eFaktoring NFG – opinie i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Cichy faktoring
Tak
Wiek firmy
12 miesięcy
Faktoring odwrotny
Tak
Wartość faktury
100 %
? 100% faktury netto lub częściowe finansowanie
Czas wypłaty
5 minut
Okres spłaty
1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka
200 - 120 000 zł
Kwota
200 - 120 000 zł
Opłaty i prowizje
od 0,053%
? za każdy 1 dzień finansowania, nawet do 3 miesięcy bez opłat za dostęp do limitu faktoringowego.
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Limit finansowania
120 tys zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

3.9/5

Siedziba firmy

Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.
Danuty Siedzikówny 12
51-214 Wrocław

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20 000 000 zł
KRS: 0000610456
NIP: 8951643411

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej niebagatelne znaczenie ma troska o płynność finansową. Naruszyć może ją np. upływający termin opłacenia faktur lub inne, ponaglające wydatki. Deską ratunku w takich okolicznościach mogą okazać się usługi faktoringowe, których oferta z roku na rok staje się coraz bogatsza. Dzisiaj przyglądamy się jednej z najciekawszych ofert – eFaktoring NFG.

Finanse przedsiębiorstwa to żywy organizm, na którego prawidłowe funkcjonowanie aktywnie wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia regularne opłacanie wszystkich wydatków, wynikających także ze współpracy z kontrahentami. Miesiące są różne – bywają lepsze i gorsze, za to wydatki potrafią bezlitośnie naglić. Aby uniknąć widma popadnięcia w zaległości finansowe, warto skorzystać z narzędzia, które stale zyskuje w Polsce na popularności. Oferuje je np. NFG eFaktoring.

Aktualnie NFG proponuje atrakcyjną promocję – nawet do 3 miesięcy bez opłat za dostęp do limitu faktoringowego!

Sprawdź eFaktoring w NFG

eFaktoring NFG – podstawowe informacje

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą NFG kryje się skrót, o którym ciężko było dotychczas nie usłyszeć. Narodowy Fundusz Gwarancyjny to duża instytucja finansowa, która jest częścią Kaczmarski Group – wrocławskiej spółki, która jest właścicielem takich firm jak np. Krajowy Rejestr Długów BIG SA, Rzetelna Firma, czy Kaczmarski Inkasso.

Spółka specjalizuje się w świadczeniu obszernego wsparcia dla przedsiębiorców różnych szczebli i funkcjonujących w zróżnicowanych sektorach. Uwadze NFG nie umykają także freelancerzy. Świadczone przez tę instytucję usługi mają na celu nie tylko pomagać w utrzymaniu w optymalnej formie bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstw, ale stymulować ich rozwój.

eFaktoring NFG jest pierwszym w Polsce 100% on-linowym rozwiązaniem faktoringowym. Spółka działa na rynku od 2006 r. Klienci NFG od samego początku docenili stabilność Systemu Faktoringowego oferowanego przez NFG, pełne bezpieczeństwo transakcji i przede wszystkim faktoring cichy, w którym NFG specjalizuje się od samego początku.

Nowością NFG jest Fakturatka, czyli usługa rat dla biznesu. Dzięki Fakturatce mali przedsiębiorcy mogą rozkładać na raty faktury zakupowe za towar, sprzęt i usługi. Sam proces finansowania jest prosty i w 100% onlinowy. Wystarczy przekazać fakturę, wskazać liczbę rat i zatwierdzić umowę SMSem. NFG reguluje płatność na konto dostawcy w dniu wymagalności, a firma spłaca należność w ratach.

eFaktoring NFG opinie

Trudno przedstawić w skrócie wszystkie czynniki, które wpływają na podjęcie przez przedsiębiorcę wyboru firmy faktoringowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że najczęściej powtarzającymi czynnikami w tej kwestii są m.in. atrakcyjne wartości limitów, przejrzyste warunki czy dostępne formy finansowania. Co więcej, niebagatelne znaczenie dla wielu przedsiębiorców przed złożeniem wniosku o wsparcie jest też zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów danej firmy.

Klienci doceniają NFG za szybkość finansowania (nawet w 5 minut), faktoring cichy, częściowe finansowanie faktur i oczywiście pełną on-linowość, bez zbędnych formalności. Pozytywne recenzje zbierają także elastyczne parametry oferty, a także przejrzyste warunki i bardzo szybki proces wnioskowania o uzyskanie wsparcia.

nfg - oferta faktoringu

eFaktoring NFG – na czym polegają te usługi?

Usługi, w jakich specjalizuje się NFG to szerokie spectrum wsparcia finansowego, które możliwe jest dzięki kompleksowej ofercie spółki obejmującej:

 • faktoring cichy i jawny,
 • ekspres,
 • zaliczkowy
 • oraz faktoring zakupowy.

Faktoring w NFG to szybka wymiana faktur sprzedaży z odroczonym terminem płatności na gotówkę.

Faktoring umożliwia uzyskanie szybkiego wsparcia finansowego – bez zbędnych formalności, w 100% on-line. Wystarczy złożyć wniosek o przyznanie limitu faktoringowego, który może wynieść nawet 250 000 zł i potem z każdego miejsca 24/h zamieniać faktury na gotówkę. To rozwiązanie to najlepsza alternatywa dla czasochłonnych i drogich pożyczek czy kredytów – najważniejsza cecha, która odróżnia faktoring od kredytu to fakt, że w tej formie finansowania zabezpieczaniem transakcji nie jest majątek przedsiębiorcy, ale wierzytelność z faktury.

Usługa faktoringowa w NFG jest jedną z najtańszych na rynku – prowizja za sfinansowanie rozpoczyna się już od 2,49% za każde 30. Dodatkowo należy pamiętać, że koszt usługi faktoringowej może zostać wrzucony w koszty firmy i można odliczyć od niej podatek.

Jak skorzystać z eFaktoringu NFG?

Z faktoringu w NFG może skorzystać każdy przedsiębiorca, który chce zadbać o swoją płynność finansową. Oferta NFG dedykowana jest jednoosobowym działalnością gospodarczym:

 • działającym na rynku min. 12 miesięcy,
 • rozliczającym się innymi, polskimi przedsiębiorcami.

Proces wnioskowania o limit faktoringowy jest prosty, bezpieczny i szybki. Wystarczy:

 1. Zarejestrować się w Systemie Obsługi Finansowania, podając swój NIP.
 2. Wybrać wartość limitu i najczęstsze terminy odraczania faktur sprzedaży.
 3. Podać niezbędne dane i wykonać przelew weryfikacyjny na 1 zł.
 4. Zatwierdzić umowę kodem SMS i korzystać aktywnie z faktoringu cichego, jawnego, ekspres czy zaliczkowego.

Uruchomienie limitu faktoringowego działa szybko i bez zbędnych formalności. Na start można otrzymać od 5 000 zł do 120 000 zł. W trakcie trwania współpracy możesz zwiększyć limit nawet do 250 000 zł.

eFaktoring NFG – limit faktoringowy

Czym właściwie jest limit faktoringowy? Jest to udzielana kwota na finansowanie faktur sprzedaży. Każda spłata sfinansowanej faktury automatycznie odnawia dostępny limit.

 • W NFG można finansować faktury od 200 zł do nawet 250 000 zł.
 • Zaraz po zawarciu Umowy z NFG masz do wykorzystania limit o wartości nawet do 40 000 zł. W celu uruchomienia pełnego limitu np. 100 000 zł NFG może poprosić o dostarczenie dodatkowej dokumentacji. Im dłużej finansujesz faktury w NFG, możesz otrzymać nawet 120 000 zł.

Jakie rodzaje faktoringu oferuje NFG?

NFG ma najszerszą ofertę finansowania faktur na rynku. Możesz skorzystać z faktoringu cichego, jawnego, ekspres czy zaliczkowego.

 • Faktoring cichy. Finansowanie faktur z tzw. „cesją cichą” – kontrahent nie wie, że przedsiębiorca zdecydował się na finansowanie w zewnętrznej instytucji. Pieniądze na koncie faktoranta po dodaniu faktury mogą znaleźć się już po 5 minutach. Wspólne relacje biznesowe nie ulegają zmianom.
 • Faktoring jawny. Kontrahent przedsiębiorcy jest informowany o finansowaniu faktury w NFG – faktor dokonuje tzw. „jawnej cesji wierzytelności”. Informowanie kontrahenta od początku o fakcie finansowania przez instytucję zewnętrzną motywuje go do szybszej spłaty faktury. W faktoringu jawnym NFG oferuje również usługę monitoringu płatności faktur kontrahenta wraz z delikatnym motywowaniem i przypominaniem o koniecznej zapłacie w terminie.
 • Faktoring ekspres. Autorski typ finansowania dostępny tylko w NFG. Działa podobnie jak faktoring jawny, z ta różnicą, że środki za sfinansowaną fakturę mogą znaleźć się na koncie przedsiębiorcy nawet w 5 minut – jeszcze przed uruchomieniem cesji wierzytelności.
 • Faktoring zaliczkowy. Forma finansowania, która pozwala uzyskać szybkie finansowanie na bieżącą działalności i inwestycje. Wystarczy wziąć zaliczkę w NFG, zrealizować kontrakt i wystawić fakturę, spłacić zaliczkę nowo powstałą fakturą lub bezpośrednio do NFG.
 • Faktoring odwrotny (zakupowy) – usługa zwana Fakturatką, która pozwala na rozkładanie faktur zakupowych na raty. Co ciekawe, na raty można rozłożyć faktury za towar, sprzęt czy usługi np. karty paliwowe, towar do sklepu, usługi informatyczne czy fakturę za prąd. Proces dodania faktury do finansowania trwa 5 minut.

eFaktoring w NFG – przykładowe parametry limitu i opłaty

Finansowanie faktur w NFG rozpoczyna się już od 2,49% za każde 30 dni finansowania – to jedna z najniższym stawek rynkowych.

Przykładowa kalkulacja finansowania faktury w NFG:

Kwota na fakturze sprzedaży: 4 000 zł
Okres finansowania faktury: 30 dni
Finalny koszt po odliczeniu podatku: 80,68 zł

NFG eFaktoring – czym się wyróżnia?

eFaktoring NFG to przede wszystkim prekursor we prowadzeniu na polski rynek 100% on-linowego rozwiązania faktoringowego, dedykowanego najmniejszym uczestnikom rynku – jednoosobowym działalnościom gospodarczym. Wśród konkurencji wyróżnia się:

 • kompleksowością usług – faktoring cichy, jawny, ekspres, zaliczkowy, odwrotny,
 • szybkością finansowania – nawet w 5 minut!,
 • najniższą stawką za finansowanie – już od 2,49% za każde 30 dni,
 • brakiem formalności, szybkością i bezpieczeństwem transakcji,
 • częściowym finansowaniem faktur – można finansować 100% faktury lub tylko jej część,
 • atrakcyjnymi limitami faktoringowymi – od 200 zł do nawet 250 000 zł.
NFG faktoring

NFG faktoring – nasza opinia

Narodowy Fundusz Gwarancyjny to sprawdzona marka, która na rynku finansowym w Polsce może pochwalić się niebagatelnym doświadczeniem i tysiącami obsłużonych klientów. Nie bez powodu cieszy się ona dużą popularnością wśród przedsiębiorców – przedstawione warunki są konkurencyjne i elastyczne.

Co więcej, NFG faktoring zwraca też uwagę bezpiecznym i intuicyjnym Systemem Obsługi Finansowania, w którym 24/h można zamieniać faktury na gotówkę i zabezpieczyć, tak ważną w tych czasach płynność finansową! Polecamy bliżej przyjrzeć się usługom tej instytucji!

Dane kontaktowe dla klientów

Dla chcących zawrzeć umowę:

 • Telefon: +48 717 737 000
 • E-mail: oferta@nfg.pl

Dla mających pytania w sprawie umowy:

 • Telefon: +48 71 773 70 30
 • E-mail: info@nfg.pl

Informacje na temat spółki

NFG faktoring

 

Narodowy Fundusz Gwarancyjny SA

Rodzaj:
Instytucja wsparcia finansowego dla firm
Numer REGON:
932008431
Numer NIP:
8951643411
Numer KRS:
0000610456
Data rejestracji KRS:
19 stycznia 1999
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-16:00

Adres firmy

ul. Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 6 maja 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (14 votes)
Komentarze (42)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • O
  O

  Oszukany klient

  01.12.2021, 18:13

  Wyróżniający się komentarz

  Jeśli chcecie zbankrutować to śmiało współpracujcie z nimi. Oszuści złodzieje i naciągacze. Wszczynają postępowanie windykacyjne z innymi złodziejami od Kaczmarskiego bez żadnej informacji po mimo uregulowania należności. Kary za spóźnienie są chorendalne. Wszczynają postępowanie po uregulowaniu płatności, po dwóch miesiącach dostajesz wiadomość o zapłaceniu za windykację która nic nie zrobiła. Jeszcze raz powtarzam złodzieje oszuści i naciągacze. Dbasz o swoją kieszeń omijaj ich z daleka.

  • D
   D

   Doradca NFG

   09.03.2022, 23:47

   Wyróżniający się komentarz

   Witaj Oszukany,
   jeżeli klient spóźnia się z płatnościami, zgodnie z warunkami umowy rozpoczynamy działania mające na celu odzyskanie należności.Wszelkie zasady postępowania i konsekwencje przekraczania terminów są jasno i klarownie opisane w warunkach umowy i regulaminie. Zawsze rekomendujemy dokładne zapoznanie się z treścią powyższych dokumentów. Dodatkowo nasi konsultanci pozostają otwarci na pomoc i rozwiązywanie wszelkich wątpliwości. W razie jakichkolwiek niejasności zachęcamy do zadawania pytań i kontaktu z nami.
   Pozdrawiamy,
   Zespół NFG

  • b
   b

   były klient

   23.05.2022, 16:00

   Wyróżniający się komentarz

   Dokładnie, potwierdzam. To są zwykli złodzieje. A ten tzw zespół to zgraja małolatów czytających gotowe formułki. Zdecydowanie nie polecam

 • K
  K

  K

  03.10.2021, 19:54

  Wyróżniający się komentarz

  Spore koszty dodatkowe i naliczanie chorych sum za nawet kilkudniowe opóźnienie w spłacie. Nachalny kontakt telefoniczny, mailowo cisza, firma bez ostrzeżenia wysłała dokumenty o cesji do moich klientów (w dodatku błędne, sugerujące, że to one mają zapłacić, opatrzone nieprawidłowymi datami), pobrawszy jednak opłatę za cesję cichą.

  • D
   D

   Doradca NFG

   09.03.2022, 23:48

   Wyróżniający się komentarz

   Witaj K,
   pragniemy przypomnieć, że w naszych umowach nie zatajamy żadnych informacji a każdy klient ma dostęp do warunków przed podpisaniem. Zawsze zachęcamy do dokładnego przeczytania całości dokumentu, tak aby nie pozostawiać żadnych niejasności.
   Pozdrawiamy,
   Zespół NFG

 • I
  I

  Iza

  07.02.2022, 19:37

  Wyróżniający się komentarz

  Współpracuje z NFG od roku, w tym czasie kilka razy korzystałam z uslugi, nie wymuszają na mnie finansowania wszystkich faktur, co miesiac.
  Dla mnie jasne zasady współpracy, szybki kontakt, zawsze otrzymuje odpowiedź na zadane pytanie.
  Z mojego polecenia dwoch znajomych juz podpisalo z nimi umowę, ja mam przez to tańsze warunki, a znajomi z tego co wiem też sa zadowoleni. Generalnie polecam

 • S
  S

  Sławomir Nowak

  26.09.2023, 11:25

  Wyróżniający się komentarz

  Pomagają w opłaceniu zakupów ale i innych nieszablonowych produktów i usług, jak np. opłata za kaucję przyłączeniową farmy fotowoltaicznej, u operatora.

 • L
  L

  LICHWA

  04.06.2023, 12:20

  Wyróżniający się komentarz

  Zanim coś podpiszesz sprawdź ile będzie Cię to kosztować.

 • n
  n

  nabity_w_butelke

  04.06.2023, 11:42

  Wyróżniający się komentarz

  W skrócie to zwykła lichwa !

  Poczytajcie warunki :
  minimalny czas naliczania zaliczki 30 dni (sic!) 3-4%
  dodatkowo za czas dostępności 0,25% od całości

 • K
  K

  Kamil

  27.02.2022, 15:34

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam usługę, pomocny dodatek do prowadzenia firmy.

 • M
  M

  Marcin

  26.02.2022, 15:59

  Wyróżniający się komentarz

  Wiele razy NFG ratowało moją sytuację. Na pewno jeszcze skorzystam z ich usług.

 • M
  M

  Magda

  19.02.2022, 13:14

  Wyróżniający się komentarz

  Korzystam od dawna i jestem zadowolona.

 • I
  I

  Iga

  17.02.2022, 00:25

  Wyróżniający się komentarz

  Od niedawna korzystam z usług NFG i jestem pozytywnie zaskoczona. Jasne i klarowne zasady, szybkie tempo realizacji , obsługa klienta na poziomie. Polecam

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.
Złóż wniosek