WorldRemit — opinie klientów i recenzja

Międzynarodowe przelewy pieniężne wiążą się z nie tylko z wysokimi opłatami, ale również długim czasem oczekiwania na realizację transferu. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się WorldRemit. Platforma umożliwia wykonanie przekazu pieniężnego po obniżonych kosztach, gwarantując przy tym szybki czas realizacji zlecenia.

Wysyłasz pieniądze za granicę? Nie musisz zakładać konta walutowego, aby środki bezpiecznie dotarły do odbiorcy. Możesz skorzystać z jednej z kilkunastu platform, które ułatwiają przekazy pieniężne pomiędzy różnymi krajami. Oprócz popularnych serwisów takich jak: Wise, Azimo czy Remitly, na rynku funkcjonuje również WorldRemit. Jak wysłać pieniądze za pomocą platformy i czy warto korzystać z WorldRemit? Sprawdźmy.

WorldRemit — co to jest?

WorldRemit to platforma do transferu pieniędzy, za pomocą której możesz wysłać środki niemal do każdego kraju na całym świecie. Serwis został założony w 2010 roku przez Isamaila Ahmeda, studenta jednego z uniwersytetów w Londynie. Mężczyzna w tamtym czasie borykał się z dużymi trudnościami z wysyłką środków do domu w Somalilandzie. Wybrana przez niego technologia miała nie tylko obniżyć koszty transakcji, ale również ułatwić cały proces i spełnić skomplikowane wymogi prawne.

Isamil Ahmed zarejestrował firmę WorldRemit z siedzibą w Londynie, a w 2016 roku otrzymał nagrodę Przedsiębiorcy Roku EY. Aktualnie z usługi korzysta ponad 5 mln użytkowników i większość z nich (na podstawie opinii umieszczonych w serwisie Trustpilot) jest zadowolona z tego, jak wygląda wysyłanie oraz otrzymywanie pieniędzy z wykorzystaniem platformy.

Jak działa przelew WorldRemit?

WorldRemit ułatwia wysyłanie pieniędzy pomiędzy różnymi krajami. Wystarczy wypełnić krótki formularz przelewu, aby środki dotarły do odbiorcy. Usługa dostępna jest na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej, dzięki czemu możesz wysyłać pieniądze w dowolnym miejscu i czasie do jednego z ponad 150 krajów na całym świecie. Bezpłatna aplikacja mobilna dostępna jest zarówno na systemy operacyjne Android, jak i iOS i umożliwia:

 • śledzenie przelewów,
 • otrzymywanie powiadomień o kursie wymiany walut,
 • korzystanie z obsługi klienta przez 24 godziny na dobę,
 • sprawdzenie lokalizacji odbioru gotówki.

Warto nadmienić, że korzystanie z usługi jest w pełni bezpieczne. Przedsiębiorstwo jest stale nadzorowane przez Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii, co tylko potwierdza, że działa w najlepszym interesie swoich klientów.

WorldRemit korzysta również z technologii z certyfikatem Norton, która zapewnia ochronę danych i pełną prywatność. Co więcej, przedsiębiorstwo przeprowadza weryfikację tożsamości nadawców oraz oferuje swoim klientom bezpieczne, dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

portal worldremit
https://www.worldremit.com/

Wysyłasz pieniądze za granicę? Sprawdź, jak to zrobić z WorldRemit

WorldRemit umożliwia wysyłanie pieniędzy przez osoby, które posiadają konto na platformie. Wystarczy więc utworzyć profil poprzez stronę internetową lub korzystając z aplikacji mobilnej i wpisać adres mailowy oraz uzupełnić podstawowe dane osobowe. WorldRemit weryfikuje tożsamość nadawców, dlatego konieczne będzie również dołączenie zdjęcia dowodu osobistego. Po otrzymaniu akceptacji będziesz mógł wykonać transfer walutowy.

Jak wysłać pieniądze przez WorldRemit?

 • Krok 1. Wejdź na stronę internetową WorldRemit lub otwórz aplikację.
 • Krok 2. Wybierz kraje, pomiędzy którymi ma zostać zrealizowany przelew.
 • Krok 3. Wpisz kwotę przelewu oraz wybierz walutę transakcji.
 • Krok 4. Wprowadź dane odbiorcy.
 • Krok 5. Sprawdź koszt realizacji transferu.
 • Krok 6. Wyślij przelew i ureguluj opłatę. Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów np. przelewem bankowym, kartą debetową czy kredytową.

W zależności od wybranej metody transferu środki dotrą do odbiorcy niemal natychmiast lub w ciągu kilku dni roboczych.

WorldRemit — rodzaje przelewów pieniężnych

Podczas konfiguracji przelewu, możesz wybrać najszybszą i najwygodniejszą dla odbiorcy metodę przekazania środków.

 • Przelew bankowy umożliwia przekazanie gotówki z Twojego banku do banku odbiorcy i może zostać zrealizowany natychmiastowo lub w ciągu maksymalnie 2 lub 3 dni roboczych.
 • Odbiór gotówki — ta metoda umożliwia odbiorcy fizyczne odebranie pieniędzy z punktu agenta. Środki można otrzymać w ciągu kilku minut.
 • Doładowanie konta mobilnego — ten rodzaj transferu umożliwia wpłatę środków bezpośrednio na telefon komórkowy odbiorcy. Ten może je wypłacić lub doładować za ich pomocą kartę abonamentową.
 • Dostawa bezpośrednio do domu — najdłuższa forma transferu, która zakłada przekazanie środków bezpośrednio do odbiorcy. Czas realizacji może różnić się w zależności od miejsca zamieszkania odbiorcy.

Opłaty transferowe — ile wynoszą?

Koszt transferu zależy nie tylko od kwoty przelewu i miejsca docelowego, do którego mają dotrzeć środki, ale również od wybranej metody płatności. Wysyłając 1000 zł przelewem bankowym z Polski do Stanów Zjednoczonych, zapłacisz 16 zł. Taka opłata pobierana jest również w przypadku transferu do Kanady czy Wielkiej Brytanii. Przelew o tej samej wartości metodą „odbiór gotówki” do Kostaryki kosztuje już 19,99 zł. Warto więc przed realizacją transferu, dokładnie sprawdzić wysokość pobieranej opłaty.

Na tym jednak nie koniec. Musisz liczyć się również z innymi kosztami pobieranymi przez WorldRemit, szczególnie wybierając przelew kartą kredytową. Zanim skorzystasz z usługi, dokładnie sprawdź koszt transakcji u swojego operatora, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Z dodatkowymi opłatami wiąże się też opcja doładowania mobilnego. Niektóre kraje pobierają podatki, które pomniejszą kwotę doładowania. Dowiesz się jednak o tym jeszcze przed zakończeniem przelewu.

-> porównaj naszą recenzję Remitly

WorldRemit – opinie dotychczasowych klientów

Pozytywne recenzje użytkowników sprawiły, że platforma uważana jest za jedną z najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych serwisów do wykonywania przekazów. Wielu klientów chwali sposób, w jaki informowani są o opłatach. Koszty nie są bowiem ukrywane, dzięki czemu są ich świadomi jeszcze przed zatwierdzeniem przelewu.

Negatywne opinie dotyczą z kolei wysokości opłat przekazów pieniężnych do mniej popularnych krajów. Użytkownicy zauważają, że u konkurencji oferta w tym zakresie bywa tańsza.

Czy warto skorzystać z usług WorldRemit? Zalety i wady

Czy warto przekazywać środki za pomocą WorldRemit? Oto najważniejsze wady i zalety usługi.

Zalety:

 • prędkość transferu WorldRemit (możliwość otrzymania środków w ciągu kilku minut);
 • długa lista obsługiwanych krajów na całym świecie;
 • dostępna aplikacja mobilna na iOS oraz Android;
 • prosty i intuicyjny wygląd formularzy przelewu, które ułatwiają cały proces.

Wady:

 • dodatkowe opłaty — oprócz kosztu transferu, możesz zostać obciążony również innymi opłatami, w tym podatkami, pobieranymi przez różne kraje. Przed realizacją przelewu, warto więc dokładnie sprawdzić, czy nie został naliczony dodatkowy koszt;
 • brak wszystkich metod płatności w każdym z krajów. Przekazanie gotówki w niektórych przypadkach możliwe jest jedynie poprzez doładowanie mobilnego konta.

WorldRemit — kontakt do działu obsługi klienta

Na stronie internetowej znajduje się rozbudowany dział FAQ, w którym znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, w tym: jak zweryfikować swoją tożsamość czy jak wygląda anulowanie transakcji. Klienci z Polski dodatkowo mogą skontaktować się z WorldRemit, dzwoniąc na ogólny numer telefonu: +44 203 9666899. Dział obsługi klienta dostępny jest dla klientów przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie