Lew Pożyczka – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Zaświadczenie o zarobkach
Maks. pierwsza pożyczka
200 - 5 000 zł
Złóż wniosek w Lew Pożyczka

Zalety i wady firmy Lew Pożyczka

Zalety
 • Chwilówka na dowolny cel
 • Pożyczka wypłacana przez 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do niedzieli
 • Prosta i przejrzysta w obsłudze witryna pożyczkodawcy
 • Duży przedział wiekowy. Lew Pożyczka oferuje środki dla osób od 18 do 73. roku życia
Wady
 • Firma sprawdza BIG, KRD, ERIF oraz KBIG. Przy okazji zagląda także do PWIP (Platforma Informacji Instytucji Pożyczkowych)
 • Niska kwota pierwszej pożyczki, jak i kolejnych (maksymalna kwota to 3 300 zł)

Siedziba firmy

Adres:

Aventus Group Sp. z o. o.

Kard. St. Wyszyńskiego 2B, p.III

15-888 Białystok

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1500000 PLN
KRS: 0000355948
NIP: 9662029390
REGON: 200358089
Kwota
min. 100
max. 15000
Kwota
Okres spłaty
dni
min. 7 dni
max. 120 dni
Okres spłaty
dni
SPRAWDŹ
Łącznie do spłaty 0
Całkowity koszt pożyczki 0
Odsetki 0
Prowizja 0
Kwota200 - 5 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 73 lat
Prowizja0%
? 0% przy darmowej, w innym przypadku 15,49%
Okres spłaty1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka200 - 5 000 zł
Maks. kolejna pożyczka5000 zł
Pierwsza pożyczka gratisTak
? od 200 zł do 3000 zł
Czas wypłaty15 minut

Przykład reprezentatywny dla pożyczki nieobjętej promocją: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 513.92%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1160,85‬ zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) zmienne oprocentowanie wynosi 7,2% (art. 359 § 21 KC – odsetki maksymalne), całkowity koszt 160,85 zł, w tym Prowizja 154,93 zł, odsetki kapitałowe 5,82 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Duże koncerny finansowe posiadają istotny udział w rynku pożyczek, zarówno tych krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Pod skrzydłami takiej grupy działa firma Lew Pożyczka, która konkuruje z liczną konkurencją w sektorze chwilówek. Czy warto skorzystać z usług tego pożyczkodawcy i jak prezentuje się jego szczegółowa oferta?

Lew Pożyczka nasza opinia

Lew Pożyczka to młoda firma pożyczkowa koncentrująca się w swojej ofercie na rynku krótkoterminowych pożyczek na atrakcyjnych warunkach. Należy do popularnego i dobrze rozwiniętego, choć działającego stosunkowo krótko koncernu finansowego Aventus Group. Ta spółka z.o.o. powstała w 2012 roku, należy do międzynarodowej grupy kapitałowej i w krótkim czasie dorobiła się wysokiej pozycji, ogromnej sumy obsłużonych klientów i wielu popularnych marek, jakie znajdują się sukcesywnie pod jej skrzydłami. Aventus Group działa w kilku państwach Europy i Azji.

Lew Pożyczka chwali się przez to, że skorzystanie z ich usług to transakcja w pełni bezpieczna. Argumentami ma być figurowanie w Rejestrze Firm Pożyczkowych (RFP) i Związku Firm Pożyczkowych (ZFP). Firma podaje także, że szczyci się tytułem „Rzetelna Firma” oraz „Firma Wiarygodna Finansowo”.

Strona internetowa Lew Pożyczka jest rozplanowana w sposób dość prosty, jednak estetyczny i intuicyjny. Dostrzeżenie najważniejszych informacji nie powinno być problemem dla żadnego potencjalnego klienta firmy.

Jakie warunki należy spełnić w Lew Pożyczka?

Odnalezienie najważniejszych wstępnych wymagań, co do potencjalnych klientów firmy nie jest trudne – standardowo, ukazują się one od razu po kliknięciu w zakładkę „Pytania i odpowiedzi”. Zasady, jakie należy spełnić, nie są specjalnie wygórowane.

 1. Przede wszystkim należy być nie młodszym niż 19 lat i zarazem nie starszym niż 73 lata.
 2. Kolejny wymóg to posiadanie polskiego obywatelstwa.
 3. Należy też być aktualnie gdzieś zatrudnionym.
 4. Trzeba mieć indywidualne konto bankowe.
 5. Nie jest także dopuszczone posiadanie żadnych negatywnych rejestrów w bazach dłużników.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja danych pożyczkobiorcy to kolejny istotny element procesu ubiegania się o pożyczkę. Jego celem jest sprawdzenie w bazach dłużników i rejestrach finansowych informacji na temat dotychczasowej historii spłat konsumenta. Lew Pożyczka sprawdza wszystkie najpopularniejsze rejestry. Kolejno, są to Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Z tego grona, należy wymienić BIG Infomonitor, ERIF, KBIG oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). Ponadto, weryfikowana jest też Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej (PWIP).

Co warto wspomnieć, jak już podano wyżej, firma nie dopuszcza możliwości bycia w rejestrach dłużników jako dłużnik z bieżącymi lub spłaconymi już zaległościami.

Sprawdzane bazy w Lew Pożyczka

Jak już wspomnieliśmy, Lew Pożyczka dokładnie weryfikuje dane podane przez klienta we wniosku, i na ich podstawie dokonuje oceny zdolności kredytowej. Czasem może się też zdarzyć, że w celu uzyskania dodatkowych informacji kontaktuje się z pożyczkobiorcą telefonicznie.

Pożyczkodawca nie wymaga natomiast przesyłania żadnych dodatkowych dokumentów, jak np. zaświadczenia o zarobkach bądź innych danych potwierdzających dochody. Wystarczy mu do tego wgląd do podstawowych rejestrów dłużników.

 • Krajowy Rejestr Długów (KRD),
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG),
 • ERIF BIG,
 • Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej (PWIP).

Co ciekawe, Lew Pożyczka nie sprawdza historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jednak zaległości widniejące w BIG-ach bądź w bazie tyczącej się pożyczek, mogą być kluczowym powodem odrzucenia wniosku o finansowanie.

Lew Pożyczka weryfikuje klientów jedynie na podstawie BIG-ów. Nie sprawdza BIK – lecz może wysyłać do niego dane o zaciągnięciu zobowiązania (w przypadku terminowej splaty pożyczki lub zadłużeniu).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Lew Pożyczka dla nowych i stałych klientów jest taka sama. Minimalnie można pożyczyć 600 złotych, a kolejne kwoty rosną co 100 złotych, poprzestając na wartości maksymalnej wynoszącej 3 300 złotych. Termin spłaty dla każdego pożyczkodawcy wynosi 30 dni (miesiąc), czyli standardową wartość dla pożyczek krótkoterminowych.

Warto przedstawić też przykładowy koszt pożyczki, który można znaleźć w zakładce „reprezentatywny przykład”. RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 513.92%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1160,85 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 7,2%, całkowity koszt 160,85 zł, w tym Prowizja 154,93 zł, odsetki kapitałowe 5,82 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Pożyczka w Lew Pożyczka krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Lew Pożyczka można łatwo przedstawić w kilku prostych krokach.

 1. Za pomocą typowych, dwóch suwaków należy ustalić interesującą nas kwotę pożyczki oraz termin spłaty. Informacje na samym dole strony informują o terminie spłaty – warto poznać bezpośrednią datę zwrotu pożyczki. Gdy nie ma dalszych wątpliwości, pozostaje już tylko kliknąć przycisk „weź pożyczkę”.
 2. Przechodzi się teraz do formularza rejestracyjnego, który należy uzupełnić o standardowe dane osobowe. Wymagane jest imię, nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Po zatwierdzeniu tych informacji, przechodzimy dalej.
 3. Kolejny etap formularza rejestracyjnego to podanie informacji na temat danych adresowych. Należy podać ulicę, numer domu i miejscowość. Nie jest wymagany adres meldunkowy. Dalej, trzeba przedstawić informacje o zarobkach. Lew Pożyczka wymaga informacji o rodzaju zatrudnienia, nazwie zakładu pracy, adresie zakłady pracy, stanowisku i comiesięcznych dochodach. Dalej, trzeba podać nazwę banku, w jakim ma się konto, a także numeru rachunku. Na koniec tego etapu, pozostaje już tylko przedstawić obywatelstwo i kraj urodzenia. Gdy wszystko jest już jasne, czas na kolejny etap.
 4. Po przejściu weryfikacji w bazach finansowych, pozostaje już tylko wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający rachunek bankowy i poczekać na ostateczną decyzję co do przyznanej pożyczki.
 5. Pieniądze trafiają na konto niezwłocznie, jednak docierają zgodnie z sesją przychodzącą w danym banku. Wyjątkiem są klienci banków: mBank, Millenium Bank, Santander Bank, PKO Bank Polski i Alior Bank. Oni uzyskają pieniądze na koncie błyskawicznie.

Lew Pożyczka  co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą, Lew Pożyczka nie przewiduje możliwości wydłużenia terminu spłaty. W takiej sytuacji musisz liczyć się z podjęciem przez firmę pożyczkową zdecydowanych działań. Najpierw naliczane są karne odsetki, następnie wysyłane są płatne monity i ponaglenia, które mogą mieć formę zarówno telefoniczną, jak i listowną.

W przypadki braku efektów, sprawa może zostać oddana zewnętrznej firmie windykacyjnej. Jeśli ta nie ściągnie długu, sprawa trafia zazwyczaj do sądu, który zarządza o wiele bardziej skuteczną egzekucję komorniczą. Poza utratą majątku, pożyczkobiorca musi liczyć się z konsekwencjami wpisania jego danych do rejestrów dłużników. Z tego względu, warto współpracować z pożyczkodawcą i próbować polubownie załatwić kwestię spóźnionej spłaty pożyczki.

Zalety i wady

Zalety:

 • Sprawdzona firma pożyczkowa,
 • Brak weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej (BIK),
 • Obsługa wniosków 7 dni w tygodniu,
 • Brak ograniczeń kwotowych dla nowych klientów,
 • Czytelnie opisane warunki wraz z łatwym dostępem do wymaganych regulaminów i cenników,
 • Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki.

Wady:

 • Niska kwota pożyczki (do 3 300 zł),
 • Brak zadłużenia w BIG-ach,
 • Pożyczka tylko dla osób ze stałym zatrudnieniem.

Infolinia i dane kontaktowe

Wnioskowanie o pożyczkę w Lew Pożyczka odbywa się w 100% zdalnie przez internet. Jednak klienci, mogą kontaktować się z firmą także na inne sposoby.

 • e-mail: info@lewpozyczka.pl,
 • infolinia: 85 871 00 49,
 • dostępny w zakładce „Kontakt”, formularz zgłoszeniowy.

Natomiast, godziny pracy Biura Obsługi Klienta (BOK) przedstawiają się następująco:

 • Poniedziałek-Piątek: 7.30:21.00
 • Sobota-Niedziela: 9.00:19.00

Adres do korespondencji:

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, p.III
15-888 Białystok

Opinie o Lew Pożyczka (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • J
  J
  JaKuba
  09.04.2019, 08:35

  Skorzystałem z pierwszej darmowej pożyczki. Wszystko ok zgodnie z umowa. Polecam

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!