Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.0
Ocena użytkowników
3.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 25 000 zł
Złóż wniosek w Profi Credit

Zalety i wady firmy Profi Credit

Zalety
 • Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem
 • Możliwość złożenia wniosku online
 • Elastyczne warunki
 • Możliwość spłaty ratalnej
 • Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek
Wady
 • Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online
 • Może być wymagane potwierdzenie zarobków
 • pożyczka dla osób zatrudnionych na umowę o pracę min.3 miesiące lub emerytów i rencistów

Siedziba firmy

Adres:

PROFI CREDIT POLSKA S.A.

ul. Św. Wincentego 93/5

03-291 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 793951000 PLN
KRS: 0000518190
NIP: 5472151080
REGON: 243624011
Okres spłaty 24 - 36 miesięcy
Promocja Nie
? Możliwy zwrot finansowania do 31 dni bez żadnych kosztów.
RRSO 119,42 %
Oprocentowanie 20,19 %
? oprocentowanie stałe
Wymagane konto bankowe Tak
Godziny pracy w sobotę 24/7
? 24/7
Sposób weryfikacji telefonicznie
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 25 000 zł
Godziny pracy w niedziele 24/7
? 24/7
Pierwsza pożyczka gratis Nie
? Możliwy zwrot finansowania do 31 dni bez żadnych kosztów.
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 75 lat
? umowa o pracę minimum 3 m-cy (min. dochód 800 zł) lub emeryt/rencista (min. dochód 700 zł)
Metoda wypłaty przelew na konto
Czas wypłaty 48 godzin
Kwota 1 000 - 25 000 zł

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 119,42%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 20,19%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 5 064 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 403 zł, prowizja pożyczkodawcy - 2 257 zł, odsetki – 2 064 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 224 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 8 064 zł. Stan na dzień 08.09.2022.

W wyjątkowo konkurencyjnej branży pożyczek każda firma musi znaleźć sposób na wyróżnienie się. Niektóre chcą zachęcić klientów do skorzystania z oferty poprzez darmowe pierwsze pożyczki, inne długim okresem spłaty, a jeszcze inni — maksymalną kwotą zobowiązania. Międzynarodowa firma Profi Credit wybrała więcej niż jeden sposób. Oferuje ona pożyczki w sporej, maksymalnej kwocie 25 000 złotych. Ponadto, klient może spłacić zobowiązanie nawet do 36 miesięcy.

Profi Credit nasza opinia

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych graczy Profi Credit to firma z dużym doświadczeniem rynkowym. Powstała dokładnie w 2004 roku, a więc na 10 lat przed boomem rynku pożyczkowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności firma posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej chwaliła się indywidualnym podejściem do klienta i wyjątkowo korzystnymi warunkami pożyczek ratalnych. Trzeba przyznać, że oferta faktycznie może okazać się atrakcyjna dla wielu potencjalnych klientów. Wyróżnia ją ogromna kwota dla maksymalnej pożyczki (25 tys. zł), a także rozbudowana paleta przewidzianych terminów spłaty mogą one zostać rozłożone nawet do 3 lat. Jest prawdziwa to rzadkość jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.


Weź pożyczkę na próbę w Profi Credit

Oferta Profi Credit nie jest oczywiście skierowana do osób, które poszukują szybkich chwilówek online. Jest to raczej usługa będąca pomostem pomiędzy branżą pożyczek a tradycyjną bankowością. Coś dla tych, którzy potrzebują większej ilości mniej pilnej gotówki z dłuższym, niż typowy miesiąc okresem spłaty. Jednocześnie, nie chcąc korzystać z usług banków. Specyfika Profi Credit wyróżnia się jeszcze w jednej kwestii transakcje odbywają się tylko częściowo za pośrednictwem internetu. Kluczowym etapem jest obsługa nas przez agenta. Proces ten może odbyć się zarówno poprzez wizytę w domu klienta, jak i udanie się do stacjonarnej placówki parabanku (jest ich w całym kraju 130).

Profi Credit — jakie warunki należy spełnić?

Warunki dla pierwszych pożyczkobiorców są całkowicie standardowe dla tego rodzaju firm. Kryteria w przypadku Profi Credit warto znać jednak ze szczególną starannością. Wszystko bowiem, krok po kroku będzie weryfikowane przez agenta, z którym się spotkamy. Pracownik omawianego parabanku zapyta nas o następujące zagadnienia:

 • Czy mamy nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 • Mieszkanie pod stałym adresem.
 • Posiadanie konta bankowego.
 • Uzyskiwanie stałych dochodów, co potwierdzić można np. za pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto dodać, że agent może poprosić klienta o wykazanie i potwierdzenie, iż powyższe informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli mowa o potwierdzeniu adresu, konieczne może być przedstawienie np. faktury za gaz lub wodę. W kwestii uzyskiwania stałych dochodów, niektórzy klienci proszeni są o wyciągi z konta udowadniające ten fakt. Dodatkowo agent Profi Credit ma prawo zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia podanych przez nas informacji na temat zarobków i charakteru wykonywanej przez pożyczkobiorcę pracy. Takie sytuacje nie są jednak regułą – co pożyczkodawca zastrzega na stronie internetowej.

Oferta pożyczkowa

Dla klientów indywidualnych omawiana firma przewidziała rozbudowane taryfy. Wyróżniamy trzy kategorie pożyczek, jakie możemy uzyskać.

Klienci indywidualni mogą otrzymać.

 • Profi Credit: Pożyczka na Oświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 200 złotych, a maksymalna granica kończy się na 4000 złotych. Okres, na jaki można zaciągnąć tę pożyczkę wynosi od 6 miesięcy (pół roku), aż do 48 miesięcy (4 lata). Grupa, dla jakich celowana jest ta pożyczka to osoby mające pilną potrzebę uzyskania dodatkowych pieniędzy na niespodziewany i nieplanowany wydatek. Uzyskać ją mogą ci, którzy zatrudnieni są zarówno na umowę-zlecenie, jak i na umowę o dzieło.
 • Profi Credit: Pożyczka na Zaświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 2 000 złotych, a górna granica zamyka się na 9000 złotych. Termin spłaty wynosi minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny nawet 48 miesięcy (4 lata). Pożyczkodawca nie precyzuje charakterystycznej grupy odbiorców, chwaląc się atrakcyjnymi warunkami finansowymi wspomnianymi wcześniej, a także opcją przedłużenia terminu spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Profi Credit: Pożyczka Premium. Jest to świadczenie, które omawiana firma kieruje do najbardziej wymagających klientów. Minimalna kwota pożyczki wynosi 9 000 złotych, z kolei maksymalna wartość to zaskakująca i rzadko spotykana w branży wartość 25 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do 48 miesięcy (4 lata). Podstawowa zaleta tej pożyczki, zdaniem parabanku, to mało formalności oraz możliwość odroczenia rat. Klient, jeśli spełni warunki, uzyskuje tę ofertę błyskawicznie.

Proces przedłużenia pożyczki

Profi Credit, podobnie do konkurencyjnych firm, dla klientów w szczególnych sytuacjach przewidziało możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Ta standardowa dla branży pożyczek procedura ma oczywiście na celu pomóc pożyczkobiorcom w wyjściu na finansową prostą i uniknąć popadnięcia w zadłużenie. Aby jednak skorzystać z tej usługi, konieczne jest poinformowanie zawczasu o tym przedstawicieli firmy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Profi Credit sprawdza dane konsumenta zarówno w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), jak i bazach BIG (Biur Informacji Gospodarczej, czyli np. KRD czy ERIF). Jeżeli masz problem ze swoją historią kredytową, zajrzyj na naszą stronę pożyczki bez BIK – znajdziesz tam najlepsze oferty bez sprawdzania baz.

Profi Credit – logowanie

Logowanie w Profi Credit należy rozpocząć od wejścia na stronę proficredit.pl i kliknięcia w przycisk „Strefa Klienta” (widoczny w prawym górnym rogu serwisu). W ten sposób zostaniesz przekierowany do panelu logowania, w którym musisz wpisać swój PESEL albo e-mail oraz hasło utworzone w trakcie rejestracji.

Z poziomu strefy klienta masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących umowy pożyczki, terminu jej spłaty, kwoty spłaconej i koniecznej do spłaty, a także do danych kontaktowych, które podałeś w panelu (z opcją ich zmiany). Gdy zapomnisz hasła, to również przez strefę klienta, klikasz „Nie pamiętam hasła” (widoczny poniżej przycisku „Zaloguj się”) i ustawiasz nowe hasło.

Co, jeśli nie spłacimy pożyczki?

Jak wyżej wspomnieliśmy, Profi Credit stara się przyciągać klientów wyrozumiałym i indywidualnym stosunkiem. Jednak jak każda firma na rynku, nie stosuje taryfy ulgowej dla osób, które nie spłacają należności na czas oraz nie próbują wówczas współpracować z pożyczkodawcą.

Brak terminowej spłaty rat otwiera jednak furtkę do nałożenia odsetek karnych, które naliczane są od dnia upłynięcia terminu spłaty. Jeżeli notorycznie będziemy uchylać się od spłaty, wówczas firma ma prawo podjąć kroki pozwalające skutecznie wyegzekwować od nas należną kwotę. Może być to np. firma windykacyjna, a potem także sąd. Na końcu dane klienta mogą trafić do bazy dłużników.

Czy polecił(a)byś pożyczkę w Profi Credit przyjacielowi?

Zobacz wyniki

Twoja opinia jest bardzo pomocna! Podziel się swoimi doświadczeniami z Profi Credit zostawiając komentarz.

Opinie o Profi Credit (144)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • E
  E
  ELena
  19.05.2020, 19:33

  Nie ma gorszej firmy w dobie Covid-19.Ludzi niewinnych spotkala straszna tragedia,stacili prace,siedza na postojowych,nie maja wynagrodzen na czas, nawet ZUS panstwowy nie wyplaca na czas, a ta firma nie stosuje zadnych rozwiazan pomocowych, zeby ludziom ulatwic zycie,a wrecz odwrotnie.Zachowuje sie niewyrozumiale,arogancko i stara sie ludziom dokopac.!!! Moze kiedys ci okrutni tez beda w podobnej sytuacji.W zyciu chleb oddany.OBY jak najszybciej.W obecnej chwili przrstrzegam przed ta brutalna i najdrozsza firma,perfidnie zdziercza i zlosliwa.UWAZAJCIE!! oby was nie spotkalo to co mnie, zabrali mi czesc zycia!!!

  • K
   K
   Kamiljg
   09.12.2020, 12:10

   Nie polecam, splacam na czas zostały mi 2 raty do końca pożyczki. A teraz mam problem że spłata to już mnie straszą pania z windykacji.

  • A
   A
   Arto
   02.01.2021, 08:06

   Miałem wziąć pożyczkę dzisiaj złożyłem papiery , ale po tych komentarzach się rozmyslilem

  • z
   z
   zoja
   18.01.2021, 23:51

   omijajcie tą firme szerokim łukiem. borykam się z nimi od 2007 roku wziełam 3 tysiące a spłacic mam ponad 18 tysięcy. mam komorników na emeryturze jeden posiedzi 4 lata, to drugi wejdze .to są złodzieje wyjęci spod prawa

  • B
   B
   Beata
   01.12.2021, 23:08

   Duży procent spóźniłam się z rata nie z mojej winy opóźnienie w Zusie zadzwoniłam już po 10sieciu dniach windykacja masakra Pani opryskliwa niesampatyczna My pożyczając czasem też mamy problemy ale Pani w windykacji powinna zmienić pracę

  • G
   G
   Gosia
   08.12.2021, 10:36

   Mam podobną sytuację. Człowiek dzwoni, aby przesunąć termin spłaty o tydzień, a zostaje nazwany cytuję „z całym szacunkiem, ale pani jest chyba głupia.” A to dlatego, że poszłam na kwarantannę i tego „nie przewidziałam”. Bezczelni krętacze.

  • N
   N
   Nas
   06.05.2022, 21:57

   Tak to racja ludzie nie bierzcie w tej firmie żadnych pożyczek oszukują ludzi a zwłaszcza starszych nachodzą ich w domu straszą a zwłaszcza Pan Ł…z kolegami moja mama do dziś nie może się od tej wizyty oczsnac a spłaca dalej.ostrzegam wszystkich to jest jakaś mafia jak najdalej od tej firmy.jak możecie ludzie piszcie gdzie się tylko da i ostrzegajcie

  • A
   A
   Adam.B
   11.07.2022, 10:53

   Jak idę brać pożyczkę to wiem co podpisuję jak spłacam to nie mam problemu. Większość nie płaci rat a później zdziwienie że ktoś chcę zwrotu swoich pieniędzy masakra

  • E
   E
   Ewelina
   29.11.2022, 14:51

   Jak najbardziej sie z tym zgadzam nie ma gorszej firmy jak Proficredit sa tak zlosliwi i nie ida na żadną współpracę niszcza ludzi psychicznie z daleka od tej Firmy bo okrutne odsetki a jak ktoś nie zapłaci drugiej raty to od razu zaocznie sąd i komornik więc kwota podwaja się drugie tyle. Ale to się zemści na tych którzy tak żerują na ludziach

 • G
  G
  Gerwazy
  01.07.2020, 05:45

  Kto wystawia tym oszustom gwiazdki? To oszuści i złodzieje, nie bierzcie tam kredytów

 • B
  B
  Były klient
  20.04.2020, 18:52

  Firma Profi Credit albo ma bajzel( żeby nie wyrazić się bardziej dosadnie) w swojej dokumentacji albo celowo usiłuje naciągnąć swoich klientów na dodatkowe koszty. Strzeżcie się tej firmy!!!!!

 • A
  A
  Alpha Team
  16.11.2022, 10:13

  Podli, chamscy, w rozmowach. Nie , rozumieją ze jeśli ktoś nie ma za co zapłacić to jeszcze szykanują, zmuszają do brania pożyczek od bliskich żeby uregulować dług u straszą ze przyjadą pod adres zamieszkania.Centralne Biuro Śledcze powinno się zająć tym Profi Credit i to natychmiast najlepiej od zaraz.

 • A
  A
  Anna
  03.11.2022, 15:08

  Nie polecam pani dzwoniąca bezszczelna i wmawijaca że składałam jakiś wniosek. Omijać szerokim łukiem jest więcej firm przychylnym klientom.

 • P
  P
  Pukadore
  19.10.2022, 11:20

  6000 więcej dopłaciłem do tego karnych rat za opóźnienia przy pożyczce 2000 , nie polecam

 • K
  K
  Karola
  04.10.2022, 11:32

  Największe „me.dy” jakie tylko są w kraju pracują w tej firmie na infolinii. Kobiety bez żadnych zasad dobrego wychowania: straszą, brzydko się odzywają i wyśmiewają. Szczyt prostoty. Najwidoczniej w CV trzeba wpisać, że masz niewyparzoną gębę i wtedy jesteś cud miód dla pracodawcy, a to tylko o nim niestety źle świadczy. Właściciel albo tego samego pokroju albo ma to wszystko w nosie byle kasa się zgadzała. Nigdy nie zalegałam z płatnościami więcej niż kilkanaście dni a obrywało mi się różnymi epitetami. Współczuję rodzinom tych wyszczekanych bab i tylko się modlić żeby nie rodziły dzieci, bo takich potworów na świecie jest o wiele za dużo.

 • Ż
  Ż
  Życzliwy
  30.09.2022, 08:32

  Im chodzi chyba tylko o dane! Niby wszystko zatwierdzone, a tu nagle przez 2 dni się nie odzywają, a gdy dzwonię to się okazuję, że oferta jednak odrzucona, choć sprawdzili w bazach i wszystko było ok! Omijać szerokim łukiem!!!

 • E
  E
  Ewelina
  27.09.2022, 13:34

  Dramat odradzam kazdemu korzystać z Proficredit jest to najbardziej kosztowny pożyczkodawca w razie spóźnienia odrazu pismo do Sądu i Komornik a spłaca się 120 % więcej nie wchodźcie w to.

 • M
  M
  Maks
  21.09.2022, 14:49

  Nie polecam, profi Credit, pracują w tej firmie gbury, 665608274 zwłaszcza pod tym telefonem, człowiek rozmawia kulturalnie a on ani dzien dobry tylko a co Pan chce…. brak słów na te prostactwo

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!