Cardina – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.6
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Konto w banku
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
600 - 2 000 zł
Złóż wniosek w Cardina

Zalety i wady firmy Cardina

Zalety
 • Nowatorska forma pożyczania pieniędzy w wygodny sposób – jako karta kredytowa
 • Długie godziny pracy firmy – zarówno w tygodniu, jak i w weekendy
 • Cardina nie sprawdza wpisów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).
 • Doskonały projekt strony internetowej – zarówno od strony wizualnej, jak i merytorycznej
Wady
 • Niska kwota pierwszej i kolejnej pożyczki
 • Duże problemy ze skontaktowaniem się z konsultantem

Siedziba firmy

Adres:

Cardina Sp. z o.o.

Postępu 18a

02-676 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1500000 PLN
KRS: 623659
NIP: 5213738821
REGON: 146181920
RRSO 140,56 %
? Min. - 140,56% Max - 157,5%
Kwota 600 - 2 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 65 lat
Okres spłaty 12 miesięcy
Oprocentowanie 0 %
Bezplatna-karta Tak
Promocja Nie
Maks. pierwsza pożyczka 600 - 2 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 5000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 144,00% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 3660,00 zł, zmienne oprocentowanie nominalne wynosi 0% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2160,00 zł (w tym opłata za wydanie karty głównej 0,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za obsługę Limitu kredytowego 2160,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01/08/2018 na reprezentatywnym przykładzie.

Weryfikacja w bazach dłużników
ERIF KBIG KRD CCC BIK

Choć rynek pożyczkowy, zdawać się mogło, zawsze opiera się na oferowaniu swoich usług w formie pożyczania pieniędzy, to okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste. Firma Cardina to młody gracz, który chce wyróżnić się w branży usługą pozabankowej karty kredytowej. Jak to działa?

Cardina – nasza opinia

Cardina to młoda firma z polskim rodowodem, która zarejestrowana została w Warszawie w czerwcu 2016 roku. Choć koncentruje się ona w swojej działalności na rynku pożyczek, to sama oferta jest zupełnie nietypowa. Cardina oferuje bowiem produkty finansowe w formie nie klasycznej pożyczki udzielanej w formie przelewu lub gotówki do ręki, lecz karty kredytowej. Jeśli interesują Was inne karty kredytowe – ranking Czerwonej Skarbonki pomoże wybrać tą najlepszą.

Jak to możliwe? Na witrynie internetowej można przeczytać, że w 2017 roku Cardina uzyskała od Krajowej Instytucji Płatniczej licencję na sprzedawanie swoim klientom pozabankowych kart płatniczych. Oficjalna działalność firmy ruszyła 28 września 2018 roku.

Poza nowatorską formą, usługi Cardina są jednak już klasycznymi pożyczkami. Mają one format długoterminowy, kierowany do klientów, którzy potrzebują drobnych sum pieniędzy na regularne wydatki, z których zobowiązania będą mogli spłacać w ratach.

Co warto docenić na samym początku, projekt witryny internetowej cardina.pl to bez wątpienia najlepiej opracowana strona na rynku pożyczkowym. Jest nie tylko nowoczesna, płynna i przejrzysta, ale i zawiera wszelkie potrzebne informacje, jakie potencjalny klient firmy mógłby chcieć zasięgnąć. Z tego powodu już kilka minut można poszerzyć swoją wiedzę na temat niecodziennej usługi, która na pierwszy rzut oka naturalnie rodzi wiele pytań.

Czy jesteś zadowolony/a z usług Cardiny?

Zobacz wyniki

Jakie warunki należy spełnić w Cardina?

Warunki, jakie należy spełnić w Cardina, aby uzyskać pożyczkę wraz z kartą, są skonstruowane w sposób dość zwięzły i zarazem treściwy.

 • Należy być nie młodszym niż 21 lat i zarazem nie starszym niż 65 lat.
 • Wymagane jest obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej i posługiwanie się ważnym dowodem osobistym.
 • Konieczne jest ponadto posiadanie aktywnego numeru telefonu komórkowego.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w Cardina

Choć oferta Cardiny ogółem kształtuje się jako nietypowa, to nie tylko pod względem wymagań, ale i weryfikacji zdolności kredytowej mamy do czynienia ze standardowymi procedurami. Cardina sprawdza wpisy we dwóch rejestrach, weryfikując dotychczasowe spłaty zobowiązań i ewentualny stan zadłużenia. Kolejno, jest to rejestr BIG Infomonitor (Biuro Informacji Gospodarczej), KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej) oraz rzadko spotykany CRIF – Credit Check.

Co warto dodać, Cardina nie sprawdza wpisów ani w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), ani Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD) czy ERIF.

Cardina – odsetki i wysokość raty

Oferta pożyczkowa w Cardina w kwestii dostępnych kwot pieniędzy i terminów spłaty przypomina w dużej mierze oferty pożyczek ratalnych. Za pierwszym razem pożyczyć można minimalnie 600 złotych, a kolejne kwoty rosną co 100 złotych do ograniczonej wartości 1500 złotych. Pożyczając po raz drugi, wartość maksymalna pożyczki w Cardina rośnie do kwoty 3000 złotych. Co warto jednak zaznaczyć, maksymalna kwota pożyczki ustalana jest najczęściej indywidualnie na podstawie oceny zdolności kredytowej konsumenta.

To, co wyróżnia opisywaną firmę na tle innych pożyczkodawców ratalnych to forma, w jakiej klient dysponuje pożyczonymi pieniędzmi. Na początku przekazywany jest owszem, przelew, jednak zawiera on maksymalnie 80% całej udzielonej kwoty. Reszta trafia na wysyłaną pocztą kartę, na którą potem klient może przekazać pełną sumę pieniędzy. Karta Cardiny funkcjonuje we współpracy z Mastercard oraz Santander Bank i przypomina zarówno wyglądem, jak i zasadami działania klasyczną kartę kredytową.

Na karcie znajdują się przyznane środki, z których korzystać można na zasadzie limitu. Określony jest limit miesięczny uzależniony od kwoty. Co miesiąc rata musi wynieść nie mniej niż 512,78 złotych. Za obsługę wykorzystanego limitu doliczany jest jeszcze koszt w wysokości 13,95 złotych za każdy dzień. Każdą comiesięczną ratę należy spłacić w czasie do 14 dni (2 tygodni) od upływu dnia rozliczeniowego. Przykładowo – karta jest aktywna od 2 stycznia, zatem na spłatę jest czas od 2 do 16 lutego.

Każda karta udzielana jest klientowi Cardina na czas nie mniejszy i nie większy niż 12 miesięcy (rok). W przypadku opisywanej kwoty pożyczki (3000 złotych), biorąc pod uwagę wszystkie warunki – łacznie firmie trzeba zwrócić po roku 7185 złotych.

Pożyczka w Cardina krok po kroku

Proces uzyskiwania karty pożyczkowej w Cardinie można rozpisać przejrzyście w kilku prostych krokach.

 1. Na początku należy wejść na stronie internetowej w zakładkę Karta i wybrać interesującą konsumenta kwotę pożyczki. Należy pamiętać, że za pierwszym razem jej wysokość jest ograniczona do 1500 złotych (przy kolejnych razach, 3000 złotych).
 2. Po zapoznaniu się z kosztami, pozostaje już tylko kliknąć „chcę złożyć wniosek o kartę”.
 3. W kolejnym etapie należy wypełnić krótki formularz, w którym wymagane będą podstawowe dane osobwe (imię, nazwisko, adres, numer telefonu itd.).
 4. Następnie Cardina wymaga od konsumenta dokonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Przekazać go należy na wskazany numer konta pożyczkodawcy. Co ważne, firma korzysta z usługi BlueMedia, przez co przelew jest wysyłany błyskawicznie i nie trzeba czekać na jego zaindeksowanie.
 5. Ostatni etap to wysłanie karty tak szybko, jak firma w godzinach pracy odnotuje w systemie pojawienie się nowego klienta.
 6. Karta jest przesyłana na adres wskazany w formularzu rejestracyjnym.
 7. Po otrzymaniu karty, należy ją aktywować idąc za wskazówkami instrukcji, jaka jest do niej załączona.

Co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku opóźnień w spłacie, Cardina zastrzega sobie prawo do naliczenia dodatkowych od zadłużenia odsetek za opóźnienia. Naliczane są one według zmiennej stopy procentowej równej stopie odsetek maksymalnych za opóźnienie określonych w art. 481 Kodeksu cywilnego. W rozmowie z konsultantem zaznaczono jednakże, że firma dopuszcza podjęcie się negocjacji z klientem w sprawie niemożności terminowej spłaty rat pożyczki.

Opinie o Cardina (13)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wojtek
  05.03.2019, 12:25

  Firma, która nie przestrzega własnego regulaminu. Po odstąpieniu od umowy i wpłacie otrzymanej kwoty, zachowując terminy z umowy, pracownicy informują, że nie trzeba niczego płacić. że wszystko nastapiło zgodnie z warunkami. W dalszym ciągu wysyłają sms-y że należy coś tam wpłacić, że został przekroczony termin.
  Dla mnie firma naciągaczy którzy szukają naiwnych osób, którzy przestraszą się ponaglających sms-ów i maili
  Odradzam z pełną odpowiedzialnością

 • E
  E
  Elżbieta
  08.05.2019, 19:45

  Odstąpiłam w terminie od umowy o kartę kredytową, spłaciłam wymaganą kwotę , karty nie dostałam. Cisza i brak potwierdzenia przez Cardinę zwrotu kwoty, wysłany do nich mail dot. usunięcia moich danych osobowych i wycofania wyrażonych im zgód -zg. z RODO- wrócił do mnie: cyt. „skrzynka odbiorcza Cardiny przepełniona, mail nie może być dostarczony”. Telefonu nie odbierają! Mają pojemność skrzynki mailowej wielkości pudełka zapałek??? Niewiarygodne tłumaczenie bo lepiej ścigać klienta udając że odstąpienia nie było!!! Nie polecam- jest tyle firm pożyczkowych normalnie kontaktowych .

  • K
   K
   Karolina
   25.01.2022, 21:21

   A na jaki numer konta oddała im Pani pieniądze?

 • B
  B
  Bogusia
  12.12.2019, 12:07

  Karta warta rozważenia, prosty wniosek i wypłata na konto jeszcze przed otrzymaniem karty! Korzystam od kilku miesięcy i jak narazie zero problemów. Zauważyłam że jak spłacam wcześniej i większe kwoty to wychodzi bardzo tanio w porównaniu z innymi ofertami z rynku.

 • P
  P
  Piotr
  11.07.2022, 12:01

  nawet po spłacie zadłużenia co miesiąc naliczają opłaty, tłumacząc się, że używasz limitu

 • T
  T
  Tom
  16.06.2022, 02:20

  To jest banda oszusztow! Tylko do TVN UWAGA, POLSAT INTERWENCJA , TVP ANITY GARGAS!To muszą wszyscy się dowiedzieć jak oszukują!!! I sprawę na policję!

  • P
   P
   Paula
   18.09.2022, 18:49

   Banda oszustów !!!!zastraszać tylko potrafią a pozal się Boże kierownik od siedmiu boleści wypisuje smsy zastraszając i nachodzi jeszcze w domu …nie polecam nie idzie się odpędzić od bandy tych złodziei

 • M
  M
  Marcin
  07.05.2022, 00:47

  Jestem bardzo zadowolony z karty kredytowej Cardina. Otrzymałem ją bez problemu, na PIN musiałem poczekać (był wysyłany drugi raz ponieważ przychodzi w osobnym liście a niestety ten pierwszy do mnie nie dotarł), jednak już wcześniej mogłem płacić kartą za zakupy internetowe. Rejestracja bez problemu, płatności bez problemu, jeśli spłaca się w terminie, jest korzystnie i bardzo okej. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, to że transakcje w historii są księgowane z pewnym opóźnieniem (zwykle dopiero następnego dnia w nocy), to samo z księgowanymi wpłatami, dlatego lepiej samemu liczyć na bieżąco, żeby nie przekroczyć limitu. Fajnie gdyby Cardina miała mobilną aplikację. To takie moje spostrzeżenia, ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 • A
  A
  Aneta
  15.02.2022, 11:38

  NIE POLECAM! I PRZESTRZEGAM pracownicy powinny odbyć szkolenie co tam robią i jakie produkty wogóle posiadają na jakich zasadach
  SPLACIŁAM kartę bardzo szybko i tu pojawa się duży problem jak chce się wszystko zamknąć
  NACIĄGACZE NACIĄGACZE
  Wysyłają z 10 SMS przed 7 dni wpłatą minimalną
  Dziennie 3 sms przypominające o zbliżającym się terminie minimum wpłaty do obrzydzenia.

  • J
   J
   Joanna
   01.04.2022, 19:46

   Wzięłam 1500 zł dwa lata temu .zapłaciłam ok 5700 i dalej chcą idę mnie pieniędzy do spłaty złodzieje. Zgłosiłiam sprawę adwokatowi

 • P
  P
  Padre
  26.01.2021, 11:18

  Założenie karty bez zbędnej papierologii. Niski limit jest dla mnie zaletą, przynajmniej nie obniża zdolności kredytowej. Polecam.

 • J
  J
  Jarek
  20.02.2019, 14:24

  Dostałem kartę bez problemu, w banku mi odmówili

  • W
   W
   Wojtek
   05.03.2019, 12:27

   też dostałem bez problemu kartę, ale schody zaczynają się przy próbie odstąpienia od umowy

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!