Kokos.pl – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Maks. pierwsza pożyczka
50 - 20 000 zł
Okres spłaty
1 - 60 dni

Wymagania:

Status osoby fizycznej
Konto w banku
Zaświadczenie o zarobkach
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

4.0/5

Ocena klientów:

4.2/5

Siedziba firmy

Blue Media S.A.,
Powstańców Warszawy 6
81-718 Sopot

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 60.700
KRS: 0000350284
NIP: 204-000-24-95
REGON: 191781561

Tym razem prezentujemy ofertę kolejnej doświadczonej, polskiej firmy pożyczkowej. Firma Kokos.pl to działający od ponad dekady pożyczkodawca oferujący zobowiązania długoterminowe, spłacane w ratach. Nowoczesny projekt strony internetowej skrywa szereg informacji nie tylko o produktach finansowych, ale i o samym pożyczkodawcy. Czy jednak oferta Kokos.pl zasługuje na uwagę konsumenta? Sprawdźmy.

Kokos.pl nasza opinia

Firma Kokos.pl należy do przedsiębiorstwa Blue Media S.A., którą zarejestrowano w Sopocie z końcem grudnia 2008 roku. Specjalizuje się ona w udzielaniu pożyczek ratalnych, w formie długoterminowych, wielomiesięcznych zobowiązań. Swój staż rynkowy Kokos.pl traktuje jako istotny atut, mający świadczyć o doświadczeniu i długofalowym zaufaniu, jaki przez ten czas firma zdążyła zbudować wśród klientów. Przez ponad 10 lat działalności, jak czytamy, udzielono pożyczki na łączną sumę ponad 150 milionów złotych.

Firma chwali się też opiniami zadowolonych klientów i podobnie do wielu podobnych jej konkurentów, przedstawia swoje podstawowe atuty. Zdaniem Kokos.pl, to bycie zaufaną firmą, możliwość uzyskania pieniędzy na dowolny cel, przejrzystość oferty i szybkie przelanie na konto konsumenta przyznanej sumy pożyczki.

Sam projekt strony internetowej Kokos.pl warto docenić za nowoczesny, miły dla oka wygląd i przejrzyste rozplanowanie informacji. Firma dba nie tylko o jasne przedstawienie informacji na temat parametrów pożyczki, ale i wie, jak ważne w dzisiejszym czasie jest utworzenie prostego i jasnego przekazu. Służy temu sekcja „jak to działa”, która w przystępny sposób tłumaczy zasady działania pożyczek w Kokos.pl. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tej firmy.

Jakie warunki należy spełnić w Kokos.pl?

Aby uzyskać pożyczkę w Kokos.pl, niezbędne jest spełnienie wstępnych warunków. Warto się z nimi zapoznać, zanim podejmie się w ogóle próbę wypełnienia formularza pożyczkowego. W celu namierzenia tych informacji, należy udać się do zakładki „pomoc”. Co ciekawe, pytanie o warunki nie jest wyeksponowane – aby znaleźć zagadnienie „Co może spowodować, że nie dostanę pożyczki?” należy rozwinąć menu.

Kokos.pl określa profil pożądanego klienta jako osobę, która ukończyła 18 lat, a zatem – jest pełnoletnia. Ponadto, należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, mieć status osoby fizycznej z pełnią zdolności prawnych i nie widnieć w żadnym z rejestrów dłużników. Wiąże się z tym też zdolność kredytowa, która u opisywanego pożyczkodawcy musi być nienaganna. W przeciwnym razie, konsument musi liczyć się z ryzykiem uzyskania decyzji odmownej w sprawie udzielenia pożyczki.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Ważnym punktem w weryfikacji danego konsumenta jest sprawdzenie jego historii spłat zobowiązań w wybranych rejestrach. Kokos.pl zastrzega sobie prawo do zajrzenia do bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK), Związku Banków Polskich (ZBP), a także rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Kolejno, jest to BIG InfoMonitor oraz Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Kokos.pl ostrzega, że pojawienie się negatywnych wpisów w dowolnym z powyższych rejestrów może skutkować wydaniem negatywnej decyzji o przyznaniu pożyczki. Firma oczekuje bowiem dobrej zdolności kredytowej i braku zaległości w spłatach.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Kokos.pl została skonstruowana w sposób jednolity. Oznacza to, że minimalna kwota pożyczanych pieniędzy oraz ich maksymalna wartość są takie same, wynosząc zawsze od 200 złotych do maksymalnie 5000 złotych. Kwotę tę można zmieniać co 50 złotych w podanym przedziale, tzn. 200, 250 złotych i tak dalej.

Termin spłaty można dobrać na minimalnie 3 miesiące, a poprzez 4 i 5 miesięcy, maksymalny czas na pożyczenie pieniędzy w Kokos.pl wynosi 6 miesięcy (pół roku). Co poza tym? Koszty. Każda pożyczka w Kokos.pl zawiera w sobie standardowe opłaty pod postacią kosztów, które ponosi się już od pierwszej pożyczonej chwilówki.

Przykładowy zakres takich opłat ukazujemy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie pożyczki w Kokos.pl

 • Pożyczając 5000 złotych na maksymalny dopuszczalny okres 6 miesięcy, konsument ponosi dodatkowy koszt prowizji w wysokości 1500 złotych. Ponadto, dochodzi koszt weryfikacji rachunku – 1 grosz, a także koszt oprocentowania stałego w skali roku, czyli 5%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) równa jest 174,63%. Miesięczna rata wynosi przy tym 1095,53 zł. W ten sposób, po upływie terminu konsument musi zwrócić pożyczkodawcy łączną kwotę 6571,10 złotych.

Pożyczka w Kokos.pl krok po kroku

Jak przystało na firmę pożyczkową koncentrującą się na funkcjonowaniu w świecie internetu, ubieganie się o pożyczkę w Kokos.pl jest wyjątkowo proste. Proces ten można bez problemu przedstawić na zasadzie krok po kroku.

 1. Na początku konsument musi wskazać za pomocą suwaków parametry pożyczki, jakie go interesują. Powinien ustalić wysokość pożyczki, a także termin spłaty, w jakim obiecuje zwrócić pieniądze. Zanim zdecyduje się na przejście do etapu rejestracji, warto rzucić okiem jeszcze na kalkulator kosztów. Przedstawi on pełen zarys opłat, jakie dodatkowo będzie musiał ponieść konsument i w efekcie – ile będzie musiał łącznie zwrócić firmie pożyczkowej, rzecz jasna w formie comiesięcznych rat.
 2. Po kliknięciu w przycisk „weź pożyczkę”, strona przekierowuje konsumenta do formularza, gdzie podać będzie trzeba dane osobowe konsumenta. Kokos.pl wymaga, aby zacząć od założenia konta użytkownika. W tym celu należy podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz unikalne hasło do logowania. Po zaznaczeniu zgód, strona przekieruje do wspomnianego formularza, który wypełnia się wymaganymi przez firmę danymi (m.in. adres i informacje o zarobkach).
 3. Aby zweryfikować podane przez pożyczkodawcę dane osobowe, należy dokonać standardowego dla firm pożyczkowych przelewu weryfikacyjnego. Ma on symboliczną wysokość 1 grosza i należy go przekazać na wskazany przez firmę numer rachunku.
 4. Następnie, firma przechodzi do weryfikacji wprowadzonych danych. Kokos.pl obiecuje, że nie zajmie to więcej, niż kilka minut. W przypadku wydania decyzji pozytywnej, przyznana kwota pożyczki ratalnej trafia na wskazany numer rachunku bankowego w czasie nie dłuższym, niż również – kilka minut. Ma to obrazować szybkość, jaka jest według obietnic Kokos.pl znakiem rozpoznawczym firmy.

Kokos.pl co, jeśli nie spłacimy na czas?

Jeżeli u konsumenta pojawią się problemy z terminową spłatą pożyczki, niestety – musi się liczyć z regulaminowymi i prawnymi konsekwencjami, jakie się z tym wiążą. W przypadku odnotowania opóźnienia w spłacie dłuższego niż 60 dni, firma wysyła do konsumenta pisemne wezwanie do zapłaty. Od dnia opóźnienia, ma prawo też naliczać karne odsetki, wysyłać monity itp. W dalszej perspektywie, Kokos.pl ma prawo domagać się zaległych pieniędzy poprzez działania zewnętrznej firmy windykacyjnej. W najgorszym scenariuszu, klient długotrwale niespłacający zobowiązania może zostać obiektem działań komornika.

Z powyższych względów, jeżeli będzie miało się problem z terminowym uregulowaniem pożyczki – warto poinformować zawczasu pożyczkodawcę i próbować rozwiązać ten problem polubownie.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (65 votes)
Opinie o Kokos (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  Julia

  28.02.2020, 16:32

  Wyróżniający się komentarz

  Lepiej zaciągać pożyczki tam, gdzie są najlepsze warunki. Polecam Szybką Gotówkę.

 • W
  W

  Waldek

  08.04.2019, 14:15

  Wyróżniający się komentarz

  Kokos już od lat jest sprawdzony, polecam

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie