biznesratka.pl – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

Affiliate44

Dane kontaktowe

Dane firmy

Oprocentowanie7,20 %
Forma prawna firmyJDG
Kwota1 000 - 20 000 zł
Okres spłaty1 - 36 miesięcy
RRSO68,61 %
Pierwsza pożyczka gratisNie
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 20 000 zł
Sposób weryfikacjionline lub kurier
Metoda wypłatyprzelew lub czek GIRO
Maks. kolejna pożyczka20000 zł
Czas wypłaty24 godziny
Celdowolny
ZabezpieczenieNie

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4000 zł na okres 21 miesięcy wynosi 104,23 . Rata miesięczna 344,67 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 10, odsetki od kwoty pożyczki – 378,56 zł, opłata przygotowawcza 300 zł, prowizja 2560 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 7238,56 zł (stan na dzień 01.07.2019 r.).

Weryfikacja w bazach dłużników
KBIG ERIF KRD

Gdy prowadzi się przedsiębiorstwo, często staje przed wyzwaniami dotyczącymi pozyskiwania środków na dalszy rozwój i zapewniania firmie odpowiedniej płynność finansowej. Bezpieczną deską ratunkową w takiej sytuacji jest skorzystanie z dedykowanej pożyczki na działalność gospodarczą – w czym specjalizuje się choćby biznesratka.pl. Co ten pożyczkodawca ma do zaoferowania swoim potencjalnym klientom?

Czasem są to nieopłacone na czas faktury od kontrahentów, innymi razy to większe koszty związane z działalnością niż pierwotnie zakładano. Zaległe składki ZUS czy nabycie brakującego sprzętu, a jeszcze w innych sytuacjach – chęć zainwestowania w dalszy rozwój swojej firmy. Przyczyny, z powodu których przedsiębiorcy poszukują finansowania, są różne. Podobnie zresztą jak różne są sposoby na ich pozyskanie. Poza finansowaniem faktur w formie faktoringu czy klasycznymi kredytami w bankach, silną pozycją w ostatnich latach mają także pożyczki na działalność gospodarczą, udzielane przez firmy pozabankowe. Nie tylko nie mają się one czego wstydzić w porównaniu do konkurencji, ale i na przykładzie biznesratka.pl, widać, jak dużo zalet kryje się za takim źródłem finansowania.

Podstawowe informacje o pożyczkodawcy

Marka pożyczkowa biznesratka.pl powstała z inicjatywy dobrze znanej na rynku pożyczkowym spółki Aasa Polska S.A., która wkroczyła na nasz rynek już niemal dekadę temu – bo w 2012 roku, co stanowiło element międzynarodowej ekspansji fińskiego giganta branży fintech Aasa. Działając pod własną marką, Aasa koncentruje się na pożyczkach dla klientów prywatnych, w czasie gdy biznesratka.pl to usługi stworzone z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, których w Polsce w ostatnich latach bez wątpienia nie brakuje.

Platforma biznesratka.pl stawia na pożyczki online, które są relatywnie łatwe w pozyskaniu i nie wymagają od nas wychodzenia z domu – wszystkie formalności można zrealizować online, pamiętając o spełnieniu niezbędnych wymagań oraz przejściu przez kilka kroków weryfikacyjnych. Oferta tej platformy skierowana jest głównie do osób rozglądających się za finansowaniem na średnio kosztowne wydatki, nieprzekraczające swoją wartością 20 tysięcy złotych. Mali i średni przedsiębiorcy powinni być usatysfakcjonowani.

biznes.ratka.pl

Jakie warunki trzeba spełnić?

Wnioskując o pożyczkę na działalność gospodarczą w firmie biznesratka.pl, należy pamiętać o warunkach, jakie stawiane są wobec klientów. Aby znaleźć informacje o modelowym pożyczkobiorcy, któremu biznesratka.pl jest gotowa udzielić pożyczki, należy skierować się do dedykowanej zakładki „warunki pożyczki”. Tam dowiemy się wszystkiego, co jest nam potrzebne.

 • Oferta jest skierowana wyłącznie do osób prowadzących działalność gospodarczą – środki nie mogą być zatem przeznaczone na konsumenckie, prywatne cele.
 • Działalność gospodarcza musi być prowadzona na obszarze Polski.
 • Przedsiębiorca musi posiadać stały meldunek w kraju.
 • Nie jest dopuszczalne figurowanie w rejestrach jako dłużnik.
 • Posiadać należy też aktywny numer telefonu komórkowego.

Warto dodać, że przy dość żelaznych wymaganiach biznesratka.pl oferuje też rozwiązania uatrakcyjniające jej usługi i zwiększające grono potencjalnych klientów. Do wniosku pożyczkowego nie są potrzebne żadne dodatkowe zaświadczenia, a o finansowanie może występować nawet świeżo założona firma. Nie istnieje zatem często spotykany limit wskazujący na minimalny czas prowadzenia działalności.

Jakie bazy weryfikuje biznesratka.pl?

Wnioskując o pożyczkę w biznesratka.pl, pamiętać trzeba o konieczności przejścia weryfikacji kredytowej w określonych bazach. Firma zajrzy w tym celu głównie do rejestrów dłużników, aby upewnić się, że firma nie posiada żadnych nieopłaconych należności, które mogą stawiać ją w negatywnym świetne jako niesolidny płatnik.

Jakie rejestry mogą zostać sprawdzone podczas weryfikacji wniosku pożyczkowego?

 • BIG InfoMonitor – Biuro Informacji Gospodarczej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • ERIF.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Złożenie wniosku o pożyczkę w biznesratka.pl, jak przystało na firmę działającą w 100% online, nie jest zbytnio skomplikowane i oparte jest na wyjątkowo prostym schemacie. Dla ułatwienia, pożyczkodawca sam przedstawia esencję z tego procesu na swojej stronie. Spójrzmy zatem, na co trzeba się przygotować.

 1. Wejdź na stronę internetową biznesratka.pl i wybierz oczekiwaną kwotę pożyczki dla firm, a także termin spłaty, w którym odbywać się będzie uiszczanie kolejnych rat.
Przejdź na stronę biznesratka.pl

2. Wybierz przycisk „weź pożyczkę”, kierując się do internetowego formularza. Konieczne będzie podanie w nim m.in. danych osobowych wnioskującego, a także informacji na temat firmy i jej sytuacji finansowej. Nie należy też zapomnieć o m.in. numerze telefonu, jak i adresie poczty e-mail.

3. Teraz musimy poczekać na dokonanie weryfikacji naszej zdolności kredytowej jako przedsiębiorstwa. Na stronie internetowej biznesratka.pl możemy się dowiedzieć, że etap ten trwa maksymalnie godzinę. Po nim pozostaje już dopełnienie formalności.

4. Po wypełnieniu darmowego wniosku o pożyczkę w 100% online i uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, przychodzi czas na przeprowadzenie weryfikacji naszych danych. Firma biznesratka.pl daje tutaj dwa rozwiązania do wyboru – weryfikacja przez internet bez wychodzenia z domu lub umówienie się z kurierem na podpisanie umowy pożyczkowej.

5. Dopełniając formalności związanych z umową i weryfikacją, pozostaje już tylko oczekiwanie na odbiór przyznanej kwoty pożyczki. I znów, biznesratka.pl oferuje tutaj dwa rozwiązania do wyboru. Pierwszym jest oczekiwanie na tradycyjny przelew bankowy, który powinien dotrzeć do nas w ciągu najpóźniej 24 godzin, kolejnego dnia roboczego. Druga opcja to z kolei ukłon w stronę miłośników gotówki – pożyczkę możemy odebrać także w fizycznej formie, udając się na pocztę i posługując się czekiem GIRO.

biznesratka.pl – dostępne parametry pożyczek

Już chwilę po wejściu na stronę internetową platformy biznesratka.pl naszym oczom ukazuje się wyeksponowany kalkulator parametrów pożyczkowych, po którego lewej stronie sprawdzić możemy, nie tylko ile można pożyczyć, ale i na jaki czas. Szkoda, że przedstawiono to w formie rozwijanej listy zamiast wygodnego suwaka, ale lepsze to niż nic.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna wartość pożyczki, jaką może otrzymać przedsiębiorca w biznesratka.pl to 1000 złotych. Kolejne wartości pożyczki zwiększyć można o kolejne 100 złotych, aż do osiągnięcia pułapu maksymalnej dostępnej pożyczki – czyli 20 000 złotych.
 • Termin spłaty.
  Firma biznesratka.pl oferuje pożyczki długoterminowe, których spłata odbywa się w systemie ratalnym. W ten sposób, minimalny termin spłaty to jeden miesiąc, za to kolejne wartości do wyboru rosną co jeden kolejny miesiąc. Maksymalnie pożyczkę można uzyskać na 36 miesięcy, czyli równe 3 lata.

Warto dodać, że każda pożyczka zaciągana w biznesratka.pl jest obciążona dodatkowymi kosztami. Aby przedstawić ich wymiar i udział w ratach pożyczki, przedstawiamy reprezentatywny przykład na kalkulacji zaciągniętej ze strony internetowej.

Pożyczając 15 000 złotych na 24 miesiące (2 lata), oprocentowanie pożyczki wynosi 7,2%. Odsetki od kwoty pożyczki to 2580 złotych, z kolei RRSO wynosi 34,97%. Ten sposób, miesięczna rata wyniesie nas 1465 złotych, a całkowita kwota do spłaty to 17 580 złotych.

biznesratka.pl – windykacja

W przypadku pojawienia się kłopotów z uregulowaniem raty za pożyczkę, biznesratka.pl zaleca jak najszybsze skontaktowanie się z biurem obsługi klienta. Kwestia ta wskazana jest w zakładce „pytania i odpowiedzi”, której poświęcono jedną z sekcji. Warto pamiętać, że brak kontaktu i bierność w kwestii wyjaśnienia naszych zaległości mogą mieć poważne skutki.

Po pierwsze, pożyczkodawca może wpisać nas do rejestru dłużników, obniżając przez to zdolność kredytową naszej firmy i jej atrakcyjność na rynku wobec potencjalnych kontrahentów. Firma pożyczkowa ma też w takiej sytuacji prawo do podjęcia się działań windykacyjnych, naliczając karne odsetki za każdy dzień zaległości. Warto zatem pod każdym względem pilnować harmonogramu spłaty.

biznesratka.pl – nasza opinia

Firma biznesratka.pl specjalizuje się w wyjątkowo przystępnych i atrakcyjnych usługach, które mogą zyskać uwagę oraz sympatię wielu przedsiębiorców. Choć kwoty dostępne do pożyczenia nie są imponujące, to na uznanie zasługują przede wszystkim niewygórowane wymagania, jak brak zaświadczeń czy możliwość otrzymania finansowania nawet w przypadku młodej firmy. Co więcej, jest wygodnie i bezpiecznie ze względu na to, że wniosek złożyć można w 100% online, a decyzję uzyskujemy w ciągu maksymalnie godziny. To ciekawa propozycja szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • 611 100 417 

Poczta e-mail:

 • biznes@ratka.pl

Informacje na temat spółki

 

Aasa Polska S.A

Rodzaj prezentowanej firmy:
Pożyczki dla przedsiębiorców
KRS:
0000411939
REGON:
146017266
NIP:
5252528111
Adres: 

ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie pożyczkowej oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 22 kwietnia 2021 roku.

Opinie o Biznes Ratka (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x