Fanko – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.3
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

Astra Formance Sp z o.o.

Gen. J.Zajączka 9A/43

01-518 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000172404
NIP: 7450001954
REGON: 510523631
Okres spłaty24 - 30 miesięcy
RRSO139,83 %
Oprocentowanie20 %
? W skali roku,stałe
Sposób weryfikacjiZalogowanie się do konta bakowego, na które wpływa Twoje wynagrodzenie poprzez powszechną usługę krajowej instytucji płatniczej Blue Media
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 5 000 zł
? W zależności od zdolności kredytowej
Pierwsza pożyczka gratisNie
Wiek pożyczkobiorcy25 - 75 lat
Metoda wypłatyPrzelew na konto
Dla kogoZarówno dla nowych jak i powracających klientów
Czas wypłaty24 godziny

Całkowita Kwota Pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi: 5 500 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 20,00 %; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 469,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 395,24 zł; Całkowita Kwota do Zapłaty: 13 996,24 zł; Całkowity Koszt Pożyczki 8 496,24 zł (w tym: odsetki 2 996,24 zł, prowizja 5 500,00 zł)

Nie brakuje firm pożyczkowych, których oferta na pierwszy rzut oka prezentuje się atrakcyjnie, ale po przyjrzeniu się jej bliżej – nie znajdujemy w niej odpowiedzi na liczne pytania. Lekcję z tej niedogodności odrobiło Fanko, które oferuje pożyczki ratalne dla wymagających. Poza jasno przedstawionymi informacjami na temat dostępnych kwot i kosztów, pożyczka Fanko to też transparentny proces ubiegania się o finansowanie. Co warto wiedzieć, zanim złożymy wniosek?

Fanko – informacje o firmie

Fanko to marka pożyczek pozabankowych, którą dysponuje polska firma Astra Formance sp. z o.o. posiadająca swoją siedzibę w Warszawie. Działa ona na polskim rynku relatywnie niedługo, bo od 2015 roku, choć zdążyła zbudować ugruntowaną pozycję.

Pożyczki oferowane za pośrednictwem Fanko to finansowanie dostępne w 100% online w formie ratalnej, które klienci spłacają comiesięcznie. Składając wniosek za pośrednictwem strony Fanko, formalnie bezpośrednim podmiotem pożyczającym jest firma Paytree SA z Gdańska.

Jednak wszystkie usługi przed, w trakcie i po pożyczeniu zapewnia nam tytułowa platforma. To na niej skupiamy się w recenzji, tym bardziej, że szata graficzna i informacje przedstawione na stronie internetowej Fanko pozwalają szybko poznać potrzebne szczegóły.

Jakie pożyczki oferuje Fanko?

Filarem oferty Fanko jest pożyczka ratalna, która jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób poszukujących łatwo dostępnej alternatywy dla tradycyjnych kredytów gotówkowych. Banki na tym polu stawiają przed klientami relatywnie surowe warunki i wymagają zestawu formalności, na czele z zaświadczeniami o dochodach.

Pozabankowe finansowanie w wydaniu Fanko dobrze oddaje atuty takich produktów, na czele ze znacznie swobodniejszymi wymaganiami.

Co więcej, pożyczka Fanko dostępna jest w 100% online, umożliwiając złożenie wniosku bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnienie prostego formularza, przejście szybkiej weryfikacji i otrzymanie przelewu ze środkami nawet tego samego dnia.

fanko portal
https://fanko.pl/

Jakie warunki trzeba spełnić w Fanko?

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę pozabankową w Fanko, warto najpierw dokładnie zapoznać się z listą wymagań określonych wobec potencjalnych klientów. Informacje te najszybciej pozyskamy z zakładki „pytania i odpowiedzi” na stronie internetowej pożyczkodawcy.

 • Klientem Fanko zostać może osoba, która ukończyła co najmniej 25 lat i nie jest starsza niż 75 lat.
 • Konieczne jest posiadanie konta bankowego, które oferuje dostęp do bankowości internetowej.
 • Na pozytywną odpowiedź na złożony wniosek pożyczkowy liczyć mogą ci, którzy uzyskują miesięczny dochód nie mniejszy niż 1000 złotych.
 • Według deklaracji zawartych w innych zakładkach strony, każdy klient firmy musi jeszcze posiadać adres zamieszkania na terenie Polski i posługiwać się ważnym dowodem osobistym.

Fanko – dostępne parametry pożyczki

Prezentowana firma oferuje finansowanie ratalne, którego możliwe parametry szybko poznamy za pośrednictwem strony internetowej. Poznajmy minimalną i maksymalną kwotę, a także termin spłaty możliwego finansowania dostępnego w 100% online.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna wartość pożyczki w Fanko może wynieść już 1000 złotych, a kwotę tę można powiększać następnie o kolejne 100 złotych. Maksymalnie finansowanie uzyskamy z kolei na nie więcej niż 15 000 złotych.
 • Termin spłaty.
  Pożyczki w prezentowanej firmie zawsze spłacane są w comiesięcznych ratach. Minimalnie możemy pożyczyć na 24 miesiące (2 lata), a maksymalnie może to być nawet 30 miesięcy – czyli odpowiednik 2,5 roku.

Warto pamiętać, że Fanko zastrzega na swojej stronie internetowej zależność maksymalnej kwoty pożyczki od wyniku weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Im lepiej się ona prezentuje, tym większa szansa na otrzymanie wysokiej kwoty finansowania.

Fanko – przykładowy koszt pożyczki

Pożyczka w Fanko oparta jest na przejrzyście przedstawionym zestawie kosztów, których przykładową wysokość szybko poznamy za pomocą kalkulatora pożyczkowego. Ten umożliwia poprzez 2 suwaki błyskawicznie sprawdzić, ile zapłacimy i łącznie będziemy musieli oddać po ustaleniu danej kwoty oraz określonego terminu finansowania. Poznajmy reprezentatywny koszt pożyczki na dzień 9 listopada 2022.

 • Koszt pożyczki: 4000 zł.
 • Termin spłaty: 24 miesiące.
 • Wysokość miesięcznej raty: 377 zł.
 • Całkowity koszt pożyczki: 5002,45 zł.
 • Całkowita kwota do spłaty: 9002,45 zł.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 148,99%.

Jak wnioskować o pożyczkę w Fanko?

Proces wnioskowania o pożyczkę w Fanko oparty jest na przejrzyście rozplanowanym procesie, z którego szczegółami zapoznać się można po krótkiej lekturze informacji na stronie internetowej. Jak otrzymać pożyczkę w tej firmie?

 1. Po wejściu na fanko.pl należy zwrócić uwagę na umieszczony po prawej stronie kalkulator. Za jego pomocą wybieramy parametry pożyczki, pierwszym suwakiem określając kwotę pożyczki, a drugim – termin spłaty wyrażony w miesiącach. Nim przejdziemy dalej, warto sprawdzić jeszcze automatycznie obliczony koszt pożyczki.
 2. Po wybraniu przycisku „złóż wniosek”, pora przejść do formularza pożyczkowego. Należy podać w nim m.in. swoje podstawowe dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, adres poczty e-mail czy numer telefonu komórkowego.
 3. Potwierdzamy podany adres poczty e-mail, zaznaczamy niezbędne zgody i przechodzimy do kolejnego kroku – podania numeru i serii dowodu tożsamości. Następnie wskazujemy stan cywilny i wykształcenie, dane adresu zamieszkania i wreszcie szczegóły na temat zatrudnienia. Fanko poprosi nas o określenie rodzaju umowy, wysokości dochodu oraz wskazania ewentualnych innych źródeł dochodu.
 4. Wybieramy przycisk „złóż wniosek” i przekazujemy go do automatycznej weryfikacji. Fanko na tym etapie finalnie informuje nas na temat ostatecznej decyzji kredytowej. W przypadku pozytywnego werdyktu, pozostaniemy jeszcze poproszeni o przeprowadzenie weryfikacji swojej tożsamości za pomocą certyfikowanego i bezpiecznego systemu Blue Media. Polega on na zalogowaniu się przez system do naszego konta bankowego, aby potwierdzić dane osobowe.
 5. Pora na wypłatę przyznanej kwoty pieniędzy, która przekazywana jest prosto na określony przez klienta numer konta bankowego.

Czas, w którym pożyczka dotrze na nasze konto bankowe, uzależniony jest od sesji przelewów międzybankowych. W godzinach porannych i popołudniowych środki mogą dotrzeć do nas jeszcze tego samego dnia, a najpóźniej otrzymamy je kolejnego dnia roboczego.

Spłata pożyczki w Fanko – co warto wiedzieć?

Klienci Fanko po otrzymaniu pieniędzy mogą liczyć na dalsze wsparcie ze strony firmy, także w razie pojawienia się komplikacji z płatnością raty. Firma deklaruje na swojej stronie internetowej, że przed upłynięciem terminu należy skontaktować się telefonicznie z biurem obsługi klienta na numer 58 768 08 08. Klienci mają mieć wówczas pewność, że powinno udać się znaleźć optymalne rozwiązanie dla obu stron. W ten sposób unikniemy też ryzyka naliczenia karnych odsetek za opóźnienie lub objęcia działaniami windykacyjnymi.

Prezentowana firma pożyczkowa informuje też na swojej stronie o przeciwnych okolicznościach – gdy klient decyduje się na przyśpieszoną spłatę zaciągniętej pożyczki. Za szybsze uregulowanie zobowiązania nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty. Klienci po uiszczeniu pierwszej raty pożyczki mogą też wnioskować o przesunięcie terminu płatności kolejnej raty. O chęci dokonania takich czynności należy jedynie uprzednio poinformować stosowny dział obsługi klienta w godzinach jego pracy.

Warto dodać, że Fanko umożliwia każdemu klientowi złożenie wniosku o kolejną pożyczkę, nawet jeżeli dotychczasowa nie została jeszcze całkowicie spłacona. Warunkiem jest jedynie upłynięcie 135 dni od zaciągnięcia dotychczasowego zobowiązania.

Fanko – kontakt

Biuro Obsługi Klienta:

 • Telefon: 22 417 01 23
 • E-mail: kontakt@fanko.pl

Kontakt w sprawie udzielonych już pożyczek:

 • Telefon: 58 733 55 66
 • E-mail: kontakt@fanko.pl

Biuro Obsługi Klienta pozostaje do dyspozycji pożyczkobiorców i zainteresowanych usługą we wszystkie dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 d0 17:00.

Fanko – dane firmy

Nazwa firmy: Astra Formance sp. z o.o.

Adres: Aleje Jerozolimskie 181B, 02-222 Warszawa

KRS: 0000965516

NIP: 5223222906

REGON: 521718688

Kapitał zakładowy: 5000 zł

Fanko to nowa firma pożyczkowa, dlatego nie ma jeszcze zbyt wielu opinii na jej temat w internecie. Podziel się jako pierwszy swoim zdaniem na temat tego pożyczkodawcy!

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły