Karta kredytowa Provi Smart – opinie i recenzja

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Szczegóły pożyczki

Skrócony przykład reprezentatywny:

RRSO: 29,00%, całkowita kwota kredytu: 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 3233,40 zł, oprocentowanie stałe: 0%, całkowity koszt pożyczki: 233,40 zł - na przykładzie pożyczki na 12,18,24,36 miesiące.
Godziny pracy w sobotę
24/7
Godziny pracy w niedziele
24/7
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Konto w banku
Tak
Status osoby fizycznej
Tak
Zaświadczenie o zarobkach
Nie
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 30 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
30000 zł
Sposób weryfikacji
przelew 1 zł
Czas wypłaty
15 minut
Oprocentowanie
10 %
Okres spłaty
12 - 48 miesięcy
Wymagane konto bankowe
Tak
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Metoda wypłaty
Wiele możliwości
Operator-karty
Master Card
RRSO
29,00 %
Koszt karty
0 zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Oferta produktowa pożyczka Samoobsługowa „Prima Plus” jest dostępna od 24.04.2024 r. i dotyczy pożyczki przez Internet o całkowitej kwocie pożyczki od 1 000 zł do 30 000 zł spłacanej w 12, 18, 24, 36, 44 i 48 ratach miesięcznych. Liczba możliwych rat jest zależna od wybranej całkowitej kwoty pożyczki. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,00%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 8511,57 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1511,57 zł (w tym: prowizja 264,98 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 618,31 zł, odsetki 588,28 zł), 17 równych rat miesięcznych w wysokości 472,87 zł i ostatnia 18 rata w wysokości 472,78 zł. Kalkulacja z dnia 24.04.2024 na reprezentatywnym przykładzie pożyczki Samoobsługowej „Prima Plus”.

Zalety
Firma o ugruntowanej i wiarygodnej pozycji na rynku
Szybka decyzja pożyczkowa
Opcja tzw. Okresowej Przerwy w Spłacie - klient może odroczyć termin spłaty ratybez podania przyczyny
Wady
Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG “InfoMonitor”
Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej
Szczegóły oferty podawane są po wypełnieniu wniosku

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

5.0/5

Siedziba firmy

Provident Polska S.A.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 879000000
KRS: 0000009389
NIP: 5251571292
REGON: 011994880

Co wyróżnia propozycję Providenta na rynku kart kredytowych i czy korzystanie z Provi Smart się opłaca? Sprawdzam, jakie są jej warunki, przyglądam się szczegółom oferty i oceniam alternatywne rozwiązania.

PROVI SMART RECENZJA I OPINIE

Kluczowe informacje

 • Provi Smart to karta kredytowa, którą w ramach swojej oferty oferuje Provident;
 • Działa ona na podobnej zasadzie, co klasyczne kredytówki. Jej limit kredytowy wynosi maksymalnie 10 tys. zł;
 • Provi Smart nie pobiera opłat za wydanie karty ani za jej miesięczne użytkowanie, pod warunkiem, że limit kredytowy nie jest wykorzystywany. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z darmowych wypłat z bankomatów;
 • Provident zapewnia 30-dniowy okres bezodsetkowy, po którym naliczane są odsetki oraz prowizje za wykorzystanie limitu. W przypadku zaległości, firma może naliczać dodatkowe odsetki karne;
 • O Provi Smart możesz wnioskować, składając formularz poprzez stronę internetową Provident, telefonicznie lub korzystając z naszego poniższego linku;
 • Opinie, co do tej karty są różne. Z jednej strony klienci podkreślają korzyści płynące z jej użytkowania, jak łatwy dostęp do gotówki czy brak opłat za wypłaty z bankomatów. Podczas gdy inni zwracają uwagę na wysoką rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO).
Provident: opinie klientów i recenzja Zobacz

Karta kredytowa Provident – nasza opinia

W mojej opinii główną zaletą Provi Smart są darmowe wypłaty z bankomatów oraz brak miesięcznych opłat, jeśli nie skorzystamy z limitu kredytowego. Dzięki temu możemy ją wyrobić i potraktować jako koło ratunkowe, które wykorzystamy dopiero w kryzysowej sytuacji.

Również jej wysoki limit kredytowy (10 tys. zł) wyróżnia się na tle ofert instytucji pozabankowych. Większość konkurencyjnych propozycji zakłada kwoty niższe nawet o kilka tysięcy złotych. Jednocześnie trzeba przyznać, że zwykłe karty kredytowe w bankach często udostępniają limity wielokrotnie wyższe. Nie zapominajmy jednak o tym, że Provident celuje w osoby z niską zdolnością kredytową.

Nie ma produktów pozbawionych wszelkich wad i ta karta również niestety ich nie uniknęła. Największym minusem jest bardzo wysokie RRSO (170,02 proc.). Na rynku są instytucje pozabankowe, oferujące co najmniej kilka procent mniej. Fakt, że zakładając spłatę zobowiązania w ciągu miesiąca, unikniemy naliczania przez Provident wszelkich opłat i prowizji. Jeśli jednak nie zdążymy na czas, to nasz portfel boleśnie to odczuje.

cytat-Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Provi Smart odradzam osobom, które niezbyt dobrze potrafią zarządzać swoim budżetem. Plan kredytowania zakłada tutaj comiesięczną spłatę sumy minimalnej, stanowiącej część pożyczonych środków. Po jej uregulowaniu ponownie spłacona kwota jest dostępna na karcie. W praktyce więc klienci mający problem z regularnymi płatnościami łatwo mogą się pogubić i stracić kontrolę nad wysokością pożyczki. To natomiast prosta droga do spirali zadłużenia.

Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Jak działa karta Provi Smart?

Provi Smart działa podobnie do każdej przeciętnej karty kredytowej. Otrzymujesz ją w fizycznej formie i z przyznanym przez pożyczkodawcę limitem środków na podpiętym do niej koncie. Możesz z niej korzystać, płacąc, np.:

 • w sklepach stacjonarnych w terminalach;
 • przez internet;
 • płatnościami online;
 • wybierając środki w sklepach lub bankomatach.
Jak działa karta kredytowa? Zobacz

Po skorzystaniu z karty rozpoczyna się naliczanie kolejnych, miesięcznych cykli rozliczeniowych. Jeśli spłacisz pieniądze w pierwszym takim okresie (* czyli w ciągu miesiąca od chwili otrzymania środków), Provident nie naliczy żadnych prowizji i opłat.

Po miesiącu następuje zamknięcie cyklu rozliczeniowego. Wtedy musisz dokonać spłaty minimalnej, wynoszącej 1/11 sumy wypłaty gotówki i opłaty miesięcznej wynoszącej 4,5 proc. tej kwoty. Masz na to 2 tygodnie. Po uregulowaniu płatności spłacona kwota znów jest do Twojej dyspozycji na karcie.

Po upływie kolejnego miesiąca od ostatniego zamknięcia miesięcznego cyklu rozliczeniowego proces się powtarza. Dzieje się tak aż do spłaty całej kwoty zadłużenia. Suma zobowiązania zwiększa się oczywiście, jeśli w trakcie spłaty pierwszej zaległości, ponownie skorzystasz z limitu odnowionego po uregulowaniu miesięcznej kwoty minimalnej.

provi smart - co oferuje

Opłaty za kartę kredytową Provi Smart

Provident pobiera opłaty za kartę kredytową wyłącznie za okres, w którym korzystasz z przyznanych środków.

 • Opłata za korzystanie z limitu kredytowego (4,5 proc. wartości przyznanej kwoty);
 • Oprocentowanie stałe;
 • RRSO,
 • Ewentualne prowizje i koszty dodatkowe (np. za nieuregulowanie płatności w terminie).

Na podstawie prostego przykładu sprawdzę, ile wynoszą takie opłaty przy terminowej spłacie zobowiązania. Załóżmy, że otrzymałeś kartę Provi Smart z limitem kredytowym w wysokości 3500 zł i wykorzystałeś go od razu podczas jednej transakcji w dniu zawarcia umowy z pożyczkodawcą. W takim przypadku:

 • całkowita kwota kredytu wynosi 3500 zł,
 • RRSO wynosi 170,02 proc.

Przy tych założeniach:

 • opłaty miesięczne = 1732,50 zł,
 • odsetki = 326,43 zł.

W praktyce zapłacisz 10-miesięcznych rat w wysokości 505,36 zł oraz ostatnią wynoszącą 505,33 zł. Całkowity koszt kredytu będzie równy 2058,93 zł, a łączna kwota do zapłaty to 5558,93 zł.

Wymagania do posiadania karty kredytowej Provident

Zgodnie z regulaminem znajdującym się na stronie, umowa może zostać zawarta wyłącznie z osobami, które:

 • posiadają obywatelstwo polskie;
 • są osobami fizycznymi;
 • mają polski adres zamieszkania;
 • są pełnoletnie.

Podczas procesu ubiegania się o kartę, należy też przedstawić:

 • dane kontaktowe (numer telefonu i adres e-mail);
 • ważny dowód osobisty (do weryfikacji tożsamości);
 • aktywne konto bankowe na Twoje nazwisko.

Provident nie precyzuje na swojej stronie szczegółowych wymagań stawianych wobec osób zainteresowanych kartą Provi Smart. Zakładam więc, że praktycznie każdy ma szansę ubiegania się o ten środek płatniczy. Podobnie jak większość instytucji pozabankowych, nie sprawdza on zbyt restrykcyjnie:
– zatrudnienia i poziomu wynagrodzenia;
– sytuacji finansowej;
– aktywnych zobowiązań;
– historii kredytowej;
zdolności kredytowej.

Jak sprawdzić stan konta na karcie kredytowej Provi Smart?

Stan konta sprawdzisz na elektronicznym wyciągu, który otrzymasz na swój e-mail, podany w momencie zawierania umowy. W ten sposób możesz też śledzić historię transakcji, dostępny limit, kwoty minimalne czy terminy spłaty.

Alternatywnie informacje te otrzymasz, dzwoniąc na infolinię pożyczkodawcy, dostępną pod numerem: 600 400 150. Trzeci sposób to sprawdzenie stanu konta w bankomacie (* ale uważaj, bo pobierana jest za to dodatkowa prowizja!).

Provident na swojej stronie internetowej deklaruje, że wszystkie zaciągnięte i spłacone pożyczki widoczne są także w aplikacji ProviGo. Nie precyzuje natomiast, czy funkcja ta dotyczy salda kart kredytowych.

Pozabankowa karta kredytowa Provi Smart – logowanie

Z Provi Smart mogą korzystać wyłącznie użytkownicy, którzy posiadają konto w serwisie Providenta. Założysz je podczas procesu ubiegania się o otrzymanie karty kredytowej. Aby natomiast później się do niego zalogować, wystarczy tylko, że:

 1. Przejdziesz na główną stronę provident.pl.
 2. Klikniesz, Zaloguj się w zielonej ramce, znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Podasz adres e-mail i hasło wprowadzone podczas rejestracji konta.
Pożyczki jak Provident i Bocian lub podobne do Vivus Zobacz

Co zamiast karty kredytowej Providenta?

Mam dla Ciebie kilka propozycji. Nie mówię, że są one lepsze, ale na pewno warte rozważenia, jeśli interesuje Cię kredytówka spoza sektora bankowego.

 • Karta AXI Card: oferuje znacznie mniejszy limit miesięczny niż Provident (max. 6000 zł). Ale ma za to niższe RRSO (164,9 proc.). Zapewnia możliwość wnioskowania online i fizyczną kartę, którą można płacić zbliżeniowo oraz przy pomocy telefonu. Daje ponadto możliwość bezpłatnych wypłat z bankomatów, ale po spełnieniu odpowiednich warunków;
 • Karta kredytowa online Cardina: nie ma zbyt wysokiego limitu, bo wynosi on tylko 3000 zł. W dodatku na stronie pożyczkodawcy nie ma jasno opisanego jej oprocentowania i RRSO. Wydanie tego środka płatniczego jest darmowe, a wniosek można złożyć przez internet;
 • Twisto: to niestandardowe rozwiązanie, pozwala na rozkładanie płatności na raty. W ramach płatnych planów taryfowych oferuje dostęp do wirtualnych i fizycznych kart kredytowych z darmowym, 45-dniowym limitem kredytowym. Umożliwia ponadto wyrobienie jednorazowej karty kredytowej, pozwalającej na regulowaniie rachunków na min. 200 zł i płatności w 3-12 ratach.

Sprawdź oferty kart kredytowych pozabankowych (* zestawienie aktualizowane):

Kwota
100 - 10 000 zł
Koszt karty
11%
? 11% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym. 0 zł za wydanie i obsługę karty. 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty. 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy. 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu. 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty. Darmowe płatności zbliżeniowe.
RRSO
0 %
? Pierwsze 30 dni RRSO wynosi 0% potem 191,48 %
Operator-karty
Master Card

712 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,6/5
Kwota
100 - 10 000 zł
Koszt karty
0 zł
? 0 zł za wydanie i obsługę karty. 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy. 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu. 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy Darmowe płatności zbliżeniowe.
RRSO
191,48 %
Operator-karty
Master Card

114 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Koszt karty
0 zł
RRSO
29,00 %
Operator-karty
Master Card

1062 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Koszt karty
4%
? - od 4% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym. - od 0 zł za płatności internetowe i zbliżeniowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty. - od 0 zł za wydanie i obsługę karty. - od 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty. - od 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu.
RRSO
36,14 %
? RRSO promocyjne
Operator-karty
Master Card

103 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Alternatywą dla rozwiązań pozabankowych są tradycyjne karty kredytowe, przyznawane przez banki. Fakt, że ich otrzymanie zwykle jest nieco bardziej wymagające i czasochłonne. Ale jeśli masz konto w danej instytucji, warto zapoznać się z jej ofertą. Często stali klienci mogą liczyć na oferty w promocji i interesujące, spersonalizowane propozycje. Zawsze jednak zalecam dokładnie przejrzeć warunki i porównać je z konkurencją.

Czym wyróżnia się karta kredytowa Providenta? Zalety i wady

Zalety karty kredytowej Provi Smart:

 • łatwy proces wnioskowania,
 • wysoka dostępność,
 • łagodne podejście do kwestii zdolności i historii kredytowej,
 • atrakcyjna wysokość maksymalnego limitu kredytowego (do 10. tys. zł),
 • wygodne płatności online,
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów i sklepów stacjonarnych,
 • szybka wypłata środków przyznanych przez pożyczkodawcę w dniu zawarcia umowy,
 • opłaty tylko za okres, w którym zostaną wykorzystane środki na karcie,
 • brak opłat i prowizji przy spłacie zadłużenia w pierwszym miesięcznym cyklu rozliczeniowym,
 • chargeback Mastercard,
 • możliwa wypłata środków w gotówce podczas wizyty domowej Doradcy Klienta.

Wady karty kredytowej Provident:

 • bardzo wysoka Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • comiesięczne spłaty minimalne,
 • spłaty minimalne częściowo odnawiające dostępny na karcie limit, co grozi wpadnięciem w spiralę zadłużenia przy nieregularnym spłacaniu zobowiązania.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Ile wynosi limit kredytowy na karcie Provi Smart?

Odnawialny limit kredytowy na karcie Provi Smart wynosi 10 tys. zł.

Jak wyrobić pozabankową kartę kredytową Provident?

Aby wyrobić kartę kredytową Provi Smart, musisz złożyć wniosek, który następnie jest weryfikowany przez kredytodawcę. Można zrobić to na stronie internetowej firmy, z pośrednictwem Centrum Obsługi Klienta lub w trakcie wizyty doradcy w domu.

Czy kartą kredytową Provident można wypłacać z bankomatu?

Tak, możesz realizować nią wypłaty gotówki z bankomatów i sklepów stacjonarnych. We wszystkich maszynach w Polsce klienci zrobią to za darmo.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej Provident?

Spłatę zadłużenia na karcie Provi Smart możesz uregulować już dzień po otrzymaniu środków. Tak wczesny termin spłaty liczony jest jako pierwszy miesięczny cykl rozliczeniowy, zwalniający z opłat i prowizji.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Tadeusz

  07.05.2024, 22:15

  Wyróżniający się komentarz

  Dosyć droga karta kredytowa od Providenta. Na plus jednak bardzo szybki proces przyznawania limitów i wypłaty.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Provident Samoobsługowa „Dla Ciebie”
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()