Altus – jak wygrać z tą firmą windykacyjną?

Altus zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami, pomaga bowiem klientom odzyskać ich należność przy jednoczesnej dbałości o dobre imię firmy i relacje biznesowe z dotychczasowymi kontrahentami. Dlatego, jak możemy przeczytać na stronie samego przedsiębiorstwa, troska o dobro klienta to podstawa ich strategii.

altus jak wygrac

Altus – co to za firma?

Altus dąży do ograniczenia ryzyka związanego z prowadzoną działalnością, dlatego też oferują tak szeroki zakres usług związanych z kompleksową obsługą wierzytelności, zaczynając od pierwszego kontaktu i wezwania do zapłaty, na postępowaniu sądowym i obsłudze prawnej kończąc.

Altus swoim klientom oferuje:

 • weryfikację potencjalnych kontrahentów,
 • monitoring należności,
 • windykację przedsądową,
 • obsługę prawną,
 • długoterminowe nadzorowanie wierzytelności,
 • kupno wierzytelności.

Firma wykorzystuje takie narzędzia i techniki windykacyjne jak rozmowa telefoniczna, smsy, wiadomości głosowe, pisemne wezwania do zapłaty oraz bezpośredni kontakt z dłużnikiem.

Dane firmy

Adres: ul. Raszyńska 13, 05-500 Piaseczno
KRS: 0000316966
NIP: 123-116-72-61
Nazwa spółki:Altus Risk Management Services Sp. z o.o.

Dane kontaktowe

Adres mailowy: office@altus-rms.pl
Strona www: altus-rms.pl
Telefon: 22 711 28 50
Kontakt dla dłużnika: altus-rms.pl/kontakt

Wezwanie do zapłaty z Altus? Przeczytaj, co zrobić

Jeśli otrzymaliśmy wezwanie do zapłaty z firmy Altus i nie zamierzamy spłacić zadłużenia, to musimy liczyć się z tym, że zostaniemy pozwani do sądu. Wbrew pozorom, jest to dla nas dobra informacja, gdyż będziemy mogli udowodnić swoje racje w postępowaniu sądowym. Jest to wskazane zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy pewni powstania zasadności roszczenia lub tego, czy należność, z którą potencjalnie zalegamy, jeszcze się nie przedawniła.

Jak wygrać z firmą Altus?

Jeśli chcesz wygrać walkę z Altus, miej na uwadze kilka zasad. Przedstawiamy je poniżej:

 1. Nie unikaj kontaktu i dowiedz się, na jakiej podstawie domaga się uiszczenia należności. Dlatego poproś o przedstawienie podstawy prawnej i o wyliczenie dokładnej kwoty, którą musisz spłacić. Pod żadnym pozorem nie uznawaj długu, jeśli nie otrzymasz takich informacji.
 2. Gdy dotrze do Ciebie wezwanie do zapłaty, koniecznie zanotuj albo na samej kopercie, albo na nakazie datę odebrania przesyłki sądowej. Jest to o tyle istotne, że na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym mamy jedynie 2 tygodnie, licząc od daty jego otrzymania. Ponieważ ta sama uwaga dotyczy nakazu zapłaty z e-sądu, tu również pilnuj terminu odwołania.
 3. Sam sprzeciw, to ZA MAŁO, gdyż nie jest on żadnym dowodem na to, że roszczenie nie istnieje. Jeśli nie chcesz płacić firmie Altus, to odwołując się od nakazu, masz obowiązek powołać wszystkie dowody, twierdzenia i zarzuty. Gdy tego zaniechasz, sąd może nie uznać Twoich racji, a wówczas będziesz musiał zapłacić wierzycielowi.
 4. Sprawdź, czy dług się nie przedawnił – „przeterminowanie” roszczenia również może stanowić Twoje skuteczne narzędzia w walce z firmą Altus, ponieważ żaden sąd nie wezwie Cię do ich spłaty.
Jak pozbyć się windykatora terenowego? Poradnik Zobacz

Odwołanie od wezwania do zapłaty – o tym musisz pamiętać!

Jeśli chcesz odwołać się od sądowego wezwania do zapłaty, pamiętaj, że do sądu składasz dwa odpisy sprzeciwu. Jeden z nich pozostaje w instytucji sądowej, drugi zaś zostaje przekazany przez sąd firmie windykacyjnej.

W sytuacji, gdy wezwanie do zapłaty, które otrzymaliśmy, sporządzone jest na formularzu, odwołanie również musimy napisać na odpowiednim druku. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi w tej kwestii, to wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty wraz z odpowiednim uzasadnieniem znajdziesz w jednym z naszych artykułów

Gdy nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie w walce z windykacyjnym gigantem, poprośmy o pomoc prawnika. Działania na własną rękę mogą nas bowiem bardzo drogo kosztować.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (9 votes)
Komentarze (7)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • P
  P

  Prasa

  06.07.2020, 12:54

  Wyróżniający się komentarz

  Co zrobić jeśli przedsądowe wezwanie do zapłaty przychodzi e-mailem czy muszę odpowiedzieć?

  • P
   P

   Paulina Krupa

   06.07.2020, 13:08

   Wyróżniający się komentarz

   Wezwanie do zapłaty w postaci e-maila, ma takie same znaczenie jak wezwanie do zapłaty doręczone listem poleconym lubo osobiście. Z naszej strony polecamy, by nie ignorować takich wezwań, bo może to powiększyć Pana/Pani koszty zadłużenia, np. o opłaty sądowe. Najlepiej jest rozstrzygnąć z wierzycielem możliwość rozłożenia długu na raty. Wówczas w takiej odpowiedzi warto przedstawić wierzycielowi swoją aktualną sytuację finansową i możliwości na spłacenie długu.

  • P
   P

   PRAWNIK

   04.11.2020, 11:35

   Wyróżniający się komentarz

   Wezwanie do zapłaty w postaci e-maila nie ma znaczenia można spokojnie umieścić takie wiadomości w folderze spam lub w koszu

  • S
   S

   Sylwia

   11.11.2020, 22:10

   Wyróżniający się komentarz

   Otrzymałam zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedsądowej od firmy ALTUS zwykłym listem, bez potwierdznia odbioru. Chcą abym zapłaciła należność firmie , od której dostałam wezwanie do zapłaty w 2017 r. i natychmiast je opłaciłam,mam potwierdzenie przelewu i to wezwanie.
   Na specyfikacji zadłużenia widnieje zupełnie inna data wystawienia (rok 2016) oraz wyższa kwota.
   Czy powinnam sama do nich pisać e-maila , przesłać skan tamtego wezwania i potwierdzenie przelwu czy lepiej udać się do radcy prawnego?

 • S
  S

  Sebastian

  10.10.2023, 13:49

  Wyróżniający się komentarz

  Czy za wezwanie do zapłaty w postaci sms ma takie same znaczenie jak wezwanie do zapłaty doręczone listem poleconym lub osobiście?

 • N
  N

  NIC

  08.09.2023, 10:07

  Wyróżniający się komentarz

  Pomimo zgłoszenia reklamacji i wysłania paragonu, moja reklamacja została negatywnie rozpatrzona. Odnosze wrażenie, wysyłanie reklamacji wraz z paragonem i mailem, służy tej firmie wyłącznie do gromadzenie danych osobowych i ułatwia dotarcie do klienta. Reasumując,
  NIE POLECAM WYSYŁAĆ REKLAMACJI WRAZ ZE SWOIMI DANYMI OSOBOWYMI, PONIEWAŻ MIJA TO SIĘ Z CELEM.

 • A
  A

  Andzela

  20.10.2022, 18:11

  Wyróżniający się komentarz

  Za co firma Altus ściąga długi? czy za telefony też?

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie