Dom Finansowy QS – opinie klientów i recenzja

Na rynku pożyczek pozabankowych nie brakuje firm, które rywalizują o klienta na różne dostępne sposoby. Poza popularnymi pożyczkami udzielanymi online, nie brakuje także podmiotów, które nie zajmują się udzielaniem zobowiązania. Mowa tutaj o pośrednikach finansowych, którzy jedynie pomagają konsumentowi w dopełnieniu wszystkich formalności i wybraniu korzystnej oferty. Czy warto skorzystać z usług tego typu firmy – Dom Finansowy QS?

Dom Finansowy QS – opinie klientów i recenzja

Dom Finansowy QS — nasza opinia

Pożyczki klientom w naszym kraju oferują firmy o różnym źródle kapitału. Poza podmiotami brytyjskimi (np. Wonga), nie brakuje też graczy z Państw Bałtyckich (np. Vivus), a nawet Rosji czy Afryki Południowej. Konsumenci mają też duży wybór w kategorii firm krajowych – polskie firmy bowiem chętnie inwestują w chłonny rynek pożyczek. Do grona takich podmiotów należy pochodzący z Gdańska Dom Finansowy QS, który pożyczkodawcą jednak nie jest.

Firma bowiem działa pod postacią pośrednika finansowego. Nie zajmuje się ona bezpośrednio udzielaniem pożyczek, a jedynie pomaga konsumentowi w wyborze optymalnej oferty, zajmuje się przygotowaniem formalności i niewątpliwie może usprawnić proces poszukiwania dogodnej pożyczki. Dom Finansowy QS chwali się 18 lat obecności na rynku, 2,5 tysiącem agentów pożyczkowych i wieloma placówkami stacjonarnymi.

Strona internetowa w przejrzysty i jasno rozplanowany sposób zawiera wszystkie najważniejsze informacje nie tylko na temat wiarygodności tej firmy, ale i dostępnej oferty. Poza pożyczkami, Dom Finansowy QS pośredniczy też w sprzedaży kredytów bankowych i polis ubezpieczeniowych, jednak w naszym wpisie skupimy się na profilu związanym z pożyczkami.

Jakie warunki należy spełnić w Dom Finansowy QS?

Ponieważ Dom Finansowy QS jest jedynie pośrednikiem finansowym, to nie określa on rzecz jasna ściśle ustalonych warunków wobec swoich klientów. Każda z firm, z którą współpracuje ten podmiot finansowy, różni się często takimi kwestiami, jak minimalny wiek (raz 18, niekiedy 20 lub 21), a także sprawdzanymi bazami finansowymi. Jedni sprawdzają tylko BIK, inni tam nie zaglądają, a jeszcze inni – weryfikują klienta zarówno w Biurze Informacji Kredytowej, jak i bazach Biur Informacji Gospodarczej.

Określić można zatem ogólne warunki, które niezależnie od oferty danej firmy, są takie same i obowiązują każdego klienta – niezależnie od tego, gdzie weźmie pożyczkę przy pomocy Domu Finansowego QS.

 • Minimalny wiek musi wynosić 18 lat.
 • Należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Niezbędne jest też posiadanie ważnego, polskiego dowodu osobistego oraz meldunku na terenie kraju.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Podstawą do uzyskania pożyczki pozabankowej u wielu firm jest przejście pozytywnej weryfikacji historii kredytowej konsumenta. Nie inaczej jest w przypadku zobowiązań udzielanych przy pośrednictwie Domu Finansowego QS. Trzeba jednak pamiętać, że firma ta – nie będąc pożyczkodawcą – nie zajmuje się bezpośrednio weryfikacją sytuacji finansowej konsumenta.

W ten sposób, to, w jakich rejestrach sprawdzone zostaną wpisy na temat np. historii kredytowej lub spłaty dotychczasowych pożyczek, uzależnione jest od dopasowania danej oferty do klienta. Dom Finansowy QS, jako pośrednik, współpracuje z różnymi firmami pożyczkowymi. Te mogą weryfikować z kolei wiele baz finansowych. Może to być Biuro Informacji Kredytowej (BIK), mogą rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Mowa tutaj np. o KRD, ERIF, BIG InfoMonitor czy KBIG.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Choć Dom Finansowym QS to przykład firmy, która jest pośrednikiem finansowym, to inaczej od konkurencji przedstawia ona jednolite parametry pożyczkowe. O co chodzi? Wiele pośredników finansowych woli zamieścić na swojej stronie internetowej odnośniki do zwięzłego streszczenia ofert wszystkich pożyczkodawców, z jakimi współpracują. Dopiero po kliknięciu w logo danej firmy pożyczkowej pokazują się „widełki” dostępnych kwot pożyczek i terminów spłaty. Wydaje się to logiczne – w końcu większość firm oferuje bardzo zróżnicowane parametry, które trudno zebrać do jednego miejsca.

Dom Finansowy QS podchodzi do tego jednak w inny sposób. Podobnie do firm pożyczkowych, po kliknięciu na stronie internetowej w odnośnik „pożyczki pozabankowe” pojawia się dobrze znany panel do wyboru parametrów pożyczki, w której udzieleniu opisywana firma pośredniczy. Konsument może za pomocą suwaków wybrać kwotę – od 500 złotych do 25 000 złotych. Dobrać można też termin spłaty – od 1 miesiąca do 48 miesięcy (4 lat).

Ponadto, firma podaje też przykładowe koszty pożyczki dla reprezentatywnego przykładu.

 • Pożyczając 5000 złotych na 23 miesiące, rata miesięczna wynosi 373,37 złotych. Roczna stopa oprocentowania to 10%, odsetki 514,43 złote, opłata przygotowawcza 2490 złotych, a opłata administracyjna – 25 złotych. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to zatem 81,05%. Łącznie konsument musi zwróci 8579,43 złote.

Pożyczka w Dom Finansowy QS krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie pośrednictwa finansowego Dom Finansowy QS, można opisać w kilku prostych krokach.

 1. Aby ubiegać się o pożyczkę z pomocą firmy Dom Finansowy QS, należy kliknąć w zakładkę „oferta” i przejść do sekcji „pożyczki pozabankowe”.
 2. Następnie, ukazuje się wspomniany wcześniej panel wyboru parametrów pożyczki. Za pomocą dwóch suwaków należy wybrać interesującą konsumenta wartość pożyczki, jakiej oczekuje. Drugi suwak pozwala na dobranie dogodnego terminu spłaty zobowiązania.
 3. Następnie, należy kliknąć w przycisk „zapytaj o pożyczkę”. Klient zostanie przekierowany do prostego formularza rejestracyjnego, w którym należy podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres poczty e-mail. Po wypełnieniu wniosku wymaganymi danymi, należy zaznaczyć jeszcze wymagane zgody.
 4. Teraz pozostaje już tylko wysłanie formularza i oczekiwanie na telefon od firmy. Podczas rozmowy telefonicznej konsultant przedstawi dopasowaną do potrzeb konsumenta ofertę, a także poprosi o wszystkie potrzebne do weryfikacji informacje.
 5. Jeżeli wniosek konsumenta zostanie przyjęty, to pozostaje już tylko umówienie się na podpisanie umowy pożyczki, po czym na konto bankowe zostają przekazane środki pożyczkowe.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Przejrzyście rozplanowana witryna internetowa.
 • Doświadczona firma finansowa o zróżnicowanym profilu działalności.
 • Wysokie kwoty dostępnych pożyczek – nawet 25 tysięcy złotych.
 • Długi termin kredytowania – nawet 48 miesięcy.

Wady

 • Jest to jedynie pośrednik finansowy.
 • Pozyskanie pożyczki zajmuje trochę czasu.
 • Bardzo wysokie koszty pożyczki.
 • Brak łatwo dostępnych informacji o firmach pożyczkowych, z jakimi współpracuje Dom Finansowy QS.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (76 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  JAN

  07.04.2020, 12:03

  Wyróżniający się komentarz

  to jest lipa i zwykła LICHWA.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie