Aion Bank – opinie i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.3
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Wiek pożyczkobiorcy22 - 75 lat
Czas wypłaty30 minut
Maks. pierwsza pożyczka500 - 90 000 zł
Sposób weryfikacjiLogowanie do konta bankowego + Video weryfikacja
Metoda wypłatyprzelew na konto
Wymagane konto bankoweTak
RRSO6,91 %
Prowizja0 %
Kwota500 - 90 000 zł
Oprocentowanie6,70 %
Okres spłaty3 - 96 miesięcy

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi (6,91%), całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 13 000 PLN, całkowita kwota do zapłaty 14 155,20 PLN, oprocentowanie stałe 6,7%, całkowity koszt pożyczki 1 155,20 PLN (w tym prowizja 0%, odsetki 1 155,20 PLN), 30 miesięcznych rat równych po 471,84 PLN. Kalkulacja na dzień 23.09.2021r.

Modele subskrypcyjne w biznesie okazały się strzałem w dziesiątkę. Najlepszym tego przykładem jest popularność takich platform, jak Netflix czy Spotify. Pytanie jednak – czy to, co sprawdziło się w świecie rozrywki, zagra równie dobrze na rynku finansowym? Czas pokaże – jedno jest jednak pewne – Aion Bank pragnie zapewnić polskim klientom całkiem nowe doświadczenie w bankowości.

Klasyczne usługi bankowe opierają się na zapłacie za określone aktywności klienta. Np. przelew zagraniczny czy wypłatę środków w obcym bankomacie. Często ponosi się także stałą opłatę za prowadzenia konta i korzystanie z karty debetowej. Te koszty można jednak ominąć, stosując się do bankowych wytycznych.

Przyzwyczajeni do takiej formy korzystania z kont osobistych, trudno wyobrazić sobie nam inny model bankowości. Aion Bank proponuje jednak coś zupełnie innego. Dzięki jednej opłacie subskrypcyjnej będziemy mieli nieograniczony dostęp do wszystkich bankowych usług.

Czym jest Aion Bank?

Odpowiedzmy najpierw na pytanie, skąd jest Aion Bank i co to za instytucja finansowa. Aion pochodzi z Belgii, a jego założycielem jest Polak, Wojciech Sobieraj, który stoi za sukcesem Alior Banku.

Aion jest bankiem cyfrowym, co oznacza, że nie otwiera swoich placówek w nowych krajach, tylko w całości funkcjonuje w sferze wirtualnej. Nie ma się jednak czego obawiać – ta instytucja działa na podstawie belgijskiej licencji bankowej (i stara się o licencję polskiej Komisji Nadzoru Finansowego) oraz ma dobrze zorganizowany system czatów i obsługi klienta w różnych językach.

Aion oficjalnie zadebiutował w naszym kraju na początku sierpnia 2021 roku, oferując całkiem nowy subskrypcyjny model bankowania oraz ciekawe opcje oszczędnościowe i inwestycyjne. Aby lepiej opisać tę instytucję, oddajmy głos Karolowi Sadajowi, szefowi Aion Bank na Polskę, który w wywiadzie dla 300Gospodarka.pl mówił:

Aion to w pełni cyfrowy bank z trochę inną ofertą. Współczesne finanse są dość trudne. Standardowi użytkownicy nie rozumieją swoich ofert finansowych. Mają często konto, które jest za darmo, a okazuje się, że jednak ponoszą koszty. Cennik i limity są zbyt skomplikowane. Chcemy to odwrócić – oferujemy Polakom w ramach jednej subskrypcji nielimitowany dostęp do usług bankowych. 1

aion.eu/pl-pl

Oferta Aion Banku

Kilka miesięcy czekaliśmy na ujawnienie tajników oferty Aion Banku. Na razie, czyli we wrześniu 2021 roku, ta instytucja finansowa udostępniła swoje portfolio dla klientów indywidualnych. Na ofertę firmową przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Co proponuje ten nowy bank?

Aion Bank, tak jak w innych krajach, będzie funkcjonował w Polsce na zasadzie subskrypcji. Do wyboru są trzy możliwości:

 • Plan Light (darmowy),
 • Plan Smart (29,99 zł miesięcznie),
 • Plan All-Inclusive (49,99 miesięcznie).

W ramach darmowego planu możemy skorzystać z podstawowych usług bankowych, choć wyróżnia się wśród nich opcja bezpłatnych wypłat z bankomatów na całym świecie (do 900 złotych miesięcznie) i wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych niż u konkurencji.

Przy wyborze droższych pakietów liczba dodatkowych opcji rośnie. Na uwagę zasługuje m.in. usługa globalnych inwestycji w ETFy czy nieograniczony dostęp do natychmiastowych przelewów krajowych i zagranicznych.

Niżej przedstawiamy tabelę z podsumowaniem trzech proponowanych pakietów.

Plan LightPlan SmartPlan All-Inclusive
Opłata0 zł29,99 zł/msc49,99 zł/msc
W ramach promocjiDarmowe wypłaty z bankomatów do końca września 2021Pierwszy miesiąc bezpłatniePierwszy miesiąc bezpłatnie
Prowadzenie konta
Wymiana walut po kursie międzybankowym bez limitu
Wypłaty z bankomatów na całym świecie za darmo
do 900 PLN/msc, powyżej tej kwoty 2% -> lub zakup usługi bez limitu 9,99 zł/msc
Konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF
Przelewy krajowe i zagraniczne
Natychmiastowe przelewy krajowe i zagraniczne4,99 zł
Wirtualne karty debetowe
Fizyczne karty debetowe11,99 zł za każdą kartę
Konto oszczędnościowe w PLN1%1,25%1,5%
Konto oszczędnościowe w EUR0,5%0,75%1,0%
Globalne inwestycje w ETFy19,99 zł/msc
Monitoring wycieku danych w sieci9,99 zł/msc
Aion Ubezpieczenia Samochodowe (możliwość znalezienia tańszego ubezpieczenia)19,99 zł/msc19,99 zł/msc
Aion Rachunki (możliwość zmniejszenia rachunków za media i telefon)19,99 zł/msc19,99 zł/msc
Aion Zakupy Online (zakupy z miesięczną gwarancją najniższej ceny)XX
Źródło: aion.eu/pl-pl

Jak oceniasz ofertę Aion Banku?

Zobacz wyniki

Pożyczka gotówkowa w Aion Bank

Co ciekawe, Aion Bank przygotował także produkt, z którego można skorzystać, nie będąc wcale klientem tej instytucji finansowej. Mowa o pożyczce gotówkowej, udzielanej na bardzo atrakcyjnych warunkach. Czym charakteryzuje się to zobowiązanie?

 • Pożyczka gotówkowa udzielana jest w wysokości od 500 do 90 000 złotych.
 • Okres spłaty wynosi od 3 do 96 miesięcy.
 • Stałe oprocentowanie 6,7%.
 • Prowizja 0% niezależnie od kwoty i okresu spłaty,
 • Pożyczka udzielana jest w pełni online – weryfikacja dochodów odbywa się poprzez zalogowanie się do bankowości elektronicznej. Tożsamość sprawdzana jest poprzez videoweryfikację.
 • Po pozytywnym przejściu weryfikacji pieniądze na koncie mogą pojawić się już w 30 minut.

Pomimo tego, że Aion Bank określa swój produkt kredytowy mianem pożyczki – to zobowiązanie jest o wiele tańsze niż chwilówki udzielane przez firmy pozabankowe. Przyjrzymy się kosztom tego zobowiązania.

Kwota pożyczkiOkres spłatyCałkowity Kwota do zapłaty
1 000 zł3 miesiące1008,86 zł
5 000 zł12 miesięcy5 170,58 zł
20 000 zł24 miesiące21 371,24 zł
Brak prowizji stanowczo zmniejsza koszt pożyczki

Sprawdź pożyczkę gotówkową w Aion Bank

Czym jeszcze wyróżnia się ten nowy bank?

Oferta Aion Banku balansuje pomiędzy usługami klasycznych banków a możliwościami znanymi z nowoczesnych fintechów w rodzaju Revoluta. W jakich elementach Aion wyróżnia się na tle konkurencyjnych instytucji finansowych?

 • Wielowalutowa karta debetowa – ta karta w formie wirtualnej i fizycznej pozwala na dokonywanie płatności w wielu walutach bez przewalutowania i prowizji. Wykorzystywane są korzystne, międzybankowe kursy wymiany walut.
 • Proste opcje inwestycyjne – choć większość banków proponuje wygodne konta maklerskie, to jednak mało który dysponuje ofertą inwestycyjną dla początkujących, którzy nie chcą podejmować zbyt dużego ryzyka. Aion daje dostęp do trzech planów inwestycyjnych – Tarcza inflacyjna, Globalne inwestycje, Nowa rzeczywistość. W ich ramach środki inwestowane są w akcje i obligacje światowych spółek.
 • Konta oszczędnościowe o wyższym oprocentowaniu – Aion Bank pojawił się na polskim rynku z bardzo atrakcyjną ofertą kont oszczędnościowych. Ich oprocentowanie może sięgnąć aż 1,5%, czyli prawie 10 razy więcej niż wynoszą aktualne rynkowe standardy. Należy jednak pamiętać o tym, że wysokie oprocentowanie jest przewidziane tylko w okresie promocyjnym.
 • MoneyMax™ – mało który bank proponuje klientom znalezienie tańszych ubezpieczeń, opłat za media czy zakupy internetowe. Jeśli te dodatkowe opcje rzeczywiście pozwolą zaoszczędzić miesięcznie część środków, trzeba będzie pochwalić Aion Bank za takie nowatorskie rozwiązanie.

Czy warto?

Jest jeszcze trochę za wcześnie, aby określić, czy Aion Bank będzie strzałem w dziesiątkę na polskim rynku. Z krajów, w których już wystartował, płyną raczej pozytywne opinie.

Możliwe, że dla osób, które mają małe wymagania wobec bankowości, nie będzie to spektakularna oferta. Np. opłata za wydanie fizycznej karty w pakiecie Light nie spodoba się osobom przyzwyczajonym do bezpłatnego bankowania, dzięki łatwym do spełnienia warunkom. Typu 5-krotna zapłata kartą w ciągu miesiąca.

Aion Bank na pewno jednak zainteresuje klientów, którzy zmęczeni są wczytywaniem się w trudne tabele opłat i prowizji w poszczególnych instytucjach finansowych. Jeśli ktoś korzysta z usług bankowych w sposób regularny – np. często wyjeżdża za granicę, wykonuje dziesiątki przelewów czy szuka opcji inwestycyjnych – Aion Bank może być wyśmienitym wyborem. Rozwiązaniem, którego jeszcze nie było w kraju nad Wisłą.

Dane firmy i kontakt

Aion S.A.
Siedziba główna i administracyjna:
Avenue de la Toison d’Or 26-28
1050 Ixelles, Bruksela

Oddział w Polsce
Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
ul.Dobra 40
00-344 Warszawa

Otwarte:
Poniedziałek – piątek: 09:00 – 16:00

Kontakt ogólny:
info@aion.be 

Źródła:

1. youtube.com/watch?v=Ikum7EgsVhE

Komentarze (22)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • H
  H
  Hostia
  14.09.2021, 07:59

  W miesiąc 10 tysięcy ludzi założyło u nich konta oszczędnościowe na 500 milionów zlotych. Trudno nie uznać tego za sukces. Swoją drogą banki to mają dobrze – 0,5 miliarda złotych dostali od ludzi na rozruch, a oddadzą tę kwotę z odsetkami 1-2%, samemu w tym czasie robiąc z tej kwoty 10% na rynkach finansowych. Fajny biznes

  • M
   M
   Mobi
   21.11.2021, 18:49

   Nic tylko zakładać :)

 • A
  A
  Agnieszka
  05.09.2021, 11:32

  Przelew z konta AION do banku Litewskiego wysłany 18.07, do dzisiaj pieniędzy nie ma u odbiorcy jak również środki nie zostały zwrócone do nadawcy. Obsługa klienta w każdym mailu pisze to samo „sprawa jest weryfikowana, poinformujemy jak będziemy wiedzieli coś więcej”. Nie wyciągnęli nawet ręki, żeby polubownie znaleźć rozwiązanie tymczasowe, choćby udzielenie jednorazowego debetu na karcie, normalnie na umowę, do wysokości przelewu z terminem spłaty powiedzmy w dniu zwrócenia przelewu, no nie wiem cokolwiek, żeby człowieka nie zostawić bez kasy. Mailowo i na czacie połowa obsługi używa translatora nie znając języka polskiego, błędów tyle że szkoda gadać. Jak gdzieś dotrwałam numer na infolinie nadziałam się tam na sekretarkę. O dziwo oddzwonił pan mówiący po Polsku. Natomiast oddzwonił, żeby dopytać czy chciałam założyć konto może, bo z niczym innym to on nie pomoże, widzi tylko że sprawa jest przekazana do wyjaśnienia.

  DRAMAT!

  • T
   T
   Tomasz
   26.11.2021, 10:50

   Czy finalnie pieniądze trafiły do odbiorcy?

 • G
  G
  Grafficiara
  13.08.2021, 09:13

  Na plus to ze w ogole pojawiaja się w PL nowe banki, przynajmniej tluste koty w rodzaju Pekao nie śpią i musza aktualizować swoją ofertę. No minus to ja nie wiem jak miałoby niby funkcjonować to szukanie przez bank lepszego ubezpieczenia czy dostawcy prądu. Przecież w necie jest tysiące porównywarek i to za darmo

 • C
  C
  Cespenar
  25.11.2021, 23:38

  Ta oferta to chyba jakiś żart..Tzw darmowe konto to niefunkcjonalny gniot do którego trzeba spooooro dopłacić by stało się funkcjonalne. Pozostałe plany również nie wyróżniają się niczym pozytywnym na tle bankowości w Polsce. Nie widzę tego hurrra optymizmu a raczej byłbym ostrożny w lokowaniu pieniędzy u takich tworów z superofertami.

 • r
  r
  redFOX
  25.11.2021, 18:04

  Decyzja kredytowa pozytywna ale kredytu nie mogą wypłacić, próbują od tygodnia rozwiązać problem bezskutecznie bo miesiąc wcześniej zamknąłem u nich rachunek. Niby nie trzeba mieć u nich rachunku aby otrzymać kredyt, jednak pieniądze muszą najpierw wpłynąć na rachunek techniczny a później na wskazany do wypłaty kredytu. A że Bank nie pozwala na ponowne założenie konta u siebie to i rachunek techniczny na moje dane nie może powstać. Dziesiątki konsultantów z tym walczą i nic nie mogą zrobić, doradzono mi że powinienem zacząć się rozglądać za kredytem w innym banku :)

 • M
  M
  Marek
  22.11.2021, 01:16

  Możliwość udzielenia pożyczki w tym banku to ściema

  • r
   r
   redFOX
   26.11.2021, 12:08

   Błyskawiczny proces i szybka decyzja. Wszystko zależy od zdolności kredytowej, są bardziej wyczuleni.

 • W
  W
  Witek
  19.11.2021, 07:21

  Rewelacja!! Pożyczka 50 000,00 zł na najlepszych warunkach na rynku, najniższe RRSO – poniżej 7% i oprocentowanie stałe przez cały okres spłaty. Formalności bez opuszczania mieszkania zajęły mi 2 godz.( mam 66 lat i jestem emerytem), a po 14 godz. gotówka była na moim koncie w innym banku.

 • A
  A
  Aleksandra
  08.11.2021, 11:28

  Przelałam pieniądze do banku za granica i zaczęła się weryfikacja. Ja wszystko rozumiem, źródło pochodzenia moich środków, informacja ode mnie czego dotyczy przelew, ok, ale konieczność pokazywania faktury? A czy ja muszę płacić na podstawie faktur? Przelew nie był wysoki a sprawdzanie mnie gorzej jak na policji. Wszystko byłoby ok gdyby ktoś racjonalnie umiał mi żądanie fv mi wytłumaczyć, ale tu zero próby. Pani na czacie nie douczona, zupełnie nie wie o czym pisze, opryskliwa, jak poprosiłam żeby mi się przedstawiła to kłamie że to zrobiła na początku rozmowy, zapominając że piszemy na czacie i łatwo się cofnąć…W jakim banku obsługa nie chce się przedstawić??? Proszę o rozmowę telefoniczną, podobno mogę, czekam dwa dni nikt nie dzwoni…Pieniędzy nie ma ani u mnie ani u odbiorcy. Wydaję dyspozycję o anulacji, Pani piszę że oni podejmą decyzję czy przyjąć moją anulację czy może jednak nie. To ja jeszcze dysponuje moimi pieniędzmi i o nich decyduję czy oni? Poziom obsługi żenujący, żenujące pisanie na czacie ciągle z kimś innym kto nie ma pojęcia o czym pisze Ciągle ta sama odpowiedź, że weryfikują czy coś tam. Po wielu staraniach pieniądze wróciły do mnie, wypłaciłam i zamykam konto. Strach powierzać tam jakiekolwiek pieniądze. Nie polecam.

 • M
  M
  Maciek
  05.11.2021, 11:05

  bylem zainteresowany inwestycjami. okazuje się, że w sumie – nie wiemy w co inwestujemy, nie wiemy jakie walory znadują się w portfelu (bo tylko w portfel można zainwestować, a nie w indywidualne aktywa), nie wiadomo jakie wyniki generowały te portfele w przeszłości, czy są jakieś ukryte opłaty i z czego wynikają, jak rozliczane są dywidendy. przekazujesz kasę i w sumie nie wiadomo gdzie jest ani co się z nią dzieje. pytania w ankiecie – totalnie nadmiarowe. interfejs apki i strony – słaby. proba rozwiązania umowy – przez konsultanta nie da radę. czat odopowiada na każde pytanie z 5 minutowym opóźnieniem. najgorsza obsługa klienta z jaką (poza idea bankiem) mialem do czynienia. NIE POLECAM!

 • M
  M
  Max
  21.10.2021, 16:43

  Aion Bank proces weryfikacyjny prowadzi w sposób nie przystosowany do polskich realiów. Mam dowód osobisty z terminem ważności NIEOZNACZONY jak wielu w wieku ok 70. W czasie weryfikacji system traktuje dowód jako nieważny i żąda innego dokumentu tożsamości.
  Jest to jawna dyskryminacja i powinna być zgłoszona do KNF.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x