Lew Pożyczka – opinie klientów i recenzja

lew pozyczkalew pozyczka opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pierwszej pożyczki: 2 000 złotych na 30 dni za darmo
 • Maksymalna kwota i czas kolejnej pożyczki: 2 000 złotych na 30 dni
 • Online, w 15 minut, bez formalności? Tak, Lew Pożyczka oferuje szybkie chwilówki w 15 minut.

Duże koncerny finansowe posiadają istotny udział w rynku pożyczek, zarówno tych krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Pod skrzydłami takiej grupy działa firma Lew Pożyczka, która konkuruje z liczną konkurencją w sektorze chwilówek. Czy warto skorzystać z usług tego pożyczkodawcy i jak prezentuje się jego szczegółowa oferta? Sprawdziłem to.

Lew Pożyczka — nasza opinia

Lew Pożyczka to młoda firma pożyczkowa koncentrująca swoją ofertę na udzielaniu krótkoterminowych pożyczek na atrakcyjnych warunkach. Należy do popularnego i dobrze rozwiniętego, choć działającego stosunkowo krótko koncernu finansowego Aventus Group. Ta spółka powstała w 2012 roku, należy do międzynarodowej grupy kapitałowej i w krótkim czasie dorobiła się dużej pozycji, dużej liczby obsłużonych klientów i wielu popularnych marek, jakie znajdują się pod jej skrzydłami. Aventus Group działa w kilku państwach Europy i Azji.

Lew Pożyczka chwali się, że korzystanie z ich usług jest w pełni bezpieczne. Potwierdzającymi to argumentami ma być figurowanie pożyczkodawcy w Rejestrze Firm Pożyczkowych (RFP) i Związku Firm Pożyczkowych (ZFP). Firma szczyci się też tytułem „Rzetelna Firma” oraz „Firma Wiarygodna Finansowo”.

Jakie warunki należy spełnić w Lew Pożyczka?

Znalezienie informacji o wymaganiach, jakie powinieneś spełnić żeby zostać klientem firmy nie jest trudne. Znajdziesz je po kliknięciu w zakładkę „Pytania i odpowiedzi”:

 1. Przede wszystkim nie możesz mieć mniej niż 19 lat i więcej niż 73 lata.
 2. Kolejny wymóg to posiadanie polskiego obywatelstwa.
 3. Powinieneś też być aktualnie zatrudnionym i mieć indywidualne konto bankowe.
 4. Nie możesz mieć jakichkolwiek negatywnych rejestrów w bazach dłużników.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Sprawdzenie w bazach dłużników i rejestrach finansowych informacji dotyczącej Twojej historii kredytowej i wiarygodności to kolejny istotny element procesu ubiegania się o pożyczkę. Lew Pożyczka sprawdza Biuro Informacji Kredytowej (BIK) oraz Biura Informacji Gospodarczej (BIG):

 • BIG InfoMonitor,
 • ERiF,
 • KBIG
 • oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Sprawdzana jest też Platforma Informacji Instytucji Pożyczkowych (PWIP).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

W Lew Pożyczka znajdziesz podzielona dwie oferty. Pierwsza została przygotowana specjalnie dla nowych klientów. Jej wyróżnikiem jest brak dodatkowych kosztów. Klient zaciągający pożyczkę po po raz pierwszy nie zapłaci prowizji ani odsetek pod warunkiem spłaty pożyczki w terminie.

Parametry pożyczki są identyczne dla każdego klienta – zarówno tego nowego, jak i stałego. Minimalnie można pożyczyć 200 złotych, a maksymalnie – 2 000 złotych.

Pożyczkodawca ustalił minimalny termin spłaty na 10 dni, a maksymalny – na 30 dni, co jest standardową wartością dla pożyczek krótkoterminowych.

Warto przedstawić też przykładowy koszt pożyczki, który można znaleźć w zakładce „reprezentatywny przykład”.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki w promocji: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni, z zastrzeżeniem terminu spłaty. Stan na 01.07.2017.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki nieobjętej promocją: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 1958.47% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1282,22 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 282,22 zł (w tym: prowizja 274 zł, odsetki 8,22 zł); umowa na 30 dni. Stan na 01.07.2017.

Pożyczka w Lew Pożyczka krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Lew Pożyczka można przedstawić w kilku krokach.

 1. Za pomocą dwóch suwaków ustalasz interesującą Cię kwotę pożyczki oraz termin spłaty.
 2. Po naciśnięciu przycisku „weź pożyczkę” przechodzisz do formularza rejestracyjnego, który uzupełniasz o standardowe dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego).
 3. W kolejnym etapie podajesz swój adres zamieszkania (ulicę, numer domu i miejscowość). Pożyczkodawca nie wymaga adres zameldowania. Następnie podajesz informacje o zatrudnieniu i zarobkach (o rodzaju zatrudnienia, nazwie zakładu pracy, jego adresie, stanowisku i comiesięcznych dochodach). Dalej podajesz nazwę banku, w którym masz konto a także numer rachunku. Na koniec zostaje Ci tylko przedstawienie obywatelstwa i kraju urodzenia.
 4. Po sprawdzeniu Twojej historii kredytowej i wiarygodności w bazach finansowych, pozostaje Ci już tylko wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający rachunek bankowy i poczekać na ostateczną decyzję dotyczącą przyznania pożyczki.
 5. Pieniądze trafią na Twoje konto niezwłocznie, zgodnie z sesją przychodzącą w danym banku. Wyjątkiem są klienci mBanku, Banku Millennium, Santander Banku Polska, PKO Banku Polskiego i Alior Banku. Na ich kontach pieniądze znajdą się błyskawicznie.

Lew Pożyczka  co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą, Lew Pożyczka nie przewiduje wydłużenia terminu spłaty. W takiej sytuacji musisz liczyć się z podjęciem przez firmę pożyczkową zdecydowanych działań. Najpierw naliczane są karne odsetki, następnie wysyłane są płatne monity i ponaglenia, które mogą mieć formę zarówno telefoniczną, jak i listowną.

W przypadki braku efektów, sprawa może zostać oddana zewnętrznej firmie windykacyjnej. Jeśli ta nie ściągnie długu, sprawa trafia zazwyczaj do sądu, który zarządza o wiele bardziej skuteczną egzekucję komorniczą. Poza utratą majątku, pożyczkobiorca musi liczyć się z konsekwencjami wpisania jego danych do rejestrów dłużników. Z tego względu, warto współpracować z pożyczkodawcą i próbować polubownie załatwić kwestię spóźnionej spłaty pożyczki.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Darmowa pierwsza pożyczka.
 • Nowoczesny i przejrzysty projekt strony internetowej.
 • Firma należąca do koncernu z ugruntowaną pozycją na rynku.
 • Długie godziny pracy i dostępność także w weekendy.

Wady

 • Niska kwota pożyczki dla drugich i kolejnych klientów.
 • Restrykcyjny stosunek do wpisów w rejestrach dłużników.

Kontakt: infolinia Lew Pożyczka

tel. 85 871 00 49
Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek – piątek: 7.30 – 21.00
Sobota – niedziela: 9.00 – 19.00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. JaKuba 9 kwietnia 2019 at 08:35 - Odpowiedz

  Skorzystałem z pierwszej darmowej pożyczki. Wszystko ok zgodnie z umowa. Polecam