Intrum Justitia – jak negocjować z tą firmą? Przeczytaj!

Intrum Justitia – co to za firma?

Intrum Justitia to przedsiębiorstwo, które powstało z połączenia szwedzkiej grupy Intrum Justitia z norweskim podmiotem Lindorff . Firma działa w 24 krajach, na terenie całej Europy. Na gruncie polskim grupa kapitałowa Intrum Justitia funkcjonuje w oparciu o dwie spółki Intrum Sp. z o.o. oraz Intrum S.A.

Wspomniana firma gwarantuje osobom, które korzystają z jej usług, że otrzymają płatności na czas, zaś dłużnikom pomaga spłacić należności, z którymi dotąd zalegali i odzyskać finansową wolność.

Dane firmy:

Adres: Domaniewska 41, 02-672 Warszawa
KRS:0000228722
NIP: 1080001076
Nazwa spółki:INTRUM JUSTITIA TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH S A

Dane kontaktowe:

Adres mailowy:kontakt@intrum.pl
Strona www: www.intrum.pl
Telefon: 22 57 66 503 (Białystok)
71 711 66 66 (Wrocław)
Kontakt dla dłużnika: https://www.intrum.pl/osoba-zadluzona/kontakt/

Otrzymałem wezwanie do zapłaty z Intrum Justitia. Co dalej?

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z Intrum Justitia, to najprawdopodobniej masz jakieś nieuregulowane zobowiązania. Firma lub podmiot, wobec którego zalegasz z płatnością, zwrócił się do nich z prośbą o pomoc w odzyskaniu należności.

Jak możesz spłacić swoje zobowiązanie? Wszystkie związane z nim informacje powinieneś znaleźć w otrzymanym wezwaniu do zapłaty. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości lub chcesz rozłożyć płatność na raty, skontaktuj się z Intrum Justitia i porozmawiaj o tym, jakie masz możliwości, by uregulować swoje zadłużenie. W większości przypadków ustalenie planu spłaty składającego się z miesięcznych rat jest jak najbardziej wykonalne. O rozłożenie płatności na raty możesz również wnioskować na stronie internetowej, wypełniając odpowiedni formularz. Wspomniany dokument należy pobrać ze strony, starannie i zgodnie ze stanem faktycznym wypełnić go i odesłać do firmy windykacyjnej.

Ustal harmonogram spłaty z Intrum Justitia

W praktyce wygląda to tak, że ustalając plan spłaty, deklarujemy uiszczenie miesięcznie określonej kwoty na poczet uregulowania naszego zadłużenia. Wysokość miesięcznej raty ustalana jest wraz z doradcami klienta adekwatnie do sytuacji finansowej dłużnika i ilości aktualnie obsługiwanych przez niego zobowiązań (np. spłacanych kredytów i pożyczek).

Harmonogram spłaty i liczbę rat możemy również zaproponować sami. Jeśli wiemy, że w danym miesiącu spóźnimy się z ratą, poinformujmy o tym firmę, która obsługuje nasze zadłużenie, ponieważ jakiekolwiek opóźnienie w płatności spowoduje anulowanie ustalonego wcześniej planu spłaty należności.

Nie uznawaj długu, jeśli wezwanie jest błędne

Kontakt zalecany jest również wtedy, gdy uważasz, że wezwanie do zapłaty otrzymałeś przez pomyłkę, gdy nie zgadza się kwota do spłaty lub gdy chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat swojego zadłużenia. Jeśli uważasz, że zawarta w wezwaniu do zapłaty informacja jest błędna, poinformuj o tym firmę windykacyjną. Pamiętaj, by uzasadnić swoje stanowisko, samo stwierdzenie, że nie masz długów i że nikomu niczego płacić nie zamierzasz, to zdecydowanie za mało! W kolejnym kroku firma przekaże Twoje wątpliwości pierwotnemu wierzycielowi, wyjaśni z nim zaistniałą sytuację i wróci do Ciebie z odpowiedzią zwrotną.

A co, gdy już dokonałem wpłaty na rzecz Intrum Justitia?

Gdy dokonałeś już wcześniej (jeszcze przed otrzymaniem wezwania) spłaty zobowiązania, niezwłocznie poinformuj o tym nadawcę pisma. Przedstaw dowody poświadczające to, że nie jesteś już dłużnikiem. Gdy tylko to zrobisz, firma windykacyjna przekaże taką informację pierwotnemu wierzycielowi i zamknie Twoją sprawę.

Komentarze (13)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • S
  S
  Szczery
  04.09.2020, 20:33

  Bezlitosna firma. Owszem mam dlug. Bardzo stary, który ta firma przejęła. Lecz mam syna, 4 latka, z którym od Ponad dwóch lat prowadzimy walkę z guzem mózgu, który rozsiał się po całej głowie. Żyjemy w domu, a w domu hispicjum. Czekamy na godzinę „0”, gdyż nie udało sie wygrać z Nowotworem. Każdy dzień to Ból, cierpienie, łzy, nie mam słów by to opisać. Zostało nam bardzo mało czasu. Bardzo malo. Walczymy teraz by uśmieżac bol, który nie odpuszcza. Morfina, sterydy na obrzęk mózgu, medykamenty, które daja teoretycznie ukojenie synkowi. Miesięcznie ogromne kwoty. Gdyby nie fundacje, pomoc z Zewnątrz nie bylo by niczego. Przedstawiłem Szanownej Pani A. S. wszystkie aspekty. Zaprosiłem nawet do domu, by sama jeśli ma odwagę zobaczyć bol, cierpienie, smutek. By zobaczyła z czym trzeba walczyć w każdej chwili, tłumacząc iz Każdy grosz jaki mamy, przeznaczamy dla Synka. Dobrze, ze rozmowa nagrywana, wierzę, ze Media moze pomoga, by ukazano prawdę o takich firmach i ludziach tam pracujących. Żądza pieniądza, kontra Kodeks. Zero litości. Pycha i Arogancja, egoizm i samolubstwo. W słuchawce chcąc prosić o odwleczenie w czasie, wcześniej piszac wiele do nich, mówiąc bardzo dosłownie dlaczego nie mogę spłacić, tłumacząc, ze moj Syn Umiera, nie mam pieniędzy, zapraszam nawet by sie przekonać, jal zdarta płyta, „wpłaci pan do poniedziałku taka i taka kwotę, bo inaczej…” i co z tego, ze grożą. Moj Syn ma Najwyższy priorytet. Każda doba walki z bólem, by mógł zasnąć spokojnie w miarę, kiedy przyjdzie czas, to setki złotych. Dla nich to nic nie znaczy. Wycena życia mojego Syna według nich to zaledwie 800 zl, ( dlug) i drugi tak samo. Razem 1600 zl, a to niespełna 11 dni w miarę możliwej ulgi w bólu. Gdzie Syn jest juz bezwładny. Gdybym mial 50 zl by wpłacić… Błagania, by to odwlec…. Nie ma to znaczenia. Wpłacając im w obecnej sytuacji jakąkolwiek kwotę, dałoby mi prawo. Nazywać ich bezlitosnymi „mordercami” mam wpłacić i tyle, a ból rozsadzi głowę mojego Syna… Szanowna Pani A. S, nie chciała niczego przyjąć, niczego, jak szanowna Poslanka, pokazując środkowy palec ludziom chorym onkologicznie, zabierając im miliony na szanse ulgi. Dokładnie taki palec Ta kobieta wysunęła do nas, do Mojego umierającego 4 letniego Syna. Jeśli to jest mały dowód by tacy ludzie zasłużyli na pogardę jak Pracując w owej firmie, oznacza to, ze w naszym otoczeniu, sa PADLINOZERCY JAK ONI W TEJ FIRMIE. NIE MOŻNA TEGO TAK ZOATAWIC. Rozmowa nagrywana, mowila, szanowna Pani w telefonie. Niech swiat usłyszy w takim razie te rozmowe, jak „blagam” o to, by moj Syn mogl odejśc bez bólu, za pieniądze, których oni zadają natychmiast, dajac jasno do zrozumienia, ze Synek ma umrzeć i to ich noe tyka. 1600 zl, bo taki dlug, A syn w cierpieniu niech zostanie… To nie może obejsc sie bez echa. Obawy, ze rozmowa nagrana nagle zniknie, sa ogromne, ale ludzie, ta firma rządzi sie tylko kasa. Ludzkie życie nie ma dla nich znaczenia. Interpretacja? „firma Killer” :( trzeba tych ludzi pokazać światu!!!!!

  • P
   P
   Paulina Krupa
   07.09.2020, 11:24

   W tym trudnym okresie dla całej Pana rodziny, życzymy wytrwałości i siły w walce o zdrowie syna oraz większego zrozumienia ze strony windykatorów. Zdrowie najbliższych jest wartością bezcenną! Mimo tak trudnej sytuacji losowej wierzymy, że jeszcze wszystko się ułoży.

  • S
   S
   Szczery do Bólu.
   07.09.2020, 14:33

   Z całego serca Dziękuję! Nasz syn uczy nas, że pomimo bólu nie do opisania, jaki każdego dnia musi przeżywać, przychodzi chwila zrozumienia. Kiedy musimy przekładać go z boczku na bok, wiedząc, że sterydy, morfina, i szereg innych medykamentów nie daje rady by wylaczyc poniekąd ośrodek bólu, a źródło idące od guza mózgu, który opanował cała głowę, nadaje przeszywające nas krzyki…. Kręgi nad pęknięte nie dają o sobie zapomnieć. A kiedy już skończymy pielęgnację, okazuje sie za każdym razem, że Synek nie uronił ani łzy, a ponad to mówi „dziękuję” za każdym razem. Nie do zrozumienia jest nieczułość ludzi, którzy siedza w takich firmach i za nic mają to wszytko. Tym bardziej, że nie ucieka sie od odpowiedzialności, lecz Błaga sie o przesunięcie czasu spłat. Prawda jest taka, że można wszystko, po za cofnięciem czasu. To udowadnia, ze wszytko praktycznie zależy od czllwowka. Dziękuję w Imieniu Swoim, mojej żony, oraz Syneczka, za Pani słowa, które znacza najwięcej dla nas.

  • P
   P
   Paweł M
   16.02.2021, 19:33

   Na samym początku Pan wspomniał, że dług był stary. Może uległ przedawnieniu, a Pan tego nie wie? Może cesja wierzytelności była nieprawidłowo przeprowadzona? Mogę spróbować Panu pomóc,
   proszę o kontakt, poniżej znajduje się mój adres e-mail.

  • A
   A
   Andrzej
   04.03.2021, 12:11

   ZGŁOSIĆ ICH DO SĄDU REJESTROWEGO I CYWILNEGO O NĘKANIE RODZINY.!

  • T
   T
   Teresa
   07.09.2021, 16:26

   Jeśli dług jest stary to nie musi Pan niczego wpłacać. Oni się tak właśnie buldoczą żeby Pana nastraszyć, żeby Pan choć trochę wpłacił. Oni najprawdopodobniej nie mają wyroku sądowego na ten dług i próbują zatruwać Panu życie żeby uzyskać jakąkolwiek wpłatę. Jeśli wpłaci Pan im joćby złotówkę to przerywa się ciąg przedawnienia i oni mają podstawę żeby założyć sprawę w sądzie którą mają wtedy wygraną, a dodatkowo obciążą Pana kosztami sądowymi i oddają wyrok do komornika który ściągnie z Pana do ostatniego grosza. W takim wypadku należy nie płacić nic, a w dowolnej chwili wnieść sprawę do sądu o kasację długu przedawnionego i we wniosku poprosić o zwolnienie z kosztów sądowych i to Pan uzyska bo jeśli dług jest przedawniony (powyżej trzech lat) to ma Pan sprawę wygraną i koszty muszą zapłacić oni. I właśnie tego się boją, dlatego Pana nękają telefonami i pisemkami. Radzę nie reagować na pisemka, a telefonów nie odbierać dopóki Pan tego a sądzie nie załatwi.

 • O
  O
  Oskar
  26.03.2021, 13:14

  Czy jest dopuszczalne że ta firma wydzwania po członkach rodziny w mojej osobie?

 • D
  D
  Dluznik
  01.02.2021, 17:51

  Ta firma to złodzieje i oszusci naliaczja kolosalne odsetki 19 zl dziennie, gdzie sad zasadzil 4.64. Dlug splacany solidnie co miesiąc gdzie ze wszystkich wplat wynika ze dlug juz splacony a oni zadaja dodatkowych 3.500 zl. Oni nie przyjmuja zadnych argumentów. Zadna firma tj. Kredyt inkaso czy kruk nie oszukuje tak jak oni a nawet ida na reke i zatrzymuja odsetki i splata od poczatku do konca zgadza sie co do zlotowki. A tu podczas rozmowy tylko arogancja, roszczenia i groźby. Nie interesuje ich aby dluznik splacil jak najszybciej swoj dlug tylko coraz bardziej pograzaja i u nich splata jest niekończąca się.

  • J
   J
   Jacek
   20.04.2021, 01:10

   Witam
   A jakich argumentów używają.? Mam podobną sytuację tylko zobowiązanie było spłacone w 2013 roku. Myślę że mogę pomóc. Proszę o emaila

 • Z
  Z
  Zdziwiona
  05.10.2021, 12:07

  Nękają całymi dniami.Potrafią nawet zdobyć numer telefonu , który używa nieletnie dziecko i tam wydzwaniać,po adresie wyszukują numery sąsiadów i tam też dzwonią..Kiedy poprosiłam o numer konta,na który nam wpłacić ,,dług”,( a było to w lutym),do tej pory cisza ,a dzwonią i tak.

 • M
  M
  Maciej
  31.08.2021, 17:37

  Co jeżeli nie spłaciłem jednej ostatniej raty czy muszę od nowa spłacać dług w justitia?

 • S
  S
  S.Sobieski
  27.08.2021, 02:46

  Źle do tego podchodzicie. Ja za punkt życiowego honoru wziąłem sobie wykupienie Polskich udziałów tej firmie. Jednego nie można im odebrać. Motywują:).

 • P
  P
  Paweł
  17.06.2021, 15:47

  Witam miałem dług należność główna 10.70 i ta firma zabrała mi przez komornika zajęła mi na koncie w banku prawie 3000 co ja mogę w tej sprawie zrobić dzwoniąc do komornika usłyszałem że to na zlecenie firmy Intrum i on po prostu wykonuje tylko swoją pracę

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x