Smeo faktoring – opinie i recenzja

Nasza ocena
4.0

Siedziba firmy

SMEO S.A.

EMILII PLATER 53/XIV P

00-113 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 259 420,00 ZŁ PLN

KRS: 0000679116

NIP: 5252712429

REGON: 367336046

Oprocentowanie 0,09 %
Kwota 1 - 500 000 zł
Okres spłaty 1 miesiąc
promocje Tak
wiek firmy 0 miesięcy
wartość faktury 100 %
limit faktoringowy 500 tys zł
Czas wypłaty 15 minut
opłaty i prowizje od 0.09%
faktoring odwrotny Nie
cichy faktoring Nie
Maks. pierwsza pożyczka 1 - 500 000 zł

Prowadząc dowolnej formy działalność gospodarczą, pamięć o jak najlepszej płynności finansowej i terminowym regulowaniu zobowiązań jest kluczowa. Pomocnym rozwiązaniem w razie trudniejszego miesiąca w firmowych finansach może okazać się faktoring. Dzisiaj analizujemy ofertę specjalizującego się w tym młodego startupu Smeo.

Faktury, zaraz po rozliczeniach podatkowych, często spędzają przedsiębiorcom sen z powiek. Im więcej określonych usług, z których każdego miesiąca firma korzysta choćby jednorazowo, tym większej staranności należy dołożyć, aby wszelkie rozliczenia przebiegły prawidłowo. Dzięki prężnie rozwijającej się branży usług faktoringowych, w obliczu upływających terminów płatności za firmowe zobowiązania, prowadzący działalności gospodarcze mogą spać spokojniej. Tajniki funkcjonowania takich ciekawych usług obszernie opisujemy dzisiaj na przykładzie Smeo faktoring.

Smeo faktoring – podstawowe informacje

Pod zwięzłą i zapadającą w ucho nazwą Smeo kryje się polski startup prężnie rozwijającej się branży fintech, który fundamenty do rozpoczęcia działalności w lutym 2018 roku zaczął stawiać jeszcze w pierwszej połowie 2017 roku. Stoją za nim doświadczeni w branży faktoringowej menedżerowie, którzy mają na koncie takie dokonania, jak założenie pierwszego internetowego portalu z usługami faktoringowymi. Dzięki dużemu zastrzykowi gotówki na start, a także kadrze doświadczonych fachowców, którzy zasilili szeregi Smeo, warszawski startup oparł się już na samym początku na solidnych filarach. Pozwoliło to szybko rozwinąć skrzydła.

Początkowo opisywane przedsiębiorstwo specjalizowało się w oferowaniu usług faktoringowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Fakt ten szczególnie eksponowano, ponieważ jeszcze kilka lat temu faktoring był usługą bardzo niszową, a do tego – stosowaną głównie przez wielkie korporacje obracające niebotycznymi sumami pieniędzy. Smeo postanowiło przenieść faktoring na bardziej przytulny i kameralny grunt, przybliżając możliwość wypłacenia gotówki na utrzymanie płynności finansowej także wobec działających na niższym szczeblu „samotnych przedsiębiorców”.

Wraz z kolejnymi miesiącami działalności, Smeo poszerza swój target potencjalnych klientów. Poza jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi, w grudniu 2018 roku poszerzono go o startupy. Z kolei od stycznia 2019 roku na wsparcie finansowe z zakresu wsparcia budżetu mogą liczyć także spółki – np. akcyjne lub z ograniczoną odpowiedzialnością. Z faktoringu w nowoczesnym i atrakcyjnym opakowaniu obecnie skorzystać może zatem obecnie wyjątkowo obszerne grono potencjalnych odbiorców, zwiększając atrakcyjność Smeo na tle konkurencji.

Smeo faktoring opinie

Wpływ na decyzję o skorzystaniu z usług określonej firmy faktoringowej mają różne czynniki, z których wyodrębnić można kilka najczęściej się powtarzających. Niebagatelne znaczenie ma elastyczność oferty, przejrzyste warunki i parametry limitów faktoringowych zgodne z preferencjami określonego przedsiębiorcy lub firmy. Poza tymi kwestiami, nie można jednak zapominać o jeszcze jednej – często, równie istotnej, a nawet i przesądzającej. Są to informacje o odczuciach na temat uzyskanych usług, którymi dzielą się dotychczasowi klienci danego faktora.

W tym celu, pomocna okazuje się fraza „Smeo opinie„. Za jej pomocą możemy się dowiedzieć, że klienci tej firmy cenią ją za dobre warunki zarówno pod kątem dopasowania oferty do indywidualnych preferencji, jak i niewygórowanych kosztów udzielenia limitu faktoringowego. Doceniana jest też często kwestia szybkiej wypłaty środków pieniężnych oraz przejrzysta procedura zawierania umowy ze Smeo. Narzekania dotyczą z kolei głównie sposobu przesyłania informacji marketingowych przez dział telemarketingu.

Smeo

Smeo faktoring – na czym polegają te usługi?

Schemat, na jakim oparte jest funkcjonowanie usług świadczonych przez Smeo, nie odbiega w założeniach i praktyce od innych konkurencyjnych firm tego typu. Co za tym idzie, przedsiębiorca, przedstawiciel spółki lub osoba działająca w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, w obliczu braku wystarczającej ilości środków finansowych na opłacenie faktury, może uzyskać limit faktoringowy. Środki przekazywane są w celu utrzymania płynności finansowej, co ważne – w zależności od ustaleń, na rachunek przedsiębiorcy lub wprost do kontrahenta.

Faktoring dla firm w Smeo to zatem nic innego, jak forma pożyczki pozabankowej udzielana firmom na zasadach podobnych do limitów kredytowych w bankach. To przedsiębiorca decyduje, na jak długo i w jakiej kwocie chciałby uzyskiwać zastrzyk gotówki, a na końcu pozostaje mu pilnować tego, aby spłacać pożyczone środki firmie faktoringowej. Z pomocy można korzystać jednorazowo lub wielokrotnie.

Warto dodać, że korzystanie z usługi faktoringu potrafi przynosić jeszcze jedną, istotną korzyść, poza upłynnieniem budżetu przedsiębiorstwa lub startupu. Dodatkowe wpływy można przekuć także w zaoferowanie kontrahentom wydłużonego czasu spłaty faktur, co może w dużym stopniu zwiększyć atrakcyjność naszego biznesu w danej branży. Faktoring może zatem działać na różne sposoby.

Sprawdź także firmy:

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby z powodzeniem uzyskać limit faktoringowy w Smeo, należy pamiętać o konieczności spełnienia wymagań określonych przez tę firmę w regulaminie dostępnym na stronie internetowej. Posiłkując się zawartymi tam informacjami, przedstawiamy najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać przed złożeniem wniosku.

 • Należy być co najmniej osobą pełnoletnią.
 • Niezbędne jest posiadanie numeru telefonu i adresu poczty e-mail.
 • Zgłoszona faktura powinna mieć termin płatności od 7 do 90 dni.
 • Wartość faktury do objęcia usługą nie może być niższa niż 400 złotych netto.
 • Faktura nie może być przeterminowana.
 • Trzeba zweryfikować swoją tożsamość za pomocą zdjęcia.
 • Należy się też poddać weryfikacji zdolności kredytowej pod kątem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i ewentualnego zadłużenia lub zaległości finansowych.

Jeżeli sytuacja zainteresowanego skorzystaniem z usług Smeo faktoring pokrywa się z preferencjami tej firmy wobec swoich klientów, warto przedstawić teraz kroki, jakie należy przejść podczas wnioskowania o limit. Nie jest to proces skomplikowany – pamiętać trzeba tylko o 5 krokach.

 1. Należy wypełnić wniosek o limit online za pomocą strony internetowej.
 2. Potem należy przejść przez procedurę weryfikacji wniosku.
 3. Otrzymując pozytywną decyzję, należy podpisać umowę online.
 4. Jak wspomniano już w warunkach, następnie trzeba potwierdzić swoją tożsamość przesyłając zdjęcie i skan faktury.
 5. Po zaakceptowaniu faktury, wypłata środków na konto następuje w czasie do 15 minut.

Warto pamiętać, że jeżeli potrzebujemy limitu faktoringowego wyższego niż 50 000 złotych, należy wybrać zamówienie usługi kuriera i podpisać tym sposobem papierową wersję umowy. W tym trybie limit może wynieść nawet 250 000 złotych.

Jakie bazy weryfikuje Smeo faktoring?

Wspomniany proces weryfikacji wnioskującego o przyznanie limitu faktoringowego nie może obyć się bez standardowej, rutynowej procedury weryfikacji zdolności kredytowej. Podobnie jak inne firmy faktoringowe, Smeo w tym celu dokonuje weryfikacji określonych rejestrów gromadzących informacje o spłacie zobowiązań.

Przedstawiamy wszystkie bazy, jakie zostaną zweryfikowane w celu oceny ryzyka kredytowego związanego z udzieleniem przez Smeo limitu.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.

Smeo faktoring – limit faktoringowy

Zainteresowanym skorzystaniem z usług Smeo, pora przedstawić teraz szczegółowe informacje na temat zakresu parametrów limitu faktoringowego dostępnego w tej firmie. Poniżej przedstawiamy dwa najważniejsze czynniki oraz ich dostępne minimalne oraz maksymalne wartości.

 • Kwota brutto na fakturze.
  Minimalna wartość w kalkulatorze na stronie internetowej to już 500 złotych. Kolejne wartości rosną co 100 złotych, z kolei maksymalna wysokość limitu to nie więcej niż 250 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Minimalny okres trwania limitu w Smeo to 5 dni. Kolejne wartości można powiększyć o jeden dzień, z kolei maksymalny czas obowiązywania umowy to 90 dni, czyli 3 miesiące.

Czy Smeo oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Jak wiadomo, świadczenie usług faktoringowych może przyjmować różne postaci, o czym przekonać można się przy analizowaniu oferty konkurencyjnych dla Smeo firm. Ten startup deklaruje, że jego działalność to przede wszystkim faktoring jawny. Czy można liczyć na dwie, inne formy realizowania tej usługi?

 • Faktoring cichy.
  Niestety, Smeo nie dopuszcza przekazywania środków na realizowanie faktur bez wiedzy kontrahenta, wprost na konto przedsiębiorcy. Firma ta wymaga uczestnictwa kontrahenta w procedurze, co wyklucza faktoring cichy.
 • Faktoring odwrotny.
  Podobnie jak w powyższym przypadku, Smeo nie oferuje też faktoringu odwrotnego, czyli takiego, w którym to kontrahent otrzymuje środki i jest główną stroną transakcji. Firma ta specjalizuje się zatem wyłącznie faktoringu „klasycznym”.

Faktoring w Smeo – przykładowe parametry limitu i opłaty

Pora scharakteryzować reprezentatywny przykład limitu faktoringowego w opisywanej firmie, przedstawiając najważniejsze elementy tworzące opłaty oraz realną wysokość wypłacanych przez Smeo środków. W tym celu, posiłkujemy się informacjami wprost ze strony internetowej, przedstawiając najbardziej aktualne wartości.

 • Kwota limitu: 50 000 zł.
 • Czas trwania limitu: 90 dni.
 • Koszt netto: 1208,08.
 • Koszt brutto: 978,78 zł.
 • Kwota, jaką otrzymamy na konto: 48 513,70 zł.

Prowizja, jaką pobiera Smeo, wynosi 1% wartości faktury (w tym przypadku 406,50 zł), z kolei oprocentowanie odsetek to 8% w skali roku (tutaj: 267,29 zł).

Smeo faktoring – czym się wyróżnia?

Przyglądając się bliżej zarówno szczegółom na temat oferty przedstawionego faktora, jak i jego sylwetce biznesowej, trudno nie stwierdzić, że to jedna z ciekawszych inicjatyw w branży. Przyjrzyjmy się najciekawszym aspektom, pod których względem Smeo wyróżnia się szczególnie na tle pozostałych konkurentów w branży usług faktoringowych.

 • W zakładce „pytania i odpowiedzi” Smeo zapewnia, że korzystanie z faktoringu nie obciąża zdolności kredytowej. To wartościowa informacja szczególnie w przypadku osób, które nie miały dotychczas kontaktu z faktoringiem i mają wobec niego wątpliwości lub nadmierne obawy.
 • Smeo umożliwia sfinansowanie faktur wystawionych zarówno w polskich złotówkach, jak i walutach zagranicznych – euro.
 • Smeo należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, co zwiększa jego wiarygodność.
 • Jako jedni z nielicznych w branży, Smeo oferuje usługi faktoringowe przede wszystkim dla jednoosobowych działalności gospodarczych.
Smeo

Smeo – nasza opinia

Smeo to jedna z najmłodszych inicjatyw w branży pozabankowej skoncentrowanej na faktoringu. Dzięki solidnemu zapleczu, które tworzą doświadczeniu pracownicy sektora, ten warszawski startup jednak szybko zbudował silną pozycję rynkową i zwrócił uwagę wielu konsumentów. Warto docenić tę firmę za przejrzyście określone warunki, a także jasno opisane koszty limitu.

Podobnie jak wielu prężnie rozwijających się konkurentów, pozytywne wrażenia pozostawia też estetyczna, czytelna i intuicyjna strona internetowa. Warto docenić obszerną zakładkę „pytania i odpowiedzi”, gdzie znaleźć można bardzo skrupulatne odpowiedzi na różne pytania. Szkoda, że Smeo nie zdecydowało się na faktoring cichy i odwrotny – mogłoby to znacznie uatrakcyjnić ofertę!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów:

 • Telefon: 22 416 08 99
 • E-mail: kontakt@smeo.pl

Informacje o produkcie:

 • Telefon: 22 113 42 00
 • E-mail: kontakt@smeo.pl

Informacje na temat spółki

 

Smeo

 

Smeo SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
367336046
Numer NIP:
5252712429
Numer KRS:
0000679116
Data rejestracji KRS:
22 maja 2017
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-17:30

Adres firmy

 

ul. Emilii Plater 53/XIV P., 00-113 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 7 maja 2020 roku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz