Habza Finanse – opinie i recenzja

Na rynku finansowania online grają nie tylko banki oraz firmy pożyczkowe. W sieci dobrze radzą sobie również różnego typu pośrednicy, którzy łączą klientów z instytucjami finansowymi. Jednym z nich jest Habza Finanse. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z usług tej firmy.

Klienci poszukujący kredytu czy pożyczki mogą często czuć się odrobinę zagubieni z powodu dziesiątek ofert, które są do znalezienia w sieci. Aby ułatwić im wybór, powstają porównywarki finansowe oraz pośrednicy kredytowi, oraz pożyczkowi. Klient nie musi sam przegryzać się przez kolejne oferty, bowiem krok po kroku przez cały proces prowadzi go wyspecjalizowany doradca.

Tym właśnie zajmuje się Habza Finanse, doświadczony pośrednik kredytowy z siedzibą w Warszawie oraz dwoma biurami terenowymi w Bydgoszczy oraz Zwoleniu. Ta firma swoim klientom pomaga jednak zwykle w formie online lub telefonicznie. Tylko ostateczne podpisanie umowy odbywa się fizycznie w wybranym banku czy u pożyczkodawcy.

Habza Finanse prowadzi także drugi portal o podobnej tematyce. Jest to: https://splatapozyczek.pl/

Jak działa Habza Finanse?

Jak już wspominaliśmy – Habza Finanse jest pośrednikiem kredytowym, a nie firmą pożyczkową. Znaczy to tyle, że nie udziela kredytów z własnych środków, lecz łączy klientów z instytucjami, które się tym zajmują.

Skorzystanie z usług Habza Finanse odbywa się poprzez wypełnienie stosowanego wniosku, w którym należy wybrać typ poszukiwanego finansowania oraz określić swoją sytuację materialną. Według zapewnień tej firmy – konsultant odezwie się do nas w ciągu 24 godzin mailowo lub telefonicznie.

Podczas takiego kontaktu zostanie przedstawiona oferta różnych banków czy firm pożyczkowych. Gdy klient zdecyduje się na którąś z nich i prawidłowo przejdzie ocenę zdolności kredytowej, doradca firmy Habza umawia go na podpisanie umowy z pracownikiem banku lub określonego pożyczkodawcy. Jeśli współpraca dojdzie do skutku, Habza pobiera od klienta określoną prowizję za swoje usługi.

Według informacji zamieszczonych na stronie Habza Finanse, ten pośrednik wykazuje się aż 91% skutecznością. Znaczy to tyle, że 9 na 10 złożonych wniosków kończy się udzieleniem finansowania. Ta statystyka wydaje się bardzo wysoka, zważywszy na to, że Habza reklamuje swoje usługi jako pomoc dla zadłużonych, a współpracuje głównie z bankami.

Oferta pośrednika

Oferta Habza Finanse skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm. W portfolio tego przedsiębiorstwa – na pierwszy rzut oka – dominują różnego rodzaju formy pomocy dla osób z kłopotami finansowymi. Mowa o takich produktach jak kredyt konsolidacyjny czy kredyt dla zadłużonych.

Jednak ten pośrednik ma do zaoferowania o wiele więcej. W jego ofercie znajdziemy takie produkty, jak:

 • kredyt gotówkowy na dowolny cel,
 • kredyt refinansowy,
 • pożyczka hipoteczna,
 • kredyt na umowę zlecenie.

Czy finansowanie dla poszczególnych grup zawodowych. Np.

Wysokość kredytu czy pożyczki oraz ich długość spłaty mogą być bardzo różne. Kwoty wahają się od 1000 złotych do nawet 350 000 zł. Długość spłaty zaś od 3 do 144 miesięcy, czyli aż do 12 lat.

habza finanse strona
habza.com.pl/

Jakie są wymagania?

W przypadku pośredników trudno jednoznacznie określić, jakie są wymagania wobec kredytobiorców, ponieważ wszystko zależy od banku, z którym nawiążemy ostateczną współpracę.

Habza Finanse jednak na stronie internetowej streszcza wymagania wobec kredyto- i pożyczkobiorców. Są to:

 • Ważny dowód osobisty,
 • Zaświadczenie o wysokości dochodów.
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu, np. kopia umowy o pracę.
 • W przypadku konsolidacji – należy przygotować umowy kredytowe/pożyczkowe, które chce się skonsolidować oraz potwierdzenie spłaty ostatniej raty.1

Biorąc pod uwagę rynkowe standardy, klient na pewno będzie musiał spełnić jeszcze kilka warunków. Są to:

 • Pełnoletniość, choć niektóre oferty skierowane są dla osób powyżej 21. roku życia.
 • Posiadanie konta osobistego.
 • Pełna zdolność do czynności prawnych.

Jakie bazy sprawdza Habza?

Habza na swojej stronie nie wymienia wszystkich baz, w których będzie sprawdzany klient pod kątem ewentualnego zadłużenia czy słabej historii kredytowej. Mowa jest jednak o tym, że wniosek może zostać wysłany wstępnie do BIG czy KRD.

Przed podpisaniem umowy z bankiem czy firmą pożyczkową klient może zostać sprawdzony raz jeszcze. Szczególnie w przypadku banków badanie historii kredytowej jest mocno restrykcyjne. Klient, który podejmie się współpracy z Habza Finanse, może więc zostać sprawdzony w takich bazach jak:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • ERIF.
 • CRIF.

Ile to kosztuje? Prowizja i opłaty

Koszty pożyczek oraz kredytów nie są ustalane przez Habza Finanse, tylko przez instytucje finansowe, z którymi ta firma współpracuje. Mogą być to więc tańsze kredyty gotówkowe z RRSO w okolicach 9% lub droższe pożyczki od firm pozabankowych.

Opłata, na którą ma jednak wpływ Habza Finanse, to prowizja, która może wynieść maksymalnie 20%. Wysokość prowizji zależy od sytuacji kredytobiorcy. Opłata jest pobierana tylko w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku i udzielenia finansowania.

Jeśli ten pośrednik naliczy maksymalną prowizję w wysokości 20%, to bardzo mocno wzrośnie koszt np. konsolidacji chwilówek. Oczywiście osoby zadłużone czasem nie mają na rynku zbyt dużego wyboru, lecz należy wziąć pod uwagę wysokość prowizji, przeglądając interesujące nas oferty.

Opinie dotychczasowych klientów

Habza Finanse spotyka się z bardzo różnymi opiniami. Z jednej strony ta platforma pośrednictwa jest chwalona za sprawne, szybkie i profesjonalne działanie. Klienci podkreślają miły kontakt z poszczególnymi doradcami.

Z drugiej strony osoby zadłużone są rozczarowane tym, że zdolność oraz historia kredytowa są jednak dość mocno sprawdzane i prawie niemożliwe jest otrzymanie finansowania w podbramkowej sytuacji. Z negatywnymi komentarzami spotyka się także wysokość prowizji, proponowanej przez Habza Finanse.

Habza Finanse – czy warto?

Ten pośrednik finansowy sprawia dobre wrażenie pod względem szerokiego portfolio oraz zespołu zatrudnionych specjalistów. Każdy z doradców jest wyszczególniony na stronie internetowej (razem ze zdjęciem) oraz zajmuje się określoną działką kredytową – np. kredyty konsolidacyjne.

Taki podział obowiązków oraz wiele proponowanych produktów finansowych to przepis na możliwość dopasowania skrojonego rozwiązania do aktualnych potrzeb klientów.

Zastanawiająca jest z kolei kwestia przyznawania kredytów i pożyczek osobom zadłużonym, do których skierowana jest spora część oferty Habza Finanse. Ten pośrednik współpracuje głównie z bankami, które nie zgodzą się przecież na udzielenie finansowania osobom ze złą historią kredytową z powodu restrykcyjnego prawa bankowego. Te wątpliwości potwierdzają komentarze niektórych byłych klientów Habza Finanse.

Mimo wszystko, w razie poszukiwania odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego czy gotówkowego, można przyjrzeć się ofercie omawianego dzisiaj pośrednika.

-> Polecamy też: Opinie o firmie Bookfinanse.

Dane firmy

Habza Finanse®️

ul. Grójecka 1/3 02-019 Warszawa

Tel.: 22 428 48 02
Email: kredyt@habza.com.pl
Fax: 22 380 35 24

Godziny otwarcia:
Pn – Pt: 9:00 – 19:00
Sb: 10:00 – 15:00

Infolinia: 8:30-21:30

Źródła:

1. habza.com.pl/najczesciej-zadawane-pytania/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (75 votes)
Komentarze (12)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Agnieszka

  28.06.2023, 15:26

  Wyróżniający się komentarz

  Nie zgłaszacie się tam!!!Banda oszustów. Zostawiają ludzi z jeszcze większym długiem i każą sobie za to płacić nie małe pieniądze. Jeszcze straszą sądem i komornikami. Nie polecam w 1000% Zakłamane hieny które się bogacą na ludzkiej krzywdzie . Oni mają gdzieś że masz długi. Dla nich liczy się kasa a nie chęć niesienia pomocy. Bezduszne złodzieje. Zostawili mnie bez środków do życia kazali zapłacić za to że nie pomogli

 • M
  M

  Magdalena

  08.12.2021, 21:39

  Wyróżniający się komentarz

  Jeśli masz trudną sytuację finansową to tylko ta firma. Szczególnie polecam pana Bartosza Piedziaka super człowiek który całym sobą zaangażował się w moją sprawę i pomógł mi na tyle że w końcu śpię spokojnie. Jeszcze raz panu bardzo dziękuję panie Bartoszu😀

  • B
   B

   Bettssi0616

   01.05.2022, 02:58

   Wyróżniający się komentarz

   Dobrze się zastanów, pożyczkę załatwia ale to dużo kosztuje.

  • R
   R

   Rozczarowany

   06.07.2022, 21:58

   Wyróżniający się komentarz

   Chyba nie wiesz co mówisz. Doradzają tylko upadłość!!! Niestety to prawda. Zazdroszczę Ci o ile mówisz prawdę.

 • E
  E

  Ewelina

  11.09.2022, 14:31

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam wręcz ostrzegam nie zgłaszajcie się tam !

  • K
   K

   Katarzyna

   18.01.2024, 12:41

   Wyróżniający się komentarz

   Nie polecam oszuści za to że mi powiedziała do jakiego banku mam iść kazali mi zapłacić 12 tys.Sprawa w prokuraturze.

 • R
  R

  Rfx

  23.01.2024, 14:55

  Wyróżniający się komentarz

  Obiecują gruszki na wierzbie.Masz 76 lat omijaj szerokim łukiem

 • M
  M

  Monika

  18.08.2022, 15:54

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam, wręcz odradzam. Mi kazali zaciągnąć kolejną chwilówkę na spłatę mniejszych . Albo pytali czy moge dac cos pod zastaw… Bez komentarza. Za taką pomoc to ja dziękuję.

  • D
   D

   Dłużnik

   24.11.2022, 21:04

   Wyróżniający się komentarz

   Pomogli mi wyjść z większych chwilowek. Na początku kazali wziąć jedna zeby spłacić inne a wtedy będą nie widoczne. Później okazało się że właśnie tak się stało i dostałem większy kredyt przez który spłaciłem wszystko. Ich działania pomagają ale też trochę kosztują.

 • R
  R

  Rozczarowany

  06.07.2022, 21:53

  Wyróżniający się komentarz

  Nie liczcie na pomoc też chciałem ratunku. Niestety radzą przestać płacić i zgłosić upadłość! Chce płacić moje długi!!!! Niestety od habzy nie masz pomocy. To nie czarna reklama tylko szczera do bólu prawda.

 • B
  B

  Bettssi0616

  01.05.2022, 02:57

  Wyróżniający się komentarz

  Dobrze się zastanów, pożyczkę załatwia ale to dużo kosztuje.

  • R
   R

   Rozczarowany

   06.07.2022, 21:57

   Wyróżniający się komentarz

   I pewnie dlatego ci nie pomogą jak szukasz pomocy. Pomożemy Ci tylko upaść powiedzieli. Widać z upadłości większą kasa niż z pomocy komuś.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie