Aion Bank – opinie i recenzja

Modele subskrypcyjne w biznesie okazały się strzałem w dziesiątkę. Najlepszym tego przykładem jest popularność takich platform, jak Netflix czy Spotify. Pytanie jednak – czy to, co sprawdziło się w świecie rozrywki, zagra równie dobrze na rynku finansowym? Czas pokaże – jedno jest jednak pewne – Aion Bank pragnie zapewnić polskim klientom całkiem nowe doświadczenie w bankowości.

Klasyczne usługi bankowe opierają się na zapłacie za określone aktywności klienta. Np. przelew zagraniczny czy wypłatę środków w obcym bankomacie. Często ponosi się także stałą opłatę za prowadzenia konta i korzystanie z karty debetowej. Te koszty można jednak ominąć, stosując się do bankowych wytycznych.

Przyzwyczajeni do takiej formy korzystania z kont osobistych, trudno wyobrazić sobie nam inny model bankowości. Aion Bank proponuje jednak coś zupełnie innego. Dzięki jednej opłacie subskrypcyjnej będziemy mieli nieograniczony dostęp do wszystkich bankowych usług.

Czym jest Aion Bank?

Odpowiedzmy najpierw na pytanie, skąd jest Aion Bank i co to za instytucja finansowa. Aion pochodzi z Belgii, a jego założycielem jest Polak, Wojciech Sobieraj, który stoi za sukcesem Alior Banku.

Aion jest bankiem cyfrowym, co oznacza, że nie otwiera swoich placówek w nowych krajach, tylko w całości funkcjonuje w sferze wirtualnej. Nie ma się jednak czego obawiać – ta instytucja działa na podstawie belgijskiej licencji bankowej (i stara się o licencję polskiej Komisji Nadzoru Finansowego) oraz ma dobrze zorganizowany system czatów i obsługi klienta w różnych językach.

Oficjalnie Aion nie zadebiutował jeszcze w naszym kraju, ale początek działalności jest zapowiadany na 3 kwartał 2021 roku. Jak już wspominaliśmy – ten nowy bank ma zaproponować całkiem nowy subskrypcyjny model bankowania oraz ciekawe opcje oszczędnościowe i inwestycyjne. Aby lepiej opisać tę instytucję, oddajmy głos Karolowi Sadajowi, szefowi Aion Bank na Polskę, który w wywiadzie dla 300Gospodarka.pl mówił:

Aion to w pełni cyfrowy bank z trochę inną ofertą. Współczesne finanse są dość trudne. Standardowi użytkownicy nie rozumieją swoich ofert finansowych. Mają często konto, które jest za darmo, a okazuje się, że jednak ponoszą koszty. Cennik i limity są zbyt skomplikowane. Chcemy to odwrócić – oferujemy Polakom w ramach jednej subskrypcji nielimitowany dostęp do usług bankowych. 1

aion.eu/pl-pl

Oferta Aion Banku

Trudno na razie powiedzieć coś więcej o ofercie Aion Banku przed oficjalnym startem tej instytucji na polskim rynku. Jednak z doniesień medialnych i informacji umieszczonych na stronie internetowej można wyłuskać zarys oferty.

  • Aion Bank, tak jak w innych krajach, będzie funkcjonował na zasadzie subskrypcji. W ramach miesięcznej opłaty (prawdopodobnie pobieranej automatycznie) otrzymamy pełny dostęp do oferty.
  • Planowane są trzy modele subskrypcyjne – od najtańszego do najdroższego. W belgijskiej wersji są dwie opcje – All-Inclusive kosztuje 19 euro miesięcznie, a wersja „lekka” 3,90 euro. Nie znamy jeszcze cen polskich pakietów.
  • Aion Bank ma zaproponować bardzo klarowną, łatwą do zrozumienia ofertę.
  • Pojawi się oferta dla firm i klientów indywidualnych.
  • Dostępne będą niskooprocentowane pożyczki.
  • Do rachunku otrzymamy karty płatnicze oraz opcję założenia depozytów z wysokim oprocentowaniem – podobno wyższym niż u konkurencji.
  • W ramach subskrypcji możliwe będzie otworzenie kont walutowych z atrakcyjnym przewalutowaniem.
  • Aion zapowiada bardzo nowoczesną aplikację do rachunku.
  • Planowana jest także oferta inwestycyjna w postaci możliwości ulokowania środków w bezpieczne ETFy.
  • Aion Bank może zaproponować czasowe promocje, np. bonus za otworzenie konta i wybranie droższej opcji subskrypcyjnej.

Czy warto?

Jest jeszcze trochę za wcześnie, aby określić, czy Aion Bank będzie strzałem w dziesiątkę na polskim rynku. Z krajów, w których już wystartował, płyną raczej pozytywne opinie.

Możliwe, że dla osób, które mają małe wymagania wobec bankowości, nie będzie to spektakularna oferta. Stała opłata, której nie można ominąć, nie spodoba się osobom przyzwyczajonym do bezpłatnego bankowania, dzięki łatwym do spełnienia warunkom. Typu 5-krotna zapłata kartą w ciągu miesiąca.

Aion Bank na pewno jednak zainteresuje klientów, którzy zmęczeni są wczytywaniem się w trudne tabele opłat i prowizji w poszczególnych instytucjach finansowych. Jeśli ktoś korzysta z usług bankowych w sposób regularny – np. często wyjeżdża za granicę, wykonuje dziesiątki przelewów czy szuka opcji inwestycyjnych – Aion Bank może być wyśmienitym wyborem. Rozwiązaniem, którego jeszcze nie było w kraju nad Wisłą.

Dane firmy i kontakt

Aion S.A.
Siedziba główna i administracyjna:
Avenue de la Toison d’Or 26-28
1050 Ixelles, Bruksela

Oddział w Polsce
Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
ul.Dobra 40
00-344 Warszawa

Otwarte:
Poniedziałek – piątek: 09:00 – 16:00

Kontakt ogólny:
info@aion.be 

Źródła:

1. youtube.com/watch?v=Ikum7EgsVhE

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x