SMEO faktoring – opinie i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

SMEO S.A.

EMILII PLATER 53/XIV P

00-113 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 2 987 892,00 zł PLN
KRS: 0000679116
NIP: 5252712429
REGON: 367336046
Oprocentowanie0,09 %
Kwota300 - 1 000 000 zł
Okres spłaty1 miesiąc
PromocjeTak
Wiek firmy0 miesięcy
Wartość faktury100 %
Limit finansowania1 000 000 zł
Czas wypłaty5 minut
Opłaty i prowizjeod 0,09%
Faktoring odwrotnyNie
Cichy faktoringNie
Maks. pierwsza pożyczka300 - 1 000 000 zł

Prowadząc działalność gospodarczą, kluczową kwestią jest płynność finansowa i dotrzymywanie terminów zobowiązań. Pomocnym rozwiązaniem w razie trudniejszego miesiąca w firmowych finansach może okazać się faktoring. Dzisiaj analizujemy ofertę młodego startupu – SMEO.

Faktury, zaraz po rozliczeniach podatkowych, często spędzają sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Im więcej określonych usług, z których firma korzysta każdego miesiąca, tym więcej uwagi należy poświęcić temu, aby wszelkie rozliczenia przebiegły prawidłowo i terminowo. Dzięki rozwijającej się branży usług faktoringowych, w obliczu upływających terminów za firmowe zobowiązania, klienci biznesowi mogą spać spokojniej. Jest to zasługa, m.in. SMEO faktoring.

SMEO faktoring – podstawowe informacje

Pod zwięzłą i zapadającą w ucho nazwą SMEO, kryje się polski startup prężnie rozwijającej się branży fintech. Swoje fundamenty do rozpoczęcia działalności w lutym 2018 roku, zaczął stawiać jeszcze w pierwszej połowie 2017 roku. Stoją za nim doświadczeni w branży faktoringowej menedżerowie, mający na koncie takie dokonania, jak założenie pierwszego internetowego portalu z usługami faktoringowymi. Dzięki dużemu zastrzykowi gotówki na start, a także kadrze doświadczonych fachowców, warszawski startup oparł się już na samym początku na solidnych filarach. Pozwoliło to SMEO szybko rozwinąć skrzydła.

Co jeszcze wiemy o faktorze?

 • Początkowo SMEO specjalizowało się w oferowaniu usług faktoringowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Fakt ten szczególnie eksponowano, ponieważ jeszcze kilka lat temu faktoring był usługą bardzo niszową, a do tego – stosowaną głównie przez wielkie korporacje obracające dużymi kwotami.
 • Z czasem faktor rozwinął swój target potencjalnych klientów. Poza jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi (JDG), w grudniu 2018 roku poszerzono go o startupy.
 • Od stycznia 2019 roku, na wsparcie finansowe mogą liczyć także spółki z o.o. i spółki jawne. W nowoczesnym i atrakcyjnym opakowaniu faktoringu, może korzystać zatem wyjątkowo obszerne grono potencjalnych odbiorców.
 • SMEO oferuje bezpłatny i bezterminowy limit faktoringowy w wysokości do 500 000 zł (przy podpisaniu umowy papierowej) lub do 50 000 zł (przy podpisaniu umowy online).

SMEO finansuje faktury w złotych oraz euro, których termin płatności wynosi od 7 do 90 dni. Faktor nie akceptuje za to faktur przeterminowanych i faktur z płatnością gotówkową. Jedyną, akceptowalną formą płatności jest przelew!

SMEO faktoring opinie

Na decyzję o skorzystaniu z usług określonej firmy faktoringowej mają różne czynniki, z których wymienić należy najistotniejsze. Kluczowe znaczenie ma elastyczność oferty, przejrzyste warunki i wysokość limitów faktoringowych, które są zgodne z preferencjami określonego przedsiębiorcy lub firmy. Poza tymi kwestiami, warto też pamiętać o odczuciach nt. uzyskanych usług, jakimi dzielą się dotychczasowi klienci.

W tym celu, pomocna okaże się fraza „SMEO opinie„. Za jej pomocą możemy się dowiedzieć, że klienci tej firmy cenią ją za dobre warunki zarówno pod kątem dopasowania oferty do indywidualnych preferencji, jak i niewielkie koszty udzielenia limitu faktoringowego. Szybka wypłata gotówki oraz przejrzysta procedura zawierania umowy to kolejne zalety SMEO. Jedyną zauważalną wadą może być sposób przesyłania informacji marketingowych przez dział telemarketingu.

smeo.pl

SMEO faktoring – na czym polega?

Fakoring dla firm oferowany przez SMEO, pozwala na szybki dostęp do „zamrożonej” gotówki dla faktur z odroczonym terminem płatności (do 90 dni). Dzięki czemu, przedsiębiorca, przedstawiciel spółki lub osoba prowadząca działalność gospodarczą mogą zachować płynność finansową swojego biznesu.

W jaki sposób to działa?

 1. Faktorant, czyli klient SMEO bez zmian dostarcza towar lub usługę swojemu kontrahentowi.
 2. Faktorant wystawia fakturę z odroczonym terminem płatności. Jednak zamiast swojego numeru bankowego, podaje dedykowany numer swojego rachunku bankowego w SMEO.
 3. Faktorant przesyła fakturę kontrahentowi, a jej kopię przekazuje do SMEO.
 4. Faktorant otrzymuje zaliczkę faktoringową (jej wartość to maksymalna suma netto faktury VAT, potrącona o prowizję).
 5. Kontrahent faktoranta spłaca fakturę na rachunek SMEO.
 6. Po rozliczeniu wierzytelności przez SMEO, faktorant otrzymuje pozostałą kwotę przyznaną w ramach limitu faktoringowego.

Warto dodać, że korzystanie z usługi faktoringu przynosi jeszcze jedną, istotną korzyść – poza upłynnieniem budżetu. Dodatkowe wpływy można przekuć także w zaoferowanie kontrahentom wydłużonego czasu spłaty faktur. A to może w dużym stopniu zwiększyć atrakcyjność naszego biznesu. Faktoring może zatem działać na różne sposoby!

Sprawdź także firmy:

Jak skorzystać z usług SMEO faktoring?

Aby z powodzeniem uzyskać limit faktoringowy w SMEO, warto pamiętać o konieczności spełnienia wymagań dostępnych w regulaminie firmy, na stronie internetowej. Oto dla kogo jest faktoring w SMEO.

 • Należy być co najmniej osobą pełnoletnią.
 • Niezbędne jest posiadanie numeru telefonu i adresu poczty e-mail.
 • Zgłoszona faktura powinna mieć termin płatności od 7 do 90 dni.
 • Wartość faktury do objęcia usługą, nie może być niższa niż 400 zł netto.
 • Faktura nie może być przeterminowana.
 • Weryfikacja tożsamości za pomocą szybkiej i bezpiecznej aplikacji Kontomatik,
 • Należy przejść proces oceny zdolności kredytowej (pod kątem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i ewentualnego zadłużenia lub zaległości finansowych).

Proces wnioskowania o faktoring w SMEO

Jeżeli sytuacja finansowa klienta SMEO faktoring, pokrywa się z wymaganiami, przedstawmy teraz kroki, jakie należy przejść podczas wnioskowania o limit faktoringowy.

 1. Należy wypełnić wniosek o limit online za pomocą strony internetowej.
 2. Potem należy przejść przez procedurę weryfikacji wniosku.
 3. Otrzymując pozytywną decyzję, należy podpisać umowę online.
 4. Jak wspomniano już w warunkach, trzeba też potwierdzić swoją tożsamość poprzez szyfrowane, jednorazowe połączenie za pomocą Kontomatik.
 5. Po zaakceptowaniu faktury, wypłata środków na konto następuje do 5 minut.

Warto pamiętać, że jeżeli potrzebujemy limitu faktoringowego wyższego niż 50 000 złotych, należy wybrać zamówienie usługi kuriera i podpisać papierową wersję umowy. W tym trybie limit może wynieść nawet 1 000 000 złotych.

Jakie bazy weryfikuje SMEO faktoring?

Proces weryfikacji klienta wnioskującego o przyznanie limitu faktoringowego, nie może obyć się bez standardowej analizy zdolności kredytowej. Podobnie jak inne firmy faktoringowe, SMEO zagląda do rejestrów gromadzących informacje o spłacie zobowiązań.

Przedstawiamy wszystkie bazy, jakie zostaną zweryfikowane w celu oceny ryzyka kredytowego, przed udzieleniem finansowania.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.

SMEO faktoring – limit faktoringowy

Pora przedstawić szczegółowe informacje nt. zakresu parametrów limitu faktoringowego dostępnego w tej firmie. Poniżej prezentujemy dwa najważniejsze czynniki oraz ich minimalne oraz maksymalne wartości.

 • Kwota brutto na fakturze.
  SMEO finansuje faktury już od minimalnej wartości 400 zł. Przyznany limit wynosi od 15 000 zł do 1 000 000 zł. Limit do 50 000 zł wymaga jedynie podpisu umowy online.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Maksymalny okres finansowania faktury wynosi 90 dni.

Czy SMEO oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Jak wiadomo, świadczenie usług faktoringowych może przyjmować różne postaci, co widoczne jest przy analizowaniu ofert konkurentów SMEO. Ten startup deklaruje, że jego działalność to przede wszystkim faktoring jawny. Czy można liczyć na dwie, inne formy realizowania tej usługi?

 • Faktoring cichy.
  Niestety, SMEO nie dopuszcza przekazywania środków na realizowanie faktur bez wiedzy kontrahenta, wprost na konto przedsiębiorcy. Firma ta wymaga uczestnictwa kontrahenta w procedurze, co wyklucza faktoring cichy.
 • Faktoring odwrotny.
  Podobnie jak w powyższym przypadku, SMEO nie oferuje też faktoringu odwrotnego, czyli takiego, w którym to kontrahent otrzymuje środki i jest główną stroną transakcji.

SMEO faktoring specjalizuje się wyłącznie w faktoringu jawnym.

Faktoring w SMEO – przykładowe parametry limitu i opłaty

Czas scharakteryzować reprezentatywny przykład limitu faktoringowego, prezentujący najważniejsze opłaty oraz realną wysokość wypłacanych przez SMEO środków. Oto aktualne wartości.

 • Kwota limitu brutto: 6 150 zł,
 • Kwota limitu netto (pierwsza wypłata do klienta): 5 000 zł,
 • Czas trwania limitu: 21 dni,
 • Prowizja: 0,09% dziennie (94,50 zł),
 • Zaliczka faktoringowa dla klienta (równa wartości netto faktury, pomniejszona o prowizję): 4905,50 zł,
 • Odsetki SMEO: 7,2% = 20,71% (rocznie, naliczane dziennie),
 • Druga wypłata do klienta: 1129,29 zł (faktor wypłaca klientowi resztę faktury VAT, pomniejszoną o odsetki. Warunkiem jest tylko otrzymanie spłaty od kontrahenta).

Ostateczne koszty faktoringu w SMEO wynoszą: 94,50 zł (prowizja) + 20,71 zł (odsetki) = 115,21 zł.

koszty faktoringu SMEO
smeo.pl

SMEO faktoring – czym się wyróżnia?

Przyglądając się bliżej zarówno szczegółom oferty, jak i sylwetce biznesowej faktora, można stwierdzić, że to jedna z ciekawszych inicjatyw w branży. Przyjrzyjmy się aspektom, które wyróżniają SMEO na tle konkurentów.

 • Korzystanie ze SMEO faktoringu nie obciąża zdolności kredytowej. To wartościowa informacja szczególnie w przypadku osób, które nie miały dotychczas kontaktu z faktoringiem i mają wobec niego wątpliwości lub nadmierne obawy.
 • SMEO umożliwia sfinansowanie faktur wystawionych zarówno w polskich złotówkach, jak i walutach zagranicznych – euro.
 • Możliwość negocjowania rabatów u dostawców w zamian za płatności gotówkowe.
 • Faktor należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, co zwiększa jego wiarygodność.
 • Jako jedni z nielicznych w branży, SMEO oferuje usługi faktoringowe dla jednoosobowych działalności gospodarczych.
smeo.pl

SMEO proponuje również regularnie odnawiane promocje na swoje usługi, które znajdują się na podstronie dotyczącej promocji: smeo.pl/promocje/zmien-faktora/

SMEO – nasza opinia

SMEO to jeden z najmłodszych faktorów na polskim rynku. Jednak, dzięki solidnemu zapleczu, które tworzą doświadczeni pracownicy sektora, ten warszawski startup szybko zbudował silną pozycję w swojej branży i zwrócił uwagę wielu konsumentów. Warto docenić tę firmę za przejrzyście określone warunki, a także jasno opisane koszty limitu.

Podobnie, jak wielu prężnie rozwijających się konkurentów, pozytywne wrażenia pozostawia też estetyczna, czytelna i intuicyjna strona internetowa. Warto docenić obszerną zakładkę „pytania i odpowiedzi”, gdzie znaleźć można wyczerpujące odpowiedzi na różne pytania.

Pełną listę najpopularniejszych firm faktoringowych odnajdziesz w naszym rankingu faktoring dla firm. W zestawieniu uwzględniliśmy najważniejsze kryteria, jak: czas wypłaty środków na konto klienta, promocje, limit faktoringowy oraz dodatkowe opłaty i prowizje.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów:

 • Telefon: 799 701 701
 • E-mail: kontakt@smeo.pl

Informacje o produkcie:

 • Telefon: 22 113 42 00
 • E-mail: kontakt@smeo.pl

Informacje na temat spółki

Smeo

 

Smeo SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
367336046
Numer NIP:
5252712429
Numer KRS:
0000679116
Data rejestracji KRS:
22 maja 2017
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-17:30

Adres firmy

ul. Emilii Plater 53/XIV P., 00-113 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 7 maja 2020 roku.

Komentarze (4)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • M
  M
  Mateusz
  13.04.2021, 08:32

  Zalecam omijać szerokim łukiem. Jeśli finansujesz u nich fakturę a strona zobowiązana nie wpłaci im w terminie pieniędzy to oni obciążą Ciebie fakturą ,,za kolejny okres finansowania,, i będą wystawiać takie faktury ,,za kolejne okresy finansowania,, do momentu wpłaty przez zobowiązanego pieniędzy. Chodzi o pozyskanie kapitału a można bardzo dużo stracić. Później (po podsumowaniu wszystkich kosztów) dopiszę tu ile kosztowało nas sfinansowanie 11 tyś złotych.

  • M
   M
   Mateusz
   01.05.2021, 11:08

   Podsumowanie. Finansowanie faktury o wartości 15148,68 oznacza, że na konto otrzymasz wartość netto tj 12316,00. Kwota vat jest przelewana po opłaceniu faktury przez zobowiązanego na rzecz Smeo. Należy pamiętać, że mimo, że to Smeo staje się wierzycielem stroną odpowiedzialną za terminową spłatę faktury jest firma wystawiająca faktur i to ona ponosi koszty ewentualnego spóźnienia. Oznacza to, że Smeo zaczyna wystawiać faktury za tzw. kolejne okresy finansowania co oznacza. Podsumowaliśmy koszty: za finansowanie przez 30 dni kwoty 12316,00 zapłaciliśmy 841,07 zł.

  • S
   S
   SMEO
   07.06.2021, 16:05

   Panie Mateuszu, rozumiem, że mogło to Pana zaskoczyć, ale dokładnie w taki sposób działa faktoring wierzytelnościowy z regresem i jasno to komunikujemy :)
   Jako faktor nie przyjmujemy na siebie ryzyka niewypłacalności kontrahenta, w zamian za to ten rodzaj faktoringu jest o wiele bardziej dostępny dla mikro i małych przedsiębiorstw, a także o wiele tańszy od faktoringu bez regresu.
   pozdrawiamy, Zespół SMEO

 • D
  D
  Dominika
  17.05.2021, 12:07

  Korzystam z usług SMEO już dwa miesiące, jestem zadowolona. Bardzo miły kontakt zarówno ze mną jak i moimi klientami (o to się martwiłam). Finansuje aktualnie 3 faktury, wszystko załatwiam online oraz przez telefon :)

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x