Wypłata gotówki w Żabce – Prosta instrukcja

Osiedlowe sklepy sieci Żabka coraz częściej pełnią funkcję nie tylko miejsca do robienia szybkich zakupów, ale i korzystania z innych usług. Przykład? Potrzebujesz pieniędzy, a w pobliżu nie ma bankomatu? To poratuje Cię Żabka, gdzie możliwa jest szybka wypłata gotówki. Przed skorzystaniem z tej funkcjonalności, warto odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Czy za dokonanie transakcji Żabka pobiera prowizję? Czy istnieje limit kwotowy? Jak to wszystko działa? Mamy na to odpowiedzi!

Czy w Żabce można wypłacić pieniądze?

Tak, z wypłaty gotówki można skorzystać w każdym z punktów Żabki, których liczba w ostatnich latach rośnie w zastraszającym tempie. To duże ułatwienie choćby dla tych, którzy nie posiadają w pobliżu bankomatu lub zwyczajnie potrzebują mniejszej, równie niezbędnej sumy gotówki.

Czy wiesz, że w Żabce możesz wypłacić nie tylko banknoty, ale też i monety? Zabrakło kilku drobnych, a nie chcesz wypłacać od razu 100 zł, żeby uniknąć prowizji (tak jest np. z kontem osobistym w mBanku)? Ta usługa jest też ratunkiem, gdy nie mamy dużej kwoty na koncie. 1:0 w pojedynku między Żabką a maszyną z gotówką. :)

Dodajmy jeszcze, że usługa wypłaty pieniędzy w Żabce obejmuje nie tylko karty kredytowe, ale i tradycyjne karty płatnicze, co jest przykładem tzw. cashbacku.

Jak wypłacić gotówkę w sklepach sieci Żabka? Poradnik

Wypłata gotówki w sklepach Żabka jest prosta jak bułka z masłem. O czym pamiętać, gdy podejdziemy do lady sklepowej?

 1. Na samym początku musimy spytać, czy wypłata gotówki jest możliwa. Nie jest to bezsensowne pytanie, ponieważ zdarzają się problemy z terminalami w tej sieci. Spytajmy także o to, czy w kasie znajduje się odpowiednia kwoty. Aktualnie, gdy w Żabce można wypłacić nawet 1000 złotych, nie zawsze tyle banknotów będzie miał do dyspozycji kasjer.
 2. Kolejna rzecz: Żabka to dyskont spożywczy, który chce zarabiać na sprzedaży produktów. Z tego względu, aby móc wypłacić gotówkę w tym sklepie, musimy coś kupić. Jeśli akurat nie mamy żadnej potrzeby, możemy wziąć coś naprawdę najtańszego, na przykład paczkę zapałek. Ważne jest, aby została zakupiona chociaż jedna rzecz.
 3. Gdy wiemy, że wypłata jest możliwa i został skasowany kupiony przez nas produkt, czas na włożenie naszej karty do terminala i wybranie przed zapłatą opcji „wypłać gotówkę”.
 4. Następnie musimy wstukać kwotę, którą chcemy wypłacić i potwierdzić transakcję zielonym przyciskiem.
 5. Po dokonaniu zakupu wybranego przez nas przedmiotu, kasjer wypłaca nam kwotę, którą wybraliśmy na ekranie terminala.

Ile kosztuje wypłata pieniędzy w Żabce?

Wypłata gotówki w Żabce nie jest obarczona żadną dodatkową prowizją, w przeciwieństwie do innej dostępnej tu usługi płatności rachunków. Nie jest jednak powiedziane, że bank nie pobierze swojej prowizji. Np. Santander Bank Polska za taką przyjemność życzy sobie 1,5 zł. I tak będzie to jednak mniej niż wypłata w „obcym” bankomacie, która wynosi w wielu bankach aż 5 złotych.

Co jeszcze warto wiedzieć o wypłacie pieniędzy ze sklepu z popularnym zielonym logo?

 • W Żabce można wypłacić nawet 1 grosz!
 • W bankomatach kwoty wypłat są zaokrąglone do zera, stąd możliwa jest wypłata tylko i wyłącznie banknotów. W Żabce oprócz np. 50 złotych wypłacimy także np. 14 lub 28 złotych.
 • Wysokość wypłat zaczyna się od grosza, a na jakich kwotach się kończy? Zarówno w przypadku kart Visa jak i MasterCard wypłacimy maksymalnie 1000 złotych. Zobacz: Visa czy MasterCard? Która karta kredytowa jest lepsza?
 • Wypłata gotówki w Żabce jest realizowana metodą cashback i dostępna jest w każdym sklepie sieci. Jedynym ograniczeniem może być np. awaria terminala, brak wystarczających nominałów w kasie sklepu lub brak środków na koncie bankowym.

Czy w Żabce można wpłacić pieniądze?

Tak, w Żabce jest możliwe wpłacenie gotówki wprost na konto bankowe.

 • Usługa „wpłacaj na kartę” została odpalona w 2020 roku i sposób jej działania jest bardzo bliski wypłacie środków w tym sklepie.
 • Podobnie jak przy wypłacie, także i wpłacając pieniądze na konto, minimalna wartość wynosi zaledwie 1 grosz.
 • W ramach jednej transakcji można wpłacić na konto maksymalnie 500 złotych. Poniżej tej kwoty, wysokość wpłaty może być nieregularna, czyli np. dokładnie tyle, ile mamy w kieszeni. Powiedzmy 142 złote i 43 grosze. We wpłatomatach możemy sobie pozwolić tylko na wpłaty regularnych kwot.
 • Z wpłaty gotówki w Żabce mogą korzystać klienci praktycznie wszystkich większych i mniejszych banków, takich jak m.in.: ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Bank Pekao, Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska czy Bank BPS.
 • Czas wpłynięcia wpłaconych pieniędzy na konto bankowe uzależnione jest od operatora karty płatniczej. Zazwyczaj środki zobaczymy na naszym rachunku maksymalnie do 30 minut.

Jak wpłacić gotówkę w Żabce bez wpłatomatu?

Wpłata gotówki w Żabce jest równie prosta i intuicyjna jak wypłata. Jakie kroki należy poczynić, by gotówka znalazła się w naszym wirtualnym portfelu?

 • Podchodząc do kasy, musimy przygotować dokładną kwotę do wpłaty, podać jej wartość kasjerowi i zaznaczyć, czy wpłacamy tylko banknoty lub także monety.
 • Po przekazaniu środków i zdeponowaniu ich w kasie, należy sprawdzić, czy zadeklarowana wartość pojawiła się na terminalu. Następnie wkładamy kartę do maszynki oraz podajemy numer PIN, aby sfinalizować wpłatę gotówki.
 • Gdy zobaczymy prawidłowy komunikat na terminalu, pozostaje już tylko oczekiwanie na to, że otrzymamy od sprzedawcy potwierdzenie wpłaty.
 • Środki powinny znaleźć się na koncie w ciągu kilkunastu minut. Warto wiedzieć, że jednorazowy lub dzienny limit wpłaty wynosi nie więcej niż 500 złotych.

Jakie inne usługi dostępne są w sieci Żabka?

Żabka od dawna wykracza poza tradycyjne funkcje sklepu spożywczego i oferuje furę innych opcji. Co jeszcze znajdziemy w zielonym sklepie z płazem w logo?

 • Sklepy oferują możliwość odbioru przesyłki. Aby odebrać paczkę w Żabce, musimy wybrać adres danego sklepu podczas dokonywania zamówienia w sklepie internetowym.
 • Żabka chce konkurować także i z tradycyjnymi urzędami i punktami pocztowymi, umożliwiając opłacenie rachunków w sklepie. Poprzez zeskanowanie kodu kreskowego na dokumencie zapłacimy m.in. za czynsz, telefon, prąd, gaz czy woda, a także KRUS czy ZUS. Takie „żabkowe” usługi kosztują zwykle maksymalnie kilka złotych.
 • W Żabce możemy uregulować także zobowiązania telefoniczne. W tym sklepie doładujemy środki, zakupimy oraz zarejestrujemy startery GSM. Podobnie szybko kupimy także np. bilety komunikacyjne.
 • Miłośnicy gier komputerowych mogą kupić tutaj doładowania, entuzjaści totalizatora Lotto preferowany kupon, poszukujący prezentów kartę podarunkową, a czekający na szybką teleporadę lekarską – zestaw HomeDoctor+.
 • Klienci operatora telekomunikacyjnego Orange mogą w Żabkach uregulować faktury.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie