NFG eFaktoring – opinie i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.3
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.

Danuty Siedzikówny 12

51-214 Wrocław

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy:
20 000 000 zł PLN
KRS:
0000610456
NIP:
8951643411
Czas wypłaty5 minut
Kwota1 - 250 000 zł
Okres spłaty1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka200 - 250 000 zł
Cichy faktoringTak
Wiek firmy12 miesięcy
Wartość faktury100 %
Limit finansowania250 tys zł
Opłaty i prowizjeod 0,053%
Faktoring odwrotnyNie
PromocjeTak

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej niebagatelne znaczenie ma troska o płynność finansową. Naruszyć może ją np. upływający termin opłacenia faktur lub inne, ponaglające wydatki. Deską ratunku w takich okolicznościach mogą okazać się usługi faktoringowe, których oferta z roku na rok staje się coraz bogatsza. Dzisiaj przyglądamy się jednej z najciekawszych ofert – NFG eFaktoring.

Finanse przedsiębiorstwa to żywy organizm, na którego prawidłowe funkcjonowanie aktywnie wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia regularne opłacanie wszystkich wydatków, wynikających także ze współpracy z kontrahentami. Miesiące są różne – bywają lepsze i gorsze, za to wydatki potrafią bezlitośnie naglić. Aby uniknąć widma popadnięcia w zaległości finansowe, warto skorzystać z narzędzia, które stale zyskuje w Polsce na popularności. Oferuje je np. NFG eFaktoring.

NFG eFaktoring – podstawowe informacje

Pod tajemniczo brzmiącym skrótem NFG kryje się skrót, o którym ciężko było dotychczas nie usłyszeć. Narodowy Fundusz Gwarancyjny to duża instytucja finansowa, która wywodzi się z Wrocławia i specjalizuje się w świadczeniu obszernego wsparcia dla przedsiębiorców różnych szczebli i funkcjonujących w zróżnicowanych sektorach. Uwadze NFG faktoring nie umykają także freelancerzy. Świadczone przez tę instytucję usługi mają na celu nie tylko pomagać w utrzymaniu w optymalnej formie bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstw, ale i stymulować rozwój tej części polskiej gospodarki, który z roku na rok ma coraz większe znaczenie.

Początki NFG sięgają 1999 roku, kiedy to w stolicy Dolnego Śląska założono spółkę akcyjną o znanej do dzisiaj nazwie. Na przestrzeni kolejnych dwóch dekad działalności, Narodowy Fundusz Gwarancyjny zbudował silną pozycję, mogąc pochwalić się nie tylko tysiącami obsłużonych klientów, ale i licznymi wyróżnieniami i partnerami strategicznymi.

Kształtuje to obraz konkurencyjnego gracza, który dla wielu polskich przedsiębiorców może stanowić jedną z firm pierwszego wyboru, w razie potrzeby pozyskania dodatkowej gotówki. Jednym z filarów, na których NFG oparło swoją działalność, jest rzecz jasna faktoring, i to właśnie na tych usługach wyeksponowanych na stronie internetowej tej instytucji się dzisiaj koncentrujemy w naszej recenzji.

NFG eFaktoring opinie

Trudno przedstawić w skrócie wszystkie czynniki, które wpływają na podjęcie przez konsumenta ostatecznej decyzji w sprawie usług firmy faktoringowej, z której jest się chętnym skorzystać. Nie ulega jednak wątpliwości, że najczęściej powtarzającymi czynnikami w tej kwestii są m.in. atrakcyjne wartości limitów, przejrzyste warunki czy elastyczne parametry oferty. Co więcej, niebagatelne znaczenie dla wielu przedsiębiorców przed złożeniem wniosku o wsparcie jest też zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów danej firmy.

W ten sposób, za pomocą frazy „NFG eFaktoring opinie” możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę za możliwość uzyskania kompleksowego wsparcia finansowego bez potrzeby wychodzenia z domu, w 100% online. Pozytywne recenzje zbierają także elastyczne parametry oferty, a także przejrzyste warunki i kompleksowo rozplanowany proces wnioskowania o uzyskanie wsparcia. Nawet ci, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z faktoringiem, nie powinni mieć kłopotów z nawigacją na stronie internetowej NFG eFaktoring.

NFG faktoring

NFG eFaktoring – na czym polegają te usługi?

Usługi, w jakich specjalizuje się NFG eFaktoring, nie odbiegają od schematu stosowanego przez liczne konkurencyjne firmy i opierają się na prostym schemacie. Najliczniejsza potencjalna klientów to przedsiębiorcy, którzy z różnych względów nie są w stanie opłacić na czas określonej faktury lub kilku tego typu dokumentów. Aby zachować płynność finansową, decydują się oni na uzyskanie wsparcia NFG, które przekazuje środki kontrahentowi i zaspokaja jego roszczenia.

Następnie, przedsiębiorca zobowiązuje się do regulowania w określonym terminie zobowiązania wobec tzw. faktora, a ten w określonym terminie wypłaca ustaloną wcześniej sumę pieniędzy. Rozwiązanie to jest zatem specyficzną odmianą pożyczki pozabankowej, która skierowana jest do przedsiębiorców i freelancerów jako czynnik pozwalający uniknąć zadłużenia.

Ponadto, faktoring zwiększa też atrakcyjność przedsiębiorstwa wobec jego kontrahentów. Usługi mogą bowiem też działać w drugą stronę – zaspokajać przychody firmy, pozwalając współpracującym na późniejsze opłacanie faktur bez dodatkowych kłopotów. Faktoring może zatem nieść zróżnicowane korzyści, których beneficjentem może być przedsiębiorca na różne sposoby.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Pierwszą kwestią, o jakiej warto pamiętać w obliczu chęci ubiegania się o wsparcie finansowe w NFG faktoring, jest spełnienie wymagań. Na ich podstawie ocenione zostanie m.in. to, czy Narodowy Fundusz Gwarancyjny przystanie na nasze oczekiwania i zawiąże z nami owocną współpracę.

 • Należy być co najmniej osobą pełnoletnią, legitymującą się dowodem osobistym.
 • Niezbędne jest przedstawienie numeru NIP firmy.
 • Konieczne jest też podanie numeru telefonu i adresu e-mail.
 • Należy poddać się weryfikacji historii kredytowej, która pozwoli ocenić zdolność kredytową i sprawdzić, czy przedsiębiorca nie ma bieżącego zadłużenia.
 • Konieczne jest też przedstawienie informacji o przychodach i dochodach firmy.
 • Nie można też zapominać o konieczności wskazania ewentualnych obciążeń finansowych ciążących na firmie.

Jeżeli chodzi o sam proces o uzyskanie wsparcia finansowego w NFG faktoring, to nie jest on przesadnie skomplikowany. Przedstawiamy chronologiczny schemat w 9 krokach, który opisywana instytucja przedstawiła na swojej stronie internetowej.

 1. Założenie konta.
 2. Podanie numeru NIP.
 3. Wybranie określonego rodzaju faktoringu, z którego chce się skorzystać.
 4. Uzupełnienie wymaganych danych.
 5. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego.
 6. Uzyskanie decyzji w sprawie przyznania limitu.
 7. Potwierdzenie otrzymania umowy SMS-em.
 8. Pieniądze za fakturę zostaną przekazane w 15 minut.

Ważne! Jeżeli kwota limitu wynosi do 5000 złotych, to jest ona uruchamiana błyskawicznie. Jeżeli jest wyższa – przedsiębiorcę odwiedzi kurier, który poprosi o podpisanie umowy w formie papierowej.

Jakie bazy weryfikuje NFG eFaktoring?

Wracając na chwilę do kwestii wymagań, jakie NFG faktoring określa wobec swoich klientów, warto pamiętać o aspekcie zdolności kredytowej. Podobnie do innych instytucji finansowych udzielających finansowania w formie pożyczki, w celu oszacowania zdolności zostaną sprawdzone określone rejestry finansowe. Przedstawiamy ich pełną listę na podstawie dokumentu z polityką prywatności na stronie internetowej NFG.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.

NFG eFaktoring – limit faktoringowy

Przyszła pora na obszerne scharakteryzowanie przedziału, w jakim umieszczone zostały podstawowe parametry limitu faktoringowego. Dzielimy go na dwie kategorie – finansową oraz czas trwania.

 • Kwota brutto na fakturze.
  Patrząc na pierwszy suwak przedstawiony na stronie internetowej opisywanej instytucji, minimalna wartość limitu może wynieść już 200 złotych. Kolejna dostępna wartość rośnie do 1000 złotych, a kolejne proporcjonalnie osiągają maksymalnie najwyższą dostępną wartość – 100 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  W przypadku dostępnego terminu obowiązywania limitu, NFG przewiduje trzy dostępne terminy. Pierwszy to 30 dni (miesiąc), kolejny to 60 dni (2 miesiące), z kolei ostatnim przewidzianym parametrem jest 90 dni (3 miesiące).

Czy NFG oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Jak wiadomo – faktoring faktoringowi nierówny. Istnieją zróżnicowane metody na realizowanie tych usług wsparcia finansowego dla sektora przedsiębiorstw, które niekoniecznie muszą przyjmować formę wypłaty środków na fakturę dla kontrahenta przy jego udziale. Przyjrzyjmy się, czy NFG faktoring realizuje także inne, dwa pozostałe sposoby na ten zakres usług.

 • Faktoring cichy.
  Opisywana instytucja oferuje swoim klientom także kompleksowe usługi z zakresu faktoringu cichego. Oznacza to, że przedsiębiorca chcący wypłacić środki bez wiedzy kontrahenta o korzystaniu z usług firmy faktoringowej, otrzymuje pożyczkę wprost na konto. To w jego gestii leży zatem dopełnienie transakcji, a faktor działa dyskretnie.
 • Faktoring odwrotny.
  Także i w przypadku faktoringu odwrotnego przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie od NFG. Środki zostają wypłacone bezpośrednio kontrahentowi, a przedsiębiorca reguluje swoją należność wprost do firmy faktoringowej.

eFaktoring w NFG – przykładowe parametry limitu i opłaty

Przyglądając się ponownie kalkulatorowi limitu faktoringowego, jaki NFG udostępnia na swojej stronie internetowej, przedstawiamy najważniejsze informacje na temat opłat i detali finansowania. Ich wymiar jest reprezentatywny i aktualny w momencie tworzenia tego tekstu.

 • Kwota limitu: 40 000 zł.
 • Czas trwania limitu: 60 dni.
 • Koszt netto: 1592 zł.
 • Koszt brutto: 1289,52 zł.

NFG eFaktoring – czym się wyróżnia?

Opisywana instytucja to jeden z najbardziej konkurencyjnych graczy w branży, który oferuje godne uwagi rozwiązania skierowane do bardzo zróżnicowanego grona przedsiębiorców i freelancerów. Spójrzmy, pod względem jakich aspektów NFG eFaktoring szczególnie się wyróżnia.

 • Firma ta jest uczestnikiem programu Rzetelna Firma.
 • Spółka akcyjna Narodowy Fundusz Gospodarczy z Wrocławia posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku usług finansowych.
 • Usługi skierowane są zarówno do przedsiębiorców budowlanych, jak i transportowych, a także innych branż.
 • NFG faktoring nie zapomina także o mikroprzedsiębiorcach i freelancerach.
 • Oferta tej instytucji jest wyjątkowo elastyczna, zakładając indywidualne dopasowanie parametrów limitu faktoringowego.
NFG faktoring

NFG faktoring – nasza opinia

Narodowy Fundusz Gwarancyjny to sprawdzona marka, która na rynku finansowym w Polsce może pochwalić się niebagatelnym doświadczeniem i tysiącami obsłużonych klientów. Nie bez powodu cieszy się ona dużą popularnością wśród przedsiębiorców – przedstawione warunki są konkurencyjne i elastyczne.

Co więcej, NFG faktoring zwraca też uwagę nowoczesną, doskonale zaprojektowaną pod kątem grafiki i użyteczności stroną internetową, która nie powinna stwarzać problemów w nawigacji nawet dla osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z faktoringiem. Polecamy bliżej przyjrzeć się usługom tej instytucji!

Dane kontaktowe dla klientów

Dla chcących zawrzeć umowę:

 • Telefon: +48 717 737 000
 • E-mail: oferta@nfg.pl

Dla mających pytania w sprawie umowy:

 • Telefon: +48 71 773 70 30
 • E-mail: info@nfg.pl

Informacje na temat spółki

NFG faktoring

 

Narodowy Fundusz Gwarancyjny SA

Rodzaj:
Instytucja wsparcia finansowego dla firm
Numer REGON:
932008431
Numer NIP:
8951643411
Numer KRS:
0000610456
Data rejestracji KRS:
19 stycznia 1999
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-16:00

Adres firmy

ul. Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 6 maja 2020 roku.

Komentarze (19)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • M
  M
  Mateusz
  11.05.2021, 16:56

  Nie raz faktoring mnie uratował. Polecam.

 • A
  A
  Andrzej
  11.05.2021, 15:25

  Korzystam z NFG od dawna i jestem bardzo zadowolony z współpracy.

 • J
  J
  Jan
  17.04.2021, 14:45

  Jestem bardzo zadowolony z jakości usług oraz czasu reakcji firmy na mój wniosek.

 • E
  E
  Eryk
  13.09.2020, 10:54

  Podratowali moją firmę transportową w dobie lockdownu. Pieniądze były dostępne w około 30 minut.

  • D
   D
   Dagna
   15.09.2020, 08:42

   Pół godziny to tak czy siak szybko. @benko jaki mają limit?

  • D
   D
   Doradca Online Kaczmarski Group
   20.09.2020, 18:22

   Witaj Dagna!
   Limit faktoringowy to limit pieniężny, który może zostać udzielony faktorantowi przez faktora. Decyzja o kwocie przyznanego limitu uzależniona jest od indywidualnej oceny ryzyka faktoranta.
   Pozdrawiam,
   Monika,
   Doradca Online Kaczmarski Group

  • D
   D
   Doradca Online Kaczmarski Group
   20.09.2020, 18:20

   Witaj Eryk!
   Z faktoringu może skorzystać każda firma, która prowadzi sprzedaż towarów lub usług i wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. Najczęściej są to przedsiębiorstwa produkcyjne i dystrybucyjne, działające w branży budowlanej, transportowej lub usługowej. W tych branżach jest to zjawisko zupełnie normalne, że płatność za realizację usługi następuję w ciągu 30, 60, a nawet 90 dni. Tak długie oczekiwanie może zachwiać płynnością finansowa przedsiębiorstwa, dlatego cieszymy się, że skorzystałeś z naszych usług i jesteś z nich zadowolony. Polecamy się na przyszłość.
   Pozdrawiam,
   Monika,
   Doradca Online Kaczmarski Group

  • E
   E
   Eryk
   30.09.2020, 17:36

   Z całą pewnością będę korzystał. Wreszcie nie musze się martwić terminami płatności.

  • g
   g
   glud
   05.10.2020, 13:29

   @doradca czy usługa wpływa na dodatkowe zadłużenie firmy?
   @eryk trzeba być przygotownaym na każdą sytuacje a taki rodzaj usługi może uratować naszą płynność finansową

  • K
   K
   Karmazyn
   26.11.2020, 18:27

   Factoring nie wpływa na zadłużenie firmy Glud ;) To jest finansowanie faktur tylko i wyłącznie.

  • D
   D
   Dagna
   27.11.2020, 16:32

   O ile więcej pieniędzy się oddaje?

  • P
   P
   Piotr
   01.01.2021, 20:38

   Wszystko jest ok. dopóki na czas zostaną spłacone pobrane pieniądze ,jeżeli jednak wpadniesz w chwilowe problemy finansowe to nie dość ,że pobiorą dodatkową prowizję za 30 dni do przodu to po kilku dniach po terminie płatności sprawa trafia do windykacji ,mimo ,że telefonicznie zostało ustalone ,że potrzebuje kilku dni na spłatę zaległości i zostało to przez nfg przyjęte ze zrozumieniem to za 2 dni już firma windykacyjna informowała o przejęciu sprawy .Po spłacie wszystkich należności nawet nieprzeterminowanych i w portalu nfg to zostało zaksięgowane to nadal windykacja Kaczmarski Group nękała mnie mailami i listem o braku płatności. Nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą ,wszystkie faktury spłaciłem i rozwiązuję umowę, bałagan w tej firmie jest straszny, zero zrozumienia ,choć ustalony był termin spłaty z konsultantem to poszło od razu do windykacji. Dodatkowo została wystawiona nota księgowa na wysoką kwotę za kilka maili i list ,który nie powinien był do mnie trafić bo już wszystko spłacone, nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą, Nie polecam!!!!!!

 • b
  b
  benko
  28.08.2020, 10:22

  Jak dla mnie firma 5/5 – wysoki limit, kasa szybko na koncie, nie ma aż tylu formalności, ilu się spodziewałem. Super ogółem.

  • D
   D
   Dagna
   08.09.2020, 12:43

   Naprawdę kasa przychodzi już po 15 minutach?

  • D
   D
   Doradca Online Kaczmarski Group
   14.09.2020, 19:24

   Witaj Dagna!
   Kiedy Twój kontrahent potwierdzi transakcję pieniądze za fakturę otrzymasz nawet w 5 minut. Wystarczy, że wprowadzasz fakturę do naszego systemu na sof.nfg.pl/
   Pozdrawiam,
   Monika,
   Doradca Online Kaczmarski Group

  • E
   E
   Eryk
   30.09.2020, 17:38

   Tak, pieniądze błyskawicznie pojawiają się na koncie firmowym co jest niewątpliwym atutem tego rozwiązania. No i brak konieczności fizycznego odwiedzania placówek – co w przypadku banków jest koniecznością.

  • o
   o
   olaf
   05.10.2020, 13:27

   @dagna bardzo szybko przychodzi pomoc. jestem zadowolony.
   @Eryk to że można załatwić online to największy atut :)

  • K
   K
   Karmazyn
   28.11.2020, 14:41

   Szybkość pojawienia się funduszy, chyba zależy od tego w jakim banku masz konto oraz kiedy złożyłaś dokumenty.

  • D
   D
   Doradca Online Kaczmarski Group
   20.09.2020, 18:15

   Witaj Benko!
   Cieszymy się, że pozytywnie odbierasz naszą współpracę. Nieustannie dążymy do podnoszenia jakości naszych usług, tak aby sprostać wszystkim wymaganiom naszych Klientów.
   Pozdrawiam,
   Monika,
   Doradca Online Kaczmarski Group

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x