GPM Vindexus – czego mogą ode mnie chcieć?

GPM Vindexus – co to za firma?

Giełda Praw Majątkowych Vindexus to jedna z pierwszych firm windykacyjnych, które pojawiły się na polskim rynku. GPM Vindexus od 2000 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Firma świadczy szeroki zakres usług windykacyjnych. Jej klientami są przede wszystkim banki i firmy telekomunikacyjne. Spółka deklaruje, że wyróżnia ich umiejętność prowadzenia dialogu oraz to, że stają po stronie dłużnika, ponieważ zawsze dążą do polubownych rozwiązań.

GPM Vindexus rozpoczęła działalność w 1995 roku. Rok później uzyskała pierwszy tytuł egzekucyjny na podstawie którego rozpoczęto egzekucję komorniczą. Istotny jest fakt, że GPM Vindexus ma prawo wpisywać swoich dłużników do BIG, ponieważ spółka w 2010 roku zawarła stosowną umowę z KRD.

W portfolio usług oferowanych przez omawiane przedsiębiorstwo znajduje się sekurytyzacja, windykacja i obrót wierzytelnościami.

Dane firmy:

Adres:ul. Serocka 3 lok. B 2, 04-333 Warszawa
KRS:0000057576
NIP:5261022345
Nazwa spółki:Giełda Praw Majątkowych „Vindexus” S.A.

Dane kontaktowe:

Adres mailowy:windykacja@gpm-vindexus.pl
Strona wwwwww.gpm-vindexus.pl
Telefon:(22) 212 84 44
Kontakt dla dłużnika: www.gpm-vindexus.pl/dla-dluznika/kontakt-dla-dluznika

Nie zawierałem żadnej umowy z GPM Vindexus

Fakt, że kontaktuje się z Tobą GMP Vindexus, wcale nie oznacza, że zawierałeś ze wspomnianą firmą jakąkolwiek umowę. Mogłeś nawet nigdy wcześniej o niej nie słyszeć. Zgodnie z art. 509 § 1 Kodeksu Cywilnego istnieje możliwość przeniesienia wierzytelności na rzecz innego podmiotu na podstawie umowy przelewu.

W praktyce oznacza to, że nowy wierzyciel zyskuje wówczas wszelkie prawa związane z dochodzeniem nieuregulowanej należności. Dotyczy to także roszczenia o odsetki oraz zabezpieczenia, jakie miał zbywca wierzytelności.

Jeśli zatem kontaktowała się z Tobą firma GPM Vindexus, oznacza to, że to oni są obecnie Twoim wierzycielem i to z nimi musisz się teraz „dogadać”. Na kontakt z pierwotnym wierzycielem jest już za późno. Na tym etapie postępowania nie możesz również spłacić długu bezpośrednio u niego.

Co zrobić, gdy otrzymałeś list od GPM Vindexus?

W takiej sytuacji, po pierwsze upewnij się, że to Ty jesteś adresatem pisma. Gdy już to zrobisz, zweryfikuj pozostałe, zawarte we wezwaniu do zapłaty informacje. Sprawdź przede wszystkim wysokość zadłużenia, a także to, na jakiej podstawie firma windykacyjna domaga się od Ciebie jego spłaty.

Przyjrzyj się nadawcy pisma i nim cokolwiek zapłacisz – upewnij się, że nikt nie podszywa się pod daną firmę windykacyjną. Twoją czujność powinien wzbudzić np. brak kompletnych danych teleadresowych czy brak informacji o podstawie prawnej powstania długu.

Zwróć uwagę również na to, jak została wyliczona kwota, którą musisz uiścić, ponieważ składa się na nią o wiele więcej niż suma, którą pierwotnie pożyczyłeś. Kwota do zapłaty może obejmować m.in. odsetki, kary umowne, koszt wezwania do zapłaty etc.

Jeśli chcesz wiedzieć, co konkretnie składa się na finalną kwotę Twojego zadłużenia, skontaktuj się z firmą windykacyjną GPM Vindexus. Gdy jej pracownicy odpowiedzą na Twoje pytania, dowiedz się, jakie masz możliwości polubownego rozwiązania sporu.

Istotne jest to, by takie działania podjąć jak najszybciej, ponieważ pozwoli Ci to uniknąć kosztów związanych z kolejnymi wezwaniami do zapłaty czy też w skrajnych przypadkach – z egzekucją komorniczą.

Masz dług w GPM Vindexus? Spłać go jak najszybciej

Jak najszybsza spłata zobowiązania, jak już wspomnieliśmy, uchroni Cię przed dodatkowymi kosztami czy wizytą komornika. Ponadto, jest ona również korzystna finansowo, ponieważ do momentu całkowitej spłaty długu, jego kwota jest nieustannie powiększana o odsetki.

Poza tym, dopiero gdy spłacisz należność, Twoje dane zostaną usunięte z rejestru dłużników. Pamiętaj, że widniejąc w bazach dłużników, nie tylko jawisz się jako niesolidny płatnik, lecz również możesz mieć problem z zawieraniem wszelkiego rodzaju umów cywilnoprawnych. Większość firm sprawdza takie rejestry przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Tego, jak samodzielnie sprawdzić siebie w bazach dłużników, dowiesz się dzięki temu artykułowi.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.6/5 - (16 votes)
Komentarze (8)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • O
  O

  Olga

  05.01.2021, 09:15

  Wyróżniający się komentarz

  Jak to jest, że firma o której mowa, podobnie jak inne jej podobne do mnie ślą co jakiś czas sms-y z informacjami o rzekomym zadłużeniu, po mimo iż nie jestem niczyim dłużnikiem?
  Analizując podobne historie opisywane przez ludzi w sieci odnoszę wrażenie, że tak zwane
  firmy windykacyjne to tak naprawdę dobrze zorganizowane grupy przestępcze próbujące
  wykorzystując ludzką niewiedzę, nieznajomość prawa i strach wymusić na nękanych osobach
  spłatę nieistniejących zmyślonych długów.

  • D
   D

   Dot

   17.06.2021, 13:44

   Wyróżniający się komentarz

   Warto się skontaktować i dowiedzieć dlaczego oni myślą, że jesteś zadłużony, mogło być tak, że ktoś użył Twoich danych i zaciągnął w Twoim imieniu jakieś zobowiązanie finansowe. Sama miałam tak, że dzwonili do mnie z BESTa, bo w jakiś dziwny sposób powiązali mój numer telefonu z osobą, której długi spłacili, a która wiele lat wcześniej była zameldowana pod moim obecnym adresem. Natomiast wyjaśniliśmy sobie wszystko i jest spokój.

 • S
  S

  SAszu

  01.10.2020, 10:04

  Wyróżniający się komentarz

  Co za bzdurny , kłamliwy artykuł. NIGDY ale to PRZENIGDY nie dzwoncie do firmy windykacyjnej i coś z nią konsultujcie – bo w ten sposób 1) przyznajecie się do rzekomego „długu” i 2)przerywacie bieg przedawnienia „długu”. Sprawa mogła się przedawnić lata temu oni o tym wiedzą i taki wasz telefon to dla nich zbawienie.

  • P
   P

   Paulina Krupa

   01.10.2020, 10:58

   Wyróżniający się komentarz

   Jeśli sprawa jest przedawniona to faktycznie nie trzeba kontaktować się z firmą windykacyjną. W innych przypadkach, warto „dogadać” się z windykatorem, bo dług nie znika. Jeśli dłużnik nie dojdzie do porozumienia z jedną firmą windykacyjną to sprawa może zostać przekazana kolejnej i w końcu trafić na drogę sądową, gdzie zadłużenie wyegzekwuje już sam komornik.

 • K
  K

  Kamil

  11.05.2021, 22:28

  Wyróżniający się komentarz

  I co ciekawe, czy mogą tak robić, że wysyłają pisma do policji, by ta ustaliła gdzie ” rzekomy dłużnik” pracuje i gdzie mieszka ?

 • M
  M

  Monika

  06.09.2022, 20:41

  Wyróżniający się komentarz

  Dzien dobry dostalam meila od vindexus ze mam wplacic zaleglosc ale nawet nie pisze za co to zadluzenie

  • A
   A

   Andrzej

   09.10.2023, 15:15

   Wyróżniający się komentarz

   A ja do nich zadzwonilem w takim samym temacie i okazało się że to mój pełny imiennik (ale z inna datą urodzienia). Znalezli w CEIDG mój mail po imieniu i nazwisku i wysłałi odrazu mail-a z ponagleniem z numerem konta do wpłaty.
   Według mnie takie działania klasyfikują się jako wyłudzanie.
   Będę konsultować się z prawnikiem

 • M
  M

  Monia

  17.02.2022, 15:32

  Wyróżniający się komentarz

  Mega fajna firma. Mam dług który systematycznie spłacam. Jeśli chcesz odzyskać swoje pieniadze lub pozbyć się długu to ta firma jest dla Ciebie. Pozdrawiam i polecam

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie