Nexu – opinie klientów i recenzja

Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 2 Lutego 2023
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 25 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Pieniądze wprost na konto *** Minimum formalności *** Prosty wniosek

4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Super Promocja z RRSO od 31,31%

12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
10 - 30 dni
Okres spłaty
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Pierwsza pożyczka do 3 000 zł ZA DARMO - RRSO 0%, a do 5 000 zł z RABATEM -50%

1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Siedziba firmy

Adres:

Blue Finance Polska sp. z o.o.

Powstańców Warszawy 19

81-718 Sopot

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000347929
NIP: 5851451426
REGON: 220910967
Pierwsza pożyczka gratisNie
Czas Promocjido 31 lipca 2022 r.
Treść promocji5x100zł
? Zasady konkursu: 1. Weź pożyczkę podczas trwania konkursu 2. Polub Nexu na FaceBook 3. Odpowiedz na pytanie "za co lubisz polską jesień?" i wyślij odpowiedź przez formularz
PromocjaTak
? 3 x 500zł
Maks. kolejna pożyczka8000 zł
Kwota500 - 8 000 zł
Okres spłaty2 - 6 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy18 - 70 lat
Czas wypłatyod 15 minut
? nawet już w ciągu 15 minut jeśli masz rachunek w tym samym banku co pożyczkodawca, w przeciwnym razie pieniądze otrzymasz maksymalnie w ciągu 1-2 dni roboczych
RRSO280,10 %
Maks. pierwsza pożyczka500 - 8 000 zł
Darmowa pożyczkaNie

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 280,1% i została skalkulowana w oparciu o następujące założenia: kwota Pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 3000 zł; Całkowity koszt pożyczki: 1119,86 zł (w tym: Prowizja 1119,86 zł, Odsetki kapitałowe: 0 %); Całkowita kwota do spłaty: 4119,86 zł; spłata w 5 ratach z czego 4 raty są ratami równymi w wysokości 823,97 zł każda, a ostatnia rata jest ratą wyrównującą w wysokości 823,98 zł. Okres obowiązywania Umowy pożyczki – czas określony od dnia 01.08.2021 r. do dnia 29.12.2021 r. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.08.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jaką ofertę przygotował Nexu? Ile maksymalnie możesz pożyczyć? Ile wynosi okres spłaty? Co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury! 

Informacje o firmie 

Nexu to nowy gracz na rynku usług pozabankowych. Firma należy do międzynarodowej spółki Blue Finance Polska z siedzibą w Warszawie. Nexu oferuje elastyczną, odnawialną linię gotówkową w kwocie od 1 000 zł do 6 000 zł dostępną na rachunku przez 124 dni. Spłata zobowiązania zależy od klienta – może on oddać minimalną wartość tj.15% od wykorzystanej kwoty wraz z odsetkami lub całą wykorzystaną kwotę. Każda spłata odnawia dostęp do limitu elastycznej gotówki. RRSO oferty wynosi 89.3%.

Linia odnawialna Nexu – najważniejsze informacje 

Nexu.pl oferuje swoim klientom pożyczkę w formie kredytu odnawialnego. Jest to produkt elastyczny, dzięki czemu klient sam decyduje ile wypłaca i ile spłaca. Warto jednak pamiętać o tym, że aby mieć dostęp do wybranego limitu gotówki przez cały okres 124 dni, należy spłacać przynajmniej 15% od wykorzystanych środków wraz z odsetkami co 32 dni. Każda spłata odnawia limit elastycznej gotówki. 

Jak to wygląda na przykładzie?

Klient wybiera 5000 zł limitu gotówki, z którego może wielokrotnie wypłacać przez 124 dni. Całkowity koszt za posiadanie elastycznego limitu gotówki jaki poniesie klient to 6 175,57 zł.  

 • Pożyczka na zasadzie kredytu odnawialnego na kwotę od 1000 do 6000 złotych
 • Okres spłaty 131 dni. 
 • Jedyne koszty pożyczki to prowizja oraz RRSO w wysokości 89.3%
 • Gotówka w limicie dostępna od 18 roku życia
Zrzut strony internetowe Nexu.pl
https://nexu.pl/

Co jest potrzebne do skorzystania z limitu odnawialnego w Nexu?

Limit gotówkowy na koncie bankowym od Nexu można uzyskać już od 18 roku życia. Konieczne jest jednak posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz aktualnego dowodu osobistego. Niezbędny w procesie okaże się też aktywny numer telefonu, aktualny adres e-mail oraz rachunek bankowy.

Nexu – warunki, które musi spełnić wnioskujący:

 • posiadać zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania, 
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, 
 • mieć minimum 18 lat, 
 • mieć dowód osobisty, 
 • posiadać konto osobiste w banku (to właśnie korzystając z bankowości elektronicznej, będziemy musieli potwierdzić później swoją tożsamość), 
 • mieć adres korespondencyjny, adres mailowy i numer telefonu. 

Firma Nexu zastrzega sobie prawo do dokonania dodatkowej weryfikacji. Jeśli firma do podjęcia decyzji o przyznaniu pożyczki będzie potrzebować większej ilości danych – poinformuje o tym fakcie klienta. Nexu dokonuje weryfikacji w bazach KRD oraz CRIF. W związku z nową ofertą Nexu nie weryfikuje wnioskujących w bazach BIK.

Limit odnawialny Nexu – jak wygląda złożenie wniosku?

Pożyczkodawca oferuje swoim klientom limit gotówkowy przy jednoczesnym spełnieniu minimum formalności. Jak pożyczyć pieniądze dostępne w limicie gotówkowym w Nexu? Wystarczy wykonać trzy proste kroki:

 1. Za pomocą suwaka należy wybrać kwotę, której limit chcemy uzyskać na swoim koncie, a następnie kliknąć przycisk: „Aplikuj o elastyczną linię gotówkową”.
 2. Wniosek należy uzupełnić danymi z dowodu osobistego i poddać się procesowi weryfikacji.
 3. Wystarczy czekać na decyzję, a jeśli ta będzie pozytywna oczekiwać na pieniądze.

Wniosek może złożyć każda osoba, która spełnia wymagania firmy Nexu.pl.

Weryfikacja tożsamości klienta Nexu

Klient, który zdecyduje się aplikować o limit elastycznej gotówki w Nexu.pl otrzyma wiadomość SMS z kodem, który musi wpisać w wyznaczone pole na ekranie. To jedyny rodzaj weryfikacji, jaki aktualnie stosuje pożyczkodawca.

Spłata limitu gotówkowego w Nexu

Na etapie wnioskowania o elastyczną gotówkę w Nexu, ustalany jest konkretny termin spłaty dla każdego okresu rozliczeniowego. Każdego 31 dnia kończy się dany okres rozliczeniowy, a dnia 32 wysyłany jest rachunek z 7-dniowym terminem spłaty. Klient decyduje czy spłaci minimalną kwotę 15% od wykorzystanych środków wraz z odsetkami, czy całą wykorzystaną kwotę. Wpłaty dokonuje się na rachunek podany przez pożyczkodawcę, może to zrobić w swoim panelu klienta klikając przycisk „spłać”.

Nexu.pl do szybkich przelewów używa BlueMedia. Wszelkie niezbędne informacje na temat zbliżających się spłat można znaleźć w Strefie Klienta, do której zalogować się można z poziomu strony Nexu. Wpłata musi zostać zaksięgowana na rachunku Nexu najpóźniej w dniu, który jest terminem spłaty. W przypadku niemożliwości spłaty raty w terminie, Nexu prosi o kontakt klienta z działem windykacji w celu wspólnego znalezienia rozwiązania zaistniałej sytuacji. 

Nexu – czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem lub po?

Pożyczkodawca daje możliwość wcześniejszej spłaty wykorzystanego limitu elastycznej gotówki, jak i całej wybranej kwoty limitu przed terminem spłaty. Co ciekawe, możliwe jest również wydłużenie terminu spłaty.

Aby skorzystać z tej opcji, należy wejść do Strefy Klienta na stronie Nexu i tam dokonać zmiany. Możliwość przesunięcia terminu spłaty danego okresu rozliczeniowego przypada z dniem, na który przypada termin uregulowania płatności.

Brak spłaty Nexu – co jeśli zobowiązanie nie zostanie spłacone na czas?

W momencie braku terminowej spłaty, Nexu w pierwszej kolejności nakłada na zadłużenie odsetki karne, oraz informuje klienta drogą telefoniczną, mailową, poprzez SMSy oraz pocztą, o braku spłaty i przypomina o uregulowaniu należności. W przypadku braku spłaty w okresie 40 dni od terminu spłaty, Nexu zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy. Spłata elastycznej linii gotówki nadal jest konieczna, jednak od tego momentu Nexu zastrzega sobie prawo do przekazania zadłużenia firmie windykacyjnej, która podejmie odpowiednie kroki pod adresem zamieszkania klienta. W przypadku dalszych problemów z odzyskaniem należności, Nexu przekazuje sprawę na drogę sądową.

Jak przebiega windykacja należności w Nexu.pl?

Pożyczkodawca po 40 dniach od daty pierwszej, nieuregulowanej spłaty zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy i wejścia na ścieżkę sądową albo podjęcie działań windykacyjnych pod adresem zamieszkania klienta. Wysyłane są powiadomienia: drogą sms, e-mail, drogą telefoniczną, wezwania pisemne drogą pocztową. Nexu.pl ma również prawo do sprzedania długu firmom windykacyjnym.

Kolejna pożyczka w Nexu

Nexu daje możliwość posiadania tylko jednej aktywnej linii elastycznej gotówki w limicie. Pod koniec okresu 124 dni posiadania elastycznej gotówki firma skontaktuje się z klientem w celu zaproponowania nowej linii elastycznej z dostępem do takiego samego lub większego limitu gotówki. 

Nexu.pl dopuszcza także refinansowanie obecnej linii gotówkowej kolejną przy założeniu, że wnioskujący ponownie pozytywnie przejdzie weryfikację.

Nexu pożyczki: zalety i wady oferty 

Jak większość ofert firm pożyczkowych, tak i pożyczka w Nexu ma zarówno swoje słabe, jak i mocne strony. Największym plusem oferty jest brak odsetek. Za największą wadę można natomiast uznać niską maksymalną kwotę pożyczki. 

Do zalet pożyczki w Nexu możemy zaliczyć: 

 • prostą i czytelną stronę internetową, 
 • łatwy proces wnioskowania, 
 • minimum formalności,
 • fakt, że jest to pożyczka dla osób od 18 roku życia
 • możliwość przedłużenia okresu spłaty, 
 • brak konieczności przechodzenia przez skomplikowany proces weryfikacji tożsamości,
 • szybką decyzję kredytową. 

Wśród wad pożyczki w Nexu trzeba wymienić:

 • możliwość posiadania tylko jednej, aktywnej linii  
 • niską maksymalną kwotę pożyczki, 
 • brak promocji, rabatów i programów lojalnościowych, 
 • weryfikacja w bazach dłużników.

Czy warto skorzystać z oferty tego pożyczkodawcy?

Nim podejmiemy decyzję o wyborze oferty Nexu spośród innych, sprawdźmy:

 • opinie klientów,
 • pożyczkodawcę (np. to, czy jest wpisany do Rejestru Instytucji Pożyczkowych 1),
 • zapisy zawarte w umowie pożyczki,
 • oferty dostępne w innych firmach pożyczkowych,
 • warunki udzielania pożyczki ratalnej,
 • jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pożyczki,
 • czy mamy ważny dowód osobisty,
 • czy będzie nas stać na spłatę zobowiązania (czy jesteśmy w stabilnej sytuacji finansowej),
 • konsekwencje spóźnienia się z terminem spłaty,
 • warunki wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej.
 • czy firma działa zgodnie z zapisami Ustawy o kredycie konsumenckim 2,

Nexu – podsumowanie 

Elastyczna Linia Gotówkowa w Nexu na kwotę od 1000 złotych do 6000 złotych na okres 124 dni to wyjątkowo atrakcyjna oferta. Jedyny wymóg konieczny do złożenia wniosku to ukończone 18 lat. Jedyny niezbędny dokument to dowód osobisty. Wnioskujący musi posiadać aktualny numer telefonu, aktywny rachunek bankowy oraz adres email. Całość wnioskowania o limit gotówkowy w Nexu.pl to proces odbywający się drogą elektroniczną.

Nexu kontakt 

Zanim napiszemy, czy też zadzwonimy z konkretnym pytaniem, warto jest sprawdzić FAQ, tj. najczęściej zadawane pytania. Może się bowiem okazać, że nurtujące nas kwestie zostały już dawno wyjaśnione. 

Chcąc skontaktować się z pożyczkodawcą, możemy zrobić to:

 • korespondencyjnie: Blue Finance Polska sp. z o.o., ul. Pańska 73 lok. 414, 00-834 Warszawa (adres siedziby firmy NIE JEST adresem do korespondencji), 
 • telefonicznie: 222 30 20 30 (infolinia pożyczkodawcy jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. W soboty i niedziele konsultanci pracują od 9:00 do 16:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy), 
 • mailowo: kontakt@nexu.pl
 • na stronie Nexu: www.nexu.pl 

Dane firmy

Blue Finance Polska sp. z o.o.
ul. Pańska 73, 00-834 Warszawa
Kapitał zakładowy: 200 000,00 zł
KRS: 0000884428
NIP: 7011020984
REGON: 388221973

Źródła:

1. https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP

2. Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715)

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły