EOS KSI – dostałeś wezwanie do zapłaty? Przeczytaj, co zrobić!

EOS KSI – co to za firma?

EOS KSI oferuje zarządzanie wierzytelnościami zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz w outsourcingu procesów biznesowych, obiecując „perfekcję w zarządzaniu wierzytelnościami”. Przedmiotem działalności firmy jest także windykacja terenowa.

Dane firmy EOS KSI

Adres:Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A , 02-366 Warszawa
KRS: 0000114457
NIP: 6342278894
Nazwa spółki: EOS KSI Polska Sp. z o.o.

Dane kontaktowe EOS KSI

Adres mailowy: kontakt@eos-ksi.pl
Strona www: pl.eos-solutions.com
Telefon: 515 815 515
Kontakt dla dłużnika: pl.eos-solutions.com/contact.html

Otrzymałeś pismo od EOS KSI i nie wiesz dlaczego?

Powodem otrzymania wezwania do zapłaty jest przeterminowane zobowiązanie, którego nie uiściliśmy. Może być to pożyczka, którą przestaliśmy spłacać, kredyt o którym „zapomnieliśmy” czy dług u osoby prywatnej np. sprzedawcy w sklepie internetowym.

Jeśli nie wiesz, co jest powodem wezwania do zapłaty, skontaktuj się z firmą EOS KSI i wyjaśnij zaistniałą sytuację. Przyjrzyj się również pismu, które do Ciebie dotarło. Poza nazwą firmy windykacyjnej powinna znajdować się na nim nazwa wierzyciela pierwotnego. Istotną informacją jest także numer roszczenia – je również będziemy musieli podać, kontaktując się z wierzycielem.

Gdy chcesz spłacić dług…

Jeśli zdecydujemy się zapłacić powstały dług, możemy uiścić go przelewem w formie jednorazowej płatności lub rozłożyć go na raty. Harmonogram ich spłaty zazwyczaj jest ustalany wspólnie z pracownikiem firmy windykacyjnej.

Pamiętajmy, że na tym etapie postępowania, nie mamy już możliwości bezpośredniego kontaktu z wierzycielem pierwotnym i uregulowania zaległej należności bez pośrednictwa podmiotów zewnętrznych. Nie unikniemy kontaktu z firmą windykacyjną i o to, by ten kontakt nawiązać jak najszybciej, powinniśmy zadbać jak najwcześniej. I to niezależnie od tego, czy rzeczywiście jesteśmy dłużnikami, czy też doszło do pomyłki.

Nie mam długów, a dostałem pismo od EOS KSI. Co teraz?

Nawet jeśli uważasz, że otrzymane wezwanie do zapłaty jest bezzasadne, skontaktuj się z nadawcą pisma. Po pierwsze, pozwoli Ci to wyjaśnić sytuację, po drugie będziesz mógł upewnić się czy masz „czyste konto”.

Po trzecie, wysyłając Ci pismo, firma EOS KSI jest przekonana, że dochodzenie roszczenia jest zasadne i że to właśnie Ty jesteś adresatem pisma. Na wyjaśnieniu tej pomyłki (a te zdarzają się każdemu!) powinno zależeć również Tobie. Poza tym, jeśli rzeczywiście nie masz długów, to nie musisz się niczego obawiać, a Twój kontakt z firmą windykacyjną ograniczy się najpewniej do tego jednego telefonu. Dopóki wspólnie nie ustalcie tego, co poszło nie tak, windykator może przesyłać Ci kolejne wezwania do zapłaty. Dla niego to dodatkowa i zupełnie niepotrzebna praca, dla Ciebie – dodatkowy i równie niepotrzebny stres.

Ponadto, jeśli okazałoby się, że roszczenie jest jednak prawidłowe, to ignorując monity, narażasz się na dodatkowe koszty, które prędzej czy później obciążą Twój budżet. Zwłaszcza gdy w całą sprawę zostanie zaangażowany sąd.

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty od EOS KSI dla kogoś innego? To też da się rozwiązać!

Może się także zdarzyć, że pisma docierają pod dobry adres, lecz do niewłaściwej osoby. W takiej sytuacji również najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z firmą EOS KSI. Pozwoli to uniknąć otrzymywania kolejnych wezwań do zapłaty, a wierzycielowi umożliwi znalezienie rzeczywistego adresata korespondencji.

Złóż reklamację

Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu postępowania firmy windykacyjnej, możesz złożyć reklamację: wysłać ją listownie na adres korespondencyjny przedsiębiorstwa lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na: reklamacje@eos-ksi.pl.

Odpowiedź na zgłoszoną reklamację powinieneś otrzymać nie później niż w terminie 30 dni od dnia jej wpłynięcia. W wyjątkowych sytuacjach rozpatrywanie reklamacji może potrwać do 60 dni, licząc od daty jej otrzymania. Jeśli tak się nie stanie, firma ma obowiązek poinformować Cię o przyczynach powstania opóźnienia.

Komentarze (35)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • M
  M
  Maciek
  07.04.2020, 12:41

  Otrzymałeś pismo od EOS KSI i nie wiesz dlaczego?
  Powodem otrzymania wezwania do zapłaty jest przeterminowane zobowiązanie, którego nie uiściliśmy.”

  Już w pierwszym zdaniu pies jest pogrzebany a raczej firma windykacyjna EOS KSI,zapytacie dlaczego??
  W prawdzie dalsze pisane o firmie windykacyjnej EOS KSI windykacja – dłużnik jest po prostu bezsensowne,jest tzw.przerost formy nad treścią, bicie piany ,lub rozmydlanie mydła,a to dlatego że przedawniony dług staje się prawnie nieściągalny,ten dług zmienia się w tzw. NATURALNY ,dłużnik nie ma żadnego prawnego obowiązku go spłacać,za to takie firmy jak EOS KSI próbują ten przedawniony dług ściągnąć polubownie i na nim sporo zarobić,naliczając ogromne odsetki,tak tak odsetki od przedawnionego już długu :-)).
  Jak wiadomo od dawien dawna biznes robi się na tzw.głupocie ludzkiej.
  Przedawnienie długów: zasadnicze znaczenie mają w tym przypadku dwa artykuły kodeksu cywilnego Artykuł 118 KC oraz Artykuł 125§1KC.

  Firma EOS KSI jak i wiele podobnie działających firm windykacyjnych, wykupuje na giełdzie przedawnione długi od wierzyciela za kilka procent jego wartości, są to długi bankowe,telekomunikacyjne,długi z tytułu nie zapłaconego mandatu,biletu,itp.
  Działanie firmy jest następujące,firma wysyła do dłużnika pismo listem zwykłym lub gońcem,wzywające do zapłaty długu podając określony termin w którym należy uregulować dług,w związku z wykupieniem wierzytelności przez EOS KSI Polska sp z o.o. działającą na zlecenie funduszu EOS 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, mamy w nim nr umowy której dotyczy sprawa,oraz jakieś bliżej nieokreślone odsetki od tego długu.
  Zapewne 99% ludzi już nie posiada w swoich archiwach takowej umowy,bo mineło już 5, może 10, a nawet 15 lat od jej zawarcia,człowiek nie wie o co chodzi,zadaje sobie pytanie czy w ogóle taką umowę zawierał, zastanawia się czy miał jakiś dług,no i zaczyna działać tzw. socjotechnika,firma podaje nr cesji na podstawie której nabyła wierzytelność,zazwyczaj firma taka odczekuje kilka miesięcy licząc że ktoś sam skontaktuje się z nią, lub wystraszony wpłaci odrazu żądaną kwotę :-)) Jeżeli nie kontaktujemy się z tą firmą, a to dobre rozwiązanie,zaczyna się PROCEDURA prowadzenia windykacji tj.(nękania),czytaj dalszego polowania na jelenia, polegająca na : uporczywym wydzwanianiu do pseudo dłużnika z różnych nr telefonicznych, kierunkowe z całej polski,wypytywanie o dane wrażliwe typu data urodzenia,PESEL,dane zamieszkania.
  Oczywiście nie mamy takiego obowiązku podawać tych danych,wręcz nie powinniśmy tego robić ustawa RODO itd..,jeżeli nie podamy danych firma nie przedstawi nam o co chodzi,na tym kontakt się urywa.Jeżeli myślicie że to koniec to jesteście w błędzie,częstotliwość dzwonienia się zwiększa jeśli odbieracie,to ten sam schemat,data urodzenia itd..,telefony będą dzwonić i dzwonić w kółko i przez kilka miesięcy lub nawet lat.Cel jest jeden zmęczyć dłużnika i wyegzekwować dług znaczy się haracz:-))Jeśli podacie dane to firma wam przedstawi to samo co w piśmie i będzie żądać zapłaty,mniej lub bardziej uprzejmie,zazwyczaj jednak to ta druga opcja ma miejsce.Rozmowy są nagrywane,zadaniem osoby dzwoniącej windykatora jest doprowadzenie do wywarcia presji,cel oczywiście spłata zadłużenia.Podnoszenie przedawnienia ich nie interesuje, gdyż jest to postępowanie polubowne a dług jest tzw. naturalny którego mają prawo dochodzić jako obecny wierzciel,jeżeli dalej stawiamy opór zaczyna się straszenie procedurami ,Sądem komornikiem, oraz dodatkowymi kosztami,to tak w wielkim skrócie.Oczywiście jest to tylko straszenie, żaden Sąd czy też E Sąd w Lublinie,nie podejmie sprawy w której mamy do czynienia z przedawnieniem,od lipca 2018 Sąd musi sprawdzić czy roszczenie nie jest przedawnione,jeśli tak takie roszczenie oddali.
  Najlepszym rozwiązaniem w przypadku przedawnionych długów jest Ignorowanie korespondencji oraz blokowanie nr pochodzących od tej lub innej podobnej firmy.Pamiętajmy że nieznajomość prawa szkodzi zawsze, a jedynym uprawnionym organem do egzekwowania jakiejkolwiek należności jest komornik a nie windykator, komornik który działa na podstawie prawomocnego nakazu zapłaty wydanego w orzeczeniu przez Sąd RP.
  PS. do autorki artykułu Pani Moniki, proszę o nie kasowanie mojego wpisu i potraktowanie go jako opis rzeczywistości w której przyszło nam żyć.
  Dziękuję.

  • P
   P
   Ponka
   01.06.2020, 14:37

   Dostałem takie pismo gdzie kredyt wziąłem w 28.10 2010 roku.
   Miałem komornika, gdzie nie byłem ściągalny i komornik umorzył postepowanie.
   Czy ten kredyt jest przedawniony?
   Proszę o porade.
   Z góry dziekuje

  • P
   P
   Paulina Krupa
   01.06.2020, 14:50

   Przedawnienie kredytu bankowego następuje z upływem 3 lat. Oznacza to, że nawet jeśli bank będzie chciał odzyskać przedawnione długi, to i tak nie ma na to zbyt dużych szans.

  • P
   P
   Pawe
   11.09.2020, 15:22

   Istnieje coś takiego jak przerwanie biegu przedawnienia z czego chętnie firmy windykacyjne korzystają

  • A
   A
   Arche
   02.09.2020, 10:12

   Bank zablokował kartę kredytową ponieważ nie było systematycznej wpłaty , pobory nie wchodziły w ustalonym terminie. Bardzo szybko oddali sprawę do firmy windykacyjnej która wysłała pismo na zły adres, list został otwarty przez osoby trzecie omyłkowo i odesłany do tej firmy windykacyjnej. Zadłużenie na karcie było 4200zł a firma naliczyła koszty własne 5000zł co daje 9200zł do spłaty. Takie otrzymałem info przez telefon od osoby która odebrała list. Firma windykacyjna złamała ustawę o ochronie danych osobowych. W następstwie tego skontaktował się bank i nastąpiła ugoda, bez dodatkowych kosztów. Jednak można.

 • P
  P
  PRAWO
  06.01.2021, 22:30

  Ta firma zajmuje się długami przedawnionymi,z reguły nie ma żadnych dokumentów,dane próbuje wyłudzić przez tel. wmawiając zobowiązanie i strasząc odsetkami.Nie należy z nimi rozmawiać.

 • r
  r
  rafal
  26.06.2020, 12:17

  witam splacam dług u komornika. Regularnie splacilem juz okolo 2/5, komornik sie ze mna nie kontaktuje a dostaje pisma od tej firemki co jest grane?

  • A
   A
   Arche
   02.09.2020, 10:16

   Nawiązać kontakt z komornikiem jeśli nadal systematycznie jest dokonywana wpłata. Możliwe, że ktoś w biurze komornika popełnia błąd. Ludzie są omylni, a bywa że kasa znika na innym rachunku.

 • J
  J
  Jacek
  21.09.2021, 13:41

  Jeśli zobowiązanie jest przedawnione, to sąd go nie zasądzi. Takie są obecnie przepisy (tak, wiem, kiedyś było inaczej i dłużnik musiał podnieść zarzut przedawnienia. Ale teraz sąd bada przedawnienie z urzędu.)
  Czyli nie ma co straszyć sądem.

 • K
  K
  Kacper525
  04.09.2021, 22:36

  Witam was wszystkich Mam nadzieję że pomoże ktoś mi uzyskać odpowiedź na to co Dostałem list z informacją spalty 7500 tys za abonament Od firmy Eso czytając wasze komentarze jestem w stanie stwierdzić że to jacyś oszuści ja kontaktowałem się z nimi telefonicznie i od razu posiedzialem że nie mam od razu takiej gotówki i po dosłownie kilku sekundach pani z którą rozmawiałem zaproponowała 4 raty po 2 tys z kawałkiem oczywiście się zgodziłem wysłali mi na Meyla umowę ale nie podpisałem ani nie. Wpłaciłem żadnych pieniędzy im więc moje pytanie jest takie czy mam współpracować i płacić czy po prostu jeśli oni kupili mój dług czy mogą mi zaszkodzić jak komornik czy coś takiego proszę o pomoc i dziękuję bardzo z góry ☺️😀😃

 • P
  P
  Piotr
  09.08.2021, 12:58

  Ludzie ta firma Eos 1 to oszuści i kłamy. Lepiej nie podpisywać żadnej ugody z nimi . Zapłacić do komornika i mieć spokój. Bo konto odblokują po 2 miesiącach. Podpisana ugoda , zapłacone. Po paru tygodniach okazało się że im brakuje jeszcze parę złotych i nie mogą wystąpić do komornika o zdjęcia zajęcia bo jest nie uregulowany dług. Parodia.

 • I
  I
  Ii8hnxx
  01.08.2021, 17:43

  Skupują przedawnione dlugi olac ich nic nie płacic nie maja podstaw na sciagniecie jak jest przedawnione

 • O
  O
  On22
  18.06.2021, 18:32

  Nie ma co skladac reklamacji to banda oszustów, jak dzwonią to lepuej ich ochrzanić i wyslac tam gdzie jest ich miejsce i nie gadac i tak wam nic nie zrobia

  • a
   a
   aaaa
   12.09.2021, 19:58

   nie spłaciłeś kredytu i nazywasz firmę windykacyjną oszustami ? patologia :)

 • L
  L
  Lubz
  25.05.2021, 11:45

  Te porady to ściema negocjowanie nieswoich, przeterminowanych długów to własnie głupota. Najlepsza jest blokada ewentualnie ochrzan że niepokoją, niech szukają sobie gdzie chcą.

 • k
  k
  kocyl
  05.05.2021, 10:34

  Dzien dobry.EOS KSI przyslal wezwanie do zaplaty mojego starego (z 2008r)dlugu,ktory kupil w Niemczech,gdzie z kolei dawno temu bylem zadluzony w jedej z firm.List przyszedl na polski adres,z ktorego jestem juz od lat wymeldowany.W ogole nie mam meldunku,ani nie mieszkam w Polsce.Myslalem,ze ten dlug jest juz przedawniony,a tu taka niespodzianka :(
  Czy dobrym sposobem bedzie zignorowanie tego i ewentualnych nastepnych listow?
  Bo wydaje mi sie,ze kiedy sie choc raz odezwe wtedy zacznie sie „kolowrotek”.
  Prosze o odpowiedz.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x