Dom Finansowy QS – opinie klientów i recenzja

Dom Finansowy QS – opinie klientów i recenzja

Na rynku pożyczek pozabankowych nie brakuje firm, które rywalizują o klienta na różne dostępne sposoby. Poza popularnymi pożyczkami udzielanymi online, nie brakuje także podmiotów, które nie zajmują się udzielaniem zobowiązania. Mowa tutaj o pośrednikach finansowych, którzy jedynie pomagają konsumentowi w dopełnieniu wszystkich formalności i wybraniu korzystnej oferty. Czy warto skorzystać z usług tego typu firmy – Dom Finansowy QS?

Dom Finansowy QS — nasza opinia

Pożyczki klientom w naszym kraju oferują firmy o różnym źródle kapitału. Poza podmiotami brytyjskimi (np. Wonga), nie brakuje też graczy z Państw Bałtyckich (np. Vivus), a nawet Rosji czy Afryki Południowej. Konsumenci mają też duży wybór w kategorii firm krajowych – polskie firmy bowiem chętnie inwestują w chłonny rynek pożyczek. Do grona takich podmiotów należy pochodzący z Gdańska Dom Finansowy QS, który pożyczkodawcą jednak nie jest.

Firma bowiem działa pod postacią pośrednika finansowego. Nie zajmuje się ona bezpośrednio udzielaniem pożyczek, a jedynie pomaga konsumentowi w wyborze optymalnej oferty, zajmuje się przygotowaniem formalności i niewątpliwie może usprawnić proces poszukiwania dogodnej pożyczki. Dom Finansowy QS chwali się 18 lat obecności na rynku, 2,5 tysiącem agentów pożyczkowych i wieloma placówkami stacjonarnymi.

Strona internetowa w przejrzysty i jasno rozplanowany sposób zawiera wszystkie najważniejsze informacje nie tylko na temat wiarygodności tej firmy, ale i dostępnej oferty. Poza pożyczkami, Dom Finansowy QS pośredniczy też w sprzedaży kredytów bankowych i polis ubezpieczeniowych, jednak w naszym wpisie skupimy się na profilu związanym z pożyczkami.

Jakie warunki należy spełnić w Dom Finansowy QS?

Ponieważ Dom Finansowy QS jest jedynie pośrednikiem finansowym, to nie określa on rzecz jasna ściśle ustalonych warunków wobec swoich klientów. Każda z firm, z którą współpracuje ten podmiot finansowy, różni się często takimi kwestiami, jak minimalny wiek (raz 18, niekiedy 20 lub 21), a także sprawdzanymi bazami finansowymi. Jedni sprawdzają tylko BIK, inni tam nie zaglądają, a jeszcze inni – weryfikują klienta zarówno w Biurze Informacji Kredytowej, jak i bazach Biur Informacji Gospodarczej.

Określić można zatem ogólne warunki, które niezależnie od oferty danej firmy, są takie same i obowiązują każdego klienta – niezależnie od tego, gdzie weźmie pożyczkę przy pomocy Domu Finansowego QS.

 • Minimalny wiek musi wynosić 18 lat.
 • Należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Niezbędne jest też posiadanie ważnego, polskiego dowodu osobistego oraz meldunku na terenie kraju.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Podstawą do uzyskania pożyczki pozabankowej u wielu firm jest przejście pozytywnej weryfikacji historii kredytowej konsumenta. Nie inaczej jest w przypadku zobowiązań udzielanych przy pośrednictwie Domu Finansowego QS. Trzeba jednak pamiętać, że firma ta – nie będąc pożyczkodawcą – nie zajmuje się bezpośrednio weryfikacją sytuacji finansowej konsumenta.

W ten sposób, to, w jakich rejestrach sprawdzone zostaną wpisy na temat np. historii kredytowej lub spłaty dotychczasowych pożyczek, uzależnione jest od dopasowania danej oferty do klienta. Dom Finansowy QS, jako pośrednik, współpracuje z różnymi firmami pożyczkowymi. Te mogą weryfikować z kolei wiele baz finansowych. Może to być Biuro Informacji Kredytowej (BIK), mogą rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Mowa tutaj np. o KRD, ERIF, BIG InfoMonitor czy KBIG.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Choć Dom Finansowym QS to przykład firmy, która jest pośrednikiem finansowym, to inaczej od konkurencji przedstawia ona jednolite parametry pożyczkowe. O co chodzi? Wiele pośredników finansowych woli zamieścić na swojej stronie internetowej odnośniki do zwięzłego streszczenia ofert wszystkich pożyczkodawców, z jakimi współpracują. Dopiero po kliknięciu w logo danej firmy pożyczkowej pokazują się „widełki” dostępnych kwot pożyczek i terminów spłaty. Wydaje się to logiczne – w końcu większość firm oferuje bardzo zróżnicowane parametry, które trudno zebrać do jednego miejsca.

Dom Finansowy QS podchodzi do tego jednak w inny sposób. Podobnie do firm pożyczkowych, po kliknięciu na stronie internetowej w odnośnik „pożyczki pozabankowe” pojawia się dobrze znany panel do wyboru parametrów pożyczki, w której udzieleniu opisywana firma pośredniczy. Konsument może za pomocą suwaków wybrać kwotę – od 500 złotych do 25 000 złotych. Dobrać można też termin spłaty – od 1 miesiąca do 48 miesięcy (4 lat).

Ponadto, firma podaje też przykładowe koszty pożyczki dla reprezentatywnego przykładu.

 • Pożyczając 5000 złotych na 23 miesiące, rata miesięczna wynosi 373,37 złotych. Roczna stopa oprocentowania to 10%, odsetki 514,43 złote, opłata przygotowawcza 2490 złotych, a opłata administracyjna – 25 złotych. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to zatem 81,05%. Łącznie konsument musi zwróci 8579,43 złote.

Pożyczka w Dom Finansowy QS krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie pośrednictwa finansowego Dom Finansowy QS, można opisać w kilku prostych krokach.

 1. Aby ubiegać się o pożyczkę z pomocą firmy Dom Finansowy QS, należy kliknąć w zakładkę „oferta” i przejść do sekcji „pożyczki pozabankowe”.
 2. Następnie, ukazuje się wspomniany wcześniej panel wyboru parametrów pożyczki. Za pomocą dwóch suwaków należy wybrać interesującą konsumenta wartość pożyczki, jakiej oczekuje. Drugi suwak pozwala na dobranie dogodnego terminu spłaty zobowiązania.
 3. Następnie, należy kliknąć w przycisk „zapytaj o pożyczkę”. Klient zostanie przekierowany do prostego formularza rejestracyjnego, w którym należy podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres poczty e-mail. Po wypełnieniu wniosku wymaganymi danymi, należy zaznaczyć jeszcze wymagane zgody.
 4. Teraz pozostaje już tylko wysłanie formularza i oczekiwanie na telefon od firmy. Podczas rozmowy telefonicznej konsultant przedstawi dopasowaną do potrzeb konsumenta ofertę, a także poprosi o wszystkie potrzebne do weryfikacji informacje.
 5. Jeżeli wniosek konsumenta zostanie przyjęty, to pozostaje już tylko umówienie się na podpisanie umowy pożyczki, po czym na konto bankowe zostają przekazane środki pożyczkowe.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Przejrzyście rozplanowana witryna internetowa.
 • Doświadczona firma finansowa o zróżnicowanym profilu działalności.
 • Wysokie kwoty dostępnych pożyczek – nawet 25 tysięcy złotych.
 • Długi termin kredytowania – nawet 48 miesięcy.

Wady

 • Jest to jedynie pośrednik finansowy.
 • Pozyskanie pożyczki zajmuje trochę czasu.
 • Bardzo wysokie koszty pożyczki.
 • Brak łatwo dostępnych informacji o firmach pożyczkowych, z jakimi współpracuje Dom Finansowy QS.
Podobne artykuły
27.03.2020
Zostań w domu i zyskaj nawet 900 zł z Kontem Proste Zasady!
Co możesz przyrządzić z bonów podarunkowych do Allegro, Decathlonu i Empiku, tak aby było modnie, wygodnie i ekonomicznie? W dobie panującego kryzysu epidemiologicznego te dość niecodzienne pytanie jest, jak najbardziej na czasie. Wystarczy, że bezpiecznie w domowym zaciszu założysz Konto Proste Zasady w Getin Banku. Do zgarnięcia jest nawet 900 zł w e-bonach na zakupy […]
Skarga na czynności komornika
25.03.2020
Skarga na czynności komornika – jak napisać? Wzór do pobrania
Komornik sądowy, który przeprowadza na danym dłużniki egzekucję należności, musi przestrzegać ściśle określonych przepisów prawa. Jeżeli posiada się uzasadnione podejrzenia, że w toku postępowania przekroczył on swoje obowiązki, warto działać. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać skarga na czynności komornika. Objęcie działaniami komornika to stresująca i problematyczna okoliczność, która jest konsekwencją nieregulowania różnego rodzaju finansowych zobowiązań. Wierzyciel, […]
raty kredytow hipotecznych
25.03.2020
Narodowy Bank Polski obniżył stopy procentowe – o ile zmniejszą się raty kredytów hipotecznych?
18 marca 2020 roku NBP (Narodowy Bank Polski) zdecydował się na obniżkę stóp procentowych, aby rozkręcić, dotkniętą koronawirusem, gospodarkę. Ta informacja na pewno zainteresowała kredytobiorców oraz pożyczkobiorców. Szczególnie jednak zadowolone mogą być osoby z kredytem hipotecznym. Sprawdź, o ile potaniały miesięczne raty spłaty hipoteki. Rada Polityki Pieniężnej 18 marca 2020 zdecydowała się na następujące obniżki […]
jak zamknąć konto w idea banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Idea Banku?
Idea Bank to polski instytucja finansowa działająca od 1991 roku. Jej domeną jest obsługiwanie małych podmiotów gospodarczych, wobec których przygotowane zostały specjalne usługi i narzędzia finansowe. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w Idea Banku. Aby zlikwidować swój rachunek w tej polskiej instytucji finansowej, można wybrać jeden z trzech sposobów. Są to: kontakt z infolinią, […]
jak zamknąć konto w plus banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Plus Banku?
Plus Bank to polska instytucja finansowa, specjalizująca się w udzielaniu kredytów oraz współpracy z klientami korporacyjnymi. Ta firma z siedzibą w Poznaniu jest ściśle powiązana z siecią komórkową Plus, na co wskazuje już samo logo, oraz polskim miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Sprawdzimy dzisiaj, czy zamknięcie konta w Plus Banku to trudne zadanie oraz w jak najłatwiejszy […]
jak zamknąć konto w ING
24.03.2020
Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?
ING Bank Śląski to bank komercyjny z siedzibą w Katowicach. Znany jest on przede wszystkim ze współpracy z dużą ilością klientów korporacyjnych oraz spójnym marketingiem, w którym swojego wizerunku udziela od lat znany polski aktor Marek Kondrat. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w ING Banku Śląskim. Zamknięcie swojego rachunku w ING możliwe jest tylko […]
Komentarze (0)
Dodaj komentarz