Pikassa – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Telefon komórkowy
Zameldowanie
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
300 - 40 000 zł

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 22 Października 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
300 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
5 tygodni
Okres spłaty
3 godziny
? przy wyborze opcji "fastCash", inaczej do 48 godzin
Czas wypłaty
500 - 6 000 zł
? przy weryfikacji 1 zł maksymalna pożyczka 700 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Siedziba firmy

Mash Poland Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie 99/9

02-001 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000422999

NIP: 525-253-27-91

REGON: 146157665

Okres spłaty 5 - 60 dni
Nasza ocena 3,50
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. kolejna pożyczka 40000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 300 - 40 000 zł
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji Instantor
Metoda wypłaty przelew ekspresowy
Weryfikacja w bazach dłużników
KBIG KRD ERIF BIK

Sektor pożyczek należy do jednego z najintensywniej rozwijających się w branży finansów, co przekłada się na pojawiające się jak grzyby po deszczu nowe inicjatywy. Tym razem przedstawiamy firmę Pikassa, która stawia na pożyczki ratalne. Sprawdzamy, na jakie kwoty pożyczek i okres kredytowania można liczyć – oto szczegółowa analiza oferty.

Pikassa — nasza opinia

Pikassa to firma pożyczkowa, która kształtując swój profil działalności, postawiła na pożyczki ratalne. O kwoty idące nawet w kilkadziesiąt tysięcy złotych można ubiegać się w wygodny i niezwykle popularny w ostatnich latach sposób – za pośrednictwem strony internetowej. Daje ona dostęp do uzyskania pożyczki online od jednego z najmłodszych graczy na rynku finansów pozabankowych. Marka Pikassa pojawiła się na rynku w 2018 roku z inicjatywy spółki Mash Poland obecnej na rynku od 2012 roku.

Pikassa to zatem stosunkowo młoda inicjatywa, za którą stoi doświadczona firma zajmująca się szeroko pojętymi finansami. Ich rozeznanie w realiach rynku dobrze widać choćby po projekcie strony głównej pożyczkodawcy, który oparto na dobrze znanym układzie. Nie zabrakło pola do ustalenia parametrów pożyczki, prostego streszczenia podstawowych warunków oferty, opinii dotychczasowych użytkowników oraz stopki kontaktowej – i to tyle. Strona Pikassa zawiera potrzebne minimum, przedstawione w czytelny i całkiem estetyczny sposób. Przyjrzyjmy się teraz bliżej warunkom oferty.

Jakie warunki należy spełnić w Pikassa?

Ubiegając się o pożyczkę pozabankową w Pikassa, warto pamiętać o konieczności spełnienia wstępnych warunków określonych w regulaminie. Określają one, jakie grono konsumentów ma największe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o uzyskanie wsparcia finansowego pod postacią pożyczki ratalnej. Oto wszystkie, podstawowe wymagania.

 • Konsument musi być co najmniej osobą pełnoletnią. Poza dolną granicą wieku, czyli minimalnie 18 lat, nie można też przekraczać górnej granicy – 75 lat.
 • Ponadto, konieczne jest też posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.
 • Pożyczkodawcą może zostać osoba, która posiada polskie obywatelstwo i związany z tym numer PESEL oraz stały adres zamieszkania na terenie kraju.
 • Niezbędne jest też posiadanie numeru telefonu komórkowego, który potrzebny jest do m.in. prawidłowego wypełnienia wniosku pożyczkowego i sfinalizowania transakcji uzyskania jej przez internet.
 • Do złożenia wniosku potrzebne będzie też posiadanie konta w banku, które gra jeszcze istotniejszą rolę w procesie finalizacji potencjalnej wypłaty przyznanej pożyczki.
 • Każdy konsument chcący uzyskać pożyczkę w Pikassa musi też wykazać, że uzyskuje na swoje konto bankowe stałe, regularnie uzyskiwane dochody.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Znamy już podstawowe wymagania, jakie musi spełnić konsument wnioskujący o pożyczkę w Pikassa. Pojawił się tam zapis o potrzebie uzyskiwania regularnych, comiesięcznych dochodów na konto, jednak to nie wszystko, aby mieć otwartą drogę do pożyczki. Ważnym elementem są też wymagania dotyczące baz, w których Pikassa sprawdzi historię kredytową konsumenta i na tego podstawie oszacuje ryzyko kredytowe. Niestety, na stronie internetowej próżno szukać informacji o weryfikowanych bazach.

Namierzenie tych danych udało się dopiero po przejściu do formularza pożyczkowego, gdzie drobnym drukiem pod nim w zgodach do zaznaczenia Pikassa informuje przy okazji, jakie bazy są potrzebne do uzyskania pożyczki.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej. Spośród nich sprawdzany jest BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów (KRD) oraz ERIF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa Pikassa, jak przystało na firmę specjalizującą się w zobowiązaniach ratalnych, została opracowana na podstawie jednolitej taryfy. Konsument nie powinien zatem liczyć na pierwsze darmowe pożyczki, ale i ograniczenia związane z maksymalną kwotą zobowiązania – już za pierwszym razem ma on do dyspozycji pełne parametry. W ten sposób, za pierwszym razem można uzyskać minimalnie już 300 złotych pożyczki. Kolejne dostępne kwoty rosną co 100 złotych aż do maksymalnej wartości wynoszącej 40 000 złotych.

Jeśli chodzi o termin spłaty, to jest on naliczany w kalkulatorze pożyczkowym w dość skomplikowany sposób. Inaczej niż u konkurencji, nie przewidziano możliwości ustalenia go za pomocą dedykowanego suwaka. Naliczany jest on proporcjonalnie do wybranej kwoty i nie ma możliwości ustalenia go tak, jak chciałby konsument. Wybierając zatem np. 300 złotych termin spłaty to 5 miesięcy, 5000 złotych to 18 miesięcy (1,5 roku), a 40 000 złotych – 60 miesięcy (5 lat). Firma deklaruje jednak niżej, że każda pożyczka może mieć indywidualnie ustalony termin w przedziale od 5 do 60 miesięcy.

Warto też pamiętać, że każda pożyczka w Pikassa ma doliczane standardowe koszty związane z udzieleniem zobowiązania przez pożyczkodawcę. Opłaty są doliczane do każdej raty i powiększają one całkowitą kwotę, jaką należy zwrócić firmie w terminie. Przedstawiamy reprezentatywny zakres kosztów pożyczki wyliczony w na stronie Pikassa.

 • Pożyczając 7500 złotych na 5 miesięcy, do uzyskanej kwoty doliczane jest 2350 złotych kosztów dodatkowych. Pożyczka ma oprocentowanie zmienne wynoszące 10% w skali roku oraz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO) 68,90%. Całkowita kwota, jaką należy spłacić w wyznaczonym terminie to 9850 złotych.

Pożyczka w Pikassa krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Pikassa można przedstawić w kilku prostych krokach, których szczegóły przedstawiamy w niżej wypisanych informacjach.

 1. Należy wybrać dogodną kwotę pożyczki za pomocą widocznego na stronie internetowej suwaka. Warto przy tym zwrócić uwagę na zaproponowany termin spłaty oraz wysokość miesięcznej raty w przykładowym wyliczeniu poniżej suwaka.
 2. Będąc pewnym warunków pożyczki, o jakie chcemy wnioskować, pora teraz kliknąć przycisk „weź pożyczkę” i przejść do formularza pożyczkowego.
 3. Konieczne będzie ustalenie dnia miesiąca spłaty każdej kolejnej raty pożyczki, a następnie wypełnienie formularza stosownymi informacjami osobowymi. Poza swoją tożsamością, adresem zamieszkania (lub korespondencji) i obywatelstwem, trzeba też podać numer PESEL, dane dowodu osobistego, numer rachunku wypłaty pożyczki i bank, w którym się on znajduje. Na końcu, należy zaznaczyć niezbędne zgody oraz przejść do następnego kroku.
 4. Po dokonaniu szybkiej weryfikacji przesłanego wniosku Pikassa będzie potrzebować kilkanaście minut na sprawdzenie baz, weryfikację tożsamości i poproszenie konsumenta o potwierdzenie swojej tożsamości metodą przelewu 1 złotego lub aplikacją Instantor. Potem – nadchodzi wreszcie czas na wypłatę przyznanej pożyczki.
 5. Środki znajdą się na koncie zgodnie z godzinami księgowania międzybankowych przelewów.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz