EOS KSI – dostałeś wezwanie do zapłaty? Przeczytaj, co zrobić!

EOS KSI – co to za firma?

EOS KSI oferuje zarządzanie wierzytelnościami zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz w outsourcingu procesów biznesowych, obiecując „perfekcję w zarządzaniu wierzytelnościami”. Przedmiotem działalności firmy jest także windykacja terenowa.

Dane firmy EOS KSI

Adres:Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A , 02-366 Warszawa
KRS: 0000114457
NIP: 6342278894
Nazwa spółki: EOS KSI Polska Sp. z o.o.

Dane kontaktowe EOS KSI

Adres mailowy: kontakt@eos-ksi.pl
Strona www: pl.eos-solutions.com
Telefon: 515 815 515
Kontakt dla dłużnika: pl.eos-solutions.com/contact.html

Otrzymałeś pismo od EOS KSI i nie wiesz dlaczego?

Powodem otrzymania wezwania do zapłaty jest przeterminowane zobowiązanie, którego nie uiściliśmy. Może być to pożyczka, którą przestaliśmy spłacać, kredyt o którym „zapomnieliśmy” czy dług u osoby prywatnej np. sprzedawcy w sklepie internetowym.

Jeśli nie wiesz, co jest powodem wezwania do zapłaty, skontaktuj się z firmą EOS KSI i wyjaśnij zaistniałą sytuację. Przyjrzyj się również pismu, które do Ciebie dotarło. Poza nazwą firmy windykacyjnej powinna znajdować się na nim nazwa wierzyciela pierwotnego. Istotną informacją jest także numer roszczenia – je również będziemy musieli podać, kontaktując się z wierzycielem.

Gdy chcesz spłacić dług…

Jeśli zdecydujemy się zapłacić powstały dług, możemy uiścić go przelewem w formie jednorazowej płatności lub rozłożyć go na raty. Harmonogram ich spłaty zazwyczaj jest ustalany wspólnie z pracownikiem firmy windykacyjnej.

Pamiętajmy, że na tym etapie postępowania, nie mamy już możliwości bezpośredniego kontaktu z wierzycielem pierwotnym i uregulowania zaległej należności bez pośrednictwa podmiotów zewnętrznych. Nie unikniemy kontaktu z firmą windykacyjną i o to, by ten kontakt nawiązać jak najszybciej, powinniśmy zadbać jak najwcześniej. I to niezależnie od tego, czy rzeczywiście jesteśmy dłużnikami, czy też doszło do pomyłki.

Nie mam długów, a dostałem pismo od EOS KSI. Co teraz?

Nawet jeśli uważasz, że otrzymane wezwanie do zapłaty jest bezzasadne, skontaktuj się z nadawcą pisma. Po pierwsze, pozwoli Ci to wyjaśnić sytuację, po drugie będziesz mógł upewnić się czy masz „czyste konto”.

Po trzecie, wysyłając Ci pismo, firma EOS KSI jest przekonana, że dochodzenie roszczenia jest zasadne i że to właśnie Ty jesteś adresatem pisma. Na wyjaśnieniu tej pomyłki (a te zdarzają się każdemu!) powinno zależeć również Tobie. Poza tym, jeśli rzeczywiście nie masz długów, to nie musisz się niczego obawiać, a Twój kontakt z firmą windykacyjną ograniczy się najpewniej do tego jednego telefonu. Dopóki wspólnie nie ustalcie tego, co poszło nie tak, windykator może przesyłać Ci kolejne wezwania do zapłaty. Dla niego to dodatkowa i zupełnie niepotrzebna praca, dla Ciebie – dodatkowy i równie niepotrzebny stres.

Ponadto, jeśli okazałoby się, że roszczenie jest jednak prawidłowe, to ignorując monity, narażasz się na dodatkowe koszty, które prędzej czy później obciążą Twój budżet. Zwłaszcza gdy w całą sprawę zostanie zaangażowany sąd.

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty od EOS KSI dla kogoś innego? To też da się rozwiązać!

Może się także zdarzyć, że pisma docierają pod dobry adres, lecz do niewłaściwej osoby. W takiej sytuacji również najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z firmą EOS KSI. Pozwoli to uniknąć otrzymywania kolejnych wezwań do zapłaty, a wierzycielowi umożliwi znalezienie rzeczywistego adresata korespondencji.

Złóż reklamację

Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu postępowania firmy windykacyjnej, możesz złożyć reklamację: wysłać ją listownie na adres korespondencyjny przedsiębiorstwa lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na: reklamacje@eos-ksi.pl.

Odpowiedź na zgłoszoną reklamację powinieneś otrzymać nie później niż w terminie 30 dni od dnia jej wpłynięcia. W wyjątkowych sytuacjach rozpatrywanie reklamacji może potrwać do 60 dni, licząc od daty jej otrzymania. Jeśli tak się nie stanie, firma ma obowiązek poinformować Cię o przyczynach powstania opóźnienia.

Komentarze (23)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • P
  P
  Patrycja
  25.09.2020, 14:28

  Witam w 2015 roku wzięłam kredyt który nie został przeze mnie spłacony w całości, dziś byłam w banku w którym kredyt zaciągnęłam gdyz chciałam uregulować zobowiązanie do końca. Zostałam powiadadomiona ze dług został sprzedany do firmy EOS. Moje pytanie brzmi jak rozmawiać z firma windykacyjna by nie ponosić olbrzymich kosztów? Czy istnieje w ogóle taka możliwość by spłacić dług + ewentualnie jakieś małe procenty ? Może macie jakieś inne rady. Pozdrawiam
  P.S
  Dług chce spłacić.

  • r
   r
   ryszard ochódzki
   27.11.2020, 02:44

   skontaktuj się z prawnkiem – najprawdopodobniej nie zapłacisz nic do EOS. jak będziesz chciała płaci, to cię konkretnie skroją.

  • N
   N
   Natalia
   28.11.2020, 21:51

   Oni nie mają prawa ściągać tych długów.

 • A
  A
  Arche
  02.09.2020, 10:00

  Firma windykacyjna nie może wysyłać listem pisma, gdzie są wpisane dane odbiorcy. Listy trafiają do osób trzecich w tym wszystkie zawarte w piśmie dane. Można podać do sądu taką firmę i rzadac odszkodowania za udostępnianie danych osobowych. Obowiązuje RODO.

  • P
   P
   Pawe
   11.09.2020, 15:21

   Skąd wziąłeś taki pomysł? Jak najbardziej może ;)Powodzenia w sądzie jeśli tak myślisz

 • M
  M
  Marek
  16.07.2020, 10:39

  Witam właśnie miałem telefon z tej firmy ale po zadaniu moich danych osobowych rozlaczylem się. Czy ta firma zajmuje się tylko dlugami przedawnionymi? I czy mają jakaś szansę cokolwiek zrobić jeśli dlug jest stary?

Podobne artykuły