SMEO faktoring – opinie i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Limit finansowania
300 - 2000000
Wiek firmy
0 miesięcy
Faktoring odwrotny
Nie
Cichy faktoring
Nie
Czas wypłaty
5 minut
? od 5 minut do 24h
Wartość faktury
100 %
? wartość faktury netto
Opłaty i prowizje
0,04
? za 1 dzień finansowania
Okres spłaty
1 - 90 dni
Maks. pierwsza pożyczka
10 000 - 2 mln zł
Kwota
400 - 2 mln zł
Forma prawna firmy
wszystkie formy
? JDG, spółka z o.o., spółka jawna, spółka cywilna, spółka komandytowa, prosta spółka akcyjna, działalność rolnicza (płatnik podatku VAT)
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

3.5/5

Siedziba firmy

SMEO S.A.
EMILII PLATER 53/XIV P
00-113 WARSZAWA

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 13 621 950,00 zł
KRS: 0000679116
NIP: 5252712429
REGON: 367336046

Prowadząc działalność gospodarczą, kluczową kwestią jest płynność finansowa i dotrzymywanie terminów zobowiązań. Pomocnym rozwiązaniem w razie trudniejszego miesiąca w firmowych finansach może okazać się faktoring. Dzisiaj analizujemy ofertę młodego startupu – SMEO.

Kluczowe informacje

 • SMEO oferuje bezpłatny i bezterminowy limit faktoringowy w wysokości do 2 000 000 zł.
 • Fima jest obecna na rynku od 2018 roku.
 • Faktor kieruje swoje usługi nie tylko dla małych firm, ale również do spółek komandytowych, akcyjnych czy nawet do rolników.

Faktury, zaraz po rozliczeniach podatkowych, często spędzają sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Im więcej określonych usług, z których firma korzysta każdego miesiąca, tym więcej uwagi należy poświęcić temu, aby wszelkie rozliczenia przebiegły prawidłowo i terminowo. Dzięki rozwijającej się branży usług faktoringowych, w obliczu upływających terminów za firmowe zobowiązania, klienci biznesowi mogą spać spokojniej. Jest to zasługa, m.in. SMEO faktoring.

Podstawowe informacje o SMEO faktoring

Pod zwięzłą i zapadającą w ucho nazwą SMEO, kryje się polski startup prężnie rozwijającej się branży fintech. Swoje fundamenty do rozpoczęcia działalności w lutym 2018 roku, zaczął stawiać jeszcze w pierwszej połowie 2017 roku. Stoją za nim doświadczeni w branży faktoringowej menedżerowie, mający na koncie takie dokonania, jak założenie pierwszego internetowego portalu z usługami faktoringowymi. Dzięki dużemu zastrzykowi gotówki na start, a także kadrze doświadczonych fachowców, warszawski startup oparł się już na samym początku na solidnych filarach. Pozwoliło to SMEO szybko rozwinąć skrzydła.

Co jeszcze wiemy o faktorze?

 • SMEO oferuje bezpłatny i bezterminowy limit faktoringowy w wysokości do 2 000 000 zł (przy podpisaniu umowy papierowej) lub do 200 000 zł (przy podpisaniu umowy online).
 • Nowością w ofercie SMEO jest faktoring dostępny dla rolników VAT-owców. Aby otrzymać finansowanie, należy prowadzić działalność rolniczą, być czynnym płatnikiem VAT i przedstawić nakaz płatniczy.
 • Początkowo SMEO specjalizowało się w oferowaniu usług faktoringowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Fakt ten szczególnie eksponowano, ponieważ jeszcze kilka lat temu faktoring był usługą bardzo niszową, a do tego – stosowaną głównie przez wielkie korporacje obracające dużymi kwotami.
 • Z czasem faktor rozwinął swój target potencjalnych klientów. Poza jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi (JDG), w grudniu 2018 roku poszerzono go o startupy.
 • Od stycznia 2019 roku, na wsparcie finansowe mogą liczyć także spółki z o.o. i spółki jawne. Od 2022 roku SMEO finansuje również spółki cywilne oraz rolników będących płatnikami VAT, a od 2023 roku – spółki komandytowe i proste spółki akcyjne.
smeo.pl

SMEO finansuje faktury w złotych oraz euro, których termin płatności wynosi od 7 do 90 dni. Faktor nie akceptuje za to faktur przeterminowanych i faktur z płatnością gotówkową. Jedyną, akceptowalną formą płatności jest przelew!

SMEO faktoring opinie

Na decyzję o skorzystaniu z usług określonej firmy faktoringowej wpływ mają różne czynniki, z których wymienić należy najistotniejsze. Kluczowe znaczenie ma elastyczność oferty, przejrzyste warunki i wysokość limitów faktoringowych, które są zgodne z preferencjami określonego przedsiębiorcy lub firmy. Poza tymPoza tymi kwestiami wartoi kwestiami, warto też pamiętać o odczuciach nt. uzyskanych usług, jakimi dzielą się dotychczasowi klienci.

Za pomocą frazy SMEO opinie możemy się dowiedzieć, że klienci tej firmy cenią ją za dobre warunki zarówno pod kątem dopasowania oferty do indywidualnych preferencji, jak i niewielkie koszty udzielenia limitu faktoringowego. Szybka wypłata gotówki oraz przejrzysta procedura zawierania umowy to kolejne zalety SMEO. Wadą w opinii niektórych klientów może być sposób przesyłania informacji marketingowych przez dział telemarketingu.

SMEO faktoring – na czym polega?

Faktoring dla firm oferowany przez SMEO, pozwala na szybki dostęp do gotówki „zamrożonej” w fakturach wystawionych z odroczonym terminem płatności (do 90 dni). Dzięki czemu, przedsiębiorca, przedstawiciel spółki lub osoba prowadząca działalność gospodarczą mogą zachować płynność finansową swojego biznesu.

W jaki sposób to działa?

 1. Faktorant, czyli klient SMEO bez zmian dostarcza towar lub usługę swojemu kontrahentowi.
 2. Faktorant wystawia fakturę z odroczonym terminem płatności. Jednak zamiast swojego numeru bankowego, podaje dedykowany numer swojego rachunku bankowego w SMEO.
 3. Faktorant przesyła fakturę kontrahentowi, a jej kopię przekazuje do SMEO.
 4. Faktorant otrzymuje zaliczkę faktoringową (maksymalnie wartość netto faktury VAT, potrącona o prowizję).
 5. Kontrahent faktoranta spłaca fakturę na rachunek SMEO.
 6. Po rozliczeniu wierzytelności przez SMEO, faktorant otrzymuje pozostałą kwotę faktury (VAT potrącony o odsetki).

Warto dodać, że korzystanie z usługi faktoringu przynosi jeszcze jedną, istotną korzyść – poza upłynnieniem budżetu. Dodatkowe wpływy można przekuć także w zaoferowanie kontrahentom wydłużonego czasu spłaty faktur. A to może w dużym stopniu zwiększyć atrakcyjność naszego biznesu. Faktoring może zatem działać na różne sposoby!

Sprawdź także firmy:

Jak skorzystać z usług SMEO faktoring?

Aby z powodzeniem uzyskać limit faktoringowy w SMEO, warto pamiętać o konieczności spełnienia wymagań dostępnych w regulaminie firmy, na stronie internetowej. Oto dla kogo jest faktoring w SMEO.

 • Należy mieć minimum 21 lat.
 • Niezbędne jest posiadanie numeru telefonu i adresu poczty e-mail.
 • Zgłoszona faktura powinna mieć termin płatności od 7 do 90 dni.
 • Wartość faktury do objęcia usługą, nie może być niższa niż 400 zł netto.
 • Faktura nie może być przeterminowana.
 • Weryfikacja tożsamości za pomocą szybkiej i bezpiecznej aplikacji Kontomatik,
 • Należy przejść proces oceny zdolności kredytowej (pod kątem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i ewentualnego zadłużenia lub zaległości finansowych).

Proces wnioskowania o faktoring w SMEO

Jeżeli sytuacja finansowa klienta SMEO faktoring, pokrywa się z wymaganiami, przedstawmy teraz kroki, jakie należy przejść podczas wnioskowania o limit faktoringowy.

 1. Należy wypełnić wniosek o limit online za pomocą strony internetowej.
 2. Potem należy przejść przez procedurę weryfikacji wniosku.
 3. Otrzymując pozytywną decyzję, należy podpisać umowę online.
 4. Jak wspomniano już w warunkach, trzeba też potwierdzić swoją tożsamość poprzez szyfrowane, jednorazowe połączenie za pomocą Kontomatik.
 5. Po zaakceptowaniu faktury, wypłata środków na konto następuje nawet w 5 minut (SMEO oferuje bezpłatny przelew Express Elixir).

Warto pamiętać, że jeżeli potrzebujemy limitu faktoringowego wyższego niż 200 000 zł, należy wybrać zamówienie usługi kuriera i podpisać papierową wersję umowy. W tym trybie limit może wynieść nawet 2 000 000 zł.

Jakie bazy weryfikuje SMEO faktoring?

Proces weryfikacji klienta wnioskującego o przyznanie limitu faktoringowego, nie może obyć się bez standardowej analizy zdolności kredytowej. Podobnie jak inne firmy faktoringowe, SMEO zagląda do rejestrów gromadzących informacje o spłacie zobowiązań.

Przedstawiamy wszystkie bazy, jakie zostaną zweryfikowane w celu oceny ryzyka kredytowego, przed udzieleniem finansowania.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.

SMEO faktoring – limit faktoringowy

Pora przedstawić szczegółowe informacje nt. zakresu parametrów limitu faktoringowego dostępnego w tej firmie. Poniżej prezentujemy dwa najważniejsze czynniki oraz ich minimalne oraz maksymalne wartości.

 • Kwota netto na fakturze.
  SMEO finansuje faktury już od minimalnej wartości 400 zł. Przyznany limit wynosi od 10 000 zł do 2 000 000 zł. Limit do 200 000 zł wymaga jedynie podpisu umowy online.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Maksymalny okres finansowania faktury wynosi 90 dni.

Czy SMEO oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Jak wiadomo, świadczenie usług faktoringowych może przyjmować różne postaci, co widoczne jest przy analizowaniu ofert konkurentów SMEO. Ten startup deklaruje, że jego działalność to przede wszystkim faktoring jawny. Czy można liczyć na dwie, inne formy realizowania tej usługi?

 • Faktoring cichy.
  Niestety, SMEO nie dopuszcza przekazywania środków na realizowanie faktur bez wiedzy kontrahenta, wprost na konto przedsiębiorcy. Firma ta wymaga uczestnictwa kontrahenta w procedurze, co wyklucza faktoring cichy.
 • Faktoring odwrotny.
  Podobnie jak w powyższym przypadku, SMEO nie oferuje też faktoringu odwrotnego, czyli takiego, w którym to kontrahent otrzymuje środki i jest główną stroną transakcji.

SMEO faktoring specjalizuje się wyłącznie w faktoringu jawnym.

Faktoring w SMEO – przykładowe parametry limitu i opłaty

Jak przedstawia się przykład opłat za finansowanie faktury? Oto najnowsze wartości.

 • Kwota faktury brutto: 6 150 zł,
 • Kwota faktury netto (pierwsza wypłata do klienta): 5 000 zł,
 • Czas trwania finansowania: 21 dni,
 • Prowizja: 0,04% dziennie (42 zł netto),
 • Zaliczka faktoringowa dla klienta (równa wartości netto faktury, pomniejszona o prowizję): 4 948,34 zł
 • Odsetki SMEO 13,5% rocznie, naliczane dziennie: 38,83 zł netto
 • Druga wypłata do Klienta: 1102,24 zł (faktor wypłaca Klientowi pozostałą wartość faktury w wysokości podatku VAT, pomniejszoną o odsetki. Warunkiem jest otrzymanie spłaty od kontrahenta).

Ostateczne koszty faktoringu w SMEO wynoszą: 42 zł (prowizja) + 38,83 zł (odsetki) = 80,83 zł netto.

SMEO faktoring – czym się wyróżnia?

Przyglądając się bliżej zarówno szczegółom oferty, jak i sylwetce biznesowej faktora, można stwierdzić, że to jedna z ciekawszych inicjatyw w branży. Przyjrzyjmy się aspektom, które wyróżniają SMEO na tle konkurentów.

 • Korzystanie ze SMEO faktoringu nie obciąża zdolności kredytowej. To wartościowa informacja szczególnie w przypadku osób, które nie miały dotychczas kontaktu z faktoringiem i mają wobec niego wątpliwości lub nadmierne obawy.
 • SMEO umożliwia sfinansowanie faktur wystawionych zarówno w polskich złotówkach, jak i walutach zagranicznych – euro.
 • Możliwość negocjowania rabatów u dostawców w zamian za płatności gotówkowe.
 • Faktor należy do Polskiego Związku Faktorów, co zwiększa jego wiarygodność.
 • Jako jedni z nielicznych w branży, SMEO oferuje usługi faktoringowe dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

SMEO – nasza opinia

SMEO to jeden z najmłodszych faktorów na polskim rynku. Jednak, dzięki solidnemu zapleczu, które tworzą doświadczeni pracownicy sektora, ten warszawski startup szybko zbudował silną pozycję w swojej branży i zwrócił uwagę wielu konsumentów. Warto docenić tę firmę za przejrzyście określone warunki, a także jasno opisane koszty limitu.

Podobnie, jak wielu prężnie rozwijających się konkurentów, pozytywne wrażenia pozostawia też estetyczna, czytelna i intuicyjna strona internetowa. Warto docenić obszerną zakładkę „pytania i odpowiedzi”, gdzie znaleźć można wyczerpujące odpowiedzi na różne pytania.

Pełną listę najpopularniejszych firm faktoringowych odnajdziesz w naszym rankingu faktoring dla firm. W zestawieniu uwzględniliśmy najważniejsze kryteria, jak: czas wypłaty środków na konto klienta, promocje, limit faktoringowy oraz dodatkowe opłaty i prowizje.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów

 • Telefon: 22 22 10 103 
 • E-mail: kontakt@smeo.pl

Informacje na temat spółki

Smeo

 

Smeo SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
367336046
Numer NIP:
5252712429
Numer KRS:
0000679116
Data rejestracji KRS:
22 maja 2017
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-17:30

Adres firmy

ul. Emilii Plater 53/XIV P., 00-113 Warszawa

 
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.5/5 - (13 votes)
Komentarze (8)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • O
  O

  Oszukany

  13.01.2023, 20:50

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam!! SMEO wystawia faktury za przyznany limit faktoringowy ( o dziwo od „strzała” przyznają limit), a faktoringu nie uruchamiają . Omijać z daleka!!!
  Polecam NFG, rzetelna firma, super kontakt, wszystko przejrzyste.

  • K
   K

   Karol

   17.02.2023, 14:10

   Wyróżniający się komentarz

   A ja polecam! Najpierw nie dostałem limitu, wróciłem po kilku miesiącach, jak mi się sytuacja polepszła. Zawsze mnie bawia takie opnie. Czy wy ludzie serio nie sprawdzacie co kupujecie!? :D
   Ja za limit zapłaciłem SWIADOMIE, bo chciałem niższą prowizję. Jest tez opcja bez tej fv za limit, ale droższa. Wystarczy sobie przeliczyc, wtedy wychodzi sporo mniej i sei oplaca jak sie regularnie korzysta. Na stronie smeo jest kalkulator, ktory wam wszystko przelicza, wiec przejrzyscie to akurat jest bardzo i zna sie koszt zanim sie podpisze umowe.

 • M
  M

  Mateusz

  13.04.2021, 08:32

  Wyróżniający się komentarz

  Zalecam omijać szerokim łukiem. Jeśli finansujesz u nich fakturę a strona zobowiązana nie wpłaci im w terminie pieniędzy to oni obciążą Ciebie fakturą ,,za kolejny okres finansowania,, i będą wystawiać takie faktury ,,za kolejne okresy finansowania,, do momentu wpłaty przez zobowiązanego pieniędzy. Chodzi o pozyskanie kapitału a można bardzo dużo stracić. Później (po podsumowaniu wszystkich kosztów) dopiszę tu ile kosztowało nas sfinansowanie 11 tyś złotych.

  • M
   M

   Mateusz

   01.05.2021, 11:08

   Wyróżniający się komentarz

   Podsumowanie. Finansowanie faktury o wartości 15148,68 oznacza, że na konto otrzymasz wartość netto tj 12316,00. Kwota vat jest przelewana po opłaceniu faktury przez zobowiązanego na rzecz Smeo. Należy pamiętać, że mimo, że to Smeo staje się wierzycielem stroną odpowiedzialną za terminową spłatę faktury jest firma wystawiająca faktur i to ona ponosi koszty ewentualnego spóźnienia. Oznacza to, że Smeo zaczyna wystawiać faktury za tzw. kolejne okresy finansowania co oznacza. Podsumowaliśmy koszty: za finansowanie przez 30 dni kwoty 12316,00 zapłaciliśmy 841,07 zł.

  • S
   S

   SMEO

   07.06.2021, 16:05

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Mateuszu, rozumiem, że mogło to Pana zaskoczyć, ale dokładnie w taki sposób działa faktoring wierzytelnościowy z regresem i jasno to komunikujemy :)
   Jako faktor nie przyjmujemy na siebie ryzyka niewypłacalności kontrahenta, w zamian za to ten rodzaj faktoringu jest o wiele bardziej dostępny dla mikro i małych przedsiębiorstw, a także o wiele tańszy od faktoringu bez regresu.
   pozdrawiamy, Zespół SMEO

 • X
  X

  XYZ

  01.06.2022, 09:51

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam wszystkim. Najgorsza firma faktoringowa na rynku. Nie idzie się do nich dodzwonić, nie odbierają telefonu, nie oddzwaniają. Koszty finansowania faktury miały wynieść 3,25%. Dodatkowo doszły odsetki o których nie było mowy. Kolejna kwestia zapewniano mnie, że jeśli nie korzystam to nie ponoszę, żadnych kosztów co też jest kłamstwem, wystawiają faktury nie wiadomo za co. Kłamią jak z nut. Ta firma to jedna wielka kpina i oszustwo. NIE POLECAM!!!

  • A
   A

   Adam

   20.11.2022, 21:40

   Wyróżniający się komentarz

   Odradzam całkowicie. Firma okropna obsługa jeszcze bardziej . Weryfikacja dokumentów gorzej niż w banku . Analityk Beata to chyba zjadła wszystkie rozumy .

 • D
  D

  Dominika

  17.05.2021, 12:07

  Wyróżniający się komentarz

  Korzystam z usług SMEO już dwa miesiące, jestem zadowolona. Bardzo miły kontakt zarówno ze mną jak i moimi klientami (o to się martwiłam). Finansuje aktualnie 3 faktury, wszystko załatwiam online oraz przez telefon :)

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
SMEO - faktoring
Złóż wniosek