Velobank kredyt gotówkowy – opinie i szczegóły oferty

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.5
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Promocja Nie
Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 13,20%, całkowita kwota kredytu: 44850 zł, oprocentowanie zmienne: 12,49%, całkowity koszt kredytu: 23849,84 zł - na przykładzie kredytu na 88 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 2 000 - 200 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Wymagane konto bankowe Tak
Czas wypłaty 24 godziny
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Metoda wypłaty przelew na konto
Okres spłaty 3 - 120 miesięcy
Kwota 2 000 - 200 000 zł
Prowizja 0%
Oprocentowanie 13,20 %
? zmienne
RRSO 28,50 %
?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,2%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 44 850 zł, całkowita kwota do zapłaty 68 699,84 zł, oprocentowanie zmienne 12,49%, całkowity koszt kredytu 23 849,84 zł (w tym: prowizja - 0 zł, odsetki – 23 849,84 zł, opłata za prowadzenie VeloKonta oraz obsługę karty do Konta w okresie trwania kredytu - 0 zł), 88 miesięcznych rat równych w wysokości po 780,68 zł każda. Kalkulację wykonaliśmy 24.04.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. Z oferty możesz skorzystać, jeśli: w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś/miałaś kredytu gotówkowego ani kredytu konsolidacyjnego w VeloBank S.A., masz aktywne zgody marketingowe (w tym sms, mejl i telefon) oraz zadeklarujesz, że w całym okresie kredytu spełnisz warunek oferty, tj. będziesz mieć VeloKonto i co miesiąc: zapewnisz wpływ na konto min. 2000 zł oraz wykonasz min. 5 płatności kartą do konta lub BLIKIEM. Jeżeli nie spełnisz warunku oferty, od kolejnego miesiąca podwyższymy oprocentowanie kredytu o 2 pp. - do czasu ponownego spełnienia warunku. Maksymalna kwota kredytu 200 tys. zł na okres do 10 lat. Udzielenie i wysokość kredytu zależą od wyniku badania i oceny Twojej zdolności kredytowej. Prowadzenie VeloKonta to prowadzenie rachunku płatniczego. Szczegółowe warunki oferty, w tym opłaty i prowizje, znajdziesz w placówkach oraz na velobank.pl.

Inne produkty Velo Bank

Szukasz kredytu gotówkowego na atrakcyjnych warunkach? Najlepiej takiego, o który możesz zawnioskować online, bez wizyty w banku? Sprawdź ofertę finansowania od VeloBanku (dawny Getin Bank).

VeloBank S.A. ma szeroką ofertę kredytów. Oprócz standardowej pożyczki znajdziesz tam kredyty samochodowe, konsolidacyjne, z oprocentowaniem stałym lub zmiennym, lub na zakup urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych (np. kredyt na pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne). Dzisiaj przeanalizuję je wszystkie i sprawdzę, czy kredyt gotówkowy w VeloBanku się opłaca.

Oferta kredytu gotówkowego w VeloBank S.A.

Promocyjny kredyt gotówkowy dla nowych klientów

Oferta cenowo dość atrakcyjna względem konkurencji (niska roczna stopa oprocentowania RRSO), ale jest jeden haczyk: jest przygotowana dla potencjalnych klientów VeloBanku, którzy nie mieli w nim kredytu konsolidacyjnego lub gotówkowego.

 • Całkowita kwota do 200 000 zł.
 • Okres spłaty do 10 lat.
 • Bez prowizji.
 • Na dowolny cel.

Musisz: posiadać rachunek bankowy VeloKonto, zapewniać wpływy min. 2000 zł miesięcznie, płacić co miesiąc kartą lub BLIKiem min. 5 razy oraz wyrazić zgody marketingowe. Jeśli nie spełnisz tego warunku, bank podwyższy oprocentowanie o 2 pp.

Standardowy kredyt gotówkowy

Czyli kredyt konsumencki na dowolny cel, dla nowych i starych klientów. Ze wszystkich ofert ta jest najdroższa (ale pamiętaj, że może się to zmienić w czasie).

 • Do 200 000 zł.
 • Maksymalny okres spłaty 10 lat.

Kredyt gotówkowy ze stałą ratą

A dokładniej mówiąc, ze stałym oprocentowaniem. Pozostałe kredyty gotówkowe w VeloBanku mają oprocentowanie zmienne. Z czym to się wiąże, wie najlepiej każdy posiadacz kredytu hipotecznego.

Kredyt z oprocentowaniem zmiennym: zależy od stawki WIBOR + marży banku. Jeśli Rada Polityki Pieniężnej zmieni stopy procentowe, to zmienia się wysokość Twojej raty.

Oprocentowanie stałe: przez cały okres kredytowania oprocentowanie Twojego zobowiązania nie ulegnie zmianie. Wysokość miesięcznych rat równych jest cały czas taka sama.

 • Maksymalna kwota kredytu 200 000 zł.
 • Na maksymalnie 6 lat.
 • Prowizja 0 zł.
 • Z ubezpieczeniem (możesz z niego zrezygnować, ale wtedy bank podwyższy oprocentowanie).

Moja opinia:

Obecnie (czyli styczeń 2023 r.) osobiście nie dałabym się wrobić w kredyt ze stałym oprocentowaniem. Jak wszyscy wiemy, stawki procentowe są teraz rekordowo wysokie, podobnie jak inflacja. W końcu muszą zacząć spadać. Pewnie nie w perspektywie kilku najbliższych miesięcy, ale kiedyś powinny. Chyba że będziemy podążać śladami Wenezueli, Turcji czy Argentyny.

Kredyt EKO — kredyt gotówkowy

W momencie, gdy tworzę tę analizę oferty kredytów VeloBanku, rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu EKO jest z nich wszystkich najniższa.

EKO kredyt gotówkowy jest dedykowany dla osób, które chcą dokonać zakupu, montażu urządzeń lub instalacji do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że nie przeznaczysz go na inny, dowolny cel.

Mówiąc po ludzku: jeśli chcesz zamontować u siebie fotowoltaikę, panele słoneczne, pompę ciepła, kocioł na biomasę itp., lub zakupiłeś je w ciągu ostatnich 30 dni — ten kredyt jest dla Ciebie.

 • Kwota kredytu do 200 000 zł.
 • Okres kredytowania do 10 lat.
 • Oprocentowanie zostanie pomniejszone o 1 punkt procentowy w momencie, gdy dostarczysz do banku faktury za zakup urządzeń.
Polecamy: Opinie o kredycie na zielone zmiany BNP Paribas 

Inne rodzaje kredytu gotówkowego w VeloBank

Oprócz standardowych kredytów gotówkowych VeloBank ma w swojej ofercie jeszcze kilka propozycji finansowania.

Kredyt konsolidacyjny VeloBank

Nad kredytem konsolidacyjnym powinny zastanowić się osoby, które mają kilka zobowiązań w różnych bankach. Polega on na tym, że łączysz posiadane kredyty i zamiast kilku rat w kilku bankach, spłacasz tylko jedną w jednym. Oferty kredytów konsolidacyjnych z reguły są najatrakcyjniejsze cenowo.

Kredyt samochodowy

Jak sama nazwa wskazuje, z przeznaczeniem na zakup auta.

W VeloBanku są aż 3 rodzaje kredytów samochodowych: Autokredyt, kredyt samochodowy ze stałym oprocentowaniem oraz kredyt AutoCash.

Koszt kredytu gotówkowego w VeloBank

Na całkowity koszt kredytu gotówkowego w VeloBanku wpływają:

 • wysokość prowizji za jego udzielenie (o ile jest ona naliczana);
 • oprocentowanie zmienne lub stałe;
 • koszt ubezpieczenia (o ile zdecydujesz się na ofertę z ubezpieczeniem).

Tak wyliczana jest roczna stopa oprocentowania RRSO: brane są pod uwagę wszystkie 3 wyżej wymienione koszty kredytu.

Poza tym musisz zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, np. za obsługę karty debetowej czy konta osobistego. Prowadzenie konta VeloKonto jest za darmo, ale karta może kosztować 7 zł miesięcznie.

Przykładowa rata kredytu gotówkowego w VeloBank

Sprawdźmy, jak wygląda przykładowa rata kredytu gotówkowego dla nowych klientów dla kwoty 100 000 zł oraz z okresem kredytowania 5 lat.

kredyt gottówkowy dla nowych klienttów w Velobank
(źródło: velobank.pl)

Dla podanych parametrów w ofercie bez ubezpieczenia rata kredytu wynosi 2249,29 zł, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania to 13,2%. Na całkowity koszt kredytu składają się tylko odsetki. Nie ma prowizji, a kalkulacja została dokonana bez uwzględniania ubezpieczenia.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Velobank?

Otrzymanie kredytu gotówkowego zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej (z jakiego źródła uzyskujesz dochody, jak długo, na ile masz umowę, ile zarabiasz, ile wydajesz, ile masz zobowiązań, ile jest osób na Twoim utrzymaniu w gospodarstwie domowym itp.). Oprócz tego bank sprawdzi historię kredytową, czyli zweryfikuje Cię w bazach typu BIK czy BIG.

Krok 1 – złóż wniosek o kredyt gotówkowy

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy w VeloBanku jest taki sam jak w każdym innym banku. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku kredytowego.

Jak złożyć wniosek o kredyt w VeloBank S.A.?

Jesteś klientem VeloBanku: zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Wejdź w zakładkę Oferta i wnioski. Tam sprawdzisz, czy bank przygotował dla Ciebie propozycję finansowania. Jeśli jej nie masz, wypełnij formularz kontaktowy i poczekaj na telefon od konsultanta lub zadzwoń na infolinię. Możesz udać się także do oddziału banku.

Nie jesteś klientem VeloBanku: wniosek złożysz w oddziale lub na infolinii.

Krok 2 – dostarcz wymagane dokumenty finansowe do wniosku o kredyt

Jeśli nie masz przygotowanej oferty bez dokumentów, w celu oceny zdolności kredytowej, konieczne będzie ich dostarczenie. Ich rodzaj zależy od tego, jakie jest Twoje źródło dochodu.

W przypadku najpopularniejszych źródeł dochodu, bank będzie chciał otrzymać jeden z niżej wymienionych dokumentów finansowych:

 • zaświadczenie o dochodach;
 • umowy-zlecenia lub o dzieło z ostatnich 6 m-cy;
 • potwierdzenia wpływów wynagrodzenia na rachunek bankowy z ostatnich 2/3/6 miesięcy (zależy od źródła dochodu);
 • odcinek emerytury/renty za ostatnie 2 miesiące;
 • decyzja o przyznaniu lub waloryzacji emerytury/renty;
 • PIT za rok ubiegły;
 • legitymacja rencisty.

Krok 3 – podpisz umowę kredytową

Jeśli wszystko przebiegnie po Twojej myśli, pozostanie już tylko podpisanie umowy kredytowej. Przy wnioskowaniu online lub przez telefon, umowę kredytową w większości przypadków otrzymujesz na maila.

Bank odmówił Ci finansowania? Sprawdź, w jaki sposób zwiększyć zdolność kredytową.

Dla kogo jest oferta kredytu gotówkowego w VeloBank?

Jest skierowana do pełnoletnich osób fizycznych, posiadających źródło stałego dochodu. Maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie zakończenia spłaty kredytu nie może przekroczyć 75 lat.

Akceptowalne źródła dochodu w VeloBank S.A.:

 • umowa o pracę min. 3 miesiące;
 • umowa-zlecenie lub o dzieło, min. 6 miesięcy;
 • emerytura, zasiłek przedemerytalny lub renta (również zagraniczna czy po zmarłym małżonku);
 • działalność gospodarcza, kontrakt B2B, działalność rolnicza, kontrakt marynarski/menadżerski/wojskowy;
 • powołanie;
 • dochodu z najmu/dzierżawy.

Bank bierze pod uwagę również dodatkowe źródła dochodu, takie jak diety/delegacje czy świadczenia wychowawcze (500+).

Spłata kredytu gotówkowego w Velobank

Kredyt gotówkowy w VeloBanku spłacasz na wyznaczony rachunek.

Jeśli chcesz dokonać wcześniejszej całkowitej spłaty, po prostu przelewasz pieniądze na konto kredytowe, a bank automatycznie w ciągu 14 dni rozliczy i zamknie kredyt. Dawni klienci Getin Banku muszą w tym celu udać do placówki lub zadzwonić na infolinię.

Jeśli chcesz tylko nadpłacić część kredytu, najpierw przelewasz środki na rachunek do obsługi kredytu. Następnie dzwonisz na infolinię lub idziesz do placówki, by wydać dyspozycję, co chcesz zrobić z tymi pieniędzmi (możesz zmniejszyć raty/skrócić okres kredytowania lub pieniądze zostają na koncie, a Ty nie płacisz kilku kolejnych rat).

Kredyty gotówkowe w Velobank — czy warto?

Zalety kredytu gotówkowego w VeloBanku:

 • możesz wnioskować o niego online lub na infolinii;
 • atrakcyjne warunki dla nowych klientów;
 • minimum formalności przy wniosku przez bankowość, a pieniądze mogą być na koncie nawet w 15 minut;
 • możesz złożyć dyspozycję, by środki z kredytu przelać na konto osobiste w innym banku;
 • szeroki wybór produktów, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów.

Wady kredytu gotówkowego w VeloBanku:

 • promocyjna oferta jest tylko dla nowych klientów, którzy nie mieli kredytu w VeloBanku;
 • koszty pożyczki standardowej są dość wysokie;
 • w niektórych ofertach musisz wykupić ubezpieczenie lub założyć konto osobiste, żeby mieć lepsze warunki finansowania.

Skorzystaj z szybkiego FAQ

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w VeloBank?

Możesz to zrobić przez bankowość internetową lub aplikację, o ile jesteś klientem VeloBanku. Jeśli nie, musisz udać się do placówki, zadzwonić na infolinię lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie banku i poczekać na kontakt zwrotny.

Ile mogę dostać kredytu gotówkowego w VeloBank?

Całkowita kwota kredytu, którą przyzna Ci bank, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Maksymalne kwoty dostępnych produktów gotówkowych to 200 000 zł.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy w VeloBank?

Wniosek złożysz w kilkanaście minut. Decyzja kredytowa jest podejmowana w różnym czasie, od kilkunastu minut do kilku dni. Po podpisaniu umowy bank ma 5 dni na wypłatę środków.

Na ile lat maksymalnie mogę wziąć kredyt gotówkowy w VeloBank?

Większość kredytów gotówkowych w VeloBank S.A. udzielana jest na maksymalnie 10 lat. Wyjątkiem jest kredyt gotówkowy ze stałą ratą, który można zaciągnąć na 6 lat.

Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Podobne artykuły
Sprawdź kredyt w VeloBank!