Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Maks. kolejna pożyczka
25000 zł
Czas wypłaty
48 godzin
Sposób weryfikacji
telefonicznie
Metoda wypłaty
przelew na konto
Wiek pożyczkobiorcy
25 - 75 lat
? umowa o pracę minimum 3 m-cy (min. dochód 800 zł) lub emeryt/rencista (min. dochód 700 zł)
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 25 000 zł
Okres spłaty
24 - 36 miesięcy
Kwota
1 000 - 25 000 zł
Wymagane konto bankowe
Tak
Godziny pracy w niedziele
24/7
? 24/7
Godziny pracy w sobotę
24/7
? 24/7
RRSO
54,98 %
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
? Możliwy zwrot finansowania do 31 dni bez żadnych kosztów.
Promocja
Nie
? Możliwy zwrot finansowania do 31 dni bez żadnych kosztów.
Oprocentowanie
18,29 %
? oprocentowanie stałe

Wymagania:

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale zdalnym: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 53,98%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 18,29%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 870 zł składają się: opłata przygotowawcza – 150 zł, prowizja pożyczkodawcy - 2 100 zł, odsetki – 2 620 zł. Pożyczka jest rozłożona na 42 miesięcznych rat po 235 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 9 870 zł. Stan na dzień 29.12.2023.

Zalety
Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem
Możliwość złożenia wniosku online
Elastyczne warunki
Możliwość spłaty ratalnej
Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek
Wady
Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online
Może być wymagane potwierdzenie zarobków
pożyczka dla osób zatrudnionych na umowę o pracę min.3 miesiące lub emerytów i rencistów

Nasza ocena:

3.0/5

Ocena klientów:

3.1/5

Siedziba firmy

PROFI CREDIT POLSKA S.A.
ul. Św. Wincentego 93/5
03-291 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 793951000
KRS: 0000518190
NIP: 5472151080
REGON: 243624011

W wyjątkowo konkurencyjnej branży pożyczek każda firma musi znaleźć sposób na wyróżnienie się. Niektóre chcą zachęcić klientów do skorzystania z oferty poprzez darmowe pierwsze pożyczki, inne długim okresem spłaty, a jeszcze inni — maksymalną kwotą zobowiązania. Międzynarodowa firma Profi Credit wybrała więcej niż jeden sposób. Oferuje ona pożyczki w sporej, maksymalnej kwocie 25 000 złotych. Ponadto klient może spłacić zobowiązanie nawet do 36 miesięcy.

Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Profi Credit nasza opinia

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych graczy Profi Credit to firma z dużym doświadczeniem rynkowym. Powstała dokładnie w 2004 roku, a więc na 10 lat przed boomem rynku pożyczkowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności firma posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej chwaliła się indywidualnym podejściem do klienta i wyjątkowo korzystnymi warunkami pożyczek ratalnych. Trzeba przyznać, że oferta faktycznie może okazać się atrakcyjna dla wielu potencjalnych klientów. Wyróżnia ją ogromna kwota dla maksymalnej pożyczki (25 tys. zł), a także rozbudowana paleta przewidzianych terminów spłaty mogą one zostać rozłożone nawet do 3 lat. Jest prawdziwa to rzadkość jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.

Weź pożyczkę na próbę w Profi Credit

Oferta Profi Credit nie jest oczywiście skierowana do osób, które poszukują szybkich chwilówek online. Jest to raczej usługa będąca pomostem pomiędzy branżą pożyczek a tradycyjną bankowością. Coś dla tych, którzy potrzebują większej ilości mniej pilnej gotówki z dłuższym, niż typowy miesiąc okresem spłaty. Jednocześnie, nie chcąc korzystać z usług banków. Specyfika Profi Credit wyróżnia się jeszcze w jednej kwestii transakcje odbywają się tylko częściowo za pośrednictwem internetu. Kluczowym etapem jest obsługa nas przez agenta. Proces ten może odbyć się zarówno poprzez wizytę w domu klienta, jak i udanie się do stacjonarnej placówki parabanku (jest ich w całym kraju 130).

Profi Credit — jakie warunki należy spełnić?

Warunki dla pierwszych pożyczkobiorców są całkowicie standardowe dla tego rodzaju firm. Kryteria w przypadku Profi Credit warto znać jednak ze szczególną starannością. Wszystko bowiem, krok po kroku będzie weryfikowane przez agenta, z którym się spotkamy. Pracownik omawianego parabanku zapyta nas o następujące zagadnienia:

 • Czy mamy nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 • Mieszkanie pod stałym adresem.
 • Posiadanie konta bankowego.
 • Uzyskiwanie stałych dochodów, co potwierdzić można np. za pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto dodać, że agent może poprosić klienta o wykazanie i potwierdzenie, iż powyższe informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli mowa o potwierdzeniu adresu, konieczne może być przedstawienie np. faktury za gaz lub wodę. W kwestii uzyskiwania stałych dochodów, niektórzy klienci proszeni są o wyciągi z konta udowadniające ten fakt. Dodatkowo agent Profi Credit ma prawo zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia podanych przez nas informacji na temat zarobków i charakteru wykonywanej przez pożyczkobiorcę pracy. Takie sytuacje nie są jednak regułą – co pożyczkodawca zastrzega na stronie internetowej.

Oferta pożyczkowa

Dla klientów indywidualnych omawiana firma przewidziała rozbudowane taryfy. Wyróżniamy trzy kategorie pożyczek, jakie możemy uzyskać.

Klienci indywidualni mogą otrzymać.

 • Profi Credit: Pożyczka na Oświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 200 złotych, a maksymalna granica kończy się na 4000 złotych. Okres, na jaki można zaciągnąć tę pożyczkę wynosi od 6 miesięcy (pół roku), aż do 48 miesięcy (4 lata). Grupa, dla jakich celowana jest ta pożyczka to osoby mające pilną potrzebę uzyskania dodatkowych pieniędzy na niespodziewany i nieplanowany wydatek. Uzyskać ją mogą ci, którzy zatrudnieni są zarówno na umowę-zlecenie, jak i na umowę o dzieło.
 • Profi Credit: Pożyczka na Zaświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 2 000 złotych, a górna granica zamyka się na 9000 złotych. Termin spłaty wynosi minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny nawet 48 miesięcy (4 lata). Pożyczkodawca nie precyzuje charakterystycznej grupy odbiorców, chwaląc się atrakcyjnymi warunkami finansowymi wspomnianymi wcześniej, a także opcją przedłużenia terminu spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Profi Credit: Pożyczka Premium. Jest to świadczenie, które omawiana firma kieruje do najbardziej wymagających klientów. Minimalna kwota pożyczki wynosi 9 000 złotych, z kolei maksymalna wartość to zaskakująca i rzadko spotykana w branży wartość 25 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do 48 miesięcy (4 lata). Podstawowa zaleta tej pożyczki, zdaniem parabanku, to mało formalności oraz możliwość odroczenia rat. Klient, jeśli spełni warunki, uzyskuje tę ofertę błyskawicznie.

Proces przedłużenia pożyczki

Profi Credit, podobnie do konkurencyjnych firm, dla klientów w szczególnych sytuacjach przewidziało możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Ta standardowa dla branży pożyczek procedura ma oczywiście na celu pomóc pożyczkobiorcom w wyjściu na finansową prostą i uniknąć popadnięcia w zadłużenie. Aby jednak skorzystać z tej usługi, konieczne jest poinformowanie zawczasu o tym przedstawicieli firmy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Profi Credit sprawdza dane konsumenta zarówno w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), jak i bazach BIG (Biur Informacji Gospodarczej, czyli np. KRD czy ERIF). Jeżeli masz problem ze swoją historią kredytową, zajrzyj na naszą stronę pożyczki bez BIK – znajdziesz tam najlepsze oferty bez sprawdzania baz.

Profi Credit – logowanie

Logowanie w Profi Credit należy rozpocząć od wejścia na stronę proficredit.pl i kliknięcia w przycisk „Strefa Klienta” (widoczny w prawym górnym rogu serwisu). W ten sposób zostaniesz przekierowany do panelu logowania, w którym musisz wpisać swój PESEL albo e-mail oraz hasło utworzone w trakcie rejestracji.

Z poziomu strefy klienta masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących umowy pożyczki, terminu jej spłaty, kwoty spłaconej i koniecznej do spłaty, a także do danych kontaktowych, które podałeś w panelu (z opcją ich zmiany). Gdy zapomnisz hasła, to również przez strefę klienta, klikasz „Nie pamiętam hasła” (widoczny poniżej przycisku „Zaloguj się”) i ustawiasz nowe hasło.

Co, jeśli nie spłacimy pożyczki?

Jak wyżej wspomnieliśmy, Profi Credit stara się przyciągać klientów wyrozumiałym i indywidualnym stosunkiem. Jednak jak każda firma na rynku, nie stosuje taryfy ulgowej dla osób, które nie spłacają należności na czas oraz nie próbują wówczas współpracować z pożyczkodawcą.

Brak terminowej spłaty rat otwiera jednak furtkę do nałożenia odsetek karnych, które naliczane są od dnia upłynięcia terminu spłaty. Jeżeli notorycznie będziemy uchylać się od spłaty, wówczas firma ma prawo podjąć kroki pozwalające skutecznie wyegzekwować od nas należną kwotę. Może być to np. firma windykacyjna, a potem także sąd. Na końcu dane klienta mogą trafić do bazy dłużników.

Twoja opinia jest bardzo pomocna! Podziel się swoimi doświadczeniami z Profi Credit zostawiając komentarz.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.1/5 - (171 votes)
Opinie o Profi Credit (171)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • E
  E

  ELena

  19.05.2020, 19:33

  Wyróżniający się komentarz

  Nie ma gorszej firmy w dobie Covid-19.Ludzi niewinnych spotkala straszna tragedia,stacili prace,siedza na postojowych,nie maja wynagrodzen na czas, nawet ZUS panstwowy nie wyplaca na czas, a ta firma nie stosuje zadnych rozwiazan pomocowych, zeby ludziom ulatwic zycie,a wrecz odwrotnie.Zachowuje sie niewyrozumiale,arogancko i stara sie ludziom dokopac.!!! Moze kiedys ci okrutni tez beda w podobnej sytuacji.W zyciu chleb oddany.OBY jak najszybciej.W obecnej chwili przrstrzegam przed ta brutalna i najdrozsza firma,perfidnie zdziercza i zlosliwa.UWAZAJCIE!! oby was nie spotkalo to co mnie, zabrali mi czesc zycia!!!

  • K
   K

   Kamiljg

   09.12.2020, 12:10

   Wyróżniający się komentarz

   Nie polecam, splacam na czas zostały mi 2 raty do końca pożyczki. A teraz mam problem że spłata to już mnie straszą pania z windykacji.

  • A
   A

   Arto

   02.01.2021, 08:06

   Wyróżniający się komentarz

   Miałem wziąć pożyczkę dzisiaj złożyłem papiery , ale po tych komentarzach się rozmyslilem

  • z
   z

   zoja

   18.01.2021, 23:51

   Wyróżniający się komentarz

   omijajcie tą firme szerokim łukiem. borykam się z nimi od 2007 roku wziełam 3 tysiące a spłacic mam ponad 18 tysięcy. mam komorników na emeryturze jeden posiedzi 4 lata, to drugi wejdze .to są złodzieje wyjęci spod prawa

  • B
   B

   Beata

   01.12.2021, 23:08

   Wyróżniający się komentarz

   Duży procent spóźniłam się z rata nie z mojej winy opóźnienie w Zusie zadzwoniłam już po 10sieciu dniach windykacja masakra Pani opryskliwa niesampatyczna My pożyczając czasem też mamy problemy ale Pani w windykacji powinna zmienić pracę

  • G
   G

   Gosia

   08.12.2021, 10:36

   Wyróżniający się komentarz

   Mam podobną sytuację. Człowiek dzwoni, aby przesunąć termin spłaty o tydzień, a zostaje nazwany cytuję „z całym szacunkiem, ale pani jest chyba głupia.” A to dlatego, że poszłam na kwarantannę i tego „nie przewidziałam”. Bezczelni krętacze.

  • N
   N

   Nas

   06.05.2022, 21:57

   Wyróżniający się komentarz

   Tak to racja ludzie nie bierzcie w tej firmie żadnych pożyczek oszukują ludzi a zwłaszcza starszych nachodzą ich w domu straszą a zwłaszcza Pan Ł…z kolegami moja mama do dziś nie może się od tej wizyty oczsnac a spłaca dalej.ostrzegam wszystkich to jest jakaś mafia jak najdalej od tej firmy.jak możecie ludzie piszcie gdzie się tylko da i ostrzegajcie

  • A
   A

   Adam.B

   11.07.2022, 10:53

   Wyróżniający się komentarz

   Jak idę brać pożyczkę to wiem co podpisuję jak spłacam to nie mam problemu. Większość nie płaci rat a później zdziwienie że ktoś chcę zwrotu swoich pieniędzy masakra

  • E
   E

   Ewelina

   29.11.2022, 14:51

   Wyróżniający się komentarz

   Jak najbardziej sie z tym zgadzam nie ma gorszej firmy jak Proficredit sa tak zlosliwi i nie ida na żadną współpracę niszcza ludzi psychicznie z daleka od tej Firmy bo okrutne odsetki a jak ktoś nie zapłaci drugiej raty to od razu zaocznie sąd i komornik więc kwota podwaja się drugie tyle. Ale to się zemści na tych którzy tak żerują na ludziach

 • G
  G

  Gerwazy

  01.07.2020, 05:45

  Wyróżniający się komentarz

  Kto wystawia tym oszustom gwiazdki? To oszuści i złodzieje, nie bierzcie tam kredytów

  • D
   D

   Dłużnik

   07.11.2023, 15:56

   Wyróżniający się komentarz

   Pewnie pracownicy Profi Credit.

 • B
  B

  Były klient

  20.04.2020, 18:52

  Wyróżniający się komentarz

  Firma Profi Credit albo ma bajzel( żeby nie wyrazić się bardziej dosadnie) w swojej dokumentacji albo celowo usiłuje naciągnąć swoich klientów na dodatkowe koszty. Strzeżcie się tej firmy!!!!!

  • N
   N

   Na księżycu

   24.01.2023, 16:28

   Wyróżniający się komentarz

   Tu nie chodzi o to ,że nie spłacasz każdemu noga się powinie ale o oprocentowanie i traktowanie dłużnika ! Oni mają zapisane w umowie , że mogą odwiedzić was w domu..chronione jest to prawnie i można ich nagrać i iść na policję jak nie chcecie awantury przed domem.Ale pamiętaj nikt nie ma prawa wejść wam na wasz teren prywatny ! Rozmawiałem z prawnikiem to oszuści bandziory na granicy przestępstwa ! NĘKAJĄ LUDZI I PONIŻAJĄ!

 • A
  A

  Adam

  05.05.2024, 19:55

  Wyróżniający się komentarz

  Nie bierzcie w proficredit, jest ze 2,5 razy więcej do spłaty a jak się opoznisz ze spłatą to windykacja od razu chodzi za tobą do pracy także już wszyscy inni pracownicy wiedzą a jest rodo i nie patrzą na nic tylko informują albo do domu za tobą czy do sąsiadów

 • M
  M

  M...

  27.03.2024, 00:06

  Wyróżniający się komentarz

  Nasyłają swoich ludzi. Nasyłają kobietę która twierdzi że jest detektywem i mówi do osoby obcej że dana osoba jest poszukiwana za przestępstwa i wymienia paragrafy, jeździ tak samo po rodzinie i po zakładzie pracy. Poza byciem detektywem ta pani na 11 innych profesji. nie dociera do nich sytuacją w jakiej człowiek się znalazł

 • P
  P

  Przeciw wobec Profi

  14.10.2023, 20:42

  Wyróżniający się komentarz

  lichwa, niezgodne z prawem, windykacja mafijna. Ostatnio przysłali gościa na sterydach i po narkotykach. Jeździ po całej Polsce i straszy ludzi. To Mariusz Ost. Ludzie unikać z daleka. A ci którzy są nękani,zastraszani i straszeni. Nagrywać i wzywać policję.

 • R
  R

  Ric

  09.10.2023, 14:13

  Wyróżniający się komentarz

  Piszę jako jeden z wielu byłych klientów tej pozal się Boże firmy pożyczkowej który stracił nerwy na walce z nimi. Profi Credit jeżeli to czytacie to miejcie świadomość że wkrotce skończy się wasze eldorado. ludzie przygotowują pozew zbiorowy i postarają się abyście zniknęli. Dlatego radzę wam szukać innego zajęcia. Jeżeli będziecie się do czegoś innego nadawać 😂😂

 • B
  B

  Beata

  05.09.2023, 13:11

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam jestem klientem pd dłuższego czasu a ze obecnie mam problemy ze zdrowiem i nie wpłaciłam raty jestem straszona wizyta w pracy i w miejscu zamieszkania . Nie wiem czy maja prawo zakłócać mir życiowy

 • G
  G

  Gość

  10.07.2023, 11:24

  Wyróżniający się komentarz

  Ta firma to zwykli oszuści, którzy okradają regularnie ludzi od lat. Niestety instytucje państwowe powołane od ochrony obywateli tj. policja, prokuratura w Bielsku Białej, sądy bronią ich. Nie mam już złudzeń prawa w Polsce już nie ma.

 • P
  P

  Pay

  29.06.2023, 17:38

  Wyróżniający się komentarz

  Czy ktoś dostal pożyczkę pomimo złej historii w BIK i BIG ?

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Profi Credit
Złóż wniosek