Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.0
Ocena użytkowników
3.2
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 25 000 zł
Złóż wniosek w Profi Credit

Zalety i wady firmy Profi Credit

Zalety
 • Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem
 • Możliwość złożenia wniosku online
 • Elastyczne warunki
 • Możliwość spłaty ratalnej
 • Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek
Wady
 • Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online
 • Może być wymagane potwierdzenie zarobków
 • pożyczka dla osób zatrudnionych na umowę o pracę min.3 miesiące lub emerytów i rencistów

Siedziba firmy

Adres:

PROFI CREDIT POLSKA S.A.

Browarna 2

43-300 Bielsko-Biała

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy:
793951000 PLN
KRS:
0000518190
NIP:
5472151080
REGON:
243624011
RRSO82,70 %
Godziny pracy w sobotę24/7
Godziny pracy w niedziele24/7
Prowizja15,49%
Wymagane konto bankoweTak
Kwota1 000 - 25 000 zł
Oprocentowanie6,88 %
Okres spłaty24 - 36 miesięcy
Maks. kolejna pożyczka25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 25 000 zł
Pierwsza pożyczka gratisNie
Wiek pożyczkobiorcy25 - 75 lat
Czas wypłaty48 godzin
Metoda wypłatyprzelew na konto
Sposób weryfikacjitelefonicznie
Oferta skierowana doumowa o pracę min. 3 miesiące lub emeryt/rencista

Przykład reprezentatywny: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,70%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 6,88%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 333 zł, prowizja pożyczkodawcy - 2 327 zł, odsetki – 660 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 185 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 01.07.2021.

Weryfikacja w bazach dłużników
ERIF KRD BIK

W wyjątkowo konkurencyjnej branży pożyczek każda firma musi znaleźć sposób na wyróżnienie się. Niektóre chcą zachęcić klientów do skorzystania z oferty poprzez darmowe pierwsze pożyczki, inne długim okresem spłaty, a jeszcze inni — maksymalną kwotą zobowiązania. Międzynarodowa firma Profi Credit wybrała więcej niż jeden sposób. Oferuje ona pożyczki w sporej, maksymalnej kwocie 25 000 złotych. Ponadto, klient może spłacić zobowiązanie nawet do 36 miesięcy.

Profi Credit nasza opinia

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych graczy Profi Credit to firma z dużym doświadczeniem rynkowym. Powstała dokładnie w 2004 roku, a więc na 10 lat przed boomem rynku pożyczkowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności firma posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej chwaliła się indywidualnym podejściem do klienta i wyjątkowo korzystnymi warunkami pożyczek ratalnych. Trzeba przyznać, że oferta faktycznie może okazać się atrakcyjna dla wielu potencjalnych klientów. Wyróżnia ją ogromna kwota dla maksymalnej pożyczki (25 tys. zł), a także rozbudowana paleta przewidzianych terminów spłaty mogą one zostać rozłożone nawet do 3 lat. Jest prawdziwa to rzadkość jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.

Czy polecił(a)byś pożyczkę w Profi Credit przyjacielowi?

Zobacz wyniki

Oferta Profi Credit nie jest oczywiście skierowana do osób, które poszukują szybkich chwilówek online. Jest to raczej usługa będąca pomostem pomiędzy branżą pożyczek a tradycyjną bankowością. Coś dla tych, którzy potrzebują większej ilości mniej pilnej gotówki z dłuższym, niż typowy miesiąc okresem spłaty. Jednocześnie, nie chcąc korzystać z usług banków. Specyfika Profi Credit wyróżnia się jeszcze w jednej kwestii transakcje odbywają się tylko częściowo za pośrednictwem internetu. Kluczowym etapem jest obsługa nas przez agenta. Proces ten może odbyć się zarówno poprzez wizytę w domu klienta, jak i udanie się do stacjonarnej placówki parabanku (jest ich w całym kraju 130).

Profi Credit — jakie warunki należy spełnić?

Warunki dla pierwszych pożyczkobiorców są całkowicie standardowe dla tego rodzaju firm. Kryteria w przypadku Profi Credit warto znać jednak ze szczególną starannością. Wszystko bowiem, krok po kroku będzie weryfikowane przez agenta, z którym się spotkamy. Pracownik omawianego parabanku zapyta nas o następujące zagadnienia:

 • Czy mamy nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 • Mieszkanie pod stałym adresem.
 • Posiadanie konta bankowego.
 • Uzyskiwanie stałych dochodów, co potwierdzić można np. za pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto dodać, że agent może poprosić klienta o wykazanie i potwierdzenie, iż powyższe informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli mowa o potwierdzeniu adresu, konieczne może być przedstawienie np. faktury za gaz lub wodę. W kwestii uzyskiwania stałych dochodów, niektórzy klienci proszeni są o wyciągi z konta udowadniające ten fakt. Dodatkowo agent Profi Credit ma prawo zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia podanych przez nas informacji na temat zarobków i charakteru wykonywanej przez pożyczkobiorcę pracy. Takie sytuacje nie są jednak regułą – co pożyczkodawca zastrzega na stronie internetowej.

Oferta pożyczkowa

Dla klientów indywidualnych omawiana firma przewidziała rozbudowane taryfy. Wyróżniamy trzy kategorie pożyczek, jakie możemy uzyskać.

Klienci indywidualni mogą otrzymać.

 • Profi Credit: Pożyczka na Oświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 200 złotych, a maksymalna granica kończy się na 4000 złotych. Okres, na jaki można zaciągnąć tę pożyczkę wynosi od 6 miesięcy (pół roku), aż do 48 miesięcy (4 lata). Grupa, dla jakich celowana jest ta pożyczka to osoby mające pilną potrzebę uzyskania dodatkowych pieniędzy na niespodziewany i nieplanowany wydatek. Uzyskać ją mogą ci, którzy zatrudnieni są zarówno na umowę-zlecenie, jak i na umowę o dzieło.
 • Profi Credit: Pożyczka na Zaświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 2 000 złotych, a górna granica zamyka się na 9000 złotych. Termin spłaty wynosi minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny nawet 48 miesięcy (4 lata). Pożyczkodawca nie precyzuje charakterystycznej grupy odbiorców, chwaląc się atrakcyjnymi warunkami finansowymi wspomnianymi wcześniej, a także opcją przedłużenia terminu spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Profi Credit: Pożyczka Premium. Jest to świadczenie, które omawiana firma kieruje do najbardziej wymagających klientów. Minimalna kwota pożyczki wynosi 9 000 złotych, z kolei maksymalna wartość to zaskakująca i rzadko spotykana w branży wartość 25 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do 48 miesięcy (4 lata). Podstawowa zaleta tej pożyczki, zdaniem parabanku, to mało formalności oraz możliwość odroczenia rat. Klient, jeśli spełni warunki, uzyskuje tę ofertę błyskawicznie.

Proces przedłużenia pożyczki

Profi Credit, podobnie do konkurencyjnych firm, dla klientów w szczególnych sytuacjach przewidziało możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Ta standardowa dla branży pożyczek procedura ma oczywiście na celu pomóc pożyczkobiorcom w wyjściu na finansową prostą i uniknąć popadnięcia w zadłużenie. Aby jednak skorzystać z tej usługi, konieczne jest poinformowanie zawczasu o tym przedstawicieli firmy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Profi Credit sprawdza dane konsumenta zarówno w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), jak i bazach BIG (Biur Informacji Gospodarczej, czyli np. KRD czy ERIF). Jeżeli masz problem ze swoją historią kredytową, zajrzyj na naszą stronę pożyczki bez BIK – znajdziesz tam najlepsze oferty bez sprawdzania baz.

Co, jeśli nie spłacimy pożyczki?

Jak wyżej wspomnieliśmy, Profi Credit stara się przyciągać klientów wyrozumiałym i indywidualnym stosunkiem. Jednak jak każda firma na rynku, nie stosuje taryfy ulgowej dla osób, które nie spłacają należności na czas oraz nie próbują wówczas współpracować z pożyczkodawcą.

Brak terminowej spłaty rat otwiera jednak furtkę do nałożenia odsetek karnych, które naliczane są od dnia upłynięcia terminu spłaty. Jeżeli notorycznie będziemy uchylać się od spłaty, wówczas firma ma prawo podjąć kroki pozwalające skutecznie wyegzekwować od nas należną kwotę. Może być to np. firma windykacyjna, a potem także sąd. Na końcu dane klienta mogą trafić do bazy dłużników.

Przykład reprezentatywny: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,88%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 528 zł, prowizja – 2472 zł, oprocentowanie – 660 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,76%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 11.06.2021

Czy polecił(a)byś pożyczkę w Profi Credit przyjacielowi?

Zobacz wyniki

Twoja opinia jest bardzo pomocna! Podziel się swoimi doświadczeniami z Profi Credit zostawiając komentarz.

Opinie o Profi Credit (83)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • E
  E
  ELena
  19.05.2020, 19:33

  Nie ma gorszej firmy w dobie Covid-19.Ludzi niewinnych spotkala straszna tragedia,stacili prace,siedza na postojowych,nie maja wynagrodzen na czas, nawet ZUS panstwowy nie wyplaca na czas, a ta firma nie stosuje zadnych rozwiazan pomocowych, zeby ludziom ulatwic zycie,a wrecz odwrotnie.Zachowuje sie niewyrozumiale,arogancko i stara sie ludziom dokopac.!!! Moze kiedys ci okrutni tez beda w podobnej sytuacji.W zyciu chleb oddany.OBY jak najszybciej.W obecnej chwili przrstrzegam przed ta brutalna i najdrozsza firma,perfidnie zdziercza i zlosliwa.UWAZAJCIE!! oby was nie spotkalo to co mnie, zabrali mi czesc zycia!!!

  • K
   K
   Kamiljg
   09.12.2020, 12:10

   Nie polecam, splacam na czas zostały mi 2 raty do końca pożyczki. A teraz mam problem że spłata to już mnie straszą pania z windykacji.

  • A
   A
   Arto
   02.01.2021, 08:06

   Miałem wziąć pożyczkę dzisiaj złożyłem papiery , ale po tych komentarzach się rozmyslilem

  • z
   z
   zoja
   18.01.2021, 23:51

   omijajcie tą firme szerokim łukiem. borykam się z nimi od 2007 roku wziełam 3 tysiące a spłacic mam ponad 18 tysięcy. mam komorników na emeryturze jeden posiedzi 4 lata, to drugi wejdze .to są złodzieje wyjęci spod prawa

 • G
  G
  Gerwazy
  01.07.2020, 05:45

  Kto wystawia tym oszustom gwiazdki? To oszuści i złodzieje, nie bierzcie tam kredytów

 • B
  B
  Były klient
  20.04.2020, 18:52

  Firma Profi Credit albo ma bajzel( żeby nie wyrazić się bardziej dosadnie) w swojej dokumentacji albo celowo usiłuje naciągnąć swoich klientów na dodatkowe koszty. Strzeżcie się tej firmy!!!!!

 • p
  p
  poszkodowany
  10.07.2021, 11:22

  Wszyscy tylko nie oni. Niestety zmuszony sytuacją miałem pożyczki w kilku tzw chwilówkach. Profi credit wyróżnił się negatywnie w każdym aspekcie. Dał 6 tys a po pół roku żądał do spłaty 23 tys, żadna inna firma nie była w takim stopniu złodziejska. Windykacja zdecydowanie przekraczała granice wyznaczone prawem. Nękanie, straszenie, osaczanie, dzwonienie do znajomych, których telefony udało im sie namierzyć. Sprawa skończyła się w Sądzie, żądali 23 tys. Sąd orzekł do oddania tyle ile faktycznie pożyczyli + normalne odsetki – razem 6,5 tys.
  W krajach tzw starej Unii jak Francja czy Niemcy firmą z taką niezgodną z prawem ofertą jak oni zająłby się prokurator, u nas niestety dopiero w Sądzie zostają sprowadzeni na ziemię.
  Bezczelna, bezduszna firma świadomie i systemowo żerująca na ludzkich nieszczęściach

 • g
  g
  gosia
  07.07.2021, 20:07

  natarczywi ludzie

 • j
  j
  jebacprofi
  01.07.2021, 21:47

  Bez komentarza . Brak słów . Nie polecę nikomu. Dział windykacji to ludzie nie z tej ziemi .

 • J
  J
  Justyna
  08.06.2021, 18:34

  Oszusci i tyle!!!! Mam wysokosc raty 232 zl tyle place co miesiąc i mam potwierdzenia z konta. Nagle wysylaja natretne smsy i groza windykacja ze mam niby wyslac 40 zl. Nagle wychodzi ze mam placic 252 zl gdzie w umowie nic takiego nie bylo! Dzisiaj zglosilam to radcy prawnemu. Do zobaczenia w sadzie

 • J
  J
  JUSTYNA
  02.06.2021, 14:11

  Proficredit pomijając fakty że drogo to ludzie którzy tam pracują poprostu nie mają kultury jacyś z łapanki chyba. Używają takiego słownictwa jak pod sklepem monopolowym. Z nikim stamtąd już nigdy nie przeprowadzę żadnej rozmowy. Żałuję jakiejkolwiek współpracy na szczęście ostatnie dwie raty i koniec. Nie polecam. Żadna firma nigdy mnie tak nie potraktowała. Mam nadzieję że złożę skargę/reklamację i ta osoba poniesoe konsekwencje.

  • B
   B
   Brak
   19.07.2021, 17:49

   Jeśli ktoś chce pożyć to jak najdalej, lepiej biednie niż z nimi. Radzę jak najdalej bo można stracić zdrowie, pieniądze których defacto się nie ma i wstyd od sąsiada po szefa , policję i sądy. To jest mafia w białych rękawiczkach

 • J
  J
  Jestem sobą
  20.05.2021, 18:05

  Złodzieje oszuści jak się noga powinie to po was, nie brać omijać

  • i
   i
   iguanaa555
   12.06.2021, 19:00

   Zgadza się, to kupa bandziorów. Nie daj Boże, żeby komuś się powinęła noga! Zaraz wysyłają swoich bandziorów pod adres zamieszkania pożyczkobiorcy a nawet jego rodziny! Bandziory jak już się zjawią pod Twoimi drzwiami to walą w nie głośno, tak żeby sąsiedzi wszyscy słyszeli, drą się na całą klatkę, naklejają kartki na drzwiach i na skrzynkach na listy, na których jest napisane Twoje imię i nazwisko oraz „Dłużniku, zadzwoń natychmiast….” itp itd). Omijajcie ich szerokim łukiem, a jeśli już komuś się przytrafi taka sytuacja z windykatorami-bandziorami, piszcie do UOKiK bo windykatorzy działają bezprawnie nachodząc nas w domu, nękając i ujawniać wobec sąsiadów naszą sytuację.

 • K
  K
  Kate
  19.01.2021, 23:41

  Właśnie wzięli się za nich. Oszukiwali ludzi, bierzesz 4 oddajesz 9, mało tego na umowie rata jest 250 a na druczku od tego co daje podpisujesz z nim umowę np taki Mariusz P Szczecin ul Kaszubska Profit credit brał 20 zł więcej. W końcu UOKiK nałożył Karę ponad 4 mln złotych za nieuczciwość.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x