Kredyt konsolidacyjny – ranking. Najlepsze pożyczki konsolidacyjne.

Zależy Ci, aby spłacać jeden kredyt zamiast kilku? Z pomocą przyjdzie Ci kredyt konsolidacyjny, który polega na połączeniu wszystkich niespłaconych zobowiązań w jedną, niższą ratę. Gdzie odnajdziesz najlepsze pożyczki konsolidacyjne? Wybierz kredyt konsolidacyjny i sprawdź nasz najnowszy ranking 2020.

Ostatnia aktualizacja: 21 Kwietnia 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Kasa Stefczyka kredyt konsolidacyjny
1 000 - 150 000 zł
Kwota
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
6,23 %
RRSO
0%
Prowizja
6 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
Santander Bank Polska - Konsolidacja "Lżejsza Rata"
1 000 - 300 000 zł
Kwota
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
8,46 %
RRSO
0%
Prowizja
7,20 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
Pożyczka gotówkowa
1 000 - 150 000 zł
Kwota
1 - 8 lat
Okres spłaty
9,65 %
RRSO
5%
Prowizja
6,99 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
Kredyt gotówkowy do 200 000 zł
1 000 - 200 000 zł
Kwota
1 - 10 lat
Okres spłaty
10,76 %
RRSO
0%
? w przypadku skorzystania z kredytu z ubezpieczeniem
Prowizja
7,20 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
Kredyt konsolidacyjny
30 000 - 200 000 zł
Kwota
1 - 10 lat
Okres spłaty
10,64 %
RRSO
0 zł
Prowizja
7,19 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «

Kredyt konsolidacyjny – poznaj ranking

Posiadanie kilku kredytów i pożyczek w jednym czasie powoduje, że często zmuszeni jesteśmy spłacać je w różnych terminach i niejednokrotnie różnym instytucjom finansowym. Nietrudno wtedy też o drobne kłopoty w życiu prywatnym i zawodowym, które utrudniają spłatę rat. Dlatego kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie o szczególnym charakterze. Łączy ze sobą nieuregulowane kredyty i pożyczki, uporządkowuje zadłużenie, a przede wszystkim – zmniejsza wysokość miesięcznego długu z tytułu opłacanych rat.

Porównując ze sobą różne oferty, nie ograniczaj się tylko do oprocentowania! Może się okazać, że kredyt konsolidacyjny z wyższym oprocentowaniem będzie tańszy od tego oprocentowanego niżej (bank za niższe oprocentowanie naliczy sobie wyższą prowizję). Dlatego w rankingu stworzonym przez porównywarkę Czerwonej-Skarbonki prezentujemy najlepsze pożyczki konsolidacyjne z uwzględnieniem najważniejszych parametrów: maksymalnej kwoty do otrzymania, okresu spłaty, RRSO, prowizji, a także oprocentowania. Zalecamy również skorzystanie z odnośnika “Sprawdź”, który przybliży szczegóły wybranej oferty oraz pozwoli na szybkie wypełnienie wniosku online.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na pozbycie się długów, to jedną z ciekawszych opcji jest kredyt konsolidacyjny. Pamiętaj jednak, że zarówno warunki, jak i wysokość pożyczonej kwoty między bankami mogą się różnić i zależą głównie od oceny zdolności kredytowej klienta.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Pożyczka konsolidacyjna jest produktem celowym, który zaciągany jest na kilka wybranych przez dłużnika zobowiązań. Jak sama nazwa wskazuje – konsoliduje, czyli łączy ze sobą niespłacone kredyty i pożyczki w jedną, tańszą ratę. Dlaczego rata kredytu konsolidacyjnego jest tańsza do uregulowania? Wysokość miesięcznej raty wraz z okresem kredytowania dopasowana jest do możliwości finansowych dłużnika. A to zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia opóźnień w spłacie, i tym samym zapobiega negatywnym wpisom do BIK czy nawet egzekucji komorniczej.

Co ciekawe, w ramach konsolidacji można połączyć nie tylko kredyty gotówkowe. W zależności od banku istnieje szansa na skonsolidowanie różnych typów zobowiązań, jak:

 • kredyty samochodowe,
 • kredyt odnawialny,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty konsumenckie na zakup towarów i usług,
 • inne kredyty konsolidacyjne.

Warto wiedzieć, że istnieje również opcja konsolidacji nie tylko zobowiązań prywatnych, ale i kredytów firmowych.

Często bywa, że bank dołącza do oferty pożyczki konsolidacyjnej dodatkowo kredyt gotówkowy, który możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Gdzie otrzymasz najlepszy kredyt konsolidacyjny? Ranking banków

Przygotowany przez nas ranking proponuje najkorzystniejsze pożyczki konsolidacyjne, które pozwalają na poprawę płynności finansowej. Jednak przed wyborem konkretnej oferty upewnij się, że wysokość miesięcznej raty nie nadwyręży Twoich możliwości finansowych.

Nasze zestawienie zostało wzbogacone o różne oferty kredytowe banków, które są w stanie zaoferować klientom najlepsze warunki – indywidualnie dopasowane do ich potrzeb.

W którym z nich warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

 • Santander Bank Polska,
 • Kasa Stefczyka,
 • Alior Bank,
 • BNP Paribas,
 • Citi Handlowy.

Każdy bank posiada własne zasady udzielania kredytu konsolidacyjnego. Niektóre z nich oferują konsolidację długów posiadanych wyłącznie u konkurencyjnych banków, inne pozwalają na konsolidację pożyczek w firmach pozabankowych, a pozostałe konsolidują zobowiązania powstałe tylko w SKOK-ach.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Proces ubiegania się o pożyczkę w formie konsolidacji przebiega bardzo podobnie, jak w przypadku innych kredytów. Kluczową rolę odgrywa w nim ocena zdolności kredytowej weryfikowana na podstawie wpisów w BIK, a także wysokość uzyskiwanych dochodów oraz rodzaj umowy o pracę.

Dodatkowo, konieczne jest okazanie umów wszystkich, nieuregulowanych zobowiązań. Banki często wymagają też wyciągu z konta bankowego. Konieczne będzie pozamykanie wszystkich aktywnych limitów na kartach kredytowych oraz limitów odnawialnych na kontach. Dlatego w momencie, gdy kwota zadłużenia jest wysoka, instytucja bankowa może zażądać zabezpieczenia w postaci hipoteki.

Zwykle banki proponują kredyt konsolidacyjny w dwóch wariantach:

 • kredyt konsolidacyjny gotówkowy na spłatę bieżących zobowiązań – głównie ratalnych,
 • kredyt konsolidacyjny hipoteczny zabezpieczony nieruchomością, którego maksymalna kwota zależna jest od wartości nieruchomości.

W ofercie banków może się odnaleźć także kredyt konsolidacyjny bez hipoteki (niezabezpieczony), którego całkowity koszt jest nieco droższy od kredytu zabezpieczonego hipoteką.

Do oceny historii kredytowej kredytobiorcy, bank bierze pod uwagę nie tylko wpisy w Biurze Informacji Kredytowej. Czasem zagląda do KRD (Krajowy Rejestr Długów), a także do BIG InfoMonitor. Jeśli masz wątpliwości, co do swojej sytuacji finansowej zawsze możesz wygenerować raport dotyczący Twojej historii kredytowej.

Najlepsze pożyczki konsolidacyjne – dla kogo są przeznaczone?

W swoim zadaniu, kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób borykających się z zadłużeniem. Musisz wziąć jednak pod uwagę to, że bank nie zawsze udzieli pozytywnej decyzji, co do konsolidacji długów. Powód jest bardzo prosty. Instytucje bankowe zobowiązane są przed KNF do redukcji ryzyka kredytowego, jakie ponoszą w związku z udzielaniem kredytów.

Dlatego, jeśli jesteś zadłużony, nie wykazujesz dochodów na odpowiednim poziomie i nie masz stałej pracy, to kredyt dla zadłużonych jest nieosiągalny. Banki w obawie przed niewypłacalnością klienta, zwyczajnie odmówią wsparcia finansowego.

Jeśli interesuje Cię kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem, skieruj swoją uwagę nie tyle do banków, co do firm pożyczkowych posiadających w ofercie pozabankowe kredyty konsolidacyjne.

Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja zobowiązań tak, jak każdy inny produkt bankowy wiąże się z określonymi kosztami, które warto znać jeszcze przed samym podpisaniem umowy. Jakie elementy składają się na pożyczkę konsolidacyjną?

 • Całkowity koszt kredytu. To jeden z najważniejszych parametrów, który określa wszystkie koszty, jakie związane są z zaciągnięciem zobowiązania: odsetki, prowizja, opłaty za usługi dodatkowe. Dlatego całkowity koszt kredytu powinien być jak najniższy. Choć pamiętaj, że jego suma będzie większa od sumy wcześniejszych zobowiązań (z dłuższym okresem spłaty idzie też wyższy całkowity koszt kredytu).
 • Ubezpieczenie, które w niektórych bankach może być obowiązkowe. Dlatego, jeśli instytucja zaproponuje kredyt z ubezpieczeniem lub bez niego sprawdź koszty, wysokość składki oraz to, czy decydując się na polisę, otrzymasz kredyt na lepszych warunkach.
 • RRSO. Określa wszystkie niezbędne opłaty, jak: prowizję, opłatę przygotowawczą czy ubezpieczenie. Kieruj się zasadą: im niższe RRSO, tym korzystniejszy kredyt!
 • Prowizja. Często banki pobierają prowizję za udzielenie kredytu.
 • Zabezpieczenie kredytu, którym może być, np. hipoteka.
 • Rata kredytu konsolidacyjnego, a dokładnie jej wysokość.
 • Ewentualne opłaty związane z opóźnieniami w spłacie.

Przed wnioskowaniem o kredyt konsolidacyjny zobacz, jakich dokumentów wymaga bank. Przykładowo, niektóre z nich akceptują tylko zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę, zaś inne tylko zaświadczenia wystawione na swoim druku. Zwróć również uwagę na czas, w jakim zostanie rozpatrzony wniosek o kredyt wraz z decyzją o jego przyznaniu.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – czy jest możliwe?

Kredyt na spłatę zaległych zobowiązań skierowany jest do osób mających dość duże problemy z terminowym uregulowaniem aktywnych kredytów i pożyczek. Warunkiem otrzymania pomocy od banku jest jednak stosunkowo wysoka zdolność kredytowa. Oznacza ona, zdolność klienta do spłaty całego kapitału kredytu wraz z odsetkami i innymi opłatami w terminie wyznaczonym w harmonogramie spłat.

Co bardzo ważne, przy ocenie zdolności kredytowej bank zwraca uwagę na dochody, ale z pominięciem kosztów aktualnie spłacanych zobowiązań, które będą podlegać konsolidacji. Dlatego, jeśli obecnie nie stać Cię na kolejny kredyt gotówkowy, to w przypadku kredytu konsolidacyjnego masz szansę na jego otrzymanie1.

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy oferowany na podstawie Prawa bankowego wyłącznie przez instytucje bankowe!

Najlepsze pożyczki konsolidacyjne online – szybka konsolidacja pozabankowa

Równie wygodnym rozwiązaniem dla konsumentów, których przytłacza konieczność spłaty zobowiązań w różnych terminach jest szybka i wygodna pożyczka konsolidacyjna w firmie pozabankowej. Jest to szczególnie ciekawa opcja w momencie, gdy utraciłeś zdolność kredytową i jednocześnie zależy Ci na czasie.

Niestety, banki nie mają praktycznie żadnych ofert dla zadłużonych. Dlatego pozabankowa pożyczka konsolidacyjna często jest jedynym wyjściem, które gwarantuje spłatę rat na czas i stopniowe wychodzenie z zadłużenia – nawet w sytuacji, gdy masz negatywny BIK, niską zdolność kredytową czy jej brak.

Lista dokumentów wymaganych przez firmy pożyczkowe nie jest długa. Zazwyczaj należy wskazać źródło dochodu (honoruje w tym również alimenty, stypendia, rentę, świadczenia socjalne oraz z zyski z najmu). Jednak ze względu na wyższe ryzyko niespłacalności pożyczkobiorcy, pozabankowa pożyczka konsolidacyjna jest zdecydowanie droższa niż kredyt konsolidacyjny w banku.

Kredyt konsolidacyjny – ranking Czerwonej-Skarbonki!

Gdzie najłatwiej skonsolidować zobowiązania? Jeśli brakuje Ci pieniędzy na bieżące wydatki, zwróć się o pomoc do banków uwzględnionych w naszym rankingu. Wszystkie propozycje są w 100% wiarygodne, dzięki czemu z łatwością zobaczysz, która instytucja posiada aktualnie najlepsze warunki. I co najważniejsze – wniosek kredytowy złożysz przez internet, bez konieczności wizyty w stacjonarnej placówce banku.

Dokładnie przeanalizuj nasze propozycje i nie kieruj się wyłącznie oprocentowaniem czy niską ratą. Decydując się na dłuższy okres kredytowania, miesięcznie płacisz mniej – ale całkowity koszt kredytu jest zdecydowanie większy.

Ranking kredytów konsolidacyjnych dostępnych na Czerwonej-Skarbonce ma Ci pomóc odnaleźć najciekawsze oferty. Pamiętaj tylko, że uzależnione są one od indywidualnej oceny Twojej zdolności kredytowej. Nie możemy więc zagwarantować, że otrzymasz kredyt na warunkach widocznych w zestawieniu.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja tyczy się określonej grupy klientów z aktywnymi zobowiązaniami. Oto główne powody, dla których warto skorzystać z tego typu finansowania.

 • Połączenie kilku zobowiązań w jedno, zaciągniętych nierzadko w różnych instytucjach finansowych,
 • Wydłużenie okresu spłaty kredytu,
 • Niższa wysokość miesięcznej raty w stosunku do sumy rat niespłaconych kredytów i pożyczek,
 • Przeniesienie kredytu do innego banku to szansa na wynegocjowanie znacznie lepszych warunków umowy kredytowej,
 • Możliwość sięgnięcia po dodatkowe środki, które przeznaczysz na dowolny cel,
 • Rozwiązanie nie tylko dla osób prywatnych, ale i dla firm. Na rynku dostępne są także oferty kredytów konsolidacyjnych dla przedsiębiorców,
 • Ucieczka przed spiralą zadłużenia.

To, co jest zaletą, może być i wadą. Wydłużenie okresu spłaty obniży comiesięczną ratę oraz poprawi płynność finansową. Jednak finalnie podniesie też całkowity koszt kredytu.

Najlepsza pożyczka konsolidacyjna – czy warto brać?

Decyzja o ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny powinna być indywidualną i dokładnie przemyślaną kwestią. Szczególnie osoby mające dużo rachunków na głowie, nieradzące sobie najlepiej z dotychczasową spłatą rat, powinny rozważyć konsolidację zobowiązań.

Aby nie przepłacić, szczegółowo przyjrzyj się dostępnym ofertom na rynku. Są one widoczne w ofertach większości banków, jednak tylko nieliczne z nich posiadają atrakcyjne warunki umowy. Porównaj je ze sobą i wybierz tę propozycję, która najbardziej Ci odpowiada. A w razie problemów skorzystaj z pomocy doradcy bankowego.

Porównywarka Czerwona-Skarbonka prezentuje ranking kredytów konsolidacyjnych online. Po wypełnieniu formularza, pracownik banku oddzwoni, abyś mógł wypełnić resztę niezbędnych formalności.

Źródło:

1. Raport „Dlaczego Polacy się zadłużają?” KRD, listopad 2018 r.