Alior Bank sesje przychodzące i wychodzące

Alior Bank

Od czego zależą godziny księgowania w Alior Bank?

Godziny księgowania przelewów w polskich bankach związane są w bezpośredni sposób z sesjami ELIXIR. ELIXIR to system, który został utworzony w Polsce w 1994 roku. Podstawowym celem, jaki przyświecał jego twórcom, było maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na zaksięgowanie wysłanego przelewu. W dzisiejszych czasach szybkość realizacji przelewów jest podstawową kwestią, na której zależy każdemu klientowi. Dzięki systemowi ELIXIR możemy wysyłać płatności obciążeniowe oraz uznaniowe – są one przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, firm oraz instytucji bankowych. Jeśli wysyłamy przelew ELIXIR w dniu roboczym, wówczas mamy pewność, że dotrze on do adresata maksymalnie w kilka godzin po sfinalizowaniu transakcji. Dokładne godziny sesji przychodzących oraz wychodzących w Alior Banku są zawarte w tabeli. Warto również wiedzieć, że w przypadku wysłania przelewu w weekend lub w święto, przelew ELIXIR trafi na konto odbiorcy dopiero w kolejnym dniu roboczym.

Sesje wychodzące:

09:30

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 8:20

13:30

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 12:20

16:00

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 15:10

Sesje przychodzące:

10:30

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 10:30

15:00

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

17:00

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Alior Bank – krótka historia

Sprawdź również:

Alior Bank SA to bank uniwersalny, który swoją działalność w Polsce rozpoczął 17 listopada 2008 roku. Z oferty banku mogą korzystać zarówno klienci indywidualni jak i klienci biznesowi. Największym akcjonariuszem tej instytucji jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, który kontroluje Skarb Państwa. Alior Bank swoje usługi świadczy wobec ponad 4 milionów klientów (w tym prawie 190 tysięcy klientów biznesowych).

Kiedy dojdzie przelew w Alior Bank?

Kiedy dojdzie przelew w Alior Bank? Wszystko zależy od godzin księgowania sesji wychodzących w banku nadawcy. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z kalkulatora przelewów – dzięki temu można szybko sprawdzić, kiedy dojdzie przelew na konto bankowe w Alior Bank.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (30 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie