Nexu – opinie klientów i recenzja

Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

Blue Finance Polska sp. z o.o.

Powstańców Warszawy 19

81-718 Sopot

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000347929
NIP: 5851451426
REGON: 220910967
Pierwsza pożyczka gratisNie
Czas Promocjido 31 lipca 2022 r.
Treść promocji5x100zł
? Zasady konkursu: 1. Weź pożyczkę podczas trwania konkursu 2. Polub Nexu na FaceBook 3. Odpowiedz na pytanie "za co lubisz polską jesień?" i wyślij odpowiedź przez formularz
PromocjaTak
? 3 x 500zł
Maks. kolejna pożyczka8000 zł
Kwota500 - 8 000 zł
Okres spłaty2 - 6 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy18 - 70 lat
Czas wypłatyod 15 minut
? nawet już w ciągu 15 minut jeśli masz rachunek w tym samym banku co pożyczkodawca, w przeciwnym razie pieniądze otrzymasz maksymalnie w ciągu 1-2 dni roboczych
RRSO280,10 %
Maks. pierwsza pożyczka500 - 8 000 zł
Darmowa pożyczkaNie

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 280,1% i została skalkulowana w oparciu o następujące założenia: kwota Pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 3000 zł; Całkowity koszt pożyczki: 1119,86 zł (w tym: Prowizja 1119,86 zł, Odsetki kapitałowe: 0 %); Całkowita kwota do spłaty: 4119,86 zł; spłata w 5 ratach z czego 4 raty są ratami równymi w wysokości 823,97 zł każda, a ostatnia rata jest ratą wyrównującą w wysokości 823,98 zł. Okres obowiązywania Umowy pożyczki – czas określony od dnia 01.08.2021 r. do dnia 29.12.2021 r. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.08.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Weryfikacja w bazach dłużników
KRD CRIF

Jakie pożyczki oferuje Nexu? Ile maksymalnie możemy pożyczyć? Ile wynosi okres spłaty? Co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku? Czy pierwsza pożyczka jest darmowa? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury! 

Konkurs z nagrodami [aktualizacja 09.08.2022 r.]

Dla wszystkich żądnych dodatkowych bonusów, które możemy zgarnąć przy okazji zaciągnięcia pożyczki – mamy bardzo dobrą wiadomość. Nexu zainaugurowało konkurs, w którym do wygrania jest nagroda główna – 3 x 500 złotych.

Co trzeba zrobić? Wziąć pożyczkę na min. 1,5 tys. zł na wybrany przez siebie okres spłaty, wymyślić zdanie, które będzie zawierać wyrażenie „Lato z Nexu”, i na samym końcu wypełnić krótki formularz na stronie konkursowej. Akcja trwa do 31 sierpnia 2022 r. Ogłoszenie zwycięzców najbardziej kreatywnych odpowiedzi nastąpi do 19 września 2022 r.

Weź udział w konkursie Nexu


Aby wziąć udział w konkursie nie możesz odstąpić od umowy pożyczki do chwili ogłoszenia wyników.

Informacje o firmie 

Nexu to nowy gracz na rynku usług pozabankowych. Firma należy do międzynarodowej spółki Blue Finance Polska z siedzibą w Warszawie. 

Nexu oferuje pożyczki online, które można otrzymać bez zbędnych formalności. Okres spłaty pożyczki wynosi od 2 do 6 miesięcy. Oznacza to, że zobowiązanie możemy rozłożyć na maksymalnie 6 rat. O przyznaniu pożyczki decyduje ocena zdolności kredytowej klienta.

Nexu pożyczka – najważniejsze informacje 

Jak już wspomnieliśmy, pożyczka w Nexu jest pożyczką online. Oznacza to, że wniosek o szybki zastrzyk gotówki możemy złożyć dowolnego dnia i o dowolnej porze. Warto jednak wziąć tu pod uwagę święta i dni ustawowo wolne od pracy, gdy nie skontaktujemy się z pożyczkodawcą. 

Minimalna kwota pożyczki wynosi 500 złotych, zaś maksymalna 8000 złotych. W ofercie Nexu nie znajdziemy ani pierwszej pożyczki za darmo, ani rabatów dla stałych klientów. Nexu na ten moment nie ma żadnego programu lojalnościowego ani oferty promocyjnej. 

Nexu udziela pożyczek dopiero po zweryfikowaniu klienta w bazach dłużników. Tym samym z oferty Nexu nie skorzystają osoby, które figurują w takich rejestrach.

Pożyczka ratalna może zostać przeznaczona na dowolny cel. Nikt nie zapyta na o to, dlaczego potrzebujemy dodatkowej gotówki. Spłata pożyczki ratalnej odbywa się w terminach wynikających z umowy pożyczki.

nexu opinie strona internetowa
https://nexu.pl/

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki w Nexu?

Aby wziąć pożyczkę w Nexu, należy: 

 • posiadać zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania, 
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, 
 • mieć minimum 18 lat, 
 • mieć dowód osobisty, 
 • posiadać konto osobiste w banku (to właśnie korzystając z bankowości elektronicznej, będziemy musieli potwierdzić później swoją tożsamość), 
 • być zameldowanym w Polsce, 
 • mieć adres korespondencyjny, adres mailowy i numer telefonu. 

Istotne jest tutaj to, by podać numer telefonu, z którego rzeczywiście korzystamy. To właśnie na wpisany numer telefonu otrzymamy kod weryfikacyjny. Będzie on nam niezbędny do dalszego wypełnienia wniosku o pożyczkę. 

Co ciekawe, pożyczkodawca nie wskazuje górnej granicy wiekowej. Tym samym nie do końca wiadomo, ile maksymalnie można mieć lat, by móc wnioskować o pożyczkę. 

Chcąc wziąć pożyczkę w Nexu, musimy liczyć się z koniecznością założenia konta, analizą naszej zdolności kredytowej i tym, że będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość.

Obowiązkowe jest także wyrażenie wymaganych zgód. Bez dopełnienia tych formalności, analiza wniosku nie będzie możliwa. 

Dobrą praktyką jest zapoznanie się z warunkami pożyczki jeszcze przed złożeniem wniosku. Pozwoli nam to upewnić się, czy mamy szansę na finansowanie, czy też lepiej poszukać innego pożyczkodawcy. Można także poprosić o udostępnienie umowy pożyczki.

Pożyczki Nexu – jak wygląda złożenie wniosku?

Przejdź na stronę Nexu

Złożenie wniosku o pożyczkę w Nexu jest wyjątkowo proste. Będziemy potrzebowali do tego dostępu do internetu. Przyda się także dowód osobisty.

Na widocznym na stronie pożyczkodawcy kalkulatorze wybieramy kwotę pożyczki i okres spłaty. Oba parametry będą miały wpływ na całkowity koszt pożyczki. Im dłużej będziemy korzystać z pożyczonych środków, tym więcej za to zapłacimy. 

Kolejny krok to zalogowanie się do Profilu Klienta, jeśli jest to nasza kolejna pożyczka w Nexu. Gdy wnioskujemy o pożyczkę po raz pierwszy, konieczne będzie utworzenie konta i potwierdzenie swojej tożsamości.

Dopiero po wykonaniu tego kroku zostaniemy poinformowani o przyznaniu pożyczki lub o odrzuceniu wniosku.

Po otrzymaniu umowy pożyczki należy dokładnie się z nią zapoznać.

Jeśli dostaniemy pozytywną decyzję kredytową, to pożyczkodawca poinformuje nas o tym fakcie mailem i smsem. To, jak szybko pieniądze z pożyczki zasilą nasze konto, będzie zależało od godzin księgowania przelewów w naszym banku. 

Przelew na konto to jedyna dostępna metoda wypłaty pożyczki. Nexu nie oferuje pożyczki czekiem GIRO

Wstępna decyzja o przyznaniu pożyczki wydawana jest zaledwie w ciągu kilku minut. Warto mieć jednak pod ręką telefon, bo w przypadku wątpliwości, pożyczkodawca będzie chciał się z nami skontaktować. 

Weryfikacja w bazach dłużników 

Każdy wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest indywidualnie. Nie ma tutaj znaczenia to, czy wcześniej bank odmówił nam finansowania. Pożyczkodawca nie kieruje się również tym, czy mamy już inne zobowiązania kredytowe. 

Istotne jest jednak to, że aby wziąć pożyczkę w Nexu, musimy wyrazić zgodę na weryfikację w bazach dłużników. Jeśli widniejemy w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) czy też w KRD (Krajowy Rejestr Długów) możemy nie otrzymać pożyczki. 

Wpis w rejestrach dłużników może przekreślić nasze szanse na szybką pożyczkę, nawet jeśli spełnimy pozostałe, stawiane przez pożyczkodawcę warunki. 

Ile wynosi całkowity koszt pożyczki?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas pożyczka ratalna, czy chwilówka, istotne jest to, jak dużym będzie ona finansowym obciążeniem. Na koszt pożyczki w Nexu składa się:

 • Kwota miesięcznej raty, 
 • Prowizja, 
 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). 

Na uwagę zasługuje fakt, że wśród kosztów nie figuruje opłata przygotowawcza, a odsetki wynoszą 0 złotych. 

Koszt pożyczki możemy sprawdzić, posługując się zamieszczonym na stronie internetowej Nexu kalkulatorem. Manewrując okresem spłaty i kwotą pożyczki, zobaczymy, jak zmieniają się poszczególne opłaty. 

Ponadto, wszystkie związane z pożyczką koszty powinny wynikać wprost z umowy pożyczki.

Nexu logowanie 

Aby złożyć wniosek o pożyczkę, konieczne jest utworzenie konta na stronie Nexu. Do jego założenia musimy podać:

 • e-mail, 
 • numer telefonu, 
 • hasło, 
 • dane osobowe tj. imię i nazwisko, numer pesel, serię i numer dowodu osobistego, konto bankowe etc.

Konieczne będzie również wyrażenie wymaganych zgód. 

Nexu pożyczki: zalety i wady oferty 

Jak większość ofert firm pożyczkowych, tak i pożyczka w Nexu ma zarówno swoje słabe, jak i mocne strony. Największym plusem oferty jest brak odsetek. Za największą wadę można natomiast uznać niską maksymalną kwotę pożyczki. 

Do zalet pożyczki w Nexu możemy zaliczyć: 

 • prostą i czytelną stronę internetową, 
 • łatwy proces wnioskowania, 
 • brak odsetek, 
 • możliwość ubiegania się również o niewielkie kwoty, co sprawdzi się w przypadku osób, które potrzebują małej pożyczki, 
 • minimum formalności,
 • fakt, że jest to pożyczka dla osób od 18 roku życia
 • możliwość rozłożenia zobowiązania na raty, 
 • szybką decyzję kredytową. 

Wśród wad pożyczki w Nexu trzeba wymienić:

 • mało elastyczną ofertę, 
 • krótki okres obowiązywania umowy pożyczki,
 • niską maksymalną kwotę pożyczki, 
 • konieczność potwierdzenia swojej tożsamości, 
 • brak promocji, rabatów i programów lojalnościowych, 
 • brak wśród oferty Nexu pierwszej pożyczki za darmo, 
 • oferta pożyczki dostępna jest dopiero po zalogowaniu się, 
 • brak możliwości wzięcia pożyczki w Nexu bez konta w serwisie, 
 • krótki okres spłaty. 

Czy warto skorzystać z oferty tego pożyczkodawcy?

Nim podejmiemy decyzję o wyborze oferty Nexu spośród innych, sprawdźmy:

 • opinie klientów,
 • pożyczkodawcę (np. to, czy jest wpisany do Rejestru Instytucji Pożyczkowych 1),
 • zapisy zawarte w umowie pożyczki,
 • oferty dostępne w innych firmach pożyczkowych,
 • warunki udzielania pożyczki ratalnej,
 • jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pożyczki,
 • czy mamy ważny dowód osobisty,
 • czy będzie nas stać na spłatę zobowiązania (czy jesteśmy w stabilnej sytuacji finansowej),
 • konsekwencje spóźnienia się z terminem spłaty,
 • warunki wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej.
 • czy firma działa zgodnie z zapisami Ustawy o kredycie konsumenckim 2,

Nexu opinie klientów i podsumowanie 

Tym, co wyróżnia oferty Nexu na tle innych pozabankowych pożyczek ratalnych, jest wspomniany już brak odsetek. Maksymalna kwota pożyczki nie jest zbyt wysoka, lecz dzięki temu łatwiej jest uzyskać finansowanie. Warunki, które musimy spełnić, by otrzymać pożyczkę, są dość standardowe i nie odbiegają od rynkowych norm. 

Oferta Nexu może spodobać się osobom, które potrzebują stosunkowo niewielkiej kwoty, którą będą chciały szybko oddać. Jest to też pożyczka dla młodych, bowiem można uzyskać ją od 18 roku życia. 

Nexu opinie ma w zdecydowanej większości przypadków pozytywne. Plusem jest również to, że o pożyczkę możemy w całości wnioskować zdalnie, przez stronę Nexu.

Istotnym minusem jest brak pierwszej pożyczki za darmo i innych ofert promocyjnych. Niezależnie od tego, czy jesteśmy stałym, czy nowym klientem Nexu maksymalnie możemy pożyczyć 8000 złotych. 

Nexu kontakt 

Zanim napiszemy, czy też zadzwonimy z konkretnym pytaniem, warto jest sprawdzić FAQ, tj. najczęściej zadawane pytania. Może się bowiem okazać, że nurtujące nas kwestie zostały już dawno wyjaśnione. 

Chcąc skontaktować się z pożyczkodawcą, możemy zrobić to:

 • korespondencyjnie: Blue Finance Polska sp. z o.o., ul. Pańska 73 lok. 414, 00-834 Warszawa (adres siedziby firmy NIE JEST adresem do korespondencji), 
 • telefonicznie: 222 30 20 30 (infolinia pożyczkodawcy jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. W soboty i niedziele konsultanci pracują od 9:00 do 16:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy), 
 • mailowo: kontakt@nexu.pl
 • na stronie Nexu: www.nexu.pl 

Dane firmy

Blue Finance Polska sp. z o.o.
ul. Oleandrów 8/11, 00-629 Warszawa
Kapitał zakładowy: 200 000,00 zł
KRS: 0000884428
NIP: 7011020984
REGON: 388221973

Źródła:

1. https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP

2. Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715)

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły