Kaczmarski Inkasso – opinie i recenzja

Kaczmarski Inkasso to firma, której nazwa często pojawia się w kontekście odzyskiwania długów i windykacji. Jej działalność budzi wiele emocji i pytań, zarówno wśród dłużników, jak i wierzycieli. W naszym najnowszym artykule przyglądamy się bliżej tej firmie, analizując opinie klientów i oceniając jej metody pracy. Czy Kaczmarski Inkasso to skuteczny partner w odzyskiwaniu należności?

kaczmarski inkasso-2

Kluczowe informacje

 • Kaczmarski Inkasso posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży zarządzania wierzytelnościami.
 • Oferta firmy skupia się na kompleksowych usługach windykacyjnych, które obejmują monitoring płatności, negocjacje polubowne, oraz prowadzenie postępowania sądowego i egzekucyjnego.
 • Firma obsługuje zarówno duże instytucje finansowe, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa.
 • Kaczmarski Inkasso wyróżnia się autorską aplikacją WinGO.pl do windykacji online. Dodatkowo jest jedynym autoryzowanym partnerem Krajowego Rejestru Długów, co zwiększa efektywność w odzyskiwaniu należności.
 • Kaczmarski Inkasso jest postrzegany jako firma niemal pozbawiona wad, oferująca przejrzystą stronę internetową oraz dostęp do narzędzi i raportów. Jednak w sieci pojawiają się opinie, głównie od dłużników, wskazujące na niezbyt miłą obsługę i trudności z uzyskaniem dokumentacji. Pomimo tego, firma cieszy się zadowoleniem wśród klientów, którzy cenią sobie skuteczne odzyskiwanie należności.

Kaczmarski Inkasso – o firmie

Kaczmarski Inkasso to jedna z firm działających w branży zarządzania wierzytelnościami, obsługująca szerokie grono klientów – od dużych instytucji finansowych po małe i średnie przedsiębiorstwa. Firma oferuje kompleksowe usługi windykacyjne, wyróżniając się szczególnie autorską aplikacją WinGO.pl do windykacji online. Jest również jedynym autoryzowanym partnerem Krajowego Rejestru Długów, co pozwala na upublicznianie danych dłużników, zwiększając tym samym efektywność procesu odzyskiwania należności.

Kaczmarski Inkasso funkcjonuje na rynku od 1992 roku, a założycielem firmy jest Maciej Kaczmarski. Co ciekawe, przedsiębiorca jest inicjatorem powstania też innych popularnych na rynku finansowym marek, w tym: Rzetelnej Firmy czy Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. 

Nasza opinia o firmie Kaczmarski Inkasso 

Na pierwszy rzut oka, firma Kaczmarski Inkasso wydaje się niemal pozbawiona wad. Przejrzysta i kompletna strona internetowa, dostęp do narzędzi, poradników i raportów jedynie zachęcają do skorzystania z usług. W sieci można znaleźć jednak niezbyt pochlebne opinie na temat jej działalności, które – co warto podkreślić – pochodzą głównie od dłużników. 

Osoby, które otrzymały nakaz zapłaty od Kaczmarski Inkasso narzekają na niezbyt miłych doradców, którzy nękają ich ciągłymi telefonami. Dodatkowo pojawiają się opinie związane z dużym chaosem, który panuje w firmie i trudnością z przedstawieniem np. dokumentów potwierdzających zasadność zadłużenia. Przyszli klienci, czyli firmy, które trafiły na nierzetelnych kontrahentów, mogą być jednak zadowolone z takiego obrotu sprawy. W końcu chodzi im o skuteczne odzyskanie należności. 

cytat-Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Gdzie leży prawda? Pewnie jak zawsze – gdzieś pośrodku. Nie korzystałam z usług firmy oraz nie byłam w położeniu osób zadłużonych, które niejako z konieczności muszą trwać w tej relacji. Bardzo trudno jest mi więc zająć konkretne stanowisko w tej sprawie. To, co z pewnością wzbudza moje zaufanie to dostęp do informacji. Na stronie bez trudu znajdziemy dane kontaktowe, zapoznamy się z interesującymi nas dokumentami czy samodzielnie obliczymy wysokość prowizji. Dodatkowo przekonuje mnie strefa wiedzy, w której cyklicznie publikowane są raporty z badań, które realizuje zewnętrza firma.

Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Jakie produkty znajdziemy w ofercie Kaczmarski Inkasso?

Jak można przeczytać na stronie, Kaczmarski Inkasso angażuje się w każdy etap procesu windykacji – od monitoringu płatności, przez negocjacje polubowne, aż po prowadzenie postępowania sądowego i egzekucyjnego. To sprawia, że firma może zaproponować swoim klientom naprawdę spory wachlarz usług, dopasowany do konkretnych potrzeb.

Firma Kaczmarski Inkasso dla dłużników

Firmy windykacyjne co do zasady nie oferują swoich usług dłużnikom. Podobnie jest w przypadku Kaczmarski Inkasso. Na stronie firmy możemy jednak przeczytać, w jaki sposób pozbyć się długu i jak postąpić w przypadku otrzymania wezwania do zapłaty. Dłużnicy mogą skontaktować się z pracownikami biura obsługi klienta, aby porozmawiać o swoich zobowiązaniach. Co ciekawe, w zależności od rodzaju długu, którego dotyczy wezwanie, należy dzwonić pod inny, dedykowany numer. 

Jeżeli wezwanie lub wiadomość w sprawie zadłużenia dotyczy usług: 

 • bankowych – zadzwoń pod numer: 71 827 08 38,
 • ubezpieczeniowych – 71 827 08 41,
 • pożyczkowych – 71 827 08 37,
 • SKOK – 71 827 08 40,
 • leasingowych – 71 827 08 36,
 • telekomunikacyjnych – 71 827 08 39,
 • prowadzonej działalności gospodarczej – 71 827 08 42.

Oferta dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, których dotknął problem nierzetelnych kontrahentów, mogą skorzystać z usług Kaczmarski Inkasso, który oferuje: 

 • Windykację polubowną na koszt dłużnika – decydując się na tę usługę, możesz odzyskać nie tylko powstałe zadłużenie, ale również poniesiony koszt samej windykacji. Ułatwieniem dla klientów jest aplikacja WinGO, która umożliwia szybkie zlecenie działań windykacyjnych. 
 • Windykacja sądowo-egzekucyjna – usługa realizowana jest przez Kancelarię Prawną VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp. k. Działania egzekucyjne opierają się na bliskiej współpracy z wybranymi komornikami z całego kraju. Firma dodatkowo wspiera proces sądowy i egzekucyjny poprzez negocjacje polubowne i w razie potrzeby – działania terenowe.
 • Doradztwo – pracownicy firmy Kaczmarski Inkasso świadczą również usługi doradcze. Eksperci pomogą nam dokonać analizy rynkowej firmy, poprawić płynność finansową lub zapewnią bieżące wsparcie. 

Oferta dla korporacji

Kaczmarski Inkasso Sp. prowadzi również windykacje masowe. Oprócz doradztwa, polubownych windykacji na koszt dłużnika czy windykacji sądowo-egzekucyjnej, korporacje mogą skorzystać również z usługi monitoringu należności czy zarządzania wierzytelnościami sekurytyzowanymi. 

Decydując się na usługę monitoringu należności, masz pewność, że Twoi kontrahenci zostaną powiadomieni o zbliżającej się płatności oraz otrzymają aktualne saldo zadłużenia. 

Firma chwali się na swojej stronie internetowej, że wśród dużych graczy, którzy skorzystali z usług korporacyjnych, znajdują się m.in.: Wonga, Zelmer, Impel, BOŚ Bank, Santander Consumer Bank czy PGNiG. 

Co wyróżnia firmę Kaczmarski Inkasso?

Kaczmarski Inkasso to duży gracz branży windykacyjnej. Oprócz bogatej oferty firma wyróżnia się prowadzonymi działaniami edukacyjnymi skierowanymi do dłużników (w formie poradników), czy badaniami, których wyniki na bieżąco publikuje na swojej stronie internetowej. Co więcej, w odróżnieniu od konkurencji, Kaczmarski Inkasso stworzył aplikację, która ma ułatwić zlecenie windykacji czy monitoring należności bez wychodzenia z domu. 

Dobrze wykonana strona internetowa zawiera wszystkie interesujące potencjalnego klienta informacje. Co ciekawe, przed skorzystaniem z usług, można samodzielnie obliczyć wysokość prowizji, którą przyjdzie nam zapłacić.

Kalkulator prowizji - zrzut ze strony Kaczmarski Inkasso

Na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych, poniesioną prowizję możesz odzyskać od dłużnika. 

Wady i zalety firmy Kaczmarski Inkasso

Firma, która zajmuje się odzyskiwaniem należności, raczej nie należy do grupy najbardziej lubianych. Jeśli jednak jesteś przedsiębiorcą, który ma problem z odzyskaniem swoich pieniędzy, z pewnością zastanawiasz się, czy warto podjąć współpracę właśnie z Kaczmarskim. Aby ułatwić Ci znalezienie odpowiedzi na to pytanie, przedstawiłam kilka najważniejszych zalet i wad z perspektywy klienta, a nie dłużnika. 

Zalety: 

 • Aplikacja do zgłaszania spraw online;
 • Ponad 30-letnie doświadczenie na rynku windykacyjnym;
 • Rozbudowana oferta dopasowana do potrzeb małych i dużych firm;
 • Możliwość odzyskania prowizji, którą należy opłacić za świadczone usługi. 

Wady: 

 • Duża liczba negatywnych opinii w internecie. Jeśli faktycznie dochodzi do nękania dłużników przez pracowników Inkasso, możemy zepsuć sobie relacje biznesowe z kontrahentem.

FAQ: Kaczmarski Inkasso opinie – Najczęściej zadawane pytania

Jak działa Kaczmarski Inkasso?

Kaczmarski Inkasso prowadzi proces odzyskiwania długów, skupiając się na etapie polubownym. Głównym zadaniem tych działań jest zachęcenie dłużnika do ochotniczego uregulowania zobowiązań i zapewnienie terminowych płatności w ramach przyszłej współpracy z wierzycielem.

Czy Kaczmarski Inkasso to komornik?

Nie. Windykator nie ma takich uprawnień jak komornik sądowy.

Czy Kaczmarski może dzwonić do pracodawcy?

Nie. Kaczmarski Inkasso podobnie jak żaden inny windykator nie jest uprawniony do dzielenia się informacjami o Twoim długu z osobami trzecimi. Jeżeli doświadczyłeś takiej sytuacji, mogło to być wynikiem oszustwa lub złamania etycznych standardów działania. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie