Anuluj-dlug.pl – opinie i recenzja

Czym jest Anuluj-dlug.pl, jak działa i czy warto zaufać tej firmie? Wiele osób zastanawia się, czy z pomocą najlepszych prawników da się anulować dług i pozbyć problemów. Szukając najlepszego rozwiązania, uważaj jednak, by nie sprowadzić na siebie jeszcze większych kłopotów.

anuluj-dlug.pl recenzja i opinie

Kluczowe informacje

 • Anuluj-dlug.pl to portal internetowy prowadzony przez kancelarię Fundacji Trucker, zajmującej się odzyskiwaniem należności od instytucji finansowych;
 • Swoją pomoc kieruje głównie do osób zadłużonych, którym oferuje konsultację z prawnikiem oraz przekazanie sprawy pełnomocnikowi procesowemu;
 • Ze swojej strony nie polecamy współpracy z Anuluj-dlug.pl z uwagi na wiele negatywnych komentarzy w internecie, które dotyczą m.in. pobierania wysokich opłat w postaci darowizny czy brakiem bezpośredniego kontaktu. Co więcej, Fundacja Trucker w 2021 r. została ukarana przez UOKiK grzywną za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.

Anuluj-dług.pl – co to za firma?

Zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie internetowej, Anuluj-Dlug.pl to kancelaria direct Fundacji Trucker. Ma ona siedzibę w Warszawie przy ul. Łowickiej 19/6, a pierwszy kontakt z nią jest możliwy wyłącznie za pomocą wiadomości mailowych oraz formularzy kontaktowych. Jak deklarują twórcy, głównym celem działalności jest odzyskiwanie majątku zabranego przez komornika oraz „masowa pomoc osobom niszczonym przez podmioty finansowe”. Wśród tych ostatnich wymieniane są m.in.:

 • banki;
 • firmy windykacyjne;
 • „i inni lichwiarze”.

Ton tej deklaracji nie brzmi zbyt profesjonalnie, co jako pierwsze sprawiło, że zapaliła się u mnie „lampka ostrzegawcza”. Kolejna pojawiła się podczas czytania pozostałych treści na oficjalnej stronie internetowej instytucji. Są one napisane niezbyt poprawnym językiem, zawierają błędy składniowe, potocyzmy i liczne powtórzenia. To zdecydowanie odróżnia tę firmę od większości witryn prowadzonych przez specjalistów zajmujących się tematyką prawną oraz finansową.

Kontakt z firmą i problemy z prawem

Zaskakujące są ponadto metody kontaktu z Anuluj-dlug.pl w sprawie rzekomego długu. Zgodnie z instrukcją na stronie internetowej, są na to dwa sposoby:

 • w przypadku pojedynczej sprawy: standardowy formularz kontaktowy (koszt 500 zł);
 • w przypadku kilku spraw: formularz porad PREMIUM (koszt 1000 zł).

Co jednak najciekawsze, wszystkie informacje potencjalny klient podaje w formularzu online. W ten sposób powinien też przekazać wszelkie dokumenty związane ze sprawą. Nie dochodzi tu na początku do żadnego kontaktu bezpośredniego. Następnie firma ma minimum 48 godzin na zapoznanie się ze sprawą i nawiązanie kontaktu.

Uwagę przykuwa również sposób płatności proponowany przez Anuluj Dług. Zapłacić bowiem możesz:

 • bezpośrednio przez portal przy składaniu porady

LUB

 • tradycyjnym przelewem.

Co w tym wyjątkowego? Otóż w tym drugim przypadku tytuł przelewu to: DAROWIZNA Odpłatna Działalność Pożytku Publicznego Anuluj-Dlug.pl (tu nr porady). To dość specyficzna forma, przyciągająca uwagę nazewnictwem.

cytat-Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Warto wspomnieć, że na Fundację Trucker prowadzącą stronę Anuluj Dług została w 2021 roku nałożona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kara w wysokości 10 tys. zł. Powodem takiej decyzji było: nieudzielenie informacji żądanych na podstawie art. 50 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów w wezwaniach z 24 kwietnia 2018 r., 15 stycznia 2019 r., 5 września 2019 r. i z 29 października 2019 r. wystosowanych w toku postępowania wyjaśniającego mającego na celu wstępne ustalenie, czy w zakresie świadczenia usług na rzecz zadłużonych konsumentów za pośrednictwem serwisu Anuluj-Dlug.pl. Nastąpiło naruszenie uzasadniające wszczęcie postępowania w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, o sygnaturze RGD.405.6.18.MW.

Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Nasza opinia o Anuluj-dlug.pl

Anuluj-dlug.pl w moim odczuciu nie do końca jest wiarygodną firmą, godną zaufania. W internecie jest bardzo dużo negatywnych opinii na jej temat, zarzucających jej nieuczciwe działanie. Niedawno została także ukarana przez UOKiK, co zdecydowanie nie działa na korzyść jej wizerunku. Ponadto opłaty w formie darowizny, brak numeru telefonu kontaktowego oraz nieprofesjonalny język komunikacji na stronie wzbudzają wątpliwości i mogą sprawić, że potencjalny klient powinien poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z tego rozwiązania.

Osoby zadłużone, które mają problem ze spłatą zobowiązań, powinny skorzystać z profesjonalnej pomocy. Całkowite anulowanie długu jest niemożliwe, choć można starać się o jego umorzenie lub wykazanie ewentualnych błędów w działaniu wierzycieli, np. w walce o odszkodowanie. Tutaj polecam korzystać jedynie z usług naprawdę sprawdzonych i rzetelnych firm o nieposzlakowanej opinii. W przeciwnym wypadku może okazać się, że nie tylko nie wydostaniesz się ze spirali zadłużenia, ale jeszcze dodatkowo pogorszysz swoją sytuację.

Jak wyjść z długów? Poradnik dłużnika! Zobacz

Jakimi sprawami zajmuje się portal Anuluj-dlug.pl?

Anuluj-dlug.pl zajmuje się długami wszelkiego typu, które potencjalny klient uważa za niesłuszne. Zgodnie z deklaracjami zapewnia dostęp do mecenasów, których specjalizacjami są takie sprawy, jak:

 • anulowanie długu;
 • upadłość konsumencka;
 • zabezpieczanie ksiąg wieczystych przed zlicytowaniem;
 • restrukturyzacja przedsiębiorstw.

Możliwe jest dodatkowo zgłoszenie się do tej firmy ws. walki o odszkodowania za wszelkie straty poniesione przez działania windykatorów czy banków.

Co interesujące, klient ma otrzymać podpowiedź dotyczącą prawidłowej reakcji na podjęte wobec niego działania (egzekucyjne, windykacyjne czy procesowe). Na tej podstawie może więc samodzielnie wygenerować dokument odpowiedni dla swojej sytuacji.

Na stronie internetowej anuluj-dlug.pl znajduje się deklaracja, że firma nie prowadzi postępowań dotyczących Izb Skarbowych oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W takich przypadkach możliwe jest jedynie otrzymanie podpowiedzi lub przyjrzenie się w ramach tych postępowań innej sprawie.
Skarga na firmę windykacyjną. Wzór Zobacz

Kiedy możliwe jest anulowanie długu?

Całkowite anulowanie długu nie jest niestety możliwe z prawnego punktu widzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na takie rozwiązanie jak umorzenie zadłużenia, nazywane również zwolnieniem z długu. Zgodnie z art. 508 Kodeksu cywilnego oznacza ono, że wierzyciel odpuszcza dłużnikowi spłatę całości lub części ciążącego na nim zobowiązania.

Zwykle o umorzenie wnioskuje dłużnik, który ma problemy ze spłatą długu. Nie jest to jednak warunkiem i bez względu na to, kto jest inicjatorem takiego działania, zwolnienie ma charakter porozumienia (umowy) między stronami. Jako osoba zadłużona możesz złożyć wniosek o umorzenie w dowolnym momencie spłaty. Nie ma jednego, uniwersalnego pisma w tej sprawie, przyjęło się natomiast, że powinno ono zawierać kilka podstawowych elementów:

 • datę podpisania wniosku i nazwę miejscowości;
 • rzekomy dług, którego dotyczy umorzenie;
 • adresy i dane osobowe obu stron umowy (dłużnika i wierzyciela);
 • prośbę o anulowanie częściowe lub całościowe;
 • okoliczności uzasadniające wniosek i uniemożliwiające spłatę zobowiązania.

Zwykle uzasadnienie wniosku to opis trudnej sytuacji materialnej, w wyniku której nie jesteś w stanie spłacić zaciągniętego zobowiązania. Może dotyczyć również braku innych sposobów na jego uregulowanie, jak np.:

 • nagła utrata pracy;
 • brak dochodów;
 • poważna choroba;
 • brak nieruchomości i ruchomości, które mogłyby zostać poddane licytacji komorniczej.

Sankcja kredytu darmowego

Zdarza się, że wina leży po stronie wierzyciela. Doskonałym przykładem jest sytuacja, gdy to kredytodawca narusza przepisy dotyczące udzielania kredytów konsumenckich. Opisuje to art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim.

Zgodnie z nim, w takim przypadku, jako kredytobiorca masz prawo do tzw. sankcji kredytu darmowego. Oznacza to, że możesz złożyć pisemne oświadczenie o zwrocie wyłącznie kapitału kredytu. Nie zostaniesz zatem obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami wynikającymi z zaciągnięcia zobowiązania, ostatecznie staje się ono darmowe.

Wniosek o odszkodowanie

W przypadku dostrzeżenia nieprawidłowości w działaniu banków czy firm pożyczkowych możesz ponadto starać się o odszkodowanie. Może ono być związane np. z bezprawnym naliczaniem odsetek czy prowizji. Nie brak firm oferujących analizę dokumentów bankowych, która ma na celu znalezienie potencjalnych zapisów niezgodnych z obowiązującym prawem.

W tym miejscu polecam korzystanie wyłącznie z rzetelnych instytucji i dokładne zapoznanie się z zasadami ich działania oraz systemem pobierania wynagrodzenia.

Czy warto skorzystać z pomocy prawników Anuluj-dlug.pl?

Moim zdaniem osoby, które chcą skorzystać z pomocy prawników Anuluj-dlug.pl powinny poważnie się nad tym zastanowić. Jest sporo głosów zarzucających tej firmie, że po wysłaniu im pieniędzy, nie otrzymały żadnej pomocy prawnej, wsparcia czy porady. Pojawiają się nawet opinie, że mimo usilnych prób kontaktu, sprawy nie zostały doprowadzone do końca, a środki zwrócone. To wyraźny sygnał, by uważać na tę instytucję.

Wprawdzie część komentarzy działa na jej korzyść i wskazuje, że usługi zostały wykonane w należyty sposób. Mimo wszystko jednak przy tak poważnych problemach, jak zadłużenie, zalecałbym zdecydowanie się na wsparcie firm o nienagannej opinii. Podczas problemów ze spłatą zadłużenia lepiej nie dokładać sobie dodatkowych trosk. Chyba nikt, oprócz zastanawiania się, czy jego rzekomy dług zostanie anulowany, nie chciałby dodatkowo rozmyślać, czy nie padł ofiarą wyrafinowanego oszustwa, dokonywanego kosztem osób w trudnej sytuacji finansowej.

Firmy oddłużeniowe: ile warta jest ich pomoc? Zobacz

Anuluj-dlug.pl – opinie klientów

Anuluj-dlug.pl nie ma zbyt wiele rekomendacji. Na forach i w mediach społecznościowych przeważają te niepochlebne. Część osób sugeruje, że wysyłała do nich zapytania, wraz z opłatą za poradę, po czym kontakt się urywa.

*Oryginalna pisownia została zachowana.

Naciągacze!!! Wpłaciłem pieniądze za poradę i nie uzyskałem pomocy ani zwrotu wpłaconych pieniędzy. Sprawę kieruję do UOKiK i prokuratury. Nie dajcie się nabrać…to są oszuści!!!

CZEKAM OD MIESIĄCA NA PORADĘ,TO SĄ JAKIEŚ ŻARTY. NIE SIEDZĄ TAM OSOBY KOMPETENTNE,POMYLILI SIĘ I UNIKAJĄ ODPOWIEDZI. PROSZĘ O ZWROT PIENIĘDZY!!!

Zapłaciłem za poradę i cisza. Mija juz miesiąc w międzyczasie wysłałem do firmy parę wiadomości. Milczą zero kontaktu.

Oczywiście, nie mogę powiedzieć, że wszystkie opinie są negatywne. Na Facebooku profil Anuluj-Dlug.pl ma ocenę 3,2 na 5. Oznacza to, że część użytkowników być może poleca tę firmę. Jednak w obliczu wielu nieprzyjaznych i dość wiarygodnych głosów ogólny wizerunek instytucji nie wygląda zbyt przekonująco.

Gdzie szukać pomocy w przypadku zadłużenia?

Osoby zadłużone mogą skorzystać z różnych rozwiązań, które pomogą im uporać się z trudną sytuacją finansową. Wśród bezpiecznych i rzetelnych metod wymienić można m.in.:

 • wsparcie rodziny i bliskich (nieoprocentowane pożyczki o swobodnym terminie spłaty);
 • bezpłatne poradnictwo prawne i finansowe (np. Ośrodek Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego);

Jeśli szukasz pomocy wśród nieznanych podmiotów, a nie jesteś pewien ich wiarygodności lub co gorsza, padłeś ofiarą oszustwa, napisz do nas na: zgloszenia@czerwona-skarbonka.pl. Bądź także na bieżąco z naszą Listą Ostrzeżeń, na której umieszczamy podmioty nieuczciwe, prowadzące podejrzaną działalność finansową.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie