Kredyt oddłużeniowy — gdzie go uzyskać? [Ranking + Poradnik]

Masz już kilka zobowiązań finansowych i zauważasz, że zaczynasz spłacać je z coraz większym trudem? Jeśli jesteś w takiej sytuacji, to nadal możesz skorzystać ze skutecznych rozwiązań. Jednym z nich jest kredyt oddłużeniowy. Sprawdź, na czym polega i gdzie szukać jego ofert.

kredyt oddłużeniowy - ranking poradnik

Kluczowe informacje

 • Kredyt oddłużeniowy to jedno z rozwiązań, które skierowane jest do osób z problemami finansowymi, płacącymi kilka zobowiązań w miesiącu;
 • Polega na zaciągnięciu jednego kredytu na spłatę kilku różnych zadłużeń w różnych instytucjach. Udzielany jest przez banki pod postacią kredytu konsolidacyjnego oraz firmy pożyczkowe – pod postacią pożyczki oddłużeniowej;
 • Aby go otrzymać, musisz posiadać stałe źródło dochodów (regularne wpływy na konto), a niekiedy konieczne będzie zabezpieczenie gwarancji spłaty w postaci współkredytobiorcy lub poręczyciela;
 • Nie w każdej sytuacji oddłużanie jest dobrym sposobem na pozbycie się długów. Wszystko zależy od konkretnej oferty instytucji i warunków w niej widniejących.

Jak wiesz, możesz zaciągać, np. kredyty gotówkowe w bankach czy pożyczki w firmach pozabankowych. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, tak naprawdę nie musisz się martwić o to, czy instytucja przyzna Ci więcej niż jeden produkt finansowy.

Jeśli widzisz, że zobowiązania finansowe (np. z tytułu pożyczek pozabankowych, kredytu itp.) zaczynają Cię przerastać, możesz zdecydować się na kredyt oddłużeniowy. Często okazuje się, że jest to rozwiązanie na poradzenie sobie z kilkoma różnymi zadłużeniami.

Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie
15,75 %
? zmienne
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
21,94 %

4157 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
4 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,56 %
? 11,75%-18,50%
Kwota
1 000 - 240 000 zł
RRSO
26,89 %

820 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Oprocentowanie
7,20 %
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %

2126 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
4.
OtomotoPay Kredyt Gotówkowy
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
13,99 %
? na podstawie przykładu reprezentatywnego
Kwota
15 000 - 300 000 zł
RRSO
17,46 %
? na podstawie przykładu reprezentatywnego

773 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,80 %
? zmienne
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
10,60 %
? Oferta dla pożyczek z okresem kredytowania od 96 miesięcy. Oferta ważna do 31.05.2024 r.

196 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Co to jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy to finansowanie udzielane na spłatę dotychczasowych zobowiązań. To inaczej kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna, które zastępują kilka różnych zobowiązań, w jedną ratę w miesiącu.

Do wyboru masz bankowe kredyty oddłużeniowe oraz kredyt oddłużeniowy pozabankowy udzielany przez instytucje pożyczkowe.

Jeśli chcesz skorzystać z kredytu oddłużeniowego, musisz być gotowy na spłatę zadłużenia w postaci jednej połączonej raty. Wprawdzie koszmar w postaci kilku lub kilkunastu rat na przestrzeni zaledwie jednego miesiąca odchodzi w niepamięć, ale… nie oznacza to jeszcze, że możesz sobie pozwolić na brak terminowości. Zobowiązanie finansowe pozostaje jedno — w postaci kredytu oddłużeniowego. A to oznacza, że trzeba przygotować się na regulowanie jednej, ale wysokiej miesięcznej raty.

Na czym polega kredyt oddłużeniowy?

Polega on na tym, że klient, który ma wiele zobowiązań finansowych, może skorzystać z procesu oddłużania, by środki z tego tytułu wykorzystać w celu spłaty kilku zobowiązań z pozostałych instytucji.

Warto przy tym pamiętać, że kredyt oddłużeniowy oraz kredyt oddłużeniowy pozabankowy (* w zamyśle pożyczka) to nie to samo, choć:

 • nazwy tych produktów są do siebie bardzo podobne (i co ważne, nie jest to przypadkowe),
 • cel, dla którego stosuje się kredyty i pożyczki oddłużeniowe, jest w zasadzie taki sam — konsolidacja zobowiązań już zaciągniętych, co ułatwia ich spłatę.
jak działa kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy a pozabankowa pożyczka oddłużeniowa – różnice

W przypadku tego pierwszego mowa jest o produkcie oferowanym przez banki komercyjne w Polsce. W rzeczywistości słowo kredyt odnosi się wyłącznie do działalności bankowej. I to niezależnie od tego, czy mowa jest o kredytach oddłużeniowych, czy też dotyczy to kredytów hipotecznych, gotówkowych, inwestycyjnych, samochodowych itp.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku pożyczki oddłużeniowej. Wspomnieliśmy już, że jej cel jest taki sam, jak ma to miejsce w przypadku kredytu oddłużeniowego. Dlaczego warto rozróżniać te pojęcia? Odpowiedź jest prosta: różnica jest taka sama, jak między słowami kredyt oraz pożyczka. Kredyty mogą udzielać tylko banki. Z kolei pożyczki zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe.

Czasem można spotkać się z podejściem, zgodnie z którym firmy pozabankowe zajmują się głównie udzielaniem tzw. chwilówek. Tymczasem, rzeczywistość wygląda inaczej, bo obecnie mają w swojej ofercie również takie rozwiązania jak pożyczka oddłużeniowa (którą może być, np. pożyczka na raty).
Kredyt oddłużeniowy
(* czyt. kredyt konsolidacjny)
Pożyczka oddłużeniowa
Zasada działaniapołączenie wielu zobowiązań w jedną, miesięczną ratę. Jest ona na tyle wysoka, że pozwala na jednorazową spłatę swoich zobowiązań i poprawę sytuacji finansowejtaka sama jak przy kredytach
Podmiot udzielający finansowaniabank
* czasem w ofertach banków kredyt i pożyczka stosowane są zamiennie
firma pozabankowa
Warunki klient jest dokładnie prześwietlany
* badana jest zdolność kredytowa i wiarygodność klienta
bardziej liberalne
*finansowanie dostępne nawet dla osób zadłużonych
Kosztyniższe niż w firmach pozabankowychwysokie koszty
*rekompensata za bardziej liberalne podejście do klientów

Kto może starać się o kredyt oddłużeniowy?

 • Osoby zadłużone, mające problem z terminowym regulowaniem zobowiązań, ALE
 • Mające stałe źródło dochodu, które pozwoli na terminową spłatę jednej raty, zamiast kilku;
 • Czasem przy niewielkiej zdolności kredytowej może być konieczne dodatkowe zabezpieczenie spłaty, np. w postaci poręczyciela czy ustanowienia hipoteki.

Jeśli masz niską zdolność kredytową i przy tym negatywną historię w BIK, to alternatywą dla kredytu oddłużeniowego w banku, są tylko oferty pozabankowe.

Dla kogo są kredyty i pożyczki oddłużeniowe na poprawę sytuacji finansowej?

Pożyczki i kredyty oddłużeniowe mogą pomóc Ci na dwa sposoby — mamy tu na myśli korzyści:

 • finansowe,
 • organizacyjne.

Korzyści finansowe

Jeśli chodzi o korzyści finansowe, to pożyczka lub kredyt oddłużeniowy, jeśli odpowiednio do tego podejdziesz, może realnie ulżyć Twojemu budżetowi domowemu.

Wynika to z bardzo prostej przyczyny. Decydując się na kredyt oddłużeniowy z dłuższym okresem spłaty, comiesięczne raty w naturalny sposób staną się niższe (choć sam okres spłaty się wydłuży). Warto mieć to na uwadze, gdy myślisz o łatwiejszej spłacie zobowiązań.

Korzyści organizacyjne

Z pomocą kredytu oddłużeniowego możesz poprawić swoją sytuację finansową poprzez uporządkowanie domowych finansów. Wyobraźmy sobie, że spłacasz 6 różnych kredytów i pożyczek, a terminy ich spłaty przypadają na:

 • początek miesiąca (2 raty),
 • 10. dzień każdego miesiąca (1 rata),
 • 20. dzień każdego miesiąca (1 rata),
 • koniec miesiąca (2 raty).

Nie jest łatwo poradzić sobie ze spłatą zobowiązań rozłożonych na cały miesiąc. Trudności mogą pojawić się zarówno w przypadku osób otrzymujących jedną pensję, jak i np. freelancerów, w przypadku których dochody nie są regularne. Warunki spłaty zadłużenia wobec tak wielu podmiotów mogą być naprawdę trudne do spełnienia i nie chodzi tu o wysokość rat, ale raczej ich rozłożenie na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli dodamy do tego rachunki domowe, może to doprowadzić do problemów finansowych nawet pomimo wysokich dochodów.

Kredyt oddłużeniowy to nie tylko korzyści. Na jakie koszty trzeba zwrócić uwagę?

Przede wszystkim są to koszty w postaci wynagrodzenia (prowizji) dla banku/instytucji pożyczkowej. Trzeba mieć na uwadze, że niestety nie należą one do najniższych. O ile niektórzy kredytodawcy (do takich należy np. Alior Bank) stosują RRSO na poziomie od niecałych dziesięciu do kilkunastu procent, to w przypadku firm pozabankowych mowa jest o kosztach finansowania w wysokości nawet kilkudziesięciu procent.

Jak ocenić, czy kredyt oddłużeniowy się opłaca? Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. Zestaw ze sobą łączny koszt kredytu oddłużeniowego oraz prowizje i opłaty związane z kredytami/pożyczkami, których chcesz się pozbyć.

Jak otrzymać kredyt oddłużeniowy?

Umowę można zawrzeć na różne sposoby, tzn. telefonicznie, internetowo lub osobiście (w zależności od rozwiązań, jakie oferuje dana instytucja finansowa).

Jeśli chcesz otrzymać kredyt oddłużeniowy, jako potencjalny klient zostaniesz poproszony o przedstawienie dokumentów. Każdy bank lub instytucja pozabankowa może żądać, czego innego, ale zazwyczaj potrzebne są:

 • zaświadczenie o dochodach oraz stażu pracy — jeśli nie masz stabilnego źródła zarobku, kredyt oddłużeniowy na dłuższą metę nie poprawi Twojej sytuacji finansowej. Banki i instytucje pozabankowe dobrze zdają sobie z tego sprawę, dlatego też uznają takich klientów za ryzykownych. W takiej sytuacji wniosek kredytowy zostanie zapewne odrzucony,
 • wyciąg z rachunku bankowego,
 • informacje o dotychczasowych zobowiązaniach. Ważne są w szczególności takie dane jak ich wysokość, rodzaj (karta kredytowa, kredyt gotówkowy, pożyczka — są to tylko niektóre spośród wszystkich możliwości), przewidywany termin spłaty itp.,
 • dowód osobisty – dzięki temu bank/firma pożyczkowa zyskuje potwierdzenie, że jesteś pełnoletnim obywatelem Polski.

Jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z kredytów oddłużeniowych?

Klient chcący dostać kredyt oddłużeniowy zostanie sprawdzony w bazach dłużników (są to m.in. BIG InfoMonitor, KRD, BIG oraz BIK). Dokonuje się tego w celu ustalenia, czy jako wnioskodawca jesteś rzetelny w spłacie zobowiązań. Jeśli masz niską zdolność kredytową, szanse na to, że uzyskasz kredyt oddłużeniowy, wyraźnie maleją.

Dodatkowe warunki, to rodzaj posiadanego zadłużenia. Chodzi tu o to, że niektóre oferty instytucji pozwalają na oddłużenie zobowiązań bankowych lub pozabankowych, a jeszcze inne spłacają jedne i drugie. Innym wymogiem może być też dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania.

Warunkiem otrzymania kredytu oddłużeniowego jest posiadanie dobrej zdolności kredytowej.

Sprawdź swoją zdolność kredytową:

Kredyt oddłużeniowy a kredyt konsolidacyjny — różnice

Generalnie, kredyt konsolidacyjny jest przyznawany przez banki. Aby go pozyskać, musisz wykazać się dobrą historią kredytową. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o kredyt oddłużeniowy (zarówno kredyt oddłużeniowy online, jak i finansowanie otrzymywane za pośrednictwem placówki stacjonarnej), który można otrzymać głównie w instytucjach pozabankowych.

Ponieważ firmy pożyczkowe ponoszą większe ryzyko, kredyt oddłużeniowy wymaga poniesienia większych kosztów (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania może wówczas wynosić nawet kilkadziesiąt procent).

Z drugiej strony praktyka pokazuje, że oba terminy są wykorzystywane zamiennie. Stąd nie powinno dziwić Cię określenie typu kredyt oddłużeniowy w banku.

Kredyt oddłużeniowy
(*w praktyce pożyczka oddłużeniowa)
Kredyt konsolidacyjny
(* w zamyśle bankowy kredyt oddłużeniowy)
Podmiot udzielający finansowaniafirmy pozabankowe
banki
*UWAGA: nazwa kredyt oddłużeniowy w ofercie banków może pojawić się zamiennie do kredytu konsolidcyjnego
Kosztywyższe niż w bankuniższe niż w firmach pożyczkowych
Zobowiązania objęte spłatązobowiązania bankowe i pozabankowegłównie zobowiązania bankowe, rzadziej pozabankowe
Zdolność kredytowanie jest aż tak ważna
*finansowanie udzielane nawet osobom zadłużonym z komornikiem
kluczowa w ocenie klienta
*dodatkowo wymagane są stałe dochody na wysokiim poziomie
Historia kredytowanie jest wymagana dobra historia kredytowa
*obowiązkowe może być za to dodatkowe zabezpieczenie spłaty
obowiązkowa dobra historia kredytowa
*opóźnienia w spłatach mogą być sporą przeszkodą w otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej

Gdzie dostanę kredyt oddłużeniowy w banku?

W Polsce mamy do czynienia z uniwersalnym systemem bankowym. Oznacza to, że instytucje finansowe w Polsce oferują klientom — oprócz oferty kredytu oddłużeniowego — również inne produkty, w tym np. usługi w postaci lokaty czy konta bankowego, karty kredytowe itp.

Zastanówmy się i spójrzmy na to, jakie produkty oddłużeniowe i konsolidacyjne oferują najpopularniejsze banki.

PKO BP — kredyt oddłużeniowy

PKO BP to bank, który oprócz kredytu konsolidacyjnego oferuje również możliwość otrzymania „ekstra” gotówki na pokrycie bieżących wydatków. Nie bez znaczenia jest również 0% prowizji dla klientów, którzy zdecydują się na umowę online. Maksymalny okres spłaty pożyczki konsolidacyjnej wynosi 120 miesięcy.

ING — kredyt oddłużeniowy

Pożyczka konsolidacyjna w ING może objąć do 7 zobowiązań z innych banków. Maksymalny okres spłaty to 120 miesięcy (w przypadku kwoty do 160 000 zł) lub 96 miesięcy (powyżej tej kwoty). Możliwe jest też objęcie ubezpieczeniem kwoty do 100 000 zł.

Alior Bank — kredyt oddłużeniowy

W ramach oferty Alior Banku możesz liczyć nawet na 200 000 zł kredytu konsolidacyjnego z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 10 lat. Ponadto, przy spłacie zobowiązań powyżej 70 000 zł zyskujesz dostęp do pakietu ubezpieczeń (NNW, polisa od utraty pracy).

Millennium — kredyt oddłużeniowy

W Millennium Bank można liczyć na kredyt oddłużeniowy bez prowizji od zobowiązań zewnętrznych. Pod warunkiem że wartość konsolidacji zadłużenia to min. 5000 zł.

Credit Agricole — kredyt oddłużeniowy

W przypadku Credit Agricole maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego wynosi 150 000 zł.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość „dobrania” środków, dzięki którym będziesz w stanie pokryć swoje dodatkowe, bieżące wydatki. Credit Agricole ma także długi czas spłaty (maksymalny dopuszczalny okres to aż 120 miesięcy).

Niestety, trzeba liczyć się także z pewnymi ograniczeniami. Przykładowo, kredyt konsolidacyjny nie jest przyznawany przedsiębiorcom czy rolnikom.

Kasa Stefczyka – kredyt oddłużeniowy

Pożyczka FIT pozwala na pożyczenie kapitału o wartości do 240 tys. zł.  Atutem tego rozwiązania jest elastyczność oraz:

 • możliwość ustalenia dnia spłaty – dzięki temu da się „zgrać” harmonogram spłaty z tym, kiedy klient otrzymuje wypłatę czy inne dochody,
 • odroczenia pierwszej raty o max. 60 dni – jeśli weźmiemy pod uwagę, że powodem zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego jest często trudność w spłacie zobowiązań, odroczenie może okazać się naprawdę przydatne.

Gdzie uzyskać kredyt oddłużeniowy pozabankowy?

Oprócz banków (wyżej wymieniliśmy jedynie niektóre z nich), ofertę pożyczki oddłużeniowej mają również firmy pozabankowe. Co ważne, niektóre z nich oferują finansowanie, nawet jeśli borykasz się z problemem w postaci komornika.

Kiedy warto wziąć kredyt oddłużeniowy?

Jest to dobry pomysł, jeśli zależy Ci na konsolidacji zadłużenia (szybkie spłacenie kilku różnych zobowiązań i zamiana ich na jedną ratę). Szczególnie wtedy, gdy tracisz kontrolę na finansami, wydatki z miesiąca na miesiąc rosną i w kolejce pojawiają się kolejne długi.

Nie traktuj jednak tego rozwiązania jako remedium na wszystkie kłopoty finansowe. Jeśli nie przeanalizujesz swojego budżetu, koszt kredytu oddłużeniowego i wysokość rat mogą jeszcze bardziej utrudnić Ci spłatę zadłużenia.

Czy dostępny jest kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem?

Tak, osoby z negatywną historią kredytową mogą pomyśleć nad kredytem oddłużeniowym, choć finansowaniem tej grupy zajmują się raczej firmy pozabankowe.

Zły BIK negatywnie przekłada się na Twoją zdolność kredytową, co zmniejsza szanse na pozyskanie finansowania.

Zalety i wady kredytu oddłużeniowego

Zalety:

 • skorzystanie z pożyczki oddłużeniowej może być jedynym sposobem na wyjście z pętli zadłużenia,
 • spłacanie jednej raty jest często wygodniejsze w porównaniu z kilkoma drobnymi ratami na przestrzeni całego miesiąca,
 • jeśli kredyt oddłużeniowy sprawi, że łatwiej będzie Ci spłacać zadłużenie, unikniesz negatywnych wpisów w BIK oraz karnych odsetek,
 • uzyskanie pożyczki oddłużeniowej pozabankowej jest łatwiejsze i szybsze w porównaniu ze standardowym kredytem bankowym,
 • nie musisz mieć bardzo wysokiego scoringu BIK, by uzyskać finansowanie. Banki i firmy pozabankowe zdają sobie sprawę z tego, że klient starający się o oddłużenie może mieć problemy z terminową spłatą,
 • jeden ze sposobów na uzyskanie trudnego kredytu.

A co, jeśli chodzi o wady? Najważniejsza z nich to dodatkowe koszty w postaci prowizji. Niestety, może być ona dość wysoka. Widać to zwłaszcza wtedy, gdy wybierzesz dłuższy okres spłaty. Pojedyncza rata nie będzie wyższa niż suma pojedynczych, dotychczas spłacanych zobowiązań, ale rat tych będzie po prostu dużo więcej.

Inne wady:

 • możliwy dłuższy czas oczekiwania na decyzję kredytową;
 • wpisy do baz dłużników (przy braku terminowej spłaty);
 • możliwość pojawienia się innych, dodatkowych kosztów.

Kredyty oddłużeniowe — czy warto z nich korzystać?

Tak, praktyka pokazuje, że z kredytem oddłużeniowym łatwiej można utrzymać płynność finansową. Oczywiście, decyzji nie należy podejmować pochopnie. Zanim rozpoczniesz proces uzyskiwania kredytu oddłużeniowego, weź pod uwagę m.in. to:

 • ile kosztuje kredyt oddłużeniowy (wysokie koszty kredytu oddłużeniowego mogą sprawić, że będzie to po prostu nieopłacalne rozwiązanie),
 • że osoby o negatywnej historii kredytowej mają mniejsze szanse na pozyskanie finansowania.

Mimo tych kwestii nasza rada jest prosta: tak, kredyt oddłużeniowy działa dobrze na stan finansów i pozwala łatwiej uporać się z zadłużeniem.

Kto pomoże wyjść z długów?

Konsolidacja oraz kredyty oddłużeniowe to rozwiązanie, które pomoże Ci zatrzymać spiralę długów, ale tylko wtedy, gdy podejdziesz do nich zadaniowo oraz masz na ten cel stałe i odpowiednio wysokie dochody.

Jak wyjść z długów w inny sposób?

 • pożyczka od rodziny – rodzina może udzielić nam nieoprocentowanej pożyczki. Będzie to o wiele tańsze rozwiązanie, choć może przyczynić się do pogorszenia relacji rodzinnych;
 • fundacje pomagające wyjśc z długów – oferują, m.in. darmowe konsultacje prawne, reprezentują zadłużonych przez sądem w starciu z windykatorami i wierzycielami;
 • upadłość konsumencka – jest to ruch ostateczny, gdy inne rozwiązania nie przyniosą odpowiedniego rezultatu. Upadłość konsumencką ogłasza sąd na wniosek osoby zadłużonej. Po jej ogłoszeniu syndyk sądowy przystąpi do wyprzedawania majątku zadłużonego, aby sprostać roszczeniom wierzycieli. Jest to bolesna metoda, jednak czasem jedyna.

Po więcej tipów odsyłamy do wpisu dedykowanego dłużnikom:

FAQ: najczęściej zadawane pytania

W jakim banku dostanę kredyt ze złym BIKiem?

Niestety, pozyskanie bankowego kredytu oddłużeniowego ze złym BIK-iem będzie trudne lub nawet niemożliwe. Jeśli masz złą historię BIK, to kredyt oddłużeniowy udzielany jest głównie przez instytucje pozabankowe.

Jak usunąć spłacone kredyty z BIK?

Nie możesz samodzielnie wymazać negatywnych informacji z BIK, by poprawić swoją zdolność kredytową. Historia kredytowa jest widoczna w BIK-u przez 5 lat; po tym czasie zostaje ona usunięta z rejestru.

Ile trzeba mieć punktów w BIK, żeby dostać kredyt?

BIK to system o skali od 0 do 100 punktów. Wynik powyżej 80 pkt to niemal gwarancja otrzymania kredytu oddłużeniowego. Także przedział od 60 do 79 pkt oznacza dość duże szanse na pozytywną decyzję.

Kto da kredyt, zadłużonym?

W przypadku osób poważnie zadłużonych uzyskanie takiego kredytu może być trudne (dotyczy to zwłaszcza tych, którzy zostali wpisani do Krajowego Rejestru Długów). Oczywiście, są instytucje pozabankowe, które oferują pożyczki, osobom zadłużonym. Musisz jednak wówczas liczyć się z tym, że koszt finansowania będzie wyższy.

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Jest to zadanie trudne, ale wcale nie niemożliwe. To, czy masz szanse na uzyskanie pożyczki bez dobrej zdolności kredytowej, zależy od rozwiązań przyjętych przez bank lub instytucję pozabankową.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (33 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • k
  k

  kargo

  16.03.2022, 15:27

  Wyróżniający się komentarz

  to już nie dla mnie, mam długi i zaczalem je spłacać, kruk mi pomaga bo w sumie dzięki nim mogę spłacać na spokojnie i nie musze sie martwic o wsyztsko

  • K
   K

   Krycha

   03.12.2022, 22:31

   Wyróżniający się komentarz

   Mogę prosić o info jak pomaga kruk? Też potrzebuje pomocy.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()