsultanci niekompetentni, długi czas oczekiwania na połączenie i jeszcze płatna. Zanim połaczę się z infolinią, to najpierw jest pół godziny gadają o rodo, srodo, wciśnij 1 jesli to, wciśnij 5 jeśli tamto, a na koniec odbiera konsultant, który jest niekompetentny. Strata czasu i pieniędzy.

 • Komentarz od Przemek
  Przemek
  04.07.2020, 12:07

  Zenada, znajomi dostali wyplate 2 dni temu a u mnie na koncie dalej nic!!! Infolinia to jakas pomyłka, niczego nie mozna sie dowiedziec!!! Jak tylko przejdzie przelew, zamykam konto bo takiego bałąganu, jak u was nie ma nigdzie!!! Nie polecam nikomu!!!

 • Komentarz od Gosia
  Gosia
  22.06.2020, 14:56

  Ja również mam problem z szybkością przelewów. Np wypłata - wszyscy w pracy mają wcześniej niż ja, Santander strasznie przetrzymuje przelewy, co powinno być w ogóle niedozwolone. Za każdym razem to widzę, i w porównaniu do wielu banków, gdzie przelewy przychodzą znajomym ok. Bankomaty ciągle się psują bądź w ogóle zawieszenie i gotówki nie wydają. Miałam taką sytuację, kilka tysięcy złotych musiałam reklamować, żeby odzyskać. Od dawna sobie obiecuje że zamknę już to konto, ale niestety brak czasu. Infolinia niedoinformowana do tego i płatna. Problem ze strony banku, dzwonisz aby wyjaśnić, czekasz na infolinii X czasu i jeszcze musisz płacić za to. Tak czy inaczej na pewno w końcu przejdę do innego banku.

  • Komentarz od Michaś
   Michaś
   06.07.2020, 13:47

   nie wiem jak wy to robicie ze macie wszyscy same problemy z bankiem, jak to czytam to sie dziwie. Mam kilka lat konto nigdy nie miałem zadnego z wymienionych rzeczy problemu, wrecz jestem bardzo zadowolony bo wiele banków nie ma tego co ma sanstander. pozdrawiam

 • Komentarz od Dorota
  Dorota
  22.06.2020, 10:11

  Nie wiem, skąd tyle narzekań na ten bank. Z moimi przelewami wszystko OK. Mam konto od kilkunastu lat.

 • Komentarz od Andrzej
  Andrzej
  19.06.2020, 15:43

  Najgorsze, co może być. Nic glupszego nie mogłem zrobić jak założyć konto w santanderze. Broń Boże firmowe, jeszcze gorzej. Nie polecam

 • Komentarz od Angelika
  Angelika
  05.06.2020, 11:50

  Bank tragedia. Na przelew z wypłata czekam już drugi dzień, gdzie każdy dostał tego samego dnia, bądź następnego rano. Nie polecam. Jak tylko dojdą pieniadze to zamykam konto.

 • Komentarz od Ruda
  Ruda
  04.06.2020, 12:59

  Ja czekam na przelew z Santander banku który został zrobiony 1.06 po 18 i nadal do mnie nie doszedł.... Ja nie wiem co jest z tym bankiem ale cieszę się że nie jestem jego klientka

 • Komentarz od Artur
  Artur
  29.05.2020, 12:30

  Wystarczająco się naczytałem. Jak tylko dojdzie przelew z Niemiec zamykam to konto. Poprostu żenada. Szkoda, że nie poszedlem do banku PKO. Powinni ludziom płacić odszkodowania za stres i uszczerbek na zdrowiu

 • Komentarz od Jutrzenka
  Jutrzenka
  29.05.2020, 12:07

  To chyba najgorszy bank. W innych bankach wszyscy wyplaty maja, a ja jak zwykle musze czekać na własne pieniądze aż bank łaskawie za księguje. Kpina.

 • Komentarz od wlkp
  wlkp
  25.05.2020, 14:09

  tez zamykam konto, kiepski ten bank. BZWBK jeszcze był znosny ,ale teraz to juz żenada, kazdemu radze uciekać!!! Zresztą prosze komentarze poczytać!!

  • Komentarz od Hanna
   Hanna
   06.07.2020, 09:40

   Mnie trzyma tylko kredyt ,ile razy nie mogłam zapłacić kartą, zalogować też nie mogłam 9 i 10, bo przeładowane i się zablokowało.Przelałam dwa dni temu na ten bank z Spółdzielczego i jeszcze nie ma zaksięgowania . Jak był WBK było inaczej, miałam konto za darmo obojętnie jaki był wpływ ,teraz muszę płacić 5 zł. TRAGEDIA.

Podobne artykuły