Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

profi credit logoprofi credit opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pierwszej pożyczki:25000 zł na 48 miesięcy
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Nie, aby uzyskać pożyczkę w Profi Credit konieczne będzie umówienie spotkania z agentem.

W wyjątkowo konkurencyjnej branży pożyczek każda firma musi znaleźć sposób na wyróżnienie się. Niektóre chcą zachęcić klientów do skorzystania z oferty poprzez darmowe pierwsze pożyczki, inne długim okresem spłaty, a jeszcze inni — maksymalną kwotą zobowiązania. Międzynarodowa firma Profi Credit wybrała więcej niż jeden sposób. Oferuje ona pożyczki w sporej, maksymalnej kwocie 25 000 złotych. Ponadto, klient może spłacić zobowiązanie nawet do 48 miesięcy.

Profi Credit nasza opinia

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych graczy Profi Credit to firma z dużym doświadczeniem rynkowym. Powstała dokładnie w 2004 roku, a więc na 10 lat przed boomem rynku pożyczkowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności firma posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej chwaliła się indywidualnym podejściem do klienta i wyjątkowo korzystnymi warunkami pożyczek ratalnych. Trzeba przyznać, że oferta faktycznie może okazać się atrakcyjna dla wielu potencjalnych klientów. Wyróżnia ją ogromna kwota dla maksymalnej pożyczki (25 tys. zł), a także rozbudowana paleta przewidzianych terminów spłaty mogą one zostać rozłożone nawet do 4 lat. Jest prawdziwa to rzadkość jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.

Oferta Profi Credit nie jest oczywiście skierowana do osób, które poszukują szybkich chwilówek online. Jest to raczej usługa będąca pomostem pomiędzy branżą pożyczek a tradycyjną bankowością. Coś dla tych, którzy potrzebują większej ilości mniej pilnej gotówki z dłuższym, niż typowy miesiąc okresem spłaty. Jednocześnie, nie chcąc korzystać z usług banków. Specyfika Profi Credit wyróżnia się jeszcze w jednej kwestii transakcje odbywają się tylko częściowo za pośrednictwem internetu. Kluczowym etapem jest obsługa nas przez agenta. Proces ten może odbyć się zarówno poprzez wizytę w domu klienta, jak i udanie się do stacjonarnej placówki parabanku (jest ich w całym kraju 130).

Złóź wniosek w Profi Credit

Profi Credit — jakie warunki należy spełnić?

Warunki dla pierwszych pożyczkobiorców są całkowicie standardowe dla tego rodzaju firm. Kryteria w przypadku Profi Credit warto znać jednak ze szczególną starannością. Wszystko bowiem, krok po kroku będzie weryfikowane przez agenta, z którym się spotkamy. Pracownik omawianego parabanku zapyta nas o następujące zagadnienia:

 • Czy mamy nie mniej, niż 18 lat i nie więcej, niż 80 lat (rzadko spotyka się tak szerokie widełki wiekowe).
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 • Mieszkanie pod stałym adresem.
 • Posiadanie konta bankowego.
 • Uzyskiwanie stałych dochodów, co potwierdzić można np. za pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto dodać, że agent może poprosić klienta o wykazanie i potwierdzenie, iż powyższe informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli mowa o potwierdzeniu adresu, konieczne może być przedstawienie np. faktury za gaz lub wodę. W kwestii uzyskiwania stałych dochodów, niektórzy klienci proszeni są o wyciągi z konta udowadniające ten fakt. Dodatkowo agent Profi Credit ma prawo zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia podanych przez nas informacji na temat zarobków i charakteru wykonywanej przez pożyczkobiorcę pracy. Takie sytuacje nie są jednak regułą – co pożyczkodawca zastrzega na stronie internetowej.

Złóź wniosek w Profi Credit

Oferta pożyczkowa

Dla klientów indywidualnych omawiana firma przewidziała rozbudowane taryfy. Wyróżniamy trzy kategorie pożyczek, jakie możemy uzyskać.

Klienci indywidualni mogą otrzymać.

 • Profi Credit: Pożyczka na Oświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 200 złotych, a maksymalna granica kończy się na 4000 złotych. Okres, na jaki można zaciągnąć tę pożyczkę wynosi od 6 miesięcy (pół roku), aż do 48 miesięcy (4 lata). Grupa, dla jakich celowana jest ta pożyczka to osoby mające pilną potrzebę uzyskania dodatkowych pieniędzy na niespodziewany i nieplanowany wydatek. Uzyskać ją mogą ci, którzy zatrudnieni są zarówno na umowę-zlecenie, jak i na umowę o dzieło.
 • Profi Credit: Pożyczka na Zaświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 2 000 złotych, a górna granica zamyka się na 9000 złotych. Termin spłaty wynosi minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny nawet 48 miesięcy (4 lata). Pożyczkodawca nie precyzuje charakterystycznej grupy odbiorców, chwaląc się atrakcyjnymi warunkami finansowymi wspomnianymi wcześniej, a także opcją przedłużenia terminu spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Profi Credit: Pożyczka Premium. Jest to świadczenie, które omawiana firma kieruje do najbardziej wymagających klientów. Minimalna kwota pożyczki wynosi 9 000 złotych, z kolei maksymalna wartość to zaskakująca i rzadko spotykana w branży wartość 25 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do 48 miesięcy (4 lata). Podstawowa zaleta tej pożyczki, zdaniem parabanku, to mało formalności oraz możliwość odroczenia rat. Klient, jeśli spełni warunki, uzyskuje tę ofertę błyskawicznie.

Złóź wniosek w Profi Credit

Proces przedłużenia pożyczki

Profi Credit, podobnie do konkurencyjnych firm, dla klientów w szczególnych sytuacjach przewidziało możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Ta standardowa dla branży pożyczek procedura ma oczywiście na celu pomóc pożyczkobiorcom w wyjściu na finansową prostą i uniknąć popadnięcia w zadłużenie. Aby jednak skorzystać z tej usługi, konieczne jest poinformowanie zawczasu o tym przedstawicieli firmy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Profi Credit sprawdza dane konsumenta zarówno w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), jak i bazach BIG (Biur Informacji Gospodarczej, czyli np. KRD czy ERIF). Jeżeli masz problem ze swoją historią kredytową, zajrzyj na naszą stronę pożyczki bez BIK – znajdziesz tam najlepsze oferty bez sprawdzania baz.

Złóź wniosek w Profi Credit

Co, jeśli nie spłacimy pożyczki?

Jak wyżej wspomnieliśmy, Profi Credit stara się przyciągać klientów wyrozumiałym i indywidualnym stosunkiem. Jednak jak każda firma na rynku, nie stosuje taryfy ulgowej dla osób, które nie spłacają należności na czas oraz nie próbują wówczas współpracować z pożyczkodawcą.

Brak terminowej spłaty rat otwiera jednak furtkę do nałożenia odsetek karnych, które naliczane są od dnia upłynięcia terminu spłaty. Jeżeli notorycznie będziemy uchylać się od spłaty, wówczas firma ma prawo podjąć kroki pozwalające skutecznie wyegzekwować od nas należną kwotę. Może być to np. firma windykacyjna, a potem także sąd. Na końcu dane klienta mogą trafić do bazy dłużników.

Podstawowe cechy  podsumowanie

Zalety

 • Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek.
 • Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem.

Wady

 • Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online.
 • Może być wymagane potwierdzenie zarobków.

Kontakt:

e-mail: info@proficredit.pl

tel.:  801 805 806

Złóź wniosek w Profi Credit

Przykład reprezentatywny dla pożyczki offline: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 9,80%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 6 592 zł składają się: opłata przygotowawcza – 129 zł, prowizja – 3 971 zł, oprocentowanie – 1 592 zł, „Twój Pakiet” – 900 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 89,93%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 322 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 11 592 zł. Stan na dzień 21.07.2017. Maksymalna dostępna kwota pożyczki w kanale sprzedaży offline to 25 000 zł.

Dane firmy

PROFI CREDIT Polska to spółka akcyjna powstała w 2014 roku. Zajmuję się tworzeniem produktów finansowych, udzielanych pod marką Profi Credit; głównie za pośrednictwem portalu proficredit.pl.

Dane spółki Profi Credit S.A.

Prezes zarządu:Jarosław Jan Chęciński
REGON:243624011
KRS:0000518190
NIP:5472151080
Kapitał akcyjny:793 951 000 zł
Adres:PROFI CREDIT Polska S.A. ul. Browarna 2 43-300 Bielsko-Biała

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

31 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Bożena 9 października 2019 at 20:43 - Odpowiedz

  Cała ta firma to dno i wodorosty. Oszukują. Ludzie tam pracujący są nie kulturalni.

  • prawda 11 października 2019 at 14:31 - Odpowiedz

   Drodzy Panstwo jezeli chcecie dowiedziec sie cos na temat tej firmy i aby rzetelnie bylo to od razu dzwoncie do Prokuratury w Bielsko-Biala ktora jak tylko uslyszy nazwe firmy to przelaczy do pokoju ktory zajmuje sie sledztwem przeciw tej zajebiscie uczciwej firemce.Tysiace osob poszkodowanych, oszukanych, zastraszanych. Bierzesz np. 1000 zl oddajesz 5000, po paru dniach zwloki ponoc jak klient sie spozni to od razu zrywaja umowy bo maja weksel inblanco i wypisuja sobie ponoc z kosmosu kwoty. Brak maili tylko listownie mozna cos napisac, natomiast na infolini same nawet nie wiem jak okreslic tych Osobnikow. Powiem tak przed pozyczka wszyscy mili, po wyplacie zmiana o 180 stopni. Juz nie jestes klientem tylko …. okresle to zjawisko jak pijawke na ciele, lub hube na drzewie, wyssac do cna. Ludzie poczytajcie o tej firmie przed branie pozyczki od nich to odechce sie wam.i to na milion procent. Zastanaiam sie tylko jak to jest mozliwe ze maja tyle zarzutow, sprawy i dalej funkcjonuje ta lichwa. Zwroccie uwage ze przez te kilkanascie lat to ta firma zmieniala nazwy , bo juz 10 lat temu byla na celowniku prokuratury i UiOiKK.

 2. Piotr 9 lipca 2019 at 17:44 - Odpowiedz

  Jeśli chcecie splacac 4 razy więcej od tego co wam Profi pożyczył to proszę. Ja nie polecam , powinno sie ich pozamykać . Opinie pozytywne wystawiają pracownicy.

 3. Maria 3 czerwca 2019 at 21:42 - Odpowiedz

  Chciałam wziąć w profi pożyczkę. Sprawdziłam -w google map- jak wygląda siedziba tej firmy. Warto wiedzieć z kim się zadaję. Nie wygląda poważnie, skoro nawet flag wywiesić nie potrafi prawidłowo. Nie ma w Polsce flagi ważniejszej niż biało-czerwona. Przy trzech flagach najbardziej zaszczytnym miejsce jest pośrodku. A co widzimy? Żenada. ps. Nie życzę sobie przechowywania przez ten portal mego adresu mailowego, udostępniania go oraz żadnych reklam. Podałam go tylko po to, by zamieścić ten komentarz

 4. Krzychu 30 maja 2019 at 22:45 - Odpowiedz

  Pierwsza pozyczka jaka wzialem byla wlasnie ta w Profi Credit jestem z niej bardzo zadowolony bo dostalem ja na bardzo dobrych warunkach fajnie ze rozlozyli mi splate na 2 lata rat co miesiac polecam

 5. Izabella 12 kwietnia 2019 at 13:47 - Odpowiedz

  Nie polecam. Spozniłam się ze spłatą 1 raty, podczas rozmowy telefonicznej p. Monika Mieszczak z windykacji potraktowała mnie jak nienormalna. Nie dała nic powiedzieć , podniosła głos, odzywała się nieprzyzwoicie. Totalne dno.Brak wychowania. Co tacy ludzie tam robią?? Kobieta nie panująca nad emocjami , która lekceważy klienta. Dodam , że kilka dni przed tym telefonem dzwonił Pan i chciał zaproponować następną pożyczkę bo niby super klientem jestem…..oczywiście odmówiłam bo drugi raz nie popełnie błędu. Gorszej firmy pożyczkowej gwarantuje nie znajdziecie. Odradzam też ze względu na wysokie RRSO. Jak już koniecznie musicie brać pożyczkę to szukajcie czegoś innego.

  • jj 25 września 2019 at 10:14 - Odpowiedz

   Dokładnie, tak jak napisał ktoś na dole – jestem rzetelnym klientem i co miesiąc spłacam w terminie, czasem przed terminem i nadpłacam czasem raty. Wszystko bez problemów. Spóźniłam się w tym miesiącu z ratą 14 dni, a MONIKA MIESZCZAK (nie napiszę Pani Monika celowo, ponieważ nie zasłużyła) rozmawiała ze mną tak, jakbym cały kapitał ten firmie ukradła i popełniła najgorszą zbrodnię, nie dając mi wytłumaczyć nawet powodu, dla którego owe opóźnienie wystąpiło. Zobaczyła po wieku, że jestem młoda, więc potraktowała mnie jak gówniarę, którą można wyzwać i nastraczyć wizytą windykatora, który (uwaga cytuję): „przyjedzie do miejsca pracy i narobi trochę burdelu”. :) całe szczęście, że rozmowa jest nagrana, nie zostawię tego na pewno. Przykro mi tylko, że klienci są w ten sposób traktowani.

  • Nn 23 kwietnia 2019 at 18:31 - Odpowiedz

   Masz rację gorszych oszustow to ja nie widzialam

   • prawda 10 października 2019 at 21:22

    Przeciw Profi Credit toczy sie postepowanie w Prokuraturze w Bielsko-Bialej glowne zarzuty to z kodeksu karnego art 286 kk. Kto czuje,sie oszukany, zastraszony, pokrzywdzony niech sklada zarzuty w swoim miescie w Prokuraturze wlasnie na podstawie tego art 286 kk. Ubezpieczenie 2 razy wieksze niz kwoty pozyczki, po czym okazuje sie ze to ubezpieczenie nie szlo w calosci do ubezpieczyciela tylko w wiekszosci to ukryty zysk tej firmy, weksle inblanko, brak w ratach rozpisanych kosztow czyli co sie w niej sklada, w sumie to przez pierwsze miesiace splacasz tylko ubezpieczenie i odsetki brak kapitalu. Kto bral pozyczki przed Ustawa Lichwiarska powinien wiedziec , ze te umowy sa nie zgodne z prawem i kazdy z Was ma szanse odzyskac pieniadze, oraz godnosc, gdyz ta firma traktuja swoich klientow jak gowno. Poczytajcie nawet UiOKK sie nimi zajal tez tocza postepowanie. Mozna znalesc wyroki sadowe gdzie sedziowie sami stwierdzaja, ze to co wyprawia ta firma nie godzi sie z rzetelnoscia i uczciwoscia.

 6. Asia 31 marca 2019 at 23:25 - Odpowiedz

  Profi Credit to firma, która ma ofertę lepszą niż nie jeden bank. Cieszę się, że pożyczkę wzięłam właśnie tutaj.

 7. Malwina 31 marca 2019 at 23:24 - Odpowiedz

  Byłam w trakcie realizowania własnego wesela, kiedy niedługo przed nim restauracja podniosła nam opłaty. Czegoś nie policzyli i przez to koszt podniósł się o kilka tysięcy. Początkowo wpadliśmy w rozpacz, ale poźniej stwierdziłam, że trzeba wziąć szybką pożyczkę, dzięki któej uda nam się to sfinansować. Złożyliśmy więc wniosek do Profi Credit, a pieniądze mieliśmy już następnego dnia.

 8. Tomasz 31 marca 2019 at 23:23 - Odpowiedz

  Z okazji rocznicy ślubu, chciałem zabrać żonę do spa w górach. Nie był to mały wydatek, a mi nie udało się uzbierać całej kwoty, dlatego postanowiłem dobrać resztę w poistaci pożyczki w PC. Złożenie wniosku zajęło mi chwilę, a jego weryfikacja nastą piła tego samego dnia. Bardzo ucieszył mnie też szybki przelew pieniędzy, które były na moim koncie już następnego dnia.

 9. Judyta 25 lutego 2019 at 00:51 - Odpowiedz

  Mam do Profi Credit ogromny sentyment, gdyż jest to firma, w której zaciągnęłam swoją pierwszą pożyczkę i dostałam ją bez najmniejszego problemu (w banku robiono mi ogromne problemy i pod uwagę nie brano moich źródeł dochodu, którymi na tamtą chwilę były umowy o dzieło).

 10. julek 20 lutego 2019 at 14:20 - Odpowiedz

  Oj weżmie się za nich Ziobro oj weżmie jak ta ustawa wejdzie już niebawem!!!!

 11. Antek 20 lutego 2019 at 14:18 - Odpowiedz

  Mi zostały raty jeszcze do końca roku i zobaczę czy mi oddadzą odsetki za regularne i bez spóżnień spłaty rat bo taką dostałem promocje jak brałem u nich ten kredyt!!!!

 12. JOLA 18 lutego 2019 at 11:28 - Odpowiedz

  Bardzo dziwne same pozytywne opinie, bardzo ciekawe.
  Moja opinia pewnie od razu będzie usunięta.
  Nie dajcie się nabrać. Spłacałam terminowo całą nie małą
  pożyczkę, niestety musiałam pilnie wyjechać za granicę na dwa
  miesiące i co się stało, po 1 miesiącu do domu zajechali dwaj
  barczyści „windykatorzy” przepychali i popychali mojego 75-cio
  letniego ojca na wózku inwalidzkim i krzykami próbowali wymusić
  tą przypominam ostatnią ratę tylko nie wiedzieli z jakim człowiekiem mają do czynienia
  szanowanym i lubianym. Przyszedł sąsiad i wygonił ich po prostu.
  Ja zwyczajnie w natłoku obowiązków zapomniałam o tej ostatniej racie,
  natychmiast zrobiłam przelew i myślałam ,że będzie po sprawie.
  Ale nie. Przez ponad rok jeszcze musiałam walczyć w sądzie o niesłusznie naliczone koszty i odsetki.
  TAKŻE NIE POLECAM ! UWAŻAJCIE !

  • kasia 9 maja 2019 at 18:32 - Odpowiedz

   Pani Jolu,mam podobne ,tylko dużo gorsze doświadczenia z tą oszukańczą firmą.Dzięki Prokuraturze i Sądowi wygrałam .W tym czasie posiwiałam , straciłam zdrowie.Zastraszano mnie,grożono.Wizyty w domu ,chamstwo i jeszcze raz chamstwo. Po doniesieniu do prokuratury ,ustały telefony i nękania.Sprawę wygrałam.Teraz czekam na zwrot pieniędzy, które zapłaciłam zupełnie niepotrzebnie.Myślę o założeniu stowarzyszenia poszkodowanych przez Profi ,a szczególnie jego dwóch pracowników ,ludzi bez sumień i człowieczeństwa.Obaj Panowie mają rodziny,ale moja dla nich była niczym.Miałam propozycję od ludzi,którzy zajmują się takimi jak oni i nie powiem miałam ochotę skorzystać,ale wybrałam uczciwą drogę.Gdyby jednak któryś z nich w tej chwili postawił nogę na moim osiedlu to nie wiem czy pomimo, tego , że jest po sprawie ,nie wykorzystałabym tej mozliwośći.
   Z daleka od nich!!!!!!!!!

   • Bozena 19 maja 2019 at 20:05

    Witam ja przez 5 lat nie miałam ani dnia opóźnienia w tym miesiącu wpłaciłam nie pełna ratę poprostu pomyliłam kwoty w pamięci zleceń i po 17. Dniach opóźnienia kwota ta wynosiła 120 zł przyszło pismo do pracodawcy ze mna przez tel nie rozmawiano tylko były se wrzaski w moja stronę i groźby podobno przy tel siedzą 22 23 latki które jeszcze w życiu nic nie przeszły ale n nich tez kiedyś przyjdzie kolej takie traktowanie ludzi to nie do pomyślenia nawet do mojej szefowej tak sie odnosiła smarkula jednak szefowa tego tak nie zostawi bo nie można wszystkich mierzyć jedna miarka zawsze byłam zadowolona bo panie które pracują jako doradcy u nas w mięscie sa bardzo miłe i serdeczne

 13. Grzegorz 16 stycznia 2019 at 20:29 - Odpowiedz

  Wszystko ok, szybka decyzja i kasa od razu na koncie. Bardzo miła i pomocna obsługa, kilka razy dzwoniłem z pytaniami i wszystko mi wyjaśnili. Jedna z najlepszych firm pożyczkowych.

 14. Robert 23 grudnia 2018 at 17:19 - Odpowiedz

  zgoda jest a pieniędzy niema. Niepoważna firma.

  • kasia 9 maja 2019 at 18:34 - Odpowiedz

   Ciesz się ,że nie ma i czym prędzej anuluj umowę. Uciekaj póki czas.

 15. Krystian 17 grudnia 2018 at 21:34 - Odpowiedz

  Moim zdaniem firma jest ok. Cenowo wypada całkiem spoko.

 16. Karol 28 listopada 2018 at 11:19 - Odpowiedz

  Dostałem pożyczkę mimo złej historii kredytowej – szybka decyzja i minimum formalności. Zdecydowanie będę wracać częściej, polecam!

 17. Anna 20 listopada 2018 at 18:58 - Odpowiedz

  Nie polecam brak kontaktu nie odpisuja na meile i nie odbieraja telefonu.

 18. Adrian 3 listopada 2018 at 11:02 - Odpowiedz

  lichwiarze jak cala reszta

 19. Ryszard 12 września 2018 at 20:42 - Odpowiedz

  Jak na razie są Ok, niskie koszta, mozliwosc przedłużenia. Odpukać

 20. Jony 27 sierpnia 2018 at 19:59 - Odpowiedz

  Można im zaufać bo to bardzo uczciwa firma, a do tego maja spoko cennik. Pożyczam od proficredit już nie pierwszy raz i wiem że zawsze dostanę szybką decyzję i wypłatę środków.

 21. Ela 26 sierpnia 2018 at 15:21 - Odpowiedz

  Pracują tam normalni ludzie a nie krwiopijcy. Nie wyrobilam sie z ratami, ale udało się z nimi dogadać na telefon i przedłużyć.

 22. Marek 2 sierpnia 2018 at 22:09 - Odpowiedz

  Przyzwoicie.

1 2 | Następna >