Bezbanq – opinie klientów i recenzja

Bezbanq

Bezbanq

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pożyczki:1100 złote na 4 miesiące
  • Pierwsza pożyczka za darmo?Nie
  • Online, w 15 minut i bez formalności?Nie, Bezbanq potrzebuje więcej czasu na dokonanie weryfikacji złożonego wniosku.

Wśród firm pożyczkowych, nie brakuje mniej znaczących graczy, którzy dzielnie zabiegają o klientów w bardzo konkurencyjnych czasach dla pożyczek online. Przykładem takiej firmy jest Bezbanq z Grudziądza, która chce zwrócić uwagę klientów pożyczkami długoterminowymi. Sprawdźmy, czym wyróżnia się oferta i czy warto skorzystać z usług pożyczkodawcy.

Bezbanq — nasza opinia

Pod dość ekscentryczną nazwą Bezbanq kryje się polska firma sektora usług pozabankowych, która swoją siedzibę posiada w Grudziądzu. Koncentruje się głównie na pożyczkach długoterminowych. I choć w towarzystwie zakładki „blog” widzimy wpisy datowane nawet na 2013 rok, to w bieżącej formie Bezbanq rozpoczęło działalność w 2016 roku.

Strona internetowa pożyczkodawcy budzi mieszane uczucia. Z jednej strony – jej projekt graficzny jest przyjazny dla oka i przystępny w formie. Trudno jednak nie uciec od wrażenia, że jej całokształt jest dość archaiczny i prosi się, choćby o drobne unowocześnienia, np.w przypadku sekcji „jak to działa”. Przyjrzyjmy się bliżej samej ofercie pożyczkowej i sprawdźmy, czym wyróżnia się na tle konkurencji.

Jakie warunki należy spełnić w Bezbanq?

Zaczynając od warunków, jakie Bezbanq określa wobec swoich klientów, napotykamy problem. Inaczej niż w przypadku wielu konkurencyjnych stron, próżno szukać na niej jednoznacznie wypisanych wstępnych zasad, jakie należy spełnić ubiegając się o pożyczkę. Wybrane kwestie są jedynie „rozsiane” po różnych pytaniach w sekcji FAQ. Informacje o dokumentach i zdolności kredytowej zebraliśmy w całość.

 • Potrzebne jest przedstawienie regularnych dochodów z ostatnich 2 miesięcy. Konieczny jest też wyciąg z konta
 • Brak niespłaconych zobowiązań wobec firmy Bezbanq
 • Dobra zdolność kredytowa

Natomiast, nie wspomniano nic o wymaganiach wiekowych wobec pożyczkobiorcy. Można zatem założyć, że przyszły klient musi mieć skończone co najmniej 18 lat. Co więcej, konieczne jest też bycie obywatelem polskim, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, ważnego polskiego dowodu osobistego oraz konta w banku. Teoretycznie to oczywistości, w praktyce – klient nie musi tego wiedzieć i zawsze warto rozwiać tego typu wątpliwości.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Podczas ubiegania się o pożyczkę, Bezbanq dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Jak wspomnieliśmy, firma nie toleruje negatywnych wpisów – jednakże sprawdza tylko jeden rejestr. Jest to BIG InfoMonitor należący do biur informacji gospodarczej. Co za tym idzie, Bezbanq nie sprawdza BIK, a także KRD, ERIF czy KBIG. To wartościowa informacja dla osób, które posiadają długi w BIK z powodu np. niespłaconych kredytów czy pożyczek pozabankowych.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Bezbanq jest bardzo prosta i pozbawiona zawiłych niuansów. Wobec każdego klienta, niezależnie od tego czy wnioskuje o środki po raz pierwszy czy też kolejny raz z rzędu, przewidziano jedną taryfę pożyczki długoterminowej. Niestety jest przyznana na dość mało elastycznych warunkach. Minimalna kwota zobowiązania wynosi 500 złotych, kolejne wartości rosną co 100 złotych, a maksymalna suma do pożyczenia wynosi nie więcej niż 1100 złotych.

Termin spłaty, jak przystało na firmę oferującą pożyczki długoterminowe, wyrażany jest w miesiącach. W tym przypadku, minimalny okres wynosi 2 miesiące, następnie 3 miesiące, a maksymalnie – nie więcej niż 4 miesiące. Osoby ubiegające się o Bezbanq mogą uzyskać zatem dość niskie kwoty typowe raczej dla firm oferujących chwilówki – jednocześnie przy terminach spłaty, typowych dla firm z pożyczkami długoterminowymi.

Jeżeli chodzi o koszt pożyczki, pożyczkodawca nie oferuje darmowych zobowiązań. Przedstawiamy reprezentatywny przykład pożyczki ze wszystkimi kosztami, jakie się na to składają.

 • Pożyczając 500 złotych na 4 miesiące, całkowity koszt pożyczki wynosi 184 złote. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 373,17%, a miesięczna rata wynosi 171 złote. W ten sposób, całkowita suma do zwrócenia pożyczkodawcy wynosi 684 złotych.

Pożyczka w Bezbanq krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Bezbanq można przedstawić w kilku prostych etapach, które szczegółowo prezentujemy poniżej.

 • Za pomocą kalkulatora pożyczkowego ustal dogodne parametry pożyczki. Pierwszy suwak pozwala wybrać interesującą kwotę pożyczki, a drugi – jeden z trzech dostępnych terminów spłaty. Warto przy tym zwrócić uwagę na wysokość raty i kosztów, które automatycznie oblicza kalkulator, znajdujący się tuż pod suwakami oferty pożyczki.
 • Kliknij przycisk „wyślij wniosek”. W ten sposób, strona internetowa przekieruje Cię automatycznie do obszernego wniosku o pożyczkę, który należy wypełnić dokładnymi informacjami.
 • W pierwszej kolejności podaj swoje imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu komórkowego, adres e-mail oraz serię i numer dowodu osobistego. Dalej wpisz adres zameldowania, kod pocztowy, miejscowość, województwo, a także opcjonalnie – adres korespondencyjny (jeśli jest inny niż adres zamieszkania). Bezbanq wymaga jeszcze wskazania wysokości miesięcznych dochodów netto, źródła dochodów, stanu cywilnego oraz statusu mieszkaniowego. Na końcu, wskaż informacje o posiadanych aktualnie pożyczkach i zobowiązaniach finansowych.
 • Po wprowadzeniu wyżej wymienionych informacji, zaznacz wszystkie zgody i wyślij swój wniosek do rozpatrzenia. Bezbanq dokona weryfikacji w ciągu 24 godzin i wyda ostateczną decyzję co do przyznania pożyczki.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Dość przejrzyście przedstawione informacje na temat procesu ubiegania się o pożyczkę.
 • Stosunkowo niskie koszty pożyczki.
 • Brak weryfikacji w BIK – Bezbanq sprawdza tylko BIG InfoMonitor.

Wady

 • Archaiczna i mało atrakcyjna pod kątem graficznym witryna internetowa. W niektórych miejscach jest ona słabo czytelna.
 • Bardzo niskie i mało elastyczne kwoty dostępnych pożyczek – ledwie 1100 złotych na 4 miesiące.
 • Brak jasno przedstawionych informacji w sekcji „FAQ” o wstępnych warunkach, jakie musi spełnić konsument ubiegający się o pożyczkę.

Bezbanq – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:BEZBANQ.PL Sp. z.o.o.
REGON:36386024700000
KRS:0000605392
NIP:8762463599
Adres: ul. Mickiewicza 40/8/410, 86-300 Grudziądz

 

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta:
724 015 014

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz