Cardina – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Koszt karty
0 zł
Operator-karty
Master Card
RRSO
139,50 %
? Min. - 139,5% Max - 157,5%
Kwota
600 - 3 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy
25 - 65 lat
Okres spłaty
12 miesięcy
Oprocentowanie
0 %
Bezpłatna karta
Tak
Promocja
Nie
Maks. pierwsza pożyczka
600 - 3 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
5000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie

Wymagania:

Status osoby fizycznej
Zaświadczenie o zarobkach
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 142,43% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4848,50 zł, zmienne oprocentowanie nominalne wynosi 0% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2848,50 zł (w tym opłata za wydanie karty głównej 0,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za obsługę wykorzystanego Limitu kredytowego 2848,50 zł). Umowa zawarta na okres 12 miesięcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 01/09/2022 na reprezentatywnym przykładzie. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, została wyliczona przy założeniu, że Limit Kredytowy zostaje wykorzystany w całości przez dokonanie jednej Transakcji Bezgotówkowej w dniu udostępnienia Klientowi Limitu Kredytowego, a data księgowania Transakcji na Rachunku Karty jest zgodna z datą jej dokonania. Miesięczna spłata zadłużenia jest równa (z wyłączeniem ostatniej spłaty, która jest równa pozostałemu do spłaty saldu zadłużenia) Minimalnej Kwocie do Zapłaty wskazanej każdorazowo na Zestawieniu Operacji i następuje zawsze w terminie płatności (Dniu Spłaty) każdorazowo wskazanym na Zestawieniu Operacji, ostateczna spłata zadłużenia dokonana jest ostatniego dnia okresu obowiązywania Umowy o Kartę Kredytową.

Nasza ocena:

4.0/5

Ocena klientów:

4.5/5

Siedziba firmy

Cardina Sp. z o.o.
Postępu 18a
02-676 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1500000
KRS: 623659
NIP: 5213738821
REGON: 146181920

Choć mogłoby się zdawać, że rynek pozabankowy zawsze opiera się na oferowaniu swoich usług w formie standardowych pożyczek, to okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste. Przykładem jest, chociażby oferta firmy Cardina. Młody gracz wyróżnia się w branży, usługą pozabankowej karty kredytowej. Jak to działa? Sprawdźmy.

cardina opinie

Kluczowe informacje

 • Cardina to młoda firma, która oferuje pozabankowe karty kredytowe zamiast standardowych pożyczek. Firma rozpoczęła oficjalną działalność w 2018 roku.
 • Aby otrzymać kartę kredytową od Cardina, pożyczkobiorca musi mieć między 21 a 65 lat, być obywatelem Polski, posiadać aktywny numer telefonu i własny rachunek bankowy, oraz nie mieć zaległości w spłacie innych produktów finansowych.
 • Proces wnioskowania o kartę jest prosty i odbywa się online. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej środki są przelane na konto pożyczkobiorcy, a fizyczna karta jest wysyłana pocztą.

Cardina – opinia Czerwonej Skarbonki

Cardina to młoda firma z polskim rodowodem, która zarejestrowana została w Warszawie w czerwcu 2016 roku. Choć koncentruje się ona w swojej działalności na rynku pożyczek, to sama oferta jest zupełnie nietypowa. Cardina oferuje bowiem produkty finansowe nie w formie klasycznej pożyczki, udzielanej w formie przelewu lub gotówki do ręki, lecz w postaci karty kredytowej.

Cardina - baner dodatkowe pieniądze zawsze pod ręką

Na witrynie internetowej można przeczytać, że w 2017 roku Cardina uzyskała od Krajowej Instytucji Płatniczej licencję na sprzedawanie pozabankowych kart kredytowych. Oficjalna działalność firmy ruszyła 28 września 2018 roku.

Co warto docenić na samym początku, projekt witryny internetowej cardina.pl to bez wątpienia najlepiej opracowana strona na rynku pożyczkowym. Jest nie tylko nowoczesna, płynna i przejrzysta, ale i zawiera wszelkie potrzebne informacje, jakie potencjalny klient firmy mógłby chcieć zasięgnąć. Z tego powodu już kilka minut można poszerzyć swoją wiedzę na temat niecodziennej usługi, która na pierwszy rzut oka naturalnie rodzi wiele pytań.

cytat-Daria Rek

Cardina, jako młody gracz na rynku finansowym w Polsce, prezentuje innowacyjne podejście do pożyczek, oferując pozabankowe karty kredytowe. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych pożyczek, ale jak każda innowacja, niesie ze sobą zarówno potencjał, jak i ryzyko. Łatwo dostępny, odnawialny limit kusi do tego, aby bez umiaru go wykorzystywać. To może łatwo doprowadzić do nadmiernego zadłużenia i w konsekwencji wejścia w spiralę zadłużenia.

Daria Rek

Karta kredytowa Cardina – o produkcie

Karta kredytowa Cardina to pozabankowa karta z odnawialnym limitem do 5000 zł (3000 zł dla nowych klientów). Pożyczkodawca nie pobiera opłat za jej wydanie, a na szczególną uwagę zasługuje łatwy i szybki proces wnioskowania, który można zrealizować dosłownie w kilku krokach.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej środki zostaną przelane na Twoje konto, a fizyczną kartę otrzymasz pocztą. Karta Cardina daje możliwość natychmiastowego przelania środków na Twoje konto osobiste i jest zabezpieczona nowoczesnymi systemami dzięki partnerstwu z MasterCard i Santander Bank S.A.

 • Brak opłat za wydanie karty
 • Prosty proces wnioskowania
 • Bezpieczeństwo

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kartę Cardina?

Warunki, jakie należy spełnić w Cardina, aby uzyskać pożyczkę wraz z kartą, są dość typowe dla rynku pożyczkowego. Przyszły pożyczkobiorca powinien:

 • mieć odpowiedni wiek (nie mniej niż 21 lat i nie więcej niż 65 lat),
 • być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i posługiwać się ważnym dowodem osobistym,
 • posiadać aktywny numeru telefonu komórkowego,
 • mieć własny rachunek bankowy,
 • nie posiadać zaległości w spłacie innych produktów finansowych.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w Cardina

Choć oferta Cardiny ogółem kształtuje się jako nietypowa, to nie tylko pod względem wymagań, ale i weryfikacji zdolności kredytowej mamy do czynienia ze standardowymi procedurami. Cardina sprawdza wpisy we dwóch rejestrach, weryfikując dotychczasowe spłaty zobowiązań i ewentualny stan zadłużenia. Kolejno, jest to rejestr BIG Infomonitor (Biuro Informacji Gospodarczej), BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz rzadko spotykany CRIF – Credit Check.

Pożyczka w Cardina krok po kroku

Proces uzyskiwania karty pożyczkowej w Cardinie można rozpisać w kilku prostych krokach.

 1. Na początku należy wejść na stronie internetowej w zakładkę Karta i wybrać interesującą kwotę pożyczki. Należy pamiętać, że za pierwszym razem jej wysokość jest ograniczona do 3000 złotych (przy kolejnych razach do 5000 złotych).
 2. Po zapoznaniu się z kosztami, pozostaje już tylko kliknąć „chcę złożyć wniosek o kartę”.
 3. W kolejnym etapie należy wypełnić krótki formularz, w którym wymagane będą podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, adres, numer telefonu itd.).
 4. Następnie Cardina wymaga dokonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Przekazać go należy na wskazany numer konta pożyczkodawcy. Co ważne, firma korzysta z usługi BlueMedia, przez co przelew jest wysyłany błyskawicznie i nie trzeba czekać na jego zaindeksowanie.
 5. Ostatni etap to wysłanie karty na adres wskazany w formularzu rejestracyjnym.
 6. Po otrzymaniu karty, należy ją aktywować idąc za wskazówkami instrukcji, jaka jest do niej załączona.

Zalety i wady firmy Cardina

Cardina, tak jak każdy pożyczkodawca ma swoje zalety, które kuszą do skorzystania z oferty. Zanim jednak złożysz wniosek o finansowanie, warto zwrócić uwagę również na potencjalne wady.

ZaletyWady
– łatwy i szybki proces;– niska kwota pożyczki, zwłaszcza dla nowych klientów;
– nowoczesna forma pożyczki;– weryfikacja w bazach rejestrów dłużniczych;
– możliwość wykorzystania środków na dowolny cel;– mocne restrykcje dotyczące wieku.
– wygodna spłata.

Co, jeśli nie spłacę limitu na czas?

W przypadku opóźnień w spłacie Cardina zastrzega sobie prawo do naliczenia dodatkowych odsetek za opóźnienia. Naliczane są one według zmiennej stopy procentowej równej stopie odsetek maksymalnych za opóźnienie określonych w art. 481 Kodeksu cywilnego. W rozmowie z konsultantem zaznaczono jednakże, że firma dopuszcza podjęcie się negocjacji z klientem w sprawie niemożności terminowej spłaty rat pożyczki.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czy Cardina sprawdza BIK?

Tak, Cardina podobnie jak inni pożyczkodawcy weryfikuje historię kredytową swoich przyszłych klientów.

Jak działa karta Cardina?

Po jednorazowym złożeniu wniosku pożyczkobiorca zyskuje dostęp do linii kredytowej. Co ciekawe, nie jest zobowiązany do natychmiastowego spłacenia całego długu, lecz może uregulować tylko tyle, ile aktualnie jest w stanie.

Jak spłacić Cardinę?

Najlepszym rozwiązaniem jest spłata długu, zanim skończy się okres, w którym nie są naliczane odsetki. W ten sposób możesz uniknąć dodatkowych kosztów.

Jak mogę wykorzystać środki udostępnione na karcie Cardina?

W dowolny sposób. Karta kredytowa Cardina pozwala na realizację transakcji bez użycia gotówki oraz na podjęcie środków z bankomatów na całym świecie globie, w bankomatach oznaczonych logo MasterCard. Karta jest wyposażona również w technologię zbliżeniową, co oznacza, że nie jest wymagane wprowadzenie kodu PIN dla transakcji powyżej 50 zł.

Co zrobić w przypadku utraty karty Cardina?

Należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią w celu zastrzeżenia karty, dzwoniąc pod numer: 61 856 56 15.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (94 votes)
Opinie o Cardina (18)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • W
  W

  Wojtek

  05.03.2019, 12:25

  Wyróżniający się komentarz

  Firma, która nie przestrzega własnego regulaminu. Po odstąpieniu od umowy i wpłacie otrzymanej kwoty, zachowując terminy z umowy, pracownicy informują, że nie trzeba niczego płacić. że wszystko nastapiło zgodnie z warunkami. W dalszym ciągu wysyłają sms-y że należy coś tam wpłacić, że został przekroczony termin.
  Dla mnie firma naciągaczy którzy szukają naiwnych osób, którzy przestraszą się ponaglających sms-ów i maili
  Odradzam z pełną odpowiedzialnością

 • E
  E

  Elżbieta

  08.05.2019, 19:45

  Wyróżniający się komentarz

  Odstąpiłam w terminie od umowy o kartę kredytową, spłaciłam wymaganą kwotę , karty nie dostałam. Cisza i brak potwierdzenia przez Cardinę zwrotu kwoty, wysłany do nich mail dot. usunięcia moich danych osobowych i wycofania wyrażonych im zgód -zg. z RODO- wrócił do mnie: cyt. „skrzynka odbiorcza Cardiny przepełniona, mail nie może być dostarczony”. Telefonu nie odbierają! Mają pojemność skrzynki mailowej wielkości pudełka zapałek??? Niewiarygodne tłumaczenie bo lepiej ścigać klienta udając że odstąpienia nie było!!! Nie polecam- jest tyle firm pożyczkowych normalnie kontaktowych .

  • K
   K

   Karolina

   25.01.2022, 21:21

   Wyróżniający się komentarz

   A na jaki numer konta oddała im Pani pieniądze?

 • A
  A

  Aneta

  15.02.2022, 11:38

  Wyróżniający się komentarz

  NIE POLECAM! I PRZESTRZEGAM pracownicy powinny odbyć szkolenie co tam robią i jakie produkty wogóle posiadają na jakich zasadach
  SPLACIŁAM kartę bardzo szybko i tu pojawa się duży problem jak chce się wszystko zamknąć
  NACIĄGACZE NACIĄGACZE
  Wysyłają z 10 SMS przed 7 dni wpłatą minimalną
  Dziennie 3 sms przypominające o zbliżającym się terminie minimum wpłaty do obrzydzenia.

  • J
   J

   Joanna

   01.04.2022, 19:46

   Wyróżniający się komentarz

   Wzięłam 1500 zł dwa lata temu .zapłaciłam ok 5700 i dalej chcą idę mnie pieniędzy do spłaty złodzieje. Zgłosiłiam sprawę adwokatowi

 • R
  R

  Romek

  16.02.2024, 15:32

  Wyróżniający się komentarz

  Trzymajcie się jak najdalej od tych lichwiarzy. Spłacone kilkukrotnie, dokonałem wpłaty całości a oni nadal mi przysyłają że mam kilka stów na minusie. Sprawę kieruje do Sądu i namawiam wszystkich pokrzywdzonych by to samo zrobili.

 • S
  S

  Szymon

  29.12.2022, 18:43

  Wyróżniający się komentarz

  Omijać to coś!! Spłacasz 4 razy tyle niż wziąłeś.

 • P
  P

  Piotr

  11.07.2022, 12:01

  Wyróżniający się komentarz

  nawet po spłacie zadłużenia co miesiąc naliczają opłaty, tłumacząc się, że używasz limitu

  • J
   J

   Joanna

   07.10.2022, 07:29

   Wyróżniający się komentarz

   Po spłacie salda? Czy wpłacie minimalnej?
   Podejrzewam, że w umowie będzie zapis że trzeba złożyć rezygnację z dalszego korzystania – okres wypowiedzenia i się zamyka. Ja tak zrobiłam – złożyłam wypowiedzenie umowy mailem, wpłaciłam kwotę do wyrównania salda i limit został zamkniety

  • P
   P

   Piotr

   10.10.2022, 11:56

   Wyróżniający się komentarz

   miałem z tym duże problemy

 • T
  T

  Tom

  16.06.2022, 02:20

  Wyróżniający się komentarz

  To jest banda oszusztow! Tylko do TVN UWAGA, POLSAT INTERWENCJA , TVP ANITY GARGAS!To muszą wszyscy się dowiedzieć jak oszukują!!! I sprawę na policję!

  • P
   P

   Paula

   18.09.2022, 18:49

   Wyróżniający się komentarz

   Banda oszustów !!!!zastraszać tylko potrafią a pozal się Boże kierownik od siedmiu boleści wypisuje smsy zastraszając i nachodzi jeszcze w domu …nie polecam nie idzie się odpędzić od bandy tych złodziei

  • J
   J

   Julita

   08.09.2023, 13:53

   Wyróżniający się komentarz

   Podali mnie do sądu mam szanse z nimi wygrać ?

 • M
  M

  Marcin

  07.05.2022, 00:47

  Wyróżniający się komentarz

  Jestem bardzo zadowolony z karty kredytowej Cardina. Otrzymałem ją bez problemu, na PIN musiałem poczekać (był wysyłany drugi raz ponieważ przychodzi w osobnym liście a niestety ten pierwszy do mnie nie dotarł), jednak już wcześniej mogłem płacić kartą za zakupy internetowe. Rejestracja bez problemu, płatności bez problemu, jeśli spłaca się w terminie, jest korzystnie i bardzo okej. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, to że transakcje w historii są księgowane z pewnym opóźnieniem (zwykle dopiero następnego dnia w nocy), to samo z księgowanymi wpłatami, dlatego lepiej samemu liczyć na bieżąco, żeby nie przekroczyć limitu. Fajnie gdyby Cardina miała mobilną aplikację. To takie moje spostrzeżenia, ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 • P
  P

  Padre

  26.01.2021, 11:18

  Wyróżniający się komentarz

  Założenie karty bez zbędnej papierologii. Niski limit jest dla mnie zaletą, przynajmniej nie obniża zdolności kredytowej. Polecam.

 • B
  B

  Bogusia

  12.12.2019, 12:07

  Wyróżniający się komentarz

  Karta warta rozważenia, prosty wniosek i wypłata na konto jeszcze przed otrzymaniem karty! Korzystam od kilku miesięcy i jak narazie zero problemów. Zauważyłam że jak spłacam wcześniej i większe kwoty to wychodzi bardzo tanio w porównaniu z innymi ofertami z rynku.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie