PragmaGO faktoring – opinie i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Wartość faktury
100 %
Czas wypłaty
do 60 minut
Okres spłaty
3 - 24 miesięcy
Wiek firmy
12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 100 000 zł
Limit finansowania
100-100000
Opłaty i prowizje
od 0,05%
? za każdy dzień finansowania *cena uzależniona od oceny kondycji kredytowej klienta
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Kwota
50 000 - 15 mln zł
? Do 150 000 zł bez weksla
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

3.8/5

Siedziba firmy

PragmaGO S.A.
Brynowska 72
40-584 Katowice

Dane firmy

KRS: 0000267847
NIP: 634 24 27 710
REGON: 277573126

Finansowanie bieżącej działalności to jedna z najpopularniejszych usług, z których korzystają nie tylko niewielkie i średniej wielkości przedsiębiorstwa, ale i duże korporacje. Jednym z najpopularniejszych dostawców sprawdzonego i bezpiecznego faktoringu jest katowickie PragmaGo, którego usługom przyglądamy się dzisiaj z bliska. Sprawdzamy wszystko, co warto na ich temat wiedzieć.

Poza rozwiązaniami ułatwiającymi bieżące prowadzenie swojego biznesu pod kątem dysponowania finansami, dedykowane usługi oferowane przez banki to nie wszystko, z czego mogą skorzystać przedsiębiorstwa i firmy. Dużą popularność zyskują w ostatnich latach także firmy faktoringowe, które opierają swoje usługi na oferowaniu kompleksowego wsparcia pod kątem relacji z kontrahentami. Niezależnie od sytuacji każdej ze stron, takie platformy jak PragmaGO zapewniają płynność finansową – co ma znaczenie szczególnie w dzisiejszych, niestabilnych czasach.

PragmaGO faktoring – podstawowe informacje

Historia opisywanej dziś platformy rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90. w Katowicach, kiedy to założona została Grupa Finansowa Premium. Po 11 latach działalności, spółka wkroczyła na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w 2007 roku. W międzyczasie, w roku 2002, powstał protoplasta recenzowanej dziś firmy – Pragma Inkaso Sp. z o.o., którego drogi z Grupą Finansową Premium skrzyżowały się w 2011 roku. Wtedy ta druga została wykupiona, a jej nazwę zmieniono na Pragma Faktoring.

Niespełna dwa lata po dużym sukcesie finansowym, czyli przekroczeniu progu 500 milionów złotych obrotów rocznie w 2015 roku, Pragma Faktoring w kolejnym roku zdecydowała się utworzyć nową internetową platformę do faktoringu dla firm. Tak w 2017 roku powstała PragmaGO, umożliwiająca korzystanie z usług finansowania bieżącej działalności firm z dowolnego miejsca w Polsce dla działalności różnej wielkości. Cieszy się ona systematycznym wzrostem liczby obsługiwanych klientów, także tych wysokiej rangi.

Jednym z ważniejszych osiągnięć, jakimi może poszczycić się PragmaGo w obszarze swojej działalności, jest zawarcie umowy o współpracę z gigantem polskiej sprzedaży internetowej – grupą Allegro. W ten sposób katowicka firma jest wyłącznym dostawcą usług faktoringowych dla transakcji, przez co sprzedający za pośrednictwem Allegro błyskawicznie otrzymują płatność za towar. Dzieje się tak dzięki wzorowo działającej obsłudze transakcji przez PragmaGo.

PragmaGO faktoring opinie

Usługi finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw nie bez powodu cieszą się systematycznie rosnącą popularnością. Wielu przedsiębiorców uznaje to za sprawny, wygodny i przede wszystkim godny polecenia sposób dla zapewnienia bezbłędnej płynności finansowej przedsiębiorstw, przez co usługi te cieszą się tak dużą popularnością i często poszerzają krąg działania poprzez osobiste polecenia.

Jakie opinie zbiera firma faktoringowa PragmaGO? Klienci cenią ją przede wszystkim za bardzo obszerny zakres usług wspierających przedsiębiorców, poczynając od finansowania faktur, poprzez faktoring online, aż po finansowanie zakupów. Nie bez znaczenia jest też bardzo obszerny limit do otrzymania na fakturze, a także gwarancja otrzymanej spersonalizowanych usług dostosowanych do indywidualnych preferencji. PragmaGO bez wątpienia wszystkimi możliwymi sposobami dzielnie zabiega o serce klientów w bardzo konkurencyjnej branży faktoringowej!

PragmaGO -strona

PragmaGO faktoring – na czym polegają te usługi?

Zasady, na których oparto działanie platformy PragmaGO, nie odbiegają w żadnym stopniu od ogólnych zasad funkcjonowania faktoringu dla firm. Przedsiębiorstwo, które wystawia fakturę swojemu kontrahentowi za wykonanie określonej usługi, porozumiewa się z nim, że za wykonaną usługę otrzyma środki do końca wyznaczonego terminu. Firma nie musi się jednak martwić, czy otrzyma pieniądze na czas – jeżeli w danym miesiącu szczególnie ważne jest dla niej zachowanie odpowiedniej płynności finansowej, faktoring zapewnia błyskawiczny dostęp do pieniędzy.

Po otrzymaniu finansowania od firmy faktoringowej, kontrahent zostaje zobowiązany do opłacenia należności już nie przedsiębiorcy, a udzielającemu wsparcia faktorowi. W podobny sposób firma faktoringowa może pomóc otrzymać na czas środki drugiej stronie w relacjach przedsiębiorca – kontrahent, gdzie to firma chce coś nabyć. W przypadku pilnych zakupów, zleceniobiorca otrzyma pieniądze od faktora błyskawicznie, a firma będzie zobowiązana do zwrócenia otrzymanych środków faktorowi w wyznaczonym w umowie terminie.

W obu przypadkach, korzystanie z usług firm faktoringowych porównać można zatem do specyficznej odmiany pożyczki pozabankowej, która pomaga zachować płynność finansową.

Sprawdź także firmy:

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Schemat, jaki towarzyszy korzystaniu z usług PragmaGO, jest niebywale prosty. Przedstawienie go można sprowadzić do zaledwie kilku niezbędnych kroków, które przedstawiamy na przykładzie usługi faktoring online – czyli wnioskowania o limit fakturowy internetowo bez potrzeby wychodzenia z domu.

 1. Wejdź na stronę pragmago.pl i wybierz zakładkę usługi, z jakiej chcesz skorzystać.
 2. Za pomocą kalkulatora znajdującego się na stronie głównej wybierz walutę limitu, jaki chcesz uzyskać, a następnie jego wysokość.
 3. Zanim przejdziesz do kolejnego kroku, sprawdź, ile będzie Cię kosztować wybranie limitu na określoną wartość. Gdy jest to jasne – kliknij czerwony przycisk „weź faktoring” i skieruj się do wypełnienia internetowego formularza.
 4. W pierwszym kroku wskaż dane swojej firmy, takie jak numer NIP, adres poczty e-mail, numer telefonu, a także imię i nazwisko.
 5. W kolejnym etapie podaj dokładne wartości limitu faktoringowego i czasu spłaty.
 6. Teraz pora wskazać pełną listę odbiorców.
 7. Po podsumowaniu, złóż wniosek internetowo i czekaj na wiadomość zwrotną ze strony PragmaGO!

Jakie bazy weryfikuje PragmaGO faktoring?

W pliku z polityką prywatności PragmaGo możemy przeczytać, że weryfikacja zdolności kredytowej to jeden z niezbędnych etapów towarzyszący korzystaniu z usług tej firmy. Przedstawiciel przedsiębiorstwa, firmy lub korporacji będzie musiał zgodzić się na przeprowadzenie oceny ryzyka związanego z udzieleniem wsparcia podmiotowi, sprawdzając informacje o m.in. stanie spłaty zobowiązań i ewentualnym zadłużeniu.

W celu oceny ryzyka kredytowego, PragmaGO pobierze raport z Biura Informacji Kredytowej.

PragmaGO faktoring – limit faktoringowy

Dla odmiany, zamiast faktoringu online sprawdźmy teraz szczegóły usługi „finansowanie faktur” i przyjrzyjmy się, w jak elastyczny sposób parametry tej oferty mogą zostać dopasowane do usług konsumenta.

 • Kwota brutto na fakturze.
  W przypadku wartości kwoty na fakturze, PragmaGO klientom korzystającym z usługi „faktoring online” oferuje imponująco elastyczny zakres wartości. Minimalnie może on wynieść 50 000 złotych, z kolei maksymalnie – nawet 1 000 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Minimalna wartość terminu płatności może wynieść już 8 dni, z kolei maksymalnie może to być nawet 120 dni, czyli ok. 4 miesiące kalendarzowe.

Czy PragmaGO oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Choć na swojej stronie internetowej w sekcji poradników i informacji wyjaśniających tajniki działania faktoringu PragmaGO przedstawia czytelną definicję faktoringu cichego i odwrotnego, to jednak nie znaleźliśmy informacji, aby ona sama oferowała pierwszą z usług. Drugą z nich – jak najbardziej. Tak czy siak – warto przypomnieć, na czym one polegają.

 • Faktoring cichy.
  Usługa ta polega na udzieleniu finansowania przedsiębiorstwu bez konieczności angażowania w ten proces kontrahenta, przez co nie dowiaduje się on o korzystaniu ze wsparcia przez firmę, a jednocześnie otrzymuje na czas określone w fakturze środki.
 • Faktoring odwrotny.
  Faktoring odwrotny to z kolei usługa, która opiera się na udzieleniu finansowania przedsiębiorcy w celu opłacenia zakupów, umożliwiając mu realizację niezbędnych wydatków bez popadania w długi i zaległości finansowe.

Faktoring w PragmaGO – przykładowe parametry limitu i opłaty

Przyglądając się informacjom wskazanym przez interaktywny kalkulator limitu faktoringowego, który dostępny jest na stronie internetowej PragmaGO, sprawdźmy, ile wynoszą parametry przykładowego limitu. Dotyczą one rzecz jasna oferty faktoringu online, czyli wsparcia finansowego, o którem można się w całości ubiegać online.

 • Kwota limitu: 150 000 zł.
 • Koszt limitu: 1800 złotych.
 • Oferta dla przedsiębiorców rozliczających 19% podatek liniowy + VAT.

PragmaGO faktoring – czym się wyróżnia?

Przedstawiona dziś firma faktoringowa to jeden z najpopularniejszych graczy w tej branży w Polsce, który na tle konkurencji wyróżnia się na kilka ciekawych sposobów. Dzięki doświadczeniu sięgającym ponad 20 lat, za PragmaGO stają specjaliści o dużym doświadczeniu i dobrym rozeznaniu rynku, które wykorzystują na niżej przedstawione, godne odnotowania ciekawe sposoby.

 • Usługi PragmyGO dostępne są przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, zarówno w złotówkach, jak i euro.
 • Choć platforma do działalności faktoringowej powstała dopiero w 2017 roku, to już rok później przychody z takiej formy usług zdominowały obroty Pragmy.
 • W 2018 roku liczba obsłużonych klientów przez PragmaGO wyniosła 845, za to już rok później niemal podwoiła się do 1625 podmiotów.
 • Do 2020 roku liczba obsługiwanych podmiotów przez PragmaGO urosła do 5000.
 • PragmaGO stawia na obsługę swoich klientów i partnerów za pośrednictwem indywidualnych opiekunów, którzy mają w ten sposób zapewnić jak najbardziej spersonalizowaną obsługę.
 • Od 2022 roku, firma oferuje także uproszczony sposób zawierania umów dzięki nawiązanej współpracy z firmą Autenti – oferującą podpisy kwalifikowane.
 • W 2020 roku PragmaGO przejęła dużą i popularną polską platformę faktoringową Brutto.pl.
 • Wśród klientów PragmaGo znalazło się nie tylko Allegro, ale takie dobrze znane marki, jak Vox, Manta, DB Schenker czy ZFD.
 • Od 2013 roku Pragma posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego na zarządzanie wierzytelnościami funduszy sekurytyzacyjnych.
 • PragmaGO notowana jest także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • W razie potrzeby nawiązania kontaktu, PragmaGO deklaruje, że oddzwoni do zainteresowanego klienta już po 28 sekundach.
PragmaGO usługi i oferta

PragmaGO – nasza opinia

PragmaGO budzi respekt nie tylko imponująco obszerną historią swojej działalności, która sięga jeszcze końcówki lat 90. ubiegłego wieku, ale i licznymi sukcesami na czele ze stale pomnażaną bazą obsługiwanych klientów oraz trafnie zweryfikowanym przez rynek obraniem za główny kanał działalności swojej strony internetowej.

Istotnie, jest ona wyjątkowo przejrzysta oraz pozwala w czytelny sposób zapoznać się z wszystkimi informacjami na temat oferty.

Wrażenie pozostaje pozytywne również po złożeniu wniosku o otrzymanie środków, który można w wygodny sposób wypełnić bez konieczności błądzenia wzrokiem przez niezliczone i chaotycznie rozmieszczone pola do wypełnienia – jak to bywa u konkurencji. Całokształt prezentuje się wyjątkowo korzystnie, będąc atrakcyjną alternatywą dla usług finansowania działalności oferowanych np. przez klasyczne banki.

Dane kontaktowe dla klientów

 • Infolinia: 801 020 130
 • Fax: +48 32 44 20 240
 • E-mail: biuro@pragmago.pl

Informacje na temat spółki

PragmaGo

PragmaGO SA

Rodzaj: Firma faktoringowa
Numer REGON: 277573126
Numer NIP:
6342427710
Numer KRS: 0000267847
Data rejestracji KRS: 17 listopada 2006
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-16:00

Adres firmy

ul. Brynowska 72, 40-584 Katowice

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 24 listopada 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (27 votes)
Komentarze (15)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  KK

  10.03.2022, 14:23

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowanie nie polecam !!!! Decyzję lub limit masz fakt bez weryfikacji aby tylko skorzystać , jak już skorzystasz to się zaczyna : Co tydzień 5x przypomnienia o płatnościach , generowane FV bez twojego wglądu i koszty gdy nawet nie opłacisz w terminie 1 dzień – przy przelewie terminowym z twojego konta te pieniądze i tak są księgowane w systemie PragmaGo po 3 dniach od wpływu i masz po terminie !!! Potem generowane są FV kosztowe lub noty i już przepadłeś !!! To piramida finasowa która chce z ciebie wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy i wszystko zgodnie z regulaminem . Nie polecam to oszustwo i mam nadzieję że ktoś w końcu tą firmą się zajmie . Tak napisał ktoś z allegrowiczów – nie Polecam : Allegro biznes proponuję wspolprace z tą instytucją i po podpisaniu umowy z limitem 10 tyś, zrobieniu zakupów, uregulowaniu zobowiązań o tak firma robi sobie rescoring. Nagle okazuje się że limit zostaje wyzerowany, umowa przestaje obowiązywać i współpraca po 3 miesiącach wygasa. Współpraca na zasadzie, może sfinansujemy, może nie to trochę słabe.
  Albo podpisuje umowę, mam limit i działamy wspólnie razem z allegro albo bawimy się w ciuciubabke….

 • M
  M

  Mike

  15.09.2021, 07:49

  Wyróżniający się komentarz

  Finansowanie faktur jest ale na kuriozalnych prowizjach i jeszcze potem naliczają sobie dodatkowe koszty i faktury ,a dodatkowo każą sobie sami pisać do kontrahentów o spłatę. Żałosne

  Nie polecam

  • K
   K

   Krystian

   26.10.2021, 18:51

   Wyróżniający się komentarz

   finansuje faktury w pragmaGo. bardzo szybko i sprawnie działa u nich faktoring

 • M
  M

  Maciej

  11.08.2021, 09:11

  Wyróżniający się komentarz

  Nieprofesjonalne działanie. Umowa podpisana a na uruchomieniu środków jest negat. Kuriozalne jest to że wcześniej kontrahent został sfinasowany. Totalny brak profesjonalizmu!

 • P
  P

  Paulina

  23.11.2023, 09:18

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam współpracy z tą firmą. To są złodzieje. Wystawiają horendalnie wysokie faktury za usługę faktoringową. Żerują na klientach, ciągle wystawiając jakieś faktury za opłaty, ukryte, napisane małym druczkiem w regulaminie. Nie można się z nimi ani dogadać, ani od nich uwolnić. Omijać szerokim łukiem.

 • n
  n

  nie zadowolony klient

  16.10.2023, 14:06

  Wyróżniający się komentarz

  Nie mogę polecić tej firmy. Mimo że nie skorzystałem z ich usług faktoringowych, zdecydowałem się na konkurencję z uwagi na szybszą i tańszą ofertę. Po poinformowaniu ich pracownika infolinii o mojej decyzji, zaskakująco otrzymałem faktury i wezwania do zapłaty na kwotę 1 303,94 zł. Takie działanie wydaje mi się bardziej próbą wyłudzenia niż uczciwą umową handlową. Zachowajcie ostrożność.

 • M
  M

  Mateusz

  23.02.2023, 00:20

  Wyróżniający się komentarz

  Firma PragmaGo jest firmą nastawioną na duże zyski w segmencie MŚP wynikające z niewiedzy i zapracowania przedsiębiorców. Tak to działa, Ty przedsiębiorco pracujesz jaki dzika świnia, niedosypiasz, zaniedbujesz rodzinę, psa i zapewne nie miałeś czasu doczytać długiej i na pozór zawiłej umowy. Czytaj umowę, nie zgadzaj się na dodatkowe koszty, niech idą do sądu (tak zablokują Ci KRD) Ty złożysz sprzeciw i wygrasz. Tylko kto tak robi? Bo w praktyce… Pani lub miły Pan poważnym głosem zagrozi Ci KRD… albo windykator terenowy Wiktorek przyjedzie swoim nowym passatem… a Ty potulnie podpiszesz ugodę… z kolejnymi kosztami. Niekończąca się opowieść. Skąd takie super wyniki PragmaGo S.A.? Skąd dokapitalizowanie przez właściciela? Dojna krowa żerująca na ludziach. Zwykła lichwa, nie polecam żadnemu poważnemu przedsiębiorcy, tym bardziej jeżeli masz problemy finansowe! Ten z grubszym portfelem spłaci limit, wypowie umowę, po kilku latach wygra w sądzie i otrzyma pełen zwrot. Jeżeli Ty przeglądasz ofertę PragmaGo bo masz problemy z płynnością a bank nie chce Ci udzielić pożyczki takiej jak chcesz to nie rozpoczynaj współpracy z tym pseudo finansowaniem MŚP. To bardzo zły pomysł.Tak! To bardzo zły pomysł. Pokaż ten komentarz żonie, mężowi, przyjaciółce, przyjacielowi, poczytaj trochę głębiej w sieci…

  Masz opinie od osoby na wysokim stanowisku w praktyce pozbywającej się ze spółki tego czegoś :)

 • J
  J

  Józef

  07.12.2022, 09:29

  Wyróżniający się komentarz

  Wszystkie dobre opinie są pisane przez pracowników tej firmy, ta firma to jeden wielki przekręt…

 • T
  T

  Tomasz

  03.11.2022, 06:55

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowanie nie polecam. Jest to firma z bardzo nieludzkim podejściem do Klienta. Spóźnisz się z ratą naliczają horrendalne opłaty zupełnie nie adekwatne do kwoty kredytu, rozwiązują umowę i nadal naliczają koszty. Pierwszy raz spotkałem się z takim absurdem…jak jakaś parabankowa firma dająca chwilówki. Uważajcie. Zdecydowanie polecam NFG.

 • M
  M

  Michał

  18.11.2021, 14:23

  Wyróżniający się komentarz

  polecam

 • M
  M

  Marcin

  24.10.2021, 17:39

  Wyróżniający się komentarz

  polecam. szybko, sprawnie

  • K
   K

   Krystian

   26.10.2021, 19:00

   Wyróżniający się komentarz

   decyzję i umowę dostałem bardzo szybko. pieniądze również otrzymałem bardzo szybko. pomocna kadra. polecam

  • K
   K

   Konrad

   28.10.2021, 10:59

   Wyróżniający się komentarz

   Zdecydowanie nie polecam!
   Allegro biznes proponuję wspolprace z tą instytucją i po podpisaniu umowy z limitem 10 tyś, zrobieniu zakupów, uregulowaniu zobowiązań o tak firma robi sobie rescoring. Nagle okazuje się że limit zostaje wyzerowany, umowa przestaje obowiązywać i współpraca po 3 miesiącach wygasa. Współpraca na zasadzie, może sfinansujemy, może nie to trochę słabe.
   Albo podpisuje umowę, mam limit i działamy wspólnie razem z allegro albo bawimy się w ciuciubabke….

  • I
   I

   Iga

   07.01.2022, 09:47

   Wyróżniający się komentarz

   Zdecydowanie nie polecam, co z tego, że limit się dostaje jak wszytskich kontrahentów odrzucają, najgorsze tłumaczenie, bo danych kontaktowych firmy nie ma w sieci, albo, że kontrahent istnieje, za krótko na rynku, po prostu, żałosne nie polecam!!!!

  • P
   P

   Patryk

   05.08.2022, 11:19

   Wyróżniający się komentarz

   spóźnisz się z opłatą już naliczają astronomiczne odsetki, nie zapłacisz w terminie rozwiaza umowę i nalicza 18% oplaty windykacyjnej. Firma generuje zyski ale jak ma nie generowac skoro odsetki i prowizje są jak w prowidencie? Po spłaceniu wszystkich umów dalej jakieś noty odsetkowe przysyłają, przecież to jest zwykla kradzież! Wejdę z nimi na drogę sądową bo innej opcji nie ma.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
PragmaGo Raty dla Firm
Złóż wniosek