Pożyczki bez KRD – Gdzie pożyczyć bez weryfikacji?

Pożyczki bez KRD

Pożyczki bez KRDPożyczki bez KRD to niełatwa sprawa. Zdecydowanie prościej dostać jest szybką pożyczkę bez BIK. Nie znaczy to jednak, że wszystkie firmy pożyczkowe weryfikują klientów w Krajowym Rejestrze Dłużników. W przypadku negatywnej decyzji warto przejrzeć zakładkę pożyczek bez BIK-u, bo być może tam uda nam się uzyskać niezbędne finansowanie. Zweryfikowaliśmy róże blogi oraz fora, gdzie są opisywane różne firmy z tego segmentu. Najczęściej opisywane firmy na różnych stronach z rankingami pożyczek to: Wandoo, NetCredit, Zaliczka, Szybka Gotówka, Kuki, CreditStar, oraz Freezl. Niestety każda z tych firm weryfikuje swoich klientów w KRD.

Jedynie dwie firmy nie sprawdzają klientów w Krajowym Rejestrze Długów!

Są to:

Provident Pożyczka Samoobsługowa – Jest jedną z dwóch firm, które udało nam się znaleźć i nie sprawdzają swoich klientów w bazach dłużników. Pożyczka samoobsługowa w Providencie to coś dla klientów, którzy wolą pożyczki przez internet, zamiast wizyt przedstawiciela w domu. W 100% przez internet, bez wychodzenia z domu. Z decyzją pożyczkową i wypłatą w 15 minut online.

Łatwy Kredyt – To druga firma, która również nie sprawdza bazy KRD, a oprócz tego w ostatnim miesiącu, obniżyła wymaganą zdolność kredytową. Łatwy Kredyt ma swojej ofercie promocyjną pożyczkę do 1500 zł na miesiąc, za darmo. Oraz podobnie jak Provident przy pożyczce samoobsługowej, nie wymaga żadnych zaświadczeń, a cały proces odbywa się w całości przez internet, bez wychodzenia z domu.

Gdzie jeszcze mogą wnioskować o pożyczkę osoby z wpisami do KRD?

Dwie firmy to zdecydowanie za mało dla osób, które oczekiwały tabelki firm pożyczkowych, w których będą mogły wybierać. Nic nie jest jednak stracone. Ponieważ nawet jeśli klient posiada wpisy w Krajowym Rejestrze Dłużników, może starać się o pożyczkę w innej firmie. Nawet jeśli sprawdzą tę bazę. Firmy pożyczkowe, właśnie zapełniają ten sektor gdzie banki nie chcą pożyczać.  I udzielają pożyczek również osobom ze złymi wpisami do KRD. Sprawdzają je głównie dlatego, ponieważ mają odpowiednio ustalone granice zadłużenia, powyżej których nie chcą udzielać pożyczek. Jeśli więc zadłużenie klienta nie przekracza pewnego poziomu (firmy pożyczkowe nie zdradzają konkretnie jaka to kwota i zależna jest od pożyczkodawcy), to mamy wciąż szansę na otrzymanie pożyczki pozabankowej.

Najbardziej polecane firmy, gdzie przyznawalność chwilówek jest najwyższa, także dla osób ze złymi bazami to:

W przypadku negatywnych decyzji warto sprawdzić zestawienie pożyczek w domu. Nie każdemu będzie odpowiadała wizyta przedstawiciela w mieszkaniu, jednak w tych firmach zazwyczaj przyznawalność jest wyższa, niż w tych przez internet.

Czym tak właściwie jest Krajowy Rejestr Dłużników?

KRD – czyli skrócona nazwa od słowa Krajowy Rejestr Dłużników. Jest instytucją prywatną, która zbiera informacje na temat dłużników z całej polski. Pozwala to firmom pożyczkowym i nie tylko, skuteczniej weryfikować swoich klientów. Rzeczą, o której większość osób nie wie, to to, że KRD nie jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla dużych firm i korporacji. Każdy obywatel ma prawo dopisać swojego nieuczciwego dłużnika do baz KRD. Taka usługa kosztuje jedyne 49 złotych, a według danych, jakie są udostępniane, ponad 50% niesolidnych kontrahentów zwraca pieniądze, od razu po otrzymaniu zawiadomienia, że zostaną wpisani do bazy dłużników. Dlatego właśnie pożyczkodawcom opłaca się sprawdzanie rejestru długów, a pożyczki bez KRD to prawdziwa rzadkość.

Czy można skasować swoje dane z krajowego rejestru dłużników?

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak skomplikowana, jak w przypadku BIK, gdzie, żeby oczyścić swoje dobre imię, trzeba się sporo napracować. Więcej można o tym poczytać w artykule “czy można wyczyścić swój BIK?“. W przypadku Krajowego Rejestru Dłużników sytuacja jest o wiele prostsza. Wystarczy, że spłacimy wszystkie długi, które posiadamy zapisane w KRD. Wtedy automatycznie nasze dane zostaną skasowane, a my będziemy mieli taką samą zdolność kredytową jak wcześniej. Wtedy nie będzie konieczne już poszukiwanie pożyczki bez KRD, ponieważ będziemy mogli skorzystać z ogólnodostępnej oferty firm pożyczkowych. Jeśli nie jesteśmy pewni co do ilości długów, kwoty zobowiązań, oraz firm, którym jesteśmy winni pieniądze, warto samemu to sprawdzić. Podobnie jak Biuro Informacji Gospodarczej, możemy całkowicie bezpłatnie sprawdzić swoje dane w bazach KRD. Ma do tego prawo każdy obywatel raz na 6 miesięcy lub częściej po wykupieniu abonamentu. Jak zweryfikować swoje dane, opisujemy w artykule “Jak sprawdzić czy jestem w KRD?”.

Sprawdź też:

 

Pożyczki bez weryfikacji w KRD

Statystyki z Krajowego Rejestru Długów

Pożyczki bez KRD – Gdzie pożyczyć bez weryfikacji?
4.5 (90.43%) 23 głos[ów]
2019-01-14T05:54:15+00:0017.12.2017|Rodzaje pożyczek|

Dodaj komentarz