Wraplo opinie – uwaga na oszustwo!

Wśród firm na rynku pożyczkowym nie brakuje takich, których oferta może budzić obawy i pozbawiona jest informacji na temat, zdawałoby się, oczywistych zagadnień. Do takiego grona należy Wraplo, które stara się pozyskać klientów chwytliwym hasłem „pożyczka na tak, gdy inni odmawiają”. W praktyce okazuje się, że firma nie tylko nie informuje nas o swoich danych kontaktowych, dodatkowych kosztach pożyczki, ale i wymaga od nas niespodziewanych opłat za rejestrację!

Wraplo  nasza opinia

W obliczu stale poprawiającej się jakości usług firm pożyczkowych, rosnące do zaufanie do branży może niekiedy uśpić naszą czujność. Do grona firm, które stwarzają pozory działającej na w pełni transparentnych warunkach, jest firma Wraplo. Jej oferta jest kierowana do ludzi, którzy stracili nadzieję na pożyczkę po odmowie w innych firmach. Niech jednak nie zwiedzie atrakcyjnie prezentująca się strona internetowa i przejrzysty formularz pożyczkowy.

Już dobierając parametry pożyczki powinna się zapalić w głowie lampka kalkulator nie podaje kosztów odsetek i prowizji. Na stronie internetowej próżno też szukać danych kontaktowych w postaci numeru telefonu lub adresu e-mail. Dotarcie do przedstawicieli firmy jest znacznie utrudnione, a jedynym narzędziem do tego jest formularz. Największym problemem Wraplo jest jednak rzecz, która łączy firmę ze stronami z naszej listy ostrzeżeń. Te instytucje łączy ten sam problem wyłudzają one dodatkowe opłaty po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, kiedy u każdego pożyczkodawcy etap ten jest darmowy, a jedynym kosztem jest opłata weryfikacyjna w wysokości od 1 grosza do 1 złotego.

Utrudniony kontakt z firmą

Niestety, Wraplo nie dostarcza klientowi żadnych wymaganych danych, które umożliwiłyby mu szybki kontakt z przedstawicielami firmy. Na stronie internetowej pożyczkodawcy nigdzie nie ma informacji na temat numeru telefonu kontaktowego, a nawet firmowego adresu e-mail. Wraplo nie zapewnia użytkownikom, którymi są zarówno potencjalni interesariusze, jak i pożyczkobiorcy, odpowiedniej obsługi błędów i działu pomocy w formie stopki kontaktowej. Jedyny sposób na skontaktowanie się z serwisem pożyczkowym to wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej. Podajemy tam imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz treść wiadomości, a następnie oczekiwanie na odpowiedź ze strony przedstawiciela Wraplo. Nie napisano, ile wynosi czas oczekiwania.

Koszty — nieznane?

Zapoznanie się z przykładowymi kosztami pożyczki we Wraplo nie będzie możliwe. Inaczej, niż w konkurencyjnych firmach, podanie pełnej wartości odsetek i prowizji, jaka wiąże się z zaciągnięciem dowolnej kwot klienta, nie jest możliwe.

Schemat działania firmy opiera się na tym samym schemacie co inne firmy, które są dodane na liście ostrzeżeń czerwona-skarbonka. Chodzi o wyciągnięcie od zdesperowanej osoby pieniędzy za rejestrację. Po wysłaniu płatnego SMSa, osoba naciągana jest na kolejne opłaty, to za sprawdzenie statusu wniosku, za złożenie następnego wniosku i tak dalej. Niestety, ale nikt w firmie, która wymaga opłat przed otrzymaniem pieniędzy nie uzyskał jeszcze pożyczki. Należy się wystrzegać przed oszustami, którzy wymagają uiszczania opłat przed uzyskaniem chwilówki.

Uwaga na opłaty przed otrzymaniem pożyczki!

 • 5 złotych przelewem
 • 11,07 złotych SMS-em

Jest to identyczna forma wyłudzenia dodatkowej kwoty pieniędzy, co w innych stronach należących do Geldor Artur Karwot ul. Morwowa 64, 44-207 Rybnik, NIP: 642-247-94-42, które opisywaliśmy wcześniej.

Na tym etapie powinniśmy zrezygnować z dalszego procesu ubiegania się pożyczkę, jeśli nie przewidujemy dodatkowych kosztów nie tylko pożyczki, ale i…formularza pożyczkowego!

Warto wiedzieć też że żeby firma mogła udzielać legalnie pożyczek wymagana jest działalność spółki kapitałowej (spółka z.o.o. lub spółka SA) z kapitałem zakładowym minimum 200 tys. złotych oraz bycie wpisanym na listę pożyczkodawców KNF (https://www.knf.gov.pl/podmioty/Rejestry_i_Ewidencje/rejestr_instytucji_pozyczkowych). Strona Wraplo pl należy do jednoosobowej działalności gospodarczej „Geldor Artur Karwot” bez kapitału zakładowego. Nie jest więc możliwe uzyskanie pożyczki na tej stronie.

Dlaczego NIE korzystać z oferty Wraplo

 • Brak danych kontaktowych firmy
 • Brak informacji na temat kosztów — firma wyłudza od nas dodatkowe opłaty za rejestrację!
 • Przedstawiona w tekście firma NIE spełnia żadnych, z warunków jakie musi spełniać firma pożyczkowa.
 • Jest to działalność jednoosobowa reprezentowana przez Geldor Artur Karwot, który nie uzyskał zgody na działalność od KNF.
 • Nie jest możliwe, aby ktokolwiek uzyskał pożyczkę w tej firmie.
 • Firma zajmuje się wyłudzaniem pieniędzy.

Strony, które mogą być przydatne:

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.6/5 - (9 votes)
Komentarze (7)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • E
  E

  Ewa

  03.07.2020, 12:16

  Wyróżniający się komentarz

  Czy ktos bral pozyczke u Pani Doroty Tuzimek swinoujscie, czy to oszustwo?

 • M
  M

  Magda

  04.04.2019, 20:03

  Wyróżniający się komentarz

  Uwaga na pana który na Sprzedajemy.pl podpisuje sie jako Adam Konopka. Niby nie bierze przedplat tylko po umowie oplate ale kasa nie dochodzi i kontakt sie urywa. Sprawa dla prokuratora. Facet raczej nie z Kędzierzyn koźla. Konto z Elbląga.!!

  • I
   I

   Iwona

   05.05.2019, 12:47

   Wyróżniający się komentarz

   Za ta firme powinien wziac sie prokurator,policja oszukuja najbiedniejszych ludzi z premedytacja wyludzaja przedplaty.Przestrzegam wszyskich nie wplacajcie pieniedzy bo nikt wam nie odpowie i nie pomoze.OSZUSCI UWAGA

 • D
  D

  Dorota

  14.01.2019, 17:02

  Wyróżniający się komentarz

  Ale i tak jak zapłaci się to nie ma oferty to oszustwo tak samo ja aschwklowma czy zebra pożyczki i tym podobne kilka razy, A płaciła ale nic nie było ofert to da oszusci

 • M
  M

  Małgorzata

  23.11.2018, 17:00

  Wyróżniający się komentarz

  Czy ktoś korzystał z mrówka kredyt

  • O
   O

   Oszukany

   02.12.2018, 18:27

   Wyróżniający się komentarz

   Nie korzystać. Oszuści. Ja już mam przez nich kłopoty

  • O
   O

   Oszukany 2

   03.12.2018, 13:42

   Wyróżniający się komentarz

   Też zostałem oszukany przez Mrówka Kredyt kłopoty co masz na myśli ?

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie