ING faktoring – opinie i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Okres spłaty
1 mies.
Kwota
1 - 200 000 zł
Oprocentowanie
0,07 %
? od 0,07% za każdy dzień finansowania
Prowizja
0,07%
? od 0,07% za każdy dzień finansowania
Czas wypłaty
60 minut
Maks. pierwsza pożyczka
1 - 200 000 zł
Wiek firmy
6 miesięcy
? Jeśli Ty i Twój kontrahent działacie na rynku co najmniej 6 miesięcy i nie macie zaległości płatniczych, zapraszamy do skorzystania z finansowania faktur* *Informacja dotyczy branży transportowej, budownictwa lub handlu. W przypadku innych branży obowiązujący wiek firmy to 12 miesięcy.
Limit finansowania
200 tys zł
Cichy faktoring
Nie
Opłaty i prowizje
0,07%
? za każdy dzień finansowania
Faktoring odwrotny
Tak
Wartość faktury
100 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

ING Commercial Finance Polska SA
ul. Malczewskiego 45
02-622 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 130 100 000
KRS: 0000005459
NIP: 634-013-54-75
REGON: 271514909

Troska o jak najlepszą kondycję firmowych finansów to jeden z najbardziej naturalnych elementów towarzyszących prowadzeniu działalności gospodarczej. Naglące zobowiązania, na czele z fakturami, to duże wyzwanie, któremu można jednak sprostać nawet w trudniejszych finansowo miesiącach dzięki takim usługom jak faktoring w ING. Na pierwszy rzut oka robi nas wrażenie jedna darmowa faktura dla nowych klientów, czyli promocja, którą niedawno zaproponowała ta firma.

ING Commercial Finance

Faktury to jeden z najbardziej integralnych elementów rutyny związanej z prowadzeniem firmy. Pozwalają one na udokumentowanie rozliczeń, jakie zachodzą między przedsiębiorstwem a kontrahentami. Upływający termin faktury nie musi jednak oznaczać, że należy szykować się do pośpiesznego opłacenia jej. Wygodnym, asekuracyjnym rozwiązaniem może okazać się faktoring. W usługach tego typu specjalizują się nie tylko firmy o takim profilu, ale i banki. Poza usługami dla klientów indywidualnych, dla siebie znajdą też coś przedsiębiorstwa zainteresowane faktoringiem w ING Commercial Finance.

ING Commercial Finance – podstawowe informacje

Skrót ING skrywa niezwykle popularne rozwinięcie, dobrze znane od lat setkom tysięcy klientów korzystających na co dzień z różnej formy bankowości – zarówno tej dla osób prywatnych, jak i skierowanej do przedsiębiorców. ING Bank Śląski to jedna z największych tego typu instytucji, w obecnej formie działająca jako bank komercyjny z siedzibą w Katowicach.

Początki banku ING sięgają 1988 roku, kiedy to rozpoczął on działalność jeszcze jako państwowy Bank Śląski. W 1991 został on sprywatyzowany, by 5 lat później wejść w skład holenderskiego giganta rynku bankowego o nazwie ING Groep. W 2001 roku Internationale Nederlanden Groep postanowiło dokonać rebrandingu, przemianowując Bank Śląski na ING Bank Śląski. Od tego czasu, pod charakterystycznym logo z pomarańczowym lwem działa on w znanej dzisiaj formie.

Na przestrzeni ponad 30 lat działalności ING rozwinęło swoje usługi na wielu płaszczyznach, proponując coś także w coraz dynamiczniej rozwijającej się branży usług faktoringowych. W ten sposób, w ramach spółki ING Commercial Finance, opisywany bank oferuje obszerne usługi związane z finansowaniem faktur dla firm. Co ciekawe, spółka ta posiada dużą autonomię – jest zarejestrowana nie w Katowicach, lecz Warszawie, posiada oddzielne infolinie dla klientów i nie tylko. To właśnie ten profil usług prześwietlamy dziś na wskroś.

ING faktoring opinie

Przed zasileniem firmowego budżetu środkami na wsparcie bieżącej działalności, wielu przedsiębiorców nie zapomina też o przeprowadzeniu wnikliwej analizy oferty rynkowej z domowego zacisza. Nic dziwnego – bez potrzeby angażowania zbyt wiele czasu i wychodzenia z domu można dziś w szybki i wygodny sposób zapoznać się z pełną ofertą usług faktoringowych i znaleźć tę, która najlepiej odpowiada preferencjom określonego przedsiębiorcy. Same parametry to jednak nie wszystko.

Istotne znaczenie dla podjęcia decyzji w sprawie skorzystania z określonej oferty faktoringowej mają także dotychczasowe odczucia klientów. Z ich zapoznaniem, w przypadku omawianego dziś podmiotu, pozwoli hasło „ING faktoring opinie„. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią możliwość uzyskania elastycznego limitu faktoringowego, a także przewiduje zróżnicowaną paletę różnych odmian faktoringu. Liczyć można nie tylko na klasyczną formę, ale i np. faktoring z regresem czy faktoring obsługowy.

ING finansowanie faktur strona www

ING faktoring – na czym polegają te usługi?

Podstawowym elementem usług, jakie oferuje oddział Commercial Finance banku ING, jest faktoring. W schemacie działania nie odbiega on od podobnych usług świadczonych przez konkurencję, co oznacza, że grupą docelową są przedsiębiorcy z różnych względów nie mogący terminowo opłacić kontrahentów i wystawionych faktur na czas.

Aby uniknąć kłopotliwych negocjacji wydłużenia terminu lub co gorsza, popadnięcia w zaległości finansowe, przedsiębiorca po przejściu stosownej weryfikacji i złożeniu wniosku uzyskuje tzw. limit faktoringowy. W ten sposób, z pożyczonych środków opłaca on wszystkie zobowiązania i zachowuje niezbędną płynność finansową. W zależności od odmiany faktoringu, pieniądze mogą trafić prosto do firmy, jak i do kieszeni kontrahenta.

Wnioskując o limit faktoringowy, przedsiębiorca lub przedstawiciel firmy określa czas obowiązywania współpracy z ING Commercial Finance i swoje oczekiwania finansowe, a następnie obowiązuje się do regularnego spłacania pożyczonych środków. Faktoring to w końcu odmiana pożyczki, co wiąże się także z doliczeniem należnych kosztów za tę usługę. Zawarte są one w ratach, jakie systematycznie spłaca firma faktorowi – czyli w tym przypadku, ING.

Jak skorzystać z opisywanych usług faktoringowych?

Zanim złożymy wniosek o uzyskanie wsparcia finansowego w ramach faktoringowych usług banku ING, warto z uwagą przyjrzeć się podstawowym wymaganiom, jakie należy spełnić jako ubiegający się. Ich treść jest dość zwięzła, opiera się na prostych założeniach i nie powinna przysporzyć większych trudności.

  • Należy być osobą pełnoletnią.
  • Limit faktoringowy przyznawany jest tylko na działalność gospodarczą.
  • Konieczny jest brak posiadania długów.
  • Niezbędne jest wypełnienie wniosku.
  • Należy przedstawić listę kontrahentów, których zobowiązania obejmie faktoring.
  • Przedstawić trzeba dokumenty rejestrowe.
  • Okazać trzeba sprawozdanie finansowe za ostatnie 2 lata oraz ostatni kwartał ostatniego i poprzedzającego roku.
  • Ostatnią formalnością jest przedstawienie dowolną kopię dokumentacji handlowej, jak np. zamówienia, faktury czy dowodu dostawy towaru dla firmy.

Jeśli mowa o samym procesie wnioskowania o uzyskanie limitu faktoringowego w ING, to trzeba mieć na uwadze przejście przez niżej scharakteryzowane etapy.

  1. Należy prawidłowo wypełnić wniosek o uzyskanie limitu.
  2. Do wniosku należy dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty i formalności dotyczące przedsiębiorstwa, kontrahentów itd.
  3. Niezbędne będzie potwierdzenie swoich danych osobowych, numeru telefonu i adresu e-mail.
  4. Dopełnieniem procesu weryfikacji jest wykonanie przelewu o wysokości 1 złotego.
  5. ING wysyła do kontrahenta prośbę o potwierdzenie transakcji faktoringu.
  6. Od razu gdy ING Commercial Finance otrzyma potwierdzenie kontrahenta, zlecony zostanie przelew na konto firmy.
  7. Środki finansowe mogą trafić na konto bankowe firmy nawet tego samego dnia.

Jakie bazy weryfikuje ING Commercial Finance?

Jako że ING Commercial Finance to odnoga klasycznego banku, to pod kątem wymagań dotyczących historii finansowej przedsiębiorstwa i jego zdolności kredytowej, mowa o dość restrykcyjnych warunkach typowych dla tego sektora usług finansowych.

Niezbędne będzie przejście weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), a także pobranie raportu z rejestru tradycyjnie pozwalającego na zapoznanie się z informacjami finansowymi na temat przedsiębiorstwa, czyli Biurem Informacji Gospodarczej. Weryfikacja motywowana jest prostym założeniem – pozwala to sprawdzić, czy dana firma nie jest zadłużona i nie miała dotychczas kłopotów z opłacaniem zobowiązań.

ING Commercial Finance – limit faktoringowy

Pora przyjrzeć się tradycyjnemu kalkulatorowi finansowemu, który pozwala zapoznać się z najważniejszymi parametrami oferty faktoringowej dla przedsiębiorców. Znalezienie go jest zaskakująco trudne, gdyż ING zdecydowało się go „ukryć” w niższych partiach strony internetowej. Na szczęście, w czytelny sposób przedstawia on wszystkie kluczowe informacje i pozwala dokonać szybkiej kalkulacji hipotetycznego limitu.

  • Kwota brutto na fakturze.
    Minimalna wartość faktury w wymiarze brutto może wynieść już 500 złotych. Kolejne wartości rosną co 100 złotych, z kolei maksymalna wartość może wynieść nawet 50 000 złotych.
  • Okres spłaty zobowiązania.
    W przypadku okresu spłaty, kalkulator rozpoczyna się od minimalnej wartości równej 7 dniom (1 tygodniowi). Kolejne parametry zmieniają się co 1 dzień, z kolei najwyższa przewidziana wartość to nawet 60 dni – czyli 2 miesiące.

Czy ING oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Faktoring faktoringowi nierówny, dlatego warto z bliska przyjrzeć się najważniejszym informacjom na temat rodzajów faktoringu, jakie można uzyskać w ramach wsparcia finansowego dla przedsiębiorcy w ramach faktoringu w ING Commercial Finance.

  • Faktoring cichy.
    Niestety, na stronie internetowej ING nie znaleźliśmy informacji na temat możliwości uzyskania faktoringu cichego w ramach świadczonych usług. Co za tym idzie, w ING nie znajdziemy klasycznych usług faktoringu, gdzie kontrahent nie dowiaduje się o całej transakcji, a środki trafiają prosto do przedsiębiorcy.
  • Faktoring odwrotny.
    Dobre wieści dla osób zainteresowanych regularnym opłacaniem należności swoim np. poddostawcom. Pod zbliżoną nazwą „faktoringu odwróconego”, ING Commercial Finance oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z tej godnej uwagi formy utrzymania płynności finansowej.

Faktoring w ING – przykładowe parametry limitu i opłaty

Pora przedstawić za pomocą wyżej przytoczonego kalkulatora najważniejsze parametry na limitu faktoringowego pod kątem jego kosztów. Są one w końcu nieodłączną częścią tych usług, stanowiących główne źródło zysku ze świadczenia ich. Przyjrzyjmy się z bliska reprezentatywnemu przykładowi.

  • Kwota limitu: 30 000 zł.
  • Czas trwania limitu: 60 dni.
  • Kwota, jaką otrzymamy na konto: 27 848,73 zł.
  • Koszt usługi VAT:  2151,27 zł.
  • Koszt usługi po odliczeniu podatku: 1749 zł.

ING Commercial Finance – czym się wyróżnia?

Przyglądając się ofercie faktoringu w ING, ukazuje nam się obraz jednego z najciekawszych podmiotów specjalizującego się w usługach faktoringowych. Pokazuje to nie tylko fakt, że mamy do czynienia nie z firmą pozabankową, lecz podmiotem zewnętrznym klasycznego banku. To jednak nie wszystko – przyjrzyjmy się wszystkim aspektom, pod których względem faktoring w ING wyróżnia się na tle konkurencji.

  • ING oferuje najdłużej działający na rynku podmiot specjalizujący się w faktoringu dla firm.
  • ING Commercial Finance może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w branży, która dynamicznie zaczęła się rozwijać dopiero w ostatnim dziesięcioleciu.
  • Pod względem notowanych zysków, faktoring w ING zdobył największe zyski w 2018 roku.
Zalety Faktoringu ING

ING faktoring – nasza opinia

Nie tylko ING Bank Śląski, ale i podlegające mu ING Commercial Finance to jeden z najciekawszych podmiotów na rynku finansowym pod kątem atrakcyjności oferty. Warto docenić bogactwo oferty, która oferuje zróżnicowane odmiany faktoringu w zależności od preferencji przedsiębiorstwa, a także dość czytelnie i zwięźle przedstawione warunki. Nie bez znaczenia jest też możliwość skorzystania z faktoringu online.

Gdy dodać fakt, że mamy do czynienia z największym, najpopularniejszym i najdłużej działającym podmiotem na rynku usług faktoringowych, można stwierdzić, że to usługi godne zaufania. Zachęcamy do przyjrzenia się, czy ING Commercial Finance spełni też Twoje oczekiwania.

Elektryzująca promocja – pierwsza darmowa faktura!

Niedawno ING Commercial Finance zaproponował bardzo interesującą promocję, która może przyciągnąć właścicieli firm, poszukujących faktoringu. Na czym polega bonus, który proponuje ta firma? Chodzi o tak zwaną pierwszą darmową fakturę, czyli przelew na nasze konto w wysokości 100% jej wartości bez żadnej prowizji! Tym samym oddajemy dokładnie tyle samo pieniędzy, ile pożyczyła nam firma faktoringowa ING.

Jakie zalety ma skorzystanie z pierwszej darmowej faktury?

  • 100% online,
  • klarowne zasady (żadnych ukrytych kosztów),
  • pieniądze jeszcze w ten sam dzień na naszym koncie.

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

  • 32 357 47 25

Mail:

  • finansowaniefaktur@ingcomfin.pl

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (32 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie będzie widoczny publicznie

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
ING faktoring
Złóż wniosek