Super Grosz – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Konto w banku
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 10 000 zł
Złóż wniosek w Super Grosz

Zalety i wady firmy Super Grosz

Zalety
 • Prosta i przejrzysta w nawigacji witryna internetowa
 • Możliwość wydłużenia terminu spłaty pożyczki w formie refinansowania
 • Firma nie wymaga zaświadczeń o zarobkach
 • Możliwość przyspieszenia terminu spłaty pożyczki
Wady
 • Wysoka dolna granica wiekowa – 21 lat

Siedziba firmy

Adres:

SuperGrosz Sp. z o.o.

Inflancka 11/27

00-189 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy:
300000 PLN
KRS:
0000551150
NIP:
5252607460
REGON:
360301004
Godziny pracy w niedziele24/7
Godziny pracy w sobotę24/7
Prowizja15,49%
Wymagane konto bankoweTak
RRSO58,29 %
Kwota1 000 - 15 000 zł
Oprocentowanie7,20 %
Okres spłaty4 - 48 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 10 000 zł
Maks. kolejna pożyczka15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy21 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
Sposób weryfikacjiKonto X
Czas wypłaty15 minut
Metoda wypłatyPrzelew/czek GIRO

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).

Weryfikacja w bazach dłużników
PWIP CCC KBIG BIK KRD

Rynek pożyczek jest wyjątkowo zróżnicowany. Ukazuje to nie tylko mnogość ofert na przeróżnych warunkach, ale i wiek najważniejszych graczy. Firmy takie jak Provident czy Profi Credit mogą się poszczycić kilkunastoletnim stażem. Nie brakuje także firm, które dopiero co zadomawiają się na rynku, jak np. Super Rata. Do tego grona należy właśnie Super Grosz — polskie przedsiębiorstwo istniejące od 2015 roku, oferujące pożyczki ratalne. Aby zostać zauważonym przez ogromne grono klientów, firma postarała się przyciągnąć uwagę potencjalnych pożyczkobiorców sprawdzonym sposobem. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 10 tysięcy złotych i jest całkowicie darmowa przy spłacie w ciągu 30 dni! Warto też wspomnieć że jest to firma 100% z polskim kapitałem. Czy warto skorzystać z oferty Super Grosza?

Super Grosz nasza opinia

Oferta firmy Super Grosz na pierwszy rzut oka wygląda bardzo atrakcyjnie. Tym bardziej powinien być to dla powód, żeby dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty.  Jest ona bowiem wyjątkowo zróżnicowana. Super Grosz charakteryzuje specyficzna oferta: darmowe pożyczki dla nowych klientów, która zostanie jednak udzielona tylko, jeśli spełnimy ścisłe warunki. Z kolei typowe dla tej branży jest udostępnienie atrakcyjnych warunków finansowych z większymi maksymalnymi kwotami pożyczki, dla stałych klientów, co również można znaleźć w ofercie Super Grosza.

Warto poznać szczegółowe warunki obowiązujące w omawianej firmie, gdyż są one nietypowe, a zarazem są interesujące dla pożyczkobiorcy. Poznajmy dokładnie ofertę tej polskiej firmy pożyczkowej.

Super Grosz jakie warunki należy spełnić?

Warunki określone przez Super Grosz są całkowitą normą rynkową i nie odbiegają od konkurencji. Oto one:

 • Minimalny wiek wnioskodawcy to 21 lat. Górna granica wieku nie jest określona.
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa i ważnego dowodu osobistego.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Super Grosz jako jedna z niewielu firm pożyczkowych udostępnia aż 3 metody weryfikacji:

 1. przelew weryfikacyjny (w wysokości 1 grosza) na konto bankowe firmy pożyczkowej,
 2. weryfikacja za pomocą aplikacji Konto X, które działa niemal tak samo jak popularny Instantor,
 3. przelew GIRO z możliwością odbioru gotówki na poczcie.

Przed udzieleniem pożyczki klient zostaje sprawdzony w:

 • BIK – Biurze Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowym Rejestrze Długów.
 • KBIG – Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej.
 • BIG InfoMonior.
 • PWIP – Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej.

Przykładowe koszty

Specjalnością Super Grosza są pożyczki długoterminowe w formie ratalnej. Niestety, nie łączą się one z promocją na darmową pożyczkę i każda obciążona jest jakimiś kosztami. Na czym polega wspomniana promocja? Otóż jeśli jesteś nowym klientem, wystarczy zaciągnąć pierwszą pożyczkę na wysokość 10 000 złotych i spłacić ją w ciągu 30 dni (przed datą pierwszej raty). Wówczas wszelkie koszty związane ze spłatą znikają, przez co pożyczka staje się całkowicie darmowa! Podobną promocję w swojej ofercie zastosował również Provident.

Minimalna kwota pożyczki dla nowych klientów to 1 000 złotych. Nowy klient może pożyczyć maksymalnie 10 000 złotych (stali klienci mają większy limit nawet do 15 000 złotych). Termin spłaty wynosi od 4 do 48 miesięcy.

Przykładowe koszty pożyczek w firmie Super Grosz wyglądają następująco.

 • 2 000 zł na 6 miesięcy – dodatkowe 856,25 zł kosztów.
 • 4 000 zł na 12 miesięcy – dodatkowe 2419,92 zł kosztów.
 • 5 000 zł na 12 miesięcy – dodatkowe 3024,96 zł kosztów.
 • 5 000 zł na 24 miesiące – dodatkowe 4791,39 zł kosztów.
 • 10 000 zł na 24 miesiące – dodatkowe 9681,06 zł kosztów.
 • 10 000 zł na 36 miesięcy – dodatkowe 11 724,44 zł kosztów.
 • 15 000 zł na 48 miesięcy – dodatkowe 18 261,60 zł kosztów.

Pożyczka w Super Grosz krok po kroku

Proces wnioskowanie o pożyczkę w firmie Super Grosz w całości odbywa się przez internet i wygląda następująco

 1. Przy pomocy kalkulatora znajdującego się na stronie głównej ustalasz interesującą Cię kwotę pożyczki oraz termin, w jakim chcesz spłacić zobowiązanie. Po wybraniu kwoty i okresu spłaty pożyczki oraz po wyrażeniu niezbędnych zgód, możesz kliknąć przycisk „Otrzymaj ofertę”.
 2. Następnie wypełniasz formularz rejestracyjny kluczowy element składania wniosku w Super Groszu. Na początku wprowadzasz swoje podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko). Następnie podajesz dane na temat swojej zdolności kredytowej (status zatrudnienia, wysokość miesięcznych dochodów, charakter i miejsce pracy, miesięczne wydatki i ewentualnie osoby, jakie utrzymujemy). Nie możesz zapomnieć oczywiście także o adresie, numerze telefonu, numerze PESEL i adresie e-mail.

Kolejne kroki

 1. Przechodzisz do weryfikacji swojej tożsamości. Tak jak napisałem powyżej, możesz zrobić to na trzy sposoby.
 2. Super Grosz podejmuje decyzję, co nie zajmuje więcej niż kilka minut (oczywiście jeżeli zostałeś zweryfikowany w prawidłowy sposób). O przyznaniu pożyczki jesteś informowany za pomocą SMS-a.
 3. To wszystko pieniądze trafiają na Twoje konto. Zwykle trwa to kilkanaście minut.

Co, jeśli nie spłacisz pożyczki?

W przypadku nie spłacania rat pożyczki i braku woli u pożyczkobiorcy, aby nawiązać współpracę z placówką w celu uregulowania długu, Super Grosz ma do dyspozycji przewidziane prawem kroki. Ich cel jest jeden legalne i skuteczne wyegzekwowanie należnej zaległości.

 • Obciążenie pożyczkobiorcy odsetkami (wynoszą one 14% w skali roku) od dnia upłynięcia terminu spłaty.
 • Wypowiedzenie umowy pożyczki przez pożyczkodawcę, z czym wiąże się obowiązek oddania całości zobowiązania w terminie w przypadku nieterminowego spłacania rat.
 • Wysyłanie do pożyczkobiorcy upomnień i wezwań do zapłaty w formie listownej, telefonicznej, SMS-owej, a nawet przez osobiste wizyty przedstawiciela Super Grosza.
 • Przekazanie naszego długu firmie windykacyjnej.
 • Przeniesienie sprawy na drogę sądową. Sprawa zostanie po czasie opatrzona klauzulą wykonalności, a Ty będziesz musiał pokryć wszelkie koszty postępowania.
 • Wszczęcie postępowania komorniczego oraz obciążenie dłużnika wszelkimi kosztami wspomnianego postępowania.
 • Wprowadzenie Twoich danych do jednego, z rejestrów dłużników. Obniży to Twoją wiarygodność kredytową i utrudni w przyszłości ubieganie się o np. kredyty i chwilówki w innych firmach.

Super Grosz RRSO 0% po miesiącu – weryfikujemy zgodność umowy z reklamą

Pierwszą rzeczą, którą warto sprawdzić, zanim skorzystasz z nowej, atrakcyjnej oferty jest regulamin promocji. Znaleźć można go na stronie Super Grosz, przechodząc w zakładkę „regulamin promocji”.

Warunkiem uczestniczenia w promocji jest:

 • Posiadanie zdolności kredytowej oraz otrzymanie pozytywnej decyzji o pożyczkę
 • Brak pożyczek w Super Groszu przed rozpoczęciem promocji (30.10.2017)

Art 3, punkt 1 z regulaminu zwięźle opisuje zasady promocji:

3. Uczestnikowi Promocji, który zawarł w okresie obowiązywania Promocji Umowę pożyczki ratalnej z Organizatorem i otrzymał pierwszą Pożyczkę przelewem na rachunek bankowy oraz dokonał jednorazowo spłaty Całkowitej Kwoty Pożyczki w terminie 30 dni od dnia zawarcia Umowy Pożyczki Ratalnej Organizator udzieli rabatu od kosztów związanych z Pożyczką w wysokości Całkowitego Kosztu Pożyczki.

Czyli jeśli jest to pierwsza pożyczka klienta, który spłaci ją w terminie 30 dni to odda dokładnie tyle, ile pożyczył (bez żadnych dodatkowych kosztów). Tak wygląda pożyczka w przypadku wybrania opcji przelania środków na rachunek bankowy. A jakie są zasady jeśli wybierzesz drugą możliwość, czyli przelanie środków za pomocą czeku GIRO? Regulamin mówi na ten temat:

5. Uczestnikowi Promocji, który zawarł w okresie obowiązywania Promocji Umowę pożyczki ratalnej z Organizatorem i otrzymał pierwszą Pożyczkę gotówką w placówce Banku Pocztowego S. A. lub w dowolnym Urzędzie Poczty Polskiej S. A. na podstawie czeku Giro i dokonał w terminie 30 dni od dnia zawarcia Umowy pożyczki ratalnej jednorazowo spłaty Całkowitej Kwoty Pożyczki oraz opłaty w wysokości 14 złotych za przekazanie Pożyczki do wypłaty na podstawie czeku Giro, Organizator udzieli rabatu od kosztów związanych z Pożyczką w wysokości Całkowitego Kosztu Pożyczki.

Punkt na ten temat zawiera podobne informacje jak w sytuacji, kiedy środki są przelewane na konto bankowe, jednak dodatkowo klient zostanie obciążony opłatą 14 złotych. Są to prawdopodobnie koszty wypłaty czekiem GIRO.

Oprócz tego są też punkty mówiące o tym, że w przypadku braku spłaty pożyczki w ciągu 30 dni, klient jest zobowiązany do zwrócenia pożyczki według harmonogramu, który został wybrany podczas zaciągania pożyczki na raty. Z promocji można skorzystać tylko raz.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 57.8 % dla całkowitej kwoty pożyczki 6000 PLN, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy, spłata w 48 ratach miesięcznych po 277.18 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 10 % rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7304.7, w tym: prowizja 6000 zł, odsetki 1304.7 zł. Całkowita kwota do zapłaty 13304.7 zł. (stan na dzień 04.08.2018 r.).

Czy polecił(a)byś Super Grosz przyjacielowi?

Zobacz wyniki

Podziel się swoimi spostrzeżeniami o pożyczkach w Super Grosz w komentarzach poniżej. Twoja opinia pomaga innym!

Super Grosz – opinie klientów i recenzjaAiqlabs Sp. z o.o.
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Data utworzenia firmy:2015
Numer REGON:360301004
Numer KRS:0000551150
Numer NIP:5252607460
Adres siedziby:Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa   
Opinie o Super Grosz (14)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • l
  l
  lukasz
  04.04.2020, 17:25

  Szczerze, nie polecam. Dreczą smsami przed data upływu terminu raty. Mało tego, nawet dzwonią czy na pewno wpłaci się rate terminowo. Zawsze terminowo wpłacone do tego czasu odkąd zaczęli wydzwaniać i zadręczać smsami czy aby na pewno wpłacę w terminie. Bez jaj nikt tak nie robi 3 dni przed upływem terminu.

 • I
  I
  Izabella
  20.01.2021, 17:14

  Najgorsza firma jaka może być, weryfikacja gorsza niż w bankach. Przy dwóch spłaconych kredytach w terminie dzwonią do pracodawcy. Od pół roku nie mogę się doprosić zwrotu nadpłaty za wcześniej spłacony kredyt co chwilę coś wymyślają a pani z działu z którą pisałam e-mail nie ma zielonego pojęcia o swoje j pracy. Już nie mówiąc o prowizji i odsetkach jakie biorą.

  • K
   K
   Klient97
   12.04.2021, 14:47

   Dokładnie tak ja mam to samo. Do brania to są pierwsi ale do oddawania to juz nie. Ja juz walcze 4 miesiac.

 • W
  W
  Weronika
  08.10.2019, 09:33

  Wbrew zapisom własnej umowy o możliwości spłaty zarówno częściowej jak i całkowitej otrzymałam taką informację: „Informujemy, iż w przypadku dokonania nadpłaty na pożyczce, która nie zamyka pożyczki w całości, kwota wpłaty zostaje zaksięgowana kolejno na poszczególne raty zgodnie z harmonogramem rat. Informujemy, iż nie przeliczamy ponownie harmonogramu. (…) Jednocześnie informujemy, iż § 6 Umowy pozyczki ratalnej odnosi się do wcześniejszej całkowitej spłaty pozyczki.”

  Wcześniejsza częściowa spłata kapitału to wcześniejsza częściowa spłata kapitału a nie wcześniejsza spłata przyszłych rat i w takiej sytuacji należy koszty rozliczyć – ale w tej firmie chyba brakuje wyedukowanej kadry i prawnika skoro własnej umowy nie rozumieją…

 • W
  W
  Wioluś
  21.04.2021, 14:03

  Pół na pół mogę polecić. Gdyż jeśli się spóźnisz z opłatą to dzwonią non stop. Ale jak noga się Ci powinie i np opóźniasz się że spłatą 2msc to sprzedają Twój dług do agencji windykacyjnej.

 • m
  m
  michal
  17.04.2021, 12:36

  serio dzwonią do pracodawcy?

 • K
  K
  Klient97
  12.04.2021, 14:45

  Najgorsza firma pożyczkowa na rynku. Namawiają do wzięcia pożyczki jest wszystko pięknie i ładnie a po zaciągnięciu pożyczki zaczynają się problemy. I w dodatku ponad dwa razy więcej się spłaca. Odradzam korzystania z tej firmy

 • r
  r
  ryszard
  05.04.2021, 09:00

  wszystko było ok do ostatniej raty gdzie pomyłkowo przelałem dwie raty i jedna znikła ,to było w sierpniu poprzedniego roku,na koncie supergrosz było konto do przelewu i jeden doszedł a ten drugi zniknął i niema winnych a ja mam udokumentowany przelew to jest 600,-złoty

  • L
   L
   Lena
   09.05.2021, 22:15

   Ryszard, koniecznie zwróć się do banku. Zapisz gdzieś kopie przelewu. Ja miałam podobną sytuację. Bank zwrócił pieniądze, po czym wziął się za wyjaśnianie sprawy. Dostałam zwrot na konto, ale bank zabrał pieniądze, bo wcześniej mi wypłacił tę kwotę, no logiczne. Ale sprawę wyjaśnili za mnie i pieniądze jakoś się znalazły. Najlepiej napisz maila do banku, najlepiej na adres reklamacji lub bok i wklej kopie zarówno przelewu, jak i odpowiedzi od tych oszustów, że nie dostali raty.
   Pozdrawiam

 • K
  K
  Kaizer
  08.03.2021, 20:36

  Ta firma to porazka.Dzwonili do mnie w sprawie pozyczki i zaproponowali kwote 8 tysiecy lacznie do splaty 21 tysiecy.Prawdziwa lichwa.Wyludzili odemnie dane i w dodatku okazalo sie ze dostalem odmowe i mam wrocic za 30 dni hahaha.Weryfikacja wieksza niz w bankach a oprocentowanie z kosmosu.Te pozytywne komentarze to chyba sobie pisza pracownicy tej firmy.

 • S
  S
  Seba
  22.11.2020, 13:18

  Nie polecam bardzo drogo a weryfikacja większa, jak w nie jednym banku. Tragedia wybrałem większą kwotę niż potrzebowałem i polecam mój bank mbank

 • M
  M
  Monika
  24.09.2020, 14:17

  Nie polecam, to są oszuści przekonalam sie sama. Mialam malo do spłacenia, przyjezdzala pani po rate i powiedziala ze jak wplace całość to mam nową oferte. Splacilam a oferty nie było i tez nie odbierali telefonu. Prosze jak ktos chce wziąść pozyczke to płaci bardzo duze odsetki. Wzielam 2000 tysiace a musiałam splacic 5000 tysiecy

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x