Lendi – opinie klientów i recenzja

Szczegóły kredytu

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Kwota
1 000 - 250 000 zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

3.9/5

Siedziba firmy

Lendi Sp. z o.o.
Zielonogórska 31/1
71-084 Szczecin

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500 000 zł
KRS: 0000641775
NIP: 8522625163
REGON: 365637039

Lendi, jeśli wierzyć temu, co sądzą o nim jego twórcy, stanowi technologiczną rewolucję na rynku kredytów hipotecznych i gotówkowych. Za jego pomocą, możesz porównać dostępne propozycje kredytowe oraz wybrać najkorzystniejszą z nich. Czy faktycznie jest lepszy niż cieszące się dużym zainteresowaniem porównywarki kredytowe? Sprawdźmy, co na ten temat sądzą jego klienci.

Każdy, kto chociaż raz starał się o kredyt hipoteczny wie, że samodzielne porównanie ofert banków wymaga czasu. Co więcej, faktyczne koszty kredytu hipotecznego mogą diametralnie różnić się od tych, które widoczne są, chociażby na stronie internetowej kredytodawcy. Chcąc poznać wszystkie z nich, należy złożyć wniosek do każdej instytucji z osobna, dołączając do niego cały stos potrzebnych dokumentów. Lendi to narzędzie, które ma pomóc klientom nie tylko zbadać swoją zdolność kredytową, ale też znaleźć najlepszą ofertę finansowania w najkrótszym czasie.

Czym jest Lendi i do kogo należy?

Lendi Sp. z o.o. działa na rynku od 2010 roku, kiedy to twórcy FinPack (narzędzia do porównywania i procesowania kredytów), postanowili usprawnić proces kredytowy za pomocą nowych technologii. Po latach rozwiązaniem zainteresował się jeden z większych polskich serwisów nieruchomości – Morizon.pl, który aktualnie jest jego właścicielem.

Lendi to broker finansowy z siecią placówek w całej Polsce, który dodatkowo jest twórcą narzędzia, z którego korzystają eksperci finansowi. System za pomocą specjalnych algorytmów pozwala na wykonywanie dokładnych kalkulacji kredytowych. Z mechanizmu korzystają również klienci indywidualni, którzy chcą poznać całkowity koszt kredytu, szybko przejść cały proces kredytowy czy też znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Firma dąży przede wszystkim do tego, aby w przyszłości wszystkie wnioski kredytowe, nawet te związane z udzielaniem kredytów na zakup nieruchomości, można było złożyć online bez wychodzenia z domu.

lendi strona internetowa
www.lendi.pl/

Jaka jest oferta Lendi?

Lendi działa na polskim rynku od kilku lat i w tym czasie podjął współpracę z najbardziej liczącymi się bankami. Broker porównuje oferty kredytów gotówkowych, hipotecznych oraz firmowych, a przy okazji bada zdolność kredytową klientów. Firma dodatkowo wspiera indywidualnych ekspertów kredytowych, którzy mogą korzystać ze stworzonego narzędzia samodzielnie lub dołączyć do grona współpracujących doradców.

Kredyty hipoteczne w Lendi

Kredyt hipoteczny to produkt finansowy, którego otrzymanie wymaga największego przygotowania. Długi okres spłaty oraz wysoka wartość finansowania, sprawiają, że banki domagają się przedstawienia szeregu dokumentów związanych z aktualną sytuacją finansową klienta oraz nabywaną nieruchomością. Zakup mieszkania wiąże się też z koniecznością wpłaty wkładu własnego, który w zależności od oferty banku może wynosić 10,15 czy 20 proc.

Przygotowanie wszystkich dokumentów i badanie zdolności kredytowej sprawiają, że cały proces kredytowy zajmuje mnóstwo czasu. Przy okazji załatwienia wielu formalności, klient może czuć się nieco zagubiony, zwłaszcza jeśli do tej pory nie wnioskował o kredyt hipoteczny lub też inne, duże zobowiązanie.

W tej sytuacji można skorzystać z usług Lendi, który sprawnie i w miłej atmosferze przeprowadzi Cię przez cały proces. Wystarczy wejść na stronę internetową brokera i przejść do zakładki: „Wybierz kredyt online”. Następnie odpowiedzieć na jedno pytanie, które wyjaśni doradcy, na jakim etapie zakupu mieszkania aktualnie się znajdujesz. W kolejnym kroku możesz wybrać czy interesuje Cię zbadanie zdolności kredytowej, czy też chciałbyś porównać oferty innych banków lub złożyć wniosek do konkretnego z nich. W zależności od wybranej opcji narzędzie przeprowadzi Cię przez cały proces, korzystając z danych udostępnionych przez współpracujące instytucje.

Jeśli wybierzesz kredyt, zostaniesz poproszony o wypełnienie tzw. multiwniosku, który następnie musisz wydrukować i podpisać. Doradca Lendi osobiście zgłosi się do Ciebie, zweryfikuje Twoją tożsamość, a następnie zawiezie dokumenty do banków.

Kredyty gotówkowe w Lendi

W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, formalności wymagane przez bank przy kredycie gotówkowym są znacznie mniejsze, dlatego nie stanowi on tak dużego wyzwania. Klient przed złożeniem wniosku powinien jednak porównać oferty finansowań, aby z czystym sumieniem wybrać najlepszą z nich.

Na stronie internetowej Lendi niestety nie znajdziesz porównywarki kredytów gotówkowych. Wszystkie publikacje na blogu równie dotyczą kredytów na zakup mieszkania. Broker chwiali się jednak współpracą z 9 bankami i oferuje możliwość złożenia wniosku online.


Szukasz kredytu gotówkowego? Zobacz poniższe porównanie:

1.
Rozmowa z Doradcą
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,88 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
11,55 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej

1840 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
10,45 %
? zmienne
Kwota
3 000 - 250 000 zł
RRSO
10,99 %
? Oferta dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A.

236 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
9 - 60 miesięcy
Oprocentowanie
9,79 %
? zmienne 9,79% do 48 miesięcy 9,89% od 60 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
11,48 %

1498 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Czy aplikacja Lendi pomoże przy kredycie?

Jeżeli jesteś osobą, która nie chce oddawać decyzji o kredycie mieszkaniowym ekspertowi, to dzięki narzędziom na stronie Lendi, możesz uzyskać lepszy obraz oferty proponowanej przez pośrednika. Na przykład znajdziemy tam kalkulator zdolności, który w bardzo wiarygodny sposób wskazuje wartość nieruchomości, na jaką nas stać.

Symulacja zdolności od Lendi
(źródło: lendi.pl)

Aby uzyskać powyższy wynik, należy podać wiele informacji. Dlatego jeśli chcemy wykonać szybką symulację, to polecamy skorzystać z naszego kalkulatora zdolności kredytowej.

Nieco mniej imponujące rezultaty daje druga funkcja internetowej aplikacji od Lendi – czyli porównanie ofert banków. W rzeczywistości po wypełnieniu danych otrzymujemy od eksperta online prostą kalkulację wysokości raty, zamiast zestawienia najlepszych ofert.

Kto może skorzystać z usług Lendi?

Twórcy platformy kierują narzędzie głównie dla osób młodych należących do tzw. pokolenia Y, zwanego też pokoleniem millenialsów, będących dobrze obeznanych ze światem technologii. Z usługi mogą więc skorzystać wszyscy ci, którzy są zainteresowani otrzymaniem kredytu hipotecznego, a przy okazji nie przeraża ich wizja korzystania z internetowego narzędzia. Nie ma jednak żadnych ograniczeń co do wieku użytkowników. System na podstawie podanych informacji, samodzielnie obliczy zdolność kredytową oraz poda listę dostępnych banków, które mogłyby w tej sytuacji udzielić finansowania.

Jak działa Lendi?

Lendi można nazwać niezależnym ekspertem kredytowym, jednak warto pamiętać o tym, że bazuje on na informacjach podanych przez banki. Podobnie jak nasza porównywarka kredytowa, która umożliwia samodzielne zestawienie wielu ofert bez podawania danych takich jak np. numer telefonu. Po wypełnieniu informacji związanych z wysokością finansowania możesz otrzymać listę propozycji banków i samodzielnie złożyć wniosek w wybranym z nich.

Lendi, podobnie jak inni doradcy kredytowi nie pobiera opłat za swoje usługi. Wynagrodzenie za „pomoc w obsłudze klienta” zawsze płaci bank. Warto mieć z tyłu głowy fakt, że niektórzy doradcy, bardzo chętnie przedstawią Ci jedynie te propozycje, na których mają szansę najwięcej zarobić. Masz jednak prawo zażądać od eksperta podania listy banków, z którymi współpracuje wraz z informacjami o stawce wynagrodzenia, jakie otrzymuje.

W jakich bankach Lendi sprawdza zdolność kredytową?

Firma współpracuje z 11 bankami w zakresie udzielenia kredytów hipotecznych i z 9 na płaszczyźnie udzielenia kredytów gotówkowych. Jakie to banki?

 • Alior Bank,
 • BNP Paribas,
 • BOŚ Bank,
 • Bank BPS,
 • Citi Handlowy,
 • ING Bank Śląski,
 • Millenium Bank,
 • mBank,
 • Pekao S.A.,
 • PKO S.A.,
 • Santander Bank.

Na liście banków, z jakimi współpracuje Lendi brakuje m.in. Banku Pocztowego i Nest Banku. Tu nieco większym zakresem oferty pochwalić może się np. Expander.

Opinie o Lendi

Przeglądając recenzje zamieszczone na portalu społecznościowym, można stwierdzić, że Lendi cieszy się dobrymi opiniami. Klienci cenią sobie profesjonalizm doradców, dobry kontakt oraz możliwość załatwienia wszystkich formalności w jednym miejscu. Warto pamiętać jednak o tym, że opinie dotyczą przede wszystkim usług konkretnego doradcy. Pracownicy są różni i w zależności od wybranego oddziału, możesz trafić na niekompetentnego specjalistę, który zrobi wszystko, abyś skorzystał z oferty najkorzystniejszej tylko z jego punktu widzenia.

Lendi opinie na Facebooku
(źródło: facebook.com/lendi.polska/reviews/)

Zdecydowanym plusem jest to, że Lendi słucha opinii swoich klientów. Udostępnia możliwość recenzji swych usług na wielu różnych platformach. Dzięki temu potencjalni użytkownicy mogą zaspokoić swoją ciekawość przed skorzystaniem z pomocy eksperta Lendi.

Zalety i wady Lendi – nasza recenzja

Samodzielnie złożenie wniosku o finansowanie może być w wielu sytuacjach problematyczne. Możliwość skorzystania z pomocy doradcy, z całą pewnością pozwoli Ci przejść przez proces znacznie szybciej. Minimalizujesz też ryzyko, ewentualnych błędów i odrzucenia dokumentów ze względu na braki formalne.

W takim razie czy warto korzystać z usług pośrednika? Największą zaletą jest fakt, że opcja ta jest w zupełności bezpłatna. Jeśli nie zdecydujesz się na złożenie wniosku, to sprawdzenie oferty banków nie będzie Cię nic kosztowało. Pamiętaj jednak, że doradcy bardzo zależy na tym, abyś otrzymał finansowanie, bo to oznacza dla niego realny zarobek. Jeśli więc i Tobie zależy na kredycie, a nie jesteś pewien własnej zdolności, skorzystaj z pomocy doradcy.

Czy złożenie kilku wniosków może nieść jakiekolwiek negatywne konsekwencje? Z całą pewnością nie wpłynie to na Twój scoring w BIK. Jeśli zapytania zostaną złożone w okresie 14 dni, będą traktowane jako jedno i nie będą miały wpływu na ocenę zdolności kredytowej. Mieszane uczucia może jednak budzić fakt przekazywania danych już na początku współpracy. W celu porównania ofert Lendi wymaga od klienta podania numeru telefonu.

Zalety:Wady:
Z aplikacji Lendi i FinPack korzysta ok. 70% ekspertów finansowych w PolsceLendi współpracuje z mniejszą liczbą instytucji niż konkurencyjny Expander lub Notus
Lendi to wygodna aplikacja z miłym dla oka designemAby uzyskać porównanie ofert 11 banków należy podać numer telefonu
Wiarygodny kalkulator zdolności kredytowejObliczenie zdolności kredytowej wymaga podania wielu informacji
Bezpłatność usług pośrednictwa finansowego
Dostępność opinii o Lendi na różnych platformach społecznościowych
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (27 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  Jacek

  18.07.2022, 17:33

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam

 • p
  p

  pozdrawiam

  22.03.2024, 12:30

  Wyróżniający się komentarz

  Niestety zdarzyło mi się współpracować z doradczynią z Lendi i radzę uważać, kredyt udało się dostać ale droga do jego dostania była bardzo trudna. Zaczęło się od błędnego oszacowania zdolności kredytowej, być może dla niektórych to nie jest nic ważnego, ale my podejmowaliśmy wtedy bardzo istotne życiowe decyzje w oparciu między innymi o tę wiedzę(myśleliśmy że mamy do czynienia ze specjalistką…), naszym błędem było wejście dalej w cały proces z tą Panią. Kolejna rzecz to, że pani nie udzielała pełnych i wyczerpujących informacji, wręcz dało się odczuć, że nie ma ochoty rozmawiać i wyjaśniać… Dalej pani NIE ZŁOŻYŁA DOKUMENTÓW, do jednego z banków ponieważ najpierw koperta zaginęła jak się okazało wyciekły moje wrażliwe dane osobowe(to akurat była wina inpostu, natomiast moje dane były powierzone firmie lendi i to ta firma powinna dopilnować aby dokumenty bezpiecznie trafiły do banku), a później pani nie dopilnowała, żeby dokumenty trafiły do banku w odpowiednim czasie przez co część straciła ważność…… Ostatecznie mam kredyt z innego banku i załatwiony przez tą panią, ale ile to kosztowało stresu wiem tyko ja. Po złożeniu reklamacji do firmy lendi mam śmieszną odpowiedź, której nawet nie chce mi się komentować. Ten komentarz ma na celu ostrzec potencjalnych klientów firmy lendi i radzę samemu bezpośrednio kontaktować się z bankami, zaoszczędzicie sobie Państwo stresów a kredyt hipoteczny to nie zakup bułek w sklepie, żeby podchodzić do tego tak nieodpowiedzialnie…

 • A
  A

  Anonim

  20.10.2023, 17:52

  Wyróżniający się komentarz

  Pani Dario,
  na jakim portalu społecznościowym są te dobre opinie?
  Mam fatalne doświadczenie z przedstawicielem tej firmy, chętnie podzielę się również tam swoją opinią

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   23.10.2023, 11:01

   Wyróżniający się komentarz

   Dzień dobry! Dziękujemy za komentarz :) Pozytywne opinie, o których mowa w tekście zostały opublikowane m.in. na ogólnym profilu firmy na Facebooku (źródło zostało podane pod grafiką), ale również na profilach, które dotyczą konkretnych filii np. Lendi Białystok, Lendi Radom, Lendi Rumia.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Lendi - rozmowa z doradcą
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()