Pożyczka gotówkowa Kasa Stefczyka – szczegóły oferty i opinie

Pożyczka gotówkowa Fit - szczegóły:

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.9
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Okres spłaty12 - 120 miesięcy
RRSO11,52 %
Oprocentowanie8 %
Prowizja0%
Wymagane konto bankoweTak
Sposób weryfikacjiw oddziale
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 240 000 zł
Pierwsza pożyczka gratisNie
Maks. kolejna pożyczka160000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 99 lat
Metoda wypłatyprzelew/gotówka
Rodzajkredyt
? kredyt
Wkład własny0%
? 0%
Czas wypłaty15 minut
Kwota1 000 - 240 000 zł
Skrócony przykład reprezentatywnyRRSO: 22,30%, całkowita kwota pożyczki: 19906,54zł, oprocentowanie: 12,26%, całkowity koszt pożyczki: 17307,72zł - na podstawie pożyczki na 83 miesiące

Przykład reprezentatywny z dnia 16.08.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł / 0%, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 10,90%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 11,52%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 231,11 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 231,35 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 131 729,01 zł w tym odsetki: 47 729,01 zł.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają silnie zakorzenioną funkcję w polskiej tradycji finansowej. Sektor finansowy jednak intensywnie się zmienia, na co wpływ widać także po ofercie spadkobiercy dawnych SKOK-ów – Kasy Stefczyka. Na czele z konkurencyjną ofertą kredytu gotówkowego, stawia ona na rywalizację z bankowymi gigantami.

Kasa Stefczyka sukcesywnie stara się stanowić przeciwwagę dla tradycyjnych, dużych banków, oferując swoim klientom szeroko reklamowaną alternatywę dla kredytów. Pożyczka gotówkowa reklamowana jest jako łatwa w pozyskaniu i wyjątkowo mało kosztowna. Sprawdzamy dzisiaj dokładnie wszystkie szczegóły tej medialnej oferty.

Pożyczka gotówkowa Kasa Stefczyka – krótko o banku, który ją oferuje

I na początku warto doprecyzować pierwszą, kluczową kwestię. Kasa Stefczyka nie jest rzecz jasna bankiem, choć jej oferta jest praktycznie identyczna wobec kluczowych instytucji z tego grona. Jest to bowiem tzw. spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa, potocznie nazywana SKOK-iem, której podstawowe zasady funkcjonowania reguluje dedykowane prawo. Historia kas oszczędnościowych jest silnie zakorzeniona w polskiej historii i to na jej kanwie w 1993 w Gdyni założono dzisiejszą Kasę Stefczyka.

Jak wskazuje ostatni człon nazwy opisywanego dzisiaj SKOK-u, udzielanie kredytów to jeden z filarów działalności Kasy Stefczyka. Nie bez powodu jednym z najsilniej wyeksponowanych produktów jest Pożyczka Gotówkowa, gdyż tradycyjnie to jedno z najbardziej przystępnych rozwiązań dostępnych w ofercie. Przyglądamy się dzisiaj mu z bliska!

Kredyt Gotówkowy Kasa Stefczyka
Sprawdź Fit pożyczkę w Kasie Stefczyka

Czym jest kredyt gotówkowy w Kasie Stefczyka?

Pożyczka gotówkowa, jaką oferuje Kasa Stefczyka, to specyficzna wariacja na temat kredytu konsumpcyjnego uregulowanego w prawie. Choć sam kredytodawca działa na podstawie wspomnianych odrębnych przepisów o tzw. SKOK-ach, to pożyczka gotówkowa jest bardzo podobna do kredytów gotówkowych oferowanych przez banki – i to właśnie dlatego stanowi dla nich tak istotną konkurencję.

Czym charakteryzuje się pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka?

 • Kwota, jaką można uzyskać, wynosi minimalnie 1000 złotych, z kolei maksymalnie może osiągnąć sumę nawet 200 000 złotych.
 • Środki można pożyczyć na dowolny, konsumpcyjny cel bez wskazywania go we wniosku.
 • Oferta skierowana jest zarówno do osób, które są już klientami Kasy Stefczyka, jak i tych, którzy dotychczas nie mieli jeszcze z nią do czynienia.
 • Spłata odbywa się w comiesięcznych lub cotygodniowych ratach, elastycznie dopasowanych do preferencji kredytobiorcy.

Jakie korzyści oferuje Pożyczka gotówkowa?

Po przedstawieniu kluczowych cech wyróżniających pożyczkę gotówkową w Kasie Stefczyka, pora teraz bliżej przyjrzeć się bardziej specyficznym cechom tego produktu. Sprawdźmy, jakimi korzyściami wyróżnia się ten produkt i jakimi elementami może przekonać do siebie szczególnie wahających się klientów.

 • Weryfikacja oraz wydanie decyzji w sprawie potencjalnego przyznania pożyczki odbywa się szybko w ciągu od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
 • Harmonogram spłaty jest ściśle dopasowany do indywidualnych preferencji i możliwości klienta, a rata wynosi tyle, aby nie być obciążeniem dla budżetu.
 • Wniosek o otrzymanie pożyczki można złożyć w 100% online, jak i poprzez skontaktowanie się z infolinią Kasy Stefczyka lub też udając się do jednej z wielu stacjonarnych placówek.
 • Kasa Stefczyka deklaruje, że prowizja jest relatywnie niska, a warunki uzyskania oraz spłaty pożyczki są przejrzyste i jasne.
 • Przyznane w ramach pożyczki środki pieniężne są wypłacane jeszcze tego samego dnia, co nastąpiło wydanie pomyślnej decyzji pożyczkowej.

Jak skorzystać z oferty Pożyczki gotówkowej w Kasie Stefczyka?

Podobnie jak tradycyjne banki komercyjne, także i Kasa Stefczyka zdaje sobie doskonale sprawę z groźnej konkurencji firm pożyczkowych, których głównym wyróżnikiem jest możliwość uzyskania wsparcia finansowego w 100% online i bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób, także i u Stefczyka pożyczka gotówkowa może trafić do kieszeni po przejściu kilku prostych kroków.

Sprawdź Fit pożyczkę w Kasie Stefczyka
 1. Wypełnij formularz pożyczkowy, podając swoje podstawowe dane osobowe, a także m.in. numer telefonu komórkowego.
 2. Złożenie formularza będzie oznaczało zgodę na rozpoczęcie weryfikacji zdolności kredytowej, która opierać się będzie m.in. na pobraniu raportu z BIK na temat historii spłaty dotychczasowych zobowiązań, jak i weryfikacji źródła oraz wysokości dochodów.
 3. Decyzja w sprawie wypłaty pożyczki zostanie wydana po przeprowadzeniu weryfikacji w wyżej wspomnianym zakresie, po czym Kasa Stefczyka zaproponuje ofertę pożyczki oraz przedstawi umowę do podpisania.
 4. W przypadku zawarcia oficjalnej umowy o współpracy z Kasą Stefczyka, środki pożyczkowe zostaną przekazane na konto bankowe jeszcze tego samego dnia.

Pożyczka gotówkowa Kasa Stefczyka – koszty

Warto pamiętać też o opłatach, jakie wiążą się z zaciągnięciem pożyczki u Kasy Stefczyka. Podobnie jak u konkurencyjnych banków, także i tutaj wszystkie opłaty tworzące tzw. całkowity koszt kredytu zostały w czytelny i przejrzysty sposób przedstawione na podstawie reprezentatywnego przykładu kredytu.

 • Produkt: Pożyczka Fit
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 22,30%.
 • Oprocentowanie zmienne: 12,26%.
 • Całkowita kwota kredytu: 19 906,54 zł.
 • Prowizja: 1 750 zł.
 • Ubezpieczenie Twój Walor: 3 330,14 zł.
 • Opłata za dwa przelewy: 13,32 zł
 • Odsetki: 12 214,06 zł
 • Całkowita kwota do zapłaty: 37 214,06 zł
 • Liczba rat: 82-miesięczne raty równe oraz 83. rata.
 • Wysokość raty: 448,36 zł i ostatnia 448,54 zł.

Przykład reprezentatywny z dnia 9.06.2022 r.

Kredyt Gotówkowy Kasa Stefczyka

Wejdź na nasz ranking kredytów gotówkowych aby porównać jak oferta Kasy Stefczyka wypada na tle innych banków.

Warunki skorzystania z oferty i wymagane dokumenty

Zmierzając ku zakończeniu dzisiejszej recenzji, pora przyjrzeć się jeszcze kwestii ogólnych warunków, jakie należy spełnić, aby mieć największe szanse na pozytywną decyzję kredytową.

 • Należy być osobą pełnoletnią, która posiada status osoby fizycznej (środki można przeznaczyć na cele osobiste, a nie np. prowadzoną działalność gospodarczą).
 • Wnioskujący musi również posiadać pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych (jak podpisanie umowy).
 • Do wniosku o udzielenie pożyczki konieczne jest też posiadanie polskiego obywatelstwa, podobnie jak ważnego dowodu osobistego.
 • Konieczne jest też posiadanie stałego źródła dochodów, które jest udokumentowane oraz zapewnia stabilizację.
 • Wraz z dochodami, Kasa Stefczyka poprosi też o przedstawienie swoich wydatków, co pozwoli lepiej i optymalnie dostosować szczegóły potencjalnej pożyczki.
 • Podczas składania wniosku o pożyczkę gotówkową przeprowadzona zostanie też weryfikacja historii kredytowej widniejąca w BIK.

Pożyczka gotówkowa Kasa Stefczyka opinie i nasza recenzja

Kasa Stefczyka to niekwestionowany lider spośród kilkudziesięciu działających w Polsce tzw. kas oszczędnościowo-kredytowych, czyli SKOK-ów. Widać to przede wszystkim po ukształtowaniu oferty, którą zręcznie dostosowano do konkurowania z gigantami bankowymi. Pożyczka gotówkowa zwraca uwagę nie tylko możliwością uzyskania jej na trzy różne sposoby (internetowo, stacjonarnie lub telefonicznie), ale i elastycznymi parametrami oraz warunkami, które dopasowywane są do indywidualnego przypadku każdego klienta.

Z drugiej strony, przydałyby się istotne poprawki w samej stronie internetowej produktu – doskwierają bowiem liczne braki. Nie dowiemy się łatwo, jaki jest dostępny termin spłaty, a także nie znajdziemy czytelnego reprezentatywnego wyliczenia, jakie są ogólne koszty pożyczki. Szkoda, bo ułatwiłoby to sprawne pozyskanie wszystkich informacji o kredycie – a istotna część konsumentów dzisiaj zasięga ich właśnie poprzez internet. W ogólnym rozrachunku, pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka powinna jednak zwrócić uwagę i tak szerokiego grona osób, szczególnie poza przestrzenią internetu.

Zalety:

 • Możliwość złożenia wniosku na trzy różne sposoby – przez internet, poprzez połączenie telefoniczne lub po udaniu się do placówki stacjonarnej.
 • Bardzo elastyczne parametry pożyczki do uzyskania, wynoszące od 1000 do nawet 200 000 złotych.
 • Harmonogram spłaty pożyczki oraz wysokość rat elastycznie dostosowana do wymagań konsumenta.
 • Przejrzyście przedstawione warunki oraz szczegóły na temat przyznawania pożyczki.
 • Szybki okres wypłaty przyznanej gotówki – przelew z gotówką znajdzie się na koncie bankowym w ciągu tego samego dnia, którego otrzymaliśmy decyzję od Kasy Stefczyka.

Wady:

 • Finansowanie tylko dla członków Kasy.

Kasa Stefczyka – dane kontaktowe

W przypadku chęci nawiązania kontaktu z biurem obsługi klienta, zachęcamy do wybrania jednego z niżej przedstawionych numerów skierowanych m.in. do klientów indywidualnych – czyli grona osób, dla których stworzono przedstawioną w recenzji ofertę.

Informacje na temat spółki

Kasa Stefczyka

Spółdzielcza Kasa

Oszczędnościowo-Kredytowa

im. Franciszka Stefczyka

Rodzaj:
Spółdzielcza kasa
oszczędnościowo-kredytowa
Charakter działalności:
Uniwersalna
Utworzony:
1993
Numer REGON:
190408529
Numer KRS:
0000080915
Numer NIP:
5861040096
Adres siedziby:
ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 6
81-455 Gdynia

 

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 22 października 2020 roku.

Sprawdź pożyczkę konsolidacyjną w Kasie Stefczyka

Komentarze (5)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • L
  L
  Leon
  27.07.2021, 17:56

  Złodzieje i oszusty

  • L
   L
   Leonid
   24.02.2022, 08:59

   Zgadzam sie

  • W
   W
   Wiedzma
   27.07.2022, 13:42

   Dokładnie przy pożyczce 12.000 zł spłacam 34.000 a i tak co chwilę podnoszą mi kwotę raty

 • D
  D
  Damian
  09.09.2021, 11:15

  To jakiś obłęd, napisane jest że oferują pożyczki dla ludzi którzy nie mają szans dostania kredytu w banku i każdą sprawę weryfikują po ludzku, w celu znalezienia alternatywy, chciałem wziąć 5.000 zł na raty tak niskie że aż śmieszne a mimo to po zmniejszeniu mi punktacji w BIK odmówili z powodu nieuregulowanej jakiejś niewielkiej kwoty… Mimo że nie posiadam żadnych kredytów, przy wysokich dochodach.

 • M
  M
  Maya
  03.11.2020, 10:37

  Radom, ul Traugutta, bardzo miła obsługa p. Renaty, jej podejście. Miałam problem z pożyczką ze względu na komornika, więc SKOK mi pomógł, a także skonsolidował moje dwa kredyty. Wyszło mniej, ale dodatkowo wymusił na mnie ubezpieczenie (a miało nie być). Oczywiście przy całkowitej spłacie zwracają. Mimo wszystko jestem im wdzięczna za pomoc. Gdyby nie oni… Inne banki odwróciły się plecami.

Podobne artykuły